» »

Holographic universe

Holographic universe

ajin ::

Kaj menite o tem?

Ceprav je ta ideja stara ze kar nekaj casa, se meni osebno zdi fascinantna.
Moram pa reci da vidim dosti veliko vzporednic z Vzhodnim dojemanjem realnosti, sveta, obstoja. Sami poimenujejo ta svet kot MAYA(kar v prevodu pomeni TO KAR NI)

Ali je mozno da je nas univerzum en velik zacasen hologram?
IN kdo je ta opazovalec domnevne realnosti?

Google video


Holographic universe

lp
  • spremenil: ajin ()

OwcA ::

Vem, da mi bo žal, ampak če misliva isti princip holografije, kje za boga svetega si našel kakršne koli vzporednice z vzhodnjaškimi filozofijami?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ajin ::

Sem ti podal linke... in Google video..

A prosim poglej na bistvo ne poimenovanja..

OwcA ::

Ne skrbi, poimenovanje je zadnje s čimer bi se ubadal. Še vedno, kje je povezava.

P.S. tisti linki so zelo, hm kako bi se lepo izrazil, new-agerski
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Tic ::

Ne gledat filma, žal vam bo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

_marko ::

:D Mene te teme do srca nasmejejo!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Kaličopko ::

dej upište na kratko filmčk nočm zapravt 24 minut:D

OwcA ::

Mene pa jezi zlorabljanje znanosti v poskusih legitimizacije stapljanja povsem neskladnih filozofskih idej ali iskanju novih modrosti v delih, ki jih je že zdavnaj povozil čas. Kar je še slabše, včasih se potem negativna konotacija prenese celo nazaj na povsem nedolžno znanstveno teorijo. Obup!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Kaličopko ::

hehe tole(film) me mau na matrico spominja- morm do konca gledat:D

WTF nakonc govori da je ALAH edino bitje tale filmček je verjetn kšna parodija-zadne 5 minut sam govori kako je ALAH use ustvaru itd.

ZBIRAM PODPISE da ta filmčk odstranmo iz googla;((

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Nevem kakšen je film, ampak hologramski princip ni bedarija ali kar za lase privlečen.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tic ::

No, čuden je tisti, ki si ogleda celoten filemček in se ne vpraša kaj hudiča ma tu Alah zraven?
persona civitas ;>

A.J. ::

Hehe, tisti Alah je tudi mene čisto šokiral, ko sem gledal filmček samo z enim očesom (z drugim sem bral Slo-Tech:D )

Drugače pa zadeva res spominja na Matrico, kaj drugega zanimivega pa ni v njem.

Tic ::

Tisto prej, je kot en poučni filmček za sedmi razred devetletke.

dodana vejica
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

WarpedGone ::

brez zadnih cca 10 min.

tko pa je navadna čip verska propaganda
Zbogom in hvala za vse ribe

ajin ::

Lej, sem osebno spregledal le to poimenovanje...
Ce sem jaz to storil, in verjamem v Vrhovno zavest, potem boste vi se to lazje spregledali in se osredotocili na bistvo, idejo da je svet hologram, tako pa tudi nasa zavest.


@Owca: Razumem te, in se strinjam, veliko je zlorabljanj, a ne misli da je zlorabljena samo znanost, predvsem tudi izvorna Vedska filozofija. A da lahko pravilno trdis, bi jo moral vsaj malo preuciti in ne to new agerska neumnost, ki se dobro prodaja( na zalost), ampak pravo verodostojno, logicno vedsko filozofijo. Tudi to je znanost, a le drugacna znanost, duhovna.

ajin ::

David Bohm

Zasadil sem majhno seme, na Vas je da nadaljujete temo, poveste svoja mnenja.
Bistvo je razvidno.

Torej.

1. Ali dopuscate moznost da je nas cutila varajo, in da je nam vidni svet samo iluzija nasih cutil, ter da dejansko ne obstaja externi svet( taksen kakrsnega sprejemamo)
2. Vse kar obstaja zunaj nas in nas sestavlja, bolje receno iz cesa smo, je valovanje.
3. Ali je dejansko vse to zacasen hologram? Je nasa zavest hologram? In kdo je ta ki "perceive" dogajanja in navidezno sodeluje?

