» »

Gospodinjske žarnice

Gospodinjske žarnice

««
10 / 12
»»

lebang1 ::

Bom mogoče čež teden dni pomeril in izmeril ter napisal kaj piše na kitajskih in kaj dejansko je.... Sedaj me žal ni doma.

lp

Vikking ::

Sem se odločil za to in za probo naročil 2 kosa: http://www.ebay.com/itm/E27-10W-220V-Wa...

Če računam da so napihnjeni podatki za 30%, potem računam da bodo svetile toliko kot 60w.

Magic1 ::

Jaz imam v lustru štiri take:
http://www.ebay.com/itm/150732621420?ss...

Viking: tvoje so sneli dol... sumlivo.
Magic

Vikking ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

kronik ::

SplitCookie je izjavil:



Specifikacije vseh kitajskih izdelkov so prenapihnjne.


Morda glede lumnov res. Je pa res, da oko bolje zazna svetlobo od 5K do 7K in maš občutek, da je svetleje.
Jaz sem si naročil custom made luči, ker hočem točno 5000K.

Večina LED izdelkov je izdelanih na kitajskem, tudi najnovejše tehnologije dobiš samo od tam.

Vikking: poglej, če boš tu našel kaj - http://www.aliexpress.com/ (ne podpira paypal)

Vikking je izjavil:

Popravljam link: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...


To ma največ 600lm, poleg tega je svetloba warm white diod čudna. Sploh, če si navajen navadnih žarnic. Raje išči pure white ali day white!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

energetik ::

kronik je izjavil:

SplitCookie je izjavil:



Specifikacije vseh kitajskih izdelkov so prenapihnjne.


Morda glede lumnov res. Je pa res, da oko bolje zazna svetlobo od 5K do 7K in maš občutek, da je svetleje.
Ni res. Lumen je enota, ki ŽE vsebuje človekov odziv na različne valovne dolžine svetlobe. Zato se človeku zdi enako svetlo pri 800lumnih 2700K ali 6000K. Vprašanje je samo, kateri odtenek je določeni osebi bolj všeč. Kar pa nima veze s samo svetlostjo.

Vikking je izjavil:

Smo pred časom dali OSRAM Dulux longlife 15w varčne. Veliko slabša svetilnost 15w varčnih in čakanje da začnejo bolje svetit so razlog, da se niso nikoli več uporabile.

razlika je več kot očitna pri dnevni svetlobi, ko pade mrak pa ni za živet s tako svetlobo varčnih žarnic. Sprobano tudi z 21w OSRAM dulux energy saver pa svetijo slabše kot 60w na nitko. Zato bi raje preskočil varčne in prešel na LED (če v sedanjem času dobra opcija obstoja, v mojem konkretnem primeru).

Ni šans, da 21W CFL sveti slabše kot 60W na nitko. Če se ti tako zdi, je to zaradi predsodka, ali pa si uporabil 10 let staro CFL in nisi počakal niti 10 sekund, da bi začela konkretneje svetit.
Sicer pa se dobi CFL, ki svetijo praktično na polno že od samega vklopa, sicer so dražje, so pa še vedno cenejše od primerljivih LED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Vikking ::

kronik: Imam warm white 3500k, 1.8w led namesto 20w halogen (namizna svetilka). In je svetloba odlična.

energetik: CFL se mi ne dopade ker je potrebno čakati za polno svetilnost. Da se razumemo, smo nabavili CFL za celotno hišo in je zadeva vsem šla tako na jetra, da so žarnice romale zavedno v predal (slabša svetilnost-večina CFL 15w, sploh pa čakanje kda bo začela svetit tako kot mora) in imamo raje žarnice na nitko. Da ne omenim, kakšne motnje so povzročale te CFL, televizije (analogni antenski sistem), ni bilo možno gledati.

