» »

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft

1 2
3
4

dronyx ::

Morda pridem na tole, samo imam občutek, da bom zdehal|O |O |O :

Brezplačna delavnica Openoffice.org (3. del)
18:00 torek, 13 februar 2007 Trajanje: 2:00

Naučili se bomo:
- uvod v writer
- uporabniški vmesnik
- odpiranje, shranjevanje in zapiranje dokumenta
- delo z besedilom
- označevanje in oštevilčevanje
- uporaba tabulatorjev
- tabele, slike
- slogi, kazala, tiskanje

'FireSTORM' ::

...sem nehal z branjem. Človek, pojma nimaš Windows Visti, kaj šele o drugih Microsoftovih produktih, zato te prosim, da več ne piši bedarij, ker samo iz sebe norca delaš pa druge poneumljaš.

kupi računalniške novice...februarske, prvo izdajo(mislim da imaš 1,14€)
in si preberi malo o tem "SUPER" OS-u...
Those penguins.... They sure aint normal....

SmeskoSnezak ::

Ne gre se zame, gre se za to, kar je onyx napisal. Raje njegov komentar preberi kot pa moj odgovor. ;) Jaz itak dost berem o tem OS-u, saj ga že uporabljam in programiram v njem. :P
@ Pusti soncu v srce... @

dronyx ::

Kar se tiče člankov v revijah sem skeptičen, ker ne vem kje gre za prikrito oglaševanje. Saj ni nujno korupcija, samo če MS recimo novinarju plača izlet na CEBIT, potem verjetno ne moreš pisati nič slabega o Visti.

Jaz osebno uporabljam OS za zagon ostalih programov in iz tega ne delam cirkusa. XP je po mojem mnenju zrel OS in mi zadošča. Ko ne bo več podprta strojna oprema, bo potrebno pač na Visto ali Linux, ki pa za doma zaradi iger nekako ne najboljša ideja, če nimaš potem spet virtualnega XPja.

trnvpeti ::

tocno :)
primer jonas, dobil visto ultimate, in ni povedal nic proti hehe (vcasih je pa imel kaj povedat)
ceprav bo se naprej macos uporabljal :)

BigWhale ::

Jaz tudi proti Visti tezko kaj recem, pohvaliti je pa tudi ne morem, ker so tiste res hvale vredne stvari ven zmetali... ;>

Vice ::

primer Linux, dobiš zastonj in valda nimaš zaradi tega kaj čez govorit, čeprav mu sem pa tja kakšen šiv poči. :D

'FireSTORM' ::

Kar se tiče člankov v revijah sem skeptičen, ker ne vem kje gre za prikrito oglaševanje. Saj ni nujno korupcija, samo če MS recimo novinarju plača izlet na CEBIT, potem verjetno ne moreš pisati nič slabega o Visti.

tudi ti lahko prebereš ta članek in ti bo jasno zakaj sem to napisal...:D
maš črno na belem in belo na črnem, če razumeš ;)

bom naredil kratek povzetek kaj tam piše:

zelo lepo dodelan operacijski sistem, gui je super na katerega se (baje) uporabnik XPjev težko navadi, ampak gre
v glavnem prehvaljen je GUI...torej je očitno res dober(ps: nočem probat)

potem pa graje:
računalnik z tremi diski(fizično) probajo naložit visto...vista javi error, preslab sistem8-O dajo dva ven, vista gre dobro gor
driverji so samo tisti ok kateri so certificirani, in baje če daš disk iz enega računalnika v drugega se visti zmeša(torej to odsvetujejo)

in še in še in še...
saj osebno nimam nič proti visti, ker ga nisem in tudi nebom sprobal, vsaj zaenkrat ne, dokler nebom nekje prebral da je vista res vredna nakupa je (skoraj) brez bugov in hiter na starejši opremi, ker novega računalnika zaradi OSa ne mislim kupovat, ker sem ga kupil nedolgo nazaj, do takrat pa ostanem zvest svojemu slacku in xpjem

Vice: že dolgo uporabljam Linux za domačo rabo in še mu ni nikoli šiv počil razen če sem mu jih jaz potrgal>:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Kar se tiče vizualne izkušnje Viste, jaz osebno operacijski sistem ne gledam in se ne igram z ikonami. Jaz potrebujem OS zato, da zaganjam programe s katerimi delam. In to je to.