4. Ali bi to dejstvo, vplivalo na nase delovanje, in ce bi to znanost dokazala( ki je vsebovana v nas samih), kaksne bi bile implikacije taksnega zavedanja?
5. Ali je mozno da clovek podozivi svoja lastne intepretacije informacij, se preden se te manifestirajo v obliko; torej nam vidni objekti, slike, svet?
6. In ce je to mozno, kaksno bi bilo videnje?

Kaksne so logicne implikacije le tega?

Ali to pomeni da ljudje, v vsem cemer delujejo,pocnejo, pocnejo zato, ker verjamejo da to kar "perceive" je resnicno?

Potemtakem je vse kar se dogaja samo iluzija, ki pa povzroca notranja nestanovitna stanja posameznih ocividcev te zunanje realnosti.

Ce bi razumeli,da zunanji svet pogojen z lastno osebno projekcijo, potem bi delovali tako da bi ta notranji svet ( torej pomeni zunanji) priredili tako, da bi bil poln mira in notranjih stanj ki so ugodna, radostna.


S tem skladno bi se spremenila navidezna zunanja realnost, ki pa je sam odsev notranjega.

No, kaj Vi mislite?

Barakuda1 ::

Vem, da mi bo žal, ampak


Pa ne da si postal jasnovide

Pravzaprav pa so bile šanse, da :P kiksneš v prognozi, praktično ničelne ;)

Tic ::

No, kaj Vi mislite?

Daj še kak filemček.
persona civitas ;>

ajin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

noraguta ::

Ce bi razumeli,da zunanji svet pogojen z lastno osebno projekcijo, potem bi delovali tako da bi ta notranji svet ( torej pomeni zunanji) priredili tako, da bi bil poln mira in notranjih stanj ki so ugodna, radostna.


dragi sejalec , obveščamo vas da lahko popolen mir v sebi dosežete z skokom v bazen napolnjenim z tekočim dušikom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

_marko ::

ajin:

Torej kaj si ti:
a) starec, ki je večinoma trpel v svojem življenju
b) ker razumeš, si se priredil tako, da si poln mira in notranjih stanj ki so ugodna, radostna
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ajin ::

1.Jaz sem potencialni starec, ki bo se trpel in trpi.
2. Nisem telo, ampak ta ki je v telesu. Moje telo je moj stroj. Jaz sem upravljalec.( ce se tega zavedam, potem se moje trpljenje avtomatsko zmanjsa, izkuseno preverjeno dejstvo.)
3. Sem bil v dolocenih stanjih, ki so bila ugodna in radostna, a tezko je obdrzati taksna stanje zavesti, se da, a za to je potrebno veliko casa, osredotocenosti, in gre za koncept vdanosti, odrekanja...itd
A kar sem hotel s tem povedati je jasno in zelo razvidno. Ce bi razumeli da je zunanji svet, projekcija notranjega, potem ali za to kar se grebemo, v ekstremnih primerih za kaj ubijamo,povzrocamo nemir, ima kaksno vrednost? Razmisli, kaj se zgodi z svetom, kajti le tega sestavlja zavest.

Jasno sem podal kaksna je tematika, zato prosim, sodelujete, ce ne pa ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

_marko ::

->ima kaksno vrednost

Dvigne ti pleasure. Ekola...
Jaz ti predlagam, da se močneje osredotočiš na svojo srečo in ne zgubljaš časa tukaj.
Nočemo, da bi dejansko postal ta omenjen starec.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

> Ce bi razumeli da je zunanji svet, projekcija notranjega

Že da projiciramo navzven svoja psihološka stanja. Vendar zunaj je trdi realni svet, ki nima kakšnega sočutja ali sovražnosti do nas.

Ampak popolno brezbrižnost, razen nekaterih ljudi in kakšnega psa. Ti so lahko nebrezbrižni. Ti so lahko prijateljski ali sovražni.

