» »

Problem z bratom :)

Problem z bratom :)

1
2
3

NiMH ::

Torej ne Linuxa??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Snegec ::

Hmm.. igrata igrice oba (oz. če jih on?). Potem je odgovor na Linux negativen.
Žal.

Razdeli disk na pol. Na "svojo" particijo naloži Visto, dual boot ftw pa si tam. Naj ima XPje, ti pa trpi z Visto dokler ne pride SP2 zanje :P

Res ne vem, v čem je taka prednost, da imaš beta korveta verzijo Viste (aka, to kar je zdaj zunaj)?? Da maš e-peen večji al, da lahko playtestaš nove winse? :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

NiMH ::

Ne on ne igra iger že ene 2-3 leta...Jaz zaigram tu pa tam...Tak da za to mi je vseeno...


Glede particije...Hja bi se dalo ja...Samo nebi rajši...Ker ko bi on videl (kar stoprocentno bi) bi popenil...Tak da...To odpade...Rajši se zmenima za kaj konkretnega (kar bo težko)...:) :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

mtosev ::

Nabavi svoj disk.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

T-h-o-r ::

Sej so ti povedali že, kupi zunanji disk pa si tja naloži Visto

NiMH ::

Ker vsi tako kritizirate visto, vista odpade...


Kako je z Linuxem??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

bluefish ::

poskusi ga prepričati naj za nekaj dni namesti VirtualPC in nanj Visto, da boš videl, da ni tako dobra kot se zdi. :D

NiMH ::

Kako je z Linux-em sprašujem??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

roscha ::

Live distribucija. Zapečeš CD /DVD, bootaš in je. Še inštalirat ni treba...

Ubuntu, kubuntu, Knoppix, etc.

Že 100x obdelano, poglej malo v temah od Linux-a.

roli ::

Ja super,če imaš nekaj časa,da se ga naučiš uporabljat,nastavit... Ko pa enkrat dela pa dela super.Tudi kako igro lahko poženeš gor.Naloži kaki Suse,Ubuntu,Mandriva.... in poizkusi.Sam imam Suse 10.0 že 2 in sedaj je že na drugem računalniku (brez formatiranja sem iz Intela šel na AMD in cel sistem prenesel na Sata disk) kar pomeni,da sistem prenese marsikaj.Tako,da poizkusi in boš videl.Tudi Vista look imaš lahko na linuxu ampak meni ni všeč tako,da imam kar sam svoj look.Nekaj je standardni del Suse linuxa,nekaj je custom narejenega v photoshopu,nekaj pa je še iz zelo zgodnje viste.
http://www.r00li.com

NiMH ::

Hvala rolihandrej...Olajšal si mi zadevo... :)

Zdaj še pa samo brata prepričat :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

opeter ::

Sploh za kaj uporabljaš računalnik? To je eno od bistvenih vprašanj...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

NiMH ::

opeter...Uporabljam comp za različne stvari...Nebi se spuščal v to...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

kriko1 ::

@CasCaDaa: Preden kot začetnik zabredeš v vode linuxa, ga poganjaj z cd/dvd - torej live distro, ne nameščat ničesar. Priporočam ubuntu ali kubuntu (kde).

NiMH ::

Samo naj nekaj vprašam...Nimam glih pojma o tem veliko...Kako to naredim?? da ga poganjam z cd/dvdjem???
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

overlord_tm ::

Zapečeš CD/DVD, v bisou nastaviš boot iz cd/dvd pogona in magic, vse dela =)

T-h-o-r ::

potegni z neta live verzijo, daj na dvd, zaženi, in ti lavfa z dvdja, ko daš dvd ven je vse po starem

edit: too late

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

sweeti007 ::

zgleda da mas ti silno zagrenjenega brata no večja možnost je da mu ti tolk težiš da te ignorira........probaj izbolsat odnos do njega ker lepa beseda velikokrat pomaga

NiMH ::

sweeti nimama mi2 slabega odnosa...Samo pač je tečen pri določenih stvareh..V tem primeru mu je en računalničar, ko Viste sploh ni videl, rekel same - stvari in brat je to vzel resno...

