» »

Grafične kartice s podporo za DirectX 10

Grafične kartice s podporo za DirectX 10

stasky007 ::

kupujem namreč nov računalnik pa me zanima katere (če sploh še katera) grafične kartice poleg GF 8800 podpirajo DirektX 10?
Stasky

Veron ::

trenutno nobena druga razen Geforce 8800 serija

stasky007 ::

ok pa jo kdo ima? vaše izkušnje?

oz a se splača odšteti toliko denarja ali je boljše vzeti recimo 7900 pa počakati, da bo na trgu več konkurence kar se tiče DX10 kartic???

Mnenja!
Stasky

dzinks63 ::

:)) Malo še potrpi, saj pridejo kmalu od ati-a X2xxx in od nvidie 8600xx, 8300xx, sicer pa tako ali tako še ni množične podpore, tako da se ti nikamor ne mudi.

Tr0n ::

8800gts ima ze kar precej folka, pa tudi cena (300€) je za tako mocno kartico ok. Ce sedaj kupujes, bi jo vsekakor priporocal (glej, da bos imel dovolj mocan napajalnik, vsaj nekje 32A 12+ v combined).

Se pa se splaca malce pocakat na izid 8600 serije in odgovor AMDja. Ce ne druga, se bodo cene obstojecim verjetno kaj znizale. ;)

stasky007 ::

no saj to me zanima, kaj izbrati...računalnik kupujem zdaj in grafo morm kupit, ker je obstoječa na AGPju... se pa nemorem odločit med 8800 in 7900... se splača zdej 8800 ali rajši vzet 7900 pa počakat kšno leto in pol zamenjat?
kaj bi vi?

7900GT
8800GTS
Stasky

Tr0n ::

Definitivno 8800GTS.

stasky007 ::

In 8800GTS naj bo:)

Hvala za nasvet!
Stasky

TechBeats ::

Aber naturlih, jst jo mam kšne 2tedna pa morm rečt, da je zakon!!!
Edin mau jebe u UT2004 k še niso drajverji dobri. Drgač pa u vseh ostalih špilih dela hudo, da ti nč nou jasn :D :D

Mavrik ::

Malo poglej Slo-Tech bannerje... pri Funtechu dobiš 8800GTS za 265€. Splača se ;)
The truth is rarely pure and never simple.

stasky007 ::

vidu, pa me zanima če kdo ve do kdaj traja? ker ta trenutek nimam dnarja (čakam na plačo pa upam da nebo prepozno):)
Stasky

nonenone ::

metanje denarja, malo stvari podpira direktx 10, tako kot malo stvari podpira 64 bit, vse skupaj je v plenicah, tko k windows vista, tko jaz mislim

Cingular ::

s takim mišljenjem ne bi bilo napredka nikoli:\ tak, da ti samo naprej misli:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

nonenone ::

ko bo podpora za direktx 10, bojo že druge boljše kartice in več jih bo in ceneje bodo - toliko o napredku, pa lp

Senitel ::

Ko bo podpora za Direct3D 10, bojo kartice že podpirale Direct3D 10.1...

nonenone ::

ma sploh so problemi z vsemi temi zadevami - vista nima pravih gonilnikov, strojan oprema tudi ne, veliko opreme sploh ne dela, razne zunanje naprave, s programsko opremo so težave - veliko računalnikov začne bluzit, prej so pa super laufal, splača se malo počakat z novitetam, edino, če je še ena rezervna mašina za eksperimente, če pa imaš računalnik za delo in imaš pomembne stvari gor - bolje je ne ga sračkat z eksperimentiranjem novitet, to je moje mišljenje, pa tudi malo izkušenj s tem sranjem.

Cingular ::

zdrago: kaj bi se zgodilo, če ne bi nihče kupil DX10? nihče ne bi razvijal iger za DX10 ker se mu ne bi splačalo. bolj bomo kupovali DX10 kartice prej bojo DX10 igre. to o visti pa gonilnikih si pa slišal kje? pri strojanovih? pred par leti je bilo isto z XP-ji. vsak začetek je težak.
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

stasky007 ::

zdrago: ker kupujem računalnik morm tudi grafično, ker je trenutna na agp... če pa že kupujem nerbom kupu zdej eno za 200eur, ki jo bom čez 1 leto menjau, ker bodo igre zahtevale dx1 ali ker bo počasna, zato iščem nasvet glede 8800gts...
Stasky

dzinks63 ::

:)) Če rabiš dobro dx10 kupi eno 8800gts 320mb, če pa ti je zadost nekaj cenejšega , pa počaki do 17.aprila ko pridejo 8600xxx, čeprav mislim, da ugodne cene bodo šele čez kakšen mesec po izidu, tako kot so padle tudi 8800gts, če zračunaš , je to nekje junija.

stasky007 ::

saj to je, ker računalnik mislim kupit u kratkem in neko brezvezno, da jo bom čez 1 mesec menjau se mi zdi neumno...poleg tega bo cena/kvaliteta še zmeraj na strani 88gts tko da se bom odločil kar za to...mal več dnarja pa vseeno pol neki let mir...

Hvala za nasvete pa lep pozdrav!!!
Stasky

Shegevara ::

Evo ga. To je mož beseda !

