» »

Irak

Irak

Temo vidijo: vsi
««
31 / 37
»»

Daedalus ::

Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus ::

Še kak dodaten reality check o demokratizatorjih. Pa še CNN.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Right wing bloggers' predictions about Iraq:

http://obsidianwings.blogs.com/obsidian...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Blinder ::

Bush je napadel Irak za eksportirat demokracijo in za importirat nafto:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kow ::

Vseeno nekaj pozabljate. Državljanska vojna bi se lahko zgodila tudi v primeru, če ZDA ne bi napadle Iraka. Recimo po Huseinovi smrti. Huseinov sistem gotovo dolgoročno ni bil vzdržen, ne moremo pa vedeti kako bi v Iraku potekal prehod v nov (kakšen?) sistem. Je pa res, da si težko predstavljam večje sranje kot je sedaj. Ameriška strategija je popolnoma spodletela. Ah, kje so časi Kissingerja in Brzezinskega...

jype ::

kow> Državljanska vojna bi se lahko zgodila tudi v primeru, če ZDA ne bi napadle Iraka.

Ja, res.

kow> Recimo po Huseinovi smrti.

Pa si ti sploh spremljal, kaj so ZDA v Iraku počele? Očitno ne. Nobena Huseinova smrt ne bi razpustila policije in vojske in omogočila totalne anarhije za več mesecev, medtem ko se nesposobni Rumsfeld smehlja v kamere in psihopat Cheney sponzorira ilegalne državne tajne programe, ki ZDA spravljajo v nevarnost, v kakršni še niso bile v svoji zgodovini. What the fuck were they thinking?

kow> Je pa res, da si težko predstavljam večje sranje kot je sedaj. Ameriška strategija je popolnoma spodletela. Ah, kje so časi Kissingerja in Brzezinskega...

Ja, totalno so zajebali, zdaj pa _mi_ za to plačujemo, točno tako kot smo vsi, ki nimamo glave v dreku, napovedali že pred sedmimi leti.

kow ::

No, nekaj moramo vseeno razumeti. Američani so izšli kot zmagovalci hladne vojne in edina supersila. Poleg tega so v devetdesetih imeli neverjetno ekonomijo (nihče jim ni bil konkurenčen pri informacijskih tehnologijah). Verjetno bi voditeljem vsake države v taki situaciji stopilo v glavo. Poglejte samo Ruse, ki po nekaj letih visokih cen nafte, mislijo da so spet supersila.

jype ::

kow> Verjetno bi voditeljem vsake države v taki situaciji stopilo v glavo. Poglejte samo Ruse, ki po nekaj letih visokih cen nafte, mislijo da so spet supersila.

Jah, s tem se povsem strinjam, ampak dejstvo je, da si oni kot vodilna supersila _niso smeli privoščiti_ takega fiaska. Ta debilarija je širjenje demokracije in vrednot zahodne civilizacije premaknila več desetletij nazaj.

Še sreča, da je na volitvah zmagal Obama (ki sicer počne pragmatične reči, ki liberalcev po svetu ne navdušujejo), ker sta McCain in Palinova, če bi zmagala, bila sposobna nadaljevati politiko, ki bi ZDA pripeljala v tako globoko krizo, da bi radikalizacija ZDA postala praktično neizogibna. Kdo bi bil kriv za take razmere? Verjetno latinosi, al pa azijci, al pa Iran, ki bi ga zbombardirali (it's god's will), pa če bi lahko dokazali karkoli, ali pa če ne bi mogli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

yupe>>Še sreča, da je na volitvah zmagal Obama (ki sicer počne pragmatične reči, ki liberalcev po svetu ne navdušujejo), ker sta McCain in Palinova, če bi zmagala, bila sposobna nadaljevati politiko, ki bi ZDA pripeljala v tako globoko krizo, da bi radikalizacija ZDA postala praktično neizogibna.

