» »

Prenehanje kajenja

Prenehanje kajenja

Mercier ::

robert512:
kaj pa clovek dozivlja ko neha kaditi ?

mislim kaksni so simptomi, gre samo za hudo zeljo po cigareti ali se v organizmu dogaja se kaj vec, torej razni glavoboli, depresija, ... ?


Ravno kvalitetna depresija, pol leta ali več, zna biti rahlo za*ebana.

ajin ::

No, meni se je zgodilo, ko sem nehal kaditi pa je minilo par mesecev, in sem bral eno knjigo, ter med branjem me je spreletel obcutek, tista zelja da potegnem dim v sebe, inhaliram,.


Bilo mi je zelo cudno..

Ne kadim 3 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Gr0unD Zer0 ::

osebno ne čutim nobenih depresivnih nagnjenj, napetosti itd...
cist kul lmi je.

gzibret ::

Jah, jaz ne vem, kaj je s tem dimom. Ko sem prvič nehal kadit (za 3 leta), sem blazno pogrešal dim. Sicer sem imel tiste nicorette čigumije, ki BTW vsebujejo konjske doze nikotina, samo dim. Dim, dim, dim.... To je manjkalo.

No, sedaj ponovno kadim že 1 leto in spet gruntam, da bi ponovil projekt >:D Pa sej od nikotina sploh nisem odvisen, ker kadim West one (najlažje možne), pa še to 2 škatli/teden. Samo.... Ne vem, kaj naj pa pol počnem ob pavzah na šihtu. A naj postam klele 10 postov namesto čika?

Danes sem zanalašč pustil čike doma in se že poigravam z idejo, da bi se za malico zapeljal domov in enega skadil :D
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

Danes bo tretji dan brez (malo ste me tudi tukaj navdušili), sicer pa nekje 1 škatlica na teden taplavih. Problem so samo kofetki če bom zdržal, ker itak nikoli doma ne kadim. Čakam da se nekadilci res zbunijo, da se bom bal na kofetku kadit, to bo tapravo zdravilo za prenehanje.

gzibret ::

Pa še nekaj me je začelo blazno motit pri tem kajenju. Tole:
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

to dobiš tud od kafetka, pa od tapravih čajev ki so trenutno zelo popularni.

Gr0unD Zer0 ::

zbunijo?
na prste mizarja lahko preštejem, koliko krat mi je kaki neznanec rekel, da ne smem kadit ker njemu ne paše.

NiMH ::

Jaz nevem zakaj ste se sploh spravili kadit...meni to ne predstavlja nič posebnega če ti ''vlečeš''...sicer pa predpostavljam da enim ni tako lahko odnehati ker so zasvojeni in pokadijo 2 škatli na dan 8-O ... če si pa odločen odnehati pa si moraš to dopovedati da boš nehal za vedno...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Valery ::

Jaz verjamem samo v ta način opustitve kajenja, da rečem: "Nobene cigarete več v mojem življenju." Pred 19 leti sem nehala kaditi. Od takrat v mojih ustih ni bilo več cigarete. Zakaj naj bi bila sužnja cigareti?! Nimam več nobenega poželenja po kajenju. Prej nasprotno. Gnusi se mi.

Gr0unD Zer0 ::

kaditi smo zaceli s kolegi(4) ker smo mislili da bomo kul. pač mladina...
ampak zaj je kaj je

NiMH ::

hehe gr0und zero...verjamem da je tako kot pač je...samo jaz nisem še probal cigarete in niti nimam volje probati...imam pa prijatelje ki kadijo pa me sploh ne mika da bi probal...:D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

in upam da bo do konca tvojega zivljenja tako ostalo...
nič ne zamujaš, razen občasnih seans nenadzorovanega kašlja, slabe kondicije, rumenih prstov, zadaha, rumenih zob ter vsake 2 dni dat 2,5 evra za škatlo čikov...

NiMH ::

hehehehe :D Hvala za nasvet gr0unD zEr0 :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

steev ::

En tedn je men. Še vedno sem živ.

V velike zvitke (upam da veste kaj je misljeno) smo pa probal dat cim manj tobaka (recmo kako 1/3 čika) ;)

Ah sej bo
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Khalila ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Khalila ()

miko 55 ::

ja če te najlažje cigarete zagiftajo je najboljše da nehaš. jest sm. je mal krize;((
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

nastyboy ::

Ground Zero ... kolk od kolegov pa še kadi? Vsi?

