» »

Siol in njihove nove/stare laži in zavajanje kupcev

Siol in njihove nove/stare laži in zavajanje kupcev

1
2
»

kulSMS ::

po moje bi moralo biti na vsakem plakatu neko obvestilo podobno temu:
PRED UPORABO NATANČNO PREBERITE NAVODILO. O TVEGANJU IN NEŽELENIH STRANSKIH UČINKIH SE POSVETUJTE Z ZDRAVNIKOM ALI FARMACEVTOM

Sc0ut ::

Zato tudi jaz bežim iz siola, ker me ne zanima če je modem sedaj moj ali tvoj al siolov. Meni je samo pomembno, da sem enkrat že dal 30000 za siol adsl in zakaj bi moral zdaj spet dati 50000. To mene kot končnega uporabnika zanima, ne pa neke finte v smislu oni modem je od telekoma, ta pa zdaj tvoj.

Vsi pa vemo, da se siolovci in telekomovci tega zelo zavedajo, ampak k*** ne, treba vezat čimveč folka za dve leti, sedaj ko je konkurenca!
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

roscha ::

Seveda pa vsi slovenski tepčki mislijo da je huda prednost ko imaš modem v lasti. V resnici je ravno narobe.

Zakaj premislite sami. Samo še namig: Garancija na modem je 1 leto, vezava pa 2 leti....

Sc0ut ::

Narobe si me razumel. To o modemu sem pisal zato, ker oni s tem delno pogojujejo novo vezavo ali pa plačilo 50000sit. Drugače vem, da je boljše imeti modem na posojo.

Želel sem samo povdariti, da končni user razmišlja samo "Zakaj morem spet dati 50000sit, če sem že enkrat dal 30000sit?"

In oni ti pol dajo nekih xxxxxxxx razlag.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

roscha ::

@ Scout

Sorry nisem dobro napisal. NI letelo nate. Mislil sem na splošno.

In tudi sam sem bil na istem. Naročnik še od "pamtiveka" (uturil so mi ISDN), potem pa abnormalna cena,
ali ponoven anex. Rešitev je bila seveda na dlani: menjava ISPja. 3x lahko ugibaš kje sem sedaj :D

Dami ::

Kmalu bo 5let odkar sem na starem (telekomovem) adsl priklučku in mi niti na misel ne pride da bi šou na nove pakete. Že ko so prvič prišli ti solo,duo,trio in ko sem ugotovil da me hočejo ponovno vezat, čeprav je bi vse delalo na stari opremi, sn reku ne. Ko bi ti dali vsaj na izbiro da si sam po želji kupiš modem, ne pa da dobiš največji crap in za katerega moraš plačat. Res da bi bla zadeva cenejsa okoli 1500sit (4mbit študent), sam ne grem. Čakam na optiko (bojda drug let). Mogoče grem tacajt na amis.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BlazP ::

Dami: vidis s temle "bojda drug let" samega sebe brcas v rit.
Bojda drug let pomeni najmanj 12 mesecev v tem trenutku. Pa se to je samo bojda. Mogoce bo pa vec. V 12 mesecih prisparas 12x1500 SIT, kar je 18000SIT. S tem pa itak pokrijes sorazmerni delez prekinitve pogodbe po enem letu.

Senitel ::

"Bojda bo drug let" ADSL tud pri men možen... Do takrat pa najboljš da se kar odselim. :\ Tolk o brcanju v rit.

BlazP ::

Saj to sem mislil, da marsikje se lep cajt ne bo mozno. Smesni so mi tisti, ko ze po eno leto ali vec placujejo drazji internet ces, da se nocejo vezat za dve leti, ker nikol ne ves kdaj bo konkurenca dala ven eno killer ponudbo. Pa najbrz bojo cakali se lep cajt na optiko do doma (ni vazno ali od T-2 ali od Telekoma ali koga drugega). Pac se ne da cele Slovenije pokrit z optiko v pol leta. Bojda pa bo.

roscha ::

Glej. Vezava je smiselna v primeru da alternative sploh ni, ali pa jo iz določenih razlogov ne maraš.
V nasprotnem primeru ne.

