» »

Nov kadilski zakon !!!!

Nov kadilski zakon !!!!

««
6 / 39
»»

Fizikalko ::

@asus..

Namesto da spet otrešaš s svojo neargumentirano trobljo, mi raje odgovori na linke. Si hotel dokaz in ga dobil, zdaj si pa tiho kot miš, al kaj? Še en neargumentiranež v množici bebljačev, očitno. Taki IMHO nimajo v nobeni debati kaj za iskat.

Zgodovina sprememb…

frudi ::

zanimivo se mi zdi, da še 'civilizirani' kadilci podpirajo bodoči zakon, razno razvajeno frocovje ala asus, čoko & co. pa se na vse pretege upira z otročjimi izpadi in žaljenjem nekadilcev.
bo kar držala tista o mački, repu in cviljenju...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

asus ::

Frudi mislim, da si ti razvajen in ti mamica še lepo kuha in pere.Jaz sem namreč že od svojega 15 leta sam in nisem imel koga, da me razvaja, če pa misliš da je kajenje razvada se pa motiš.To je odvisnost!!!

DimniBurek pravi: A lahko poveš kaj več o tem zakonu? Prepoveduje kajenje v javnosti? V lokalih?
Če je to to sem čist za. Zakaj? Zato ker mi je bedno prit iz kafiča in umret ko spim s punco in ji čupa smrdi po cigaretih... Pa vse ostalo tudi... Pa meni tudi :D

Nauči punco uporabljati tuš.

krho ::

Se opravičujem za enovrstičnico ampak zadnji stavek od frudja :D>:D
edit: asus, ti se pa prosim obnašaj letom primerno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Poldi112 ::

>Pa jaz ti garantiram, da me bo lastnik gledal in kazni tudi nebo dobil, kadili bomo ko turki pa če vam bo prav ali ne.

Povej ime lokala pa ti dokažem nasprotno. Če seveda stojiš za svojimi besedami in verjameš v bedarije, katere pišeš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

asus ::

Npr. Metelkova mesto

Primoz78 ::

To je odvisnost!!!


A menis, da bi bilo treba odpret kake centre za odvisnike, kjer bi delili zastonj nikotinske flajštre in žvečilne...tako kot delijo metadon odvisnikom od droge?...pa kaka anonimna drustva kot alkoholiki...:|

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

asus ::

Zakaj pa ne, saj glih tako plačujemo zdravstvo kot pijanci in džankiji.

Poldi112 ::

Uf, metelkova. Tu imas verjento celo prav. Še policaji imajo tu neko strahospoštovanje, inšpektorji pa verjetno tja sploh ne upajo. Vprašanje je kako legalna je večina lokalov tam.

V mislih sem imel kaj bolj vsakdanjega, ne pa geto.
Ampak ja, ti moram dati prav.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

asus ::

Lokali so legalni.Takih "getto" lokacij pa je kar nekaj po sloveniji.;)

edit:Hočem povedat, da se bojo našli lokali, kjer se bo kadilo pa tudi če se na glavo postavite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

frudi ::

ne skrbi... rak na katerem koli delu dihalne poti je zelo dober motivator za prenehanje kajenja, ko ga enkrat stakneš. po doslej videnem je to 100% učinkovita metoda...

zato - čimveč kadit, da ga boš fasal čimprej in boš državi prispeval čimveč denarja za kvalitetno zdravljenje. ampak kadit seveda doma, kvečjemu še na prostem...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tear_DR0P ::

ce se bo metelkova se dolg zajebavala, jo bojo podrl!!
zaenkrat se govori da se na metelkovi vsi drogirajo, sam se to ne da dokazat in tam nihce nic ne tezi, ce se inspektorji spravijo nad metelkovo tud nic ne bodo nasl, ce bojo pa enkrat tja prisl in bo smrdel po cikih, vam bojo pa gasilce poslal, ker kjer je dim je tudi ogenj
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

asus ::

A pol ko se bo teb iz dimnika kadilo bo treba tud gasilce poslat???

edit: frudi vidim da privoščič vsem kadilcem raka.In ti si kao človek????Upam da ga ti dobiš in tvoji bližnji, če se gremo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

nurmaln ::

tema je zrela za zaklep, nobenih argumentov več, samo še ene par mulčkov ki se prepucavajo

frudi ::

nikomur ne privoščim raka. samo svetujem alternativno metodo tistim, ki so prešibki, da bi sami nehali kadit...
od mojih bližnjih, pa so ga nekateri že staknili, tako da mi lahko verjameš, da je metoda 100% učinkovita; nekateri umrejo, drugi ozdravijo in nehajo kadit (pa še kdo v njihovi bližini tudi)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Matev ::

asus - prerekati se s teboj je kot tista slika
even if we win...

