» »

Katere čike kadite?

Katere čike kadite?

gruntfürmich ::

sj imajo praktično vsi zelo podobne vrednosti; težki 12, medium 10, lahki 8, super lahki 4, ultra lahki 3, ultra 2...
zdaj že skoraj po barvi škatlice veš, za katere gre. ima kar nekaj znamk skupne barve.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Kateri so težki? Največ kar sem zasledil je bilo 10mg, bili so Red Marlboro.

xyd1 ::

drina?

stalker ::

West Blue 100s

N: 0,4
K: 4
M: 4

A mi lahko kdo pove kaj pomeni ta 100s?

Limit-sky ::

Verjetno dolžino.

Dieu ::

100mm :)
I was blind but now I see!

Jst ::

Koliko pa pokadite? Jaz, čeprav kadim light, Davidoff ali West 100S, pokadim od eno do dve na dan, ampak recimo Marlboro rdeči so mi kot da bi kadil slamo, Davidoff črni, ki so res hudi, mi tudi ne grejo, da o West rdečih ne govorim. Torej čeprav bi lahko kadil močnejše cigarete, bi jih skadil še več. To mi nikoli ne bo jasno zakaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gruntfürmich ::

Torej čeprav bi lahko kadil močnejše cigarete, bi jih skadil še več. To mi nikoli ne bo jasno zakaj

več nikotina (droge) morda
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jst ::

Ne, ne potešijo me tako, kot lahki cigareti. Recimo ponavadi pokadim dva cigareta enega za drugim, potem je pa pavza slabo uro. Pri Marlboro rdečih, West Rdečih ali Davidoff črnih bi jih pa lahko kadil enega za drugim pa ne bi imelo takšnega učinka. Bi postal chainsmoker.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

Hm, that's weird.

mysterio ::

a je gdo ze muratti kadiu

Meizu ::

Ja - bedni so.

J.F.K. ::

West Silver Plus so meni osebno precej boljši. Bolj mehak okus.

tomi66 ::

Jaz sem povsod radikalen in bom tudi tu, glede na moje ugotovitve,
ce verjamete ali pa ne, najbolj rakotvorna stvar je filter.
(verjetno tudi razni partikli, saj poznate asbestos, nacelom pa zato, ker je za telo dosti tezje cistiti majhne nano delce, kot pa vecje in ko kadite bolj grob dim, je telo bolj konkretno "issued" in ciscenje je bolj temeljito, spotoma pa tudi nano nivo, v Indiji uporabljajo katran za ciscenje)
Torej raje zvijajte, povsod se zdaj dobi zelo dober tobak - PUEBLO, brez aditivov in si zvijte brez filtra, lahko pa dodate majaron, ki je bolj zdravilen kot tobak. Tobak zdravilen? Tobak, kava, neem, trije najmocnejsi antibiotiki.
Kavo pa zamenjajte s cikorijo, neprimerljivo boljse - zelo zdravilno, kar za kavo ne morem reci.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

mat xxl ::

Nobenih več ! Ker danes kadijo samo še čistilke , delavci na železnici - fizikalci in ostali nižje intelektualni osebki na trda goriva ! >:D

Meizu ::

mat xxl je izjavil:

Nobenih več ! Ker danes kadijo samo še čistilke , delavci na železnici - fizikalci in ostali nižje intelektualni osebki na trda goriva ! >:D


Argumentiraj tvojo izjavo, prosim.

Na kratko: urlplz.

mat xxl ::

Danes v razvitem svetu kadijo samo še najnižji neizobraženi sloji !

Ni kaj argumentirati, sam sem včasih kadil, več, kot 10 let nazaj in so po pisarnah še bili pepelniki, danes tega nikjer več ni, cele poslovne stavbe so, kjer ni nikakršne kadilnice ipd. Res pa je, da tudi mladina kadi, pač radi bi bili čim prej odrasli, pa ne vedo kam to pelje !

823483 ::

mat xxl je izjavil:

Danes v razvitem svetu kadijo samo še najnižji neizobraženi sloji !