Pred kratkim so se zamenjale 20w halogenke (G4), 320 lm, 2800k v namiznih svetilkah. Da ne omenim kakšno praženje svetilk je to povzročalo, občasno smrad ko se je kakšna veša znašla v tej svetilki. 1.8w led SMD 5050, 110 lm, 3500k. Občutek svetlosti je boljši, delo za pisalno mizo pa nasplošno veliko boljše.
Zato razlog, da se preizkusi uporabit LED. Vsekakor pa sem za probo vzel dve e27, ki bodo romale najprej v en prostor, nato v drug prostor itd.. da se ugotovi splošno stanje, če zadeva sveti tako kot so moje želje ali ne.

lebang1 ::

Da ne omenim, kakšne motnje so povzročale te CFL, televizije (analogni antenski sistem), ni bilo možno gledati.

A si kupil neke no-name sijalke iz Kitajske?? ali pa je nekaj čudnega v tvoji hiši....

Vikking ::

Osram Dulux. Zadeva se je izkazala za največjo in najbolj zgrešeno investijo v hiši. Zato se CFL ne povoha več. Prodam če želiš?

Kar se mene tiče se sploh ne želim pogovarjati o CFL in me zanima samo LED. Če tehnologija še ni zadostna potem se bo vozilo na žarnice z nitko, dokler ne bo LED tehnologija pri razsvetljavi tako napredovala, da bo lahko popolnoma nadomestila ostala svetila.
Zaenkrat sem nabavil dve kitajski, ki se bosta dodobra stestirali. Potem pa se bo videlo kako in kaj.

SplitCookie ::

Ni res. Lumen je enota, ki ŽE vsebuje človekov odziv na različne valovne dolžine svetlobe. Zato se človeku zdi enako svetlo pri 800lumnih 2700K ali 6000K. Vprašanje je samo, kateri odtenek je določeni osebi bolj všeč. Kar pa nima veze s samo svetlostjo.


Odvisno seveda tudi od samega prostora - npr. če so zidovi beli bo zgledala hladnejša barva svetlejša (poleg tega imajo bele barve tudi UV 'fosfor' noter ki doda še nekaj h belini), če so pa npr. zeleni ali rdeči pa jih bo naredila hladna barva - temne, rjave in grozne.

energetik ::

Vikking je izjavil:

Pred kratkim so se zamenjale 20w halogenke (G4), 320 lm, 2800k v namiznih svetilkah. Da ne omenim kakšno praženje svetilk je to povzročalo, občasno smrad ko se je kakšna veša znašla v tej svetilki. 1.8w led SMD 5050, 110 lm, 3500k. Občutek svetlosti je boljši, delo za pisalno mizo pa nasplošno veliko boljše.
Če ti je pri 110lm enako svetlo kot pri 320lm, potem je tvoj občutek močno vprašljiv. Ali pa imaš izredno usmerjene LED in imaš sedaj košček mize bolje osvetljen, okoli pa temo.

Glede CFL - malce pretiravaš. Jaz jih imam skoraj povsod, kjer je to upravičeno, pa nimam nobenih hudih problemov. Večina jih doseže skoraj polno svetlost v 10-15 sekundah. Imam pa DuluxStar, 23W. Vsak dan povprečno 5h že 4 leta.

kronik ::

Jaz sem zunaj montiral 22W CFL, tam so zakon, ker svetijo na vse strani. Dobiš pa tudi solidne 30W LED reflektorje. Dejstvo je tudi, da se moraš znebiti plafonjer. Sem si v sled tega spustil strop in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.

energetik ::

kronik je izjavil:

in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.
Potem imaš nizke standarde glede osvetljenosti oziroma rad živiš v mraku.

SplitCookie ::

Kaj takega lahko šteješ izključno za ambientno osvetlitev

jest10 ::

SplitCookie je izjavil:

Ni res. Lumen je enota, ki ŽE vsebuje človekov odziv na različne valovne dolžine svetlobe. Zato se človeku zdi enako svetlo pri 800lumnih 2700K ali 6000K. Vprašanje je samo, kateri odtenek je določeni osebi bolj všeč. Kar pa nima veze s samo svetlostjo.


