» »

Problem z bratom :)

Problem z bratom :)

1 2
3
»

Fr33man ::

Ne nisi zabit. Samo zaletav si. Mam doma 2 tazga brata kt si ti, mene tut fehtata da bi naložu visto, da bi se pokazala kot frajerja (tvoj vzrok ima najbrš trdnejše korenine). Samo opomnu sm te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fr33man ()

NiMH ::

no saj prav :) cenim to...toliko znanja o računalništvu pa še menda mam da vem da se z naložitvijo novega OS izbriše vse...

EDIT: glede tega da bi se tvoja brata delala frajerja...Tega pri meni ni...Jaz bi pač rad poizkusil nekaj novega...Naveličan sem teh XPjev ... ne zanimajo me pa mnenja o Visti in vsa brezpametna blatenja ...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NiMH ()

Fr33man ::

Glede mnenja o visti, ti svetujem, da si na netu poiščeš kak kokr se le da verodostojen test, k ga je opravu kak poznavalc. Na forumih se pač pogosto pregovarjajo, k vsak svoje zagovarja. Sej veš eni majo visto naloženo pa jo hvaljo, drugi so jim fouš in jo pluvajo, eni so previdni pa je rajš trenutn nimajo, eni so pa pač zadovolni in se ne prtožujejo. Kdaj je pač bol da mal sam sebe poslušaš in nardiš to kr se teb zdi najbolje. ;)

Cingular ::

ti samo format c: pa vista dvd not pa gasa:D

jaz jo uporabljam zdaj že skoraj dva tedna (originalne), pa še nisem neke strašne napake ugotovil. vse dela lepo in hitro. če mate pa neke beta piratske verzije gor pa ste si sami krivi.
sam sem bil isto trmast pri prihodu XP-jev. sem rekel da ne bom nikoli šel iz 98, pa mi potem ni bilo žal. trenutno imam dual boot in v tem tednu še niti enkrat nisem zagnal xp-jev.:D

lp
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

NiMH ::

Kdaj je pač bol da mal sam sebe poslušaš in nardiš to kr se teb zdi najbolje. ;)

Hehe freud se strinjam samo mi ti ''geniji'' ne pustijo (nwm po kakšni logiki)...Oz. nišče konkretno ni odgovoril na moje vprašanje :\ :\

@Cingular: No se je vsaj eden našel ki vsaj malo zagovarja Visto...:)

p.S. če sem koga pozabil naj me spomni :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

paljer ::

Če nimaš namena uporablat nobenega posebnega hardwarea ( sam kišto pa kak tiskalnik ) je zadeva (Vista) zelo dober sistem, ko pa hočeš poganjati kaj bolj specifičnega (mobilce, večnamenske naprave, tv kartice, bla bla bla) pozabi še malo nanjo, saj je velika verjetnost, da še ni driverjev spisanih oziroma XP driverji ne delujejo oziroma delujejo pomanjkljivo. Torej, če sodiš v prvo skupino, namesti Visto in uživaj. Sprijzanit se boš moral le z nekoliko daljšimi nalagalnimi časi, hkrati boš pa dobil bolj fency uporabniški vmesnik. Špili tudi delujejo zadovoljivo v Visti ( predvsem v x86 verziji ), razen izogibaj se igranja Gothica 3 na Visti, ker je pravi pain in the ass:).

No, upam, da je moj post dovolj objektiven zate in boš nehal težiti nad ostalimi, ki še ne priporočajo prehoda na Visto. Bratu pa reči, naj prebere moj post.

Fr33man ::

Lej pr nm je bliu ta problem kr so tamali hotli "neodvisnost" na kompu. Češ js mam pa svoj OS. Problem sm elegantn rešu tko da sm dokupu en 40 gb disk, namestil gor mandrivo 2007, in jim lepo uredil zagonski meni. Tko lahko zdej kdr jim paše grejo na linux in je mir pri bajti. Če maš vsaj mjhen pogajalskih sposobnosti, bo brat pristal na to. Poleg tega je linux je dobr za zagovarjat se ( ni virusu, defragmentacije, zaston, ...). Pol pa do SP1 za visto počak na linuxu, pol se ga bo pa dal prepričat tut k visti.