Ni kaj argumentirati, sam sem včasih kadil, več, kot 10 let nazaj in so po pisarnah še bili pepelniki, danes tega nikjer več ni, cele poslovne stavbe so, kjer ni nikakršne kadilnice ipd. Res pa je, da tudi mladina kadi, pač radi bi bili čim prej odrasli, pa ne vedo kam to pelje !

Ja, kar na izginotje pepelnikov zakon o prepovedi kajenja v zaprtih prostorih gotovo nima nobenega vpliva...

Ramon dekers ::

mat xxl je izjavil:

Nobenih več ! Ker danes kadijo samo še čistilke , delavci na železnici - fizikalci in ostali nižje intelektualni osebki na trda goriva ! >:D



načelom drži. Ampak po drugi strani, je pa veliko ljudi na položajih ki so zelo zelo pod stresom in bi jim čik lahko prihranil kakšno tegobo.

Veliko od njih jih je predebelih, pogost je rak na debelem črevesju.... Pustimo izjeme in tiste na zelo visokih položajih ki gledajo samo dobiček/izgubo, za vse ostalo delajo drugi.

Jst ::

Cigareti so se tekom let tako podražali, da dvomim, če si najnižji sloj cigarete sploh lahko privošči...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gzibret ::

Heh, motiš se. V gulagih v Rusiji so sužnji dobili kos kruha in 2 čika za kosilo. Kadilci so menjali svoj kos kruha za še 2 čika (beri: 7000 dni v Sibiriji), kar jim je drastično zmanjšalo možnosti za preživetje. Pa so še vseeno kadili ;)
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

gruntfürmich ::

mysterio je izjavil:

a je gdo ze muratti kadiu

ja, so ok. bi jih še vedno kadil, če ne bi jemal marlboro, ki pa mi niso ušeč. oz. če si kupim cigarete, si muratti super lahke.

##
mat verjetno hoče reči, da je navaden japijski ritoliznik in raje koko snifa...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mysterio ::

najbol sjebane sov black devill a mi lahk kdo pove kaksne so winston drugace pa kadim ronhil white

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mysterio ()

samo33 ::

Ve kdo kje se dobi(za punco) style pink?
Js kadim marlboro gold, davidoff gold. Kadil sm west red pa mi je zdel nič posebnega, west blue je bil prelahek zame. Začel sm v 8razredu, faca pač. Pol v sredni sm redno kadil in še zdaj. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: samo33 ()

Meizu ::

Na vseh pumpah.

__Devil__ ::

In trafikah.

black ice ::

Ter Mercatorjih.

eieieie1 ::

Samo tak me zanima, če si recimo kadilci preračunate strošek, ki ga povzorči kajenje na letni ravni in posledično kaj to pomeni na 10 letni ravni oziroma 30-40 letni... Razmišljate kdaj o tem kako so vas nekatere firme zaj***** s tem da so vas naredile odvisne od cigaret in ste zdaj prešibki da bi se jim uprli? In recimo, če ste kdaj razmišljali v to smer, da bi nehali in tisti denar ki ga ne porabite dejansko dajali na stran in si pol na koncu leta privoščili kaj lepega?


Saj vem, da ne razumem kako močno te nikotin zasvoji, ker nikoli nisem kadil... In ne nameravam kogar koli od vas tu prepričevat naj odneha ker mi je res vseeno za vas, ampak čist tak iz radovednosti me to zanima :D

black ice ::

eieieie1 je izjavil:

Samo tak me zanima, če si recimo kadilci preračunate strošek, ki ga povzorči kajenje na letni ravni in posledično kaj to pomeni na 10 letni ravni oziroma 30-40 letni...

Si uživalci alkohola kdaj preračunate strošek, ki ga povzroči popivanje ob vikendih na letni ravni?
FYI večinoma kadim tobak, cigarete občasno oz. ko se mi ne da rolati. Torej je strošek skoraj 0 (beri zanemarljiv).


eieieie1 je izjavil:

Razmišljate kdaj o tem kako so vas nekatere firme zaj***** s tem da so vas naredile odvisne od cigaret in ste zdaj prešibki da bi se jim uprli?
Niso nas nič zajebali. Sami smo se odločili za to, nihče ni nikogar silil.


eieieie1 je izjavil:

In recimo, če ste kdaj razmišljali v to smer, da bi nehali in tisti denar ki ga ne porabite dejansko dajali na stran in si pol na koncu leta privoščili kaj lepega?

