» »

prenehal bom kaditi..

prenehal bom kaditi..

«
1
2

PacificBlue ::

Ko sem videl ta filmček me je pa res zagrabilo, da bi prenehal kadit..kaj vi mislite o tem?:) Zanima me tudi, če kadite koliko zavojčkov cigaret pokadite na dan/teden?LP

http://www.techeblog.com/index.php/tech...

AndrejS ::

Kaditi sploh ni problem prenehati. Poznam ljudi ki so že 30x odnehali :D

PacificBlue ::

Hehe..ja poznam jaz tudi takšne..me pa zanima če je kakšen tukaj gor, ki mu je to dejansko uspelo..sam sem sicer vegatarijenc in se mi mesu sploh ni blo težko odreči..sam z cigareti je pa res križ:(

@nny ::

VolkD je nehal, pa po precej letih kajenja.

madmitch ::

Jaz tudi, po 25 letih kajenja. Dober občutek in sploh ni težko.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Thomas ::

1. Nick maš svetoven!

2. Cigarete so vegeterijanski artikel.

3. Če se kadilec spreobrne, se v povprečju kasneje v jamo zvrne.

4. Statistike so še enkrat za pregledat, IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Calligulla ::

Ma folku kar rata nehat. Cedalje vecim tudi zdrzat. Nekaterim celo presenetljivo lahko. Sploh, ce zacnes na cigarete gledat kot na uzde, ki ti jih dajo gor, da te skos celo zivljenje molzejo tako tobacna industrija kot vlada skozi davke.

Ne maram pa panzyjev, ki bluzijo koliko oni ne bi radi nehali kadit. Itak bi vsi radi samo, da nekateri pac nimajo obcutka, da bodo zdrzali in jih to zateguje.

Je pa bila ena studija, da se dostikrat uspe odvaditi sele v kakem drugem ali tretjem poskusu, ker se vecina na napakah nauci kdaj so popustili in se pocasi naucijo drzat vse vajeti v rokah. Skratka studija kaze, da uspeh raste z stevilom poskusov tko da ne zgubit poguma ampak potuhe naj ti pa to tud ne daje.

Pa zacni tko, da se omejis na en cigaret na uro. Pol pa na 3 ure al kokrkol. Ce pijes kavice se odrec se tem pa zacni caj pit. Tud od kofeina se odvads pa si lih tko buden k z njim sam pr vsaki taki stvari mas najprej mal krize. Zarad lifestyle changa pa je dobr, ce kr oboje nehas. Zna bit lazji.

Camalotz ::

Jaz zadnje čase neham do 20x na dan :D
Kar se tiče učenja iz napak, je res, oz. gre bolj za izkušnje, kaj se dogaja s tabo, ko nehaš.
Če to narediš večkrat, lahko že veš, kaj pričakovat po 6, 24, 72 urah od zadnjega čika.
Moj problem je, da nekje v roku 4-6 mesecev začnem nazaj, pa spet kako leto ali dve.
Kar se tiče zmanjševanja doze, je to odvisno od človeka. Enim je bolje direkt na nulo.
Moraš bit pa najprej v glavi odločen, če rabiš "sam še ta čik, pol pa konc" si pogoru
prej kot v tednu, najbrž že do konca dneva.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

MTm2H37rqt7B ::

Zanimiv video. Zdaj pa cakam na heroja, ki bo v mestu par urc takole sesal zrak in ga filtrirav v vodici. Predvsem me bo zanimalo kaj se vse notri nabere.

damjan11 ::

Jaz z ponosom lahko rečem, da sem nehal kaditi. Kadil sem cca 25 let in potem sem v enem tednu nehal kaditi. Sedaj ne kadim že štiri leta in to smatram kot enega največjih dosežkov v mojem življenju.

robert512 ::

mene pa zlo zanima, kaj se zacne dogajat s clovekom ki je strasten kadilec pa neha ?
kaj imas potem kaksne napade, halucinacije, .... ? :D A te cik res tolk zasvoji da se ne mors odvadit ? Mislim pri odvisnikih od heroina se ne cudim da se je tezko, glede na to kaj dela s tabo ... pri odvajanju od cika pa razen nervoze nisem videl podobnih scen ?