NiMH ::

nimam nekega velikega namena poganjat nevem kaj...Zaigram pa tudi odvisno od časa...

p.S. : Hvala za post... Bil je dovolj nazoren...a pritoževati se nebom nehal saj se mi ne zdi znosno :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

roli ::

Takole je z Visto!
Jaz sam jo sicer ne uporabljam,ker imam raje linux vendar pa sem jo namestil očetu namesto XP.
Torej + in -.

+ Malo lepši izgled in uporaben sidebar
+ Boljša stabilnost v primerjavi z XP
+ Bolj odzivno delovanje v primerjavi z XP
- Malo podpore za HW
- Problemi z poganjanjem starejših programov pisanih za XP
- Dolg nalagalni čas
- Nadležen UAC (se ga,da izklopit na srečo)
- Zelo slabo urejena nadzorna plošča (za urejanje Workgroupa sem iskal 10 minut kje se ga nastavi -pod system in ne pod network)

To je par stvari,ki sem jih opazil.Trenutno jo imam na tistem računalniku naloženo že kake 14 dni in mislim jo tam pustit.Meni osebno bolj odgovarja linux vendar pa ni z Visto nič narobe.

------------------------------

Kar pa se tiče problema z bratom.Hja jaz še vedno pravim dual boot.Ali pa kupi drug disk in ga v BIOSu skriješ kar pomeni,da ga ne bo opazil,če ne bo ravno brskal po BIOSu.Ko pa boš hotel Visto pa ga omogočiš.
http://www.r00li.com

kekz ::

Ali pa kupi drug disk in ga v BIOSu skriješ kar pomeni,da ga ne bo opazil,če ne bo ravno brskal po BIOSu.Ko pa boš hotel Visto pa ga omogočiš.

Tole ni tako enostavno, saj nimamo več DOSa.
Današnji operacijski sistemi ne rabijo BIOSa za dostop do diskov (razen za boot, ko OS še ne laufa). Diskovni driverji prepoznajo tudi diske, ki v BIOS niso vpisani.
V BIOSu Moraš disablati kar kontroler, kar pomeni, da mora biti na tem samo ta disk in nič drugega.

Tic ::

Raje bom verjel kolegu ko mi je našteval + in - stvari o visti kot vas tu (ene pametnjakoviče ko sploh ne veste kaj Vista je pa samo blatite ker drugi tako pišejo in se s tem počutite vzveličane)...

Potem pa kolega vprašaj, kva'z bratom narediti, ce smo te samo pametnjakoviči. Sicer si pa tudi ti tle, pametnjakovič.
persona civitas ;>

NiMH ::

A sem jaz začel kritizirat Visto? Mislim da ne...

A sem prosil da se kaj koli v zvezi z VIsto meni? Mislim da ne...

Vprašanje je bilo zastavljeno samo in SAMO za kako prepričati brata in ne Kritiziranje Viste...

A zdaj sem pa jaz tu pameten ko hočem en konkreten odgovor??

Mater kam smo prišli...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

roli ::

Tole ni tako enostavno, saj nimamo več DOSa.
Današnji operacijski sistemi ne rabijo BIOSa za dostop do diskov (razen za boot, ko OS še ne laufa). Diskovni driverji prepoznajo tudi diske, ki v BIOS niso vpisani.
V BIOSu Moraš disablati kar kontroler, kar pomeni, da mora biti na tem samo ta disk in nič drugega.

Ja sem pozabil.Seveda moral bi ga skrit tudi v samih windowsih.
http://www.r00li.com

T-h-o-r ::

Preberi kako računalniško revijo, boš videl, v vseh so nezadovoljni z visto, predvsem zaradi množice blue-screenov

NiMH ::

IN tema se spreminja v kakšna je Vista...