Ejsi_Disi ::

Asus:

Sam sem 8 let kadil in sem potem nehal. To kar praviš, da je nevemkakšna odvisnost je larifari. Hočeš opravičiti dejstvo, da kadiš. Odvisnost je bolj psihične narave, kot fizične. Sicer pa ta tema ni namenjena prenehanju kajenja (za to je druga tema ST).

Tvoja izjava, da naj se punca nauči tuširat. Hmmm, a ti sploh kaj pomisliš preden blekneš. A naj si vsak dan lase umiva, tebi na čast?

Prvo te pa prosim, da odgovoriš Fizikalku:

Namesto da spet otrešaš s svojo neargumentirano trobljo, mi raje odgovori na linke. Si hotel dokaz in ga dobil, zdaj si pa tiho kot miš, al kaj? Še en neargumentiranež v množici bebljačev, očitno. Taki IMHO nimajo v nobeni debati kaj za iskat.

PS. Hvala, da ste se nekateri potrudili namesto mene, glede linkov.

sidd ::

asus, žal pri nas več ne klorirajo vode že dolgo ne ;) Tak za info kake stresaš pa kje živiš.

Hja, v Mariboru recimo tud lahko greš v ludo kučo, al pa v pekarno, pa še je takih lokalov, kjer bi lahko pohal ko turk(al pa ko avstrijc). Pa po zaselkih je tud polno lokalnih pajzlov, kjer se bo dalo kadit. Ma če sem iskren, me bk. če bote po pajzlih vlekli čike, samo da bo u lokalih "vrednih omembe" prepovedano kajenje. Čist dovolj.

Sicer pa spet se izogibate bistvu prepovedi. Če ste že splepi glede zdravja drugih, ter delavcev, je že to dovolj da to dejansko smrdi. BI se bolj spodobilo resda ločit celotne lokale na kadilske in nekadilske. Samo to se tud ne bo zgodilo. Vse al pa nič :P .
Pa aja, po čike sn 15 let nazaj našemu zidaru hodo, da ne bo pomote. Ne bit poln bluza. Pa če bi kaj bral, sn že napisal da me ne moti če človek kadi. SAMO red pa mora bit.

Se pa pridružujem ostalim, eni se samo bunite, ampak ostanete samo pri bunjenju.
Mačka/rep, pravice/dolžnosti.
no idea for signature
signed
I

thramos ::

Verjetno se v vseh lokalih res ne bo upoštevala prepoved. Ampak če ob deloval zakon in inšpektorji pol se ne bo kadilo v tistih lokalih kamor hodim jaz. To mi je čist zadost.

Matev ::

ne thramos
Tja kjer hodiš ti ti bodo naredili eno mizco ob sekretu in pod klima napravo ter poleg okna in radiatorja ter rekli, da je to prostor za nekadilce.

Tako to oni delajo.

Fizikalko ::

asus, še vedno čakam na tvoje odgovore. Si se mal "usral" pod težo argumentov, kaj? Ja, ko človeku le-teh zmanjka, ima 2 možnosti:

- prizna svoje neumnosti
- preplašeno se skuša izmuznit iz jedra debate oz. predstavljenih argumentov.

Tebi očitno leži druga varianta. To pove vse.

>>edit:typo

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Ubistvu je zalostno da so kadilci tok glasni ceprov so brez argumnentov.

čoko ::

Mislim, da smo MI kadilci zelo dobro argumentirali to, da se pač gostinci sami odločijo kakšen tip lokala bi raje imeli, kar se tiče ostalih zaprtih javnih prostorov se pa strinjam, z lokali se pa ne morem!!! Če lahko cigarete kupim, jih lahko tudi uporabim. Če do njih ne bi imela dostopa, te debate ne bi bilo. To je isto kot če bi prodajal bencin, avta pa ne bi smel vozit drugje, kot na lastnem dvorišču. Če to zate ni argument...

KandazaR ::

Zakaj pa ne smem potem kuriti v lokalu?