@THOR kaj je too late??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

roli ::

To,da je nekdo to že pred njim enako napisal.
http://www.r00li.com

NiMH ::

aja...Ok :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Nagi Bator ::

Instalacija Viste v dveh minutah 8-O

ank ::

Pa kaj mate s tem linuxom tolko? Ni to za njega...

NiMH ::

Ank zakaj pa ne?? Daj mi en konkreten razlog...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

El Barto ::

Visto sem sprobal, pa ma tisti kolega od tvojega breta čisto prav, fancy look, kompatibilnost pa nula. Lahko bi si jo naložil in uporabljal, pa je tudi sedaj nisem, k sem računalnik posodobil.
Tiste tvoje izjave o varnosti: če maš vsaj malenkost pameti in si naložiš kak dobr požarni zid in antivirus ni problema, jaz osebno laufam XP-je SP2 že 3 leta brez kakih drugih popravkov (najprej SP1 in potem nadgrajen na SP2).
Hitrost se pa poveča na dol - XP-je laufam na notesniku (PII 266 128MB) pa se precej bolši kot 2K, tolk da ne govorta koko so XP-ji počasni.

Linux je pa itak za mazohiste (take težke primerke), če ti je Ok, da se boš jebal z vsako malenkostjo, kar pogumno.
Če pa misliš igre špilat si itak z Linuxom mrzu, OK sicer so redke igre, ki delajo ampak je korog zelo omejen ...

Izbereš pa itak sam (jaz sicer podpiram tvojega brata).

LP
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

kekz ::

Linux je pa itak za mazohiste (take težke primerke), če ti je Ok, da se boš jebal z vsako malenkostjo, kar pogumno.

Ravno imam nov notesnik. Ker je zelo nov hw, imam tako z winsi kot z linuxom nekaj težav.

Slučajno sem naletel na sabayon linux in sem si ga za test stočil.
Butal s CD-ja (live) in glej ga zlomka, čisto ves hw dela. Wireless, zvočna, bluetooth, grafika... , vse iz prve, brez dodatnga nastavljanja. Vsebuje 3D namizje (beryl) in za konfiguriranje ni bil potreben niti en sam klik. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

@LOL ::

Nimh: čist tko za info... ko te že tile geeki tako jokajo kako je vista sux (seveda jo še probali niso:\ )
Naši idoli:


"Oni":



(ampak če pa ne izkoristite vsake teme za neko promocijo Linuxa...)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

opeter ::

Nagradno vprašanje: kateri ti je bolj simpatičen?

A) Fantič Billy
B) Richard ("Caveman") Stallman

Torej, izberi sistem po simpatičnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kekz ::

In še vaš idol v mladih letih:


in v službeni uniformi:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

opeter ::

@LOL je pozabil še enga idola:



odgovor C) Pištek Delo







Dodatne informacije:
Posterji - Povezava 1
Posterji - Povezava 2

Izberi si sistem po simpatičnosti.

Jaz sem si izbral... Stevie-ja. :D
Pištek, le tko naprej! Naprej, naprej, naprej!!!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

NiMH ::

Nimh: čist tko za info... ko te že tile geeki tako jokajo kako je vista sux (seveda jo še probali niso:\ )

@LOL misliš da še jaz nisem tega sam zgruntal...saj vem da eni tukaj niso probali še Viste in pač stokajo zato ker drugi pišejo tak...Nažalost je tak...Pa še tisti ko so meli naloženo visto so meli naloženo vrjetno kakšno uro ali 2 pa se niso znajdli not...Pa so mislili joj kako je to brezveze...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

@LOL ::

No nekateri že iz principa tolčejo po vsem mogočem. No sej nekateri tudi nad Ferrariji kak so bedni avti>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

NiMH ::

No sam ne maram ferarija ampak ga glih tako ne blatim...>:D >:D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

ripmork ::

Vista požre več rama kot XP.
Vista izgleda kičasto.