Moderatorji lahko prosim zaklenete temo?? :\ :\
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

kriko1 ::

Joj, možnosti so:

-premlati ga do nezavesti in namesti visto, tukaj so možne različne variacije - v pomoč ti lahko pridejo razni topi pripomočki //sarkazem
-vprašaj očeta ali s svojim denarjem kupi en 40 GB disk iz druge roke ali pa kak 80GB nov in namesti gor visto, imej dual-boot (ne rabi nič skrivat :\ ), ter takole lahko oba testirata ter se igračkata z visto (hint: celo ločene račune si lahko ustvariš) kadar si želita, za vsakdanjo rabo pa imate še vedno xp na primarnem nedotaknjenem disku.

Izberi.

NiMH ::

No evo vsaj eden ki ni kaj koli z zvezi z Visto rekel...Hvala :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

DimmniBurek ::

There Is No Stronger Drug Than Reality

NiMH ::

Eh...ne pišem več v to temo...Kaki narod živi danes to ne moreš verjet (pa niso vsi taki)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

mihec87 ::

Kje se ze zasledil da je vista na voljo v uporabi da jo preizkusis v oknu brskalnika..

kriko1 ::

Tisto je bolj prezentacija...

opeter ::

Ja, neuporabna. Lahko pa pogledaš, kako izgleda GUI. Sicer pa je tudi to zanimivo: Windows Vista Live CD.
Torej, če želiš preizkusit Windows Visto, imaš možnost brez instalacije. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

'FireSTORM' ::

Tole ni tako enostavno, saj nimamo več DOSa.
Današnji operacijski sistemi ne rabijo BIOSa za dostop do diskov (razen za boot, ko OS še ne laufa). Diskovni driverji prepoznajo tudi diske, ki v BIOS niso vpisani.
V BIOSu Moraš disablati kar kontroler, kar pomeni, da mora biti na tem samo ta disk in nič drugega.


potegneš IDE/SATA iz diska ?
saj verjetno računalnika nimaš kam vgraviranega da ga nebi mogel vsak ponedeljek in petek odpret in zapret?
ali pa ga v pon odpreš v pet pa zapreš če si malo večja lenoba:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Gr0unD Zer0 ::

eni žilo napajalnega kabla od diska malo predelaj, da boš lahko izklopil na stikalo magari.
saj sistem ne zazna diska če ni pod napetostjo ali?

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

NiMH:

Če hočeš brata prepričat v karkoli brez debate XP VS Vista pač ne gre.
ker je forum namenjen debati se začne o tem tudi debatirat - torej XP VS Vista
različna mnenja sledijo, sam pa jih ovrednotiš, copy/pejstaš argumente iz te teme ki si jih našel (zakaj bi bila Vista boljša) in jih povej bratu ter ga poskusi prepričat za instalacijo Viste.

To je to.
Če si pa pričakoval neke instant odgovore - si jih pa tudi dobil (nabavi dodaten disk,dual boot, ...)

NiMH ::

RIPMORK saj bi copy paste delal samo kaj ko vsi govorijo : Vista sux, vista nima za burek, itd...Kako naj iz tega kaj pametnega izvlečem??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

DimmniBurek ::

Iz tega lahko izvlečeš to, da očitno nimaš argumentov s katerimi bi brat pristal na Visto.
Lej brat, tule je test, a veš da je vista skor v vseh aplikacijah počasnejša? :D >:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

StajercSSS ::

Sorry za tako pisanje..Danes nisem pri volji.. Če komu ne paše,naj admin zbriše,hočem pa da vsaj mali vidi prej to,da se bo k pameti spravo..


Kako ga naj prepričam da bom lahko mel Visto gor???

Zakaj bi jo rabil? Sploh maš zadost močan rač? Itd. Če misliš,da bodo deklice letele na tebe,ko boš rekel,da maš Visto gor,bodo kar letele od tebe.. So bolj pametne,pa znajo,kaj je Vista..

