» »

Diesel ali bencinar

Diesel ali bencinar

««
2 / 13
»»

Vikking ::

Renault je čisto vredu avto. Je pa res da dotični bencinar da bolj malo od sebe, spije pa izredno veliko.
Mogoče bo treba pogledat kakšno drugo znamko bencinarja.

;-) ::

Od punce brat ima Megana 2007 ali 2006 bencinarja 1.6,poraba preko 10 manj rekdo pa ni divjak. Večina časa je 4-5 ljudi v avtu ampak vseeno. Samo smejim se takim ki pravijo da taki avti pijejo 7 litrov ;)

Avenger ::

No evo to me skrbi, že na papirju je številka visoka.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mesar ::

Približek statistike kaj se prodaja v Sloveniji (trenutno):
| Alfa Romeo (532)
| Aston Martin (8)
| Audi (1860)
| Austin (1)
| Bentley (3)
| BMW (1973)
| Buick (3)
| Chevrolet (1056)
| Chrysler (98)
| Citroen (1512)
| Cobra (2)
| Dacia (231)
| Daewoo (183)
| Daihatsu (28)
| Dodge (32)
| Ferrari (15)
| Fiat (1352)
| Ford (2064)
| GMC (1)
| Greatwall (1)
| Honda (584)
| Hummer (12)
| Hyundai (797)
| Infiniti (13)
| Isuzu (9)
| Jaguar (87)
| Jeep (115)
| Kia (779)
| Lada (29)
| Lamborghini (3)
| Lancia (109)
| Land Rover (172)
| Lexus (32)
| Ligier (6)
| Lincoln (7)
| Lotus (3)
| Mahindra (3)
| Maserati (13)
| Mazda (465)
| Mercedes-Benz (1403)
| MG (17)
| Mini (100)
| Mitsubishi (280)
| Nissan (706)
| Oldsmobile (5)
| Opel (2403)
| Peugeot (1627)
| Plymouth (2)
| Porsche (138)
| Proton (21)
| Renault (4869)
| Rolls Royce (2)
| Rover (92)
| Saab (102)
| Saturn (28)
| Seat (796)
| Seat (796)
| Shuanghuan (4)
| Simca (32)
| Škoda (620)
| Smart (59)
| SsangYong (44)
| Subaru (181)
| Suzuki (405)
| Tata (7)
| Tazzari (1)
| Toyota (614)
| Triumph (3)
| Volvo (496)
| Volkswagen (3369)

Vir: http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Statistika registriranih avtomobilov v Sloveniji:

Your turn to burn!

Fizikalko ::

Avenger, kupi raje Octavio...

Goran's Blog ::

Fizikalko je izjavil:

Avenger, kupi raje Octavio...

Se stinjam kupi Octavio.

Vikking ::

Fizikalko je izjavil:

Avenger, kupi raje Octavio...


še en glas za.

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Od punce brat ima Megana 2007 ali 2006 bencinarja 1.6,poraba preko 10 manj rekdo pa ni divjak. Večina časa je 4-5 ljudi v avtu ampak vseeno. Samo smejim se takim ki pravijo da taki avti pijejo 7 litrov ;)

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Za porabo pa imaš:

http://www.poraba.com/
http://www.spritmonitor.de/ - dost večja baza kot poraba.com, čeprav je dosti takih gor, ki skoz šparajo... za tebe ne vem ampak jaz rad tu in tam tišim.
Your turn to burn!

;-) ::

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

Od punce brat ima Megana 2007 ali 2006 bencinarja 1.6,poraba preko 10 manj rekdo pa ni divjak. Večina časa je 4-5 ljudi v avtu ampak vseeno. Samo smejim se takim ki pravijo da taki avti pijejo 7 litrov ;)

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.


Se dobima prosim 1x pa mi posodiš tvojega dizla da ti pokažem da ma lahko 1x večjo porabo kot praviš al še boš kar trolal dalje ? Jaz dam za tisti liter nafte

T-h-o-r ::

bencinar always


razen če ti je vseeno za občutke pri vožnji
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

T-h-o-r je izjavil:

bencinar always


razen če ti je vseeno za občutke pri vožnji


x2

Sicer pa če koga tako skrbi poraba naj si kupi becikl.
Your turn to burn!

