» »

Sram me je, da zivim v Sloveniji

Sram me je, da zivim v Sloveniji

dynamite ::

Sram me je, da zivim v Sloveniji.

Razlog 1:
>CCBill regrets to inform you that due to the high number of chargebacks
>generated from Slovenia, CCbill no longer processes transactions from that
>country.
>
>David M.
>Risk Analyst
>CCBill.com
>

Razlog 2:
>...
>In order to verify your identity and protect your credit card from
>unauthorized use, this order requires a Manual Authorization.
>For instructions on how to send a Manual Authorization and
>complete your order, please visit the following Web page location:
>
> http://www.ccnow.com/manauth
>...

Manual authorization morajo narediti samo prebivalci kaksne backass drzave, kjer ni zagotovila ali je sploh varno poslovati z njo ali ne.
Seveda samo posiljanje po faxu sploh ni varno, saj fax ni nic drugega kot en butast scanner-modem-printer v eni skatli - par desetletij stara tehnologija.

Resitev? Odpres offshore bank account s kreditno kartico.
(offshore ne pomeni nic nlegalnega, ceprav veliko podjetij odpira offshore racune zaradi 'nizjih' davkov, hehe)

dynamite ::

Heh... se en podoben mail sem dobil iz NL, ampak po par mailih, so koncno popustili. Lastnik firme mi je povedal, da ni za verjet, koliko problemov je bilo z narocili iz SLO, HR, BiH in YU. Seveda tam folk vidi SLO se vedno kot del balkana in so se kar nezaupljivi, se posebno ko se gre za placila s kreditno kartico.

g0Run7 ::

hehe sem imel podoben problem ampak ne zaradi države ampak zaradi mail account-a. niso mi sprejeli mojega @siol.net s podobno obrazložitvijo kot pri tebi, potem sem pa @volja.net uporabu pa je blo ql.

jebiga shit happens.

Jeronimo ::

dynamite: ma kaj če te biti sram, to si želel dobiti iz države kjer mislijo da smo mi Slovaki, kjer mislijo da imamo tukaj že 10 let vojno stanje, kjer mislijo da še vedno računamo na abakuse in kjer pravzaprav sploh ne znajo pokazati na zemljevidu kje je naša država pozicionirana.
Zato ti pa niso hoteli poslati pošiljke, ker niso vedeli kam.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Tr0n ::

Se en razlog za EU.

DeLonghi ::

Ko smo ze pri EU - mi lahko razlozi nekdo, kako je Grcija prisla v EU?:\
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Jeronimo ::

Delonghi: Isto kot Portugalska - v paketu. :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

MTB ::

Ah, ne se sekirat. Ko smo v naši firmi pred mesecem iz Amerike naročevali neka stikala, smo dobili odgovor, da žal tega ne morejo poslati, ker je Slovenija pod embargom!!! To obvestilo naj bi dobili iz zunanjega ministrstva.
Ko smo tipu razložili, da Slovenija v Ameriki kupuje nuklearno gorivo, da smo pred vstopom v NATO in ostalo sranje, mu dali naslov ameriške ambasade v Ljubljani, kjer naj bi se prepričal o dejanskem stanju, se je stvar uredila.
Konec koncev, kdo od vas razlikuje Litvo od Latvije? In dynamite, ni se ti potrebno sramovati, da živiš v Sloveniji. Lahko se sramuješ tega, da tako misliš.

RS

dynamite ::

Hehe, danes sem dobil se dva maila:

1.)
"I currently cannot accept Albanian Lek, Bulgarian Lev, Romanian Leu, Slovakia Koruna and Slovenia Tolar. This is due to no market support or trading of these currencies in the UK."

Wow! hehe... Ok, se drugi:

2.)
"We can supply to Slovenia. We have to ask for payment by bank transfer."

Argh! Spet ta bank transfer...


S tistim 'sram me je...' nikakor ne mislim na Slovenijo kot dezelo. Drugace pa je se vedno veliko podjetij in posameznikov, ki brez problema sprejemajo kreditne kartice in druge nacine placila iz ali v SLO.

Thomas ::

Če Slovenija ne bi šla v NATO in/ali EU - je kakor da ne bil šel mulc v šolo.

Ostal praktično nepismen.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

Thomas: si me spomnil na karikaturico, ko otroci hodijo v solo z normalnimi, ven pa vsi z enakimi kvadratnimi glavami.

>:D

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

To je tvoja asociacija - s kvadratnimi glavami.

Jest pa mislim, da je širši mednarodni okvir (v tem primeru NATO) boljši, kot da takega okvira ni.