Odvisno seveda tudi od samega prostora - npr. če so zidovi beli bo zgledala hladnejša barva svetlejša (poleg tega imajo bele barve tudi UV 'fosfor' noter ki doda še nekaj h belini), če so pa npr. zeleni ali rdeči pa jih bo naredila hladna barva - temne, rjave in grozne.


Le da obične LEDice nimajo prav nič UVja, tako da od tega "UV fosforja" ne bo nobene koristi

Vikking ::

energetik je izjavil:

Če ti je pri 110lm enako svetlo kot pri 320lm, potem je tvoj občutek močno vprašljiv. Ali pa imaš izredno usmerjene LED in imaš sedaj košček mize bolje osvetljen, okoli pa temo.

Glede CFL - malce pretiravaš. Jaz jih imam skoraj povsod, kjer je to upravičeno, pa nimam nobenih hudih problemov. Večina jih doseže skoraj polno svetlost v 10-15 sekundah. Imam pa DuluxStar, 23W. Vsak dan povprečno 5h že 4 leta.


CFL so 15w (zgrešena investicija), saj na škatlah piše da nadomestijo 75w, kar pa ni res - saj ne nadomestijo niti 60w. In ja da je potrebno čakati za polno svetilnost izredno moti. Že samo zaradi čakanja, imamo raje na nitko.

Točno to, košček mize rabim osvetljen, saj je žarnica 35cm nad mizo. Svetloba je bolj "belkasta" a še vedno rumena, odlično in prijazno za gledanje TV-ja saj je del sobe ravno prav osvetljen. Že zaradi samega položaja svetilke in osvetljenega dela ki ga potrebujem je 110lm ravno dovolj.

kronik ::

energetik je izjavil:

kronik je izjavil:

in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.
Potem imaš nizke standarde glede osvetljenosti oziroma rad živiš v mraku.


Mrak maš ti v _________. 760lm da ena od sebe (cree čip), to je enako kot 60W navadna. Montiranih imam 5 kom nad mizo v jedilnici (vsem presvetlo), 9 kom v dnevni in 5 v kopalnici. Ko pridem v splanico kjer imam 22W CFL je tam prava mrtvašnica glede na svetilnost.
Za ambilight se uporabljajo led stripi - 300 led/5m je zadosti.

Očitno bo to še ena debata podobna iphone vs android. Vi kr vztrajajte na svojih CFL jajcah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

SplitCookie ::

jest10 je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Ni res. Lumen je enota, ki ŽE vsebuje človekov odziv na različne valovne dolžine svetlobe. Zato se človeku zdi enako svetlo pri 800lumnih 2700K ali 6000K. Vprašanje je samo, kateri odtenek je določeni osebi bolj všeč. Kar pa nima veze s samo svetlostjo.


Odvisno seveda tudi od samega prostora - npr. če so zidovi beli bo zgledala hladnejša barva svetlejša (poleg tega imajo bele barve tudi UV 'fosfor' noter ki doda še nekaj h belini), če so pa npr. zeleni ali rdeči pa jih bo naredila hladna barva - temne, rjave in grozne.


Le da obične LEDice nimajo prav nič UVja, tako da od tega "UV fosforja" ne bo nobene koristi


UV fosfor reagira tudi na druge valovne dolžine, tudi take ki jih proizvaja sam emitter.

kronik je izjavil:

energetik je izjavil:

kronik je izjavil:

in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.
Potem imaš nizke standarde glede osvetljenosti oziroma rad živiš v mraku.


Mrak maš ti v _________. 760lm da ena od sebe (cree čip), to je enako kot 60W navadna. Montiranih imam 5 kom nad mizo v jedilnici (vsem presvetlo), 9 kom v dnevni in 5 v kopalnici. Ko pridem v splanico kjer imam 22W CFL je tam prava mrtvašnica glede na svetilnost.
Za ambilight se uporabljajo led stripi - 300 led/5m je zadosti.

Očitno bo to še ena debata podobna iphone vs android. Vi kr vztrajajte na svojih CFL jajcah.



