» »

Katere čike kadite?

Katere čike kadite?

««
«
1 / 9
»»

nokia6310 ::

Ker praznujem deseto obletnico začetka kajenja me zanima vaše mnenje katere cigarete imate najraje in zakaj?
Jaz sem začel kaditi v sedmem razredu.
Nekaj me je prijelo in nisem si mogel kaj pa sem ga prižgal.
Najprej se mi je zdelo brezveze zdaj pa brez tega ne morem bit pa bi se rad kdaj odvadil samo jih imam toliko na zalogi da mi jih nikoli ne zmanjka.
Začelo pa se je tko da sem se pred kolegom hvalil da jih lahko skadim tri naenkrat. Seveda mi ni verjel in sem mu moral dokazati.
Najprej sem kadil bos trde v srednji šoli pa mi je sošolec predlagal da naj prešaltam na galva modre. So zdaleč najmočnejši.
Zadnjič ga do šterih popoldne nisem prižgal pa se mi je pol tko vrtel da se mi ni tut takrat ko sem 8 pirov spil.
No danes pa sem prešaltal za nekaj časa na malboro medium pa je ogromna razlika mislim v kvaliteti tobaka pa tudi močni niso tako.
Pa vi?

borchi ::

čaki mal, ti si dejansko kadil gauloises modre?!!!! če se ti po enem tem čiku še vedno zlušta novega čika prej kot pa čez en dan.... hmmm, težko boš nehal ;-)
l'jga

Roadkill ::

Dokler niste sprobal kakih poljskih šikov ne veste kaj so močni čiki.
Frend je prnesu poljske čike znamke Moćne. Zdej pa ugibajte zakaj se jim reče Moćne. :D

Drugač sem pa na odvajanju od kajenja. Oz se vsaj tolk nazaj držim, da ne kadim preveč.
Kadim pa West silver ali pa Davidoff.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Tic ::

Golden Virginia ali Samson Bright
tanki filtri tarumeni
rizla plus male, modre

:)
persona civitas ;>

#000000 ::

Galva modre si kadu, dobr si, jest sem jih enkrat probu, in hvala nikol več rajš tok časa ne kadim dokler ne bi prišel do normalnih čikov. Drugač pa Marl.... rdeče, te so mi nekak najbolj. Sem enkrat pred leti na morju uzel eno šteko Lucky strike, pokadu 3 škatle ostalo pa šenku taprvemu kolegu ka sem dam pršu. Ej dobesedno so me pljuča bolela, od takat se jih izogibam v dolgem loku. Aja nehavam pa že ene 8 let.:( LP

nokia6310 ::

Borchi ja te še zdaj kadim.
Takrat sem spal skoraj cel dan ker sem bil na izletu pa sem šele popoldne našel tolk časa da sem ga prižgal drugače pa škatla na dan saj to še ni tolk.
Zdaj pa sem se odloču da probam malboro galva pa kadim že 8 let.

Kekec ::

Mislim da so bili oz. verjetno so še GITANES Brez filtra to so tisti ki so nestandardne oblike najbolj močni kar sem jih probal, drugače pa že par mesecov vztrajam brez kajenja in upam da me je končno pamet srečala!

korenje_ver2 ::

ne kadimo in ne smrdimo.

Gwanaroth ::

Dokler niste sprobal kakih poljskih šikov ne veste kaj so močni čiki.

Probal kdaj poljske Sobieski ? Se malenkost mocnejsi od Moćnih. Alpa Ceske Petra recimo.. :>

Drugace pa, ko kadim, kadim West Blue.
Lights often keep secret hypnosis..

Bob Rock ::

Js sn zacel kadit pri 14. letih. Jep, bil sem kao tezka faca. Ko zdej studiram, ne vem, ka je to blo tak nobl, da smo mislal, da je to neki kul. Zdej kadim ze 12 let, parkrat poskusu nehat, pa nekak ni slo skozi. Ocitno si nisem dost zelel nehat kadit.

Ko sem zacel, sem kadil mehke bos(takrat so bli 100SIT), pol sn presaltal na gauloises plave. Pa me je po kake pol leta konstantno zacel stiskat u pljucah, tak, da ko sem se ulegel sem komaj dihal. Pol so ven prisl West SuperLight, pa sem to zacel kadit. Po par letih pa sem presaltatl na West Light. Se mi zdi, da so bolj polni, pa da majo vec okusa. Pa se zdej to kadim.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

korenje_ver2 ::

unicujes genski zapis cloveka ter zastrupljas prihodnje generacije.

alum ::

korenje,

zacenjas flame? preberi si naslov teme.

totek24 ::