Če vzamemo da demokracija ---volk--- vendarle pade tudi pod vpliv mislecev, govornikov in velekapitala, potem se za ZDA ne bi tako zelo bal. Edino, kar jih lahko pokoplje, je daljša gospodarska stagnacija.
Ampak, ko sem tako na uč pogledal, kje se leva doktrina sploh ceni in prominetnim mislecem plača ne samo za malico, pač pa kar dobre zneske, sem bil presenečen. Tako opevana in kritizirana levica se hrani in bogati prav v USA. Tu v evropi, jim dajo za kak hamburger, da ne govorim, da jih na kitajskem povozijo in v severni koreji ustrelijo. V latinski ameriki pa zapirajo v WC-je kot Tito Kardelja:)
To da misliti, kakšno je realno stanje sodobne levice in s tem tudi tematike kot so svoboda, enakost, enakopravnost, človekove pravice, socialna država itd. Vse kar ne moremo pričakovati je, da američani odstopijo od svojega standarda, ampak če ga lahko dosežejo z levo politiko in jim to lahko kdo dokaže, potem smo v evropi vaški fašisti v primerjavi z njimi:) Da o tako imenovanih socializmih ne govorim. Jeba je, ker se zdi, da je pač socialna država draga (mi balkanci smo jo navajeni sanjati v simbolični realnosti in sposobni plačati samo šolane upravljalce simboličnega, samega mehanizma pa ne), američani pa so navajeni na oprijemljive stvari. Za sanjarenje imajo Hollywood. Umetnost vsega je le, kako si lahko vse našteto tudi v realnosti privoščiš. Ampak računica je tako kazala tudi za svobodo, enakost pred zakonom, človekove pravice, pa se je potem nekako le zmoglo zadeve večinoma vzeti v zakup:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Wikileaks ftw. Case closed. Iraška vojna je all bad.

donfilipo ::

Tako kot vojno predstavijo wikileaks z nepotrebnimi ustrahovanji, mučenji, poboji, so po moje prav vse večje vojne all bad. Jasno se s tem tudi strinja velika večina človeštva. Fenomen je: zakaj velika večina človeštva tudi meni, da čisto brez vojn pa ne gre. In seveda v vojne vstopijo vsi, ko so izzvani. Praktično vsi.

Še enkrat. Če imaš na oblasti diktatorja, ki se bode z imerialistično velesilo, ki za vojsko nameni 27% budgeta, kar je treba čimprej ustreliti. Sicer bodo cel narod vzeli za talca!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Vprašanje je le, ali so Iračani bolj trpeli pod Sadamom, kot pod ZDA.

Odgovor je pa, da ne, niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

Hja, s tem predpostavljaš avtomatsko, da so USA angel in svetovni dobrotnik. Zaboli jih patak, kako so in trpijo iračani. Ko je kolesel megaindutrije vojne sprožen, je pozno in opravičila o osvoboditvi sicer lepa, a povsem plehka. Nima smisla v vietnamu pobiti 3 miljone ljudi in spizditi, in nima smisla v iraku pobiti 400.000 ljudi in spizditi. Ampak to naredijo. Ko se pokaže davkolpačevalska računica, jim drugega ne ostane.

Jaz nikoli nisem šel s stališča da so američani dobesedno angelni, ki po svetu izvažajo dobroto. Nikoli. Kresnejo, če so izzvani ali imajo velik strateški interes. Skoraj brez pardona. Edina ovira so lastna trupla in račun za vojno:) In postavlja se samo vprašanje kakšne oblike odpora proti temu, so lokalno najprimernejše in kakšne globalno. Irak bi lahko Huseina izročil. Pa bi imeli mir. In Husein je bil pizda in nevreden kakršnekoli obrambe in žrtev. To je ves moj point.

S tem da, jasno sebe moram nekako stalno pumpati aktivno, da jim ne podstavjam bomb v solidarnosti z žrtvami;((, da če so napadeni pametni, se da potegniti ven tudi demokracijo in višji standard. Pri tem pa bi seveda tudi stalno podpiral uvedbo in ultimat mednarodenga prava, ampak da to đamboti tipa USA sprejemejo, bo še manjkala najmanj ena svetovna vojna oktobra 2017, recimo8-)

Ergo, kot pacifist vojn ne zagovarjam, kot realist pa menim, da proti ZDA z samomorilstvom ne gre dobro. In partizanščino tudi ne. Dokler seveda ne napadejo naše domačije. Ampak ker so nekateri te zadeve skalkulirali, te nevarnosti ni. Bolje join them, pa maš praktično mir.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Govorimo seveda o tem, da totalen iraški kaos plačujemo mi. GWB je ukradel naš (MOJ!) denar za to kar se zdaj dogaja v Iraku.