Poleg tega da znaš našteti toliko slabih stvari o kajenju, me še preseneča da se tudi ti ne odločiš prenehati kaditi..Saj veš da lahko sam najdeš tisoč razlogov v sebi, da je za TEBE to najboljše.. in samo za TEBE.

Me zanima:

Recimo da si zdravnik in da k tebi pride strasten kadilec z zelo slabim stanjem pljuč.
Vprašaš ga: Če bi bila v sobi oseba, ki bi te lahko odvadila kajenja že samo z dotikom, ali bi želel da se te oseba dotakne.

Kakšen odgovor bi si želel od kadilca??

Aja glede unega hrvata ki je hipnotiziral.. hipnoza praviloma pospeši to kar si želiš, če si se že namenil prenehati kaditi ( in si šel iskati pomoč-hipnotizer), potem ti ta pospeši proces tega, za kar si se že itak odločil. Vendar so določene osebe bolj sugestibilne kot druge, ali pa dejansko grejo k njemu samo zato ker so šli še drugi , čeprav se sam ne bi nikoli tja odpravil in sploh nimaš želje. Postane pa lahko to celo prijeten odgovor za tiste ki težijo pri kajenju... aka sej sem probala, celo k hipnotizerju sem šla pa ni pomagalo. Tako da .. nehi mi morit.. in bo mela mir. Pa očitno jih je neki tudi odvadu kadit, se pravi da je nekaterim pa le pomagal. Bolj me zanima razmerje koliko jim je pomagal.

LP

Gr0unD Zer0 ::

dva...
jaz pa ne več.
20 dni... ni veliko, je pa nekaj

grex ::

Ni pombno koliko ljudi z neko metodo preneha kaditi.
Treba je gledati koliko jih po prvem in treh letih še vedno ne kadi. Tako se računa uspeh.

"prijateljica je šla k hipnotizerju in je res nehala kaditi, majke mi" - ti argumenti z upoštevanjem zgornjega ne zdržijo več in lahko vidiš dejansko uporabnost pripomočka.

Še par pripomočkov za prenehanje kajenja: Zyban, Acomplia (še ni pri nas).

Zyban ti poveča možnost za prenehanje kajenja za 10% po enem letu, Acomplia pa ne vem. Oboje ti pa zelo pomaga, da se po prenehanju kajenja ne zrediš.

steev ::

ja če te najlažje cigarete zagiftajo je najboljše da nehaš. jest sm. je mal krize


Je bilo to misljeno zame? Ce ja, si se enkrat preberi kaj sem napisal.
:|

imallears ::

js sm tut nehu kadit... travo sicer, zdele sm ze 1 tedn clean, prej pa usak dan preveč :| , pa še na nek zavod za zasvojence hodm. Nism noben frajer biu zarad tega. Cigarete bom še mal kadu, dokler me ne mine tole s travo čist, pol gremo pa še cigarete skenslat >:D . way to go :D

steev ::

Si biu pa res notr. Jest sem se odlocu da med tednom ne kadim zelenja. Za vikenda se pa odlocmo; al se ga skadimo al pa napijemo al pa eno in drugo (v majhnih dozah) in ce zadanes razmerje je prov lustno lahk.
:|

imallears ::

ja sj to je cist kul, sam k zacnes abusat je pa jeba. k bom razvil dost odgovornosti, pa vedu zakaj grem palt pol mogoče še kdaj med vikendom, sam zj pa raj ne, da me ne zagrab spet.

nastyboy ::

Ground Zero... dobr to , sicer ni važno kolk dni že ne kadiš, važno je da si se odločil... in to pravilno, zarad sebe.

Way to go ..... podpiram vse ko se trudijo v pravi smeri...


LP

gzibret ::

In zato si se danes registriral, da v vseh temah o kajenju oglašuješ svojo trgovino s snus tobakom?
Vse je za neki dobr!

dmk ::

že ene dobrih deset let kadim. V 'najboljših' časih sem pokadil redno tri škatle na dan, zdej ene dve. Klejem te cigarete pa ne vem kako bi se jih losal. V glavnem sporočam, da bom probal z omejevanjem. Pokadil bom takrat, ko se bojo že kazale fizične potrebe. Sicer sem tudi to že probal, ampak na drugačen način. Parkrat sem si dal omejitev - en čik na uro ipd., zdaj bom pa odvisno od počutja :=P Kva pa vem.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

solatko ::

Priporočam hipnozo (Dr. Jurij Kolpakov), več kot šest mesecev brez kajenja, nobenih problemov, brez zamenjave s hrano, po 43 letih kajenja 2 škatle+/dan. Dela individualne seanse in ne tako kot oni v Poreču. Po poprejšnjem dogovoru po telefonu pride v LJ na Koritkovo ulico (blizu Orto bara).
Nehala s to razvado oba z ženo.

