» »

Katere čike kadite?

Katere čike kadite?

««
9 / 9
»
»»

gruntfürmich ::

eieieie1 je izjavil:

Govori se o letnem zapravljanju za čike, saj lahko vidiš koliko škatlic tedensko pokadiš ne pa o tvojem letnem prihodku. Ali kaj govoriš da je število pokajenih škatlic na dan za tebe odvisno od tvoje trenutne mesečne plače?

bister pa ti ravno nisi, a ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

eieieie1 ::

Opa, sem narobe prebral tvoj stavek, se opravičujem, kar pa nima nobene veze če si bister ali ne lol

No pa povej zakaj je to tako zelo zavajujoče računati koliko stroškov s čiki boš okvirno imel na letni ravni, 10 letni in še več...

Dieu ::

Glede takšnih in drugačnih stroškov, če greš s kolegi na pivo je ziher 20€ računa, prej še več, če greš malo žurirat pa od 200€ na noč ... tja do 500€, če jih imaš pa seveda odvisno od posameznika, eni niso pripravljeni toliko zapravit, pa računaj mesečno koliko se nabere.

Pa tudi če se ne napiješ 3,4,5,... krat na teden, računaj vse cocacole, kokte, čokoladice, pa mi povej leten strošek? Če se vsemu odpoveš, zakaj pa potem delaš? Potem tudi hiše, avta, ne rabiš. Če razmišljaš tako je najceneje če sam živiš v najcenejši garsonjeri nosiš oblačila iz podarimo.si (kljub temu, da si lahko boljša privoščiš!) in še več prihraniš, na koncu življenja pa vse zapustiš sorodniku, ki bo znal živeti.

Ti greš na čokoladico, jaz pa grem na par piv pa ob tem skadim pol škatle in se počutim čudovito, če bi povsod šparal pa bi lahko razmišljal kot sem napisal v zgornjem odstavku.
I was blind but now I see!

eieieie1 ::

Dieu je izjavil:


jaz pa grem na par piv pa ob tem skadim pol škatle in se počutim čudovito, če bi povsod šparal pa bi lahko razmišljal kot sem napisal v zgornjem odstavku.


Lep argument, ki velja za tiste ki si lahko privoščijo kajenje, saj jim je to res minimalen strošek :)

Meizu ::

eieieie1 je izjavil:

Opa, sem narobe prebral tvoj stavek, se opravičujem, kar pa nima nobene veze če si bister ali ne lol

No pa povej zakaj je to tako zelo zavajujoče računati koliko stroškov s čiki boš okvirno imel na letni ravni, 10 letni in še več...


Mislim, da ne rabiš nekoga, da ti pove, zakaj je varčevanje 2€/dan na 10+ letni ravni totalni nesmisel ;((

Dieu ::

2,7€ * 5 škatlic * 4 tedne = 54€

Povprečno pa imam račun za mobitel 60€ na mesec, da o tem koliko zmečem za bencin sploh ne govorim. Lahko bi malo manj kadil pa kak krogec več po mestu naredil pa malo več telefoniral pa bi blo verjetno 100€ zraven.

Zdaj mi je celo smešno, ker sem mislil, da več ojrov skadim :))
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

blackbfm ::

Saj ni samo keš, plačuješ (relativno veliko) tudi z zdravjem. Kaj ti pa več pomeni pa sam veš..

DOOM_er ::

haters gonna hate
Robots will steal your job. But that's OK

Bananovec ::

Umrl bo tako ali tako. Ni zdaj rečeno, da bo neki xx-kadilec živel manj časa kot neki yy-nekadilec.
Jaz bom pa nehal, ko mi bo. To je v roku 3 mesecev.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

blackbfm ::

Še nihče ni preživu:)) verjetno pa se strinjaš da je kvaliteta življenja višja, če pač ne kadiš

Meizu ::

Kaj pa vem...Sem se pogovarjal s sorodnikom iz avstralije, ki ima sedaj 78 let in je rekel, da je celo življenje kadil, v mladosti, tudi krepko nekaj škatel na dan. Sedaj nime ene same bolezni. Medtem ko je enega drugega sorodnika (ki ni nikdar pil, niti kadil) pobralo pri 63ih zaradi raka na trebušni slinavki, še en drugi je šel pri njegovih 70ih zaradi raka na prostati... Pa srčni infarkti, kapi...