Ne vem zakaj ljudi boli, če zapravljaš svoj denar. Ne tvoj, ne sosedov, temveč !SVOJ!. Nekateri si kupujejo nove avtomobile, drugi dajo nekaj na hišo, tretji na izgled, četrti kupujejo kitare... Ostali kadimo in poskušamo združiti vse skupaj. :D

Kdo pravi, da si ne privoščim nič lepega? Zelo verjetno uživam bolj kot ti. Mogoče bom umrl par let prej kot ti, mogoče bom živel dlje. Nič zato, s tem se ne obremenjujem.


eieieie1 je izjavil:

In ne nameravam kogar koli od vas tu prepričevat naj odneha ker mi je res vseeno za vas...
Potem ti je naj tudi vseeno kaj počnem s svojim težko prisluženim denarjem.

Edit:Dvakrat citiral isto zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

eieieie1 ::

Si uživalci alkohola kdaj preračunate strošek, ki ga povzroči popivanje ob vikendih na letni ravni?
FYI večinoma kadim tobak, cigarete občasno oz. ko se mi ne da rolati. Torej je strošek skoraj 0 (beri zanemarljiv).


Rahlo se ga napijem povprečno 2-3 krat letno in še to ne v lokalu/diskoteki ampak z domačim/sosedovim/prijateljevim vinom oziroma pivom/žganjem iz trgovine, tako da je strošek okoli 100-200€ :D A je tvoj strošek iz pijače kaj manjši? Ok če ne kadiš cigaret pol moje vprašanje ni letelo nate, ker si mi nezanimiv, saj me zanima če se kadilci cigaret o teh zadevah kaj sprašujejo/preračunavajo. Sicer pa zelo dvomim da je ta znesek zanemarljiv, le izogibaš se preračunu ker te mogoče to boli... Sodeč po tem, kako si odreagiral na moja vprašanja :)

Niso nas nič zajebali. Sami smo se odločili za to, nihče ni nikogar silil.

Itak da ne, ampak ko začneš kaditi se ne zavedaš tega, kakšen vpliv bo nate imel nikotin. Zato so te na nek način zajebali s tem, saj poznam veliko ljudi ki jamra kako nemorejo nehati...

Ne vem zakaj ljudi boli, če zapravljaš svoj denar. Ne tvoj, ne sosedov, temveč !SVOJ!. Nekateri si kupujejo nove avtomobile, drugi dajo nekaj na hišo, tretji na izgled, četrti kupujejo kitare... Ostali kadimo in poskušamo združiti vse skupaj. :D

A nisi razumel, da me le zanima če si take zadeve kadilci preračunavajo lol. Mene res boli k**** če ti sežigaš tvoj denar ali ga pa nakazuješ karitasu.

Kdo pravi, da si ne privoščim nič lepega? Zelo verjetno uživam bolj kot ti. Mogoče bom umrl par let prej kot ti, mogoče bom živel dlje. Nič zato, s tem se ne obremenjujem.

A sem rekel da si kadilci ne privoščijo nič lepega? Imaš resne težave z bralnim razumevanjem... Govorim o tem, če bi se recimo odločil nehati s ciljem da točno ta denar ki ga porabiš s kajenjem porabiš za nakup recimo nekaj kar te zanima (pc, mobitel, ura, potovanje,...) Zanima me če o tem kadilci razmišljajo.

Potem ti je naj tudi vseeno kaj počnem s svojim težko prisluženim denarjem.

Če ti je vprašanje preveč osebno in se počutiš ogroženega, ti pač ni treba odgovarjati...