Marilyn ::

25 let, kadim že okrog 10 let. V "najboljših dnevih" pokadil tudi 2 škatlici, sedaj mi je uspelo zmanjšat na pou škatlice. Pomaga pa predvsem veliko veliko športa. Občodujem pa tiste, ki jim uspe popolnoma prenehat. Samemu mi ne uspe, največ sem zdržal en teden, veliko žrl in pa bil živčen kot pes. Pa z nikorete sem bil cel prelepljen, pa še zmer nič. Je***a

solatko ::

korenje3 ::

kaditi se preneha tako, da preprosto nehaš. zmanjševanje kajenja ipd fore ne delujejo. preprosto ne kupovati več tega sranja.

Ciklamen ::

Res je kaj je korenje3 napisal. Če se hočeš zelo efektivno losati cigaret, potem jih vržeš v koš in jih ne kupiš, niti pogledaš.

Isto je z debelostjo, alkoholom, ter drugimi oblikami zasvojenosti (pri debelosti mislim predvsem odvisnost od hrane, od neprestanega nažiranja).
- End of the Post ->

Marilyn ::

korenje3 je izjavil:

kaditi se preneha tako, da preprosto nehaš. zmanjševanje kajenja ipd fore ne delujejo. preprosto ne kupovati več tega sranja.


Kratko vprašanje. Kaj si kadilec?

Ciklamen je izjavil:

Res je kaj je korenje3 napisal. Če se hočeš zelo efektivno losati cigaret, potem jih vržeš v koš in jih ne kupiš, niti pogledaš.

Isto je z debelostjo, alkoholom, ter drugimi oblikami zasvojenosti (pri debelosti mislim predvsem odvisnost od hrane, od neprestanega nažiranja).


Zate tudi vprašanje.Kadiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

korenje3 ::

Marilyn je izjavil:

korenje3 je izjavil:

kaditi se preneha tako, da preprosto nehaš. zmanjševanje kajenja ipd fore ne delujejo. preprosto ne kupovati več tega sranja.


Kratko vprašanje. Kaj si kadilec?

Ciklamen je izjavil:

Res je kaj je korenje3 napisal. Če se hočeš zelo efektivno losati cigaret, potem jih vržeš v koš in jih ne kupiš, niti pogledaš.

Isto je z debelostjo, alkoholom, ter drugimi oblikami zasvojenosti (pri debelosti mislim predvsem odvisnost od hrane, od neprestanega nažiranja).


Zate tudi vprašanje.Kadiš?


ne, foter je bil kadilec. preprosto se je določil da po novem letu ne bo kadil več. in to je to. pa že ene 5 let ne kadi.

jaz imam problem z cocacolo. spijem jo 1,5l/dan. tako da imam problem z debelostjo. enkrat sem se že odločil, poleti, da bom shujšal, in sem preprosto nehal kupovati cocacolo. problem je nastal, ko so jo drugi kupovali. potem se taki reči ne moreš upreti, da je ne bi popil :p

Marilyn ::

korenje3 je izjavil:

Marilyn je izjavil:

korenje3 je izjavil:

kaditi se preneha tako, da preprosto nehaš. zmanjševanje kajenja ipd fore ne delujejo. preprosto ne kupovati več tega sranja.


Kratko vprašanje. Kaj si kadilec?

Ciklamen je izjavil:

Res je kaj je korenje3 napisal. Če se hočeš zelo efektivno losati cigaret, potem jih vržeš v koš in jih ne kupiš, niti pogledaš.

Isto je z debelostjo, alkoholom, ter drugimi oblikami zasvojenosti (pri debelosti mislim predvsem odvisnost od hrane, od neprestanega nažiranja).