TOP ::

Ja vidiš plesat bele miši.:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Karaya 52 ::

Meni pa ni popolnoma jasno zakaj nekateri podaljšujejo "odvajanje". Pri 12tih letih sem zbolel za zelo redko boleznijo, zdraviti pa (sem) jo moram z dieto. Dve leti sem jedel praktično samo riž, rdečo peso, piščančje meso in bel star kruh, ostalo pa sem moral nadoknaditi s tabletami. Diete sem se držal tako strogo da so me zdravniki prepričevali naj še kaj drugega jem. Samo da bi bil zdrav!

Kadilci, ko vas bo enkrat zdravje zapustilo boste pripravljeni storiti vse, tako kot bi jaz bil pripravljen jesti samo papir če bi bilo to potrebno. Takrat bo prepozno, strah pred ponovitvijo bolezni in bes na samega sebe pa vas bo spremljal do groba. To vzemite kot spodbudo pri odvajanju, rešite svoje zdravje, mnogi te možnosti sploh nismo imeli.

PacificBlue ::

Hehe..ja v glavnem sem imel že pavze tk vmes po mesec dni največ..sam nevem a je to zaradi družbe(velika večina kolegov kadi, in kolegic tudi:) vedno me je premamilo na kaki žurki,al pa ob kaki drugi priložnosti..kaj pa menite o teh obližih in žvečilnih gumijih? a se to obnese?

robert512 ::

PacificBlue tile oblizi in cigumiji te sopajo z nikotinom, to pa je za moje pojme "zdravljenje" fizicne odvisnosti.

Pri kadilcih pa mislim (po mojih opazanjih, pogovorih, ...) da gre bolj za problem psihicne odvisnosti. Kavica, druzba, kafana, ... vse to nekako asocira na cik. Ce tega ne bi blo se na cik sploh ne bi spomnili. Mojo prime kadit samo ko v druzbi s babami kokodakajo, sicer jo nikoli ne prime :D

tko da oblizi so po mojem za une ki ze 30 let kadijo po 5 skatlic na dan ...

Balandeque ::

No, jaz kadim skoraj 20 let, manj kot en zavojček na dan. Ampak sem hudičevo odvisen. Brez heca, Živčen niti nisem, ampak dobim nekakšne krče v želodcu, za katere mi zavest dopoveduje, kako lepo bi jih odrinil en močan dim. In ta dim res paše, naslednji sploh ne več.

V prejšnji službi sem veliko letel in vam povem, do Singapurja ali pa na zahod ZDA se mi je skoraj sfuzlalo.

Potem sem pa nekaj časa kadil tobak (s filtri). In sem imel občutek, da sem bistveno manj odvisen, kot pa sem bil. Težave pri nekajurni abstinenci so se nehale. Mi je dalo misliti, če nam v konfekcijske cigarete slučajno ne mešajo kakšnih dodatkov za zvestobo.

Vmes sem potem enkrat nehal in zdržal en mesec, no zdaj se pa pripravljam na tavelik korak. Že dolgo razmišljam tako kot MasterD in si res želim znebit tega sranja. Bom pa probal z vsem, s flajštri, kupil sem si progo za tek in še nekaj fitness mašin, pa tudi vse prijatelje bom poprosil, da mi pomagajo z nekajenjem v moji bližini.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

;-) ::

nwm ka maš od tega da kadiš (cigarete) sploh nimajo dobrega učinka nate. če že kadiš kadi zdravo (travo).

rdecaluc ::

Nekateri (bolj redki) celo uživajo v kajenju , drugače pa je to odvisnost in je zelo težko nehat (vsaj za večino ljudi).

Drugače pa moj oče je kadil 25 let in je nehal . Za to ni bilo dosti potrebno ... dobil je polipe na glasilkah in ko mu je zdravnik rekel da se lahko vse skupaj razvije v raka ga je tako sokiralo , da je prenehal kaditi.