Vendar "Naravi" zate ni nič mar. Ne v dobrem, ne v slabem. Zrasti in skapiraj to dejstvo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

ajin ::

DA,tocno, vse je za ta "pleasure", ljudje pocnemo razne stvari zaradi tega koncepta golega uzivanja( v cem, ce zunanji svet je samo plod nasih cutil, dejansko ni take oblike), in s tem sejemo trpljenje, sebi in drugim. A obstaja nacin taksnega uzivanja( notranja draz), ki ni unicujoc za tvoje bliznje, posledicno za celotno civilizacijo.
MOja sreca? Ni je tukaj. In da, zgubljam cas tukaj se strinjam, a nekaj bom tako ali drugace ze pustil.
V vsakem primeru pa bom starec, a kako zavest bom razvil, taksno bo moje notranje stanje.
Trpljenje je neizbezno, a kvaliteta trpljenja pa je lahko razlicna.
Vse to pa je odvisno od razumevanja, zavedanja.


@THomas : Pravis, "zunaj je trdni realni svet".

NE, ni trdnosti, in temu ne morem reci realnost.
Sam ves, da je to res. Dobro vem, da Naravi ni mar, a meni je mar za vse te ki so v Naravi, ter jo "smetijo" z svojim "znanjem", namesto, da bivali v sozitju z njo, z njenim tokom. Ze dovolj bi bilo, ce bi jo samo poslusali, pa bi jo razumeli, in sele potem bi lahko delovali v skladu z njo, napredek bi ostal in vsekakor v vseh pogledih ne bi bil degradirajoc. A ne, skusajo prav nasprotno. To je enako kot da bi si zatiskal usesa, in bil preprican da le tako bos spoznal, razumel glasbo ki odzvanja, biva in se opeva. JAz imam odnos z Naravo, jo obcudujem in spostujem, in vem da sem delcek Nje. Zame je celo se zavestna, ker ce ne bi bila, kako bi potem jaz lahko bil zavesten, bil red sam?

Vidis, to je glavni problem, da reces da je vse brezosebno. Taksno misljenje vodi nas svet v prepad. Zakaj? Ker potem so vsi ostali neosebno,( s tem skladno pa ti avtomatsko postanes edini in poslednji uzivalec), so samo predmet nasega uzivanja; podaljski nasih cutil. Tako sebicno gledamo na svoje lastno notranje zadovoljstvo, pa tudi ce zaradi tega unicimo, druge, jim odvzamemo kar jim po zakonu Narave pripada, ali si celo prisvojimo, nekaj kar ni nikoli bilo nase, ker je obstajalo neodvisno od nas. ZAkaj obstaja nemir in vojne v tem svetu? Kateri znanstvenik bo resil to vprasanje? Zakaj ljudje gledajo druge kako umirajo ali pa jim dodatno povecajo moznost, da izginejo, samo zato da bi lahko oni bolje uzivali v iluzorni moci in oblasti, ki ni nic drugega kot gola iluzija, specega uma.
To je zavajanje, tako kot se zavaja pijanec, ko pije, ter meni da je srecen.

Vidis to iluzijo. In to pocnemo stoletja kljub nasem "znanstvenem napredku".

jype ::

ajin> JAz imam odnos z Naravo, jo obcudujem in spostujem, in vem da sem delcek Nje. Zame je celo se zavestna, ker ce ne bi bila, kako bi potem jaz lahko bil zavesten, bil red sam?

Kje spiš? Pod smreko? Vsako noč pod drugo?

Če ne, ne živiš v sožitju z naravo.

MarkV ::

Ne, ajin se zaveda, da je narava samo projekcija njegovega uma, torej je povezan z njo ane. Kako lahko človek sovraži svojo projekcijo?:\ Logično, da je z njo povezan in jo ljubi.

Nekoč je drnovšek v oddaji hribar rekel: "pridi mucaaa, ti bom dal semenkeee... so bio semenke... pridi mucaaa"

ajin ::

HM, zanima me, kaj je vec vredno?

Znanstveni opis narave, ali videnje narave?

Ko recem videnje , to pomeni sposobnost uzreti naravo v celi svoji abstraktni obliki.
Znanstvenik, vidi naravo in njeno delovanje samo na makro nivoju, seveda v pospesevalnikih vidi tudi majhne sestavne" delce", ampak nikoli ne uzre celoto Nje ( narave). Seveda na podlagi le teh, lahko sestavi celoto, ampak vseeno to ni enako videnju narave, ali dozivetju narave.