Zate tudi vprašanje.Kadiš?


ne, foter je bil kadilec. preprosto se je določil da po novem letu ne bo kadil več. in to je to. pa že ene 5 let ne kadi.

jaz imam problem z cocacolo. spijem jo 1,5l/dan. tako da imam problem z debelostjo. enkrat sem se že odločil, poleti, da bom shujšal, in sem preprosto nehal kupovati cocacolo. problem je nastal, ko so jo drugi kupovali. potem se taki reči ne moreš upreti, da je ne bi popil :p


No saj se mi je zdelo, pa hvala za odgovor. Prosim te, ne primerjaj coca colo z nikotinom..in prosim te...ne piši o stvareh, katere ne poznaš. Nisi še bil v moji koži, nisi v koži kadilca. Verjami, ko skuša kadilec prenehat je pravi hudič. Z to tvojo teorijo - enostavno cigaret ne kupiti - PRENEHAJ, ker je bedarija. Pa še mimogrede. Z to tvojo coca colo - primerom si me nasmejal. Pokaže naravnost to, da nimaš pojma in da pišeš bedarije. Sorry tko je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

korenje3 ::

Marilyn je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Marilyn je izjavil:

korenje3 je izjavil:

kaditi se preneha tako, da preprosto nehaš. zmanjševanje kajenja ipd fore ne delujejo. preprosto ne kupovati več tega sranja.


Kratko vprašanje. Kaj si kadilec?

Ciklamen je izjavil:

Res je kaj je korenje3 napisal. Če se hočeš zelo efektivno losati cigaret, potem jih vržeš v koš in jih ne kupiš, niti pogledaš.

Isto je z debelostjo, alkoholom, ter drugimi oblikami zasvojenosti (pri debelosti mislim predvsem odvisnost od hrane, od neprestanega nažiranja).


Zate tudi vprašanje.Kadiš?


ne, foter je bil kadilec. preprosto se je določil da po novem letu ne bo kadil več. in to je to. pa že ene 5 let ne kadi.

jaz imam problem z cocacolo. spijem jo 1,5l/dan. tako da imam problem z debelostjo. enkrat sem se že odločil, poleti, da bom shujšal, in sem preprosto nehal kupovati cocacolo. problem je nastal, ko so jo drugi kupovali. potem se taki reči ne moreš upreti, da je ne bi popil :p


No saj se mi je zdelo, pa hvala za odgovor. Prosim te, ne primerjaj coca colo z nikotinom..in prosim te...ne piši o stvareh, katere ne poznaš. Nisi še bil v moji koži, nisi v koži kadilca. Verjami, ko skuša kadilec prenehat je pravi hudič. Z to tvojo teorijo - enostavno cigaret ne kupiti - PRENEHAJ, ker je bedarija. Pa še mimogrede. Z to tvojo coca colo - primerom si me nasmejal. Pokaže naravnost to, da nimaš pojma in da pišeš bedarije. Sorry tko je.


Jaz sem ti samo povedal kaj naredi.
Sicer pa ti kr kritiziraj in naprej kadi... tvoj problem.

meni osebno cigareti in kadilci smrdijo, prav zaradi fotra. pozimi sem moral spati z odprtim oknom prav zaradi tega smradu.

Marilyn ::

No jaz sem ti pa samo povedal, da pišeš na pamet in da ni stvar tako banalna. Je pa samo moj problem se strinjam, ampak to ni bila debata. Če je pa tvoj stari tok butast, da je kadil v stanovanju, je pa to bil vaš problem. Jaz osebno se sprehodim pred hišo. Pomaga tudi, da zmanjšaš. No kakorkoli že, lepo se poslovi od te teme, ker pojma nimaš Ok?..papa;) Pa še neki mimogrede. Zna tebe prej pobrat, ker si debel. Recimo jaz imam ravno prave kile, veliko kolesarjenja in pa fitnes. Tudi po 1000km v tednu, ko so najboljši časi. No a prepoznaš to ironijo. Pa veliko zdravja v novem letu ti želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

korenje3 ::

sem dal že veliko skozi... eno je "zmanjšati", čisto drugo pa prenehati.
Sodeče po tvojem besednem izražanju predvidevam da imam veliko več življenjskih izkušenj in vem kaj pišem.

Marilyn ::

korenje3 je izjavil:

sem dal že veliko skozi... eno je "zmanjšati", čisto drugo pa prenehati.
Sodeče po tvojem besednem izražanju predvidevam da imam veliko več življenjskih izkušenj in vem kaj pišem.


