» »

Prenehanje kajenja

Prenehanje kajenja

««
9 / 9
»
»»

Malajlo ::

Najbrž stanejo tiste terapije (se mi je zatipkalo traparije) toliko kot ena kura champixa. S to razliko, da so pri champixu zadaj tudi raziskave. Evo, jaz štejem tretje leto. V glavi pa mora biti pošlihtano, ko nehaš. Ker spet začeti kaditi sploh ni tak problem. Preverjeno :|

gzibret ::

Neza - kupi si elektronsko cigareto, in tisto kadi nekaj časa. Brezveze, da se mučiš ko konj.... in da zapravljaš neke gore denarja za vprašljive metode.

Samo potem res nehaj z navadnimi čiki, da ne boš na koncu kadila obojega, he he...
Vse je za neki dobr!

Neza007 ::

Hvala za nasvete, vem, da je vse v glavi in da moram sama priti do tega spoznanja in kr enkrat vržt vse v smeti... najtežje mi je ko pomislim na jutranji ritual kava+čik ;) temu se je tako težko upret...bom pa zjle takoj pogooglala kaj je to champix...prvič slišim ;)

Roadkill ::

Roadkill je izjavil:

Lepo, da se začenja nek antiodvisniški val tukaj na slo-techu.
Jaz zaenkrat še kadim, je pa v planu, da neham, ko bo čas pravi.

Sem pa že dvakrat poskusno nehal kadit. To je zgledalo tako, da sem za dva meseca nehal kadit, čeprav nisem imel namena nehati. Le zanimalo me je kakšen je občutek. Obakrat je bilo drugi mesec huje kot prvi.
Ampak če imaš vsaj malo motivacije, potem se vse da.

Še kdo od vas sanja, da kadi? Jaz sem se konstantno zbujal z občutkom krivde, da sem prejšnji večer pokadil dve škatli čikov, pa sem potem ugotovil, da se mi je samo sanjalo, kako kadim kot turk.


Evo tole sem napisal 2007. Malo za tem sem nehal kadit za pol leta in potem spet začel.

Zdaj sem pa od 2012 septembra clean (leto in pol torej).

Moj pristop: Cold turkey in nič drugega. Od 2.9.2012 nisem prižgal niti enega cigareta, niti e-ciga niti bonbona, obliža, čigumija.... nič.
Pri vseh prejšnjih poskusih sem si po enem času rekel "eh sej če enega pokadim ne bo krize" in sem v zelo kratkem času bil nazaj na škatljici in več na dan.
Ü

s6c-gEL ::

Neza007 je izjavil:

Hvala za nasvete, vem, da je vse v glavi in da moram sama priti do tega spoznanja in kr enkrat vržt vse v smeti... najtežje mi je ko pomislim na jutranji ritual kava+čik ;) temu se je tako težko upret...bom pa zjle takoj pogooglala kaj je to champix...prvič slišim ;)

Stare navade moraš nadomestiti z novimi, ki ne vsebujejo kofeta/čikov.

Priporočam jutranji tek ali en krog s kolesom.

Neza007 ::

Baje, da se pogosto zgodi, da iz ene zasvojenosti zapadeš v drugo... če bo to jutranji tek pol super ;)

reader ::

Neza007 je izjavil:

Baje, da se pogosto zgodi, da iz ene zasvojenosti zapadeš v drugo... če bo to jutranji tek pol super ;)


Jutranji tek je lahko veliko, ni pa vse. Vsekakor telovadba zelo pomaga.

Jaz sem kadil 17 let cca. škatlo+ na dan, pa mislim da sem s čiki dokončno zaključil. nehal sem cold turkey, glavno pa je bilo to, da sem si razbil vse iluzije o tem, kako se s tem, ko ne kadim, nečemu odrekam. Če greš v prenehanje s takim mindsetom, je zadeva težka, če pa logiko obrneš na to, da ti sedaj ni nikoli več treba kaditi, pa gre! :) Glede tega res priporočam branje strani Whyquit.org. Ko sem se končno odločil, da bom nehal, sem prve tedne ogromno časa preživel na teh straneh in si razbijal mite o kajenju. Sicer stran zgleda kot iz leta 1997, ampak vsebina je vredna zlata.