To je totalno random. Ali dobiš al ne dobiš. Lahko pa dobiš če kadiš ali ne. Ko si enkrat star, si pač star in začne škripat vseskupaj pa če kadiš al ne.

Imamo v mestu en lokal, kjer se zbirajo upokojenci večinoma, čeprav je to zvečer tudi dokaj priljubljen lokal za mladino. Uglavnem, 80% jih kadi, pa še jih ni pobralo. Niti enega, pa če verjameš ali ne.

blackbfm ::

Jah recimo če pogledam svoji dve babici, nekadilka je komot brez večjih težav šla na šmarno goro, medtem ko je kadilka bila več al manj že "obsojena" na stanovanje pa tja do trgovine..pri istih letih. Samo to je težko tak primerjat, ker res je veliko od genov odvisno. Ampak kakorkoli vsak, ki preneha, pravi da se boljše počuti..ojača se mu vonj, okus, barva kože je bolj živa (poglej kakšne težke kadilce, zgledajo kot zombiji-potem pa reči da tak človek kipi od zdravja) itd..nekaj že je na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Meizu ::

mja no... It differs... Poznam ljudi, ki kadijo ko neumni, pa imajo tolko energije, da bi gore premikali. Potem so pa določeni ja, ki izgledajo, kot da se bojo skupaj sesedli.

Kar se tiče boljšega počutja, ko nehaš kadit, je pa ponavadi vmes tudi malo psihe, oz. bolj strokovno, placebo efekt :)

Vikking ::

eieieie1 je izjavil:

Ne, ne da se nič o kondiciji debatirat... Jasno je, če ti nebi kadil in bil enako telesno aktiven kot si sedaj bi imel več kondicije. Ali pa Usain Bolt nebi imel toliko kondicije, če bi kadil. Nevem zakaj podajate take nesmiselne primerjave...



Dokler se ne potegujem za OI ni popolnoma nobene razlike. Oziroma bi potreboval opremo, ki bi izračunala tiste desetinke razlike. Na palec pač razlike ni.

Aston_11 ::

Vikking je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Ne, ne da se nič o kondiciji debatirat... Jasno je, če ti nebi kadil in bil enako telesno aktiven kot si sedaj bi imel več kondicije. Ali pa Usain Bolt nebi imel toliko kondicije, če bi kadil. Nevem zakaj podajate take nesmiselne primerjave...



Dokler se ne potegujem za OI ni popolnoma nobene razlike. Oziroma bi potreboval opremo, ki bi izračunala tiste desetinke razlike. Na palec pač razlike ni.



Morda pri tebi. Jaz sem se pred kajenjem ukvarjal s kolesarjenjem in so mi bili hribi pickin dim. Potem ko sem kakšno leto kadil, nisem zmogel najmanjšega klanca - pljučka delala probleme. Od tedaj je že veliko let - morda enih 20, ko se s kajenjem ne obremenjujem več. Ne smrdim, eurčki se porabijo za druge stvari, zjutraj mi ni prva misel čik, temveč kafe, z biciklom ponovno ni več problemov. Za OI pa še vedno ne bi bil. Pa tisto packarijo v pljuča tlačit, se še vedno zgrozim, kaj sem vase dajal. Po drugi strani pa se požre čuda stvari packarije, vendar to ni izgovor. Kajenje mi je bila razvada, sploh v vojski, kjer je bilo dolgcajta za gore premikat. Ki sem se ji brez vsakega problema odpovedal.

QuiteSpirit ::

mene pa zanima, če kdo ve kje se da dobit cigarete z okusom..vanilija, čokolada ali pa jagoda. Mogoče v kakšni trafiki? :)

para! ::

eieieie1 je izjavil:

Samo tak me zanima, če si recimo kadilci preračunate strošek, ki ga povzorči kajenje na letni ravni in posledično kaj to pomeni na 10 letni ravni oziroma 30-40 letni...

