» »

Kruhoborec Kobal spoznan za plagiatorja

Kruhoborec Kobal spoznan za plagiatorja

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Ja res ne vem kako bi drugače interpretiral tisti del o tem kako je nemogoče vedeti, da je nekaj plagiat, če je vse enako razen štirih stavkov?
Če bi govorili o Janši, bi ti reč interpretiral čisto drugače. Histeriki ste taki že zaradi genov.

ZaphodBB ::


Poleg tega sploh ni odgovarjala na vprašanje, ali je Kobal prepisoval. Odgovarjala je na vprašanje "kako je s prepisovanjem v umetnosti in po kakšnih merilih je delo plagiat".

Zakaj je pa potem govorila samo o kriterijih po katerih delo ni plagiat? Zakaj so potrebne primerjave Kobala in Shakespeara?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

¸Kobal je glede na članek na Siolu dodal 4 vrstice na celotno delo.

Če to ni plagiat, potem pa res ne vem kaj je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ja res ne vem kako bi drugače interpretiral tisti del o tem kako je nemogoče vedeti, da je nekaj plagiat, če je vse enako razen štirih stavkov?
Če bi govorili o Janši, bi ti reč interpretiral čisto drugače. Histeriki ste taki že zaradi genov.

Ne, tega, da Janša dobesedno prepisuje govore se res ne da interpretirati drugače, kot da gre za dejanje zaradi katerega si zasluži posmeh do smrti.

In beboti, ki so si izmišljevali opravičila ob njegovem prepisovanju so povsem ekvivalentni tistim, ki nam hitijo razlagat, da je Kobal pač samo prevajal in da to ni plagiat.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

ZaphodBB je izjavil:


Poleg tega sploh ni odgovarjala na vprašanje, ali je Kobal prepisoval. Odgovarjala je na vprašanje "kako je s prepisovanjem v umetnosti in po kakšnih merilih je delo plagiat".

Zakaj je pa potem govorila samo o kriterijih po katerih delo ni plagiat? Zakaj so potrebne primerjave Kobala in Shakespeara?

Primerjavo delaš ti, ni je delala Rogljeva. Ona je samo na splošno - in povsem pravilno - razlagala, kako je s prepisovanjem v dramatiki.

Kvečjemu bi lahko dodala, da je v določenih primerih prepoznavanje plagiata lahko tudi zelo preprosto. Če je nekdo dobesedno prepisoval, lahko to ugotoviš že po prvih par odstavkih.

ZaphodBB je izjavil:

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ja res ne vem kako bi drugače interpretiral tisti del o tem kako je nemogoče vedeti, da je nekaj plagiat, če je vse enako razen štirih stavkov?
Če bi govorili o Janši, bi ti reč interpretiral čisto drugače. Histeriki ste taki že zaradi genov.

Ne, tega, da Janša dobesedno prepisuje govore se res ne da interpretirati drugače, kot da gre za dejanje zaradi katerega si zasluži posmeh do smrti.

In beboti, ki so si izmišljevali opravičila ob njegovem prepisovanju so povsem ekvivalentni tistim, ki nam hitijo razlagat, da je Kobal pač samo prevajal in da to ni plagiat.
Zakaj moraš kar naprej lagati? En sam primer poskusi najti, kjer je nekdo napisal, da Profesionalci espe ni plagiat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Ne, tega, da Janša dobesedno prepisuje govore se res ne da interpretirati drugače, kot da gre za dejanje zaradi katerega si zasluži posmeh do smrti.
Nehaj mamo klicat na pomoč, ko nimaš česa pametnega napisat.

ZaphodBB ::


Kvečjemu bi lahko dodala, da je v določenih primerih prepoznavanje plagiata lahko tudi zelo preprosto. Če je nekdo dobesedno prepisoval, lahko to ugotoviš že po prvih par odstavkih.

My point exactly.

Zakaj moraš kar naprej lagati? En sam primer poskusi najti, kjer je nekdo napisal, da Profesionalci espe ni plagiat.

Ni napisal ampak izgovoril. Igor E Bergant, v odmevih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Težko verjamem, razen če se je hecal, pa nisi razumel vica. Ne ljubi se mi pa na slepo iskati odlomka, kjer naj bi to rekel. Mogoče lahko pomagaš, z datumom in minuto?