Par mesecev po prenehanju sem ugotovil, da vse tisto "trpljenje" ob abstinenčnih sindromih sploh ni bilo težko, ampak je bil pravzaprav najtežji korak končno reči "fuck it" in zagnati polno škatlo čikov skupaj z vsemi pepelniki, tobaki, rizlami, strojčki za rolanje in vžigalniki in ostalim cigaretnim sranjem v smeti. Še celo tako daleč je šlo, da si nisem upal tega vržt v domačo kanto, ampak sem vse skupaj zmetal v vrečko in odpeljal v kanto pred bližnjim mercatorjem. Kolikor sem poznal svojo zasvojenost s čiki, bi namreč petnajst minut kasneje že brskal po kanti... :D

Po tem sem se kak mesec počutil malce slabše in bolj tečno, kot da bi imel npr. konstanten prehlad, ampak nič pretresljivega. Sedaj mi je žal le, da nisem nehal že prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

PecenkA ::

Problem po tem ko sem nehal, je bil ta, da sem se v pol leta zredil za 10 kg. Sedaj to uspešno rešujem s tem, da hodim na lokalni hrib 3x na teden. Ni denarja, ki me prepriča, da spet začnem kaditi. Tudi mrtvo pijan nisem niti poskusil kaditi odkar sem nehal. Aja nehal sem s pomočjo elektronskih cigaret, ki sem jih namesto pravih "kadil" približno en mesec.

medenko ::

Jaz sem nehal dobrih 10 let nazaj v tretje gre rado način......prvič drugič in nikoli več. Vedno sem si izbral novo leto in zapušil do amena z rdečimi galva ta močnimi čiki. Tko eno ali dve škatlici čez noč....2 dni niti pomisliš ne več...v tretje sem potem čisto nehal....pa niti krize nisem imel. GLAVA je vse.

Malajlo ::

Jaz sem poskusil s plavimi, ker sem bil rdečih navajen :D Ni zaleglo... Ko so se mi zagravžal, sem luknjice pred filtrom delal, pa sem takoj lahko slistil škatlo do konca.

Meizu ::

Se opravicujem ker obujam staro temo.

A kdo ve mogoce ce obstajajo alternative za nicorette zvecilke? Vape ne pomaga, ker obcutek enostavno ni isti zal. Sam trpim za odvisnostjo kajenja iz cistega uzitka zato mi je zelo tezko zakljucit s kajenjem.

Problem je, ker te nicorette zvecilke stanejo 15 eur za 30 zvecilk. Kar je vsaj za moj financni status precej absurdno. A se taksne nikotinske zvecilke da kupiti kje drugje kot v lekarni ceneje ali je to edina opcija?

louser ::

Snus, vzameš srednjega. Petrol, Mercator trafika.

Konlov ::

Nehaj z vsem. Preverjeno deluje 10 let. Kako bo, pa ne vem 8-). Če ti ni odveč, morda obišči tole: ZVC-delavnice za odrasle, mag. Jožica Mesarič.

GregiB ::

Meizu je izjavil:

Vape ne pomaga, ker obcutek enostavno ni isti zal.
Lej... če hočeš "isti občutek", boš moral prižgati čik. Če pa hočeš nehat kadit, pa boš moral ta "občutek" žrtvovati, v zameno za druge občutke, ki si jih kot kadilec prikrajšan...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Meizu ::

GregiB je izjavil:

Meizu je izjavil:

Vape ne pomaga, ker obcutek enostavno ni isti zal.
Lej... če hočeš "isti občutek", boš moral prižgati čik. Če pa hočeš nehat kadit, pa boš moral ta "občutek" žrtvovati, v zameno za druge občutke, ki si jih kot kadilec prikrajšan...