Moje izražanje je tako, samo zaradi takih butastih izjavah, že velikokrat slišanih. Že pavšalnih in klišejskih. Ko nekdo o nečemu pojma nima, pa še zmeraj pametuje. Tako solenje pameti skozi poslušam : ENOSTAVNO NE IT KUPIT ČIKE...Ja seveda.

Pa vidim, da me spet izvzemaš iz konteksta. Kaj mi sploh omenjaš zmanjšati. Sem samo zraven tako omenu. Nisem pisaril o prenehanju kajenja, tako da spet. Tvoja izjava spet mimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

MicuMacu ::

ja pa se to tudi da...po sedmih letih kajenja 1,5 škatlce dnevno sm en dan reku tega je dost in pokadu zadnji čik. zdej je slabi dve leti o tega in zaenkrt me nima nič da bi ponovno začel.

gruntfürmich ::

prosim vas lepo, nehajte na eni strani pametovat tisti kateri nimate iskušenj - osebnih, in na drugi nehajte nonstop težit tistim, ki s katerimi se ne strinjate.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Marilyn ::

MicuMacu je izjavil:

ja pa se to tudi da...po sedmih letih kajenja 1,5 škatlce dnevno sm en dan reku tega je dost in pokadu zadnji čik. zdej je slabi dve leti o tega in zaenkrt me nima nič da bi ponovno začel.


Če je temu res tako, potem kapo dol.Jaz nisem napisal, da ni možno, že takoj na začetku sem napisal da bravo za tiste, ki znajo bit tako močni. Zmotijo pa me izjave: Pač negreš kupiti cigaretov - in kako z lahkotnostjo to povejo, da je to najmanjši problem.Na koncu se pa še izkaže, da to pišejo nekadilci.In to bo to. MicuMacu napiši mi sedaj pa še dejanske posledice in dejstvo, da nisi pokadil niti enega več - morda ravno ne drži. Sem napisal morda, da nebo pomote.

minkye ::

Sam sem že večkrat poskusil nehati a večkrat - neuspešno :) Sem za teden, ko sem bil bolan, takrat je najlažje, vendar takoj ko si v redu, je konec. Gledaš škatljice v trgovini nad blagajno, včasih ti uspe videti koga kako z užitkom kadi, gledaš filme v katerih kadijo.. Mene prevzame. Cigaret zjutraj, cigaret zvečer.. Kar se pa nekadilcev in njihovega obrekovanja tiče, je**ga. Nekateri imajo preveč kompleksov. S tem se ubadam že celo življenje ter se še bom.

solatko ::