Mogoče bi še svoj težko prislužen denar vložil v kake zadeve, ki bi te pomirile (očitno cigareti to pri tebi ne zmorejo) :)

stalker ::

Jaz sem si izračunal: 2,70 x 52 (škatla na teden) = 140,4
Bolj točno bi bilo čez 170, ker na žurkah skadim več. Izračunal sem tudi koliko porabim za čokolado, sladoled, kafe, razne pijače: okoli 500€ na leto. Pa ne hodim dosti ven. Za bencin gre 1500€ na leto. Potem so tu še položnice, obleke in najpomembnejše, hrana. Potem ugotoviš, da nisi s prenehanjem prišparal nič. Priznam, če bi si sproti shranjeval tista 2€ bi nekaj prišparal, ampak če sproti porabljaš ti je na koncu vseeno ali si ta mesec porabil 250 ali 300€.
Tko, zdaj pa grem enga uničt :D

gruntfürmich ::

eieieie1 je izjavil:

Samo tak me zanima, če si recimo kadilci preračunate strošek, ki ga povzorči kajenje na letni ravni in posledično kaj to pomeni na 10 letni ravni oziroma 30-40 letni... Razmišljate kdaj o tem kako so vas nekatere firme zaj***** s tem da so vas naredile odvisne od cigaret in ste zdaj prešibki da bi se jim uprli? In recimo, če ste kdaj razmišljali v to smer, da bi nehali in tisti denar ki ga ne porabite dejansko dajali na stran in si pol na koncu leta privoščili kaj lepega?


Saj vem, da ne razumem kako močno te nikotin zasvoji, ker nikoli nisem kadil... In ne nameravam kogar koli od vas tu prepričevat naj odneha ker mi je res vseeno za vas, ampak čist tak iz radovednosti me to zanima :D


samo čakal sem kdaj bo spet tak psihopat uletel s takim debilnim uprašanjem.
najbolj debilno uprašanje kar jih obstaja za določeno navado/razvado/hobi je: ali si si kdaj preračunal koliko bi prišparal v 40 letih?
in da bi denar dajal na STRAN!
mislim WTF???????????????????????????????????????
strel u glavo takim je premila kazen...;(;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Ok če ne kadiš cigaret pol moje vprašanje ni letelo nate, ker si mi nezanimiv, saj me zanima če se kadilci cigaret o teh zadevah kaj sprašujejo/preračunavajo. Sicer pa zelo dvomim da je ta znesek zanemarljiv, le izogibaš se preračunu ker te mogoče to boli... Sodeč po tem, kako si odreagiral na moja vprašanja :)

Ne boli me :)
Skadim max 3 škatle cigaret na teden, to je max 12 škatel na mesec oz. 38,4€. V enem letu je to max 460,8€. V 10 letih je to 4680€.

Kot je stalker rekel, je skoraj vseeno, če daš teh par € za čike ali za kavo (karikiram).

Zato so te na nek način zajebali s tem, saj poznam veliko ljudi ki jamra kako nemorejo nehati...

Vse je v glavi. Ja, sem prekinil s kajenjem za slaba 2 meseca brez večjih problemov. Tisti, ki jamrajo v bistvu sploh ne želijo nehati. Nekajkrat so poskusili, a neuspešno. Od tod predpostavka, da je skoraj nemogoče prenehati (vsaj za dotično osebo).

Govorim o tem, če bi se recimo odločil nehati s ciljem da točno ta denar ki ga porabiš s kajenjem porabiš za nakup recimo nekaj kar te zanima (pc, mobitel, ura, potovanje,...) Zanima me če o tem kadilci razmišljajo.

Privoščim si (skoraj) vse kar želim, brez problema. Seveda rabiš mnenje večih ljudi.

Mogoče bi še svoj težko prislužen denar vložil v kake zadeve, ki bi te pomirile (očitno cigareti to pri tebi ne zmorejo) :)

Se opravičujem, če si se počutil užaljenega ob branju mojega odgovora. Če bi bil odgovor mišljen kot kričanje, bi tako nakazal.