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Za filme niti prekršek ni. Zakaj bi jih naj kamenjali?

Ker je "civilni delikt"?

Invictus je izjavil:

¸Kobal je glede na članek na Siolu dodal 4 vrstice na celotno delo.
Če to ni plagiat, potem pa res ne vem kaj je...


In ti verjameš lažnivim main stream medijem??? :))
sudo poweroff

perci ::

Matthai, odpri si temo o piratiziranju in tam razpredaj o tem. Tule se pogovarjamo o Kobalovemu dejanju in tvoje omenjanje piratiziranja v tem konktekstu hočeš nočeš relativizira težo Kobalovega dejanja. Česar pa, če te prav razumem, nočeš.

fujtajksel ::

ZaphodBB je izjavil:


Poleg tega sploh ni odgovarjala na vprašanje, ali je Kobal prepisoval. Odgovarjala je na vprašanje "kako je s prepisovanjem v umetnosti in po kakšnih merilih je delo plagiat".

Zakaj je pa potem govorila samo o kriterijih po katerih delo ni plagiat? Zakaj so potrebne primerjave Kobala in Shakespeara?


Hm, zakaj je sploh potrebno imet oddaje na televiziji in o čem se tam sme in ne sme nakladat?
Shakespeare je hudo slaven dramatik, čeprav je znano da je bil za današnje razmere zelo liberalen glede povzemanja del drugih in je tudi verjetno podpisoval tuja dela, a se takrat za to očitno niso tolk sekirali kot danes, avtorskega prava v današnji obliki še ni bilo.

SmotaniJanez ::

perci je izjavil:

Matthai, odpri si temo o piratiziranju in tam razpredaj o tem. Tule se pogovarjamo o Kobalovemu dejanju in tvoje omenjanje piratiziranja v tem konktekstu hočeš nočeš relativizira težo Kobalovega dejanja. Česar pa, če te prav razumem, nočeš.


Ne vem zakaj tak cirkus, zaradi Kobala. Škoda je minimalna, dobili smo prevod italjanskega dela-neko komedijo, za nek smešen znesek. Če pogledamo drugače in poskušamo najti v vsej zadevi nekaj pozitivnega.To je moje osebno mnenje, lahko se tud motim. V bistvu je smešno, da se o tem debatira, zgleda, kot da se zadeva umetno napihuje čist brez veze. Tud moderatorji so zgleda sami poštenjaki, in morda hočejo da tak postane tud cel forum in zgleda tud cela Slovenija.

Ali jim bo uspelo? Jaz mislim da ne.

Ales ::

SmotaniJanez je izjavil:

Ne vem zakaj tak cirkus, zaradi Kobala. Škoda je minimalna, dobili smo prevod italjanskega dela-neko komedijo, za nek smešen znesek. Če pogledamo drugače in poskušamo najti v vsej zadevi nekaj pozitivnega.

Nič nismo dobili. Če nekdo nekaj ukrade in ti potem proda naprej, ne moreš ukradeno kar obdržati. Za "prevod" nimajo pravic, za izvedbo predstave nimajo pravic.

Pravim nosilcem avtorskih pravic bodo morali plačati odškodnino, Kobala terjati za izplačan honorar in verjetno tudi za drugo nastalo škodo. Se lahko z nosilci avtorskih pravic kaj zmenijo in ublažijo zadevo? Mogoče, a ne vem, če je kaj takega realno pričakovati. Zaenkrat v glavnem niso nič dobili, razen afere in konkretnega denarnega minusa.

Invictus ::

poweroff je izjavil:


In ti verjameš lažnivim main stream medijem??? :))

Potem moraš prebrati še izjavo direktorice celjskega gledališča...

Ne vem če je ona mainstream medij?!?!?! Sicer pa mainstream mediji zagovarjajo Kobala...

Kobal je pač padel na mino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

Prevod v resnici že imamo, naslov je Glauna vaja (v terskem narečju).

imagodei ::

perci je izjavil:

Matthai, odpri si temo o piratiziranju in tam razpredaj o tem. Tule se pogovarjamo o Kobalovemu dejanju in tvoje omenjanje piratiziranja v tem konktekstu hočeš nočeš relativizira težo Kobalovega dejanja. Česar pa, če te prav razumem, nočeš.