...zadj sploh ne vem kaj naj z vsem tem nezakajenim zrakom:))
Est modus in rebus. ,typos

c0dehunter ::

EWEER se strinjam ;) Čeprav pravtako ni zdravo, ima pa vsaj nek point.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

@Eweer

Ja saj to tudi kadim:)..sam da bi čist zamenjal čike s travo..ne vem..hodim na faks pa to..ne vem če bi bil kaj preveč produktiven pol:)
Sva se pa zmenila s cimrom,da bova naslednji teden občutno zmanjšala število cigaret..probala bova zdržati z eno škaltco čez cel teden..največ 3 čike na dan...poskusil bom z zmanjševanjem števila cigaret na dan..evo danes sem skadil sam enga do zdaj:)LP

Calligulla ::

Pehalice ste nadlezne zato, ker ste tko neverjetno k... neproduktivno kadar ste zapohani. Sej druac nc narobe razen tega, da z leti postajate omembe vredno bolj nagnjeni k razvoju shizofrenije pa, da THC zacasno zbija IQ. Cca 1-3 mesce je treba abstinirat, da se povrne prejsnje stanje.

Je pa res, da je za kake kronicne bolecine to cisto dobra terapija.

Ampak res je neverjetno kako segnije folk, ko je zapohan. Jaz bi kolege kar kloftat zacel takrat. Zalega zalezana nekoristna.

PacificBlue ::

@Calligulla

Hehe..že dolgo se nisem nasmejal kermu postu tako kot tvojemu:)...se strinjam z vsem kar si povedal..sam fajn je pa vseeno:)čeprav res zelo verjamem, da je trava naravni antibiotik..tk redko ko sem zbolel zdj v tem času ko kadim travo(5-6 let:)..res prav neverjetno...ima pa vsaka stvar svoje slabe strani..tk da pretiravanje ni dobro..samo ni lepšega si ob večerih odpret kak pir, pržgat join in uživat ob sončnem zahodu:)

Calligulla ::

Ce si podoben kolegom, nisi zbolel samo zato, ker si skos noter zapehan in doma tezko zbolis. Soncne svetlobe tudi ze dolgo nisi videl in o kakem koznem raku tako ni ne duha ne sluha,.. :D

Alexius Heristalski ::

če že kadiš kadi zdravo (travo).

Nesmisel. Tudi, če je trava manj škodljiva kot cigareti, ne pomeni, da je zdrava. Tako se nekateri samo tolažijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

damjan11 ::

Mislim, da tisti pravi kadilci, ki nehajo kaditi imajo predvsem en razlog in to je pogovor z zdravnikom. Za prekinitev se odločajo tedaj, ko jim zdravnik pove neko neprijetno diagnozo in to človeka malo strese in mu da za misliti. Bi reku, da je takšnih "odvajenih" vsaj 80% če ne več.
Tudi pri meni je bil isti razlog. Pogovor in par nasvetov je zaleglo ne vem zakaj ampak je.
Nisem "zelo" bolan nimam raka ali kaj podobnega imam pa grozne bolečine in probleme z hrbtenico. Sedaj pač uzamem 40-50 kapljic tramala dnevno, da se lahko malo prestavljam.
Vsako jutro grem z prijatelji na kavico in tudi po štirih letih se mi še vedno zgodi, da bi zraven kave tud kak cigaret pojedu. Nikoli ne govorim, da ne bom spet kadil ampak si rečem, da pač nekaj časa ne bom in pika.
Pred mesecem dni je prišla neka stiska (smrt v družini) in sem pač reku žlahtniku, da mi da en marlboro. Pokadil sem pol cigarete in ugasnu in sem imel dost.Po pravici, pa sem tedaj mislil, da bom moral zjutraj kar po škatlo v trgovno vendar hvala k..cu ni bilo treba.
To je to

kadilec ::

Zelo veliko berem ta forum, vendar sem šele pri tej temi videl smisel prijave(namreč vse svoje težave sem rešil iz tem, ki so zelo kvalitetne, če odbiješ neumestne pripombe). Tudi sam se bil pred letom dni še strasten kadilec, tak kot je vsak pravi kadilec.
Dan se ne začne z umivanjem zob ampak se začne s cigaretom, prav tako se ne konča z zobmi ampak s čikom, kaj nam pomeni kava brez cigareta to kar programerju celeron 300Mhz, kaj nem pomeni konec kosila če ni tistega najboljšega posladka"cigareta", kaj nam pomeni druženje ob pivu, pa čeprav so to naši najboljši prijatelji, če ni našega najboljšega prijatelja čika, kaj nam pomeni tisti čas ko se nam konča šiht če ni tistega zaključnega čika...!
No da sem nakazal kje sem bil. sicer sem kadil samo 15 let ampak več kot dovolj da sem prišel do točke ko se vprašaš zakaj kadiš in se seveda odločiš da boš nehal, vendar kaj ko vse ni tako rožnato kot se zdi. To ugotoviš ko se po tem ko si se odločil da nehaš zjutraj spet zbudiš s čikom v roki, zato se čez 2 meseca spet odločiš da boš nehal, in čez 2 meseca spet.....
Ljudje, ki ne kadijo in trdijo kako je to enostavno naj probajo....
Imam tudi prijatelja, ki je nehal skora istočasno kot jaz brez problema....
Jaz sem nehal samo zaradi zaradi razloga. Vsak večer me je tiščalo v grlu, me bolelo v pljučih...., predvsem glavni razlog pa je bil dan, ko sem izvedel da bom postal oče.
Zato pravim, da pravi kadilec, če ne najde zelo dobrega oz. skoraj razloga kateremu se ne more upreti zakaj nehati kaditi ne bo nikoli nehal.