Recimo jaz bi sam sebe "ustrelil v nogo" s ponovno vezavo na Siolu, tako pa sem lepo naredil prehod na VDSL in sedaj na optiko.
Saj bi mi nihče ne branil it na optiko tudi v primeru vezave s Siolom, le DRAGO bi me prišlo. Predčasna prekinitev pogodbe & penali
ali pa plačevanje 2 naročnin (ADSL + FTTH).

Mora vsak pri sebi preračunat in premislit kaj se splača in kaj ne.
Če karikirram. V Sp. Dupleku kjer je edini ponudnik Siol in bo tako verjetno še naslednje desetletje ni kaj premišljevat. Vezava.
V Kopru, Ljubljani, Novem Mestu (in še kje) pa zadeva ni več tako trivialna. Za začetek je več ADSL ponudnikov, obenem pa se pospešeno
gradi in že priklaplja optično omrežje.

Tako da ne posploševat v smislu: anex je ku, ali pa anex ne spljoh :D

kulSMS ::

Kaj pri teh novih solo pa duo paketih je kaj drugače glede prekinitve kot pri starih siolovih paketih?
Pri starih paketih je bilo tako da si plačal 2400 SIT + delež cene modema glede na to koliko časa si prehitro prekinil pogodbo
Če si bil vsaj 2 meseca na siolu se ti je bolj splačalo se vezat kot pa modem kupit

flier ::

Enako je, placas sorazmerni delez opreme + fiksni znesek (mislim da je 2500 SIT, koliko je v evrih pa ne vem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flier ()

dolenska ::

hja t2 nima vezave, če se pokvari kakršna koli naprava, jo zastonj zamenjajo. Tudi če strela uniči naprave jih zastonj zamenjajo.
Res je, da je t2 mlada firma, vendar mislim da se zelu trudijo ustreči stranki. Vrjetno nekateri oddelki firme še malo šepajo, vendar se bojo upam da kmalu ulaufali in bo to ornk firma.

'FireSTORM' ::

Matek nevem zakaj mi razlagaš kaj je vezava...

ampak, a ne dobiš ti novega modema?
vzpostavitve ne plačaš ker si že vzpostavljen
saj lahko greš brez vezave in plačaš 15k ali 30k za modem(odvisno katerega hočeš)

zakaj pa novi modem?
kaj boš na calisto mel enkrat net enkrat iptel enkrat pa iptv?:\
če pa koristiš samo internet potem je res brezveze menjavat modem ker je calisto čist dober oz odličen modem, to je res, da pri tem nebi bilo treba imeti menjave modema

pa že to, če se odločim za nekega ponudnika, govorim za sebe, imam v načrtu pri tem ponudniku nekaj časa ostat in ne naslednji mesec spet preit k drugemu, potem pa čez spet en mesec k tretjemu

sem bil uporabnik telemacha, in sem prestopil k siolu po skoraj treh letih, iz enostavnega razloga ker so telemachovi tehniki v mojih krajih totalni loleki in mi nikoli nič ni delalo
sem zdaj uporabnik siola in sem zadovoljen in če bi bilo treba bi podpisal za 3 leta

pravtako sem bil že uporabnik mobitela ampak sem prestopil k simobilu, ker mi mobitel enostavno takrat ni dišal in prav tako mi zdaj ne diši

pa če bom se čez dve ali tri leta odločil prestopiti iz siola k xxx ponudniku bom prestopil in tudi tam podpisal vezavo če bo potrebno, če ne pa tudi prav, ampak bom tudi tam ostal najmanj dve leti če še ne več
ker se mi ne ljubi vedno menjavat ponudnika in menjavat IP naslova, prav tako ne tel. številke
če se bom preselil bom plačal tistih 25k za preselitev siola in obdržal vse ostalo tako kot imam zdaj

in kot si napisal, če nočeš vezave pri mobitelu, kupiš mobitel drugje in potem skleneš naročnino brez vezave
pri siolu ne moreš?
ne moreš kupit vsega po polni ceni in sklenit naročnino brez vezave?
Those penguins.... They sure aint normal....

