» »

Vista ali XP na novi računalnik

Vista ali XP na novi računalnik

Bellzmet ::

Živjo!

Imam namem lupiti sestavljen comp. za max. cca. 400 EUR (100.000 SIt). Npr. nekaj takšnega:
http://www.funtech.si/sestavljeni.htm

Namenjen bi bil RES samo za MS Office, filmi, Internet, MP3 brez igranja iger, kakšnih grafičnih/video obdelav (comp je za punco).

Pa me zanima a mi priporočate, da dam gor Win XP ali bi Vista že v redu delovala na takšnem procesorju/ramu?

lp

koyotee ::

XP vsekakor
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Yoxi ::

Tko kot je že koyote reku, obvezno XP. Vista je še preveč zahtevna za računalnike prod 100 juru...matr kolk je že to € ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Bellzmet ::

Aha...no vseeno bi rad podudaril, da se bo comp dejansko uporabljal samo za internet/office/mp3/video/mula. Res nobenih iger, obdelav,...

Pač je na slikah vidla, da ima Vista lepšo grafiko in to je zdej tisti glavni dejavnik, da bi se dalo Visto gor. Se pravi nekaj v rangu AMD Athlon 64 3500 AM2, 1 GB RAMA, grafična za cca. 15.000 Sit (60 EUR).

Če ima kdo kakšno podobno konfiguracijo + Visto.

Vseeno pa ne sme biti slideshow...

LP

McMallar ::

Slideshow ne bo problem. Vista dela tudi na onboard grafikah (npr. Intel chipset 945). Po mojih izkušnjah...

Je pa res, da jaz Viste ne bi dal zaradi vseh drugih stvari... ;)

BoLhCa ::

Še ne glas za Win XP

nurmaln ::

XP dokler ne bo Vista SP1

gruntfürmich ::

daj gor visto, punca bo itq samo vidla da je full lepše, da je kaj slabše pa ji bo vseeno. lahko ji malo ustrežeš ;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nonenone ::

ženskam moraš ustreč, drugače je hudič, naredi tako kot ona hoče, tu ni debate

bluefish ::

tistega izgleda se bo kmalu naveličala :D

Urc ::

Lahko pa daš Xp + Vista temo :\ Sam to ni glih najbolša rešitev.

Drugače pa kar se pogleda tiče LinuX + berly>:D

Izi ::

Vsekakor Visto.
Enkrat smo že razpravljali o tem in moje mnenje je še vedno, da ni razloga za prehod iz XP na Visto.
Če pa kupuješ na novo pa vsekakor kupiš Visto, ker je brez nadaljnega boljša kot XP.

Vista bo na računalniku za 400 € delovala popolnoma v redu samo RAMA bi vseeno priporočil 1 GB, ker 512 MB je dandanes premalo tako za XP kot za Visto.
Raje šparaj pri kakšni drugi komponenti in vzemi več RAMA, ker RAM je tista stvar, ki najbolj upočasni računalnik, če ga je premalo.
Procesor, grafična in diski so za office računalnik precej nepomembni in tukaj lahko šparaš, ker razlike med najhitrejšimi in najpočasnejšimi komponrentami so v office programih manj kot 10%, medtem ko ti dodatnih 512 MB RAMA prinese tudi do 100% pohitritev.
Še posebno pri Visti, ki zna RAM že precej dobro uporabljati, medtem ko je XP glede uporabe RAMA še hudo v kameni dobi.