Jaz osebno sem nehal v trenutko, brez zmanjševanja in tudi mislim da je to edini način da nehaš.
Najbolj glavno je če se odločiš da boš nehal da ne nehaš s cigaretom, ki ti največ pomeni, meni naprime pri kavi. Tisti cigaret pokadiš, potem pa konec!!!!
Kaditi ne nehaš v 1 tednu, prav tako ne v 1 mesecu, 1 letu, kaditi poskušaš nehati celo življenje.
Sam sem si postavil rok kdaj lahko prižgem ponovno čik in to je ko bo moja hčer stara 18 let. Če misliš da nikoli v življenju ne boš več kadil nikoli ne boš nehal!

Za konec pa še to 17 oktobra sem praznoval leto dni, in ni dneva da se ne bi spomnil kako dobro je prižgati tisto prelepo palčico tobaka, ki ti napolni pljuča in duha.....(kadilci že veste kako naprej).

LP,Aleš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kadilec ()

Infinity ::

lep sestavek :) velik sreče vsm k bojo al pa probavajo nehat :)

Thomas ::

Kaj pa začetniki? A kdo šele začenja? Kako gre, so kakšne težave? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

A smoker's a smoker, when the chips are down.
0:) So true!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Barakuda1 ::

mene pa zlo zanima, kaj se zacne dogajat s clovekom ki je strasten kadilec pa neha ?


Odvisno od člkoveka do človeka, ter od tega koliko časa in koliko je kadil.

Malce manj je v javnosti znano, da dolgoletni kadilci (30 in več let), ki so pričeli kaditi že zelo zgodaj (nekje med 14 in 16 letom), lahko imajo hude težave pri odvajanju.

Metabolizem se povsem spremeni, temu "ustrezno", pa se pojavljajo stranski učinki, ki se običajno kažejo predvsem v anormnem povečanju teže.
Ko sem se sam odločil prenehati, sem se v roku treh mesecev poredil za 26 (šestindvajset) kg

Kar naenkrat so bila vsa oblačila pretesna, počutje pa še slabše (posebej ob fizičnem naporu.

Takšne slabe izkušnje ima menda (tako mi je potem pojasnil zdravnik) približno 5 % dolgoletnih kadilcev.

In kako se je končalo.
Hja, na žalost sem pričel spet kadit. Da sem vspostavil prejšnjo težo, pa sem porabil dve leti in pol.

Pri tem naj takoj pojasnim, da nisem čutil ali zaznal nobenih, ne psihičnih in ne fizičnih problemov zasvojenosti, le redil sem se.

Ker torej nisem imel problemov (abstinenčnih) se sedaj dogovarjam z zdravnikom, da bom sedaj, ko sem telesno težo stabiliziral, poskusil prenehati pod njegovim rednim nadzorom.

Pri tem naj takoj povem, da nisem imel (in še nimam) nobenih težev glede tako "znamenitega" kašlja ali kaj podobnega.

Skratka. Samo kajenje mi trenutno ne povzroča nobenih preglavic. Še več, včasih mi dobesedno paše, tako kot komu drugemu kozarček vina ali kaj podobnega.

No, kakor koli že. V kratkem se bova z mojim osebnim zdravnikom dogovorila kako in kaj naprej.