Verjemite besedam starega bivšega kadilca. Prenehanje kajenja na silo, s kakšno tako odločitvijo, da ne bom nikoli več prižgal, je z zdravstvenega stališča precej tvegano dejanje. Najprej trpijo živci, zaradi njih pa telo in okolica. Sam sem v 43-ih letih kajenja, najmanj 50 krat poizkušal, vsaj zmanjšati pa mi ni in ni uspelo. Poznam jih kar nekaj, ki so prenehali kaditi po lastni želji in odločitvi, vendar je bila cena tega, izredno visoka. Poleg tega, da so se odrekli praktično vsem bivšim kolegom, družba kadilcev pač ni bila več za njih, so jim trpeli živci, pridobili so na teži, navkljub športanju in rekreativnim dejavnostim, praktično so se odrekli kavicam.....
Meni so, ob poizkusih prenehanja, največje probleme delale roke. Enostavno nisem vedel kam z njimi, ko se med prsti, ni kadil dobro poznani cigaret. Žena pa je imela probleme zaradi tega, ker je vedno prižgala cigaret, po kakšnem opravljenem delu (še to nardim, se vsedem in enga skadim). Jaz sem kadil praktično povsod, enostavno nisem mogel nič delat, če v roki ali ustih ali na pepelniku ni gorel ta prekleti čik, vožnje avtomobila si pa tako nisem mogel predstavljati, brez čika.
Nikoli v življenju nisem imel kakšnih zdravstvenih težav zaradi kajenja, nikoli kašljal, kondicijsko dobro vzdrževan itd., vendar me je ob lanski napovedi podražitve, prijel gorenjski krč. Po izračunu stroškov - čez 200EUR zame in okoli 150-180EUR za ženo, sva se enostavno odločila, da je potrebno nekaj naredit na tem področju.
Žena je ravno 30-ič predelovala tisto znano knjigo - Končno nekadilec, jaz pa sem na internetu iskal razne načine, kako za vraga, s čim manj težavami, pustiti to grdo in predvsem drago, nekoristno razvado. Vedel sem za hipnotične seanse v Poreču, pa tudi za približno uspešnost le-teh, potem pa sem našel sestavek o psihiatru Dr. Jurij Kolpakovu, ki naj bi dosegal izredne uspehe ravno pri odvisnikih kajenja.
Ker je bil sestavek star že več kot tri leta, zraven pa tel. številka, skoraj nisem verjel, da ta gospod še dela, vendar sem vseeno poklical. Odziva ni bilo. Po eni uri pa me dotični gospod pokliče, se predstavi in v kratkem razgovoru sem izvedel bistvene stvari, ki so me zanimale. Cena je 80EUR. Preostalo mi je še dva dni kajenja, saj sva se zmenila za soboto.
Na razgovor sem prišel dokaj skeptičen, vendar odločen, da mora biti tega cigaretnega sranja konec. Po skoraj enournem razgovoru - gospod je psihiater in je razgovor zelo prijeten. Omenil sem mu težave z rokami in ustnicami, se je pričela seansa. Čutiš in veš praktično vse kar se dogaja med hipnozo, tako, da v momentu ko te povrne v normalno stanje, takoj pomisliš, saj ni nič drugače, kot je bilo prej.
Vendar čudež - želja in potreba po cigaretu je čudežno izginila in po več kot šestih mesecih se ni niti za trenutek vrnila. Na splošno sem postal veliko bolj umirjen (besede žene), tako doma, predvsem pa pri kakšnem delu in vožnji avtomobila (praktično me nič več na cesti ne moti). Res sem pridobil kakšne tri kilogramčke, vendar ne zato ker bi več jedel, temveč se prebava toliko spremeni, da sem moral količino hrane celo zmanjšat, po dolgem času zopet jem z užitkom (slabo pa je to, da zelo čutiš tudi kadar jed ne uspe), vonj mi deluje čisto drugače, telesno počutje se je še izboljšalo (ob skoraj enaki aktivnosti), ne nazadnje pa se mi pod mizo vrti nov računalnik, kupljen iz prišparanega denarja. Še vedno hodim v staro družbo, kavico zaradi njih večinoma pijem zunaj (se pač ne morejo odločit), ne motijo me niti kadilci v moji bližini (so mi pa prvih 14 dni odvratno smrdela vsa mesta, kjer se zbirajo kadilci - zgleda, da je to posthipnozna reakcija), sedaj mi sicer smrdi, vendar se da zdržat.
Žena je dejala, da bo šla naslednji teden, če bo mene, starega čikarja to spreobrnilo. Ko je videla, da po nekaj dneh dejansko nimam nobene želje po kajenju (bila je toliko kulturna, da v moji bližini ni kadila), se je tudi ona dogovorila z doktorjem in z lahkoto postala nekadilec.
Jaz sem po treh mesecih za poizkus prižgal en cigaret (da vidim, če bi me slučajno potegnilo nazaj), pa mi je bil tako negravžen, kot, da bi kadil prvič v življenju, pol ga je šlo stran, v glavi pa vrtoglavica, kot po kakšnem litru dobrega vinčka. Tudi slučajno se želja po cigareti, ni vrnila.
Za tiste, ki se boste odločili za to pot, če ne uspe popolnoma, je druga seansa polovična cena, potrebno pa se je prej trdno odločit, da je tega dost.

Pa še mimogrede, mnenja nekadilcev o moji razvadi, so se mi vedno zdela bedasta (sem se pa vedno strinjal z njimi, da je to izredno grda razvada), sploh o tem, kako z lahkoto se da tega odvaditi - malo morgen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Marilyn ::

Da da ga že tečem klicat. Sedaj pa še povej kolko dobiš provizije :)) malo heca pa more biti. No, ti privoščim, da ti je uspelo in nekoliko ti zavidam, da ti je sploh. Jaz grem pa enega pokadit. Bom pa pazil, da zdravo jem, gibljem, nasploh kolesarim pa itak že ogromno. Tako, da bom na ta račun poizkušal živeti čim dlje. Pa lep pozdrav.