SepoX ::

Eh, ne vem zakaj se skos pričkate okol enih in istih stvari.

MIslim, da smo že večkrat ugotovili sledeče:
- Siol smrdi po dolgem in počez, poleg vsega tudi s svojim nategovanjem pri menjavi paketov uporabnikov, ki so že 3+ let zvesti odjemalci

- Vsi ponudniki majčken smrdijo, noben ni popoln, pač izbereš tistega z najmanj napak:D

- Če pač živiš v rovtah, imaš na izbiro ponavadi samo Siol in se nimaš kaj zmišljevat.

moglasi ::

Firestorm.. tukaj je še nekaj.. SIOL ZAHTEVA točno določene APARATE, in jih prodaja DRAGO. Ne dovoli priklop svojih APARATOV, torej.. nekaj SMRDI tukaj.

jurre ::

saj mas lahko svoje..samo ne garantirajo, da ti bo vse delalo tako kot more.

Medica ::

ja seveda, SepoX, T2 je pa čisto brez napak:\ kar sanjaj svoje pravljične sanje....

Medica ::

ja sej lahko kupiš svoje modeme... nadomestiš siolove modeme s svojimi.... na lastno odgovornost... (če bo delovalo ali ne) čeprav so v vaši lasti modemi, po novem preko Siola, se znajdite, pa prijavite napako na 116, in vam ga brezplačno zamenjajo.... če seveda najdejo napako... jaz poznam primer, ko so v teletrgovini ljudjem masovno menjali modeme, čeprav je že v veljavi to da je po tanovem tvoj modem...

kot vsak ponudnik, ima T2,Siol, Amis,... svoje muhe, svoje nadute stranke.... believe me....opravijo z njimi kakor pač znajo opraviti... ker pač kater preveč teži in ne najde prijazne besede...(čeprav jih včasih zmanjka... sem bila tudi na mestu stranke in vem kako je to, samo ne smeš zgubit živce in se vse da uredit... preverjeno :D :D :D )

Vem tudi da je Siol najdražji, Amis je pa 2 € cenejši..wow..ful razlika :P Zakaj je tako? Pravijo zaradi stroškov. Ali je res tako? Nobody knows but the lead men at Telekom & Siol. Se sploh ne mislim ubadat s tem. Pri meni Siol dela brezhibno, in ker ne potrebujem ene hude linije 10/10, ampak navadno 1mb linijo, sem ena izmed zadovoljnih strank :D

Matek ::

če pa koristiš samo internet potem je res brezveze menjavat modem ker je calisto čist dober oz odličen modem, to je res, da pri tem nebi bilo treba imeti menjave modema
Torej se tu strinjava, jaz koristim samo internet (upam trditi, da je taksna vecina siolovih uporabnikov) in ga hocem koristiti se naprej. In pri tem ne bi bilo treba imeti menjave modema, ker sedanji ocitno deluje normalno. Pa vseeno moram obvezno kupiti novega za par deset tisocakov ali pa se vezati, da ga dobim zastonj.

in kot si napisal, če nočeš vezave pri mobitelu, kupiš mobitel drugje in potem skleneš naročnino brez vezave
pri siolu ne moreš?
ne moreš kupit vsega po polni ceni in sklenit naročnino brez vezave?

Lahko samo kupim se enkrat vse po polni ceni, pa ceprav sem ze enkrat kupil modem, sposoben povezave, po polni ceni in ga imam doma. Torej bi moral kupiti novega (brez razloga), da bi lahko bil brez vezave. Nekako tako, kot ce bi na mobitelu lahko vzel paket brez vezave samo, ce bi vzporedno vzel se en nov gsm aparat pri njih (pa ceprav ze imas en uporaben aparat doma in bi rad postal samo njihov narocnik).