Zato tisti, ki samo kritizirate kadilce, pomislite raje, a ni morda potrebo tudi za odvajanje od cigaret poiskati strokovno pomoč.
Ni namreč nujno, da je težava samo v "glavi"

tsh2 ::

mislim da si moral več jesti pa si se zredil. ali praviš, da telo bolje izkoristi hrano ko nehaš kaditi? zakaj bi to bilo res? ni logično. bolj logično je, da možgani iščejo druge užitke namesto cigaret in hrana to je, in zato več ješ.

damjan11 ::

Jaz sem se mogoče zredil za pet kg.

Calligulla ::

Morte se prirpavit, da boste hoteli navado z necem nadomestiti. Se z necem zamotiti. Marsikdo, ki o tem ne razmislja vnaprej recimo to naredi z hrano. In potem se takim na hitro zgodi kaj takega. Ce pa se vnaprej pripravis in se zavedas, da bos tiste reflekse na par minut, ko bi si drugace enega prizgal, moral na zacetku fajn pazit.

Pac o tem razmisljas vnaprej in se na to pripravis. Tudi zato mogoce cigumiji na zacetku niso slaba opcija.

Folk tudi prevec lahko z veseljem vzame izgovor o metabolizmu. Gre se bolj zato ,da refleks za nekaj pocet zamenjajo z tem, da nekaj grickajo.

To je problem ,ce se ne pripravis vnaprej. Ce pa se pa to ni problem.

Ziga Dolhar ::

Barakuda: Go go go! :)

Sicer pa ... jest pr svojih štiriindvajsetih in pol zaenkrat še nisem bil niti v skušnjavi, da bi "probal" kadit. Ful zanimivo, da se nekateri niti temu ne morejo upret.
https://dolhar.si/

flipflop ::

Jst sm probal pa mi niti približno ni všeč. Vsega skupaj ne vem če sem skadil za pol škatlice. Mi že po parih vdihih postane slabo, tko da ne vidim razloga da bi kadil. Me pa po drugi strani ne moti če kdo blizu mene kadi, če mi ravno pod nos ne piha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

marko polo ::

Sam sem kadil 24 let in sedaj je 24 let kar ne kadim.Zadnjih 8 let sem pokadil tri škatle na dan,če sem šel spat ob 10 uri,drugače sem odprl četrto škatlo.Nikoli nisem bil bolan in ko mi je to potrdil še zdravnik da sem zdrav, je bil to še en razlog več,da sem začel razmišljati,da bi nehal kaditi.Odločil sem se za ženin rojstni dan in to je bilo njej darilo (pa tudi meni).Lepšega darila tudi kupiti ne bi mogel.Enostavno sem se odločil in tako kot je bilo tisti dan,tako je še danes.Človek mora imeti karakter ali podomače j....In še nekaj.:Sam nisem nikoli kadil tam kjer so bili ljudje, ki niso kadili,sem jih pa kasneje pokadil več na ta račun.Zato je danes zmotno razmišljanje kadilcev,da so drugorazredni ljudje.Kdo smo potem mi ? Priporočam vam,da vsaj probate z prenehanjem kajenja,brez tablet in ne vem kakšnih pripomočkov,to je samo pesek v oči.Odločite se in enostavo prenehajte in se prepričajte,da niste nikoli kadili.Boste videli,da bo šlo,ker to je edino zdravilo.In še nekaj .: 24 let se že vozim zastonj z avtomobilom,vedno tankam polnona račun cigaret.Lep pozdrav in obilo uspeha vam želim.

Barakuda1 ::

Morte se prirpavit, da boste hoteli navado z necem nadomestiti. Se z necem zamotiti. Marsikdo, ki o tem ne razmislja vnaprej recimo to naredi z hrano. In potem se takim na hitro zgodi kaj takega. Ce pa se vnaprej pripravis in se zavedas, da bos tiste reflekse na par minut, ko bi si drugace enega prizgal, moral na zacetku fajn pazit.


Očitno si slabo bral moj prispevek.

Vse te fore o tem, da pol več ješ itd, sem poznal že v naprej, zato sem načrtno pazil, da ostanem pri enaki prehrani. Še več. Obroke sem celo zmanjšal, dodatnih sladkarij in podobno pa nobenih.
Tko da ne govort, če ne poznaš problema.

Nanj sem opozoril predvsem z namenom, da tudi tisti starejši kadalci vedo, da se odvaditi sicer da, da pa bi morda veljalo pri njih razmišljati (jasno, v primeru težav pri odvajanju) o strokovni pomoči.