Seveda hocem nehat, ampak psiha je zajebana stvar.

Ganon ::

Meizu je izjavil:

GregiB je izjavil:

Meizu je izjavil:

Vape ne pomaga, ker obcutek enostavno ni isti zal.
Lej... če hočeš "isti občutek", boš moral prižgati čik. Če pa hočeš nehat kadit, pa boš moral ta "občutek" žrtvovati, v zameno za druge občutke, ki si jih kot kadilec prikrajšan...


Seveda hocem nehat, ampak psiha je zajebana stvar.


Buuhuuuu, res si bogi. Nehaj se smiliti sam sebi, vrži to svinjarijo proč in zadeva bo zaključena.

Matev ::

Vape ne pomaga, ker obcutek enostavno ni isti zal.


kajenje je slabo in pač prenehaj
ne želi si kaditi

Meizu ::

Matev je izjavil:

Vape ne pomaga, ker obcutek enostavno ni isti zal.


kajenje je slabo in pač prenehaj
ne želi si kaditi


Ne zelim si. Vem, da je slabo.

Matev ::

najboljši način je da prenehaš in si rečeš "ne rabim te odvisnosti" potem pa trpiš par dni-tednov od abstinenčne krize
po njej pa samo še zavedanje da zopet "ne rabiš te odvisnosti" in se držiš stran od kajenja

nula čikov - to je rešitev

ne tisto ko nekdo hoče prenehati in samo zmanjša ter čez par dni spet poveča količino pokajenega

Meizu ::

Matev je izjavil:

najboljši način je da prenehaš in si rečeš "ne rabim te odvisnosti" potem pa trpiš par dni-tednov od abstinenčne krize
po njej pa samo še zavedanje da zopet "ne rabiš te odvisnosti" in se držiš stran od kajenja

nula čikov - to je rešitev

ne tisto ko nekdo hoče prenehati in samo zmanjša ter čez par dni spet poveča količino pokajenega


Vem, se zavedam. Sicer sem izbral neko srednjo pot, iz skatlice dnevno sem zdaj ze slab teden dni na cca. 4-5 cigaretih dnevno, pa lahko shajam brez hude stiske. Danes sem skadil 2, max se enega in je to to. Upam, da bom na tak nacin lazje odrezal cez nekaj dni. Al pa ne.

kuglvinkl ::

nehat kadit je zajeban, pa ce si še tak karakter.
Your focus determines your reallity

kokos25 ::

Zjutraj sem šel na pumpo po čike...pa sem se odpeljal ne da bi jih kupil...sem pa zavil v lekarno, kupil nikorete 25mg 2 škatli in 4 škatle čigumijev...do tistega dne pokadil vsaj škatlo in pol in bil je torek, za vsak slučaj dva obliža...*izda se mi je vrtel...ko mi je zapasal čik, čigumi v gobec...zgaga žgala...ampak je že 3 leta in 4 mesece, odkar je bil prižgan zadnji...nisem še zmagal, mi pa smrdijo...od dneva zadnjega pokajenega čika do razmeroma normalnega dneva brez popizdevanja, jemanja čigumijev, limanja dodatne izolacije na rame je minilo 18 dni, potem je šlo lažje...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

kuglvinkl ::

ta prvi mesec je RES zajeban :). Tut sam sem si limal obliže, in jedel čigumije.
Your focus determines your reallity

K0l1br1 ::

Jaz nisem kompliciral, sem kar nehal. Nehaš in greš dalje in se nikoli ne ozreš nazaj. In se tudi ne ukvarjaš z nekajenjem.