Ker tvoja punca verjetno ni neki računalniški geek (drugače bi si sama kupovala računalnik :D ), bo Vista tudi bolj primerna zanjo, ker na njej težje kaj pokvariš kot pa na XP.
To, da Vista zgleda lepše, ni tako pomembno kot to, da je precej varnejša in bolj robustna od XP-jev.
Tako ti ne bo treba vsak drugi dan viseti pri njej in ji popravljati nedelujoče programčke.
Razen, če ti ni to v interesu, da boš njen heroj, ko ji boš vsakih nekaj dni "popravil" računalnik >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

joker16_7 ::

Se strinjam z Izijem. Vista je vsekakor boljša izbira....;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

NOOB-ek ::

Daj8-O prvo VISTO gor pol pa boš videl kako deluje, potem če pa ti bo kakšne probleme delala pa daš XP-je gor pa je to to.No če pa bi rad dal VISTO gor pa mislim da bi bilo bolše dati XP.Jaz sem za XP:)) :))

primzx ::

...ja pa Visto ne gor dajat saj po prvem debugu.:D :D

ank ::

Urc pa kakšni linux no. Pa potem še beryl (pa prav se nauči pisat medtem)? Če hoče met dečva windowse.

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Matek ()

Urc ::

@ank

Jah če se ji gre samo za izgled... Sicer pa tega nisem resno mislil (sem tudi smeškota zravn dau), ampak sem bolj resno mislil Xp + tema od Viste, ker verjetno se vseeno splača počakat do prvega service packa za Visto.

S črkami je pa tako, da se kdaj zgodi da ena prehiti drugo. Lepo da se tebi to nikoli ne zgodi in ti ne more noben reč da neznaš pisat... No zdej k sm napisu post maš spet delo, kar išči napake če te to veseli. |O

suntrace1 ::

@Matek: ROTFLMAO :D

True, true...

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

Jz bi dal prej visto, še posebej če jo kupiješ zraven pcja, seveda mora pol imeti vsaj 1gb rama.

joker16_7 ::

Vista v bistu ni nič druga kot XP-ji, le da ima veliko bolj napredno in izboljšano varnost in nekaj manjših bonbončkov, ki jih uporabljajo le redki. Požere pa dvakrat več rama kot XP-ji.. Jaz osebno bi na tvojem mestu vzel Visto. Iz prejšnjih dveh stavkov pa lahko razbereš kaj je tebi ljubše. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

UNIVERZUM ::

Fan XP tuki.


Glede na to, da so "pametni" znanci s še bolj "pametnimi" sorodniki v zadnjem času nameščali visto, bi ti jo lahko priporočil.

Pa ti je ne bom. Ker ko so ti "pametni" sorodniki odšli, so me "pametni" znanci klicali kaj vse je narobe, kaj jim nagaja. Da ta in ona stvar ne dela tako kot je prej.....

Tko, da so vsi ti "pametni" znanci želeli svoje XP nazaj.


Nism PC strokovnjak, ampak usposobt ga pa znam.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Izi ::

UNIVERZUM, ti si torej tisti, ki sedaj kot praviš, po celi sloveniji namešča na računalnike ukradene piratske XP-je.
Lepo, da si nas obvestil >:D

UNIVERZUM ::

izi nauči se brati.


napisal sem SVOJE XP in ne moje.:\

Kakšno visto so pa nameščali pa ni moj problem0:)
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jperc21 ::

Visto.

Jaz še z njo nisem imel problemov. Deluje super in ni počasna ( vsaj meni deluje hitro ).

Moja konfiguracija:

Amd Athlon xp 2600+
768 rama
nvidia 7600 gs 256 mb
80 gb trdi disk
vista ultimate

ps.

celo tv mi ni delal težav ( barvna slika in vse ostalo )

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

GrimReaper ::

Ko maš enkrat Visto, ni poti nazaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bluefish ::

Je, sem ravnokar izkusil.

perci ::

win2k all the way, ane darkolord >:D

Bellzmet ::

Ja sej...bom dal Visto gor pa bomo potem videli kako bo stvar delala. V najslabšem primeru bom zgubil še en dan k bom XP-je gor inštaliru...