Tudi sedaj ko načrtujem odvajanje s strokovno pomočjo, je povdarek predvsem na tem kaj bom jedel in manj, koliko.
A ti je zdaj (pa še komu) jasno v čem je problem.

whatever ::

Nikotinski čigumiji definitivno pomagajo pri odvajanju od kajenja po mojih izkušnjah.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

tsh2 ::

ja barakuda, potem pa mora telo bolje izkoristiti hrano ko nehaš kaditi, samo čudno zakaj. ali pa je prej porabljalo več energije? saj mora o tem obstajati kakšna znanstvena raziskava/razlaga, če je to res.

madmitch ::

Kakšnega pravila pri tem ni, jaz sem tudi mislil, da se bom zredil, ko bom nehal kaditi pa temu ni tako. Še vedno imam kakšno kilco preveč, nisem se pa zredil. Da se razumemo, kil mam ravno toliko kot prej, jem enako in ravno toliko, delam tudi. Skratka vse kot prej, le kadim ne.
In ja, nikotinski obliži ter kasneje čigumiji res pomagajo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

lufthammer ::

No, nekega večera sem rekel: Dost je blo! in zjutraj nisem več prižgal, čeprav sem jih imel v predalu še celo šteko. Prej je prva cigareta pogorela že med kuhanjem kave.

Problemov z abstinenco nisem imel, le na vago sem dodal kakih sedem kil, ki pa nočejo več dol, a se ne sekiram, smrdljivih žebljičkov ne pogledam več.

Tr0n ::

V zivljenju niti enega cigareta pokadil in me niti najmanj ne vlece, da bi. Fuj.

Calligulla ::

Si mogoce naredil napako s tem ,da si kar naenkrat jedel manj. Tako je telo dozivelo dvojni odtegnitveni sok in se mogoce zato obrambno odzvalo z kopicenjem sala. Ker metabolizem je prilagodljiv in lahko, da si s tem se dodatno potenciral reakcije organizma.

Je pa itak tako ,da se dolocen odstotek ljudi vedno odzove precej skrajno na hitre spremembe. Vsak reagira malo drugace.

Backup22 ::

Tako kot pravi Calligulla - telo je itak že izpostavljeno nikotinskemu šoku, tako da podhranjevanje nima smisla. Telo takrat pač večino energije pretvori v zaloge (s tem se "zavaruje")... Jaz vidim rešitev pri rejenju samo s športom. Zjutraj kakšne pol urce teka, pa popoldan še kak šport, pa se 1.) preluftaš in 2.) ne rediš... In še metabolizem se ti "popravi"...
Sam kadim po škatlo na dan, pa me to ne ovira. Zavedam se, da ni ravno zdravo, ampak dokler se vsedem na bicikl pa prekolesarim 60km po bregih, ali odigram 2urni fuzbal pb, je vse sprejemljivo. Poznam "zdrave" nekadilce, ki so totalno neagilni in se verjetno tudi počutijo tako (slabo in brez energije). Ne pravim, da kajenje ne škoduje, ampak dokler je človek fit in se ukvarja s športom ter nekaj naredi zase še gre. Pri tem hočem povedat, da če ne kadiš, še ne pomeni da živiš zdravo. Seveda je pa več ko škatla in pol na dan totlna razvada in draga bedarija. Kolega skadi po min. 2 škatli na dan. Ko ga vprašaš zakaj, odgovori, da je navajen imeti čik v roki. In ga tudi ima. To ni več odvisnost, ampak razvada. Enako je pri ostalih drogah. Če daš đankiju 5g, jih bo prez problema porabil hitro. Če pa ima samo gram, pa mu bo tudi lepo...
//

Barakuda1 ::

Si mogoce naredil napako s tem ,da si kar naenkrat jedel manj. Tako je telo dozivelo dvojni odtegnitveni sok in se mogoce zato obrambno odzvalo z kopicenjem sala. Ker metabolizem je prilagodljiv in lahko, da si s tem se dodatno potenciral reakcije organizma.


Ne vem, morda.

Vsekakor sem ostal enako telesno aktiven, kot pred poskusom abstiniranja. Ko pravim enako aktiven, to pomeni, da sem bil kar zelo aktiven, saj praktično vsak dan prepešačim cca 10 km, in to po gozdu - torej svežem zraku. Pa tudi sicer sem športno dokaj aktiven.