Vazelin ::

Jaz sem enkrat probaval s temi obliži + max nekaj čikov dnevno sem si rekel. Hitro sem bil spet nazaj (2 tedna) ... na dobri škatli dnevno.:D

Enkrat kasneje sem samo odrezal vse skupaj (torej direktno iz dobre škatle na 0 čikov dnevno). Od takrat 0 čikov že več let (samo ene parkrat smo se zadeli s travo samo tisto imo ne šteje v kvoto>:D). Res pa je, da sem včasih še v sanjah kadil in tudi ko sem stal tko zunaj sem se zalotil da sem segel v žep po čike lol (ki jih seveda ni bilo).
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Matev ::

iz skatlice dnevno sem zdaj ze slab teden dni na cca. 4-5 cigaretih dnevno,


ljudje začnejo tako da pokadijo 4-5 čikov na dan

ti ne moreš nehati s tem - ker s tem samo še več pomembnosti tem 4-5 čikom daješ
in ti potem vsak čik pomeni neko nagrado in zadovoljstvo

če hočeš nehati moraš spremeniti odnos do čikov - en sam čik je slab in ga ne rabiš
to moraš imeti v zavesti - ne potrebuješ te odvsnosti

nikar se pa ne nagrajuj z čikom - kao cel dan sem bil skor brez - samo enga sem pakadil - wrong

Vazelin ::

Itak bo kmalu spet nazaj na škatlici. To mučenje s par čiki dnevno;((
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Miha 333 ::

Z obliži in čigumiji samo podaljšuješ in kompliciraš odtegnitev od nikotina in povezane simptome. Edini način je "cold turkey" in nato nikoli več niti enega dima, saj se s tem vrneš na začetek. Sam sem tako prenehal leta 2010, pred tem sem pokadil tudi 2 škatli dnevno. Najbolj zajeban je prvi teden, nato se nekako v 3 mesecih navadiš na nov način življenja.

Spletna stran, ki mi je zelo pomagala: https://whyquit.com/

Matev ::

vsak ki ga poznam in je nehal je nehal tako da je zadevo odrezal - 0 nula, niente pa gremo dalje

en kup ljudi pa že leta in leta pada ter se pobira vedno z istimi forami - saj zmanjšujem - ja do prve prilike ko se spet zakadi in jovo na novo po starem

nekadilec ::

Dr. Jurij Kolpakov ima drugo telefonsko številko: 040 / 369 – 011
Njegova spletna stran: https://zdravljenje-odvisnosti.si/objav...



solatko je izjavil:

Za vse, ki bi želeli prenehati kaditi, skoraj brez muke, tel.številka dr. Jurij Kolpakov je: 041-915-009.
Če se ne javi ob vašem klicanju, pomeni da je zaseden in vas bo kmalu poklical nazaj.

Tudi na googlu se najde nekaj člankov, ki dajo več informacij, so pa poleg njega še nekateri zdravniki ukvarjajo s to metodo - tudi uspešno (Celje, Bled...)

http://www.viva.si/Psihiatrija/1796/Pus...

Nasvet za vse, ki boste obiskali kakšnega od zdravnikov, ki uporabljajo hipnozo:

- morate se dejansko odločit, da je s kajenjem konec
- v razgovoru s hipnotizerjem, morate navesti težave, ki ste jih imeli, ko ste hoteli prenehati sami, brez pomoči (nemirne roke, potreba po cigareti med ustnicami, želja po hrani......), da bo v hipnozi, te probleme čimbolj omejil
- tudi če boste pozneje kašen cigaret prižgali, to ne pomeni, da ste začeli kaditi ponovno (tako ali tako, boste imeli občutek, kot da kadite prvič v življenju - ogaben okus, vrtoglavica, smrad...)
- če boste navedli prave probleme, težav z odvajanjem ne bo, saj enostavno ne boste imeli želje po cigareti
- v primeru, da je vaša razvada močna in dolgotrajna, se dogovorite še za eno seanso, če slučajno prva ne bi dokončno odpravila težav - cena je polovična za drugič

