» »

GF 7900gs VS GF 8600GT

GF 7900gs VS GF 8600GT

«
1
2 3

kinetik ::

Se oproščam če je že kje na forumu pisalo, a renutno sem prezaposlen z izpiti in podobnim sranjem da bi dolgo iskal, pa me zanima katero se bolje splača ker cene so identične, in se morem nahitro odločiti.



hvala za odgovore v naprej.
nic pametnega nimam za povedati

nuclear ::

7900GS > 8600GT..


8600GT = 7600GT
8600GTS = 7800GS downclockana :D

tko d jst bi vsekakor vzel 7900GS, ali pa če že dx10, 8800GTS 320MB
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Dalmatinc ::

se ne strinjam....

po testih sodeč sta si 8600GT in 7900GS zeeeeeeeelo blizu. Oveclockana 8600GT pa že prehiti 7900GS. In če pomisliš, da 8600 prinaša še DX10, mislim, da ni kaj veliko za razmišljat.

8800 320MB je cena x2 +....

MEDENA ::

ni res, 8600GT ni nikoli po perforansu boljša od 7900GS.....pozabljaš da se tudi njo hudo navije :D

Jst ::

Jaz sme tudi razmišljal o menjavi 79gs, s katero sem kar malo razočaran. A 8600 serije so razočaranje, 8800 gts z 320MB je premalo, 640 ter gtx so pa predrage.

Bom raje še naprej igral dve leti stare igre. Nove tako 79gs kot gts 320 ne poganjata najbolje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dzinks63 ::

:)) 8800 gts z 320MB nikakor ni premalo do 19 col, če si lastiš pa 22 ali še večji monitor, potem je pa druga pesem

Jst ::

nvidia je bila zelo pametna s 320mb verzijo. Na benchmarkih blesti, a ko igraš igre, se pa dogaja naslednje. Dela enkratno, nato zašteka za sekundo (memory trashing), ki katerem se pač nič ne pozna avg fps, nato, ko so spet vse teksture v GMEM, pa dela brez prekinitev - brez kolcanja. Tako je nvidia vedela, da se ne bo v benchmarkih poznalo skoraj nič. A zame osebno to prekleto moti. Temo jaz pravim smoothing of play. Tole kolcanje, ko dela s 60fps avg, a nato za sekundo zašteka, da se teksture spet naložijo za trenutno renderirano sceno.

Tega pa seveda ni, pri 1024*768 plus nekaj bombončkov.

Zame je prva generacija nvidiiiine osme generacije obetavna, a vseeno bom raje počakal na next revision.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

igor0203 ::

Kaj ti bluziš? Kakšno štekanje? Imam jo že 1 mesec, pa nič ne šteka v igrah. :\

sirotka ::

ah dj no...8600GT je že dx10, tako da boš lahko gledal ZELO lepe slideshowe s to kartico...:\ OCjana pride bliz 7900GS, samo kiri norec pa ma to grafično nenavito, če pa prou prosjo, da jih naviješ:)
Da ne odpiram nove teme... Menjavam grafično in se ne morem odločit med 7900GS za 100€, x1950pro za 140€ in 7950GT 256(nova) za 135€. Po eni strani je verjetno najbolši nakup 7900GS?

Meizu ::

Ne, X1950Pro jo prehiti.

sirotka ::

hja nenavitga 7900GS že, sam iščem teste z navitim GSjem, atijev se tak al tak nič ne navija:)

Meizu ::

Odvisno kaj kupiš;)

Za Sapphire-a vem, da ma zaklenjene rame, za ostale pa dvomim...:\

msedem ::

jaz mam 8800gts pa 22' monitor pa dela vse skup super.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

plavi85 ::

mogoce ste mal pozabl oznake 8600GT,GTS(druga pesem)... 8600gts se primerja z 7900gt u 3dmarku oz sta tam tam..., je pa res da verjetno s to prvo generacijo dx10 nvidia grafikuljah boste pomoje raj igral na dx9 če bo možno pa use HIGH kot pa na dx10 in use low(če bo seveda možna opcija v igri)...govorim za 8600gts,gt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

Meizu ::

Verjetno ne igraš zahtevnih iger, ali pa uporabljaš resolucijo 1280x1024... Ker razlika vseeno je, sem videl dosti primerov na takih monitorjih, kjer resnično grafi zmanjka spomina... Tko da za tsakšne monitorje, res skoraj obvezno vsaj 640mb verzijo...

plavi85 ::

s katerim procesorjem AMD :D ?