Takega mandata mu ni nihče dal - ZDA so šle v vojno na podlagi izmišljenih vzrokov in zdaj to plačujemo vsi tisti, katerih države so se pokakale, ko bi bilo treba ZDA povedat, da s tako igro ne bo zaveznikov.

Ker je Blair bližje, bi z veseljem najprej njega za ušesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

cool da pomagamo zaveznikom da pokoncajo talibane in al kajdo. po mojem bi rabila SLO se poslati vojate v Irak. da pomagajo pri izobrazevanju iraskih sil. ce smo ze v NATO pomagajmo, ker zdaj smo dali nic oz skoraj nic.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Po moje bi morala Slovenija v Irak (in Afganistan in na Balkan) poslat še marsikaj, ne le vojake.

bluefish ::

cool da pomagamo zaveznikom da pokoncajo talibane in al kajdo.
To ima kako vezo z Irakom?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Vendar pa se napad na Irak ni zgodil zaradi alkajde.

mtosev ::

se je zgodil zaradi Saddama in zaradi njegovih preteklih avantur in terorizma.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> se je zgodil zaradi Saddama in zaradi njegovih preteklih avantur in terorizma.

Kdaj bo torej invazija na ZDA, da se v prihodnosti prepreči tako brezglavo klanje?

nevone ::

Kdaj bo torej invazija na ZDA, da se v prihodnosti prepreči tako brezglavo klanje?


ZDA so dokazano nekaterim deželam, ki so se odrekle divjaštva, prinesle prosperiteto.

Za klanje zato obsojaj tiste, ki so dejansko krivi. Lahko si pa seveda tudi solidaren z njimi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

nikoli, ker bi potem rabili iztrebiti vse narobe sveta. vsak narod ima krvave roke in je kdaj v zgodovini pobijal brez razloga. tudi cerkev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

nevone> ZDA so dokazano nekaterim deželam, ki so se odrekle divjaštva, prinesle prosperiteto.

Sovjetska zveza tudi. Your point?

nevone> Za klanje zato obsojaj tiste, ki so dejansko krivi. Lahko si pa seveda tudi solidaren z njimi.

Ja, saj. ZDA. Popolnoma neposredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Sovjetska zveza tudi. Your point?


Moj point je jasen.

Sovjetska zveza pa ni nikoli resno sprejela ameriškega modela. S Putinom in Medvedjevim se ga pa celo jasno odreka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

sprasujem ::

ZDA so dokazano nekaterim deželam, ki so se odrekle divjaštva, prinesle prosperiteto.


A je to tista miroljubnica, ki največ orožja po svetu prodaja?

Zgodovina sprememb…

jype ::

nevone> Sovjetska zveza pa ni nikoli resno sprejela ameriškega modela.

Sovjetska zveza je (tudi) države, ki so se bili pripravljeni odreči divjaštva, popeljala v civilizacijo.

Ameriškega modela ji ni treba sprejemat, ker so si ga izmislili prvi.

nevone ::

A je to tista miroljubnica, ki največ orožja po svetu prodaja?


Lahko da. Kako ga kupci uporabijo je pa v njihovi domeni.

Torej, če jaz tebi na tvojo željo prodam sabljo, bom potem jaz kriva za umor, ki ga boš zagrešil?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Torej, če jaz tebi na tvojo željo prodam sabljo, bom potem jaz kriva za umor, ki ga boš zagrešil?

Če mi torej prodaš sabljo, potem me pa zato ustreliš, ker imam sabljo, nisi kriva za umor?

nevone ::

Sovjetska zveza je (tudi) države, ki so se bili pripravljeni odreči divjaštva, popeljala v civilizacijo.