Jaz sem pa zacel kadit pri 13 letih in to cisto za foro v osnovni soli, tak da smo bli "frajeri". Prvi cigaret je bil Marlboro rdeci, potem pa sem kadil ali trdi ali mehki boss en cas. Pol sem presalto na Lucky strike in na tem zivel ene 2-3 leta. Zadnje 3 leta mojega kajenja so pa bli West Light. Kadit sem pa nehal za 21. rojstni dan, na zurki tocno ob polnoci. In seveda bil pod konkretno dozo. Sedaj sem dobrih 25 in mi ni zal, da sem nehal. In tudi cigaret nic ne pogresam. Tak da moje mnenje o nehanju kajenja je: "Vse je stvar karakterja. Ce si res mocno zelis, bos nehal ne glede na to, kako dolgo si kadil." Tak da, ce si res zelite nehat, samo nehajte in ne odlasajte z odlocitvijo. Najmansi dvom v samega sebe, vas bo potegnil nazaj k cigaretom.

Lp, Milan
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Doman ::

Morava so tud močni čiki :D

Bob Rock ::

Aja, je opazil kdo mogoce, ce kje se prodajajo Winston?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

OrlyTM ::

zacel z 14imi (tiste vaje z drino in snobratom v cetrtem razredu ne bomo resno jemali :D ) in z eno 3 letno pavzo kadil do dva meseca nazaj po 1-2 skatle na dan. Ob vikendih tut po 3 ali 4. Zdej sm spet ze 2 meseca nekadilec in verjamem, da me ne potegne vec. Kadit sm pa nehu tut "cez noc" ... enostavno mi je dopizdilo da mecem denar in zdravje za totalno brezumno razvado.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ShowDown ::

Sprva sem kadil Tobak (samson bright blend, swan filtri, smoking blue rizle), potem sem nekaj časa kadil west blue, zdaj pa kadim gauloises rdeče. Če je kdo kadil gauloises rumene mi naj pove če se tudi njemu zdijo neki čudni. So kao najlažji vednar me zapeče grlo ko izdihnem.

DOOM_er ::

ekstra 91 k jih kradem matki :D . Trnutno pa kadim malboro rdeče, med šolskim letom pa L&M modre
Drgač sm pa začeu kadit v sedmem razredu west blue. Zdej kadim že skor tri leta.
Robots will steal your job. But that's OK

ill_nino ::

Začel z marlboro rdečimi, kasneje lahki, sedaj pa...

Boss - Gold :D
Are you crazy?
Yes sir!

sine@ ::

Kadit sm začel pri 14,sedaj pa teče 4 leto. Začelo se je pa z boss mehkimi:D pol sm prešaltal na malboro zlate(the best čiki).Sedaj pa nekak ustrajam na west blue(sm kadil silver sam me je grlo bolelo po njih)ma še kdo tako izkušjo,hehe:Dpa časih si kupm marlboro,tko zavoljo starih cajtu.
Pa tko doma mam vedno neki samson tobaka(plavga),da si kdaj uvijem kšnga,k mi zmanka čiku al pa kr tko.......pa da ne pozabm zvijat>:D

Ps:Kdor kadi tobak?!?!--->kaj ga zvija z mašinco al na roko:D


LP

strictom ::

The herb :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sine@ ::

Pač včasih zapaše tud kej z domačega vrta>:D
Sam to je že off topick:D

Taras_Bulba ::

west silver, muratti modre, marlboro light, ob posebnih priložnostih pa še šišo z jabolčnim tobakom (in včasih še čim [>:D] )

Jst ::

Davidoff.

Odin ::

Cist tak informativno. Link(stran 40).. Drugace pa ce si ze kupim cike enkrat na pol leta so to Marlboro Light.

nokia6310 ::

korenje_ver2:
Res je zastrupljam sebe in druge koliko stvari je še takih pa niti ne vemo za njih.
Specializiraj se pa mi povej kaj naj naredim da se nebom več.

Tic ::

(samson bright blend, swan filtri, smoking blue rizle)

My style. :)

STRiCtom:

Kaj pa kadis? Kako pogosto? Sadis svoje?


Jst se bom mal poigral na vrtu in probal posadit tobak, nekaj pravih cajev, crnih, pa kaksna salvia divinorum se bo najdla :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

strictom ::

Tic, kleti zadrogiranc :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tic ::

Pogovarjamo se o cigaretih.

Povej katere mesas med ostala zelisca?