SkIDiver ::

Megane Express oprema, letnik 2010, 1.5 dci. Poraba pri kombinirani vožnji 7,2L/100km. Kako njim uspe priti na številke, ki si jih posredoval mi ni jasno. Je bil že parkrat na servisu zaradi porabe pa pravijo, da vse štima. Neodvisni mehanik, ki sicer popravlja Renaulte pa je dejal, da ga muči regeneracija filtra trdih delcev kar pa je lahko vzrok tudi olje, ki ga vliva servis v motor. Avto je servisiran na pooblaščenem servisu cel čas in oni pač vlivajo notri olje, ki ga je predpisal Renault. Če je to olje "low saps" kar je več kot dobrodošlo pri motorjih s filtrom trdih delcev pa ne vem. Se nisem poglabljal v to, ker ni moj daily driver.

Jaz bi pri dizlu raje izbral starega dobrega 1.9 TDI-ja v octaviji ali kakem seatu. Za ceno megana 1.5 dci dobiš že zglednega TDI-ja z enomasnim vztrajnikom (dvomasni skupaj s celotno sklopko je strošek v rangu 600~900€ pri nepooblaščenem serviserju, ko ga je potrebno menjati) in predpostavko, da edina sreča, ki te lahko doleti je menjava turbine. Če bi šla pa visokotlačna črpalka pa bi mel že res veliko srečo.

T-h-o-r ::

Mesar je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

bencinar always


razen če ti je vseeno za občutke pri vožnji


x2

Sicer pa če koga tako skrbi poraba naj si kupi becikl.

this

in nikakor ne trdim, da se bencinar bolj splača ali kaj, kar ni res

je pa res, da so dizli že v štartu nekaj dražji in dražje je vzdrževanje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

SkIDiver je izjavil:

Megane Express oprema, letnik 2010, 1.5 dci. Poraba pri kombinirani vožnji 7,2L/100km. Kako njim uspe priti na številke, ki si jih posredoval mi ni jasno. Je bil že parkrat na servisu zaradi porabe pa pravijo, da vse štima. Neodvisni mehanik, ki sicer popravlja Renaulte pa je dejal, da ga muči regeneracija filtra trdih delcev kar pa je lahko vzrok tudi olje, ki ga vliva servis v motor. Avto je servisiran na pooblaščenem servisu cel čas in oni pač vlivajo notri olje, ki ga je predpisal Renault. Če je to olje "low saps" kar je več kot dobrodošlo pri motorjih s filtrom trdih delcev pa ne vem. Se nisem poglabljal v to, ker ni moj daily driver.

Jaz bi pri dizlu raje izbral starega dobrega 1.9 TDI-ja v octaviji ali kakem seatu. Za ceno megana 1.5 dci dobiš že zglednega TDI-ja z enomasnim vztrajnikom (dvomasni skupaj s celotno sklopko je strošek v rangu 600~900€ pri nepooblaščenem serviserju, ko ga je potrebno menjati) in predpostavko, da edina sreča, ki te lahko doleti je menjava turbine. Če bi šla pa visokotlačna črpalka pa bi mel že res veliko srečo.

Imaš normalno porabo, tisti ki pravijo da jim pije 5 so nenormalni in delajo zastoje, večje pa itak nemorejo met ker ko bojo prviš prtisnili avto bo nekaj odpovedlo ker ni navajen delat na polno.

D3m ::

Smeh je ta pol zdravja pri tej temi. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bellatrix ::

BMW 530d sigurno dober.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

T-h-o-r ::

verjamem, da novi bmwji lahko imajo 5, imam kolega, ki ima enko 1.6 dizla in pije 5.3 vse skupaj, zaenkrat pa je naredil enih 30 tisoč



in tudi na strogo relacijskih vožnjah se da pri marsikaterem to dosečt imo, ampak pri mešani pa zelo težko
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Mesar ::

VW pa tudi ni tak biser, kolikor jaz vem so imeli TDIji 1.9 manjše probleme, no izjema je 1.8T ta se jim je res "vsral".
Your turn to burn!

;-) ::

T-h-o-r je izjavil:

verjamem, da novi bmwji lahko imajo 5, imam kolega, ki ima enko 1.6 dizla in pije 5.3 vse skupaj, zaenkrat pa je naredil enih 30 tisoč

in tudi na strogo relacijskih vožnjah se da pri marsikaterem to dosečt imo, ampak pri mešani pa zelo težko


Vozi pa se kot po jajcih ? Kaj ti bo pol bmw če ga šparaš, isto kot eni ko si dajo prevleke na sedeže.