Meizu ::

Bolje bo c2d ;)

DJ MartiNi ::

Tudi sam kupujem (oziroma brat) grafiko. Že nekej časa letam po netu za kak pameten test, da bi si prišel na jasno kaj od sledečega vzeti: 7900gs, x1950pro, 8600gt ali celo mogoče 7950gt. 8600gts bi bla morda idealna karta...vendar pa ne za tak denar, zato je kaj hitro odpadla. Z denarjem pa je mišljeno iti tja do 150€.

Mal sem pogledal te teste:
- Ene par kartic,
- x1950pro vs 7950gt,
- z OC-Laba 2,
- ene par kartic drugič,
- tale je z guruja,
- ene par kartic tretjič,
- z vr-zone
- in pa x-bit labs.

Najbolj se mi zdi 8600gt. Cena bi še kar bla, po teh testih tud ni tako slaba (kar blizu 7900gs), se jo da navit in najtežji argument: dx10.

Ali naj raje uzamem kero drugo?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dalmatinc ::

skoraj bi rekel, da ni dvoma, kaj vzeti, če imaš denar: 8800GTS, ki pa kot smo dejali ima svoje slabosti. Vendar če pogledamo, da sem do sedaj tudi jaz lahko na 6600GT poganjal vse igre, ki so prišle na trg v nastavitvah med medium in high, je vprašanje ali tudi za crysis nebo zadostovalo 8600GT za smooth igranje.

No ja, razvijalci, ne bodo delali iger za 10 ljudi, ki imajo 8800, ko pa se zavedajo da bodo izgubili mnogo potencialih kupcev.

Počakajmo, da vidimo, kaj bo prinesel ATI HD2600XT in ostala druščina.

med 1950pro, 7900gs in 8600GT, pa mislim, da je slednji zmagovalec.

Meizu ::

Ne bo držalo. V surovi moči bi moral X1950Pro in 7900GS premagati 8600GT. Ampak kot je rečeno podpira DX10...:\ Zdaj pa: Hitrost ali kvaliteta? Zakaj ne kar oboje? Hmmm, bo treba več cvenka (jst sm mel podobno temo kot tukaj in sm pršu do tega zaključka):D

strictom ::

Sped bo podoben flamewar kot pa pri 9600PRO vs. 4200Ti. Na koncu smo pogruntali, da je 9600PRO hitrejša in je DX9.

Tu bo ista zgodba.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MEDENA ::

Dale DX10 ne bo zaživel vsaj še 1-2 leti....

OChack ::

ja glede procesorjev opažam da tud najnovejše igre ne znajo do konca izkoristit 2 jedrnikov tko da je res še vse odvisno od individualne hitrosti jedra, podobno je pri programih ki ti vsako jedro obremenijo po 5-10% mislim žalost.
glede grafičnih sm za radon 2600xt v enmu topicu link do testa prlimov zj če bo cena man kot 150€ se splača kupt drgač pa raj 1950pro magar rableno za 120-130e al pa rableno 1950xt, slednjo amm jst in sm za ceno 170e zadovoln, mislm da bo za ene 2- 3 leta pol bo treba spet menat
Int€l inside, IDIOT Outside

sirotka ::

Ja sam kje je 8600GT -brez S hitrejša od 7900GS?

DJ MartiNi ::

Ni hitrejša, razen če jo naviješ. 7900gs pa ne (katera pa se tudi fino navija).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Hja dobro, to že, samo sj pravim...navita 8600GT in navita 7900GS je kljub samo dx9 podpori hitrejša sedmica.

Meizu ::

ja, sej sm reku - ena ponuja hitrost, druga lepšo sliko. Če hočeš oboje združit, pol si že na rangi 8800GTS al pa HD2900XT. Razen, če bo s temi 2600XT kej drugače...:\

dzinks63 ::

:)) Z HD2600xx ne bo nič drugače, samo bistveno cenej (za cca 50€) bodo od primerljive nvidie.