Zame bi bil tudi 2000 še vedno dober, problem je bil samo, da igre ne tečejo pod 2000 zaradi DirectX. Čeprav sem že nekoliko starejši, a še vedno rad kdaj vozim kakšno Toco, ali odigram San Andreas in na Linuxu, če bi ga imel doma, bi to pogrešal, ali pa zopet virtualni računalnik ....

Mi je pa jasno, da izdelovalci strojne opreme pritiskajo an MS, da mora narediti OS, ki je čim bolj požrešen, ker če bi imeli računalnike po 10 let, potem večina propade gladko.

Sam zase vem, da mi je XP tako dober z SP2 in večino freeware opreme, da dokler dela PC in dobim gonilnike ne menjam na nobeno Visto in me po pravici Vista trenutno sploh ne zanima niti v testne namene.

Prozornih in rotirajočih oken si nisem nikdar želel, ker je veliko drugih, pametnejših stvari v OS, ki bi jih MS lahko naredil. Samo iz longorna so vrgli ven vse novosti, ostala je šminka in nove komplikacije. Žal.

darkolord ::

Fizikalko ::

>>Sam zase vem, da mi je XP tako dober z SP2 in večino freeware opreme, da dokler dela PC in dobim gonilnike ne menjam na nobeno Visto in me po pravici Vista trenutno sploh ne zanima niti v testne namene.

Jaz isto. Zdaj, ko XP po vseh popravkih KONČNO delajo dobro, naj bi menjal za bedno hroščato Visto (sem jo namestil in takoj dol ruknil)? Ne, hvala.

darkolord ::

Nihče te ne sili

Fizikalko ::

A je kdo rekel, da me kdo sili? Pač povem mnenje o Visti. Če nimaš kaj pametnega za povedat, res ni treba tja v tri dni nekaj blebetat...

darkolord ::

Jah ti kr neki klobasaš... Če maš kej konkretnega za povedat ("beden in hroščat" ni konkretno), ti kar, če pa nimaš oziroma prideš samo malo pljunit, je škoda bajtov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

se strinjam da je hroscat (moja testiranja)
veliko uporabnikov lahko to pritrdi
eni si pa zatiskajo oci, da vista to ni

dronyx ::

Jaz menim, da nobeden OS za produkcijsko okolje (brei službe z večimi PC in sistemom) ni primeren, preden ne pride servisni popravek vsaj številka 1.

Sj oni testirajo, samo OS kot je Vista je tako kompleksen, da je nemogoče predvideti in stestirati, kako se bodo obnašali na njej vsi programi, ki na trgu obstajajo. Zato so vsi tisti, ki namestijo nov OS brez popravkov v produkcijo TESTNI ZAJČKI in ponavadi jih boli glava in vsi živčni skačejo okrog po firmi, ker jih ljudje nadirajo, zakaj so jim dali nov sistem, ki dela bistveno slabše kot stari.

In to drži kot pribito.

darkolord ::

In če bi bilo v imenu OSa "SP1 included" bi blo pa v redu, ane?

dronyx ::

DA, če bi seveda vedel, da je bil OS leto dni v uporabi v poslovnem okolju in nameščen na več milijonov računalnikov po svetu.

Če pa pride MS z produktom Vista SP1 direktno na trg, potem pa čakam SP2 ali še rajše imam XP SP2 in čakam Vista SP3.:P

darkolord ::

"Direktno na trg"

A to, da so jo testirali recimo 2 leti (vključno s poslovnimi okolji), ne šteje? :)

dronyx ::

Meni to ne pomeni nič. Nobeno resno poslovno okolje ne bo kar tako za foro testiralo OS, ki sploh še ni na trgu uradno.