Lahko vam priznam, da sem bil pred terapijo zelo skeptičen, saj nisem dajal veliko možnosti hipnozi, potem pa sem bil izredno presenečen, saj si ves čas pri polni zavesti, veš in razumeš kaj ti pripoveduje, ko pa te iz na pol transa zbudi, enostavno nimaš več potrebe po kajenju. Neverjetno.
V enem letu, me niti enkrat ni prijelo, da bi prižgal cigaret, vsak dan pa sem kar z nekaj kadilci na kavicah, razni obiski, si včasih prižgejo kak cigaret (saj nisem postal tiran, ki bi kajenje sovražil, prej kadilce pomilujem, kako so neumni in kako sem bil sam neumen, da nisem to storil že prej).
Zredil sem se kakšne 3-4 kile, ker prebava deluje malo drugače, vendar bo sedaj pomlad in malo več gibanja to odneslo stran, jem pa enake stvari kot prej in glih toliko, nadomestkov za čike ne rabim.

Pa še tistim, ki so tako pametni, a sami niso nikoli kadili.
Ne dajajte nekih napotkov preko svojega razmišljanja, saj nimate niti najmanjših izkušenj.
Kadilcev zelo malo resno zboli, je pa med bolanimi veliko kadilcev in se tako postavljajo statistike.
Razvada kajenja, je zelo težko, v veliko primerih nerešljiva, saj so poleg čistega fizičnega užitka - vzet škatlico iz žepa, zbrati cigaret, poiskat vžigalnik, prižgat, prvi dim....., tu še močnejši psihični, ki čakajo globoko v podzavesti in udarijo z vso silo na plan, ko poizkusiš to razvado odstranit.
Tudi opozorilo zdravnikov, ima enak učinek, kot pri narkomanu, pijančku ali kakšnemu sladkornemu bolniku. Saj poizkušajo pa največkrat ne gre, saj se poleg živčnosti zaradi potreb po kajenju, pridruži še živčnost zaradi bolezni.
Poglejte si na Onkološki kliniki, koliko jih vlači tiste flaše s seboj in prižiga čik za čikom.
Tudi razna odvajanja s pomočjo nadomestkov, po navadi ne prinesejo rezultata.
Je pa tako, kot v vseh porah našega življenja, nekaterim rata tudi samim, vendar so muke skozi katere so morali, nepotrebne in so sigurno vredne več, kot daš za tisto eno - eno in pol urno terapijo.
Srečno odvajanje vsem, ki se boste odločili za ta korak. Izgubit nimate kaj.

Konlov ::

Ne potrebujete nikogar. Pokadite škatljo do konca in prenehajte.
Pri meni deluje ta varijanta že 10 let.

Ajrina ::

Sem tudi jaz poskusila z zmanjšanjem. Kupila lažje cigarete in manj kadila. Ugotovila, da se samo mučim in se odločila, da neham. Skadila do konca, kar sem imela in nehala. Obliže, čigumije in podobno nisem kupovala. 2 tedna je bila kriza, nehala sem piti kavo in se izogibala kadilcem. Ko mi je bilo do cigareta, sem spila kozarec vode in se nekako zamotila. Potem je bilo vedno laže. Kmalu bo dve leti :)

Najhuje, je višek časa, ki ti ostane. Naenkrat imaš toliko več prostega časa, da je to neverjetno. Na začetku je kriza, ker ne veš kam se dati. Na primer, ko moraš čakati na trolo 15 minut. S časom je to prednost, na začetku je pa res težko.

Na sploh sem ponosna na odločitev in se počutim bolje. Prej sem bila vedno živčna, če nisem mogla na cigaret, ko mi je pasalo. Zdaj se kamot prilagodim situaciji in sem nasploh bolj mirna. Pa še ne smrdim po cigaretnemu dimu. In prehladi! Prej sem vedno kašljala kot star konj, zdaj ama nič. Kot so že ostali rekli - samo odločiti se moraš in biti dovolj trmast, da vztrajaš 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107402 (41551) Limona
»

Kadilci

Oddelek: Loža
143610 (2902) Aston_11
»

prenehal bom kaditi.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
666961 (4379) Ramon dekers
»

Kajenje..... ZAKAJ?!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19814875 (11047) mali tapravi
»

parodija na cigaretne nalepke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505507 (4418) Dr_M

Več podobnih tem