Kako je pa z MS Office, a verzije, ki so delovale na Win XP delajo na Visti?

lp

Izi ::

Bellzmet, če si upošteval en nasvet, ti dam pa še enega :D
Pozabi na MS Office in namesti OpenOffice.org, pred kratkim je izšla verzija 2.2
MS Office je glomazen paket, ki ti bo samo po nepotrebnem upočasnil računalnik >:D (in izsušil denarnico)
OpenOffice.org deluje na Visti verjetno bolje kot pa MS Office, tvoja punca pa razlike tako ali tako ne bo opazila.

XS!D3 ::

Če maš srečo in vse dela kot mora mogoče res negreš nazaj na XP-je, že zarad dizajna, vsaj dokler se ga ne naješ, drgač sm pa lepo naložu x64 da bi sprobu kako pa kaj zdej zadeve fukncionerajo, k sm vidu da so taglavni driverji zame kao uzun in zadevo postavm naložim driverje za wlan nakar ugotovim da se noče povezat na omrežje z enkripcijo WPA2, s čimer nej bi mel tud drugi problem, pa sam lepo še enkrat sformateram in nazaj XP.

Bellzmet ::

Ja za x64 še povsod piše, da še ni dovolj velike podpore in bo treba še počakat. Če že, potem bi seveda dal 32bitno verzijo.

Hja...OpenOffice.org...je bolj no-go. Moram rečt, da jo še nikdar nisem uporabljal. Se mi niti pod razno ne da ukvarjat še z novim "wordom", kaj šele da bi koga drugega naučil...

Sej tole sem že v eni drugi temi vprašu...pa vseen k sem že glih tukaj:)
Bi bila grafična 7300GS dovolj dobra za gladko poganjanje Viste (Aero)?

lp

gunserman ::

Itak, da bo vista delala na takem kompu kot je ta brez problema. Tiste buge pa ženska sploh opazla ne bo...

opeter ::

In Bellzmet, ti imaš legalno verzijo MS Office? Imaš račun? Ker če bodo kmalu začele preverjati tudi v privatnih domovih, se zna zgoditi, da bo BSA lepe denarce zaslužila s pomočjo domačih uporabnikov.
Komi čakam. Morda pa se Linux zelo hitro razširil, who knows? :D BTW: using a Mac. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Moram rečt, da jo še nikdar nisem uporabljal. Se mi niti pod razno ne da ukvarjat še z novim "wordom", kaj šele da bi koga drugega naučil...

Še nikdar nisi uporabljal OOo, zato pusti, da ti svetujemo tisti, ki ga uporabljamo že leta :D
Nikogar ne bo treba nič učiti.
Na prvi pogled sta oba enaka. Odpre se ti pač prazen list in zgoraj so pri obeh enake zadeve. Tip pisave, velikost pisave, Bold, Italic in podčartano, več pa povprečni uporabniki sploh ne uporabljajo :))
Grem stavit, da tvoja punca ne bo opazila, razlike, če boš namestil OOo ali pa MSO. Pri nas ko sem pred leti zamenjal Office ni prav nihče opazil zamenjave :P

Glede grafične kartice pa ne skrbi, tudi tiste integrirane na matični plošči so več kot dovolj močne za poganjanje Aero namizja.

pizdindim ::

Ker če bodo kmalu začele preverjati tudi v privatnih domovih, se zna zgoditi, da bo BSA lepe denarce zaslužila s pomočjo domačih uporabnikov.
Komi čakam.


Ti kar čakaj. Najprej bo treba še spremenit 36. člen ustave (nedotakljivost stanovanja). Drugače bo brez sodne odločbe težka. Vsakega cepca iz BSA pa res ni treba spuščat v stanovanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francoska policija s prehodom na Linux prihranila 50 milijonov EUR (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
54364631 (53595) Icematxyz
»

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16616236 (10129) bluefish
»

Izšel Open Office Org 3.0 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
17523826 (15364) BlueRunner
»

Windows vs. Linux vs. Mac OS

Oddelek: Operacijski sistemi
51468 (1316) G-man
»

Problem z bratom :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1387722 (4542) primzx

Več podobnih tem