T-h-o-r ::

vozi pač po omejitvah, s tem da ob vžigu nekaj časa menja pri 1500 obratih :)

pa saj nasploh ne poznam kakšne osebe, ki bi imela dizla in bi z njim vozil dinamično ;)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

SkIDiver ::

@;-) moja normalna poraba je okoli 9L bencina:) Megana samo gledam. "Ne diram ni štapom", ker je pod garancijo. Sicer pa je Megan vožen z normalnim tempom (nisem njegov voznik). Ima pa nekje razmerje 70/30 med relacija/mesto. Sam sem ga nekajkrat peljal pa sem prišel na 6.5L/100km. Stil vožnje pa gledanje v trenutno porabo, poskusit vozit po omejitvah in čim bolj pazit na porabo.

Mesar ::

320i lahko goniš pa ima porabo do 8L.
Your turn to burn!

-valvoline- ::

SkIDiver je izjavil:

Megane Express oprema, letnik 2010, 1.5 dci. Poraba pri kombinirani vožnji 7,2L/100km. Kako njim uspe priti na številke, ki si jih posredoval mi ni jasno. Je bil že parkrat na servisu zaradi porabe pa pravijo, da vse štima. Neodvisni mehanik, ki sicer popravlja Renaulte pa je dejal, da ga muči regeneracija filtra trdih delcev kar pa je lahko vzrok tudi olje, ki ga vliva servis v motor. Avto je servisiran na pooblaščenem servisu cel čas in oni pač vlivajo notri olje, ki ga je predpisal Renault. Če je to olje "low saps" kar je več kot dobrodošlo pri motorjih s filtrom trdih delcev pa ne vem. Se nisem poglabljal v to, ker ni moj daily driver.

Jaz bi pri dizlu raje izbral starega dobrega 1.9 TDI-ja v octaviji ali kakem seatu. Za ceno megana 1.5 dci dobiš že zglednega TDI-ja z enomasnim vztrajnikom (dvomasni skupaj s celotno sklopko je strošek v rangu 600~900€ pri nepooblaščenem serviserju, ko ga je potrebno menjati) in predpostavko, da edina sreča, ki te lahko doleti je menjava turbine. Če bi šla pa visokotlačna črpalka pa bi mel že res veliko srečo.

Vrjetno se najbl peleš po mestu,zato tudi takšna poraba,al pa se po AC furaš z 150kmh+. Če bi ti imel bencinca in se fural z podobnim režimom ti bo pil 11-12 na 100.
p.s. se vidi da si dober poznavalec avtov,k si omenu enomasni neuničivi vztrajnik,te že veš kaj je dober avto.
8-)
Priznam pa da meni a4 pije 10l+ k se furam 180kmh+ po AC.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

ja, saj to vsak avto, ne samo audi, če ga tako turaš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

Kako bodo te naše debate pomagale avtorju teme se odločit pa ne vidim ;(( jaz bom za sebe takole rekel, dizla nočem, ni mi pa problem dat denarja za bencin.
Your turn to burn!

;-) ::

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.



Priznam pa da meni a4 pije 10l+ k se furam 180kmh+ po AC.


Ahh še dobro da sem 2x isto osebo citiral.
:)):D:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

-valvoline- ::

http://allcardetails.com/model-1995-199...
Evo link,podatki za moj a4,vse drži kot pribito.Tu si lahko pogledate še za ostale avte.

p.s.
Bencinar bo pil 15-20 pri konstantni hitrosti čez 180kmh.

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Mesar je izjavil:

VW pa tudi ni tak biser, kolikor jaz vem so imeli TDIji 1.9 manjše probleme, no izjema je 1.8T ta se jim je res "vsral".


O tem se da na veliko debatirat. Vsekakor če denar ni problem (nakup vozila), vožnja pa je predvsem na dolge relacije ima prednost 1.9tdi pred 1.8t. Cene teh dizlov so skoraj 1x višje od bencinarja.

T-h-o-r ::

lol @90 hp

Vikking je izjavil:

Mesar je izjavil:

VW pa tudi ni tak biser, kolikor jaz vem so imeli TDIji 1.9 manjše probleme, no izjema je 1.8T ta se jim je res "vsral".