Sicer bomo pa videli po popravkih in critical errorjih ter bufferoverflow virusih, kako jim je tokrat uspelo v N tem poizkusu. Zakaj bi bilo kaj drugače kot do sedaj?

" While on a trip in Europe, Bill Gates claimed Vista is so secure and reliable that it could even run life support systems in hospitals. Would you let your life in Vista's hands? "

MY ASS

darkolord ::

Zakaj bi lahko bilo drugače? Zato ker so pri izdelavi tega OSa imeli varnost v mislih - precej bolj kot pri 2k in XP (takrat je broadband recimo bil še zelo švoh razširjen) - pri XP so potem to nekako popravili s SP2

Fizikalko ::

darkolord, ne nabijaj, resno. Mam 2GB rama, X2,... in mi en kurčev IP menja pol minute.

SmeskoSnezak ::

ne štekam , kaj si napisal.
@ Pusti soncu v srce... @

Matek ::

A to, da so jo testirali recimo 2 leti (vključno s poslovnimi okolji), ne šteje? :)

Kako to mislis, da so jo testirali 2 leti, ce so pa lani konec marca zaceli z rewriteom 2/3 kode?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

dronyx ::

Kakor jaz razumem genezo Viste, je bil najprej zamišljen kot povsem nov OS z novim WinFS datotečnim sistemom.

leta 2004 je vse skupaj padlo v vodo in so vzeli kodo iz windows 2003 strežnika in nadgradili azdevo z novim grafičnim vmesnikom, skinom in še nekaj lišpa.

Vista je v svojem bistvu Windows 2003 strežnik, kar pa ni ravno vzpodbudno, kar se tiče povprečnega uporabnika.

Čez štiri leta, ko bomo imeli v PC privzeto 4 GB rama, štirijederni procesor in grafično kartico z zmogljivostjo 2 kratnika dveh SLI najhitrejših možnih danes za 150 kilo SIT, potem pa morda verjamem, da bo kdo v enem oknu igral GTA LOS BANDIDOS 2010, obrnil okno za 180 stopinj in naprej gledal South Park sezona 15, serija 9 na drugi strani okna.

Komuro to kaj pomeni IZVOLITE.

darkolord ::

Matek: "Microsoft have denied that 60% of Windows Vista code is being rewritten."

borchi ::

> Matek: "Microsoft have denied that 60% of Windows Vista code is being rewritten."

another way of saying it's still broken. :))
l'jga

trnvpeti ::

kaj so pa potem delali par let?
testirali?

dronyx ::

Niklaus Wirth's law:
Software gets slower faster than hardware gets faster.;)

To so delali vsa leta.

darkolord ::

To so delali... Testirali tudi, ja

dronyx ::

Meni je pri recenzijah Viste smešno, kako nekateri avtorji kot dobrodošlo novost opisujejo recimo nov pregledovalnik slik, iskanje, sidebar in podobne drobnarije.

To je meni smešno, saj lahko na XP naložiš google search, picasso, faststone imageviewer, razne sidbare in podobne dodatke vse brezplačno.

Pa to sploh nima zveze z operacijskim sistemom, saj so to programčki, kot je minesweeper.

Glede Aera je pa nekdo lepo napisal, da je zadeva taka kot infrardeče kamere na n Marcedesu S, ki so v pomoč pri vožnji ponoči. Če tega nimaš, ne pogrešaš, če pa se navadiš, pa verjetno teško greš nazaj na avto brez infrardečih kamer.:P

Nekoč pa bodo te kamere serijsko vgrajene, kot danes klima in ABS.;)

Poldi112 ::

Saj to je normalna praksa, da zamrzneš dodajanje feature-jev in samo še testiraš in popravljaš buge. V bistvu so šli pri MS celo korak dlje in so odstranjevali feature-je.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SmeskoSnezak ::