Ti je zdaj kaj bolj jasno kaj hocem povedati?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BlazP ::

moglasi: zdaj jaz ne vem kako tocno je pri T-2....a oni dovoljuje priklop enega modema, ki si si ga sam priskrbel?

bukev ::

za blazP
bil sem nekaj let pri siolu 1mb /254kb in seveda tudi isdn telekom- ožemal so me za cca 13000 sit mesečno in zelo draga začetna investicija
od junija sem na ftth v kranju (T-2), začetne investicije ni , tudi vezave ne.
optika je do njihovega modema v stanovanju, potem so izdelali utp kable za po vsem stanovanju, položil sem jih sam. modem ima 8 priklopnih mest, vseeno kaj priklopiš (comp, tv, telefon)- jaz imam sedaj prikllopljene 4 računala, tv in telefon
ravno tako so dali amino(tv) in modem za moj stari isdn telefon.
prvi mesec uporabe je bil zaradi testiranja brezplačen - internet in tv sta takoj delala brezhibno, s telefonom sem pa imel probleme (14 dni) ker ga nisem znal nastaviti, pa na t-2 mi niso znali pomagati - dokler nisem dobil nekoga, ki je zadevo poznal - problemi s kadrom.
sedaj plačujem internet €31, telefon €4 in tv malo čez €12.
internet je trenutno 10mb simetrično (če izmerim je ul cca 9mb/s in dl cca 9,5mb/s). dowloadi in uploadi potekajo božansko!!!!
v primerjavi s siolom je zadeva malo bolj nestabilna - v teh pol leta je 4 ali 5 krat internet zatajil, enkrat za cel dan, vendar ni kritično
če potegnemo skupaj - na siol nikoli več!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

MEDENA ::

ftth kranj optika powa >:D :D

moglasi ::

Ne, pri t-2 mi modem posodijo brezplačno!

'FireSTORM' ::

moglasi si ziher?
na SiOL DSL paše gor vsak Annex B modem, potrjeno iz strani naših monterjev...

in če si že pri omejevanju
mobitel ti ne omeji samo določenih telefonov?
ali ti vidiš recimo blackberry fon v prosti prodaji in od mobitela zahtevaš da ti ga prodajo v akciji?
Those penguins.... They sure aint normal....

BlueRunner ::

Problem je verjetno v temu, da ti SiOL ne ponuja samo golega ADSL-a, brez kakršnih koli modemov. Nekako tako, kot Mobitel & Si.mobil prodajata samo naročnino (SIM kartico), ne da bi ti rabil kupovati tudi nek telefon. Hkrati pa lahko dodam, da je to očitati SiOL-u nekoliko čudno, saj tudi T-2 ne ponuja VDSL-a brez sočasnega najema njihovega lastnega modema. Sicer verjetno oboje niti najmanj ne briga kaj potem priključuješ na tiste žičke, samo nihče ti ne bo pomagal, če priključuješ svojo lastno opremo.

Pri T-2 si zato na boljšem, ker pri njih dobiš sposojen modem, kar pomeni, da ga ne plačaš. SiOL modemov več ne posoja, temveč ti jih prodaja, pri čemer pa lahko izbiraš takojšnje plačilo (brez vezave) ali pa odplačevanje subvencije na obroke (z vezavo). Seveda pa ta "na boljšem" velja samo za tiste, ki bi radi na vsak način priklapljali svojo lastno k. opremo, za ostale je ta konkreten problem čisto akademske narave.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563380 (380) MrStein
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135866 (19812) Bug
»

voljaDSL zavajanje?

Oddelek: Omrežja in internet
162096 (1177) sejmon
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036428 (15835) Primoz78
»

SiOL stari vs. novi naročniki

Oddelek: Omrežja in internet
182377 (1749) Primoz78

Več podobnih tem