A ti to o ZSSR govoriš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Ja.

sprasujem ::

Torej, če jaz tebi na tvojo željo prodam sabljo, bom potem jaz kriva za umor, ki ga boš zagrešil?


Vsekakor je manj izgubljenih življenj, če orožja ne prodaš. Prosperiteta se ustvarja v miru za ljudi. V vojni samo za vojne dobičkarje.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Vsekakor je manj izgubljenih življenj, če orožja ne prodaš.


Seveda. Ampak pobijali so se ljudje že s kamni in orodjem. Tega ne moreš kar tako ustaviti. Orožje je pač realnost. Ne obstaja način, da se ga znebiš, dokler se ne znebiš želje po ubijanju. Doker je prisotna želja po ubijanju se orožje avtomatsko najde in razvija. Če na tu pa tam. Slej ko prej eden prekrši sporazum o nenapadanju.

Ja.


Sej po svoje te razumem. Ti si očitno mnenja, da Slovani si ne morejo privoščiti boljšega kot je režim Sovjetske Zveze. Zate je bil ta režim dovolj dober. Tako kot Sadamov. Nekako misliš, da bi se slej ko prej tudi izboljšal. In edina nesreča teh diktatur je ta, da je bil nekdo z demokracijo nekoliko v prednosti in ni hotel razumeti, da bi te družbe sčasoma prišle do istih spoznanj, če bi jim ne bi bilo treba nekoga na vso silo dohitevati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Poldi112 ::

In ti verjameš da bo zdaj, ko so ZDA demontirale državo in se hočejo pobrati ven bolje, kot je bilo pod Sadamom? Po kakšni logiki že?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

nevone> Sej po svoje te razumem.

Ne, me ne, ker očitno nimaš pojma o zgodovini, še huje je pa, da očitno sploh ne prebereš tega, kar zapišem.

nevone> Zate je bil ta režim dovolj dober. Tako kot Sadamov.

Videti je, da si resno zbolela, ali pa ti kaj drugega onemogoča razmišljanje.

Naj ponazorim z recipročno izjavo: Ti si očitno mnenja, da je prav, da se ljudi vsevprek kar muči in pobija, brez kakršnegakoli povoda in brez kakršnekoli odgovornosti.

(To počno sile ZDA v Iraku, se da na internetu dobit video posnetke takšnega ravnanja.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sprasujem ::

Seveda. Ampak pobijali so se ljudje že s kamni in orodjem. Tega ne moreš kar tako ustaviti. Orožje je pač realnost. Ne obstaja način, da se ga znebiš, dokler se ne znebiš želje po ubijanju


Želje po ubijanju se pomagaš znebiti tudi tako da je ubijanje kot dejanje samo težko. Nekoga ubiti z golimi pestmi ali pa s puško je razlika. Prej pride do pregovorov.

Veš kaj mi je zanimivo. Ideja po prostem pretoku orožja ameriko čisto nič ne moti, čeprav je zelo visoko na lestvici povzročanja smrti; medtem mi pa izkušnjo s travco ali drugimi psihadeličnimi substancami izrecno prepoveduje.

A ni to hinavsko?

jype ::

sprasujem> A ni to hinavsko?

Samo v primeru da poslušaš, kaj ti govorijo. V resnici ne - vojna zoper drogo je eden najboljših načinov, kako iz državne blagajne spraviti denar v zaseben žep, takoj za pravo vojno.

sprasujem ::

Točno tako. Večina nas posluša ker je poslušanje oblasti instituizirano od 1. razreda ali celo vrtca naprej.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Naj ponazorim z recipročno izjavo: Ti si očitno mnenja, da je prav, da se ljudi vsevprek kar muči in pobija, brez kakršnegakoli povoda in brez kakršnekoli odgovornosti.


Takšnega mnenja si ti. Sadam to po tvoje lahko počne. Ker imajo zaradi tega Iračani elektriko.

Zagovorniki morilskih diktatorjev ste, ker si očitno kaj boljšega ne znate predstavljat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Takšnega mnenja si ti.

