» »

Koliko vas je nehalo kaditi

Koliko vas je nehalo kaditi

«
1
2

ATRUM ::

Torej koliko vas je nehalo kaditi?
In kako je to bilo čez noč ali ste si zadali nek načrt ?

In ja vem da če že to sprašujem nisem dovolj odločen da bi prenehal :)

BivšiUser2 ::

Sicer nisem kadil redno, se mi pa ni zdelo, kul da mi še nekaj ostane (in se zlufta), nakar sem nabavil tobak in rizle, me je pa en dan nekaj pičilo in sem vse zmetal v koš . Potem sem sicer občasno kadil še travo, vendar sem s časom ostal brez dilerjev, tako da sem sedaj čist.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

HappyPills ::

Po dobrih 15ih letih kajenja sem se odloču, ugasnu čik in od takrat mineva 4to leto.
Pomagal mi je nek no smoke app kjer ti računa € ki jih prihraniš ter kako se ti izboljšuje zdravje itd. Nisem nucal nobenih pizdarij, ker se mi zdi da je to samo potuha. Ene 2 mesca mal bl švicaš pol je pa OK :).

Cange ::

Poskušaj z nikotinskim wape, tukaj boš dobil direkten dokaz da se gre za nikotin in ne cigaret. Čez čas ukineš nikotin in v mescu ali dveh si čist. Za hude ure je dobro imet pripravljene dodatne aktivnosti ki jih počneš rad. Vso srečo.

adhoc ::

Večina ljudi uspešno preneha kaditi tako, da neha čez noč. Sem nekje enkrat našel statistiko.

Meni še ni uspelo.

Machete ::

Jaz sem nehal enkrat ko sem bil tako skurjen od prekrokane noči, da cel dan nisem mogel kaditi.* Zdržal sem še zvečer in ponoči. Potem sem pa za foro proval še naslednji dan, pa naslednji in v bistvu neplanirano potegnil v tretje leto sedaj. KAr naenkrat postane kot ena mini igra s samim seboj. Pomaga, da se na začetku ne zadržuješ v situacijah, kjer si prej obvezno kadil. Kafičev sem se izogibla in v bistvu šele po dobre pol leta, sem šel mirno na kavo za šank. Nujn rabiš bit nonstop zaposlen in če se da imet hobije, najbolje veliko športa.

* podobno se da recimo, ko fajn zboliš. Hud prehlad, angina, gripa itd.. da takrat izkoristiš, ker ti itak ne paše, kot odskočno desko za prvi in 2. dan, ki znata bit prelomna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

buttcrack ::

sem se odločil, da neham, isto po cca 15ih letih in sedaj mineva že 7mo leto ;)

bi bilo takrat precej lažje, če bi bili smartphoni že tako na sceni kot sedaj... takrat si vsakih prostih pet minut čik prižgal, danes greš tajmlajn updejtat :D :D :D

HappyPills ::

Še telefona se znebiš in takrat vzameš čas da si ogledaš svet okoli sebe pa boš šele svoboden :P

sparovcek2 ::

nekateri pravijo da jim je pomagala tale knjiga http://shrani.si/files/koncnoneka13s2h....

TheBlueOne ::

Jaz sem nehal 3x. Sedaj ne kadim kar nekaj let, prej enkrat eno leto, potem dve leti. Vedno zacel kaditi nazaj, ker sem mesal s tobakom, kar je, ce me vprasas danes ena najslabsih idej mozno.

Je pa tako, da je res cisto odvisno. Frend je nehal in ni imel nobenih problemov, jaz na drugi strani sem bil druga oseba. Ko je minilo ca. 14 dni sem samo iskal razloge, da pizdim. Naceloma nikoli ne pizdim, takrat pa sem naprimer dobavitelju strojev napel, da so nasi matura projekti bolj dodelani kot njihove miljonske masine. :D Nisem pizdi za brezveze, ampak ce je bil razlog utemeljen je bila groza in takrat se mi je vse zdelo popolnoma normalno.

Na koncu nimas druge, kot da enostavno ne prizges cika in pika. Ce dovolis, da o tem razmisljas bos slej kot prej sam sebe preprical v smislu "Kaj pa je narobe ce tu in tam" ali "Danes pa res lahko ko je prvi dan dopusta" ali "En pri kavi ali pivu pa res ne bo problem" itn.

FireSnake ::

Kadil dve leti.

Prenehal, ko sem, sam sebi, med pripravami za polaganje višjega pasu, rekel: "Ti je treba puhat, da ti pa sape fali. TAKOJ prenehat s tem!"