Meizu ::

Ja, sam kaj je zdej to? Včasih je bil tko lep razpon, si dobro grafiko dobil za razumljiv dnar, zdej pa če čš kej met od igranja, pa vsaj 70k... Mislim, kaj se grejo?;(

dzinks63 ::

:)) Včasih si mel na zaslonu risanko, zdaj pa imaš film, zato pa so grafične 10x bolj zmogljive in 3x dražje. Včasih je bilo 200€ puna kapa, zdaj pa 600€.

Urc ::

To pa je prihajajoči dx 10. Ko se bo dx 10 malo bolj uveljavil, bo pomoje tud večja izbira pri grafičnih karticah. Ker zdaj je še vse "novo".

Meizu ::

Ja, ampak zakaj? Dobro, je bla risanka in zdej je film, ampak, vseeno, kaj čez 10 let, ko se bomo lahko sebe skenirali not in živeli v navideznem svetu, pol bo pa 5000€ stala grafa?

Anyway nisem mislu cene, mislu sm na razpon grafičnih. Ker kar ponuja nvidia je 8600, 8300 in potem 8800. Le poglejte prejšnje serije. Dobro, ne izbijem trditve, da ne bo še kaj prišlo...Dobro Ati pa tudi zavlačuje, kot da bi mu kdo plačal...:\

Meizu ::

Ja, Urc, mogoče je ravno to problem. Ampak, smo imeli enak problem tudi z DX9?

Jst ::

Jsz iamm takšno navado, da nikoli ne kupujem prvo generacijo novega standarda.

Ob obdržal 79gs; mi kar paše igranje dve leti starih iger.

nvidia 8me serije se mi ne dopade, ker ko bo d3d10 zaživel, nvidie 8XXX ne bodo spodobno poganjale d3d10 iger. Sem upam na middle rang radeonov, kjer sem mislil, da bodo odpravili nekaj bottleneckov, a sem se uštel.

---

Raje bom kupil procesor z 4MB predpomnilnika, ker programiram takšne stvari, kjer mi je 2MB L2 premalo. Mi je zelo težko spraviti kalkulacije v samo teh 2mb. Ker sedaj uporablja system ram, kjer mi kalkulacije upočasni tudi do 80%. Po daljšem premisleku, bom najbrž nabavil kar quad procesor, ki ima 8MB L2. To bo pa, upam, zadosti.

Sicer se pa 2MB vs 4MB L2 v igrah ne pozna. Ampak pri scientific kalkulacijah je pa to problem. Vsam pri naravi mojega programiranja, kjer morma paziti, da čimbolj efektivnmo uporabim vsa razpoložljiva jedra in da podatki, ki se morajo zračunati, morajo pasati v L2.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kafi ::

Malo si bom sposodil temo ker vidim da ste omenili 8800 gts

Ogledujem si namreč 8800gts 320mb in sicer za 269€
Se za ta denar dobi kaj boljšega, namenjena bo predvsem igram

Hvala

dzinks63 ::

:)) Trenutno je to najboljši nakup za ta denar.

Kafi ::

ciljam na to da bodo vse dosedanje igre delale normalno

Meizu ::

Bodo verjemi, če le imaš dober proc:D

Kafi ::

em proc je core 2 duo 1.83 e6300 pa zanima kje se najceneje dobi te stvari če mate morda kašen podatek za cez mejo da je občutno cene

kinetik ::

ma sem sel z lastnim instinktom kupovat in danes za cimra skocu po 7900gs iz funteca (kurba je to ena mala štrcunca) in sem za ta denar zlo zadovoljen (posebno če priznam da sam še vedno furam "dobri" stari R9200).
nic pametnega nimam za povedati

nuclear ::

Dalmatinc pišem samo, dejansko DOKAZANE trditve. poggoglaalaj
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

sirotka ::

Ok, šeno vprašanje
7900GS okol 110€
7950GT 256 144€
Katero od teh 2, pa obe bi ble nove za ta dnar?

nuclear ::

nabavi 7950gt
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Meizu ::

Definitivno 7950GT. Jst sm tudi med X1950Pro in 7950GT izbiral;) Sam bi vseeno raje vzel Nvidio, ki ima večjo podporo v Linuxu, katerega pa imam kot sekundarni sistem in imam z mojim Atijem dokej probleme, ampak sm se zdej navadu rešit te probleme, tako da mi je vseeno, kaj vzamem. Vendar bi kljub vsemu priporočil 7950GT;)

Edit: Kot gamerska grafa pa se itak zelo dobro obnese;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

___ ::

http://www.firingsquad.com/hardware/nvi...

vam tale test kaj pove? dx9 grafe zaostajajo.

pač odvisno od igre.