Ne, ti si. Ker točno to (mučijo in morijo vsevprek, tudi ženske in otroke) počnejo ameriški vojaki. Ti jim daješ mandat s svojim strinjanjem, da je to OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Ne, ti si. Ker točno to (mučijo in morijo vsevprek, tudi ženske in otroke) počnejo ameriški vojaki. Ti jim daješ mandat s svojim strinjanjem, da je to OK.


Ti pa daješ mandat Sadamu, ki je to počel v še večji meri in to nad svojimi ljudmi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

sprasujem ::

Zakaj pa ni Amerika kar zagrozila z atomsko bombo proti vladavini Huseina? Sej majo že prakso s tem.

jype ::

nevone> Ti pa daješ mandat Sadamu,

Nimam pojma od kje ti tako prepričanje. Ali si debilna, ali pa si misliš, da je nestrinjanje s tem, kar so ZDA storile Iraku, podpiranje bivšega režima (kar je po moje medicinsko gledano precej nevarnejše stanje).

nevone> ki je to počel v še večji meri in to nad svojimi ljudmi.

Ne, ni. Sadam je to počel v _manjši_ meri kot to počnejo ZDA, saj jih je v istem obdobju pobil manj, prav tako pa ni pustil, da bi kriminalci prosto klali po deželi, kar ZDA so (in še vedno).

nevone ::

Ne, ni. Sadam je to počel v _manjši_ meri kot to počnejo ZDA, saj jih je v istem obdobju pobil manj, prav tako pa ni pustil, da bi kriminalci prosto klali po deželi, kar ZDA so (in še vedno).


On ni samo dovolil, on je celo ukazal klanje. Samo njemu je to dovoljeno, po tvoje. Sploh sedaj, ko se je kao izkazalo, da je mrtvih po invaziji več. Sedaj je opran vse krivde.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

sprasujem ::

Samo njemu je to dovoljeno, po tvoje.


Hočeš reči da je tudi Ameriki dovoljeno?

Spuščaš nekatera moja vprašanja. Prosim ustrezi mi.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Hočeš reči da je tudi Ameriki dovoljeno?


Hočem reči, da Sadamu JE dovoljeno, po yupetovo.

Spuščaš nekatera moja vprašanja. Prosim ustrezi mi.


Katera vprašanja? O atomski bombi?

Atomska bomba danes, ni isto kot atomska bomba za časa ww2. Zato.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

sprasujem ::

Hočem reči, da Sadamu JE dovoljeno, po yupetovo.

Kaj pa ameriki? Ona je že ene 8 let na sceni. Plus še v času podpore Huseinu.

Atomska bomba danes, ni isto kot atomska bomba za časa ww2. Zato.

Zelo otročji odgovor ti je to.

Lahko bi jo najprej kot grožnjo poslali na eno bližnjo puščavo recimo.Kot grožnjo samo.

A niso končali vojne z Japonci z atomsko? A ni to najbolj racionalna stvar
v vojni. Ubiješ muho na en mah.


Zakaj mi svet z ameriko na čelu odreka izkušnjo s psihadeličnimi substancami
po želji pa čeprav se lahko fentam zaradi tega, medtem ko prosto prodaja orožje skoraj vsaki znani diktaturi v svetu, kjer se fenta druge?

Zgodovina sprememb…

jype ::

nevone> Hočem reči, da Sadamu JE dovoljeno, po yupetovo.

Mislim, da je nadaljnja debata nepotrebna. Če si prišla do tega zaključka, si nesposobna logičnega mišljenja in je torej vse, kar napišeš, zgolj naključno sranje.

nevone ::

Naključno sranje je tvoja specialiteta.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
31 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722134 (14730) drvo
»

Mušarafstan

Oddelek: Problemi človeštva
422159 (2080) jype
»

Se Iraq popravlja, mi pa nič nevemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
615399 (3936) Daedalus
»

Saddam Hussein - OBSOJEN (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17613278 (8675) jype
»

WMDji iz Iraka so v Siriji končali (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
916179 (4862) poweroff

Več podobnih tem