JohanP ::

Jaz sem po sedmih letih kajenja prenehal "na enkrat", brez zmanjševanja doze ali s kajenjem ultra lažjih cigaret. Kadil pa sem najmanj po škatlo dnevno (večinoma MB rdeče in MB lights).
Enostavno sem se odločil. Začel sem s poskusnim tednom dni, da se mentalno pripravim na krizo. V tem tednu sem, nekje peti dan, skadil eno cigareto. In potem stop!
Prvi trije meseci so bili naporni, polni nervoze. Vsaka malenkost me je lahko vrgla iz tira. Za sproščanje sem kolesaril po 4h dnevno. Po treh mesecih pa so težave nekako izplahnele. Izostrijo se ti čuti - predvsem voh.
Skratka da se, ampak je potrebna volja. Večini folka verjetno ne rata, ker je pri roki vedno nek izgovor, zakaj zdaj ni pravi trenutek za prenehanje.

Iluvatar ::

Jaz sem po sedmih letih kajenja west silver prenehal na mah. Prvi dnevi so bili zelo kriticni in zelo zelo zivcni. Ko so minili trije zelo hudi dnevi, sem se zacel prepricevati, da je skoda, da bi se vdal, ce sem ze prestal ta pekel. No po enem mesecu sem dobil angino, po x letih, kasneje vnetje grla, dvakrat prehlajen v dveh mesecih, prej sem bil max 1x na leto. Potem pa je postalo boljse. Po treh letih sem se zredil za 35kg. No potem pa sem na morju kupil skatlico. Zacel sem obcasno kaditi, ko mi je zapasalo. Dolgo casa sem imel eno skatlo cel teden. Nato eno tri dni. Po kakem letu obcasnega kajenja sem spet zacel kaditi nazaj. Zdaj ze kadim kaki dve leti. Imam pa 35kg vec in jem tablete za znizevanje pritiska. Probal sem tudi shujsat, pa ni slo za vec kot 10kg. Hujsanje se mi zdi se tezje kot prenehat kadit. Mocno odsvetujem, da se preneha kadit takoj. Najprej je potrebno zmanjsat dozo nikotina z "lazjimi" cigareti, nato pa manjsati kolicino. Vmes se je potrebno opazovati glede prehrane. Pomoje je najboljse proces zmanjsevanja raztegniti na leto in pol, do dve leti. Potem pa izkoristiti priliko med kako boleznijo, ko ti itak ne pase kadit in po bolezni popolnoma prenehati. Tako bi jaz naredil, glede na svoje pretekle izkusnje, ce bi se sedaj odlocil, da bi prenehal.

lonz ::

Kadil 16 let. Prenehal v 2 tednih. Ne kadim 2 leti. Vse je v glavi; če si odločen - gre, če nisi, je bolje da niti ne probaš. Kot je rekel Yoda: Do or do not, there is no try...;)
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

MicuMacu ::

Marilyn je izjavil:

MicuMacu je izjavil:

ja pa se to tudi da...po sedmih letih kajenja 1,5 škatlce dnevno sm en dan reku tega je dost in pokadu zadnji čik. zdej je slabi dve leti o tega in zaenkrt me nima nič da bi ponovno začel.


Če je temu res tako, potem kapo dol.Jaz nisem napisal, da ni možno, že takoj na začetku sem napisal da bravo za tiste, ki znajo bit tako močni. Zmotijo pa me izjave: Pač negreš kupiti cigaretov - in kako z lahkotnostjo to povejo, da je to najmanjši problem.Na koncu se pa še izkaže, da to pišejo nekadilci.In to bo to. MicuMacu napiši mi sedaj pa še dejanske posledice in dejstvo, da nisi pokadil niti enega več - morda ravno ne drži. Sem napisal morda, da nebo pomote.


