» »

Povezava DVD AV receiver

Povezava DVD AV receiver

lm44 ::

Nekje sem prebral, da je najboljše povezati DVD najprej na AV receiver, nato pa iz receiverja na TV. DVD ima komponentni izhod, prav tako lahko zadevo pripeljem do receiverja. Težava je v tem, da ima TV samo 2 scarta ter navaden video (rumen), ter S video.

Skratka, zanima me, kakšna je najboljša možna povezava teh treh komponent?

gregy ::

imas na A/V en izhod Monitor Out? .. uporabi tega .. preko Monitor Out gre na TV vse kar imas priklopljeno na A/V
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

lm44 ::

Imam, ampak je samo S video, saj zdi se mi tako...

danix1 ::

Komponentni video klasični TV-ji ne podpirajo (razen izredno redkih izjem), imajo ga samo LCDji in plasme. Zato kar ostani pri Scartu, ki je teoretično še boljša povezava, kot pa komponentni video. Pa tudi, če bi tvoj TV imel komponentni video vhod, je še vedno bolje sliko peljat direktno iz DVD-ja kot pa preko AV receiverja.
Tisti številni video vhodi in izhodi na AV receiverjih so popolnoma neuporabni, če imaš samo eno video komponento. Prav pridejo samo, če imaš še poleg DVD-ja satelitski sprejemnik, videorekorder, igralno konzolo, računalnik, DVD snemalnik ipd., če ti torej zmanjka video vhodov na televizorju ali pa če ima AV receiver on-screen meni za nastavitve.
Dokler pa imaš samo DVD pa ga je najboljše in najbolj enostavno priključiti s Scartom na televizor. Bolj pomembno je, da pravilno povežeš zvok iz DVD-ja na receiver, tj. digitalno ( z optičnim ali koaksialnim kablom), namesto z klasičnim stereo činč kablom.
Pa ne uporabljat rumenega (kompozitnega) video priključka ali S-video povezave,
saj je scart precej boljši. Edino Scart prenaša vse tri barve (R, G, B) ločeno, tega niti komponentni video ne zmore, kaj šele kompozitni ali S-video. Sicer se pa lahko sam prepričaš. Videl boš, da je pri veliki večini televizorjev preko video ali S-video povezave slika manj ostra in manj barvita kot pa preko scarta. Pogoj je seveda, da imaš v DVD playerju video out nastavljen na RGB ( to nastavitev najdeš v Setup meniju - ali pa vzami v roke navodila od DVD playerja).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579626 (18955) Dominator
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245833 (4912) jamabama007
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634559 (17330) josko674
»

LCD TV + DVD + Reciever

Oddelek: Zvok in slika
203557 (3431) Okapi
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112484 (2320) BluPhenix

Več podobnih tem