...

je sploh treba še kaj dodat?
recimo to da je v k... in da vsi čakajo SP1?

sam sem mel že iz screenshotov bolj slabo mnenje o Visti, ko sem jo sprobal pri kolegu je bila točno taka kakršno sem si jo predstavlal.
BTW- do kolega sem prišel ker sem mu pomagal naložit njegove stare XP-je gor.
Ni maral Viste.

in se ne čudim...>:D

otepal se jo bom dokler se jo bom lahko, ko pa čez kako leto leto/dve upade nova kišta z zadosti rama, in bo itak treba prešaltat na Visto (ker pač le na win platformi dela vse kar rabim:'( ) se bo pa pač prešaltal...

IMHO.

NiMH ::

Kaj ni 1.5 Gb rama zadosti??? :\ :\ :\

Tak govoriš kot da se nikjer ne da dobit ramov...Đizs kaki folk živi tu...Aja pa btw kak dolgo je mel tvoj frend naloženo VIsto??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

ripmork ::

frend je mel Visto gor kaka 2 dni: Težave z drajverji, igrcami, tut nekaterimi programi,...

ja, 1.5 giga rama je zadost ja, sam ko pride do resnejšega dela(talking about 20+layers in Photoshop CS2) pride vsak MB pomnilnika(in skreč diska) prekleto prav,
in Vista je tukej prav lepo "optimizirana" da ga požre čimveč zase.Prav komot še 1x več kot XP-ji.

XP-jem prav nič ne manjka... vsaj za moje potrebe.
Pa izgleda da nisem edini ki tako misli.

paljer ::

Dokler ne bo DX10 špilov je prehod na Visto brez vezen, če si igračar. Za neigračarja kot sem jaz se je zdela Vista dokaj v redu zadeva, sprobal in jo uporabljal en mesec, vendar sem se zaradi nekompatibilnosti z mojo Motorolo V3 (x64 verzija) odločil preiti nazaj na XP.

In šele takrat, ko prideš z Viste na XP občutiš razliko v hitrosti. XP all the way, dokler se zadeve pri Visti ne popravijo, v kar sem prepričan, da se bo kmalu zgodilo. Vsaj za x86 verzijo, nad x64 pa pozabite za naslednjih 5 let.

@LOL ::

Jasno je da ni bilo driverjev par mescev nazaj ko pa jo ni bilo mogoče še kupiti tko fizičnim osebam:\

Vista požre več rama kot XP.
Vista izgleda kičasto.

Pa kva če požre več rama?? Sej kva ti pa bo 1GB v računalniku al kolikor je že danes standard... To da je kičasta pa ne vem? Kaj ti je konkretno kičasto?? (veliko manj kot XGL>:D ). Sicer maš pa tut classic a ne??? Tko da vav odlične argumente se sliši

recimo to da je v k... in da vsi čakajo SP1?

Lahko poveš kaj točno konkretno NE dela v Visti za kar bi tako rabil SP1?? al se ti samo lepo sliši?0:) Tko ene tri poglavitne težave bi rad slišal da vidmo ...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

gfighter ::

Dejstvo je, da bo 90% uporabnikov XP-jev v dveh letih uporabljalo visto. Dejstvo pa je tudi, da je bila menjava Windows platforme za novejšo skoraj vedno pain in the ass, sploh pa par mesecev po prihodu. Najbolj se to pozna pri podjetjih, pa tudi pri zasebnih uporabnikih se je bolje držat tistega "don't fix if it aint broken". Če pa sistem poleg tega ne prinese nič bistveno pomembnega in je po performanceu enak oz. slabši, pa sploh. My view...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

@LOL ::

Jasno je da bo Vista zaživela šele z apliakcijami zanjo, ko bodo porihtani driverji
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

ripmork ::

Pa kva če požre več rama?? Sej kva ti pa bo 1GB v računalniku al kolikor je že danes standard... To da je kičasta pa ne vem? Kaj ti je konkretno kičasto?? (veliko manj kot XGL>:D ). Sicer maš pa tut classic a ne??? Tko da vav odlične argumente se sliši

heh, standardi...vsak ma svoje standarde ko kupuje sistem, če boš kdaj nucal požrešne aplikacije(al pa jih že nucaš ) že veš o čem govorim.
Hvalabogu da se da tisto vse izklopit, žal pa je tut classic prežvečen tako da ko bom prisiljen it na Visto bom že nekaj ukrenil glede tega.
Poiskal neki minimalnega pa simpl...8-)

Lahko poveš kaj točno konkretno NE dela v Visti za kar bi tako rabil SP1?? al se ti samo lepo sliši?0:) Tko ene tri poglavitne težave bi rad slišal da vidmo ...