Meizu ::

Edino en problem je ne... Če hočš špilat na DX10 morš met Visto. Waj da fak? A Windows XP ne more tega pognat? To je bedno. Če le pogledaš, da boš dal za Visto 40k pa za grafo 50k si že na 90k. To je metanje denarja stran. Tko, da kaj zdej meni koristi DX10 grafa, če sem na Windowsih XP? Imam pa itak nek čuden problem, ker mi Viste na noben način noče inštalirati. A taista vista na očetovem prenosniku teče kot namazana. Pa imam original, sm sam hotel pri meni sprobat 30 dnevni (ubistvu trial), da bi delovalo in sploh noče zagnati viste. Zdej, čekupim DX10 grafo, potem tako ne bom daleč prišel. Zato bom investiral še zmerajv DX9 grafo, potem pa na DX10, z novim kompom.

Urc ::

vam tale test kaj pove? dx9 grafe zaostajajo.

LoL dej ne prbiji, to sklepaš na podlagi ene igre? Samo pri igri Oblivion so nekako boljše pa še to komaj http://www.firingsquad.com/hardware/nvi... Pa pri STALKER-ju se serija 8600 GTS dobro obnese. Drugo pa je vse več ali manj poraz.

Je pa tudi res da ne moremo primerjati 8600 GTS ali 8800 GTS z npr. 7950 GT ker sta GTS kartici novejši in tudi dražji. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Urc ::

Magarac: Trenutno si z dx 10 kartico ne boš mogel pomagati praktično nič, če imaš visto ali pa ne. Sicer pa se bo mogoče dalo igrati tudi dx 10 špile na Windows Xp, upam da bo kakšen patch (uraden ali neuraden). Zdaj se že da igrati Vista only špile na Xp, tko da mislim da smo na dobri poti.

Sicer pa če maš zdej neko high end mašino in ti samo dx 10 grafa manjka in Vista je pa res mal žalostno...

___ ::

ejga urc.si vse strani pregledal? pri 3/4 igrah 8600 gt ubije samo 8800.tko da nevem no.
magarac: glede viste.kaj nj ti rečm..če ti ne dela ti pa nemorm pomagat.nekaterim stvar pač deluje...no pol pa tkole. povej mi eno grafično k je res HUDA in resnično ubije 8600 gt.in stane max nekje okoli 170 €.več ne dam za grafično.brezveze. če mi poveš eno k je res dobra in stane do 170 € bom premislu in mogoč celo spremenil mnenje.

___ ::

tako mnenje mam pač na podlagi stvari k sem jih pač lohk probal an.če si ti vidu da kera dejansko deluje bolje..ok.povej.sam testi so zame relativna stvar. za grafo 6600 gt je pisalo v testih da ma nevem kakšne fps.pol ko sm jo pa sprobal je pa imela tak fps sam občasno.mogoč če si pogledal v streljačini v tla al pa kej:) pol je res mela tako ful visok fps.drugače pa bistveno nižjega.

7600 gt prav tako piše pri nekaterih igrah da ima 100 fps pa nevem kaj. takega sem videl izklučno le če je bila scena temna:) tako da ni bilo nevem kako zelo veliko detajlov:).tko da teli testi si zelo relativno. zato pač ne gledam posameznih iger ampak povprečje.in iz tega sm opazu da je 8600 gt dost uredu.drgač pa nvem an
sj ne rečm 7600 gt je zlo uredu grafa.sm jo mu v enmu izmed kompov.sam v testih naj bi bla kao še boljša...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643863 (3863) PROTOTIP
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137296 (21515) macgajver
»

katero graficno bi vzeli ce bi imeli na voljo samo ti 2 :saphire x1950pro in gigabyte (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
826365 (4064) seljo
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615901 (3884) opeter
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159081 (5532) plavi85

Več podobnih tem