» »

Debelost

Debelost

bambam20 ::

antonija je izjavil:

bambam20 je izjavil:

ja, seveda. Zelo bo imel definirane mišice z 62 kg :). Če se izrazim po domače ma s postlo vred 50 kg :).
(slavnih) 63 kg (140 pounds) misic.

IMO precej lepo definirane glede na maso, clovek je pa tudi bil v vrhunski telesni formi.


Tkole si mislu a ne
 :)

:)

DarwiN ::

Zasedamo zavidljivo 14. mesto. Dajte se malo zamislit, slo-techovci. ;)

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Machete ::

Kakšno zastavo so nam pa tokrat podelili? :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kingsix ::

Dajte se prosim malo skoncentrirat ljudje. Ni težlo bit ne-debel.

jype ::

Sej nismo od fructala.

DarwiN ::

Pravkar zaključil 41-urni water-only post s hamburgerjem in praženim brokolijem. Follow my lead, people. :|

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kingsix ::

Ja, občasni daljši fasti so super. Podoben efekt lahko tudi dosežeš tudi z: intermittent fastingom. Torej vsak dan npr 16h fast.
ali
zadevo delno mimikaš z kakšno keto dieto

Invictus ::

Minimalna dolžina za post je 14 dni. Potem se baje vidijo učinki.

Vse ostalo je brez zveze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DarwiN ::

Ti ga serješ, Invictus. To je tko, kot bi rekel: "Če želiš privarčevat 10.000€, moraš dat na stran najmanj 1.000€ na mesec. Vse ostalo je brezveze.".. Ne drži, a ne. Lahko daješ na stran 50€ in boš ravno tako dosegel cilj, le dlje časa bo trajalo.

Kot je omenil kingsix, IF 16/8 je povsem dovolj, torej da vse kalorije zaužiješ znotraj 8-urnega okna vsak dan (ali vsaj 5-6 dni v tednu), izven tega časovnega okna pa samo kakšne "brezkalorične" pijače (kava/čaj brez dodatkov). Ljudje se potem praviloma nič dost bolj ne nažirajo v teh osmih urah in posledično shujšajo, lepo postopoma čez dolgo obdobje, tako kot je najboljše.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuall ::

Počakaš, da te punca pusti ali da te odpustijo iz službe ali kaj podobnega pa boš zgubil apetit za en mesec in hujšal 10kg/mesec, samo pazi, da se ne boš zredil nazaj. Izkoristi priložnosti, ki so ti dane v življenju. :)

jype ::

Al pa nonstop amfetamine, pa tut shujšaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

BigWhale ::

jype je izjavil:

Al pa nonstop amfetamine, pa tut shujšaš?

Lahk si tud na koainu in gredo kile zlo lepo dol.

Oboje je precej podobno marsikateri novodobni dieti. V nekaterih primerih mogoce se bolj zdravo. ;>

MasterTade ::

O malora 20% debelih, preseneča me tudi Islandija. Angleško govoreče države niti ne. Jah treba je štet kalorije ali pa vsaj kvalitetno jest, vi bi pa še kar postavljali burger kinge in mcdonaldse, čeprav so čisti scam

Magic1 ::

Kot da so hamburgerji problem... Če bi ljudje samo hamburgerje jedli, sploh nebi bilo problema. Samo ljudje žrejo zraven še pomfri, čebulne obročke (ali kaj drugega pohanega), pol litra soka (ali več), za čez pa še kakšno cheap sladico. Kalorij 1500 v cukrih in maščobi.
Magic

bambam20 ::

Sami hamburgerji verjetno res niso problem. So pa problem tisti prelivi in omake, ki jih talajo zravem. Dvomim, da bi se kdo resnično preobsežno zredil od navadnega hamburgerja.

IL_DIAVOLO ::

Beljakovine, beljakovine pa cim manj hidratov in cukra. 30 min gibanja na dan seveda ne skodi :)

janezvalva ::

kuall je izjavil:

Počakaš, da te punca pusti ali da te odpustijo iz službe ali kaj podobnega pa boš zgubil apetit za en mesec in hujšal 10kg/mesec, samo pazi, da se ne boš zredil nazaj. Izkoristi priložnosti, ki so ti dane v življenju. :)

:))
všeč mi je tvoj stil. išči dobro v slabem

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

Sami hamburgerji verjetno res niso problem. So pa problem tisti prelivi in omake, ki jih talajo zravem. Dvomim, da bi se kdo resnično preobsežno zredil od navadnega hamburgerja.

Plus krompir...

Od mesa še nihče ni bil debel.

