» »

katero graficno bi vzeli ce bi imeli na voljo samo ti 2 :saphire x1950pro in gigabyte 8600gt??

katero graficno bi vzeli ce bi imeli na voljo samo ti 2 :saphire x1950pro in gigabyte 8600gt??

«
1
2

seljo ::

nikakor se ne mroem odlociti met tema 2ma karticama kaj naj vzamem druge ne pridejo v postev osredotocil sem se na ti 2 katero bi vzeli vi in zakaj?
u zivotu sve se vraca sve se placa

AngelOfDeath ::

sapphire x1950pro


8600Gt je živa žalost
edit: Slovnica

dzinks63 ::

:)) Če grafične ne boš navijal potem x1950pro , ta itak nima nekega overclock potenciala,
je pa DX9, cca 160€
Če pa se boš lotil naviti grafično potem pa 8600gt, ima enormn potencial , ta je pa DX10, cca 140€
Tako, da končna odločitev je tvoja.

Shegevara ::

Ma vzemi eno, magari 8600GT če že mene prašaš. Izgovor, sicer, da ima dx10 nima pol kucine med nogami teže. Ker dx10 izkoriščajo le monster karte, kar pa ne velja ful na 8600GT.

seljo ::

ma ja saj ravno zaot sem v dilemi cel comp bom kupil v funtechu kjer je x1950pro 170e 8600gt pa 139e kar je kar nekaj razlike glede navijanja nevem sicer pa nisem nekam hud igracar igram samo wow pa kksno strategijo nic posebnega. Se pravi bolje da vzamem 8600gt pa je to to.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Silvo ::

Glas za Atija.

lp
Silvo

AngelOfDeath ::

Po testih je 8600GT slabša od 7600GT ...
edit: Slovnica

Bethrezen ::

ati>:D

frudi ::

x1950pro, ni dileme. razen če ti tistih 20-30€ res predstavlja preveliko razliko.
8600 familija so jajca - porazna zmogljivost, relativno visoka cena in gonilniki, ki so še bolj v kurcu kot sicer (sploh za visto).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

primzx ::

Ati defenitivno.

seljo ::

ja saj sem bral teste da je serija 8600cist poraz...ne tistih 30eur mi ne predstavlja utopije zato sem vprasal kaj vi mislite o tem. Vidim da je veliak vecina za ati tako da bo verjetno to to.
u zivotu sve se vraca sve se placa

mat123 ::

Jaz ti priporočam, da še počakaš malo, da izidejo nove ATI grafe. Ne kupuj stare tehnologije (x1950pro ne podpira dx10), ker boš moral čez slabo leto dni menjati grafično. Napovedanih je kar nekaj dx10 iger, sploh pa če nameravaš uporabljati Windows Visto.

Meizu ::

Da se prepričate, kako uboga je 8600GT - Klik

Rajš uzemi X1950Pro (če se ti res mudi) , ker 8600GT je čisti poraz (če si že Nvidia fen, pol kupi 7600GT, ki je še enkrat boljša od 8600GT, na internetu sem pa zasledil, da se potem da nadgraditi biod 7600GT z biosom 8600GT, kar potem pripravi kartico 7600GT do tega, da lahko prebira DX10... Če je pa to možno, pa nimam pojma... Baje, da ma 8600GT isto čipovje kot 7600GT, al neki podobnga) al pa, kot je reku mat123, počaki še malo, če bo Ati naredil še kaj finančno sprejemljivega, pol navali. Al pa s strani Nvidie, če bo kaj....

dzinks63 ::

:)) Ne vem katere 8600gt je gledal ta tip

>Najbolj moti pomnilniško vodilo, ki znese le 48 bitov, kar je izredno malo, saj obstajajo že razmerno poceni grafične kartice z 256, 512 bitnimi vodili. Tako postane 48 bitno vodilo izredno ozko grlo za obdelavo podatkov.