Le pobrije Nemcem Dolfetove brke, Italijanom učloveči Benitovo plešasto lobanjo, Angleže vrže iz njihove rasistične zagledanosti vase ...

Lokalna zaprtja pa povzročajo čudna folklorna obnašanja. Tudi Slovencem.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

Thomas: A tako poceni bi ti prodal svojo dušo? Samo, da si v krogu "velikih"?

DavidJ ::

glede grcije in eu.. to so meni razlozili tako, da je v danasnji grciji bila antika, zibelka danasnje civilizacije, grcija je turisticno zanimiva... zaradi tega sta tudi spanija in portugalska prisla v eu, ceprav je bila takrat (82 al 85/86 leta) portugalska dalec za jugoslavijo... pa se zmer je portugalska slabse razvita od slovenije

ampak mi smo se sli neuvrscene..

Thomas ::

Duše jest ne prodajam - ker je niti nimam. To je vendar že jasno. :D

Kar se pa tiče EU in Jugoslavije je pa tako, da je slednja dobila ponudbo za vstop v tedanjo EGS. Pod pogojem, da opusti t.i. Samoupravni socializem.

Kot so Grki, Portugalci in Španci opustili vojaško diktaturo ali fašizem.

Naprej je zgodba znana.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dynamite ::

Pa kaj mislite, da smo sedaj neodvisni od ostalih? Vstop v EU se ne pomeni, da moras biti hlapec drugim, edino ce to globoko v sebi verjames. Sploh ni problem v tem ali smo v EU ali nismo, ampak v tem kako se obnasamo do drugih in kaj si mislimo o sebi. Pri nas je zakoreninjeno prepricanje, da smo hlapcevski narod in zelo majhni ter nesposobni konkurirati ostalim. Eh, vecjega nesmisla se nisem slisal! Konkuriras lahko na vec podrocjih, ne samo na kolicini pridobljene rude in pridelanega hmelja.

Seveda pa bo narod namesto cesa inovativnega zacel z debatami o tem, kako bo EU unicila kmetijstvo, nekatera manjsa podjetja in podobno. Ko bo EU problematika mimo, pa bo spet kaksna nova tema na sporedu.

Veliko lazje je namrec kritizirati ostale, podajati navodila in govoriti kaj bi morali in kaj ne smemo, namesto da bi res kaj naredili. To je nase politike naucila bivsa YU in balkan, vse skupaj pa je pustilo mocan vpliv na prebivalce teh republik. Zaradi takih rezimov se pri ljudeh zelo okrnejo samoiniciativa in inovativnost, saj dobesedno samo cakajo na navodila svoje vlade in vecino casa je na sporedu politika, ne pa podjetnistvo in inovativnost. Ravno to pa nas pripelje tja, kjer smo. Z vecanjem razlik med razvitimi in nerazvitimi pa nastanejo se drugi problemi, zato bo se nekaj vode preteklo preden bomo popravili skodo, ki jo je povzrocil prejsnji rezim.

Glede EU pa bi se morali vprasati, kaj naj naredimo in razvijamo, da bomo pred ostalimi v teh panogah. Edino ce bomo konkurentni ostalim, nas bodo spostovali, saj to pomeni da imamo nekaj v glavi. Drugace pa si hlapec. In to zadnje je veliko lazje narediti, kot zmigati svojo rit. :)

Tomi ::

Če se navežem na prvotno temo, sedaj me je prav razkurilo početje Nokie na club.nokia.com..
Ker sem rabil nekaj zadev od tam, se želim prijaviti, in med državami, od koder se lahko prijaviš ( moraš se zaradi številke ), ni Slovenije ( sta pa npr. ti neumni Češka in Poljska ( ne morem se pomagati, da ne bi, kadar je možno, pljuval po njih )), tako da sem poslal en ogorčen mail na Teleray, in upam, da bodo kaj uredili.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

PaJo ::

Hehe... ja jaz sem mel enaki problem pa sem izbral Austrijo in je kartica celo prisla v SLO, pac trajalo je kaki mesec vec, amapk dobil pa sem nokia klub karto:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Thrivial ::

Ah, Thomas...ja, moja asociacija je. Se mogoce nisem jasno izrazil?

Hm....

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec Evra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514259 (11999) fosil
»

Slovenski NATO lažnivci (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58522425 (16360) OwcA
»

Tudi ženske obvezno v vojsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
785824 (4465) ||_^_||
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314757 (10711) rh^
»

EVROPSKA UNIJA sedaj ali nikoli

Oddelek: Loža
331604 (202) gorenc

Več podobnih tem