Meizu ::

Od prenehanja kajenja bi profitiral le in samo, če bi tista 2€ kot jih porabiš vsak dan za škatlo, stavil na stran v hranilnik. Ker 2€ je danes tako zanemarljiv denar, da bi mimogrede dal za eno pivo več. In je profit od prenehanja res smešno nizek.

bozicek ::

eieieie1:

ves koliko bi prisparal?
NIC
dva kolega sta nehala. Pri enem bo stiri leta drugi dve leti
Pa sem jih za hec vprasal ce se jima kaj pozna, ali sta kaj vec prisparala, kaksno stvar vec privoscila
Odgovor je bil ne

Seveda mi moja kmecka logika govori drugce (ce jaz neham bi prisparal cirka 130€ na mesec) in bi se mi moglo nekje poznati

Sam jebiga dnar gre tako ali pa drugace
Darila letos samo za poredne

stalker ::

Pa pozabil sem omeniti hobije, ker nekateri so tudi svinjsko dragi (gledano na letni ravni).

eieieie1 ::

Hja, težko verjamem v to da se ti nič ne pozna če prenehaš, mogoče ne opaziš na prvi pogled ampak če malo razmisliš:
-ne smrdiš po dimu
-tvoja oblačila ne smrdijo po dimu
-tvoje stanovanje,avto ne smrdi po dimu - ok le nekateri kadiju znotraj teh prostorov
-boljše zdravje
-več kondicije... no ja, če se nič ne gibaš nebo nobene razlike :D
-500€ ki jih recimo pokadite se ziher porabi v neke druge bolj uporabne zadeve kot pa cigareti tudi če namensko ne daješ stran tist 2€...

Ampak ok, tukaj ste se oglasili le blagi kadilci, kjer še ne pride do večjih stroškov zaradi kajenja... A ste opazili kakšno povečanje količine pokajenih cigaret, če se ozrete nazaj za recimo 2-4 leta?

black ice ::

eieieie1 je izjavil:


-ne smrdiš po dimu
-tvoja oblačila ne smrdijo po dimu

Vsake toliko se je treba tudi stuširati in preobleči. :>

eieieie1 je izjavil:


-tvoje stanovanje,avto ne smrdi po dimu - ok le nekateri kadiju znotraj teh prostorov

Kot si rekel, nekateri ne kadimo v teh prostorih.

eieieie1 je izjavil:

-boljše zdravje

Kakor vzameš. Lahko si nekadilec pa te pobere zaradi e.coli.

eieieie1 je izjavil:

-več kondicije... no ja, če se nič ne gibaš nebo nobene razlike :D

Upam si reči, da sem zadnje čase v boljši fizični pripravljenosti kot marsikateri sovrstnik nekadilec.

eieieie1 je izjavil:

A ste opazili kakšno povečanje količine pokajenih cigaret, če se ozrete nazaj za recimo 2-4 leta?

V bistvu zmanjšanje. V tistem obdobju sem skadil škatlo do dve na dan brez problema. Saj tudi sedaj ni problema, samo se več ne počutim tako dobro, ko 'pojem' škatlo čikov.

eieieie1 ::

Vsake toliko se je treba tudi stuširati in preobleči. :>

Ja ampak smrdiš že takoj ko skadiš en čik, obleka pa ti že smrdi po prvem dnevu in dvomim da si pereš majce, kavbojke vsak dan :D da ne govorim o jaknah, ki jih ne peremo prav pogosto...

Kakor vzameš. Lahko si nekadilec pa te pobere zaradi e.coli.

Ta argument nima nobenega smisla, saj se gre za tebe. Če ne kadiš boš bolj zdrav kot če kadiš... lahko bi povedal tudi kaj takega "tudi če kadim sem bol zdrav od nekega afričanskega otroka ki ima aids in ne kadi". Kaj ima zdaj ta otrok veze s tabo in tvojim zdravljem,

Upam si reči, da sem zadnje čase v boljši fizični pripravljenosti kot marsikateri sovrstnik nekadilec.

Isto kot prej, gre se za tebe ne pa za primerjavo tebe in nekega random nekadilca... Če nebi kadil bi bil še v boljši :)

V bistvu zmanjšanje. V tistem obdobju sem skadil škatlo do dve na dan brez problema. Saj tudi sedaj ni problema, samo se več ne počutim tako dobro, ko 'pojem' škatlo čikov.