WHUAHAHAH HAHA HA HA ho ho he he
760 lumnov iz 3W

Šur


Ha ha ho he

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Vikking je izjavil:

CFL so 15w (zgrešena investicija), saj na škatlah piše da nadomestijo 75w, kar pa ni res - saj ne nadomestijo niti 60w. In ja da je potrebno čakati za polno svetilnost izredno moti. Že samo zaradi čakanja, imamo raje na nitko.
Na _vsaki_ škatli točno piše, koliko lumnov oddaja. Če nasedaš reklami, je tvoj problem. In 15W CFL oddaja približno toliko svetlobe kot 60W nitka. Lahko tudi izmeriš.

Točno to, košček mize rabim osvetljen, saj je žarnica 35cm nad mizo. Svetloba je bolj "belkasta" a še vedno rumena, odlično in prijazno za gledanje TV-ja saj je del sobe ravno prav osvetljen. Že zaradi samega položaja svetilke in osvetljenega dela ki ga potrebujem je 110lm ravno dovolj.
Ja, ampak ne potem govorit, kako je 1W LED enakovredna 20W halogenk. Halogenka ti je osvetlila tisto mizo, pa še 1 meter naokrog, kjer imaš sedaj temo.

kronik je izjavil:

energetik je izjavil:

kronik je izjavil:

in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.
Potem imaš nizke standarde glede osvetljenosti oziroma rad živiš v mraku.


Mrak maš ti v _________. 760lm da ena od sebe (cree čip), to je enako kot 60W navadna. Montiranih imam 5 kom nad mizo v jedilnici (vsem presvetlo), 9 kom v dnevni in 5 v kopalnici. Ko pridem v splanico kjer imam 22W CFL je tam prava mrtvašnica glede na svetilnost.
Za ambilight se uporabljajo led stripi - 300 led/5m je zadosti.
760lm/3W? Ne se hecat no.

Očitno bo to še ena debata podobna iphone vs android. Vi kr vztrajajte na svojih CFL jajcah.
Ne. Vztrajal bom na rešitvah, ki so za določeno potrebo najcenejše. Tako imam pred vhodnimi vrati na senzorju in v spalnici še vedno nitkasto žarnico (in ustrezno veliko zalogo za par desetletij). Nasprotno pa imam v dnevni sobi 4x23W CFL, pod kuhinjskimi elementi pa T5 fluorescentke s 100lm/W. LED ne pridejo skozi (ne glede nabavne cene, ne glede porabe) pri nobeni moji aplikaciji, ker so trenutno še predrage/prešvoh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

energetik ::

kronik je izjavil:

Sem si v sled tega spustil strop in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.
Hm, razen če si seveda mislil, da imaš 4 komade po 4x3W, vse skupaj 48W?
To je seveda realno in zadosti osvetljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

SplitCookie ::

Če je skupaj 2000 lumnov + je soba ustrezno osvetljena

kronik ::

Kaj ste nepismeni? 4x3W (=12W) je v eni svetilki in to bi naj blo 720 lm.

energetik je izjavil:

kronik je izjavil:

Sem si v sled tega spustil strop in montiral vgradne LED luči 4x3W in so 4 kom dovolj za konkretno osvetljenost 20 kvadratov.
Hm, razen če si seveda mislil, da imaš 4 komade po 4x3W, vse skupaj 48W?
To je seveda realno in zadosti osvetljeno.


Tako. 1 kom je dovolj samo za WC 1,5 x 1m :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

energetik ::

Potem se opravičujemo. :)
Če nahitrco prebereš je zgledal, kot da si namonitral 4 komade po 3W.
In koliko pride celo tako svetilo 4x3W, torej same diode, napajanje, ohišje...?

kronik ::

10 kos stane trenutno 150 USD = 119 EUR + DDV = cca 145 EUR. Ko sem jih jaz kupoval so stale 3 x več :8)
Izbiraš lahko kot sevanja od 40 do 120 stopinj & barvo svetlobe.

