» »

LCD TV + DVD + Reciever

LCD TV + DVD + Reciever

maqito ::

Pozdravljeni,

Upam, da mi bo lahko kdo na kaksen nacin pomagal. Skratka pred kratkim sem si omislil LCD TV. Zdaj pab i rad vse skupaj povezal, da bi deloval cimbolj optimalno.

Kaj imam od opreme:

TV: 37LG5020 (Siol TV+, Sagem komunikator)
DVD Player: Yamaha S557
Receiver: Yamaha V357
Dolby Surround ozvocenje Yamaha (ki trenutno ni optimalno prikljuceno :)

jokl ::

hja, čimbolj digitalno povezuj. Drugač pa napiš kakšne maš vhode in izhode, k se mi res ne da iskat...
Jest bi vse prklopu na receiver, potlej pa naprej - sliko na TV, zvok na zvočnike. Digitalno je zakon.

maqito ::

TV:


Reciever:


DVD:

1 x SPDIF output ( TOSLINK ) - back , 1 x SPDIF output ( Phono RCA ) - back , 1 x component video output ( RCA phono x 3 ) - back , 1 x composite video output ( Phono RCA ) - back , 1 x S-video output ( Mini-DIN 4-pin ) - back , 1 x SCART ( SCART 21-pin ) - back , 1 x audio output ( Phono RCA x 2 ) - back

SIOL TV:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maqito ()

Okapi ::

1.) Sagem na TV priključi na HDMI
2.) DVD na TV priključi na komponentni video (to so tisti trije činči - zelen, moder in rdeč). Druga možnost je, da DVD priključiš na komponentni video od receiverja (DVD, A) in potem receiver s komponentnim videom (monitor out) na televizor.
3.) DVD priključi na digitalni zvočni vhod receiverja (z optičnim ali koaksialnim kablom, je precej vseeno).
4.) Z optičnim kablom poveži še zvočni izhod televizorja na receiver, da boš prek zvočnikov poslušal tudi televizor.

O.

maqito ::

Torej potrebujem naslednje:
1. http://www.delko.si/sql/eshop/catalog/p...

2. http://www.delko.si/sql/eshop/catalog/p...

3. koaksalni kabel že mam in ze mam povezan DVD z receiverjem (vsaj zdi se mi da je to to)

4. izhod televizorja je verjetno digital audio out (optical) in ga povezem na optical DTV na receiverju? - kje dobit tale kabel... ???


Kaj je pa boljse pod 2. tocko - prva al druga moznost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maqito ()

Okapi ::

Guglaš za optični ali toslink kabel. Po ugodni ceno dobiš recimo tule:

http://www.ic-elect.si/catalogue.aspx/O...

Pod 2. je v tvojem primeru boljša prva možnost (neposredno na TV), če drugega ne zato, ker ne potrebuješ dvojnih kablov.

Priključevanje prek receiverja je boljše takrat, ko imaš tako priključenih več naprav in potem vse skupaj z eno povezavo na TV. Lahko bi recimo s komponentnim videom na receiver priklopil tudi Sagem in potem bi imel na televizorju vedno izbran kot vir signala komponentni video, na receiverju bi pa izbiral med dtv in dvd. Ampak ker bo slika verjetno boljša, če za Sagem uporabiš HDMI, to v tvojem primeru ni optimalna rešitev. Moral boš pač z daljincem od televizorja preklapljati med HDMI in komponentnim videom, z daljincem od receiverja pa med DVD in DVT.

Aja, pa še to - kabli, ki si jih našel pod 2. niso optimalni (en je za video, dva pa za zvok), bodo pa najverjetneje vseeno dobro služili svojemu namenu. Načeloma pa bi morali biti vsi trije za video (koaksialni 75 ohmski). Uporabiš lahko 3x navadni video (rumen), ali pa nekaj takega:
http://www.techtradecenter.si/trs.php?f...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

maqito ::

A je kje kaka trgovina, lahk tud online, da bi vse manjkajoče kable naročil pr eni firmi?!