Tega ne razumem. Kako primerjanje, vleka vzporednic in postavljanje v širši kontekst kakor koli relativizira težo Kobalovega dejanja? To je, samo po sebi, logični non sequitur. Mislim, verjamem, da to lahko kdo tako razume, predvsem če ima agendo zadaj. Ampak primerjanje posilstva in umora je samo po sebi zgolj to: primerjanje. Ne relativiziraš ne enega ne drugega.
- Hoc est qui sumus -

Machete ::

Kje je tu šele škoda povzročena direktno vpletenim igralcem in celotni ekipi. Moralno oškodovanje vpletenih ljudi z lažjo je smrdljivo in totalno brezobrazno, ker se prosto poščiješ stotinam ljudi v usta. Potem je tu še 100. obletnica Šentjakobskega gledališča, ki je najstarejše repertoarno gl. v Evropi in namesto, da bi proslavljali oz. se pripravljali na obletnico, se morajo ukvarjati z nekim retardizmom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

imagodei ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


In ti verjameš lažnivim main stream medijem??? :))

Potem moraš prebrati še izjavo direktorice celjskega gledališča...

Ne vem če je ona mainstream medij?!?!?! Sicer pa mainstream mediji zagovarjajo Kobala...

Kobal je pač padel na mino.

Daj bodi dober, pa prilimaj kakšno izjavo iz mainstream medija, kjer ga res zagovarjajo.
- Hoc est qui sumus -

ZaphodBB ::

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

Matthai, odpri si temo o piratiziranju in tam razpredaj o tem. Tule se pogovarjamo o Kobalovemu dejanju in tvoje omenjanje piratiziranja v tem konktekstu hočeš nočeš relativizira težo Kobalovega dejanja. Česar pa, če te prav razumem, nočeš.

Tega ne razumem. Kako primerjanje, vleka vzporednic in postavljanje v širši kontekst kakor koli relativizira težo Kobalovega dejanja? To je, samo po sebi, logični non sequitur. Mislim, verjamem, da to lahko kdo tako razume, predvsem če ima agendo zadaj. Ampak primerjanje posilstva in umora je samo po sebi zgolj to: primerjanje. Ne relativiziraš ne enega ne drugega.

Seveda ne razumeš. Po eni strani pizdiš čez politični aktivizem, po drugi strani pa manevriraš kot politični aktivist. Razlika med nama je, da imaš ti oblast in lahko relativiziraš, ko jaz "vlečem vzporednice" kot temu ti praviš me vsi brišete zaradi offtopica.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Machete je izjavil:

Potem je tu še 100. obletnica Šentjakobskega gledališča, ki je najstarejše repertoarno gl. v Evropi in namesto, da bi proslavljali oz. se pripravljali na obletnico, se morajo ukvarjati z nekim retardizmom.

In kaj ima Šentjakobsko gledališče opravka s tem?

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

Matthai, odpri si temo o piratiziranju in tam razpredaj o tem. Tule se pogovarjamo o Kobalovemu dejanju in tvoje omenjanje piratiziranja v tem konktekstu hočeš nočeš relativizira težo Kobalovega dejanja. Česar pa, če te prav razumem, nočeš.

Tega ne razumem. Kako primerjanje, vleka vzporednic in postavljanje v širši kontekst kakor koli relativizira težo Kobalovega dejanja? To je, samo po sebi, logični non sequitur. Mislim, verjamem, da to lahko kdo tako razume, predvsem če ima agendo zadaj. Ampak primerjanje posilstva in umora je samo po sebi zgolj to: primerjanje. Ne relativiziraš ne enega ne drugega.

Seveda ne razumeš.

Na tvojem mestu se ne bi hvalil z razumevanjem. A si že našel izjavo, v kateri javna oseba Kobala opravičuje/zagovarja?

ZaphodBB je izjavil:

Po eni strani pizdiš čez politični aktivizem, po drugi strani pa manevriraš kot politični aktivist. Razlika med nama je, da imaš ti oblast in lahko relativiziraš, ko jaz "vlečem vzporednice" kot temu ti praviš me vsi brišete zaradi offtopica.