Od prilog pa marsikdo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SmeskoSnezak ::

https://www.oecd.org/els/health-systems...

Ni tak hudo... smo pod OECD povprecjem.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sami hamburgerji verjetno res niso problem. So pa problem tisti prelivi in omake, ki jih talajo zravem. Dvomim, da bi se kdo resnično preobsežno zredil od navadnega hamburgerja.

Plus krompir...

Od mesa še nihče ni bil debel.

Od prilog pa marsikdo ;).



Ja no :D

TESKAn ::

Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

FireSnake ::

Noro dobra oddaj na TV SLO2:
https://tv-spored.siol.net/kanal/slo2/o...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PurpleRain ::

FireSnake je izjavil:

Noro dobra oddaj na TV SLO2:
https://tv-spored.siol.net/kanal/slo2/o...


Res bla dobra. Se človek malo zamisli, kolk sranja požremo vsak dan.

mr_chai ::

jp. čas je za akcijo. Treba se je izobraziti, kaj je to sploh zdrava prehrana. Odgovor ni tako preprost.

FoxKnox ::

Človeško telo se razlikuje od osebe do osebe. So ljudje ki pojejo hudiča in pol pa so suhi kot trlice, so ljudje, ki jejo malo, kile gredo pa samo gor.
Glavno vlogo ima metabolizem , ki skladišči ali maščobe ali ogljikove hidrate,glede na potrebe, veliko je pa odvisno od gibanja in vsakodnevnega načina življenja .

kuall ::

fun fact: če ješ 2 do 3x na dan se je nemogoče zredit. prigrizki redijo.
med mladimi je opažati dosti debelinkotov, kar me ne moti, debele mlade ženske so smexy.
stare suhce pa občudujem, ker je težko v starosti obdržat suho postavo.
sladkarije niso problem ampak suma dnevnih kalorij in prevelika frekvnenca obrokov.

Voss ::

Dokumentarec o problematiki, ki jo vsi poznamo in hkrati vsi sproti pozabljamo. Sem bil na popotovanju v ZDA. Vsaka vas je imela McDonald's, vsa hrana iz trgovine pa je imela nek dodatn cukr not. To je bil tam zame največji kulturni šok. Imajo res vsega boga, ampak vse pocukrano. Z oglasi pa te bomandirajo na dobesedno vsakem koraku. Tudi porcije so večje + takšna hrana je cenejša od zdrave, kar je bilo povedano tudi v dokumentarci.

Sem stanoval v Londonu - Paddington dva meseca. V isti ulici McDonald's, Burger King in Subway, pa še Starbucks. Težko se je potem upreti, da ko hodiš domov čisto utrujen, da ne obiščeš eno izmed teh restavracij in si prihraniš čas za kuho. Ob hitrejšem tempu življenja pa sploh. To omenjam, ker je v Sloveniji tega še malo. Najprej so vsi navijali za McDonald's, smo ga dobili, potem so vsi navijali za Burger King, smo ga dobili, sedaj v Ljubljani vsi navijajo za KFC.

Sedaj pa je prišla še epidemija in že kar bolezenska obsedenost z Woltom/Glovotom, kjer pa je prav tako večina hrane nezdrave. In zanimivo, med epidemijo in karanteno je bilo celo oglaševano #OSTANIDOMA. Če si šel v drugo občino na goro so te pa oglobili. Mislim totalno noro in skregano z logiko. Otroke so pa policisti iz igrišč odganjali s prižganimi lučkami.

Glede prehrane otrok pa tudi... poglejte samo kaj žrejo v šolah. Tista pica pa en sok s polno sladkorja. Starši jim pa še monstre in ostale energijske pijače kupujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

IL_DIAVOLO ::

kuall je izjavil:

fun fact: če ješ 2 do 3x na dan se je nemogoče zredit. prigrizki redijo.
med mladimi je opažati dosti debelinkotov, kar me ne moti, debele mlade ženske so smexy.
stare suhce pa občudujem, ker je težko v starosti obdržat suho postavo.
sladkarije niso problem ampak suma dnevnih kalorij in prevelika frekvnenca obrokov.