Kar me zanima je ali ste prepricani da lahko vidite naravo, jo uzrete, podozivite, in ko vam to uspe, ali menite da bi jo lahko opisali z matematicnim orodjem, tako da bi jo vsak tocno razumel , tako kot ste vi, ko ste le to spoznali, uvideli, cutili?
Ce je odgovor ne, zakaj se potem trudimo opisati naravo? Iz katerega razloga? Zato da se izkoriscamo z njo,ji skusamo vladati, upravljati z NJO? Kdo je vecji, clovek ali narava?
Ocitno v nasem iluzornem misljenju menim da smo vecji od narave,ker smo mi osebno, narava pa je neosebno, zato smo si drznili jo izkoriscati, postala je predmet nasega uzivanja, nima nobene vrednosti, le kup materije s katero se okoriscamo.


Videti podoziveti in cutiti naravo; to pomeni da sama enota narave( ki smo mi), se zave samega sebe, ali tega cesar je del. To je kot da bi podozivel elektricni impuls, v casu prenosa iz ene sinapse na drugo. Podozivel bi sam sintezo, reakcijo, ali delovanje reda. POdozivel bi sam svoj lasten ustroj. direktno bi podozivel naravo, njen red. Podozivel in cutil in razumel bi sebe, kot neloceno entiteto obsegajocega reda( narave), katerega sestavni del SI, a kljub temu bi bil edinka, ker imas moznost to opaziti, videti, podoziveti. Videl bi svojo edinstvenost , prezetost,a hkrati nelocenost od nArave. Enost in raznolikost v simbiozi.

Spoznal bi da si neosebno, samo to ne drzi. ( to pravijo znanstveniki, se mi zdi, da smo neosebno, ker recejo da je narave brez Zavesti.)
A ce to dozivim, potem sem zavesten, in ce sem jaz zavesten, potem je narava Zavestna, ker sem plod nje, in sem sestavni delec nje. Ker je narava zavestna, sem tudi jaz zavesten. Ona me ustvari, mi daje zavest, in ona mi jo odvzame, a nikoli mi jo ne odvzame, ker to je kot da bi od sebe vzela nekaj kar ze sama kot fundament vsebuje. Nesmisel, kotradikcija. Ce od Zavesti odvzames zavest, ti ostane zavest, ki je NArava.
Mogoce pa sem jaz, samo drugacna oblika zavesti Narave. Ona kot taka je mnogoterost in lahko se kaze kot enost, enovitost, jaz.

Recimo takole:

Clovek je sestavljen iz enakih gradnikov kot narava, torej je del narave, ali kvalitativno narava sama?
CE vzamemo, da smo enaki naravi, in smo njen sestavni del, potem takem, je tudi narava zavestna, ker smo mi sami zavestna bitja. Ali bolje receno, kaj v naravi, katere smo del doloca zavest?
MOGOCE bo kdo rekel, da je zavest samo posledica delovanja narave. DA je.
Posledica zavestnega delovanja narave, ima kot posledico svoje zavestne dejavnosti ZAvest samo.

Obstaja narava.
Obstaja zavest, ki je domnevno posledica narave. Posledica zavesti je zavest. To je izkusnja, katero imamo v makro svetu. Zavestno bitje, daje zavest drugemu bitju. KEr je samo zavestno, preslika svoj potencial zavesti. Ampak kdo je ta ki preslika? Ce smo del, potem je bolje receno da Narava preslika samo sebe, in le ta se kaze kot zavest. KAko potem je narava brezosebno?
Elementi moje zavesti niso razlicne od njenih osnovnih gradnikov, ki so v resnici narava sama. Narava v svoji najvisji dovrsenosti in redu sproducira zavest, ta pa ima enake komponente kot narava sama.

Kako to da nekaj kar je neosebnega ustvari Osebno, zavestno?
Torej to ne drzi, in ali potem to pomeni da sem jaz sam neosebno? Ah.
Ali je to misljenje da sem individum samo iluzija najdovrsenega reda narave?
Ce to drzi in imam znanstveno "dejstvo", da je narava neosebno, torej iz tega sledi da smo mi posledicno neosebno: ce to drzi, zakaj potem poudarjamo svoj individum, ter zaradi tega unicujemo sebe, posledicno naravo?
Kako lahko nekaj neosebnega, neosebno unicuje neosebno( naravo)?