Kolega, halucinirate.
- Hoc est qui sumus -

ZaphodBB ::

Daj bodi dober, pa prilimaj kakšno izjavo iz mainstream medija, kjer ga res zagovarjajo.

A ni hecno. Ko nekdo "vleče vzporednice" v drugih tematikah, ga pa brišete zaradi sovražnega govora, čeprav zares ne poziva k nasilju.

Če nisi sposoben razumeti podobnosti in paralel potem pač nisi. Čeprav sem prepričan, da si čisto sposoben, ampak nočeš.


Kolega, halucinirate.

Kaj se zgodi, če jaz tak komentar napišem VelikemuKitu ali Mavriku?


Na tvojem mestu se ne bi hvalil z razumevanjem. A si že našel izjavo, v kateri javna oseba Kobala opravičuje/zagovarja?

Sem ampak se sprenevedaš. Sedaj boš pa počasi začel brisati moje objave. Ker postaja preveč očitno in je lažje, če dokaze pometeš pod rdečo preprogo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:


Kolega, halucinirate.

Kaj se zgodi, če jaz tak komentar napišem VelikemuKitu ali Mavriku?

Ne vem. Poskusi. Jaz imam v tej temi izbrisanih več sporočil kot ti. Brez veze javkate nad kruto usodo, ki v resnici sploh ni realna. Verjetno zato, da samemu sebi dopovedujete, kako so Sile kontinuitete zajebana stvar in kako ima Murgeljski PalčekTM svoje lovke tudi na Slo-Techu.

ZaphodBB je izjavil:

Na tvojem mestu se ne bi hvalil z razumevanjem. A si že našel izjavo, v kateri javna oseba Kobala opravičuje/zagovarja?

Sem ampak se sprenevedaš.

Jaz sploh nisem komentiral tistega tvojega odgovora. Dej beri kdo IN kaj ti odpiše. Komentiral je npr. Okapi in ja, povsem pravilno ti je pokazal, da Tea Rogelj tam notri niti z besedo ni zagovarjala Kobala, ampak zgolj na splošno govorila o tem, kaj je plagiat in kaj ne.

ZaphodBB je izjavil:

Sedaj boš pa počasi začel brisati moje objave. Ker postaja preveč očitno in je lažje, če dokaze pometeš pod rdečo preprogo.

Spet se lažeš. Sogovornikov, s katerimi se zapletam v debate, praktično nikoli ne moderiram. Mora biti pa res eklatantna kršitev pravil, da bi brisal odgovor nekoga, s katerim sem v aktivni debati.
- Hoc est qui sumus -

Machete ::

Okapi je izjavil:


In kaj ima Šentjakobsko gledališče opravka s tem?


Gargamel je njihov veliki vodja. A ni jasno z aviona, da so okoliščine za mirno delovanje in proslavljanje skaljene?
In da se (trenutno) vse vrti samo še okoli tega, torej nikakor blagodejno na kompletno zasedbo in ustanovo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

No, Teja Rogelj je zdaj v odzivu korektno povedala - tudi priznala svojo napako, ko ni zahtevala primernih poudarkov v članku.

imagodei, če bi jaz napisal, da Kobalov plagiat ni nič tako zelo nenavadnega (te stvari se pač dogajajo) in potem v tem kontekstu omenjal hojo čez cesto pri rdeči luči, bi to razumel kot kaj? Če je treba kamenjati Kobala, je treba tudi tiste, ki gredo čez cesto pri rdeči luči? Tako približno so tekli zadnji pogovori v tej temi.

Približno tako izgledajo omenjanja piratiziranja in dveh Dylanovih vrstic.