Ocitno se nisi slišal za slabo delovanje ščitnice in upocasnjen metabolizem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

bool-sheat. to "jesti čimvečkrat na dan po malem" je propaganda prehranske industrije, da bi več požrli. poslušaj zobarja raje, ki pravi jesti redko in vsakič po koncu si umij zobe.

metabolizm se ne more toliko upočasnit, kolikor lahko ti poješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

CiClon ::

Voss je izjavil:

Dokumentarec o problematiki, ki jo vsi poznamo in hkrati vsi sproti pozabljamo. Sem bil na popotovanju v ZDA. Vsaka vas je imela McDonald's, vsa hrana iz trgovine pa je imela nek dodatn cukr not. To je bil tam zame največji kulturni šok. Imajo res vsega boga, ampak vse pocukrano. Z oglasi pa te bomandirajo na dobesedno vsakem koraku. Tudi porcije so večje + takšna hrana je cenejša od zdrave, kar je bilo povedano tudi v dokumentarci.

Sem stanoval v Londonu - Paddington dva meseca. V isti ulici McDonald's, Burger King in Subway, pa še Starbucks. Težko se je potem upreti, da ko hodiš domov čisto utrujen, da ne obiščeš eno izmed teh restavracij in si prihraniš čas za kuho. Ob hitrejšem tempu življenja pa sploh. To omenjam, ker je v Sloveniji tega še malo. Najprej so vsi navijali za McDonald's, smo ga dobili, potem so vsi navijali za Burger King, smo ga dobili, sedaj v Ljubljani vsi navijajo za KFC.

Sedaj pa je prišla še epidemija in že kar bolezenska obsedenost z Woltom/Glovotom, kjer pa je prav tako večina hrane nezdrave. In zanimivo, med epidemijo in karanteno je bilo celo oglaševano #OSTANIDOMA. Če si šel v drugo občino na goro so te pa oglobili. Mislim totalno noro in skregano z logiko. Otroke so pa policisti iz igrišč odganjali s prižganimi lučkami.

Glede prehrane otrok pa tudi... poglejte samo kaj žrejo v šolah. Tista pica pa en sok s polno sladkorja. Starši jim pa še monstre in ostale energijske pijače kupujejo.


Kot da je pri nas McDonalds problem. Verjetno je boljši kot pa šiptarski kebabarji, ki so mu konkurenca v fast foodu. V Meku imaš vsaj majhne porcije, tako da si iz kalorijskega vidika na boljšem. Če pa folk nima samodiscipline, je pa to drug problem. Da iz higienskega vidika sploh ne delamo primerjave.
Cel kup Monstrov je brez kalorij itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

Voss ::

S čim pa nadomestijo sestavine v free sugar Monstrih? Daj no, valda ne padeš na tako očitno marketinško foro kot je "no cukr"? Saj se ne gre samo za kalorije.

Ne dolgo nazaj so rdečega monstra umaknili iz prodaje za nekaj časa, ker je bilo določenih sestavin preveč. Sedaj je že veselo nazaj na policah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

redtech ::

Voss je izjavil:

S čim pa nadomestijo sestavine v free sugar Monstrih? Daj no, valda ne padeš na tako očitno marketinško foro kot je "no cukr"?

Ponavadi: Aspartam, Acesulfam-K -> bolj cuker potem :)

PacificBlue ::

Moja hiba je edino čokolada, peciva, torte. Včasih v količinah, da bi mi lahko bilo nerodno:). Yolo.

Fast food pa zelo redko. Vsaj kebab, v Mcdonaldsu pa nisem jedel že enih 20let.

Zelo hitro pa mi telo zaznava razliko med procesirano in domačo hrano.
Veliko boljše se počutim, če jem domače pridelano oz vsaj doma skuhano.

Mene že aspartam "ubije" postanem rahlo nervozen, nemiren. Tako da teh stvari se poskušam čimbolj izogibat.

energetik ::

PurpleRain je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Noro dobra oddaj na TV SLO2:
https://tv-spored.siol.net/kanal/slo2/o...


Res bla dobra. Se človek malo zamisli, kolk sranja požremo vsak dan.
Sem na hitro pogledal in se že na začetku nisem strinjal. Ker baje fizika in naša volja ne vplivata, krive so korporacije in marketing. Jaz temu rečem bulšit, krivi so ljudje sami, ker so neizobraženi in ker nasedajo.
Tudi se ne strinjam, da je zdrava hrana draga. Osnovna živila so poceni. Fižol, soja, čičerika, polnozrnate žitarice, nekaj mesa in zelenjave - meni se to ne zdi drago glede na ves predelan in pakiran šit, ki se prodaja.
Torej kriva je lenoba in neznanje. Fizika pa še vedno velja. Če poješ manj kalorij kot jih porabiš, se zredil ne boš. Ali boš manj pojedel ali več migal, pa je od vsakega izbira.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Razen, ko ne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Voss ::

Neznanje bi lahko rešili že z eno uro na mesec v šolskem sistemu.

mr_chai ::

Danes sem si za kosilo pripravil pečene kozice v mešani solati(malo radiča, kristalke in motovilca). Dodal sem še črne olive, mozzarelo, olje, kis in malo soli.

