» »

Pištola

Pištola

«
1
2

aandrejj ::

Zanima me, kje v Sloveniji (predvsem LJ) se da kupit pištolo, koliko stanejo. Kašni so postopki za pridobitev orožnega lista, ...

LP
  • zaklenil: Mavrik ()

Kaličopko ::

polnoletn, nekaznovan, da nisi psihični bolnik, testi pa še kej...

aja kup se jih pa u Mercatorju>:D :D

Zgodovina sprememb…

sverde21 ::

Rej vpraši, kolk orožn list košta, pa kak se ga dobi, šele pol lahk razmišlaš o pištoli.
<?php echo `w`; ?>

Snegec ::

Pištolo lahko kupiš pri lokalnem švercerju.. orožni list boš pa morda težko dobil, če nisi v pravi stroki (varovanje, lovstvo, vojska itd).

Kolikor se spomnim nekaj let nazaj.. je seveda vse odvisno, kakšno orožje misliš kupiti... za začetek, lahko povprašaš na najbližji policijski postaji - da te v primeru, če namerno želiš kršiti zakon, kar takoj pospravijo na hladno.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

mchaber ::

.

Kaličopko ::

dobra fora:D

bluefish ::

zakaj le? Na prvi strani zadetkov, bolj proti dnu, sta dve ali tri prave pištole.

Poldy ::

Poglej, če s sabo nosiš orožje, samo povečaš možnost, da se ti kaj naredi. Sploh pa, če obiskuješ ta forum, dvomim da imaš toliko jajc da bi pritisnil na petelina.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Kaličopko ::

ja zdele sm pogledou prej sm vidu sam tazgorno:8)
drgač sm ap mislu da tok starih spljoh nemorš več dobit...8-O
razn glock je novejši

d0rK ::

Kok je men lepo, k folk zadne kr palamudit ceprov nima palamudenje nubene veze z vprasanjem.
A je kje reku, da bo pistolo s seboj nosu?


Skratka postopek je nekako tak:

1. Obiskovanje tečaja varnega rokovanja z orožjem
Strošek: Tečaj - 12.000 SIT + Izpit - 12.000 SIT

2. Zdravniški pregled
Strošek: 12.000 SIT ali 18.000-25.000 SIT

3. Poravnanje finančnih obveznosti do strelskega kulba (clanarina)
Strošek: načeloma 80.000 + 25.000 SIT

4. Potrdilo o nekaznovanju
Strosek:

5. Varnostni izpit IPSC
Strošek: 5.000 SIT

6. Prva tekma
Strošek: 3.500 SIT + stroški streliva

7. Nabavno dovoljenje 1/2
Na UPRAVNI ENOTI vložimo vlogo za nabavno dovoljenje h kateremu priložimo:
- potrdilo o opravljenem izpitu VARNEGA ROKOVANJA Z OROŽJEM
- zdravniško spričevalo
- potrdilo Slovenske zveze za praktično streljanje.
Strošek: 8.000 SIT

8. Nabavno dovoljenje 2/2
Po ca. 30 dni prejmemo nabavno dovoljenje (po pošti).

9. Nakup kosa (pištole)
Na pot in v nabavo kupit kos
Strošek: 150.000 SIT

10. Orožni list za športno orožje
Na upravni enoti z orozjem in dokumenti katere je izpolnil prodajalec prejmemo OROŽNI LIST.
Strošek: 8.000 SIT

@LOL ::

Mene pa zanima kaj bi sploh nekdo rabil eno pištolco doma? Sej če koga veseli streljanje gre lahko v kak strelski klub za par jurjev malo sproščat arenalin:|
Ne vem kaj za boga je tako pomembno da imamo doma eno pištolco? Za občutek varnosti al kaj?

d0rK ::

Kaj pa ce zeli postat lovc?


Ljudje, mal mn se obremenjujte s stvarmi, ki se vas ne ticejo.

Kaličopko ::

s pištolo bo bl težko loviu:|
"ujame" lahk sam svojga šefa>:D

d0rK ::

Pistolo ma vsak lovec. In z njo se ne lovi, ampak za obrambo pred divjimi zivalmi.

#000000 ::

Nima je vsak lovec, imajo pa jo za milostni strel. LP

Brane2 ::

dork: O.K. To je za športno uporabo orožja.

