» »

Kupil Core 2 Quad. Katere rame?

Kupil Core 2 Quad. Katere rame?

Mike Vale ::

Pozdravljeni!

Kupil sem omenjen procesor in me zanima katere rame priporočate... so A-DATA dobri? Slišal sem da je z 800 mhz rami bilo več problemov kot z 667 mhz... drži?

- INTEL CORE 2 QUAD Q6600
- plata INTEL D975XBX2KR
- NVIDIDA 8800 GTS

Računalnik je striktno za produkcijo glasbe.

Hvala in lep pozdrav.

V :)

dzinks63 ::

:)) >Računalnik je striktno za produkcijo glasbe.
Kaj ti potem počne - NVIDIDA 8800 GTS v tvojem računalniku, a bo imel boljši zvok?
Daj gor visto 64 , pa 2x2 gb rama pa bo, če ne boš navijal, je tak vseeno kakšne.
.

koyotee ::

sam res smeh, raj si eno hudo zvocno kup ne pa 8800GTS...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

opeter ::

za dva dobra LCD monitorja je dovolj že kak GeForce 7300 GT... rabiš le 2xDVi izhod. Kot so ostali povedali, ne rabiš GF8800.
Raje si privošči kako polprofesionalno glasbeno kartico (in to ne od Creative-a).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MEDENA ::

malo si mora tipo ego dvignit pa je.

StajercSSS ::

Človek ziher nima pojma o rač,pa so ga v trgovini nategnili! :D :D :D :\ :D :D :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Pesimist ::

Reje si bi eno kitaro pa diktafon kupo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

koyotee ::

sploh zdej, k nej bi sou q6600 40% dol(recimo da bo na polici 20% cnej), se hocjo znebit zaloge :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mtosev ::

Res lepo namesto da pomagate ga v glavo j :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

B-Stard ::

Zajebal se je sam ne pa mi

Mike Vale ::

No katere rame naj vzamem še vedno nisem zvedel... zvočno kartico imam zunanjo RME Fireface 800.
Za računalnike nisem expert, vem pa kaj kupim in kaj bi naj bilo dobro (testi bi naj to potrdili). Res je da grafične kartice ne rabim takšne, ampak računalnik za produkcijo se ponavadi kupi na daljši rok + tega se mi kdaj v studiu zalušta kak film pogledat.
Imam tudi MAC-a, ampak sem se odločil da sestavim en pametn PC za produkcijo.
Ker je nekdo omenil tudi Vista 64... viste nebom nalagal, ker ni ravno zlata vredna pri produkciji... XP 64 podpira 4 giga rama?

Torej prosim samo za pomoč pri ramih za kar vam bom zelo hvaležen :)

Lp

V.

Vesoljc ::

jah ocitno znas teste precej dobro brat, kje je potem problem pri ramih? pogledas kaj dobis na nasem trgu, potem pa preberes par review/jev in testov. za konc ti ostane le se logicna izpeljava, kaj je najbolje zate...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Mike Vale ::

Sej zato sem napisal kaj sem kupil... v ram testih ni nikoli pisalo ti rami so pa zato plato in ta procesor (core quad) dobri. Rad bi pač dosegel nek kompromis, ker nekatere rami delajo na določenih platak bolje itd. Ramov ne poznam dobro, poznam ostalo... samo vaše predloge bi rad.

igor0203 ::

Kupi tele: Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH
Dobiš pa jih v Funtech d.o.o. za 140€.

Čmrlj ::

Kupi te crucial, ki ti jih je igor predlagal.So micron d9 čipi, ki se lepo ujemajo z intel 975,965 chipsetom.In ja res ste eni kle "dosadni" in morte prav vsakega, ki je mogoče malo "noob" v nulo podjebavat in zabijat.Če nimate odgovora ne pišite nepotrebnih postov, in zaradi takih poznam kar veliko folka, ki je skenslalo Slo-tech oz. jim ni več cool.

edit:Tem crucial boš samo dvignil voltažo, recimo na 2.1v,ročno nastavil timinge na recimo 4-4-4-12,ter jih dal na ddr2 800 bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Mike Vale ::

No hvala za pomoč... XP 64 podpirajo 4 giga rama? :)

MEDENA ::

Crucial PC5300 667 2*1GB ram CT12864AA667.16FD čipi D9GMH
in pa pri meni >:D , cene točne ne vem, ne bo dosti drugačna od funtechove. :)

igor0203 ::

Ja, XP 64 podpirajo 4Gb rama, samo gonilnikov je bolj malo za 64-bitne sisteme. ;)

@ostali: Se vam ne zdi, da je to njegova odločitev, kako in za kaj je porabil denar? Ga morate zaradi tega, ker vi nimate Quad core, on ga pa ima, zajebavat da so ga nategnili itd.? Fovšija je lepa stvar... :| :\ In tega je na s-t čedalje več in več...

Mike Vale ::

Hvala tistim ki ste se potrudli in mi dali odgovore ki sem jih iskal... navsezadnje sem se zaradi tega danes tukaj registriral :P

Lp

V.

MEDENA ::

A ni napisal, da je prebral nasvete in potem gre kupit Intelovo plato :\

Čmrlj ::

Bad axe je povsem stabilna,zanesljiva in kvalitetna plata,in se tudi kar solidno navija.Je pa res da je malo predraga z moje pojme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Mike Vale ::

Ole.

...trenutno imam v kišti 2*1gb 667 A-DATA, ker bi naj bili KAO 1A s to plato itd. Bo šlo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191957 (1511) OChack
»

Konfiguracija novega pc?

Oddelek: Kaj kupiti
91174 (942) billgates
»

Nov računalnik za 1200 eur

Oddelek: Kaj kupiti
151461 (1143) Čmrlj
»

CPU, RAM, VGA in MB za 550 do max 650€

Oddelek: Kaj kupiti
91211 (1032) kapca81

Več podobnih tem