In tako je tudi bilo. Res pa je, da nikoli nisem bil strastni kadilec.
A od takrat ne prižgem več.

Zdaj smo pa začeli s cigarami :D
A te se ne inhalirajo...

Starejši kolega je kadil od 14 leta nekje.
Pri petdesetih nekje je rekel (bilo je na žurki): "Od jutri naprej ne bom več kadil. Samo danes do polnoči še kadim."
Od takrat je že kar nekaj let. Nikoli ni prižgal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

sparovcek2 je izjavil:

nekateri pravijo da jim je pomagala tale knjiga http://shrani.si/files/koncnoneka13s2h....


Ne vem, če je ista, a lahko potrdim, da je kar nekaj ljudi reklo, da je prebralo "neko knjigo" in od takrat naprej niso več prižgali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

Ta je boljsa:



Nujno pogledat do konca, sele tam postane relevantno za temo. Ko sem kasneje bral o tem je to menda ena od "drago" potlacenih skrivnosti tobacne industrije.

adhoc ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem nehal 3x. Sedaj ne kadim kar nekaj let, prej enkrat eno leto, potem dve leti. Vedno zacel kaditi nazaj, ker sem mesal s tobakom, kar je, ce me vprasas danes ena najslabsih idej mozno.

Je pa tako, da je res cisto odvisno. Frend je nehal in ni imel nobenih problemov, jaz na drugi strani sem bil druga oseba. Ko je minilo ca. 14 dni sem samo iskal razloge, da pizdim. Naceloma nikoli ne pizdim, takrat pa sem naprimer dobavitelju strojev napel, da so nasi matura projekti bolj dodelani kot njihove miljonske masine. :D Nisem pizdi za brezveze, ampak ce je bil razlog utemeljen je bila groza in takrat se mi je vse zdelo popolnoma normalno.

Na koncu nimas druge, kot da enostavno ne prizges cika in pika. Ce dovolis, da o tem razmisljas bos slej kot prej sam sebe preprical v smislu "Kaj pa je narobe ce tu in tam" ali "Danes pa res lahko ko je prvi dan dopusta" ali "En pri kavi ali pivu pa res ne bo problem" itn.


Ta problem imam jaz. Načeloma se izogibam prepirom in kreganju, ampak ko neham kadit sem tako tečen, da grem samemu sebi na k...

Machete ::

Laufat pejt.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Laufat pejt.


Meni ni pomagalo klasicnih 4x/teden 10-15km. :) Pomagalo je samo zdrzati tri mesece, potem pa se kaksno leto do tja, da nimam nobene potrebe vec. Sam menim, da je za tiste, ki jim je tezko zal tako, da je treba pregurat. Pomaga ne nic, ker vse kar pomaga ponavadi pri tegobah kakor alk, trava je kontraproduktivno.

stara mama ::

FireSnake je izjavil:


Prenehal, ko sem, sam sebi, med pripravami za polaganje višjega pasu, rekel: "Ti je treba puhat, da ti pa sape fali. TAKOJ prenehat s tem!"

Tole sem tudi sam izkusil na treningu, sape ni ravno takrat ko jo najbolj rabiš!
Pa nisem nikoli bil kadilec, sam parkrat probal in se je poznalo. Potem se ti pa zdi butasto neki trenirat in si to hkrati uničevat.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Jaz sem nehal kaditi, ko sem prebral Allen Carr's Easy Way To Stop Smoking(Končno nekadilci).

Vazelin ::

Kadil dolga leta škatlo dnevno.
Nehal naenkrat in od takrat se tega držim in nisem probal čika, to je sedaj že nekaj let.

Konlov ::

Nič nadomestkov kupovat. Ugasneš in si nehal.

SonjaP ::

Jaz sem kadila dolga leta tudi škatlo na dan, nehala pa ene 15 let nazaj (mater sem že stara :) ).. povsem neplanirano po eni hujši virozi. Še eno leto po tem sem imela na zalogi eno šteko Marboro.. za vsak slučaj, če bi se mi zahotelo kakšnga. To mi je pomagalo, ker ni bilo nobene prisile..

sirotka ::

Kmalu bo 2 leti kar ne kadim,prej sem že nehal za 1 leto in potem spet začel :D Nehat mi je dokaj lahko, težje se je "odločit" nehat, ker nam psiha tko dela. Vmes nisem prižgal niti enega, ker bi spet začel - bil dokaj strasten kadilec...tko da, ko nehaš, nehaš, ni tukaj polovičarstva:)

radmannsdorf ::

Jaz sem nehal po 17 letih. Čez noč. Tudi problemov s sinusi nimam več od takrat. Je že 4 leta preteklo.