O tem se da na veliko debatirat. Vsekakor če denar ni problem (nakup vozila), vožnja pa je predvsem na dolge relacije ima prednost 1.9tdi pred 1.8t. Cene teh dizlov so skoraj 1x višje od bencinarja.

2x
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

-valvoline- ::

Mesar je izjavil:

Kako bodo te naše debate pomagale avtorju teme se odločit pa ne vidim ;(( jaz bom za sebe takole rekel, dizla nočem, ni mi pa problem dat denarja za bencin.

Jaz se jezim k je celo cviček šel na 1e.:D
Goriva se bodo slej k prej podražila na 2e za liter. Potle bo najbolj iskan avto lupo 1.2tdi in clio dci.Vsi nimamo ministrskih plač.
;((

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

on topic: Avenger poglej za Octavio 1.2tsi

kmetek ::

Lupo diesel se skoraj nič ne prodaja na avto.net...samo 2 oglasa?

;-) ::

Noče noben prodat VW-ja. A čudno da jih je največ na avto.net če valvoline govori da so "najboljši", potem nevem kaj razmišljajo lastniki.

kmetek ::

Jah ne prodajajo jih, ker kurijo malo hehe.

Avenger ::

T-h-o-r je izjavil:

bencinar always


razen če ti je vseeno za občutke pri vožnji


Pri hiši smo mel vedno 1 bencinarja in 1 dizla - trenutno C5 1.9. Avta sta kot dan in noč, ker je tisti prvi Corsa 1.4 in je res težko objektivno primerjat. Občutek pri vožnji C5 je odličen, včasih nervira le turbinska luknja. Al si mislil na občutke s kakšnega drugega vidika? Meganov 1.5 dci sploh ni glasen če misliš na hrup...

Mislim da je skoraj najpomembnejši faktor to da bo vsaj 60% kratkih relacij ranga do 15 kilometrov v eno smer. Res dolgih relacij, ne vem, mogoče 10%, največ. Mudi se pa v polovici primerov, se pravi, ko že nekam zamujaš in tečeš do avta, se vmes briješ in oblačiš nogavice, če mal pretiravam. A so ti novi dizli še vedno taki, da je treba kot po jajcih dokler se ne ogrejejo?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Noče noben prodat VW-ja. A čudno da jih je največ na avto.net če valvoline govori da so "najboljši", potem nevem kaj razmišljajo lastniki.

Kupiš VW dizel narediš najmanj 100.000km z njim,prodaš ga skoraj za isti dnar k si ga kupu pa zopet kupiš novešega VW dizel. tako razmišljajo ponosni lastniki naziwagnov.
:D
btw za pravo ceno nazivagna tdi prodaš v 15ih minutah.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Vikking je izjavil:

on topic: Avenger poglej za Octavio 1.2tsi


Octavia je prevelika, ne rabim 5 vrat, pa najcenejši 09-> je 12 jurjev, kar je 2 več od megana dizel in 3 več od bencinarja. :|
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

@valvoline

Aja zbiješ še km in spet kupiš z zbitimi km ;) Pa v 100.000 ziher menjaš turbino to je cca 700€ kar je 14 servisov za mojega bencinarja, kar imam za 140.000km (pazi samo za en del od TDI-ja kje so še servisi), normalen uporabnik ki pa ne dela servise na 10k km in jih dela pozneje kot je predpisano pa bi v tem času naredil 210.000km z bencinarjem z ketno če primerjamo samo stroške servisov.

T-h-o-r ::

Avenger je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

bencinar always


razen če ti je vseeno za občutke pri vožnji


Pri hiši smo mel vedno 1 bencinarja in 1 dizla - trenutno C5 1.9. Avta sta kot dan in noč, ker je tisti prvi Corsa 1.4 in je res težko objektivno primerjat. Občutek pri vožnji C5 je odličen, včasih nervira le turbinska luknja. Al si mislil na občutke s kakšnega drugega vidika? Meganov 1.5 dci sploh ni glasen če misliš na hrup...