Aha, zanimivo :)

galu ::

Eh, čiki.... Čisti tobak ftw.:)
Tako to gre.

Bananovec ::

Eh tobak, bakle ftw.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Vikking ::

eieieie1 je izjavil:


-več kondicije... no ja, če se nič ne gibaš nebo nobene razlike :D
-500€ ki jih recimo pokadite se ziher porabi v neke druge bolj uporabne zadeve kot pa cigareti tudi če namensko ne daješ stran tist 2€...


O kondiciji se da debatirat. Kdor se redno razgibava ter kadi in pije ima več kondicije, kot tisti ki leži na kavču ter ne kadi in ne pije. Jasno?

Absurd je reči kadilcu koliko bo prišparal če ne bi kadil. Absurd je dokler vsi nekadilci ne dajejo na stran tisto razliko če bi kadili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

eieieie1 ::

Ne, ne da se nič o kondiciji debatirat... Jasno je, če ti nebi kadil in bil enako telesno aktiven kot si sedaj bi imel več kondicije. Ali pa Usain Bolt nebi imel toliko kondicije, če bi kadil. Nevem zakaj podajate take nesmiselne primerjave...


Saj itak da se ves denar potroši. Nihče ga nebo s sabo pod zemljo nesel. Je pa razlika če ga porabiš za to, da smrdiš/onesnažuješ svoje telo ali pa ga porabiš za obleko/mobitel/pc/potovanja/avto... Jaz ne dajem na stran denar, ki ga ne pokadim ampak pač denar, ki mi je odveč in ga uporabim za naložbe ali pa zadeve ki sem jih naštel v prejšnji povedi :) Če bi kadil bi mi dosti manj tega odvečnega denarja ostalo.

black ice ::

eieieie1 je izjavil:

Ne, ne da se nič o kondiciji debatirat... Jasno je, če ti nebi kadil in bil enako telesno aktiven kot si sedaj bi imel več kondicije. Ali pa Usain Bolt nebi imel toliko kondicije, če bi kadil. Nevem zakaj podajate take nesmiselne primerjave...

Saj itak da se ves denar potroši. Nihče ga nebo s sabo pod zemljo nesel. Je pa razlika če ga porabiš za to, da smrdiš/onesnažuješ svoje telo ali pa ga porabiš za obleko/mobitel/pc/potovanja/avto... Jaz ne dajem na stran denar, ki ga ne pokadim ampak pač denar, ki mi je odveč in ga uporabim za naložbe ali pa zadeve ki sem jih naštel v prejšnji povedi :) Če bi kadil bi mi dosti manj tega odvečnega denarja ostalo.

Še vedno ne razumem zakaj drugem vsiljuješ svoje mnenje. Kot si sam rekel, nihče ne bo denarja nesel s sabo pod zemljo. Meni je vseeno če zapravim denar za šteko čikov ali kavbojke. Mogoče se tebi zdi nesmiselno, ampak to je tvoje mnenje, katerega ti nihče noče na silo spremeniti.

Že prej sem rekel in bom ponovil še enkrat, za moje finančno stanje te naj ne skrbi. ;)

eieieie1 ::

Saj ne vsiljujem, ampak ste me s svojimi odgovori pripeljali do tega da sem odgovoril z argumentami zakaj se ne splača kaditi oziroma, zakaj so vaši argumenti nesmiselni :)

gruntfürmich ::

-ne smrdiš po dimu, -tvoja oblačila ne smrdijo po dimu

če kadiš samo in izključno v odprtih prostorih in paziš da se dim ne vleče čez tebe, ti smrdita praktično samo obraz in roke.