Likalnik ::

Jaz se pa nehal za novo leto (letošnje novo leto)....kadil sem cca 19 let...za novo leto sem prižgal zadnjega...sedaj je 16 dni od kar nisem nobenega prižgal....vpisal sem se v fitnes (musklfiber tak, da ne morem ne ležat ne stati)....zaenkrat gre...ne vem pa kaj bo ko bom šel na pivo oziroma 10 pirov.....

TheBlueOne ::

@Likalnik, ne iti na deset pirov vsaj se kaksen mesec. Po 14 dneh je najbolj pestro. :) Frend, ki praviloma ne hodi ven in poskusi nehat kadit ca 1x na dve leti praviloma na vsake dve leti poklice, ce grem ven in pritrdi, ko ga uprasam, ce je nehal kaditi. Potem se napije in kadi do naslednje runde...

Likalnik ::

vidiš...tukaj nastane težava...sedaj sem nehal kaditi...moram pa še nehat piti, če hočem, da se odrečem kajenju....kaj vse za seboj potegne....zdej že 16 dni nisem pil....ne vem, če bom še zdržal 1 mesec brez pira:)

looser ::

Sam nisem kadil, pa sem gledal Thank you for smoking, pa sem začel kaditi.... Saj ne... :-)
V resnici nekje od 2007 ne kadim, no, mogoče enkrat na 6-12 mesecev (v povprečju redkeje) v kakšni družbi. Tudi pasivno ne kadim kaj dosti. Kot je nekdo napisal, igra proti samemu sebi, če zmoreš. Imam sicer neke druge razvade, mogoče podobno škodljive.

blackbfm ::

In ja vem da če že to sprašujem nisem dovolj odločen da bi prenehal :)


dolgoročno tvegaš kopb, polovica kadilcev zboli

Chronic obstructive pulmonary disease @ Wikipedia

hočeš tvegat da se boš dušil pri vsakodnevnih opravilih? končni rezultat je pa totalni propad pljuč in zadušitev.. s tem da že desetletje ali dva prej kronično pomankanje kisika potegne za sabo n+1 bolezni.. če to ne odvrne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Sc0ut ::

Cez noc po bronhitisu. Plus zacel sem razmisljat da je nelogicno placevat za krajsanje zivljenja in da uzitek ob cigaretu ne prevesi tehtnice. Torej cist tehnicno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

K0l1br1 ::

Ni se treba odločiti, da ne boš kadil. Nehaš kaditi in to je to. Brez drame.

predi ::

Moja je nehala kadit po enotedenski virozi, zaradi katere se je praznila iz vseh lukenj.

Drugače pa glede na BBC-jev dokumentarec o vejpanju (nekaj v smislu Truth about e-cigarettes), je zmožno samih prenehati s kajenjem (torej brez zunanje pomoči) le 4% ljudi. Najmanjšo uspešnost imajo ravno hard brejkerji.

49106 ::

predi je izjavil:


je zmožno samih prenehati s kajenjem (torej brez zunanje pomoči) le 4% ljudi. Najmanjšo uspešnost imajo ravno hard brejkerji.


Če gre verjeti avtorju zgoraj omenjene knjige, so možnosti precej višje. Kaj pomeni brez zunanje pomoči? Kot strela z jasnega?


predi je izjavil:


Najmanjšo uspešnost imajo ravno hard brejkerji.


Hard brejkerji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

shadeX ::

K0l1br1 je izjavil:

Ni se treba odločiti, da ne boš kadil. Nehaš kaditi in to je to. Brez drame.


Vse dokler te telo ne začne na kolenih prositi, da mu daj vsaj še en fix. Nekako tako kot bi bil na smrt lačen.

Vsi ljudje pač mentalno niso zmožni tega pritiska.

K0l1br1 ::

V resnici ni bilo nobenega pritiska in spopada volj. Je pa bil, ko sem se n-krat odločil, da je ta zadnja.

BladE_ ::

Likalnik je izjavil:

vidiš...tukaj nastane težava...sedaj sem nehal kaditi...moram pa še nehat piti, če hočem, da se odrečem kajenju....kaj vse za seboj potegne....zdej že 16 dni nisem pil....ne vem, če bom še zdržal 1 mesec brez pira:)

Tudi jaz sem nehal s cigareti, zdaj bo 5 mesecv, čez noč oziroma po končanem dopustu. Sem se "bal" pira ampak je kar šlo, nekako sem opazoval kolege, ki ne kadijo, kaj počnejo in sem ponavljal za njimi, pač ostaneš v debati in pozabiš čik. Dim me je vedno motil, tudi ko se mi je moj čik kadil v kshit ampak zdaj bp prenašam vse in mi ni treba prižgati. Mislim, da nisem niti malo več odvisen. Sem bil vmes tudi pijan pa sem se čiku odrekel.