Kakšen pa je postopek za pridobitev orožja za lastno varnost ?

Domnevam, da je prvih nekaj točk enakih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Primoz ::

 

 

Upravičeni razlog za nabavo orožja ima tisti posameznik, ki dokaže, da je njegova varnost ogrožena v tolikšni meri, da za odvrnitev te ogroženosti potrebuje orožje. Torej mora v postopku pred upravnim organom dokazati dejansko ogroženost, pri čemer je orožje edino in najprimernejše sredstvo za odvrnitev te ogroženosti.

There can be no real freedom without the freedom to fail.

Brane2 ::

Kakšne so pa kazni, če te dobijo z neprijavljenim orožjem ?

V bistvu me zanima dvoje, kako je:

- če ti pač simpl najdejo pištolo pri kaki preiskavi ali kaj podobnega

- če z neprijavljeno pištolo koga ustreliš in se potem sklicuješ na dejanje v sili (= Hoteli so me ubiti, zato sem nujno rabil orožje. Po legalni poti ga nisem dobil, zato sem ubral drugo pot...)
On the journey of life, I chose the psycho path.

MeGreat ::

@poldy Na petelina je najmanjši problem pritisniti, večji problem so posledice
Tudi mene zanimajo kazni za nošenje orožje ki ni prijavljeno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

jype ::

Jaz upam, da je kazen dovolj stroga, da ko prideš iz zapora ne kupiš nove pištole, ampak naslednjega ubiješ s topim predmetom.

MeGreat ::

Pa čeprav v samoobrambi?

jype ::

Ja, sej če ga ubiješ v samoobrambi z legalnim pajserjem, potem nisi nič kaznovan.

Če ga pa v samoobrambi z neprijavljenim orožjem pa upam, da je sankcija huda.

Brane2 ::

Slišal sem drugače, zato bi rad še kako mnenje, po možnosti pravnika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

V Ambrusu bodo imel cigoti razprodajo k se selijo na novo lokacijo - pejt tja boš dobu diskontne cene. Al pa kupiš tri plačaš dve.>:D

Trololololo1 ::

Vzameš pet, dobiš kalašnik zastonj. Drugače pa pištolo lahko za vsakim vogalom kupiš. Če bi jo res tako zlo potreboval, bi jo verjetno že imel. Če pa misliš, da boš s pištolo bolj ql, pa ti jo odsvetujem, ker je vlka možnost, da se poškoduješ.

#000000 ::

Brane 2
Zdej točno ne vem kako je danes ampak meni so pred časom (cca 2 leti nazaj) našli v avtu pod zicom Beretta 92, fasu sem prvo preiskavo vsega možnega + 25.000 sit kazni pri sodniku za prekrške.

Polcjot je reku da če bi jo imel za pasom bi kaseru arest. Zakaj kako in po kerem členu pojma nimam. LP

Trololololo1 ::

Tud, če dobite orožni list in streljate n streliščih ne pomeni, da lahko nosite pištolo za pasom. To pomeni, da lahko pištolo uporabljaš na streliščih. Verjetno bi mel probleme, če bi se z njo kaj veliko branil pred ostalimi.

Brane2 ::

Se pravi, kazen za posest pištole je (lahko) malenkost. Vsaj prvič.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trololololo1 ::

Brane2 odvisno od policista, sodnika in tvojih prejšnjih grehov.

perci ::

Brane2: To, da ubiješ nekoga v "neprekoračenem silobranu" z nelegalnim orožjem nima nobene veze. Isto kot če bi ga fental s športno harpuno, lokom ali Tefal ponvijo. Ne boš odgovarjal za kaznivo dejanje umora. Govorim torej, če je dejansko šlo za neprekoračen silobran. Sama nelegalnost posesti orožja nima s kaznivim dejanjem veze.

Boš pa odgovarjal ločeno od tega, ker so te dobili, da imaš nelegalno orožje. Enako kot če z njim ne bi nikogar ubil.

#000000 ::

Mislm da policaj in predkaznovanost tukaj ne igrajo nobene vloge (razen sodnika, pač pri odmeri kazni je on glavni) ker pač zapadeš pod prekršek in ne kaznivo dejanje, kar je velika razlika (vsaj v sankcijah) res pa je da če ti jo najdejo v avtu ali doma v predalu, ali če mahaš z njo po globalu, je velika razlika ker tkrat ti mislim da ne morejo nabit člena za promet in preprodajo, kjer sodnik za prekrške ne pride več v obzir.