Slabih 100EUR mesečno (3 EUR * 30 dni) ni nek resen strošek.

lp
Death before dishonor!

AlphaOne ::

Kadim zgolj, samo in nič drugega kot tobak, pribl. 20 čikov na dan. Vsi narejeni čiki, marliči, galva, muratti, modri luka its. so mi ogabni. Vztrajam na Golden virgina rumeni, je lepo vlazen in ne kasljas. MEsecni strosek? 40EUR, taka, bolj studentska cena.

Ce bi kadil cike bi bilo 100EUR.

SL9MV-E5320 ::

Najbolje, če se odvadiš, enako velja za vse ostale. Pa mesečni strošek bo 0,00EUR ;) Verjamem pa, da se ni lahko odvaditi ampak nekateri niti ne poskusijo, čeprav je vredno poskusit.
by XEON

Zgodovina sprememb…

AlphaOne ::

Prenehal sem za en mesec tako da sem ugasnu cik. potem spet zacel. fotr je nehu kadit, tko da je sred špila udasnu čik, nikoli več prižgal v 21 letih. Pa ni eden redkih. Tipi veliko lazje nehajo kot dekline. je pa stvar volje, odločitve in ce te pamet sreca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

SL9MV-E5320 ::

Pa se odloči in imej voljo! ;)
by XEON

BaToCarx ::

Marlboro Rdeče 100's redno (z par pavzami) od sedmega razreda OŠ.
Trenutno je tam okoli 2-3 škatlice na dan. Na rezultate investicije še čakam, a upanje ostaja. Tudi pri meni je foter končal kadit.

mazid ::

Jst sem kadil 13 let. Dokler se nisem enkrat opazu, da se sprašujem kje bom dobil denar za cigarete, namesto da bi se kje bom dobil za hrano.
Žalostno ob pogledu na hladilnik. Ko pogledaš budget 400€ in da jih 70€-90€ skadiš te udari. Počutje se pa ni neki spremenilo pri meni niti zdravje.

theBill ::

Muratti modre, približno 15 kom. dnevno.

Probal sem malo reducirat stroške in prešaltal na Aura zlate (bosanski, cena 1,6€/škatlico), pa mi je bilo kmalu žal, da sem jih sploh naroču 3 škatlice.

mat xxl ::

BaToCarx je izjavil:

Marlboro Rdeče 100's redno (z par pavzami) od sedmega razreda OŠ.
Na rezultate investicije še čakam, a upanje ostaja.


Super investicija, na ZPIZU bodo sigurno veseli, če bi bilo več takih, morda sploh ne bi prišlo do zloma pokojninske blagajne .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

theBill ::

100% nekadilcev umre... tako da, kakor pravijo The Drinkersi "k vsakemu enkrat pride Matilda, zato skuliraj se, tko pač je"

BaToCarx ::

mat xxl je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Marlboro Rdeče 100's redno (z par pavzami) od sedmega razreda OŠ.
Na rezultate investicije še čakam, a upanje ostaja.


Super investicija, na ZPIZU bodo sigurno veseli, če bi bilo več takih, morda sploh ne bi prišlo do zloma pokojninske blagajne .


Ne samo ZPIZ tudi zdravstvena blagajna bo prihranila, tistih zadnjih četrt let življenja ko večinoma samo gniješ noter-ven, dokler te ne pobere. :D Blagajna ZPIZ se bo pa zlomla tak al tak a je več takih al ne.

ps. Ni ti treba skrbet jih vedno več debelost pobira. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

iwashere ::

Elektronske cigarete :)

einstein :P ::

Nobenih.

__Devil__ ::

Elektronske cigarete so zakon. Sicer pa zvijam tobak, 2-3 dnevno, DRUM Natural. Več mi ne paše, niti nočem. Se ne splača, pridobiš več, če ne kadiš.(greenonly).