Vse je v volji oziroma moči, da prideš v to "nepotrebo".
Akcija - Reakcija

Qcube ::

Jaz sem najprej začel kadit tiste ultra light variante nekaj za časa in nato kasneje postopoma zmanjševal število vsak dan dokler nisem še samo 1/dan, in nato nehal. Se pa moraš držat plana seveda, kar ni enostavno.

ttommy ::

Jaz sem kadil od starosti 16 do 40 let. Kaditi sem nehal na mah, s tem, da nisem nič zmanjševal. Sem si pa par mesecev prej postavil cilj, da bom nehal kaditi 31.3.2012. Zvečer sem še šel skadit zadnji cigaret v klet in potem sem škatlico (noter je še bilo malo več kot polovica cigaret, ker sem skadil cca škatlico in pol na dan) preprosto vrgel v peč. Naslednje jutro v službi pač nisem šel ob prvi pavzi na čik, ampak sem ostal v hali in pil kavo. Res se mi je zdelo malo smešno sedeti in piti kavo brez cigareta, ampak pogrešal ga nisem od prvega dne naprej. In nikoli v teh skoraj sedmih letih brez cigaret se mi ga niti enkrat ni zahotelo. Pa so me podjebavali na službenih piknikih in zaključkih. En sodelavec je šel celo tako daleč, da me je prepričeval, da sem kadil na pikniku...
Gamer

cryptozaver ::

Kadil do 3 skatke takrat Gauloises blondes. Parkrat poskusal nehat, sedaj sem 'clean' preko 20 let!

Ena najboljsih stvari, ki sem jih storil zase v lajfu. Sploh ko na lastne oci vidim, v kaksnem zdravstvenem stanju je velika vecina starejsih kadilcev, kolikor jih je sploh se zivih...

Sicer pa se mi zdi, da od omejitve kajenja na javnih mestih kadi precej manj Slovencev kot je vcasih. In to je super !

Zgodovina sprememb…

adhoc ::

blackbfm je izjavil:

In ja vem da če že to sprašujem nisem dovolj odločen da bi prenehal :)


dolgoročno tvegaš kopb, polovica kadilcev zboli

Chronic obstructive pulmonary disease @ Wikipedia

hočeš tvegat da se boš dušil pri vsakodnevnih opravilih? končni rezultat je pa totalni propad pljuč in zadušitev.. s tem da že desetletje ali dva prej kronično pomankanje kisika potegne za sabo n+1 bolezni.. če to ne odvrne..


Pi...jaz res moram nehat kadit.

Konlov ::

Jaz sem prenehal po 32 letih. Sedaj sem že 28 let brez:)).

adhoc ::

Jaz zdaj kadim 12 let. Pulmolog ugotovil da sem astmatik in moram nujno nehat. To je bilo februarja lani.

XLapse ::

zelo različno od človeka do človeka.. @adhoc, moj nono je začel kadit v 2.gi svetovni vojni. In je kadil do 50-ga leta. Ene 30 let? Živel je fizično 100% zdrav do 95 leta. Res da se je dosti gibal (fizično delo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Unilseptij ::

Sem kadil skatlo na dan 22 let od 15 leta (dobro, prvih nekaj let nekaj manj, ker ce drugega, ni bilo denarja za cike :D). Potem sem 6 let nazaj nehal, tudi iz cisto banalnega razloga, ko sem bil 14 dni na morju in sem od dolgcasa res pretiraval s kajenjem, tako da se mi je enostavno zagravzalo in ko sem prisel domov en cel dan nisem kadil. Potem sem za foro potegnil se v drugi in treji dan in videl, da se da. Sem pa vseeno rabil elektronsko cigareto, da sem potem lahko kasneje premagal potrebo. Imel sem smolo (ali pa sreco), da je slo za en poceni jajc, ki mu je vedno, ko sem rabil, zmanjkalo baterije ali pa tiste ampule za nikotinom. Nekaj mesecev sem se matral, enkrat pa mi je vse skupaj dopizdilo in sem vrgel zadevo v smeti. Od takrat cigarete (ne prave ne elektronske) nisem prizgal, se vedno pa prizgem mesanico, ko je moznost... seveda pa to ni nic v primerjavi s skatlo in vec na dan prej.