To je tud res. klikni tu
@ Pusti soncu v srce... @

trnvpeti ::

ja z sminko so se ukvarjali
vse kar ni bilo sminke, so pa ven pometali :)

XCom ::

Sicer se ne bom vmešaval v debato, samo kar pišeš darkolord....je navadno nažiganje microsoftofih pamfletov:

* " z varnostjo v mislih" - LOL

Pri vseh izdajah itaq nabijajo da so oh in sploh. Saj ne rečem, da ni napredka, vsekakor pa ni tko lepo kot opisujejo.

darkolord ::

Pri vseh izdajah?

Da so na primer IE7, XP SP2, IIS6 bolj varni od predhodnikov je dejstvo

Edit: Link je prej neki deformiralo. Tole je tisto na kar sem hotel linkat. Aero je le delček novosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

SmeskoSnezak ::

darkolord, to sn že jaz dal link, ampak očitno so eni še tak leni, da se ne zrajtajo brat, govorijo pa še naprej isto. bah... |O

Najbolš da v glavnem članku, preberete vse, pa še vse podlinke. Vsaj meni bo vzelo to par dni, da si preberem, če sn v teh letih še kaj spregledal ko sn bral o njej.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

@darkolord: malo sem prebiral skozi tvoje poste
in meni se zdi da ko se ti zapičiš v neko stvar si kr užaljen če kdo reče kaj čez to?!

@SmeskoSnezak: sem že dolgo bralec računalniških novic, in če oni napišejo da je vista poden od podna jim bom verjel in niti nebom sprobaval dajat gor, in tudi nebom bral nekih drugih linkov in zabijal mojega zlatega časa za neko stvar katere še v kratkem nebom dal gor, oz. mogoče sploh nikoli

ker preden bo vista VREDNA imena Operacijski Sistem, bog ve kaj bo že takrat z linuxom>:D

no nekaj me zanima, ker pač ne spremljam windows tako zelo
za visto so uporabili isti kernel kot xp ali so naredili popolnoma novega?
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Sicer se glede na vse prebrano o visti strinjam da ni nič posebnega, ampak računalniške novice so pa medij ki mu niti v najbolj divjih sanjah ne bi zaupal. Vsake toliko časa dobim kakšen free izvod v kakšni trgovini in pri vsem kar berem imam tak hud občutek da berem reklamo izdelka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

trnvpeti ::

firestorm
sej niso imeli casa narediti nov kernel
so samo malo preuredili,posminkali
sej si v postih precital a ne?
meni je uspelo sesut visto v 1 uri testiranja ....

'FireSTORM' ::

pa kje se mi da toliko brat o visti?
če pa itak vem da je bullpoop:D
Those penguins.... They sure aint normal....

trnvpeti ::

sej ni taksen bullpoop :)
rabijo se mal casa da porihtajo

SasoS ::

O, seveda so spreminjali stvari...namesto 30 let starega BSD TCP/IP stacka, so spisali čisto novega lastnega :D

SmeskoSnezak ::

Joj, prejoj. Kaj bi se zgodlo, če bi vsi zaupali revijam in njihovim ocenam o kakšnem produktu? Ljudje bi nekaj kupovali, pa sploh ne bi meli blage veze o tem. Al pa sploh ne bi kupovali, pa bi tisto podjetje propadlo. Rajš si dejstva preberem, ne pa neka mnenja. Resda konc koncev so izkušne kar dober pokazatelj kakšen je keri produkt, a v začetku me prepričajo že dejstva. Da bi zaupal revijam o tem, kaj bom uporablal pa je res vic dneva tokrat.

Isto je recimo pr grafični, a vi počakate da dobi 500 ljudi grafično pa da vam vsak pove svoje mnenje. Dejstva pa vas nič ne zanimajo. Jah, če veste samo tista dejstva, ki jih propagirajo, ste resnično leni. Rajš se spravite še sami kaj prebrat. :|
@ Pusti soncu v srce... @

trnvpeti ::

smesko :)
dejstva za visto si prebral ali...
mnenja pa ne upostevas a ne?