Ej, dejstvo da gredo Redmodovci zapravit 5 let razvoja za ta sistem, in še ko izzide je treba čakat na service packe in varnostne popravke je mal žalostno...to je poglavitna težava, sploh ne rabiš treh.
Sej lahko rečeš da so v bistvu tak dober sistem naredil, da bo service pack le naredil dober sistem v odličnega, a zakaj pol service pack označujejo kot
"nujen varnostni popravek"?
fejst reklama za frišno splavljen sistem ja...:\


Zdaj pa mene zanima - kaj pa jest v bistvu sploh pridobim če grem na Visto?
(resno sprašujem, ne podjebavam)
Ne zdej o DX10, igre me ne zanimajo, govorim na splošno o drugih stvareh?
sj kot sem rekel, ziher mate svoje razloge zakaj je Vista kul,
jih pa jest ne vidim.

OrkAA ::

A vam nekaj povem?

V življenju obstaja možnost svobodne odločitve! Ja! Res!

Nihče vam ne bo zameril, če uporabljate visto, enako velja za nasprotni primer. Nehajte že enkrat blatit forum z vašimi nepomembnimi ugotovitvami. Kdor ve, da nujno potrebuje visto jo bo namestil, ostali pa imate večinoma preveč časa.

jest10 ::

Torej OrkAA povej mi, za kakšno nujno zadevo bo 15 letnik rabil Visto?:\ Razen neuporabne šminke

Ejsi_Disi ::

Ja in? Fant se je naveličal Xp-jev in je vprašal za mnenje. A sedaj so celo leta važna? Uporabniki pod 18 in nad 53 ne smejo uporabljati Viste, ker...
Rock n' roll ain't noise pollution!

migič ::

Saj na slo-techu je zmeraj tako, če nekdo vpraša za mnenje se osatli pametnjakoviči delajo norca...8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

miko 55 ::

nov disk si zrihti pa si dej gor kar hočeš:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

iNooby ::

Nareži ga prasca malega...
Haters gonna hate...

Fr33man ::

Fant, tisti ja ki želi naložit visto. Svetujem ti da najprej mal poglobiš svoje znanje o računalništvu, pol se pe šeli lot takih projektov, ker če boš zasral in bratu uniču podatke, te pridem kropit. Vsaj js sm tak filing dobu, da nimaš vseh osnovnih znanj. Linux ti potemtakem seveda odsvetujem. Vista pa vem kaj te pritegne, grafični umesnik se ti zdi kul, used se pa počak da te mine, če je ne morš namestit.

Ejsi_Disi ::

Filing pa tak. Verjetno, da če menjaš OS si narediš backup.

A boš meni tudi rekel, naj prvo poglobim svoje znanje o bordanju, preden grem smučat v Wengen?
Rock n' roll ain't noise pollution!

NiMH ::

freud...A ti misliš da sem jaz zabit??? Afkors da si bom naredil back up...

Sicer nevem kaj je vaš problem da se samo norca delate itd. ampak jaz sem konkretno vprašal KAKO REŠITI PROBLEM Z BRATOM in ne ALI JE PAMETNO VZETI VISTO!!! Nevem kaj vas toliko skrbi kako bo meni izgledala...

Sicer pa glede tega...Raje bom verjel kolegu ko mi je našteval + in - stvari o visti kot vas tu (ene pametnjakoviče ko sploh ne veste kaj Vista je pa samo blatite ker drugi tako pišejo in se s tem počutite vzveličane)...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730601 (16335) oldguy
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796881 (4795) opeter
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810259 (6729) ___
»

Windows Vista ali Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
623163 (3163) Spc
»

Nova anketa: je MS Vista že nameščena a vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
978422 (6020) Roadkill

Več podobnih tem