Nvidia Geforce 8600GT Specifications:

* Bus interface: PCI Express
* Memory: 256MB
* Memory Interface: 128 bit
* RAMDACs: 400 MHz
* NVIDIA® unified architecture with GigaThread™ technology
* Full Microsoft® DirectX® 10 Shader Model 4.0 support
* 16x full-screen anti-aliasing
* True 128-bit floating point high dynamic-range (HDR) lighting
* NVIDIA® Quantum Effects™ physics processing technology
* Two dual-link DVI outputs support two 2560x1600 resolution displays
* NVIDIA® PureVideo™ technology
* OpenGL® 2.0 support
* NVIDIA ForceWare® Unified Driver Architecture (UDA)
* NVIDIA® Lumenex™ Engine
* Innovative Cooling System
* Built for Microsoft® Windows Vista™

vr-zone.com

defolt:

overclock

frudi ::

pozabil si omeniti, da gre pri tem navitju za voltmodano kartico. in ram se še vedno navija precej slabo...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Meizu ::

Na Mimovrste piše, da je 48 bitno vodilo...:\

Pšenični ::

sapphire x1950pro je edina izbira.Sicer bi počakal še na r600.serija 8600 od nvidie je definitivno marketinški nateg in ti jo odsvetujem.

mtosev ::

LOL? 8600gt pocasnejsa od 7600gt? Uf bom rabil pazit en bo kmalu pc kupoval pa sn mislil 8600gt priporocat ker sn mislil da je bolja od 7600gt:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

seljo ::

ja tezava je v tem comp moram narociti nujno 16.5 takrat ga bom narocil gre pac nekako tako da bo moj oce odbil darilo od mene da bo koncno dobil svoj comp jaz mu bom poturil starega in si kupil novega ne da bi on vedel in mu moj stari comp namontiral v njegovo sobo da bo imel svoj net in vse. Rojstni dan ima 23.5 takrat moram imeti novo kisto sigurno doma nevem pa ali bodo do takrat tudi nove grafe od atija verjetno ne. Osredotocil sem se nekako na te 2 grafe se sam nevem zakaj namen za grafo imam dat do 170e je se kaksna pametna stvar za ta denar razen 1950 in 8600 nisem kaksen fen od nvidia tako da mi je dejansko popolnoma vseno karo kartico bom imel nisem kaksen zelo hard gamer ampak comp bom imel sigurno cca 5 let brez da bi kupoval novega zato bi pac za ta denar rad dobil kar se le da. Zavedam se da je 170e malo za graficno kar mi vsi govorijo vzemi 8800gts ampak res toliko se ne morem stegnit:(
u zivotu sve se vraca sve se placa

OChack ::

v rač. novicah so za radone napisal da pridejo že konec poletja>:D
........upam da ne ker drgač se nvidia nau nč pocenila pa še zgubl bodo velik
Int€l inside, IDIOT Outside

jimyboy ::

Glede grafe, kopiram iz druge teme:

Poglej si katero 7900GS. Sam imam od XFX Extreme verzijo. Je že tovarniško navita, tako da je že takoj enako hitra kot X1950PRO. Se pa še veliko bol da dodatno naviti kot Radeon. Tako da dobim v 06 Marku čez 6000pik, kar se že lahko primerja z 7950GT. Takrat ko sem jo kupil (Januarja), pa je bila celo cenejša od X1950PRO.

OPOZORILO: ravno Saphirjevi X1950PRO imajo določene probleme s pregrevanjem. Če radeon nujno ASUS firma.

seljo ::

se pravi potem raje vzamem od xfx 7900gs ceprav nikjer ne pise da je kaj navita cena je pa 160 e kar je tudi uredu. Ce se x1950 pregreva to je crap ker sem ze imel s tem probleme pa nocem da se ponovi:) Ceprav ko sem gledal primerjave med x1950pro in 7900gs je bila po testih radeonka bolsa baje samo ce je xfx navita verjetno temu ni tako ali pac?
u zivotu sve se vraca sve se placa

Big_Al ::

meni se HIS Radeon 1950PRO z ICEq hlajenjem ne pregreva, + tega je že stock malo navita. 189€

Čmrlj ::

vzami 8600gt pa nared vmod in zadevo ti bo precej poletela.Dosega 1ghz na jedru z 1.75v( na zraku-stock);) .7000 pik v 3d mark 06

seljo ::

cmrlj daj mi pojasni kakot to storim?vmod? Se graficna potem nebo pregrevala?
u zivotu sve se vraca sve se placa

GrimReaper ::

Ahahaha, lol, vmod. Ravno potem se ti bo pregrevala. In to svetuješ nekomu ki ne ve kaj je vmod.
Kupi tole od HIS-a X1950PRO.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

ja mu ga pa jst nardim zastonj na 1.6v kar ni problem za ta cooler pa doseže cca 6000 pik, kar je v rangu 7900gto;) tij pa ne komplicirqj, ker mi ni problem vmod nardit za nekoga, ki ve kaj je price-performance.Ti pa kar po ati pozesi noob[:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

seljo ::

ja nc ocitno bom pol vzel 8600gt:) cmrlj say seljo do:) samo upam da ni prevec glasen ker mam comp 24h przgan vsobi:) tale vmod bom pa ze 1x uporabu glede na to da imam sedaj radeon 9000pro (64mb) Se mi bo verjetno 8600gt zdel avion ceprav to mogoce ni:)
u zivotu sve se vraca sve se placa

traktor ::