Mislim da je skoraj najpomembnejši faktor to da bo vsaj 60% kratkih relacij ranga do 15 kilometrov v eno smer. Res dolgih relacij, ne vem, mogoče 10%, največ. Mudi se pa v polovici primerov, se pravi, ko že nekam zamujaš in tečeš do avta, se vmes briješ in oblačiš nogavice, če mal pretiravam. A so ti novi dizli še vedno taki, da je treba kot po jajcih dokler se ne ogrejejo?


pa objektivno primerjat se da isto prostornino in tip motorja

če imaš na eni strani 2.0 turbo dizla, moraš imeti a drugi strani 2.0 turbo bencinarja


če imaš na eni strani 2.0 navadnega bencinarja, ga moraš primerjat z sdi

itd.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Samo v resnici SDI nemoreš primerjat z R5 Campusom =)

T-h-o-r ::

pač na živce mi gre, ko folk primerja navadne bencinarje s turbo dizli in hvali zmogljivosti le-teh :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Vikking ::

Avenger je izjavil:

Vikking je izjavil:

on topic: Avenger poglej za Octavio 1.2tsi


Octavia je prevelika, ne rabim 5 vrat, pa najcenejši 09-> je 12 jurjev, kar je 2 več od megana dizel in 3 več od bencinarja. :|


Fabia, Polo, Altea, Ibiza, Roomster, Golf, Leon... vsi imajo 1.2tsi motor.

Če ti kaj pomaga: http://www.avtomobilizem.com/testi/volk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

@valvoline

Aja zbiješ še km in spet kupiš z zbitimi km ;) Pa v 100.000 ziher menjaš turbino to je cca 700€ kar je 14 servisov za mojega bencinarja, kar imam za 140.000km (pazi samo za en del od TDI-ja kje so še servisi), normalen uporabnik ki pa ne dela servise na 10k km in jih dela pozneje kot je predpisano pa bi v tem času naredil 210.000km z bencinarjem z ketno če primerjamo samo stroške servisov.

90 konjska turbina je praktično neuničljiva(moj avto ima 300tkm pa je originalni turbo gor,sem že prej imel audi 80 1.9tdi prodal sem ga z 370.000 kot novega),pa tut če spusti dušo rabljeno dobiš za 50e ali manj. 110ke turbine je treba občasno temeljito spucat,da potle delujejo pravilno.Če dobiš dobrega 90km 1.9tdi ni ga boljšega motorja kot je to. Enostavno najboljši motor vseh časov,poleg starega 1.6d iz golfa2. 1.9d in 1.9sdi je tudi zakon. Se grem stavit da ob rednem in pravilnem vzdrževanju vsak zdrži najmanj 500.000km sdi mogoče milijon.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

1.9sdi je tudi zakon


Kot sem že omenil, campus te prehiteva, tak da je bolj za starejše ljudi in predvsem družine ki nebojo imele nosečnic nikoli kam za vozit, ker ti baba prej rodi kot prideš kam.

T-h-o-r ::

;-) je izjavil:

1.9sdi je tudi zakon


Kot sem že omenil, campus te prehiteva, tak da je bolj za starejše ljudi in predvsem družine ki nebojo imele nosečnic nikoli kam za vozit, ker ti baba prej rodi kot prideš kam.

1.9 sdi je res verjetno eden najbolj vzdržljivih motorjev ever


amak drži tudi kar smeško pravi

pa pospeški so bolj podobni tistim s kolesom, kot pa avtomobilskim :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kmetek ::

Kaj bi se potem meni svetovali za drugi avto (sedaj imamo 1 - Renault Laguna), stil vožnje 5 do 6x tedensko relacija 50km, če rečemo je to nekje 50 tednov po 275km povprečno je slabih 14.000 km na letni bazi. Seveda zmerna cena in čim nižja poraba ter ugoden servis :P

T-h-o-r ::

ja a bi manjšega tudi, al samo razred lagune
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

-valvoline- ::

kmetek je izjavil:

Kaj bi se potem meni svetovali za drugi avto (sedaj imamo 1 - Renault Laguna), stil vožnje 5 do 6x tedensko relacija 50km, če rečemo je to nekje 50 tednov po 275km povprečno je slabih 14.000 km na letni bazi. Seveda zmerna cena in čim nižja poraba ter ugoden servis :P

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=563... + alternativno gorivo.Tole pije 5l ali manj na 100km :D

;-) ::

In človek se bo vsedo iz lagune v Ibico ?

To je tako da bi šel iz konja na kuro ne osla.

kmetek koliko denarja, delaš sam servise (menjava olja in filtrov) ali uradni servis ? bi mel dizla al bencinara ?
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519082 (15550) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525894 (21696) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186046 (151059) Spajky
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827863 (23718) D3m
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650781 (47662) Matwic

Več podobnih tem