Sej tukaj gor je nekaj pravnikov in bodo kej dodali ali me popravli, vkolikor nimam prav.
Ampak površno gledano jo lahko pri nas precej poceni odneseš glede pištole pri nas, ne vem kao točno je če ti pod zicom najdejo UZI-ja z denferjem ipd. vojaško orožje, za eksploziv greš definitvno sedet (edino če nisi vedel kaj imaš in ti to uspe tudi dokazat) dočim da te recimo v Italiji zahaklajo z rorom v aavtu, lahko skor 99.9% računaš na ene 5 let aresta. I feel slovenia :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Brane2 ::

Boš pa odgovarjal ločeno od tega, ker so te dobili, da imaš nelegalno orožje. Enako kot če z njim ne bi nikogar ubil.


O.K, ampak a ne bi bila že sama samoobtamba močna olajševalna okoliščina ? V smislu bil si hudo ogrožen in za obrambo lasntega življenja si moral nekaj narediti, zato si si priskrbel orožje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Ja sam laho z nakupom v naprej (in omembo le tega na sodniji) popušiš morda celo naklepni umor ??

Recimo da si je Ulčar nabavil ror in ustrelu Pluta (že ko bi se prikazal na Jančah) IMHO bi najebal k žuti.

Brane2 ::

Že, ampak Plut ga je dvba tedna prej pretepel na domu.

Če bi Ulčar takrat nabavil pištolo in ga počil pri drugem "obisku" a ne bi bla to močna olajševalna okoliščina ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Definitivno, sam škoda je ker bi verjetno vseeno šel za kak let sedet al pa pogojna, drugač pa bi blo kr fajn če bi blo dovoljen met orožje v bajti, tko k amerikanci, pa pok pok, na sodišu pa rečeš, alora mi je bil malenkost sumljiv, da mi misle hruško orabutat >:D

perci ::

O.K, ampak a ne bi bila že sama samoobtamba močna olajševalna okoliščina ? V smislu bil si hudo ogrožen in za obrambo lasntega življenja si moral nekaj narediti, zato si si priskrbel orožje...
Olajševalne okoliščine niso relevenantne pri ugotovitvi ali si izpolnil zakonske znake nekega prekrška. So pa relevantne pri odmeri kazni. Tako bi recimo sodnik za prekrške lahko ugotovil, da si kriv storitve določenega prekrška, da pa te bo zaradi posebnih olajševalnih okoliščin kaznoval zgolj z opominom. Ampak to je zdaj že veliko "če"-jev v igri.

Loki ::

ce dobis orozni list za pistolo za uporabo na streliscih, lahko le-to prenasas samo od strelisca in direkt domov, mora biti varovana z zabico, pa naboji morajo biti loceni od same pistole (ne vem pa, ce morajo biti varovani), ce jih sploh lahko nosis s sabo (nisem preprican).
za obrambo pa lahko pozabis ze na osnovi tega, da obiskujes ta forum. >:D geekom noben ne da orozja (ceprav bi ga rabili :( )

pa mocno dvomim, da bos v primeru posedovanja nelegalnega orozja odnesel samo z opominom, tudi ce si mati terezija. ko si ga kupil, si (verjetno) zagotovo vedel, zakaj ga bos uporabil in vedel, da je nelegalno.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Johanson ::

Madonca, ko berem koliko komplikacij je s pridobitvijo dovoljenja za nošenje pištole, se mi dozdeva da se je ceneje preseliti v ZDA. :(

Nekaj me še zanima; kako je s pridobitvijo neprebojnega jopiča? (ne rabim ga zase, samo tako iz firbca sprašujem) Ker mislim da sem nekje bral novico, kako si je neka priča hotela nabaviti neprebojni jopič (ker se je bala povračilnih ukrepov), pa ji država ni odobrila dovoljenja. Zanima me, če je res tako težko se dokopati do jopiča, a je bil tisto samo bull?

Komplikacije ob nakupu pištole še razumem, neprebojni jopiči in podobna navlaka bi se pa po mojem mnenju morala prodajati brez dovolilnic.