Peace 8-)

Sala1501 ::

mogoče malo bolj čudno vprašanje.
Katere cigarete so najlažje(nikotin...)
Imamo doma čebele in drugače ne kadim, pa se me potem hitro prime po navadnih cigaretah(4mg), pa bi rabil kaj manj močnega.

Buggy ::

zadnje 4 leta sem le ob petkih kadil pakirane, sedaj tubiram West silver. Drugace pa se cika zadnje case zelo neuspesno izogibam :8)

uff, sele sedaj sem videl, da je stara tema z novim vprasanjem.

@Sala1501: West modre imajo 0,4 pa so "najlazje", zal ne vem kaj bi bilo se manjse. A to rabis za odganjat cebele al v cem je finta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jazbec ::

imaš razne 0.1 čike (davidoff one so ene izmed njih)
Drugače pa nimam neke redne znamke, odvisno kaj mi zapaše-marlboro gold, winston/lucky strike/chesterfield modri, večinoma pa zvijam in kadim tobak (golden virginia)

BorutK-73 ::

Danes so se čiki podražili za 15 centov;(

Kadim West lahke mehke odkar so jih začeli prodajat ker so iste kot v trdi škatli in 10 centov cenejše, Sem pa takrat nabavil cigaretnico ker mehke škatle pa žepi ni ravno pametna ideja. Začel kaditi z Marlboro light, prešaltal na West lahke trde.
Je pa malo čudno da sem prvo kadil travo lkakšno leto, šele v vojski začel kadit na polno (dolgčas + ogreje te malo pozim)

Kadim pa odkar sem šel v vojsko, tako da že skoraj 20 let.

;-) ::

LM modre

radmannsdorf ::

Boss Classic mehke, 3,20€ po novem.

Sala1501 ::

Buggy je izjavil:

@Sala1501: West modre imajo 0,4 pa so "najlazje", zal ne vem kaj bi bilo se manjse. A to rabis za odganjat cebele al v cem je finta?

Jp za odganjat rabim to, pa me zanima katere so najmanj močne. :)

radmannsdorf ::

West mehke so spet v ponudbi?

medenko ::

BorutK-73: določi en datum, katerega dne bo zadnji dan, imajte kako žurko tisti dan, kupi 2-3 škatlici najbolj močnih cigaret, kadi kot turk, da se zagiftaš....2-3 dni pomislil ne boš na cigarete...

BorutK-73 ::

radmannsdorf je izjavil:

West mehke so spet v ponudbi?

So ja, problem jih je dobit. Na bencinskih ali trafikah jih imajo, v trgovinah jih pa ponavadi ni (premalo povpraševanja). Jaz jih kupim po 2 šteke na bencinski.

Clutchy ::

Js pa tko u izi probavam zadeve, bi pa napisu svoje najljubše:
-Marlboro rdeči
-Camel filters
-Marlboro rdeč tobak za rolat
Probu sm gauloises rdeče mi niso bli neki, pol west modre katere sm takoj dal prijateljici ker so mi bli zanič, west silver je ok, winston mentol črni so hudi, pa winson rdeči, probu sm lucky strike pa mi ni okus všeč (to so bli uni additive free), pol marlboro gold k so zakon za tiste k hočjo nehat z rdečimi, majo za light še največ okusa, čeprav so meni edino rdeči všeč ker imajo še najbolj poln okus. Muratti so po mojem mnenju slabi, pa marlboro touch tud zarad oglja v filtru, ki jim da (po mojem mnenju) slab okus. Bi pa probu tut kakšne unfiltered zadeve sam jih kakor js vem v Sloveniji nimajo.

Limona ::

a kdo tukaj kadi preprodane čike?
jaz kadim bosanske boss

pa še to, mogoče kdo ve kakšna je kazen za preprodajo cigaretov?
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9655976 (8118) Baja
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218654 (10744) BCSman

Cigareti

Oddelek: Loža
52785 (2686) Gandalfar
»

Podražitev cigaret (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
927594 (5206) poweroff
»

Modificirane nalepke za škatlo čikov

Oddelek: Loža
402903 (1928) Elemen_T

Več podobnih tem