Sicer pa mu je en računalničar ko viste niti ni mel rekel same slabe stvari...Pač zdaj morem jaz trpet :)

Trpiš,da nimaš Viste? Wtf?

Saj sem mu rekel par dobrih stvari pa je on trmast v to svojo glavo...

Olala.. Ti si slišal nekaj dobrih argumentov o Visti.. Ko pa kdo reče kakega slabega,pa to nič ne velja? Neee..Ti sam hočeš dobre,čeprav je več slabših.. Ok.. Meni pa pol tvoji nič ne valajo..

Hitrejša, varnejša, preglednejša, predvsem pa KER SEM NAVELIČAN TEGA BEDNEGA XP-JA !!!

Razvajenec.. Tak je na tem.. Počasnejša,nevarnejša,fancy..

Ja pa nisem...Sicer sem temo odprl kako brata prepričat v Visto in ne kako je Vista kompatibilna z XPjem...

Daj zjasni se že,zakaj rabiš Visto???

Računalnik je skoraj nov...Kupljen pred 8 meseci (dobro no ni taak fejst nov) ... Tako da s tem nebi bilo problema...

In ti praviš,da maš nekaj pojma o rač? Tako opišejo rač neumni ljudje.. Vsak pa že skoraj zna osnovne podatke o rač,torej CPU,RMA,Grafa,.....

Pa btw 3.2 Ghz procesor mam :) Nič navijanja...

Jaz pa 8.6 GHZ .. itaq...

pol je pa 3200+...Nisem jaz to tak v to potopljen da bi vedel za vsak dr*k ki ga imam v konfiguraciji...SIcer pa zakaj si rabil to mtosev??

Ja človek,no... Pa ka ti bi še na Pentiuma 1 Visto inštaliral,pol pa nebi znal,zakaj tako počas dela..

Sploh pa nwm kaj tako samo blatite Visto...Ste jo sploh imeli inštalirano?? Ali samo gledate ''primerjave'' z XPjem...

Si jo mel ti? Heheheehe Neeeeeee. Pol pa glumiš tukaj nekaj,kako je dobra...

Sicer pa...A bi linux bil bolši?? Mnenja...

Huh.. Naenkrat pa kar preklopiš... Kaj ne rabiš več Viste?

@LOL misliš da še jaz nisem tega sam zgruntal...saj vem da eni tukaj niso probali še Viste in pač stokajo zato ker drugi pišejo tak...Nažalost je tak...Pa še tisti ko so meli naloženo visto so meli naloženo vrjetno kakšno uro ali 2 pa se niso znajdli not...Pa so mislili joj kako je to brezveze...

A ti pa pol si,da vidiš v Visti same pozitivne stvari,če pa je kaka slaba,pa so ljudje na tem forumu bedaki??? Ne zaj reč,da si ti pri kolegu pravljičnih 7 ur Visto štrckal,pa vse pokvaril? Idi pravljice brat...

freud...A ti misliš da sem jaz zabit??? Afkors da si bom naredil back up...

Si.. back up pa itaq ne znaš naret..

Eh...ne pišem več v to temo...Kaki narod živi danes to ne moreš verjet (pa niso vsi taki)

Ej...Samo res.. Kaki človek si ti ja.. Prav maš.. To ni za verjet..

RIPMORK saj bi copy paste delal samo kaj ko vsi govorijo : Vista sux, vista nima za burek, itd...Kako naj iz tega kaj pametnega izvlečem??

Daj vse dobre pa slabe argumente skupaj,pa malo ocen,česar je več.. Ti bi rad samo dobre.. To nikjer ne otaja..

Tvoj brat je dovolj pameten da ti ne pusti,ti pa še vsaj 8 let rasti,da boš vsaj 20 mel,pa si kup svoj rač,pa delaj z njim kaj češ..