Ne res nism nobenega več pokadil po tem... ne rečem da me ni mikalo....še zdaj me kdaj ampak sem preveč truda vložil v to da bi vse stran vrgu zaradi enga čika ki ga pokadiš v 7 minutah. Sem pa 99% prepričan da če bi enega prižgal bi kmalu začel ponovno redno kadit. Jah posledice so pa nakako take kot je ze nekdo pred mano omenil... Največji problem je v tem da ne veš kaj bi z rokami, živčn sm bil ene 3 mesce skup taku da mi je še punca enkr al pa dvakrt poslala v trg po čike kr me je mela dost :) res je da sm se zredu za cca 10kg in pa full apetita sm dubu. Prjatlu nism zgubu kr so več al manj vsi nekadilci (verjetno mi je blo tudi zaradi tega lažje)... Moja metoda, če se bo kdo slučajno odločil za ta način prenehanja kajenja, je pa pobrana iz ene x spletne strani z nasveti... skratka vzameš en mali košček papirja in nanj zapišeš razloge zakaj bi želel prenehati kaditi... važno je da jih nabereš čim več in da so po tvojem tehtni... ta listek maš pa vedno pri sebi in vsakič ko pomislš na čik ga mal prebereš da se opomneš zakaj si se odločil prenehat... no seveda na začetku sm ga hmal kr naprej bral ;) še zdej ga mam ampak ga ne nosim več v denarnici ampak je nekje v predalu... tako za spomin;)

gzibret ::

Jaz sem kadilec. Povratnik... Nikoli nisem bil ultra zasvojen s čiki, vedno sem pokadil pol škatle/dan, in to kakih 6 ali 7 let. In celo življenje skrbim za težo in gibanje. Enkrat se me je lotil en tak trdovraten bronhitis. Kašljal sem, nisem se mogel par tednov pozdravit, ampak kadil pa sem vseeno. In eno jutro pred službo, ko sem ful kašljal, pa se še vedno silil s čikom, sem pa rekel... kaj je to meni treba, a sem zmešan... Vrgel sem vse skupaj v kanto. No, kriza je kmalu nastopila in sem do konc šihta komaj zdržal. Pol sem laufal v lekarno po čigumije.

Moram rečt, da je bila kriza velika, in je trajala kakšen teden ali celo več. Vendar sem zdržal, ob pomoči žvečilnih (nicorette), žvečil pa sem non-stop, tako, da sem imel razboljeno celo čeljust. Po kakih dveh tednih je kriza minila, kazali pa so se že prvi pozitivni znaki... čiki so začeli smrdet, lažje sem kolesaril, brez dodatnih naporov sem zmogel isto progo prevoziti za 15% hitreje. Še vedno sem v gostilni imel probleme, kaj s prsti. Im pa, kot je že nekdo pred mano omenil... začenjaš dojemati, kolikokrat si se nagradil s čikom za nekaj. Npr. pospraviš stanovanje, pol pa.... čik. Po prenehanju sem obsedel na stolu kot kup nesreče ;) Ampak bilo je uspešno. Čigumije sem opustil po kakih treh mesecih, saj me je po njih začela obupno bolet glava (morda kaj primešajo notri...), in sem prešaltal na navadne Airvawes tamočne. Brez čika sem zdržal 3 leta.

Pol pa je prišel konec podiplomca, bližal se je dan D, moral pa sem še veliko narediti. In bil sem živčen. Na žurki prižgem en čik. Pol na naslednji žurki 3 čike. Pol sem rekel, da ne bom fehtal kolege in sem kupil škatlo... tak, za na žurke. Tega se nisem držal in po enem tednu kupil novo škatlo... in je šlo še samo navzdol. Sedaj sem že 3 leta spet kadilec in me ful grize to. Bo treba nekaj naredit... Še posebej, ker imam sedaj punco, in me večkrat prosi za kak cigaret, pa mi ful ni do tega, da bi tudi ona odprla tole pandorino skrinjico, ki je ne moreš več zapret. Nikoli.

Dobra izkušnja je ta, da sem iz 1/2 škatle na dan zmanjšal na 2 škatli/teden (pa še to kadim talažje z 0,1 mg nikotina), in pa bogatejši sem za eno izkušnjo.

V glavnem, najbolje je ne začeti. Ko si enkrat odvisnik, je en cel hudič. Lahko bi to odvisnost primerjal z odvisnostjo od katerekoli droge, tudi heroina. Zato vsi "znalci nekadilci", ki ne veste, kako je to, ne pametovat, ker nimate pojma.


Evo... moja izpoved za društvo anonimnih kadilcev ;)
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107500 (41649) Limona
»

Kadilci

Oddelek: Loža
143618 (2910) Aston_11
»

prenehal bom kaditi.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
666985 (4403) Ramon dekers
»

Kajenje..... ZAKAJ?!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19814909 (11081) mali tapravi
»

parodija na cigaretne nalepke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505525 (4436) Dr_M

Več podobnih tem