ZaphodBB ::

Pa še Igor E. Bergant, sem šel poiskat, da lahko ugotovimo ali je to opravičevanje, reliativiziranje ali zgolj humor. Prispevek se začne ob 19:30: https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/17458...

p.s.: Tega ne objavljam zaradi pisanja članov foruma, temveč zaradi tega kako pravičniški je Bergant pri temah, ki so mu blizu. Moja poanta ni, da bi bilo treba koga utišati, ravno nasprotno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ZaphodBB ::

@imagodei, Okapi et al: Meni se članek v katerem komentira Rogljeva in Bergantova izjava zdita relativiziranje in damage control. Nič me ne moti, če se ne strinjate, moti me pa da me prepričujete, da ne gre za odvračanje pozornosti oz. da se tega ne da tako razumeti. Priložnost za obratno refleksijo bomo pa seveda dobili, ko bo nekdo s politične desne kakšno ušpičil. Recimo kak Možina. In ravno v tem je kleč. Kobal ni običajen tretjerazredni komedijant. To sploh ne bi bila tema, če ne bi šlo za političnega aktivista, ki se skriva za masko komedije.

In ja, seveda lahko rečete, da je Možina politični aktivist, ki se skriva za masko gostitelja pogovorne oddaje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

MrStein ::

Mogoče če primerjamo z odzivom glede jajotovega plagiata? Istih akterjev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

          ::

ZaphodBB je izjavil:

Pa še Igor E. Bergant, sem šel poiskat, da lahko ugotovimo ali je to opravičevanje, reliativiziranje ali zgolj humor. Prispevek se začne ob 19:30: https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/17458...


Sem šel prav poslušati. Bergant v kratki novici pove, da je gledališče v Celju iz sporeda umaknilo komedijo Profesionalci espe, saj se je izkazalo, da je komedija, ki jo je Kobal poslal na natečaj za izvirno slovensko komedijo, pravzaprav prevod dela italijanskega avtorja. Če v tem prispevku zaznaš kakršno koli opravičevanje ali relativiziranje (ali humor), je s teboj oz. tvojim mentalnim zdravjem nekaj hudo narobe.

Evo, pripenjam še tvojo izjavo.

ZaphodBB je izjavil:

Zakaj moraš kar naprej lagati? En sam primer poskusi najti, kjer je nekdo napisal, da Profesionalci espe ni plagiat.

Ni napisal ampak izgovoril. Igor E Bergant, v odmevih.

Zgodovina sprememb…

jype ::

MrStein je izjavil:

Mogoče če primerjamo z odzivom glede jajotovega plagiata? Istih akterjev?
No, dajmo. Da vidimo, kdo je pozival na linč, kamenjanje ali drugo obliko kaznovanja zaradi tako nepomembne reči, kot je plagiat političnega govora.

Če kaj, potem je ironično predvsem to, da Janša kopira angleške komuniste :)

BuDi79 ::

jype je izjavil:

MrStein je izjavil:

Mogoče če primerjamo z odzivom glede jajotovega plagiata? Istih akterjev?
No, dajmo. Da vidimo, kdo je pozival na linč, kamenjanje ali drugo obliko kaznovanja zaradi tako nepomembne reči, kot je plagiat političnega govora.
Za katerega sploh ni trdil da je njegov. Kobal je... še celo razlagal je od kod mu ideja.

Invictus ::

BuDi79 je izjavil:

Kobal je... še celo razlagal je od kod mu ideja.

Kobal se je pod delo podpisal kot avtor. Drugače plagiata sploh ne bi našli...

Ga je pa prijavilo samo občinstvo, ki je najprej gledlo v celjskem gledališču njegovo igro, potem pa še originalno v Italiji. Pa so svoje sume sporočili naprej...

Tako da tu gre predvsem za zaroto izobraženega občinstva >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

BuDi79 je izjavil:

Za katerega sploh ni trdil da je njegov.
No, če je govor prebral, pa ni med govorom ali takoj po njem povedal, čigav je, potem je to praktično isto, kot da si ga lasti, ampak najhujša sila, ki mu jo lahko storimo zaradi tega, je zavijanje z očmi.

Kobal ima bržkone tudi materialne obveznosti do oškodovanih.

perci ::

To, da so Jajotovi pisuni ukradli govor, je patetično.

Je pa Jajotova kraja nekaj kategorij nižje po lestvici od Kobalovega dejanja. Je pa res, da je Jajo bivši premier in vodja opozicije, tako da za njega veljajo drugačna pravila. Če bi govor ukradel nek župan na xy proslavi, zadeva sploh ne bi prišla v medije in s tem se ne bi nihče ukvarjal.

P.S. nisem volivec JJ.