čoko ::

Ker bi bil potem piroman!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Matek ()

zee ::

@čoko: po predlogu zakonu se ne bo smelo kaditi v gostinskih lokalih, kafičih, itd. itd. Lastnik objekta ne bo imel tu nobene izbire.

argument o vožnji po lastnem dvorišču je smešen, ker je bilo tako tu kot drugod povedano, da je problem kajenja v tem, da škodi tako kadilcu kot tistim v njegovi najbljižji okolici, ergo ne vem, kaj ti zdaj ni jasno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

KandazaR ::

@čoko: saj se ni treba dreti. Samo dal sem absurdn primer tako kot ti z bencinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

mtosev ::

Ma tema bo kmalu zaklenjena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Plus da se vedno lahko kadiš zunaj. In s tvojim primerom pač lahko vozis po cesti, samo parkirati moraš zunaj in ne v lokalu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

čoko ::

fora je v tem, da jaz nimam avtomobila in ko stojim na semaforju v Ljubljani npr. požrem velike količine izpušnih plinov, če bi se tudi ti in vsi ostali pripeljali v Ljubljano z javnim prevoznim sredstvom, bi bile emisije plinov v zraku posledično manjše, s tem bi manj škodil tako sebi kot meni, ti je zdaj bolj jasno, kje je tu moja pravica?

KandazaR ::

Samo to je zunaj, kjer zrak dobro kroži.

čoko ::

A to pa je argument?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Matek ()

Matek ::

Ja, zunaj bos tudi kadil lahko!

Mislim, da smo MI kadilci zelo dobro argumentirali to, da se pač gostinci sami odločijo kakšen tip lokala bi raje imeli, kar se tiče ostalih zaprtih javnih prostorov se pa strinjam, z lokali se pa ne morem!!! Če lahko cigarete kupim, jih lahko tudi uporabim. Če do njih ne bi imela dostopa, te debate ne bi bilo. To je isto kot če bi prodajal bencin, avta pa ne bi smel vozit drugje, kot na lastnem dvorišču. Če to zate ni argument...

Lokali so vecinoma javni prostori kot vsi drugi, tako da se tu ne da improvizirati. Za lokale veljajo enaki zakoni, kot za druge javne prostore in tu se zgodba konca. Samo zato, ker ti mislis, da ni pravicno, se ne bo nic zgodilo. Potemtakem bi lahko tudi zdravnik s privatno ordinacijo v njej kar kadil - saj je njegova in lahko odloca, kaj se bo tam pocelo... Zakaj potem sploh imamo pravila? Zakaj smo imeli nedavno zakon, ki je prepovedoval obratovanje trgovin ob nedeljah? Zakaj se recimo lastnik trgovine ne more sam odlociti, od kdaj do kdaj bo obratovala?

Kar pa se tice nakupa in uporabe cigaret, si pa tudi falil. Ti bom poskusil podati argument na nivoju, ki ti bo bolj razumljiv. Kondome tudi lahko kupis v vsaki trafiki, pa to ne pomeni, da lahko fukas v javnosti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

čoko ::

Mislim kakšne primerjave, lokal in zdravniška ambulanta, cigaret in kondom!?! Kondome večkrat talajo zastonj, cigarete drago plačam. Ja vaši argumenti so tako zeloooooo boljši!

Ejsi_Disi ::

Sploh ni debata o tem kdo ima boljše in kdo slabše argumente. Ti jih sploh nimaš!

Samsung06 ::

Čoko tvoja logika je totalen podn!

Matek ::

Tvoje zanikanje tujih argumentov postaja nadlezno. Ce bos nadaljeval s trollanjem, te ne nameravam vec upostevati v debati.

Podani argumenti so bili povsem korektni. Zdravniska ordinacija in lokal se ti zdita neumna za primerjavo? Zakaj, ker sta tako razlicna? Hja, tudi traktor in tovornjak je tezko primerjati, pa na cesti zanju se vedno velja en kup zakonov, ki se ticejo obeh. Ordinacijo in lahko primerjamo z vidika, da sta oboje javna prostora in za oba veljajo neka skupna dolocila.

Odgovori mi na vprasanje zakaj lastnik trgovine ne more dolociti kdaj bo ta delovala, ampak se mora drzati zakonov o odpiralnem casu, medtem ko bi po tvoje lastnik lokala lahko dolocil, ce je namenjen kadilcem ali nekadilcem in se pri tem ne oziral na kadilski zakon.

Ok, kondomi ti niso vsec, kaj pa pistola? Pistolo in naboje drago placas, pa vseeno zakon omejuje uporabo pistole - ne smes pobijati ljudi, ne smes kar tako hoditi po cesti in streljati v zrak, itd. Tvoji argumenti so s tem cisto mimo, ker lahko zakon na enak nacin omejuje cigarete.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

čoko ::

pištole ne kupiš v trafiki, tako kot ne greš v javno stranišče zato, da boš nekaj pojedel, tako ne greš k zdravniku, da ga boš tam žural,...Vsak prostor ima svoj namen.