Okapi ::

V bolje založenih trgovinah (BigBang, Harvey ...) dobiš vse potrebno. Za online pa malo poguglaj. Samo ni nujno, da boš v isti trgovini dobil vse po ugodni ceni.

O.

maqito ::

Okaki thanks za vse informacije, upam le, da bom nabavil vse potrebno, da ne bom kakšnih nepotrebnih kablov dokupu :)

Torej kar rabim je:

- HDMI kabel 1x

- ban kabel 3xchinc-3xchinc 1x

- OPTIČNI KABEL (TOSLIIN-TOSLINK)1x/2x

Okapi ::

Tako je.

O.

djordjevic ::

Predvsem s hdmi kabli nategujejo na suho - samo da je lična embalaža in ga ne dobiš izpod 20 evrov. Me je prav čudilo, ko sem dobil zadnjič Belkinovega 2-metrskega v Tehnomarketu za 10,49€.
No grave is deep enough to keep us in chains.

maqito ::

1.) Sagem na TV priključi na HDMI
2.) DVD na TV priključi na komponentni video (to so tisti trije činči - zelen, moder in rdeč). Druga možnost je, da DVD priključiš na komponentni video od receiverja (DVD, A) in potem receiver s komponentnim videom (monitor out) na televizor.
3.) DVD priključi na digitalni zvočni vhod receiverja (z optičnim ali koaksialnim kablom, je precej vseeno).
4.) Z optičnim kablom poveži še zvočni izhod televizorja na receiver, da boš prek zvočnikov poslušal tudi televizor.

O.


1. HD špila
4. štima

2. in 3. mi pa ne delujeta še.... se pravi tri cince sem povezal preko komponentnega videa, vendar mi TV ko preklopil na komponentni video ne zazna DVDja... pod tocko 3. sem pa povezal z opiticnim kablom, vendar zdaj ne morem preizkusit ce mi deluje, ker mi ne zazna DVDja....

Okapi ::

V nastavitvah od DVD-ja moraš vklopit pravi izhod (tam kjer izbiraš med video, S-video in component video).

Pa digitalni zvočni vhod moraš verjetno tudi posebej vklopit na DVD-ju (izbiraš med analog/digital out).

O.

maqito ::

Posebej na DVDju... huh, to morm pa prevert če ma opcijo sej verjetno da ja.. bom šu v akcijo mal :)

hm zvok mi deluje, signala za sliko pa še vedno ne dobim... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maqito ()

Okapi ::

Greš v setup od predvajalnika DVD, poiščeš kje ima nastavitve za video in tam izbereš komponentni video. Sigurno mora nekaj takega imeti.

O.

maqito ::

ja sam problem je ker na TVju ni slike, kjer bi lahk vidu meni oz. setup.... :(

Okapi ::

Uporabi tisti komponentni kabel za priklop na navaden video.

O.

maqito ::

Uporabi tisti komponentni kabel za priklop na navaden video.

O.


Katerega, zdaj sem pa že popolnoma zmeden... jaz sem povezal s tremi cinc kabli izhod od DVdja z vhodom od TVja...

Okapi ::

No, to odklopi in enega od teh činčev, recimo zelenega, uporabi za priklop na navaden video (video out na DVD-ju na video in na tv-ju). Potem v setupu od dvd-ja nastaviš na komponentni video in potem samo še prestaviš kabel nazaj.

O.

maqito ::

zadevo uredil, kot si mi naročil - thanks - in kakšne je razlika med navadni videom ter komponentim videom - sori ampak sem laik in nemam pojma :)

Okapi ::

Komponentni je boljši, uporaben tudi za visoko ločljivost. Sicer pa malo poguglaj, je dosti o tem napisanega.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388358 (7088) dottor
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310570 (9845) T-Majo
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305163 (4431) Primoz7
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634075 (16846) josko674
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112431 (2267) BluPhenix

Več podobnih tem