ZaphodBB ::

Sem šel prav poslušati. Bergant v kratki novici pove, da je gledališče v Celju iz sporeda umaknilo komedijo Profesionalci espe, saj se je izkazalo, da je komedija, ki jo je Kobal poslal na natečaj za izvirno slovensko komedijo, pravzaprav prevod dela italijanskega avtorja. Če v tem prispevku zaznaš kakršno koli opravičevanje ali relativiziranje (ali humor), je s teboj oz. tvojim mentalnim zdravjem nekaj hudo narobe.

Kako se Bergant obnaša, če bi šlo za znanega desničarskega aktivista?

Še dva primera, kako zna biti Bergant oster in kako popustljiv, odvisno od tega kakšna je politika njegovih sogovornikov.

https://twitter.com/Istefan1975/status/...
http://www.politikis.si/2012/05/igor-e-...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vazelin ::

Spomnite se kaj so delali mediji z unim iz Desusa leta 2012;) 3 tedne shitstorma totalno.
Pa primerjajte odziv na sprevrženo dejanje Kobala.
Relativizacija teh dejanj je nevarna.

Upam samo, da je to dejanje Kobala prvo in se ni tega posluževal že celo kariero, dokler ga pač po naključju niso ujeli.

Bi pa Kobal imo naredil prav, da se v javnosti opraviči in ni samo tiho in reče end of story.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

sirotka ::

Ne vem, če je to že bilo tukaj, vendar je dobro napisano:

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Utk ::

perci je izjavil:

To, da so Jajotovi pisuni ukradli govor, je patetično.

Je pa Jajotova kraja nekaj kategorij nižje po lestvici od Kobalovega dejanja. Je pa res, da je Jajo bivši premier in vodja opozicije, tako da za njega veljajo drugačna pravila. Če bi govor ukradel nek župan na xy proslavi, zadeva sploh ne bi prišla v medije in s tem se ne bi nihče ukvarjal.

P.S. nisem volivec JJ.

Tista Janševa izjava je tako znana, da sem jaz, pa se nimam za nekega poznavalca zgodovine in/ali literature, takoj vedel, da je povzeto po enem Angležu. Čudno da ni nihče drug tega skapiral eno leto. Ali pa je, pa so to ven dali šele ko so rabili municijo. A če bo čez 20 let nekdo reku, da danes lahko sanjamo, jutri je pa nov dan, bo to spet kraja, ali bo napol pričakovano, da večina VE čigavo je to, da je pa vseeno za ponovit v tisti situaciji.

Vazelin ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/c...

Celjsko gledališče bo danes kazensko prijavilo režiserja in igralca Borisa Kobala zaradi suma storitve kaznivega dejanja kršitve materialnih avtorskih pravic, na organih pregona pa je, da ustrezno ukrepajo, je povedala upravnica gledališča Tina Kosi. Kobal je avtor komedije Profesionalci espe, ki pa je bila plagiat.

imagodei ::

sirotka je izjavil:

Ne vem, če je to že bilo tukaj, vendar je dobro napisano:

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Niti ni tako zelo dobro napisano.
- Hoc est qui sumus -

ZaphodBB ::

imagodei je izjavil:

sirotka je izjavil:

Ne vem, če je to že bilo tukaj, vendar je dobro napisano:

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Niti ni tako zelo dobro napisano.

Vprašanje ni koliko dober pisatelj je Mazzini, temveč ali je njegov razmislek povsem iz trte izvit?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

imagodei ::

Če bi bral to temo, bi videl, da nismo kritizirali njegovega sloga, ampak kar lepo vsebino.
- Hoc est qui sumus -

Ales ::

Poleg tega, da ga bodo kazensko ovadili, še (vir):

Tina Kosi je na petkovi novinarski konferenci napovedala, da bodo od Kobala terjali tudi povrnitev 13.000 evrov bruto. Prejel jih je kot avtor sporne komedije, ki je prevod dela La prova generale (Generalka) italijanskega avtorja Alda Nicolaja. V škodo gledališče vključuje tudi avtorske honorarje za 15 prodanih predstav, ki so jih morali odpovedati. To škodo morajo še oceniti.