In povem ti da boš zaovoljen če odštejemo morebitne tehnićke napake na pc-jih, ki so dokaj redka pojavitev ;)

nonenone ::

v zadnjem monitorju piše da pridejo marca 8600 za 180 evrov - opisani sta dve kartici in sicer evga nvidia 880 gts 320 mb in msi nx8800gts 320 mb, tudi piše za in proti, tam si lahko dosti stvari prečita o obeh teh karticah. evga daje 10 let garancije, msi pa 5 let, dodatne programske opreme ni priložene, tako da gremo na internet, če bo sploh zalaufala na mašini. To je veliko denarčkov in treba pazit, drugače se lahko nabira prah na njej.

stasky007 ::

tko p esimist pa spet ni treba bit zdrago!!! Povpraši mal lastnike omenjene kartice pa ti bodo povedali kšne so njihove izkušnje... js sm sam pohvale zasledil! in to me je prepričalo da je kljub ceni to smiselen nakup!:))
Stasky

nonenone ::

nič ne rečem, če imaš denar za rols roys ali mercedes bently ga kupi, zakaj ljudje mislijo da v računalništvu morajo imeti vse najboljše in najdražje v drugih stvareh v življenju pa se zadovoljijo s podpovprečjem????, samo vprašam, lp

stasky007 ::

če bi res tolko dnarja meu bi spraševal po verziji 768 ne pa 320... me pa neki zanima, kašen pc maš ti?
ker js mam namreč sempron 2400 pa 512 rama ddr 333, 40gb disk, 9600pro... pc star 5 let... enkrat na 5 let dat 800EUR za pc nevem če je primerljivo z rolce royci...
Stasky

korelem ::

Živjo,
nočem odpirat nove teme, pa bom kar tule vprašal, in sicer, kupil sem ta XFX 8800 gts, pa lahk dobim eno matično, ki pa ma integrirano grafično kartico, pa me zanima, če bo kaj odvzemala ram ali kako drugače omejevala sistem, tudi ko bom vgradil geforca?

lp

nonenone ::

jaz imam athlona 1400 že kr neki časa in lepo dela, za internet in office je kr dober, autoCad 2002 pa tud lepo laufa, ma jaz ne dajem velik na računalnike se mi zdi škoda denarja ker tako hitro vse zastari, v pol leta al pa še prej, to sem mislil reči, nič slabega ne mislim o vaših nakupih in mašinah, ne me napačno razumet. Mislil sem neki takega - recimo da se odločiš neki kupit drazga, začneš zbirat denar, v tem času pa izide 5 novih modelov, nikoli konca, lp

nonenone ::

korelem: komot vgradiš grafično in se ti bo sprostil RAM, takšno ploščo imam jaz in sem vgradil grafično in lepo deluje, ram pa se je sprostil-pri moji plošči se je to avtomatsko preštimalo, pri nekaterih ploščah pa moraš v biosu disable integrirano kartico, probaj pa boš videl, lp

korelem ::

@zdrago, hvala za pojasnilo, za vikend se lotim vgradnje, ker še čakam rame, pa bomo pol vidli, če bo treba kaj po biosu šarat...:D
lp

stasky007 ::

zdrago: ja sej po eni strani je res škoda... sam kaj ko kupiš danes dobro je jutri povprečno...če pa danes kupiš povprečno pa je jutri že staroooo... tko da bom tokrat mal reskirau pa kupu neki konketnega pa upam, da bom nadaljnih pet let imeu mir :))
Stasky

nonenone ::

jaz sem tud nor na novitete komi se zadržujem da vse ne pokupim, tko sem nabavil ipaq pa zraven garmin, kr precej denarja, zdej pa ne vem čemu mam vse to, po sloveniji ne rabim navigacije, po ljubljani pa tud ne, zdej mi vse skupi stoji, sam delo mam ker moram baterije skoz polnit, da vse skupi ne propade, lp

Urc ::

Hm... stasky nevem če je to lih najboljša rešitev in nebo to overkill za tak comp (vprašanje če bo comp to sploh v celoti uspel izrabit...)

Sicer pa vsak "svoj" denar po svoje zapravlja, tako da nebom nobenmu solil pameti.:\

Shegevara ::

kaj pa veš.. mogoče pa bo le zamenjal svojega semprona in veličastnih 512 megabajtov

stasky007 ::

hja enako, sam sem kupu gps sicer za gsm, vse skupaj od kar ga mam (5 mescev) sem ga uporabil 2x in š to zgolj zaradi firbca, ker me je zanimalo kako stvar deluje...

Urc: sej ne da soliš pamet, vsak nasvet je dobrodošel... če bi bil prepričan v to kar bom kupu nebi vašega mnenja iskau... no sicer so me mnenja drugih uporabnikov kar prepričala in je zdej sam še vprašanje časa (čakam naslednjo plačo) in bom zadevo kupil razen če mi nebo kdo povedal kšne večje slabosti omenjene kartice...

Predvsem pa me zanima naslednje:
kašen napajalnik bi rabu za to konfiguracijo:
Plošča Asus M2N4-SLi
CPU AMD AM2 Athlon 64 x2 - 3800
Graf.kart.: 8800GTS 320MB
Stasky

nonenone ::

kartica je v monitorju ocenjena za dober nakup, obe kartici evga in msi 880, tko da nimaš kaj falit, edino drage so , tam okoli 330 eur - to je skor 80 starih čukov, ni malo

stasky007 ::

ja, na funtech.si je omenjena kartica za slo-tech člane 265EUR...
Stasky

billgates ::

ja, kupi dve pa jih dej v sli pa poročaj če se splača.:D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137543 (21762) macgajver
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199206 (7369) macgajver
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159158 (5609) plavi85
»

Najcenejša 8800gts 320mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675645 (3311) Tr0n
»

GeForce 8800 GTS 320mb za 340eurov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21813754 (7641) TechBeats

Več podobnih tem