Nisem pa nikoli cutil potrebe po nikotinu ali cemerkoli... meni je najbolj manjkal obcutek, ko vdihnem dim kot tak, pa cetudi je srobret :D.... da malo pozgecka po grlu. Sem pa vedno v zadregi, ko me zdravnik vprasa, ce kadim :D.

Zgodovina sprememb…

ETI3n ::

Prenehal po 6,5 letih, enostavno sem rekel to je to, in stop! Kadil sem vse do raznih Marlboro, pa vse do tobaka, še danes se spomnim kakšne rumene prste sem imel, bljak ogabno, pa smrad po čikih.Največ temu mi je pomagala knjiga od Alana Carra, končno nekadilci! Res zadeva ki te opiše do potankosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ETI3n ()

Konlov ::

Jaz sem pa zaradi te knjige skoraj ponovno začel kaditi. Odsvetujem.

ETI3n ::

Konlov je izjavil:

Jaz sem pa zaradi te knjige skoraj ponovno začel kaditi. Odsvetujem.
A so ti nicorette obliži pomagali?

XLapse ::

nicotine čingumi pomagajo. Jaz sem večkrat nehal za dolgo. Pol pač ker sm športnik, si rečeš ah sej športam, pa bom spet. Pa določene težave mam občasna depresija in še kaj , pa mi kajenje pomaga , čeprav obenem škodi.

V glavnem ko si natreniran in v formi, maš tudi dovolj moči za nehat. Jaz sem za rojstni dan en nehal kr tko, tolko sm športal da je blo enostavno. Bil sm pa tudi precej vesel. In ravno takrat me folk žica za cigarete, ko VEDNO DAM VSAKEMU CIGARET.. tista depra k sm ji mogu rečt 'bi dal ampak sem nehal kadit'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

nejcek74 ::

kadil cca 20 let, nehal čez noč. To je bilo cca 6 let nazaj. Leto, dve sem ob pijači razmišljal, kok bi bilo fajn enega prižgat, še ene 3 leta so mi čiki dišali, 5 let sem si ob stresnih situacijah zaželel enega prižgat. Šele lani sem prvič začutil da me moti vonj kadilk med poljubljanjem. Še vedno imam kadilce kot skupino raje kot pa "izražene" nekadilce :) vV sodobnem svetu so puhači postali preganjana vrsta.
Btw sem dobil nekoč zgoraj omenjeno knjigo v dar in jo tudi začel prebirati. Obup od obupa, nekje na nivoju onih zborovanj prodajalcev na domu. Mi je pa pomagala v smislu: "ali moram tako nizko pasti, da me bo tako bebast človek nategoval nategoval s psihološkimi forami?"

49106 ::

nejcek74 je izjavil:


Btw sem dobil nekoč zgoraj omenjeno knjigo v dar in jo tudi začel prebirati. Obup od obupa, nekje na nivoju onih zborovanj prodajalcev na domu. Mi je pa pomagala v smislu: "ali moram tako nizko pasti, da me bo tako bebast človek nategoval nategoval s psihološkimi forami?"


S kakšnimi psihološkimi forami? Metafore tipa, da je kajenje zaradi stresa podobno kot bi nosil pretesne čevelj samo zato, da bi čutil olajšanje, ko jih sezuješ? To, da ni priložnostne cigarete? Da priložnostni kadilci hrepenijo za nikotinom precej dalj časa kot kadilci? Da je (bilo) kajenje globoko zakoreninjeno v družbo? Da grozljive slike povzročajo stres in posledično kadiš več in ne manj?

Možno, da sem prenehal kaditi kljub temu, da sem knjigo prebral in ne zaradi nje. Knjiga se ponavlja in je zato potrebno precej volje, da se prebiješ skozi. Nisem pa nikoli več hrepenel po cigaretih. Enkrat sem se sicer zbudil sredi noči, se usedel za računalnik, ter podzavestno prižgal cigaret. Na srečo sem ugasnil še preden sem inhaliral. Pripričala me je, da cigaret ne potrebujem in to kljub temu, da pred tem nisem zdržal več kot nekaj ur brez cigareta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Konlov ::

ETI3n je izjavil:

Konlov je izjavil:

Jaz sem pa zaradi te knjige skoraj ponovno začel kaditi. Odsvetujem.
A so ti nicorette obliži pomagali?

Nič kupovat. Prenehaj in to je to...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116194 (12405) satfinder
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102248 (26644) Ajrina
»

Kadilstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717029 (5198) Cange
»

Je kaj resnice glede opustitve kajenja?

Oddelek: Loža
367533 (6104) m0LN4r
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107508 (41657) Limona

Več podobnih tem