Zapravil sem kr nekaj eur, da sem našel 'prave' led luči, da so dobro svetile in imele lepo svetlobo.
V bistvo pa lahko rečem, da je 1W CFL = 1W LED (odvisno od čipa seveda).

Edit:
Majo pa 12 voltne slabost in sicer rabijo ~0,5s da zasvetijo po vklopu (verjetno zaradi napajalnika), tiste na 240V pa zasvetijo takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

energetik ::

kronik je izjavil:

10 kos stane trenutno 150 USD = 119 EUR + DDV = cca 145 EUR. Ko sem jih jaz kupoval so stale 3 x več :8)
Izbiraš lahko kot sevanja od 40 do 120 stopinj & barvo svetlobe.

Zapravil sem kr nekaj eur, da sem našel 'prave' led luči, da so dobro svetile in imele lepo svetlobo.
V bistvo pa lahko rečem, da je 1W CFL = 1W LED (odvisno od čipa seveda).
No evo, to tudi jaz ves čas pravim. In sicer imajo oboje okoli 60lm/W.

Torej okoli 15€/12W LEDico, če jih naročiš v večji količini? Zame še vedno veliko predrago v primerjavi s CFL, ampak očitno pa niso več tako astronomske cene.

Vikking ::

energetik je izjavil:

Ja, ampak ne potem govorit, kako je 1W LED enakovredna 20W halogenk. Halogenka ti je osvetlila tisto mizo, pa še 1 meter naokrog, kjer imaš sedaj temo.



Prosim energetik da ne sanjaš. Moj opis LED vs. halogenko je bil opažanje. Da citiram sam sebe: "Občutek svetlosti je boljši, delo za pisalno mizo pa nasplošno veliko boljše."

Nikjer ampak res nikjer nisem omenjal da LED sveti bolje. Občutek pa je boljši. Saj halogen in LED ne moreta svetit večje površine zaradi postavitve namizne svetilke (Če pa je halogenka, prej osvetljevala zadnji kot v sobi kjer so pajki pa je nepomembno.
Prosim lepo ne si zmišljevat, poleg tega pa trolaš in seveda poznaš dejansko stanje postavitve v sobi in želje moje osvetlitve, hujš kot da ti živiš v moji sobi in jaz na luni.

Pa prosim da gremo na temo. Ker tole kdo je jači res nikamor ne vodi. Tist ker ima luxmeter in lahko zmeri in prikaže meritve, dejansko v nekem prostoru kjer se živi. To čakam! Ne tovarniške in nazivne številke. Dejansko stanje, če se želimo prerekati o dejanskih lumnih in izgubah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

SplitCookie ::

Lej. S takimi občutki sploh nisi relevanten za primerjat karkoli.

Močno halogenko si zamenjal z brljivko in to je vse.

Vikking ::

Ok, pol sem jaz defekten, in nerelevanten. Ker je tvoj občutek glede svetlobe, večji približek tvojemu razmišljanju.

Škoda no, sem mislu kvalitetna tema, zej pa ratuje samo eno mešanje dreka. Zato ker sem zamenju LED s halogen in moje opažanje in občutek pač vzbuja pri nekaterih, boga mi da nevem kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

energetik ::

Za meritev osvetljenosti preberi citat tukaj.

SplitCookie ::

Vikking je izjavil:

Ok, pol sem jaz defekten, in nerelevanten. Ker je tvoj občutek glede svetlobe, večji približek tvojemu razmišljanju.

Škoda no, sem mislu kvalitetna tema, zej pa ratuje samo eno mešanje dreka. Zato ker sem zamenju LED s halogen in moje opažanje in občutek pač vzbuja pri nekaterih, boga mi da nevem kaj.


Sam si jo zmešal v drek s svojimi občutki in neznanstvenim pristopom.

Tema je kvalitetna brez takih dodatkov.

Vikking ::

Jaz?
vprašal sem za nasvete. Povedal zakaj nočem CFL, in da se vrnimo k bistvu teme. Potem pa pride tvoja visokost in začne...