Tic
persona civitas ;>

strictom ::

Povečini uni ta svetel tobak, ne vem točno kako se mu reče. Če pa tega ni pa West Blue (ko jih lih en moj kolega kadi).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Poldi112 ::

Tobak sail in smoking green rizle. Edini problem ker je za pipo ne gori lepo. Ampak okus je hud.
Od cigaret ronhill, ampak sem moral presedlati na galuosises zaradi hudega kaslja.
Ampak to vcasih. Zdaj sem ze leta nekadilec.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

IČA ::

začel sem z Lordom, potem na Ronhill plave, ko pa jih ni bilo za dobit, pa na Boss rdeče. Potem pa sem se odločil za postopno zmanjševanje in sem šel na West light, pa naslednje leto na super light, letos konec leta najkasneje pa na frišen luft. Ma kdo kakšen pameten nasvet za nehanje???
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

mtosev ::

Da sam sebe prepričaš da nerabiš to in rečeš nebom več.

Drugega načina ni oz. ti nebo uspelo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IČA ::

psihični del mi je znan, kako pa je s fizčno abstinenco, ker verjetno tudi to nekaj časa traja.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

PersonaRudis ::

Nikoli kadil, pa ve zanima nekaj. S čim bi primerjali, po težavnosti, nehanje kajenja? 0:) Pa kera metoda se vam zdi bolj efektivna: postopno nehanje al pa radikalno iz enega trenutka na drugega.?

Tic ::

Jst sm se za hec stestiru. Za novo leto sem reku, da 2 mesca ne bom kadil. In nisem. Potem sem spet zacel.

Tko da jst sm za radikalno odlocitev na pomemben dan v letu. :)
persona civitas ;>

Roadkill ::

Ko te zjutraj prebudi kašlanje ni problem ugotovit, da ljudje nismo bili grajeni zato, da dihamo dim, tako brez problema ugotoviš da kajenje ni kul in nehaš.
Jaz trenutno kadim zato, ker človek ne more nehat pit, se začet ukvarjat s športom, začet hujšat in nehat kadit ob enem času. Eno dvisnost rabimo.
Čez kak mesec se kajenja lotim. In kakor se to sliši klišejsko, se mi kajenje ne zdi ta problem. Fizične odvisnosti ni, če ne kadiš 40 let, pa še ta zgine takoj, ko ti dohtar pove da imaš raka. Preverjeno.
Ü

nokia6310 ::

Roadkill ta je pa kruta a resnična!
En primer poznam mamico ki ima hčerko ko je bila hčerka stara 11 let se je igrala v garaži in prižgala cigaret bol za hec kot zares. Ko je mamica zvedla od drugih da kadi ji je kupila celo škatlo čikov ki jih je morala hčerka skadit pred njo enega za drugim.
Ne sprašujte kako ji je blo slabo.
No in zdaj ji ta ista mamica kupuje cigarete z izgovorom če ji nebom kupila cigaret bo pa travo kadila bolš da kadi samo cigarete z mojo vednostjo.
Vprašanje kaj bo ko bo ta punca začela kadit travo.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

galva ta plave, soje cajte sem gitanes pa se ne dubi več , kake cigare kdaj, sm pa učas tut winston.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mtosev ::

Fizične odvisnosti ni, če ne kadiš 40 let, pa še ta zgine takoj, ko ti dohtar pove da imaš raka. Preverjeno.

Moja mama je zdravnica.

In je točno to rekla kak ljudje takoj ko slišijo da majo raka nehajo kadit. Ampak je prepozno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dittorio ::

kadim muratti light pa sam za 5 tolarjev so se podrazil
tkoda skatlca stane zdej 495 sit pa se kvalitetn tobag u filtru pa ma oglje a ustavi katran saj delamo
WHITE POWEEEEER

iskra ::

Oče je še tri leta nazaj kadil po 2-3 škatle na dan. V stanovanju, na delu, v avtu, ves čas smo bili vsi zakajeni. Vse cunje, ki so se sušile na balkonu ali v stanovanju pri radiatorju so mi _vedno_ zaudarjale po cigaretih in v osnovni šoli sem šel celo na razgovor h socialni delavki, ker je nekdo bleknil da kadim, ko me je zavohal. Strop v dnevni sobi je bil konstantno rumen in smo morali vse prepleskati vsakega pol leta. Očeta sem spoznal po kašljanju še preden je stopil v stanovanje. Avto je dišal kot pepelnik in vsake toliko smo se naključno ustavljali, da je oče spraznil pepelnik. Bil je pa na meji, da bi postal verižni kadilec. Vsakič, ko smo se z družino kam odpravljali, je preveril, če ima cigarete v žepu. Če se je par minut po odhodu spomnil, da jih nima, smo se ali ustavili na črpalki ali pa se obrnili.