Hja, tudi traktor in tovornjak je tezko primerjati, pa na cesti zanju se vedno velja en kup zakonov, ki se ticejo obeh

ja na avtocesto gre pa lahko samo avto, tako lahko cigarete kadiš v lokalih, pri zdravniku pa pač ne

Matek ::

Vsak prostor ima svoj namen, se vedno pa za vse veljajo nekatera skupna dolocila, tako da nisi povedal prav nicesar. Majhen in suh belec z dolgimi blond lasmi in debel visok crnec brez las sta lahko cloveka razlicnih starosti in poklicev, v druzbi imata povsem drugacni vlogi, se vedno pa imata oba enake ustavne pravice.

ja na avtocesto gre pa lahko samo avto, tako lahko cigarete kadiš v lokalih, pri zdravniku pa pač ne
Zaenkrat se, ko bo stopil v veljavo novi kadilski zakon, pa ne bo vec tako.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Poldi112 ::

Ti mislis da je prav da se v lokalu lahko kadi zgolj zato ker si tako navajen/a.
Na srečo se motiš. Namen lokala je da piješ in klepetaš. Namen restavracije je da ješ.
Kajenje ne spada v nobenega od teh dveh.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

koyotee ::

Mene zanima kje bo država nadomestila izpad dobička od prodaje cigaretov, potem bodo tudi nekadilci protestirali, saj se bodo najbrž dvignili kakšni davki.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

KandazaR ::

To niso stalni davčni prihodki. Stalni so davek na plače. Obdavčenje pravnih oseb,... In zato se ne bo tako veliko poznal.
Drugače pa lahko v najslabšem primeru lahko zvišajo ddv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Matek ::

koyotee, a ni bilo v tej temi ze nekajkrat omenjeno, da nima drzava prakticno nobenega dobicka s cigareti, odkar jih tobacna ne dela vec? Povedali pa smo tudi, da se bo zadeva pokrila, ker bo manj stroskov za zdravljenje kadilcev.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

čoko ::

ja jst dnevno plačam 924 tolarjev davka za cigarete in ti še vedno misliš, da se ne bi poznalo?

Poldi112 ::

Ne, ker verjamem da ne boš nič manj kadila.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

čoko ::

ja sm bom zahajala res v določene lokale kjer bomo kadil, pač ne bom šla na drink v Ljubljani ampak v kakšn domač lokalček, verjetn pa bom zarad tega tud kakšnga mal skadila, bomo še vidli kako bo

lufthammer ::

>>>>>Mislim, da smo MI kadilci zelo dobro argumentirali to, da se pač gostinci sami odločijo kakšen tip lokala bi raje imeli,...

Verjetno bi rada, da se tudi avtomobilisti kar samo odločijo, kako bodo vozili.... če že tolk promet primerjaš.

>>>>Mene zanima kje bo država nadomestila izpad dobička od prodaje cigaretov

Kdo pa pravi, da ne boš smel kupovat in kadit? Doma se lahko zasmrajaš do nezavesti, pa kje ob Savi tudi.

Greš v Londonu z otrokom v lokal, pride natakar in te vljudno pospremi do izhoda rekoč, da otrokom ni dovoljeno v lokalu, kjer se toči alkohol,

niti sedet, kazni so pa božje!! Isto je, če imaš čik v kljunu. In ga lepo ubogaš, pri nas bo pa isto, ne se bat.

Tudi Metelkovo bodo do jeseni spucal, je rekel župan.

koyotee ::

Matek, kdo pa potem ima dobiček? Ker prodajalci ga nimajo popolnoma nič.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

čoko ::

>>>>>Mislim, da smo MI kadilci zelo dobro argumentirali to, da se pač gostinci sami odločijo kakšen tip lokala bi raje imeli,... Verjetno bi rada, da se tudi avtomobilisti kar samo odločijo, kako bodo vozili.... če že tolk promet primerjaš.

Kaj? To ni noben primer, pravilna primerjava je, da bi avto-hišam zapovedali, da lahko prodajajo samo še Lado al Forda npr.

čoko ::

Matek, kdo pa potem ima dobiček? Ker prodajalci ga nimajo popolnoma nič.

Dobiček je, ker zame ni kave brez cigareta in če ni cigareta ni kave!
««
6 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666504 (4908) Beli_Zajcek
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219750 (7348) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167179 (6021) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513024 (10122) BigWhale
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
946999 (5580) poweroff

Več podobnih tem