Ker so plagiat prijavili sami, je gledališče dobilo zgolj 3063 evrov avtorske kazni, ki jo morajo plačati agentu v Italiji. Predstavo, ki na gostovanju stane 3000 evrov, so pred tednom dni že umaknili s sporeda, imajo tudi prepoved njenih nadaljnjih uprizoritev.

ZaphodBB ::

imagodei je izjavil:

Če bi bral to temo, bi videl, da nismo kritizirali njegovega sloga, ampak kar lepo vsebino.

Kolikor sem bral temo ni vprašanje ali je kdo zagovarjal Kobala, temveč predvsem kaj razumemo kot zagovarjanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Gagatronix ::

> temveč predvsem kaj razumemo kot zagovarjanje

Na slo-techu ocitno vse kar ni takoj strelski vod.

imagodei ::

@ZaphodBB,

Težko je debatirat s tabo, ker stalno prestavljaš vratnice. Najprej govorimo o tem, da so javne osebe zagovarjale Kobala. Ko ti pokažemo, da si odzive lahko predstavljaš kot zagovarjanje samo z veliko domišljije, gre nenadoma za damage control in preusmerjanje pozornosti. Že naslednji moment se pogovarjamo o tem, a je Mazzini dober pisatelj. Hipec za tem se premisliš in je osrednje vprašanje, kaj razumemo kot zagovarjanje.

Se pa strinjam, da si zdaj končno bližje srži nesporazuma, ki se je izkristaliziral v tej temi. Namreč, nekateri hočete svet nujno videt kot črno-bel. Če ne kimamo skupaj z vami, češ "Kobala na kol, Kobala na vrbo!", potem očitno relativiziramo njegovo dejanje. Gre za kar hudo napako.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Ni trajalo niti en dan, da so noter vpletli Janšo >:D.

Drugače je Mazzini tukaj lepo napisal...

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Pa za lene branja...


Če želimo spremeniti slovenski odnos do kraje, je prvi korak, da za Kobalovo dejanje ne iščemo opravičil. Ni ga treba ne blatiti ne linčati, moramo pa mu hladno in s prezirom povedati, da je kršil naše moralne norme in da ga pri tem ne podpiramo ter ne opravičujemo, ker si želimo živeti v boljši družbi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

HAHAHA 'da je kršil naše moralne norme in da ga pri tem ne podpiramo ter ne opravičujemo' hahahha,

V džavi kjer sta Popo in Leljak seljak župan, Jelo poslanec in Jajo večni veliki vodja.. Dober vic.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Jaz ne opazim razlike med Kobalovim dejanjem in krajo v trgovini. Oboje je za rezultat isti in kot takega bi morali tudi procesirati Kobala;)

Lahko da je v SLO kulturni sferi to nekaj normalnega (da se vzame neko XY predstavo iz tujine in se jo prevede, ter označi kot avtorsko delo). Sklepam po tem, da je kulturna sfera nekaj sumljivo tiha in je morda tudi ostale strah, da se kaj ne razišče :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

          ::

Vazelin je izjavil:

Jaz ne opazim razlike med Kobalovim dejanjem in krajo v trgovini. Oboje je za rezultat isti in kot takega bi morali tudi procesirati Kobala;)


A niso v gledališču podali ovadbe? Vsaj novica je bila taka. Od tukaj naprej je to stvar organov pregona in ne javnosti. Ne vem, kaj bi v tem primeru še rad.

Vazelin je izjavil:

Lahko da je v SLO kulturni sferi to nekaj normalnega (da se vzame neko XY predstavo iz tujine in se jo prevede, ter označi kot avtorsko delo). Sklepam po tem, da je kulturna sfera nekaj sumljivo tiha in je morda tudi ostale strah, da se kaj ne razišče :)


Res ne vem, kaj v tem primeru pričakuješ? Iz muhe delate slona. Za dejanje bo kazensko in odškodninsko odgovarjal, izgubil je ugled in še od kje bo odletel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sedemnajst let zatem še vedno z vami: The Pirate Bay

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
329318 (5844) AštiriL
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230592 (17789) Phantomeye
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729226 (24528) bajsibajsi
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914113 (11445) jype
»

Norveški fotograf predstavljal fotografije iz banke posnetkov kot lastne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6417687 (13252) noraguta

Več podobnih tem