» »

Kaj si odprtokodniki mislite o tem?

Kaj si odprtokodniki mislite o tem?

Pithlit ::

Naj povdarim, da se pri zadevi gre za princip, ne pa za slavo ali denar (konec koncev je stvar skrajno nepomembna, razen za vpletene...).

Zanima me torej koliko se s takim početjem strinjate oz. ne strinjate.

Klik.

P.S. glede na to, da se prepiram z adminom foruma se zna zgoditi, da komentarji skrivnostno izginejo... skrinšote dodam mal kasneje, ker grem zdaj na kosilo.
Life is as complicated as we make it...

OwcA ::

Se to stvar sploh da kaj drastično drugače napisati?

Pri dobro dokumentiranih in povrh vsega še trivialnih stvareh je zavijanje v avtorske pravice nadvse vprašljivo. Roko na srce, vse kar si naredil je malo popravil eno konfiguracijsko datoteko.

Po drugi strani, če se postavim v čevlje upravljalca strnani, bi ti priznal zasluge, predvsem v upanju, da bi s tem vzpodbudil še koga, da prispeva.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Pithlit ::

Gre se za to, da:

1.) bil sem vpisan kot avtor in kasneje izbrisan
2.) brez tega mojega prispevka bi bila stran brez iskalnika... zakaj me torej negirat...
3.) ne da se bistveno drugače... pravzaprav se sploh ne da drugače... ostaja pa dejstvo, da je bil _moj_ prispevek prepisan, popravljen, in ponovno izdan.

Konfiguracijske datoteke nisem popravljal, mycroft ima na svoji stran form za ustvarjanje teh stvari. Je bilo pa potrebno nekaj časa, preden sem ugotovil da ti extentioni ne podpirajo POST metode ampak samo GET (mogoče je popravljeno to... ne vem) in potem se Misak-a prepričat da se spremeni search form na strani. Zahvala za to, z Misakove strani, pa je popoln izbris mojega avtorstva (čeprav je to, resnici na ljubo, zelo minimalno - kot sem že v prvem postu povedal). Hkrati pa se je potrudil, da je "inkriminatorne" vrstice spremeil in s tem skril dejstva na, imho, zelo podel način.
Life is as complicated as we make it...

kekz ::

To sploh ni tako redko tudi v res večjih odprto kodnih zadevah.
Nekoč sem v Portorožu poslušal Hansa Reiserja, ki se je pritoževal, da distroti linuxa dostikrat brišejo avtorje iz programov.
On kot avtor file sistema je imel spor z RedHatom okoli tega (in na koncu menda uspel).

Kot je dejal, avtorji ne marajo preveč distrotov, saj dostikrat brišejo avtorstvo, pa še večino denarja zadržijo in v glavnem gre ves denar skozi njihove roke.

CCfly ::

Takole bom rekel, prepiranje zaradi tega je izguba energije, ker navsezadnje nisi izumljal space shuttla.. Boš vedel s kom v prihodnje (ne) sodelovati in kam (ne) prenašati svoje(ga) znanje(a).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Pithlit ::

CCfly: se strinjam da je izguba energije. Ampak kot rečenom je stvar principa. Verjamem v odprtokodno gibanje, prav tako pa tudi v "kreditiranje" avtorjev, ki so bili tam pred mano (ta ubogi search še zdaleč ni edini "projekt" pri katerem sodelujem).

Kekz: vem... zaenkrat pri Gentoo na ta problem nisem naletel.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kruhoborec Kobal spoznan za plagiatorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32340212 (27933) BigWhale
»

Švedska piratska stranka dobila eno mesto v Evropskem parlamentu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
25921361 (15841) Ziga Dolhar
»

Sojenje The Pirate Bayu dalje brez presenečenj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12513210 (8433) Ziga Dolhar
»

Obeta se nam občutna podražitev praznih CD-jev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
17020575 (14832) VolkD
»

Slo-tech uporabniki in njihove pravice

Oddelek: Slo-Tech
282162 (1655) kuglvinkl

Več podobnih tem