» »

1. feb. ugasnimo vse luči med 19.55 in 20.00 uro

1. feb. ugasnimo vse luči med 19.55 in 20.00 uro

1
2
»

veteran ::

Premočna in predvsem direktna tudi.

Hja, lampa ima regulator, usmerjena je pa v strop. :D

jype ::

Vsaj pobeliti bi veljalo strop. Bi bil izkoristek mnogo večji!

Navadnim žarnicam sam zamerim edino to, da precej bolj grejejo, kot svetijo, še celo takrat, kadar je radiator vroč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

veteran ::

Hehe, jype, saj strop je že bele barve. ;)

Nejc Pintar ::

Naj se hidroelektrarna zalaufa...
Naj zgradijo TET3...
Kaj se bo zgodilo z naravo,
pa konkretno jebe se mi, jebe se mi, jebe se miiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

Jaz ne bom ugašal luči, ker ne maram te okoljevarstvene gonje. Če želite izvedeti več si poiščite temo o Global warmingu.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

LPP ::

Včasih se je hodilo na proteste pred parlament, zdej pa lahko že doma protestiramo :)
Ideja se mi zdi prav dobra, jo bom podprl.
Za mojstre ala Roadkill, TESKAn, Tayphoon.. pa kar se tiče izpada el. toka oz. problemov v omrežju če bi 5000 ljudi hkrati ugasnilo/prižgalo luči pa - vsak dan se skoraj sočasno prižge vsa javna razsvetljava, pa še zmer vse dela, dejte mi to prosim razložit?!

No, pa če s to akcijo že ne pomagamo naravi, pa se morda kdo vpraša, koliko kWh (€) gre v njegovem gospodinjstvu v prazno - privarčuj tu, daj prihranke v pujska pa ga na koncu leta razbij in si privošči nekaj zase :)

Aja, pa pred par leti smo izglasovali vstop v EU, oni nas pa zdaj pozivajo k spremembam.
Ljubljanski potniški promet

kixs ::

LPP:
ce si kdaj res opazoval bi vedu, da se javna rasvetljava nikoli ne vklopi istocasno!

Drugace so nihanja v omrezju zelo problematicna in proizvajalci elektrike so pripravljeni na dolocene vklope in izklope vecjih uporabnikov. Nenaden izklop vseh el. naprav, bi naredilo kar veliko nihanje.

Kar pa hocem povedat je to... tistih 5 minuti brez vklopljenih el. naprav se ne bo poznalo prav nikjer, razen na tvojem mesecnem racunu - nekaj centov. Namrec, toliko elektrike kot je v omrezju, toliko se jo lahko porabi, kar je vec, gre v "nic". Zato se tudi proizvajalci trudijo cimbolj enacit proizvodnjo s porabo. Torej za tistih 5min, ne se elektrarne ne bodo prilagodile in zmanjsale proizvodnjo... zaradi tega ne bo nic manj CO2-ja od termo elektrarn, itd...

Se pa strinjam, da dolgorocno taksno ravnanje bi res kaj spremenilo. Za 5 minut je pa to prav smesno.

LP

SmeskoSnezak ::

Itak. Najbolše, da gre vsak pogumn človek do elektro omarice, pa izklopi štrom celi ulici za tistih 5 minut. >:D :D
@ Pusti soncu v srce... @

epona ::

Ja ugasnmo luči pa vse aparate. Pustmo da se razsuje električno omrežje.
In bo polej naša ljuba zemljica počivala celo noč preden bojo omrežje sper u red spravl.>:D

Ni mi vseen za našo zemlico ampak tole je pa idiotizem.

Se sicer da marsikaj ampak ne tako na hitro pa tako drastično.

Ena varjanta kako pomagat okolju: zgradimo še dva bloka pri NEK pa ugasnmo vse TE pa bomo lažje dihal. Sicer bomo rabil eno backup termo za to, ampak saj jo itak že mamo.:D
Thomas - ovca transhumanizma.

'FireSTORM' ::

1.marca 2007 pa gremo med 19.55 in 20.00 vsi scat in ne na wc školjko ampak v naravo da se zemlja dodobra napije...:\
Those penguins.... They sure aint normal....

krucymucy ::

ravno takrat sem v sihtu. ce naredim to kar mi predlaga avtor teme, bom na zavodu.

Poldi112 ::

Gre se za simboliko, tako da je blebetanje o neznatnosti vpliva nesmiselno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vanich ::

"They want to save the world but all they do is smoke pot and smell bad"

Eric Cartman


Morem rečt, da se 100% strinjam z Erikom v vseh zadevah, ki zadevajo hippije.

Vice ::

Se mi zdi da bo to potrebno ponoviti, ker spet prihajajo otoplitve.