Sklep je da je Narava ZAvestna in da sem tako tudi jaz sam zavesten.
Nisem razlicen od Narave, a hkrati sem. Sem v simbiozi z naravo, ker je ona moj vir, in sem del nje, a hkrati sem delec vrhovne zavesti, ki "ustvarja" zavest z namenom zrenja samega sebe.


Sem trdno preprican, da naravo lahko Vidimo, podozivimo -cutimo, in da ne obstaja enacba za to. Bolje receno, ne obstaja drugacen nacin razumevanja sebe in narave, kot le ta da se povezemo z njo, se ji odpremo, zazremo vas,se poslusamo. Ne potrebujemo pospesevalnike, da bi jo razumeli. Ker iste delce katere gledajo so v njih samih!

Zakaj skusamo loceno spoznati NAravo? Od kod ta miselnost, da je prvo clovek in potem narava, in da sta locena dela? Nismo loceni. Vsebovani smo, kako smo potem lahko loceni? A v tej vsebovanosti smo edinka. Smo v njeni mrezi, sestavni delcki, ki opazujejo sebe, posledicno NJO, ki je izvor nas.


Tesko se je izrazati. Upam da sem vam vsaj malo priblizal to kar sem mislil, cutil.

Hvala za Vaso pozornost, in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

noraguta ::

sorry , če ti "vidiš" in ne znaš pokazat. potem seveda ni vprašanje , imaš povsem prav. modrost pesem in vino , vse to so poti. znanost je le ena pot dojemanja, mogoče celo le plat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ajin ::

Noraguta, a vsak lahko vidi, spozna cuti, dojame, razume. Kontrdikcija bi bila da eni lahko drugi ne morejo. VSi lahko. To je bistvo, vsi lahko.

noraguta ::

enim se ne da piflat "mate" druge dolgočasi "mambo jambo". tuki ne morem mimo tega , da nebi zasociiral na zappov Cosmic Debris

The Mystery Man came over An' he said: "I'm outa-site!" He said, for a nominal service charge, I could reach nervonna t'nite If I was ready, willing 'n able To pay him his regular fee He would drop all the rest of his pressing affairs And devote His Attention to me But I said . . . Look here brother, Who you jivin' with that Cosmik Debris? (Now who you jivin' with that Cosmik Debris?) Look here brother, Don't you waste your time on me The Mystery Man got nervous An' he fidget around a bit He reached in the pocket of his Mystery Robe An' he whipped out a shaving kit Now, I thought it was a razor An' a can of foamin' goo But he told me right then when the top popped open There was nothin' his box won't do With the oil of Afro-dytee An' the dust of the Grand Wazoo He said: "You might not believe this, little fella, but it'll cure your Asthma too!" An' I said . . . Look here brother, Who you jivin' with that Cosmik Debris? (Now what kind of a geroo are you anyway?) Look here brother, Don't you waste your time on me Don't waste yer time . . . I've got troubles of my own, I said An' you can't help me out So take your meditations an' your preparations An' ram it up yer snout "BUT I GOT A KRISTL BOL!," he said An' held it to the light So I snatched it All away from him An' I showed him how to do it right I wrapped a newspaper 'round my head So I'd look like I was Deep I said some Mumbo Jumbos then An' told him he was goin' to sleep I robbed his rings An' pocket watch An' everything else I found I had that sucker hypnotized He couldn't even make a sound I proceeded to tell him his future then As long as he was hanging around, I said "The price of meat has just gone up An' yer ol' lady has just gone down . . . " Look here brother, Who you jivin' with that Cosmik Debris? (Now is that a real poncho or is that a Sears poncho?) Don't you know, You could make more money as a butcher, So don't you waste your time on me (Don't waste it, don't waste your time on me . . . ) Ohm shonty, ohm shonty, ohm shonty-ohm SSHONTAY
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Quo vadis, parlamentarna demokracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
725692 (4492) Barakuda1
»

Tehtni in verodostojni argumenti da je zavest produkt koherentnega delovanja živčnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
966398 (4626) drejc
»

Zavest, svobodna volja, determinizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
40428376 (21923) Matevžk
»

Temeljna verska spoznanja

Oddelek: Problemi človeštva
181600 (1470) ajin
»

Rabim pomoc pri filozofiji...

Oddelek: Šola
132944 (2803) Thomas

Več podobnih tem