» »

Dvojna merila

Dvojna merila

nevone ::

Odcep iz teme Slovenski vojaki v Libanon.

Brane2>Saj ne, da nasprotujem obstoju Izraela, se mi pa zdi, da imaš včasih kanček dvojna merila. V temi o Drnovškovi izjavi v hrvaščini praviš, da moramo pokazat hrbtenico in insistirat na uporabi lastnega jezika in da smo hrvatom itak že ohoho popuščali in da več ne gre. Tam se ti ne zdijo sveta gera, piranski zaliv in Jorasova bajta stvari, okrog katerih bi bilo treba gledati na zemljevid in se zamisliti.

Brane2>Ko pa gre za Arabce & Co., pa so merila, vsaj v tem pogledu različna...

Nič nimam različna merila. Merilo imam enako. Samo če grem potem s tem merilom na teren merit in meritve pokažejo različne rezultate, potem pač temu primerno reagiram.

Moje merilo ni postaviti se na stran Arabcev ali Izraelcev. Zaradi mene vloge lahko zamenjajo. In če jih bodo, se bom postavila na stran Arabcev. Da bi pa v imenu kvazi enakih meril zdej zagovarjala barbarske navade, pa ne bom, sorry. Lahko pa to počneš ti, tako da zrelativiziraš moja merila.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

O.K. I'll bite.

Zakaj torej bi morali Arabci mirno prenesti zasedbo svojega ozemlja, mi se pa moramo repenčiti ib vsaki neumnosti (Jorasove egzibicije, piranski zaliv, celo jezik, uporabljen v Drnovškovi izjavi) ?

Kot razumem tvoj post, zato ker so pač necivilizirani v primerjavi z Izraelci.

Ampak po teh merilih bi se mi ne smeli upirati recimo Italijanom. Ti imajo neprimerno daljšo, kljub porazom vsaj nekoč blestečo zgodovino, večji vpliv na svetovna dogajanja tako v preteklosti kot sedaj itd...
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Jest sem v tej temi izpostavila moja merila, ki niso dvojna, je pa situacija takšna, da če me hočeš prisiliti, da se vsedem na dva stolčka hkrati, potem bo vsak od teh stolčkov ostal delno nezaseden.

Italijanom se pa moramo upirat, vendar po pameti. Če ga fundamentalno serjejo se moramo zagotovo upreti. Da pa bi ugotovili, ali ga fundamentalno serjejo ali ne, pa moramo o stvareh debatirat, kar uspešno omogoča edinole svobodna družba z demokratično ureditvijo.

Ko bodo Arabci to dojeli, gremo lahko korak naprej.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smo za Trumpa 2012? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12623129 (11324) ZloTech
»

Na Zahodnem bregu zaradi spletnega kritiziranja islama aretiran Palestinec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14819260 (16548) poweroff
»

Geometrija zaliva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10310374 (7834) BigWhale

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244619 (28188) Stepni Volk
»

Ime meseca! Kaj meseca, LETA! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544573 (3446) Thrivial

Več podobnih tem