Tale je že tovarniško navita, kaj si mislite o njej, stane pa 170 eur.
XFX Geforce 8600GT XXX Edition 256MB PCIe

vmesnik: PCI Express x16
grafični procesor: nVidia Geforce 8600GT (G84-300)
tovarniško navita GPU/RAM: Da/Da
hitrost grafičnega procesorja: 600MHz (originalno 540MHz)
število stream procesorjev: 32 (Unified)
ROP: 8količina pomnilnika: 256MB
hitrost pomnilnika: 800MHz DDR (1600MHz) (originalno 700MHz DDR/1400MHz)
podatkovna širina pomnilnika: 128bit
prepustnost pomnilnika: 22.4GB/s
tip pomnilnika: DDR3
podpora SLI: Da
strojna podpora H.264: Da
podprte grafične knjižice: DirectX 10, OpenGL 2.0
shader model: 4.0
RAMDAC: 400 MHz
število ločenih signalov: 2
najvišja ločljivost: 2048x1536
zunanji vtiči: 2x DVI-I (Dual-link), TV izhod

seljo ::

hm zanimivo tole...funtech jo ima za 165e ceprav od gigabyta je pa 139,5 e har he 25e razlike za to jo lahko pomoje sam navijes ali ne=?
u zivotu sve se vraca sve se placa

jimyboy ::

Nisem še mel grafične od Gigašita, ki bi se dobro navijala. Mel pa sem 5700ULTRA, 6600GT, 7800GT. Vzel kero drugo firmo če misliš navijat. XFX navadno, xxx mislim da je predraga, Club...

OChack ::

če se ti ati 1950 pregreva ga neseš zamenat, garancija in to ...........
Int€l inside, IDIOT Outside

rapz0r ::

In zakaj bi ti to vzeli v garancijo? Dokler se ne dogajajo BSODi in artefakti nimaš kaj za težit.

seljo ::

a pol se od gigabyta 8600gt neda navijat al kako=? ker cena je res ugodna...
u zivotu sve se vraca sve se placa

OChack ::

če nimaš artefaktov boli te k***, jst mam radona 9800 na ramih ni hladilnika in ratajo tok vroči da si prst opečem če ga gor dam, pa ni pene dokler mi dela
Int€l inside, IDIOT Outside

Meizu ::

@rapzOr: Pregrevanje je tudi dokaj resna stvar... Če se ti grafa pregreva morš to tkoj jit težit, da jo zamenjajo, preden je prekasno:\

seljo ::

a ce vzamem od gigabyte 8600gt je to smiselen nakup za 139e?:)
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

kaksna je splho razlika v 3d marku med x1950rpo in 8600gt?**? v ceni jee ralike cca 20e kar je prakticno nic...
u zivotu sve se vraca sve se placa

Meizu ::

Test Geforce 8600-ic

Glede na tukajšnji test se najbolj splača uzet Sparkle-ovo 8600GTS, saj u enmu izmed testov prehiti celo 8800GTX:\... Čez lužo stane približno 258$, pri nas pa okoli 200EUR, kar je okoli 49 tisoč...

Test Ati-ja

Ko sem pa to prebral in ugotovil, da jo v 3D Marku (govorim o X1950Pro) prehiti tudi 7900GS, sem malo spremenil mnenje, ketero sedaj pravi, da nabavi zgoraj omenjeno grafično (8600GTS). Pravijo, da naj bi se 8600GTS kosala celo z X1950XT...

Moj nasvet: Kupi 8600GTS, raje kot 8600GT;)

EDIT: Če hočeš dat mal več dnarja, pol rajš uzemi kakšno XFX8600GTS al pa eVGA 8600GTS, ki je par % bolša od Sparklove 8600GTS:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

seljo ::

verjamem da je 8600gts veliko boljsi ampak problem nastane ker se jaz vec kto 170e ne mroem stegniti za grafo res ne in zato se odlocam nekje v tem rangu:(
u zivotu sve se vraca sve se placa

Meizu ::

Škoda, v nekaterih testih prehiti 8800GTX, fora pa je v tem, da 8800GTX stane 130k, 8600GTS pa slabih 50k...:\