No saj če pogledam malo nazaj po temi nekako vir kregarije nastane ko se tvoja visokost vključi v debato. Seveda so vedno krivi drugi.

Če bom rabu nasvet še kaj vprašam, drugače se pa moja defektnost umika iz te teme.

Magic1 ::

heh, men pa LED luči ful nobel izgledajo.Zato imam občutek, da je to najboljša opcija. Ostali si zato lahko tehnične podrobnosti nekam vtaknete... cinizem


Jaz imam doma eno baterijo, ki se polni prek solarnih celic. Svetilnost nekega vira najlažje izmerim tako, da zvečer približam solarno baterijo svetilki. Razdalja, pri kateri se začne polnit, ti lepo nakaže svetilnost. Seveda moraš prvo probat na kaki razdalji se začne polnit navadna 60W žarnica.
Dodatek (Ta fora deluje bolj točno s CFljkam, navadne oddajo večji spekter, ki ga panel lahko izkoristi, ne šteje pa pod vidno svetlobo).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

Vprašanje, če je ta tvoja meritev OK, ker tudi na različne barve vidne svetlobe ni enako občutljiv foto panel, sploh pa ni občutljiv tako kot človeško oko. Fotkič pa približno je (Bayer filter) @ Wikipedia. Zato je z uporabo fotkiča merjenje osvetljenosti površine precej natančno, pa še direktno v lux dobiš rezultat. Lahko uporabiš najcenejšega digitalca, ima v EXIF vse potrebne podatke (ISO, čas, zaslonka).

kronik ::

energetik je izjavil:


Torej okoli 15€/12W LEDico, če jih naročiš v večji količini? Zame še vedno veliko predrago v primerjavi s CFL, ampak očitno pa niso več tako astronomske cene.


Morda bi se dalo dobiti kaj ceneje, jaz sem gledal za enako kot imam doma. Cena pada vsakih 14 dni, problem je trenutno razmerje eur-usd.

Opazil sem tudi, da so pri LED svetlobi predmeti bol ostri (na pogled), barve pa kr žarijo. Verjetno zato, ker CFL razprši svetlobo, tu pa je direktna? :|

RejZoR ::

Sej tud LED razprši, če je čez steklo (v primeru dekorativnih in ne reflektorskih).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Ja, ampak je vseeno CFL veliko večji vir kot 1 ledica, zato ne pušča ostrih senc.

kronik je izjavil:

Opazil sem tudi, da so pri LED svetlobi predmeti bol ostri (na pogled), barve pa kr žarijo. Verjetno zato, ker CFL razprši svetlobo, tu pa je direktna? :|
Vprašanje katere barve bolj žarijo. Modra zagotovo. Rdeča pa zihr ni tako žareča, kot tudi ne pri običajnih CFL. Vse te pač imajo švoh del rdečega spektra, ki ga imajo "nitkaste" žarnice v izobilju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kronik ::

Ne vem, meni se zdi da žarijo tudi zelena in rdeča. Lahko poslikam, samo ne vem s kakimi nastavitvami naj slikam, da bo realna slika (iso,f,..) :)

energetik ::

ISO, f, čas niso tako važni v tem primeru (no, ISO daj na majhno vrednost, da ne bo zrnata slika). Važno je, da nastaviš white balance na recimo sonček (oz. daylight) in ne na AUTO. Potem fotkaj s to nastavitvijo isto stvar pod ledico in pod CFL, pa še pod navadano žarnico, če imaš možnost. Pol bomo pa ocenjeval.

SplitCookie ::

Ja, žarijo. Zato ker so spektri totalno mimo

Sploh pa zato ker modra barva povzroči da določene plastike 'svetijo'
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

BigWhale ::

energetik je izjavil:

ISO, f, čas niso tako važni v tem primeru (no, ISO daj na majhno vrednost, da ne bo zrnata slika). Važno je, da nastaviš white balance na recimo sonček (oz. daylight) in ne na AUTO. Potem fotkaj s to nastavitvijo isto stvar pod ledico in pod CFL, pa še pod navadano žarnico, če imaš možnost. Pol bomo pa ocenjeval.