Kakor koli že. Še enkrat. Nobenih abstinenčnih težav nisem imel, žal pa sem se nenormalno poredil v prekratkem času.
To je presenetilo in zaskrbelo celo mojega zdravnika. Zato tudi tak dogovor(glede ponovnega poskusa odvajanja), kot sem zapisal zgoraj

V-i-p ::

Ah ti cigareti. Tudi sam si nekako ne znam več predstavljat življenja brez cigarete. Kadim že deset let, tudi po dve škatli na dan. Pa nima nekako veze zdravje, ker se počutim odlično, nič mi ne manjka, le srečen nisem, ker bi rad nehal kadit, pa ne morem. Priznam, da sem probal, pa sem dobil občutek da se mi bo zmešalo. Zelo bi rad nehal, najraje od vsega, pa zaenkrat še ne gre. Enkrat lani sem probal z tistimi nikotinskimi obliži, ne rečem da ni pomagalo, ampak tista navada pokadit cigareto ob kavi, po kosilu, seksu ;) kjerkoli, to mi je manjkalo. Ne vem kako bi se lotil tega, da neham. Res moraš imet voljo in jaz zelo spoštujem vse, ki so nehali, bravo vsaka čast! Imam občutek, da bom v kratkem spet probal, tokrat z bolj trdno voljo in željo. Predvsem sem opazil nekaj, bolj kot sem star, bolj gledam tudi na denar pri cigaretih, kar včasih nisem, sedaj se pa dostikrat spomnim, da sem pokadil že eno lepo stanovanje nekje v majhnem kraju. To mi pa ni všeč, res ne... in bom kadilec, ki bom priznal: ŽAL MI JE, DA SEM KDAJKOLI ZAČEL!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Calligulla ::

Nehaj pit kavo, seksat in jest pa bo lazje :D

gruntfürmich ::

hehe, EWEER, se ti kr vidi da si srednješolski junkie.

jst pa nočem nehat kadit, ker sem občasen kadilec, in ko mi zapaše, mi pač zapaše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Probal enkrat, ko sem bil pod gasom, na enem žuru, potegnit neke hudo drage in hudo nafilane z vsem sranjem. Kašljat začel ko sto mater. Pa sem rekel, kurc, pa ne bom inhaliral. In mi je bilo kr neki - v stilu "a to je to"? Od takrat nikoli več.

toplakd ::

Prenehal sem kadit letos 24. julija. Najbolj zajebano je bilo prvo uro, ker sem se odločil kar sred dneva v kamionu, potem ko sem skadil zadnjega iz zaloge in se mi ni dalo stavit na pumpi, da bi si kupil novo zalogo/nadlogo.

5. avgusta sem za probo prižgal cigaret in se po dveh dimih skoraj zadušil.

Kafeta nisem nikol pil, tak da tu ga ne pogrešam, sem pa hodil kar precej v gostilne, kjer je pa šla škatla na 2 uri :), ampak sem tudi tja nehal zahajat. Pa itak je zdaj zakon da se ne sme not kadit, jaz pa mraza nikol nisem preveč maral.

Trenutno sem 4 mesece čist, kak bo naprej pa bomo videli. Poskusil bom čimdlje zdržat. Skadil sem pa 2 škatli na dan. Pa shujšal sem. 5 kg navzgor :)

Prenehal sem zaradi nekaj malega zaradi sebe, predvsem pa zaradi otroka, star je zdaj 6 mesecev, ker nočem da smrdim po pepelniku kadar se igram in ukvarjam z njim.


LP, Dejan

p.s.: pred tem sem že poskušal parkrat nehati, vendar vedno brez uspehov. Največ teden dni. Ni pomagalo zmanjševanje doze, niti nikotinski obliži.

p.p.s.: Kaditi sem pričel na koncu osnovne šole in sem kadil 13 LET

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116106 (12317) satfinder
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102104 (26500) Ajrina
»

Koliko vas je nehalo kaditi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812016 (10138) GabrieLeo
»

Je kaj resnice glede opustitve kajenja?

Oddelek: Loža
367508 (6079) m0LN4r
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107402 (41551) Limona

Več podobnih tem