Zdej pa da tebi zastavim eno vprašanje: Koliko časa misliš imeti novo grafo? Če jo misliš imeti veliko časa, potem kupi 8600GT, ker boš potem lahko užival v DX10 bonbončkih... Če pa boš grafo kmalu zamenjal (beri: ko se bo razmahnil DX10, kar bo precej kmalu), pa uzemi X1950Pro, čeprav ima veliko ljudi z njo probleme pri navijanju in hlajenju... A se za hlajenje poskrbi z novim hladilnikom, navijalne probleme pa se ne da odpravit:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Al pa še ena ideja: Kupi zdaj eno švohno, samo da teče, pa počakaj par mescev, da se cene nVidii malo spustijo, pa pol nabavi "DX10 grafo tvojih sanj":D :D

macgajver ::

nisem kaksen zelo hard gamer ampak comp bom imel sigurno cca 5 let brez da bi kupoval novega.

No potem je odločitev preprosta nabavi 8600gt. Če bo hitro ratala prešvoh jo lahko voltmodaš. in potem je bolša od x1950pro. Vroku 2 let boš sigurno uporabnik viste tko da mogoče boš mel še kakšno lepo prednost zaradi dx10 vista bo mogoče bolj gladko tekla vem ne. sem pa prepričan da čez 3 leta na nobeni od teh grafičnih neboš mogu novih iger tekoče igrt.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

jimyboy ::

S to grafo že sedaj ne morš vseh špilov tekoče igrat, ne pa čez 3 leta.

macgajver ::

Mišleno je da nebo tekoče delalo tudi na najnižji resoluciji z nastavitvami na lowest.

Drugač poznam veliko ljudi ki imajo 2-3 leta stare kompjutre pa isto vse igre igrajo sam grafika pač ni lepa.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Serija 8600 je definitivo zgrešena naložba.To bo kmalu jasno.Pač se poskuša namamiti kupce z nekim overclock potencialom ,ki ni vreden počenega groša.Ko jaz kupujem grafično karto zahtevam kolikor toliko solidne zmogljivosti na privzetih frekvencah.Serija 8600 heh,heh, kera beda od graf.Čista nula, namenjena samo pobiranju denarja od naivnih kupcev.Dandanes je bestbuy 8800gts 320 mb , to in samo to.Po 14 maju bo pa kaj drugega.

seljo ::

ocitno kolikor sem razbral se bo treba odlociti za dx10. moti me samo to ker so cene glede na firmo razlicne od xfx 8600gt je cca 165e od gigabyte pa je 139.50e kar je kar ugodno. Ja grafo bom definitivno imel v compu dokonca se pravi kolikor casa bo delovala. ce imam sedaj radeon 9000pro bo verjetno tudi naprej tako kar kupim pustim tako kot je. navijam nic rad imam samo da tekoce in dolgo stvar deluje:)
u zivotu sve se vraca sve se placa

Cveto ::

Hehe, sej ravno glede tega "tekoče deluje" so tukaj pomisleki. Sicer boš imel DX10 kartico, žal pa ne boš mogel poganjati DX10 iger na kakšni pametni ločljivosti tako da bi zadeva gladko gladko delovala. Kot je bilo že napisano, poglej tudi za 7900GS, recimo ta od XFX ki jo imam jaz se odlično navija in navita prehiti marskitero na papirju hitrejšo kartico.

Če pa že kupuješ kartico za tako dolgo obdobje potem pa definitvno vzemi 8800GTS 320MB. Res da je nekaj več denarja, dobiš pa zelo hitro kartico z DX10 ki ti bo dbro služila še kar nekaj časa.

Meizu ::

Ja, ampak je tam nekje gor seljo navedel, da se lahko stegne samo do 170 EUR...

Potem, seljo, ti je boljše, če uzameš eno švohno, tako, sam da neki teče, pol pa, kadar zbereš dost dnarja skup, pol pa nabaviš eno močno DX10 kartico, mogoče bo tistkrat celo cena 8800GTS malce padla (za kakšnen € ali pa dva:D)

seljo ::

ma ja tudi jat nekako tako razmislam odlocu sm se da bom vzel 8600gt dokler bo bo nisem nek hard gamer ko mi bo premalo jo bom navil kolikor bo slo oz si bom potem kupil 8800gts pa je samo nevem katero firmo naj vzamem ali od gigabyte 8600gt 139,5e ali od club 3d 139e?
u zivotu sve se vraca sve se placa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643862 (3862) PROTOTIP
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137296 (21515) macgajver
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199120 (7283) macgajver
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615901 (3884) opeter
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159080 (5531) plavi85

Več podobnih tem