Prav tako pa se mi zdi zanimivo, kako država ki ne more nuditi varnosti svojim državljanom zatira pravico do nošenja orožja. Saj morda je to prav, samo problem nastane, ko kriminalec brez problema pride do pištole, ter tako ustrahuje vse poštene državljane, ki pa si še neprebojnega jopiča ne smejo omisliti. :(

d0rK ::

Cist prov je da je kompliciran dobit orozje. Ce ga rabis dobit legalno, se bos ze potrudu.


Zatira pravico? Najbrols da kr v ustavo damo dodatek, da lahka ma usak orozje. Pol bomo pa res k v Ameriki.

root987 ::

Za neprebojni jopič rabiš dovoljenje?

Kako pa le-tega pridobiš in kje se sploh kupijo ko si pridobiš dovoljenje.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

#000000 ::

Johanson

Neprebojni jopič je enako težko dobit, če ne celo težje ! Pač zato ker če maš oblečenga ti tud polcaj "nič ne more" zato ga ne morš kr kupit (edino če so kej zamenjal zakonodajo) Poklič na www.arex.si oni so uvozniki in prodajalci za policijo, vojsko ipd. Zadeva je oštevilčena tko k orožje in za vsak kos naj bi se "vedlo" kje je in kdo ga je kupil.

Stane pa od cca 120.000 sit pa do 300.000 sit lahko tudi več, odvisno če je za ta in ta kaliber + nož je najdražji. LP

Brane2 ::

To sem tudi jaz slišal in sem vprašal policaja, pa se je delal butast.

Sem pa nekoč našel na netu neko firmo, ki dela kakovostne neprebojce v obliki bunde.
On the journey of life, I chose the psycho path.

chucki ::

V trgovini lovec v Celju jih imajo.
klik.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

#000000 ::

Poklič na www.arex.si kjer pravijo drugače, edino če niso kej spremenil pravil ipd. in zdaj prodajo zadevo tudi fizični osebi, katera ni vojak policaj ali kak varnostnik. LP

Loki ::

neprebojne jopice (bolj soft variante, noz + malokalibrsko orozje, niti ne vem kaj, dvomim da 9mm) je prodajal tudi en e-shop za lovce in airsoft, ki ima trgovino na netu. so bile pa cene za anti-noz ~60ksit.
I left my wallet in El Segundo

Kaličopko ::

"V trgovini lovec v Celju jih imajo."

štajarski neprebojni jopiči so zelo podobni kozmodisku:D :D :D

Zgodovina sprememb…

MasterS ::

Looool, kero dump wprasanje! Kaj ti mislis da orožne liste kar na plac talajo? Orožen list ti se ne da dobiti kar tako enostavno, sprva rabiš precej papirjev in nekaj znanja! Važen pa je tudi namen! Poleg tega pa zadeva še ni pocen...

Zgodovina sprememb…

zdravc1974 ::

Tema je zastarala a vseeno:),mogoče bi se pri nas tudi prijel ameriški zakon o orožju,sej naša policija itak nič ne naredi,v več primerih bi se to splačalo :D

#000000 ::

No jest sem prec zato, naj v tem primeru enako kot v ostalih ko se sprejema kaka hecna zakonodaja pogledajo VEN, pač vsakič rečejo "ja v tujini je pa tko in tko zakaj pri nas neb bilo še huje" pač nej se še tukaj zgledujejo po tujini, v tem primeru po USA, tam je "ne vem če povsod" omogočena pravica do orošja po ustavi, imaš ga lahko doma, nekje celo v avtu, uporabiš ga lahko v silobranu, če pa koga ubiješ te pa lahko posadijo na old-sparky al pa v najbopljšem primeru doživljenski zapor.

Je fajn, zaslužjo z orožjem, seveda je treba strelat in trošit municijo, če pa koga kokneš po nepotrebnem ima spet par paznikov v zaporu zagotovljen šiht, tko da zgube uglavnem ni. :))

Mesar ::

So že čist poceni, za manj kot 200 eur jo že dobiš... http://www.bolha.com/stroji-orodja-osta...
Your turn to burn!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678486190 (7954) fikus_
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203437 (18752) gruntfürmich
»

Zračna pištola

Oddelek: Loža
287735 (4288) Okapi
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544803 (32553) c3p0
»

Streljanje na daljše razdalje

Oddelek: Loža
406735 (5101) noraguta

Več podobnih tem