Samo vprašanje je ali sem jedel zdravo. Iz kje so bile tiste kozice...

kuall ::

Meni je najbolj okusno jesti tisto, kar sem si sam pridelal. Malo zato, ker je res bolj okusno in kvalitetno (vse itak bio), malo pa zato, ker sem pač sam pridelal in bolj cenim tako hrano, za katero je bilo treba delati. Mi je cilj vsaj 80% hrane, ki jo pojem sam pridelat. Zdej sem tam recimo na 50%, bi bil višje, če ne bi požrl tudi dosti sladkarij. Sladkarijam se ne nameravam odpovedat, samo zmanjšat količino, ker se mi zdi neumno zamujat tak užitek v življenju. Zdaj bom že začel sadit zelenjavo v lončke, da bo potem maja že velika in kmalu za jesti.

D3m ::

FoxKnox je izjavil:

Človeško telo se razlikuje od osebe do osebe. So ljudje ki pojejo hudiča in pol pa so suhi kot trlice, so ljudje, ki jejo malo, kile gredo pa samo gor.
Glavno vlogo ima metabolizem , ki skladišči ali maščobe ali ogljikove hidrate,glede na potrebe, veliko je pa odvisno od gibanja in vsakodnevnega načina življenja .


V Auschwitzu so bili vsi enaki.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krempelj ::

Samo v pomislek: v naravi je ucinkovito skladiscenje kalorij zazeljena lastnost.

S prevec gledanja marketinga smo si ustvarilo podobo idealnega cloveka v stilu chihuahue.

K cemur stremimo danes, marketinskemu lepotnemu idealu (ki se lahko cez eno leto obrne za 180), je nezdrava podoba, naravi neprilagojenega osebka.

In, ce se kdo spomni renesancnih slik, bo hitro ugotovil, da se lepotni ideali menjajo hitreje kot genetski zapis cloveskega metabolizma.

(pa naj mi vse chihuahue in tisti, ki bi to radi postali, ne zamerijo)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

D3m ::

In, ce se kdo spomni renesancnih slik, bo hitro ugotovil, da se lepotni ideali menjajo hitreje kot genetski zapis cloveskega metabolizma.


V preteklosti so debeli v očeh drugih pomenili, da izhajajo iz premožne družine oz. DA IMAJO ZA JESTI.

:)

Suh folk je takrat pomenil, da so reveži in, da ne morejo nahraniti družino.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

krempelj je izjavil:

Samo v pomislek: v naravi je ucinkovito skladiscenje kalorij zazeljena lastnost.

S prevec gledanja marketinga smo si ustvarilo podobo idealnega cloveka v stilu chihuahue.

K cemur stremimo danes, marketinskemu lepotnemu idealu (ki se lahko cez eno leto obrne za 180), je nezdrava podoba, naravi neprilagojenega osebka.

In, ce se kdo spomni renesancnih slik, bo hitro ugotovil, da se lepotni ideali menjajo hitreje kot genetski zapis cloveskega metabolizma.

(pa naj mi vse chihuahue in tisti, ki bi to radi postali, ne zamerijo)
Veš zakaj je bila debelost zaželena? Da so starši preživeli tistih 30let, ko so otroci poskrbeli zase. Če jih je pri 40 pobralo od infarkta, evolucije ne zanima.
Danes pa obdobij pomanjkanja ni, zato je debelost nepotrebna in nezdrava. Hrano znamo skladiščiti za hude čase tudi drugače in bolj zdravo, npr. v konzervah.
Jaz nočem biti fit zaradi marketinga, ampak zaradi zdravja in dobrega počutja. Enostavno si ne predstavljam, da bi nosil s sabo še 30kil masti na biciklu ali hribovski turi.
vires in numeris

cesnja ::

Debelost je dedna, ja. Ampak niso tako zelo krivi geni, bolj dejstvo, da ponavadi podedujes tudi jedilnik in gibalne navade.

Zrediti se je preprosto. V hrano si podtaknes nekaj olja in v letu dni se bo tega nabralo za par kilogramov.

energetik ::

Ja dedna, ampak ne preko genov temveč memov.
vires in numeris

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ocitno se nisi slišal za slabo delovanje ščitnice in upocasnjen metabolizem.