-boljše zdravje

glede zdravja & kajenja se da na veliko debatirati. če boš živel zdravo, se rekreiral, pazil na prehrano, se ne sekiral, IN kadil, dvomim da ti bo lahko kdo z zagotovostjo trdil, da če pa ne bi kadil bi pa bil še bolj zdrav ali pa živel dlje. ker če ti zavedno zdravo živiš in kompenziraš vse škodljivosti za zdravje glede kajenja, ne boš 'še bolj zdrav', imho.

glede denarja pa je tko; če skadiš 3 škatle na dan pri današnjih cenah je to res drago. če pa skadiš 1 škatlo kar približno znese 80€ / mesec, pa je težko oceniti če bi ta denar BISTVENO prispeval k tvoji kvaliteti življenja, ker to ni velik denar in ga hitro spičkaš za raznorazne bedarije in ne boš mogel trditi da si ga prihranil, če bi prenehal kaditi.

eieieie1 je izjavil:

Je pa razlika če ga porabiš za to, da smrdiš/onesnažuješ svoje telo ali pa ga porabiš za obleko/mobitel/pc/potovanja/avto... Jaz ne dajem na stran denar, ki ga ne pokadim ampak pač denar, ki mi je odveč in ga uporabim za naložbe ali pa zadeve ki sem jih naštel v prejšnji povedi :) Če bi kadil bi mi dosti manj tega odvečnega denarja ostalo.


s tem si agrumentiral in tudi dokazal, da si popoln bebec. sem že od vsega začetka sumil da bo temu tako...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

z3ro ::

Če nekdo pokadi 2 škatli na dan (pa jih je veliko takih), škatla cigaretov pa pride povprečno 2,7€, potem je to 2000€ letno. Okej sej ne pravim, da bi nekdo nehal kaditi pa vsak dan tistih 5,4€ dal raje v hranilnik, vendar 2000€ na leto oz 167€ na mesec se ziher pozna (oziroma vsaj tistim ki nimajo lih sanjske plače). Sam ne kadim, niti me kadilci ne motijo me pa moti dim, ki pri tem nastaja. Tud zadah zna bit grozen, sem enkrat zalizno neko uber kadilko pa mi je blo žau:) Tudi živčni so kadilci bolj opažam..delam v trgovini, pa moram vsake tolko biti tudi na blagajni. Na začetku logično da nisem razločil vseh vrst cigaret, ker pač ne kadim, pa je folk kar pizdo na mene:) Za zdravje pa se strinjam z black ice-om. Danes lahko vmreš kadar koli in od česar koli...cigareti tu nimajo nekega vpliva.

gruntfürmich ::

narobe je ravno primerjati koliko se zapravi letno. kar nimamo letnega prihodka. imamo mesečnega.
zato je primerjava na letni ravni bedna, debilna in zavajajoča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

z3ro ::

gruntfürmich je izjavil:

narobe je ravno primerjati koliko se zapravi letno. kar nimamo letnega prihodka. imamo mesečnega.
zato je primerjava na letni ravni bedna, debilna in zavajajoča...

sem napisal tudi, da je to 167€ mesečno..meni se ta znesek ne zdi debilen in zavajajoč..

eieieie1 ::

z3ro je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

narobe je ravno primerjati koliko se zapravi letno. kar nimamo letnega prihodka. imamo mesečnega.
zato je primerjava na letni ravni bedna, debilna in zavajajoča...

sem napisal tudi, da je to 167€ mesečno..meni se ta znesek ne zdi debilen in zavajajoč..


Govori se o letnem zapravljanju za čike, saj lahko vidiš koliko škatlic tedensko pokadiš ne pa o tvojem letnem prihodku. Ali kaj govoriš da je število pokajenih škatlic na dan za tebe odvisno od tvoje trenutne mesečne plače?

Tudi z zdravjem se neda debatirati... Jasne so študije in statistika, ki ti povejo koliko većje tveganje imaš za razne bolezni zaradi kajenja. Tega nemoreš zanikati. Je pa res da tudi če kadiš ne pomeni da boš dobil recimo pljučnega raka, ampak je veliko večja možnost da boš, kot če nebi kadil.

In pomiri živce, in argumentiraj kar govoriš, ne pa da zaradi svoje živčnosti in nestrpnosti trosiš "žaljive" komentarje. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9655943 (8085) Baja
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218623 (10713) BCSman

Cigareti

Oddelek: Loža
52778 (2679) Gandalfar
»

Podražitev cigaret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
927582 (5194) poweroff
»

Modificirane nalepke za škatlo čikov

Oddelek: Loža
402900 (1925) Elemen_T

Več podobnih tem