Vanich ::

Včeraj sem (prvič) kupil eno varčno žarnico.
A dobim kakšno nagrado ?
(res pa je, da je 23W z ekvivalentno svetlobo 100+25 W - karkoli že to pomeni - 11W
ekv. 60W se mi je zdela prešvoh.)

Dolphins, eskimos, who cares? It's all a bunch of tree hugging hippie crap.

Eric Cartman

Poldi112 ::

Predvidevam da ti je tudi "Ignorance is bliss" ena od priljubljenih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vanich ::

Predvidevam da ti je tudi "Ignorance is bliss" ena od priljubljenih

Ne. To je tipičen moto smrdečih zadetih hippijev.

epona ::

Problem je tudi da se točno tisti "hipiji", ki se tako zavzemajo za čisto okolje in ne vem kaj še vse, trdovratno zavzemajo proti trenutno najčistejši obliki pridobivanja električne energije - jedrskim elektrarnam. In to zaradi ene nesreče ki se je zgodila v 50 letih gradnje in delovanja jedrskih elektrarn ( v bistvu so ble dve ampak ena ni tako zlo svetovno znana ).

Hinavščina.
Thomas - ovca transhumanizma.

Poldi112 ::

Malo posplošujemo, ane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

@LOL ::

Mah pustite sedaj hipurje. Oni se za marsikaj zavzemajo...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

epona ::

Mogoče.
Nažalost je to največkrat res.
Če sem te pa s posploševanjem užalil se ti pa opravičijem. Je res da smo na tehničnem forumu in tukaj najbrž ni tolk nasprotovanja jedrskim, ker so uporabniki informirani.

Sicer bi pa velik več, kokr z ugašanjem luči in nevem česa še za tistih pet minut, dosegl če bi po mestih pogasil polovico javne razsvetljave in namesto lamp, ki delno svetjo v luft, dali lampe ki dejansko obrnejo svetlobo v tla, kjer jo rabmo.
Drugo kar bi veliko pripomoglo je urejen javni promet pa kaka kolesarska steza, saj jih je nekaj ampak so navadno zaparkirane.
Pa recikliranje, čeprav za to se bo najbrž morala generacija zamenjat. Še marsikomu, ki je mojih let komaj dopoveš zakaj je to dobro.

Ma sem mal zajadral s smeri.

Marsikaj se da. Je pa boljš da se tega ne poskuša doseč s poizkusi sesutja energetskega omrežja.
Thomas - ovca transhumanizma.

CharlyCSM ::

Danes, ne pozabit tisti, ki ste za.
magic has you -CSM-

@LOL ::

kar neki8-)
Me prav zanima če bo kako tele tu okrog res vgasnilo vse skupaj
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

SmeskoSnezak ::

Ne smete pozabit, da je celo Večer pisal o tem in bo tako "velika večina" gospodinstev prebrala članek. :)
@ Pusti soncu v srce... @

jeryslo ::

lahko kdo pojasni kakšen vpliv bo to imelo na omrežje, če bo recimo res veliko ljudi pogasnilo luči:D ?

MEDENA ::

ja učinek bo...se vam ne zdi?

Roadkill ::

Učinek bo, če bo pa pozitiven je pa drugo vprašanje.
Ampak pomojem, da bo efekt tako majhen, da bo praktično neopazen (v plus ali v minus), ker bo premalo ljudi premalo zadev ugasnilo.
Ü

ripmork ::

dan brez avta še nekako razumem(čeprav povzroči več problemov kot koristi), tole je pa bolj kot ne neka simbolična "ni nam vseeno jebite se elektrarne" gesta, ki ne bo povročila čisto nič drugega kot le probleme.
Naj ENKRAT za spremembo zelenci naredijo nekaj kar bo dejansko pomagalo, ker takele akcije mene osebno bolj spominjajo na neko besno feministično stranko ki nekaj zahteva od mene, in to me še bolj podžge da naredim ravno obratno. Nisem edini...>:D

Gr0unD Zer0 ::

mene bolj zanima, če bo slučajno res večina to naredila, kaj bo z elektrarnami, ko bojo vsi vse nazaj prižgali?

bo naredlo FUF:D

Poldi112 ::

Tako nesposobni pa pa niso. Sploh pa luči ne porabijo blazno veliko. V primerjavi s kakšno tovarno... Pa tam tudi ugašajo stroje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Raw ::

Njihov "cagar" tud trznu ne bo.
I am what I am and I do what I can

Gr0unD Zer0 ::

saj sem se hecal v bistvu:P

te bi centrale tudi crkavale, ko bi štroma med nevihto sfalilo.
me zanima, če bo pri SŽ tudi vse visokonapetostne vode vgasnili

MarkV ::

Zdele sm gledu poročila, voditeljica je pozivala naj ugasnemo luči, in to na nacionalni TV.
So pa delali eno anketo in sam 2 od enih 6 sta rekla da ne bota ugasnila luči....