Pri desetih sem se zaklel, da ne bom kadil in se vrgel v košarko. Oče je nehal kaditi s pomočjo čigumov Nicorette. Računica za tobak je namreč pokazala, da bi lahko kupili kar konkreten prenosnik za ceno pokajenih cigaret vsako leto. Nicorette je žvečil kako leto, škatla s 40 tabletami (se mi zdi) pa stane 1600 al tam nekje in smo spet na ceni cigaret. Te čigume je kombiniral z drugimi čigumi. Zaradi težav z dlesnimi (posledica kajenja - ga je dohtarca pošteno napiz**la) je pač _moral_ nehati tudi s čigumi in sedaj namesto škatlice cigaret prenaša naokrog škatlice z Orbit bomboni. Med odvajanjem je tudi krepko zvišal kilažo kljub vsem aktivnostim (lov, ribolov, delo na parceli, ...). Posledično je tudi dobil opozorilo za sladkorno bolezen.

Kolegi, s katerimi se družim v Ljubljani, kadijo. In vsake toliko sem sunil kak cigaret. Ko sem sunil po pet cigaret na večer, me je malo usekalo po (do tedaj športno čistih) pljučih in sem kašljal kot lev. Nato sem si kupil tobak Samson bright, ta male, plave rizle in Swan filtre, da ne bi kar naprej vlekel cigaret iz škatlice - pa še ceneje je. Tako pokadim kake tri ali štiri ročno zvite na teden pa še to se zna zgodit, da tudi kakšen teden ne kadim nič, ker ni prilike.

Po učinku so mi ročni dosti bolj pri srcu - malo bol usekajo :) in tudi boljši so, ker so pač domači. In dalj trajajo. Od industrijskih so pa Davidi in Galve ter Murattiji med mojimi bolj priljubljenimi za fehtanje :). Škatlice cigaret ne bom nikdar kupil, ker se resnično bojim, da končam kot oče. Odvajanje je prasica in pazit se je treba takih razvad.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Meamoto ::

Gauloises blondes modri 2-3 škatle dnevno zadnjih 13 let.

Dittorio ::

ni se mi dal vsega tega brt kaj si s tem hotla povedat
poznam babice a kadijo ze 60 let pa se dober drzijo to vse udvisno od zivlenja kako zvis da dubis raka
ni nikol blo 100 procento dokazan da uni a kadijo prej umrejo to so samo ugibanja znastvenikov a nimajho nc druzga za dela koker neki spodbijat ala kajnja al pa sladkarij da ti to zmanjsa zivlenje
ves kok je folka a kadi pa so stari ze po 90 let pa se bol drzijo koker uni a nekadijo vsa fora je u nacinju zivlenja kako ga zvis pa kok si pretresn u zivlenju
imunski sitem pa to zato rata rak al kadis al pa ne poglej mal statistiko vec jih umre uni a nekadijo za rakom koker uni a kadijo
WHITE POWEEEEER

DominusSLO ::

Jst ne kadim čikov, za mešanje pa uporabljam chesterfield light(plave).

OrlyTM ::

psihični del mi je znan, kako pa je s fizčno abstinenco, ker verjetno tudi to nekaj časa traja.


tko kot je mtosev reku ... ko ti dopizdi, nehas. Fizicno te par dni mal sraufa (mene ni kej dost, ker mi je RES dopizdilo) pol je pa kul.
Ce se ti fuuul lusta kadit, ne bos nehu! More se ti cist obrnit. Pomaga, ce pomislis, da placujes full dost dnara zato, da se zastrupljas dnevno! Good luck! :) Jst ze dva meseca+ nekadilec :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PersonaRudis ::

...ni nikol blo 100 procento dokazan da uni a kadijo prej umrejo to so samo ugibanja znastvenikov a nimajho nc druzga za dela koker neki spodbijat ala kajnja al pa sladkarij da ti to zmanjsa zivlenje...

Ej zdaj pa roko na srce pa po kmečki logiki malo razmisli...:\ Koristi že ne (zlo vejretno)...

msms ::

Ena škatlica na dan pride okvirno 162.000 sit na leto.

strictom ::

Hmmm. Namest čikov bi si lahko kupil vsako leto novo state of the art grafično. To leto bi to bla 7800. Če pa dve na dan pokadiš pa vsako leto dve high end grafi v sli :)
Če pa tri! Pa še vsako leto novga FX-a

:D

Think about it :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mzidy ::

Če ne bi dal pa za grafo bi lahk dal fotru za kurilno olje:D
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9655943 (8085) Baja
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218623 (10713) BCSman

Cigareti

Oddelek: Loža
52778 (2679) Gandalfar
»

Podražitev cigaret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
927582 (5194) poweroff
»

Modificirane nalepke za škatlo čikov

Oddelek: Loža
402900 (1925) Elemen_T

Več podobnih tem