Slikas v RAW formatu in se ne oziras na white balance. Potem ga nastavis na temperaturo zarnice, pa je to to.

globalna80 ::

RejZoR je izjavil:

V varčnih žarnicah je itaq tako malo živega srebra, da je čist vseeno. če se kakšna razbije ne bo konec sveta.


Zdaj pa računaj za Evropo koliko milijonov ljudi bo uporabljalo strupene varčne žarnice v naslednjih letih in koliko se jih bo v naslednjih letih nabralo v navadnih kontejnerjih, divjih odlagališčih, zemlji in v pitni vodi.

Nekateri ste prav smešni in preveč naivni če mislite, da vsak Slovenec vrže varčno žarnico v posebna odlagališča. Lepo vas prosim.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Okapi ::

Živo srebro se v ozračje sprošča pri kurjenju premoga v termoelektrarnah. In če svetiš s klasično žarnico, se zaradi večje porabe elektrike v okolje sprosti več živega srebra, kot če varčno žarnico vržeš stran.

Approximately 0.0234 mg of mercury--plus carbon dioxide, sulfur dioxide and nitrogen oxide--releases into the air per 1 kwh of electricity that a coal-fired power plant generates. Over the 7500-hour average range of one CFL, then, a plant will emit 13.16 mg of mercury to sustain a 75-watt incandescent bulb but only 3.51 mg of mercury to sustain a 20-watt CFL (the lightning equivalent of a 75-watt traditional bulb). Even if the mercury contained in a CFL [5 mg] was directly released into the atmosphere, an incandescent would still contribute 4.65 more milligrams of mercury into the environment over its lifetime.


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Živo srebro se v ozračje sprošča pri kurjenju premoga v termoelektrarnah. In če svetiš s klasično žarnico, se zaradi večje porabe elektrike v okolje sprosti več živega srebra, kot če varčno žarnico vržeš stran.


Plus, termo elektrarne zivo srebro direktno v zrak pumpajo in ga potem vdihujemo. Zarnico pa vrzes v smeti potem jo pa odlozijo na kontroliranem odlagaliscu.

SplitCookie ::

Živo srebro, dokler ni metilirano ni ravno škodljivo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Tear_DR0P ::

SplitCookie je izjavil:

Živo srebro, dokler ni metilirano ni ravno škodljivo

bravo. kako pa živo srebro metilira?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

RejZoR ::

globalna80 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

V varčnih žarnicah je itaq tako malo živega srebra, da je čist vseeno. če se kakšna razbije ne bo konec sveta.


Zdaj pa računaj za Evropo koliko milijonov ljudi bo uporabljalo strupene varčne žarnice v naslednjih letih in koliko se jih bo v naslednjih letih nabralo v navadnih kontejnerjih, divjih odlagališčih, zemlji in v pitni vodi.

Nekateri ste prav smešni in preveč naivni če mislite, da vsak Slovenec vrže varčno žarnico v posebna odlagališča. Lepo vas prosim.


A mogoče veš kaj kao gradijo v Šoštanju? Pa veš kaj bojo tam kurili? Premog. Tak fin vir spuščanja živega srebra naravnost v zrak. Pejt njim težit ker vsak dan v zrak spustijo ogromne količine živega srebra iz cenenega lignita. Ampak za to grem stavit 3/4 folka sploh ne ve, ko pa na varčnih vidijo napis "Hg 4mg" pa zganjajo vik in krik. Ne bit dvolične ovce. Seveda živo srebro ni fajn, ker je nevrotoksin ampak če že zganjamo halo okoli nečesa, potem dajmo okoli vsega, kar vsebuje živo srebro.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SplitCookie ::

Tear_DR0P je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Živo srebro, dokler ni metilirano ni ravno škodljivo

bravo. kako pa živo srebro metilira?