V odmevih bodo pa poročali koliko je bila slovenija v temi med 7:55-8h

Folk je neumen.:\

St@jler ::

heh do nobenga izpada elektrike ne bo pršlo, če par ljudi ugasne luč...eni zganjate paniko tuki gor.
Pač poskus k nečemu je. Pa predvsem se gre za simboliko. Kaj boste pa vi naredl, da bo kej bolš?
Nč. Ker po vašem mnenju se itaq en mejhn človek ne more nč narest. ž

Mah zarad takih, ki se jim jebe za svet, je svet tak, kakršn je.....u dimu :D :D

EDIT: 3 more mins ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St@jler ()

dëych ::

Ugašam vedno luč, če jo ne potrebujem. V hiši imamo skor v vseh prostorih varčne žarnce (edino v hodniku je ni, ker je stvar vezana na senzor, ki avtomatsko prižgi oziroma ugaša luč). Zdele sm pa laptop izklopu iz omrežja, tko da dela na baterijo, ki drži ene 10min. Glih tolk da bo preživu teh 5min. Pa predn sem ta post napisal je minilo tistih 5min.. :D

Azrael ::

@MarkV:

Tiste "ankete" so vredne točno 0. Novinarji v 99.99... % takih anket izberejo in objavijo samo tiste odgovore, ki odgovarjajo njihovemu prispevku ali članku.

Varčne žarnice? Hvala, vendar ne hvala.

Porabijo res malenkost manj in se tudi manj grejejo (edina dobra lastnost), vendar svetlobe še zdaleč ni toliko kot obljubljajo. 22W komaj preseže 40W klasiko, 60W klasike ne dosegajo niti v sanjah, 100W samo v reklamah. Razlog je enostaven zvita svetilna cev varčne žarnice si sama sebi zakriva svetlobo. Barva svetlobe takih žarnic je fuj, ne pašejo v večino svetilk, pa še preveč rade mrknejo ob nevihtah.
Nekoč je bil Slo-tech.

gzibret ::

No, glede varčnih žarnic - jaz jih imam že nekaj časa. O življenjski dobi nebi, ker ne pomnem, da sem že kdaj kako zamenjal. Glede svetlobe pa je res, da dajo v začetku takšen hladen ton, svetilnost pa ni bohve kaj.

Samo oboje se drastično popravi, ko žarnica gori ene 15 minut.

Sploh ne razmišljam, da bi prišraufal še kakšno navadno notri.

Mam pa še stare žarnice v omarici v kopalnici pa v eni mali starinski lučki v dnevni (kako bi izgledala starinska lučka z varčno žarnico) in v kuhinjski napi, tako, da še vedno vem, kako izgleda klasika. :D
Vse je za neki dobr!

roli ::

Jaz imam pa v sobi dve močni neonki.Torej 2x58W kar je menda primerljivo z 2x200W navadno žarnico.In meni taka svetloba zelo odgovarja.Lepo je razpršena po celotni sobi in veliko bolj pijazna je kot pa tista rumena žarnica.Poleg tega pa je tudi zelo varčna.
http://www.r00li.com

Fizikalko ::

Da še jaz dam mnenje o varčnih žarnicah...

V stanovanju imam že leta vss žarnice varčne (razen v kabineti in eni levi lučki, ki gori parkat na leto). Prihranek energije je dokaj velik. Glede slabe svetilnosti & co. pa samo tole: NE kupujete varčnih žarnice za 2 EUR! Jaz sem se parkat pustil nategnit, pa sem jih samo preč pometal, tako slabo so gorele. Nekatere so celo utripale. Zdaj mam večinoma najdražje (8 -10 EUR) in je vse super (svetilnost). Crknila mi pa še nikoli nobena ni (nekatere so stare že kakšne 6 let in gorijo zelo veliko).

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Delajo klasični regulatorji svetlobe (220V) tudi na varčnih žarnicah? Ne ane? Potem je brezveze razmišljat o varčnih, ker imamo po celi bajti te regulatorje in jih zelo pogosto uporabljamo. S tem verjetno tudi nekaj prihranimo...
Zelo so mi všeč takšne osvetlitve, kjer ne vidiš direktno vira svetlobe (recimo da ti svetlobo dajejo osvetljene stene), pa je še vedno lahko dovolj svetlo. Carsko!

Gr0unD Zer0 ::

cuj kolko pa kaj stane ta regulator?
me zelo matra za v svojo sobo...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594125570 (94494) BigWhale
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19118225 (12901) Matev
»

EU prepoveduje navadne žarnice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
32125369 (16534) MrStein
»

Bodo plazme v EU prepovedane? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
25421583 (14584) prescn14

Več podobnih tem