'FireSTORM' ::

ne gre se samo za revijo in njihova mnenja
dejansko so napisali njihove probleme že ob namestitvi...hmmm
mi že nekaj pove, da so že tukaj problemi, potem je verjetno naprej še huje...
potem spomnim se problemov tudi z XPji na začetku...no vprašaj kaki problemi, le zakaj so pa potem izdali dva PAKETA popravkov, varnost ne? yeah right, to je microsoftov izgovor, vedno...boljša varnost, spremenijo pa oz. izboljšajo kup stvari oz. odpravijo hrošče...včasih celo uspešno!

in ja. poslušam mnenja drugih, vzemi si za vzgled to temo
šest strani napisanih proti visti, samo ti in darkolord visto zagovarjata in še morda kak drug se kdaj pa kdaj oglasi

v glavnem...vista...a-a, in to tudi priporočam vsem svojim bližnjim, vsaj dokler ne pride prvi PAKET popravkov

pač moje mnenje o visti in pri tem bom ostal pa če mi pride billy domov in mi da visto zastonj bo pristala v predalu kjer bi bila še kar nekaj časa
Those penguins.... They sure aint normal....

darkolord ::

'FireSTORM': Jaz sem stvar sprobal in zato lahko o tem pišem bolj objektivno.

in ja. poslušam mnenja drugih, vzemi si za vzgled to temo

Že sploh prvi post te teme je naravnan zelo anti-MSjevsko, tako da kaj drugega od ostalih postov sploh ni bilo za pričakovati... Poglej še kakšno drugo temo o Visti, eni jo prav lepo in brez težav uporabljajo

perci ::

darkolord: A pol win2000 niso več zakon? :D

darkolord ::

perci: itak da so :D pr men še vedno laufajo na nekaterih serverjih

dronyx ::

Glede mojega prvega posta in anti MSjevske naravnanosti.

Jaz osebno trdim, da bo Vista, ko bodo odpravljene prve težave in bo imela SP1, seveda zelo dober OS, sploh za tiste, ki jim vizualna izkušnja kaj pomeni. Sam nisem nikdar trdil, da je Vista zanič, saj nenazadnje je tudi XP že sistem, kjer sam pogrešam zelo malo stvari, oziroma kar pogrešam, je itak na voljo brezplačno na internetu.

Na novih in dovolj zmogljivih računalnikih je seveda lahko prva izbira Vista, samo se pa mora domač uporabnik zavedati, da ne basic edition, ker potem ne bo Aera in ne bo schedulerja za backup. In za to se plača za moj okus v primerjavi z tem, kar ponujajo odprtokodne rešitve, previsoka cena.

Jaz sem načel samo problem reklamiranja MS s strani javnega uslužbenca, je pa tudi res, da se s samimi marketinškimi prijemi, domnevnim razbijanjem konkurence, kot je podjetje Novell in ostalimi domnevnimi umazanijami podjetja Microsoft, kamor sodi tudi brezplačna delitev opreme šolam, kar je SPAM in virus, NE STRINJAM.

In Microsoft je na dobri poti, da mu vrednost v naslednjih dveh letih pade za 50% ali več na borzi.>:D Pač Vista zahetva tako zmogljivo strojno opremo in nudi tako malo bistveno novega, da za poslovnega uporabnika verjetno še nekaj let ne bo sploh izbira in bodo ostali na starih dobrih XP.

Če citiram urednika Monitorja, Lahko se pa tudi motim.:D
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16516893 (12375) Pithlit
»

Nekateri slovenski poslanci predlagajo prehod na odprto kodo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
38828711 (20407) Matevžk
»

Tržni delež Windows najniže v 15 letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9210391 (6904) pecorin
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910346 (7299) para!
»

Vista brez podpore za EFI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13212784 (9721) Matevžk

Več podobnih tem