Težko

RejZoR je izjavil:

globalna80 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

V varčnih žarnicah je itaq tako malo živega srebra, da je čist vseeno. če se kakšna razbije ne bo konec sveta.


Zdaj pa računaj za Evropo koliko milijonov ljudi bo uporabljalo strupene varčne žarnice v naslednjih letih in koliko se jih bo v naslednjih letih nabralo v navadnih kontejnerjih, divjih odlagališčih, zemlji in v pitni vodi.

Nekateri ste prav smešni in preveč naivni če mislite, da vsak Slovenec vrže varčno žarnico v posebna odlagališča. Lepo vas prosim.


A mogoče veš kaj kao gradijo v Šoštanju? Pa veš kaj bojo tam kurili? Premog. Tak fin vir spuščanja živega srebra naravnost v zrak. Pejt njim težit ker vsak dan v zrak spustijo ogromne količine živega srebra iz cenenega lignita. Ampak za to grem stavit 3/4 folka sploh ne ve, ko pa na varčnih vidijo napis "Hg 4mg" pa zganjajo vik in krik. Ne bit dvolične ovce. Seveda živo srebro ni fajn, ker je nevrotoksin ampak če že zganjamo halo okoli nečesa, potem dajmo okoli vsega, kar vsebuje živo srebro.


Tole ^

Folk se obeša na pravljice ki jim jih prodajajo o nižjih emisijah, potem pa za njihovim hrbtom postavijo še eno TE. Ja bravo.
Poleg tega žarnice ne predstavljajo nekega bistvenega prihranka saj je njihova potrošnja v gospodinjstvih manj kot 10% skupne porabe.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

SplitCookie je izjavil:



A mogoče veš kaj kao gradijo v Šoštanju? Pa veš kaj bojo tam kurili? Premog. Tak fin vir spuščanja živega srebra naravnost v zrak. Pejt njim težit ker vsak dan v zrak spustijo ogromne količine živega srebra iz cenenega lignita. Ampak za to grem stavit 3/4 folka sploh ne ve, ko pa na varčnih vidijo napis "Hg 4mg" pa zganjajo vik in krik. Ne bit dvolične ovce. Seveda živo srebro ni fajn, ker je nevrotoksin ampak če že zganjamo halo okoli nečesa, potem dajmo okoli vsega, kar vsebuje živo srebro.

Tole ^

Folk se obeša na pravljice ki jim jih prodajajo o nižjih emisijah, potem pa za njihovim hrbtom postavijo še eno TE. Ja bravo.

Ampak vsaj v tem primeru ostale TE vgasnejo, tako da so izpusti manjši, kot prej.

globalna80 ::

 urednica mesečnika Sanja Lončar

urednica mesečnika Sanja Lončar



mesečnik "Skupaj za zdravje človeka in narave" (urednica Sanja Lončar) je svaril pred nevarnostmi varčnih žarnic, na katere seveda niti proizvajalci niti prodajalci NE OPOZARJAJO DOVOLJ.

ŽARNICE SE NE SME RAZBITI!

- ne namerno, niti po nesreči. V primeru, da se varčna žarnica vseeno razbije:
- nemudoma zapustimo prostor in pokličemo gasilce!!!
- v prostor lahko vstopimo brez maske samo po vsaj 3 urah prezračevanja, v tem prostoru ne smemo spati vsaj 2 dni.

Povrh vsega je proizvodnja teh žarnic za okolje veliko škodljivejša in energetsko potratnejša kot proizvodnja klasičnih žarnic na žarilno nitko!
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

- nemudoma zapustimo prostor in pokličemo gasilce!!!
- v prostor lahko vstopimo brez maske samo po vsaj 3 urah prezračevanja, v tem prostoru ne smemo spati vsaj 2 dni.


WTF, a je ta mal preveč travce povlekla:|
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera LED namizna svetilka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5319363 (16235) negotiator
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9926903 (22229) BlaiseM
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12028875 (24490) Spajky
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19117551 (12227) Matev

Več podobnih tem