Razpidil me to,da govoriš,da je cel svet prefukan,pa idiotski,če ma Vista napake.. To rajš pol reč Gatesu.. Vsak OS ma napake..

Amen!! >:D


W1: odstranjenje direktne zaljivke
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

El Barto ::

@StajercSSS

AMEN TO THAT !!!

PS
Sicer IMAM še kar Visto na enem disku in poskušam ugotovit v čem je fora tega čuda ...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

darkolord ::

StajercSSS: dobrih argumentov je več 8-)

mtosev ::

hehe XPja bo se kmalu konec. April 09 je koncana mainstream podpora. :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

StajercSSS ::

Sej no.. Vsaj da mali prebere,pa se zresni,pol pa lahk admin briše..

Itaq pa takoj,ko pride prvi SP,pa ko bo na voljo večina draiverjev,bom tut jaz preklopil na Visto.. Sam,zaj pa ne vem,kaj folk sili na to,če bi lah rekel,da je to "Beta" verzija.. Sam res Beta... Npr. za Samsungov moby povezat še sploh ni draiverjev itd..

Se še spomnim starih cajtov,ko sma s kolegom še oba uporabljala 98,in mela hude argumente nad XP.. Še en čas ga nisva uporabljala.. Ko pa je bil zuni prvi SP,in je vse na njem šlo,kar sem rabil bp,pa sma takoj preklopila.. In od tedaj naprej je bil XP zakon.. Kmalu bo tut tak z Visto.. Sam zaj pa nikakor ne! :D

Kaj MS res že dela na novem OS Vienna? Piše da naj bi prišel ven 2009,pa če prištejemo 5 let zamud,je to 2014.. No.. Sej.. Do tedaj bo Vista rulala,sam me pa zanima,ka za vraga bodo si še novga zmislil? 8-) Že sedaj je vsega preveč,pa vse kičasto.. Naj mi rajš čip izdelajo,da bom vse lepo mel v glavi,pa kaki tera disk,pa bo.. Sam upam pol,da kaj dobrega vkup naredijo,da se mi nebo stalno glava skup vsipala,pa da nebo treba vsaj 2x na leto formatirat.. Al pa,da bi se mi moder zaslon pred očmi pojavlal.. ;) Dobr.. mal že fantaziram.. Sam res.. Kak je s to Vienno?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Ejsi_Disi ::

Stejerc, po odgovarjanju sodeč si mlajši od NiMH.
Rock n' roll ain't noise pollution!

StajercSSS ::

Po odgovarjanju sem 5 let mlajši od tebe.. ;)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Timmah ::

a si narezou brata al je on tebe >:D
donde esta francesca

Slo-One ::

Če si že moreš visto namestit gor in če že rabiš nov disk. Pol pa bratu ja nesmeš accounta na Visti naret... >:D Ko veš, da ga dolgo cajta nebo domov namesti Visto na dual boot in se naveličaj.
EVIL ON: Nastav mu v XPje Windows Vista theme... (da preeriš inteligeco)



(Sicer pa XP all the way till Vista SP)

bluefish ::

po zadnjih govoricah na Neowin, engadget,... naj MS ne bi več izdajal velikih SP. Kot pravijo bodo vsi updati prihajali preko Windows Update.

Nejcos ::

Fantje, dejmo se držat teme!!! Ni tle govora o razliki med Vistio in XPji, al pa kdaj pride update. Tema je o bratih in nas zanima kaj se kaj dogaja na tem podrpčju. Dej bratec mal ralož, kaj se kej dogaja....

primzx ::

..pr mojem bratu je takole. On ma svojga susesta na drugem disku js pa svoj freebsd na svojem. STvar dela, ni problem, pa se dobro sodelujeva.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730752 (16486) oldguy
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796920 (4834) opeter
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810333 (6803) ___
»

Windows Vista ali Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
623195 (3195) Spc
»

Nova anketa: je MS Vista že nameščena a vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
978470 (6068) Roadkill

Več podobnih tem