Tega ni toliko kot je debelih ljudi... Takih je cirka 1% debeluhov...

energetik je izjavil:


Fižol, soja, čičerika, polnozrnate žitarice

Fižol zna biti dražji od mesa, malo bolj kvaliteten...
Soja, najbolj gensko spremenjeno živilo
Ostali 2 tudi nista poceni..

PA manj poješ in se ne rediš. Telo se prilagodi tudi manjšemu vnosu hrane...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gruntfürmich ::

še dobro da obstaja fast food in to sranje. da se vsaj ločimo kdo je pameten in kdo je revna propalica z IQ sobne temperature.

reveži se naj kar pitajo s sranjem in hitro pocrkajo, bo vsaj pozitivna selekcija na tem področju prišla do izraza.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Reycis ::

1: Moje opažanje je, da vsi "suheci, ki lahko požrejo kolikor hočejo in se nič ne zredijo" dejansko pojedo precej manj od ljudi, ki "non stop pazijo pa se jih vsaka malenkost prime". 2: Za hujšanje je treba biti malo lačen. Zelo olajša vse skupaj. 3: 50 kil manj kot 10 let nazaj.
Diversity is our greatest strength

ginekk ::

mr_chai je izjavil:

Danes sem si za kosilo pripravil pečene kozice v mešani solati(malo radiča, kristalke in motovilca). Dodal sem še črne olive, mozzarelo, olje, kis in malo soli.

Samo vprašanje je ali sem jedel zdravo. Iz kje so bile tiste kozice...


Saj ti je pisalo na tablici ob nakupu. Če si kupil surove, potem je velika verjetnost da iz jadranskega morja. Za že (pred)kuhane, pa bog pomagaj... Ampak načeloma še vedno bolje, kot predelano ali drugje pripravljeno smetje.


Drugače današnji lepotni ideali so lažno izkrivljeni, kot vse. Večina mišičnjakov na instagramu je na PED, takoj se vidi. Nikomur se ne da trenirat vztrajno deseletje da dosežeš naravno plato, lažje in bolj napredno je pred sezono it za par mesecev na steroide.
(razlika med PED ali ne-PED moškim, pa je podobna kot me žensko in moškim. Med slednjima je vsaj 10x razlika v naravnem testosteronu)

Človeško telo ne mara prekomernih mišic, gre preveč energije. Človek je v osnovi narejen za vzdržljivost, ne za moč.
Se pa definitivno strinjam, da je debelost - kot posledica slabe hrane in preveč sedenja - kroničen problem današnjega naprednega sveta.

tilen03 ::

kuall je izjavil:

poslušaj zobarja raje, ki pravi jesti redko in vsakič po koncu si umij zobe.

Priporočam, da zamenjaš zobarja, ker si boš čisto zjebal zobe, če to počneš. Če že hočeš narediti nekaj za zobe po obroku, priporočam xylitol žvečilne. Dobiš v lekarni.

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ocitno se nisi slišal za slabo delovanje ščitnice in upocasnjen metabolizem.

Tega ni toliko kot je debelih ljudi... Takih je cirka 1% debeluhov...

Pri ljudeh, ki so genetsko debeli, se pa prehranjujejo zdravo, je dobra krvna slika. Sam poznam osebno človeka, ki je večino življenja jedel 1x na dan, ni pil alkohola, pa bil vedno malce bolj močan. Doktorji niso mogli verjeti ali razložiti, ko so videli krvno sliko, ker mu je osebni doktor nonstop nakladal, da je predebel in ga pošiljal na preiskave.

Kot pa si rekel, so to redki primeri. Že pri suhih lahko dobiš slabo krvno sliko zaradi slabih prehranjevalnih navad.

Invictus je izjavil:


Fižol zna biti dražji od mesa, malo bolj kvaliteten...
Soja, najbolj gensko spremenjeno živilo
Ostali 2 tudi nista poceni..

Soja je proti industrijskemu prašiču, kravi, piščancu čisto neškodljiva, kar se tiče GSO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

cesnja ::

tilen03 je izjavil:

Soja je proti industrijskemu prašiču, kravi, piščancu čisto neškodljiva, kar se tiče GSO.

Res je. EU regulacija sicer prepoveduje prodajo gensko spremenjenih zivil potrosnikom, tako da "najbolj gensko spremenjeno zivilo" jedo samo prasici, krave in piscanci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615644 (12347) m0LN4r
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973969 (66545) thramos
»

Prekomerna telesna teža ljudi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19533942 (30206) PacificBlue
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713993 (12658) thramos
»

Podražimo hrano! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18527230 (23799) darkolord

Več podobnih tem