» »

Ime meseca! Kaj meseca, LETA!

Ime meseca! Kaj meseca, LETA!

«
1
2

LogicVoice ::

LogicVoice
  • spremenil: alien-w ()

Thomas ::

Joras je hujskač in troublemaker.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Thomas:
A je tebi kaj naredil? Ti je ogrozil življenje? Te ja kakorkoli psihično ali celo fizično nadlegoval? Zaradi njega slabše živiš?
Dvomim.

Zatorej. Kaj zaboga imaš proti domobranstvu?

Brane2 ::

Hmm. Po tem kar je prebrati v člankih, je tip Sloveniji v breme.

Če bo prišlo do kakih težav večjega obsega in bo nekdo izgubil živce, bo verjetno ta tip tiho ko rit.
Sploh pa, ni mi jasno zakaj se punta. Meje verjetno s svojim obnašanjem ne bo premaknil. Čemu vse to ?

Monster ::

tomas... ti si p****** ... on j eedini pravi slovenec ekr se neki upa rect tem bednim hrvatom ko se sm neki španajo z svojim nacionalizmom ipd... tk ko amerikance jih bo pozrl lasten patriotizem... slovenska diplomacija je pa tk pičkasta da brezveze...
Ka zaboga...

Thomas ::

Kaj mi je naredil?

Po nepotrebnem spravlja Slovenijo v ozemeljski konflikt.

Drnovšek in Račan sta podpisala nek sporazum, ki ga bodo Hrvati nazadnje morali sprejeti.

Zame je Joras hrvaški državljan - in naj se kar zneni s svojo državo. Ali pa naj pribeži v Slovenijo.

Klasično vojno hujskaštvo - ki upam zaradi časov nima nobenih možnosti.

Sloveniji on ne dela nobene usluge. Hrvaški mogoče prej.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


Zatorej. Kaj zaboga imaš proti domobranstvu?


V tem, da je tip odpikal lokalnega poštarja, sodišče itd res ne vidim domobranstva, razen če je bila to njihova taktika že v WW II.:\

Predpostavimo, da se razmere zaostrijo. Tip z nadaljnjimi provokacijami povzroči nerede. Obe strani mobilizirata vojaške enote okrog območja, kar pomeni vpoklic ljudi, ki sedaj mirno hodijo v službo.

Meni ni vseeno, da me lahko vpokličejo vsak trenutek in da lahko umrem zaradi pralnega stroja, zastave in pogledov tam nekega cepca.

To, da so mu naložili plačilo kazni in da še ima zobe v goflji, pomeni pri Hrvatih naklonjenost če ne že kar ljubezen. Sem slišal že bistveno bolj krvave zgodbe.
Hočem reči, tip se dela frajerja, v bistvu pa živi (in jo porablja) od minule slave Slovencev, ki kljub vsemu še vedno nekaj veljamo v Hrvaških očeh. Ko bo tega kredita konec, se ne bo več dolgo kurchil, preden bo kaj fasal. On ali pa nekdo, ki je bil slučajno ob napačnem času na napačnem mestu.

LogicVoice ::

thomas & brane 2

1. Joras NI hrvaški državljan!

2. Je eden izmed 59 Slovencev, ki so ostali na drugi strani meje ob sporazumu (in to ne 'nekem' - thomas), ki sta ga podpisala g. Račam in g. Drnovšek!

3. Tega sporazuma Hrvati NOČEJO sprejeti, ker pravijo da so z njim na slabšem! Kdo se pogovarja!

4. Zdaj bi radi tudi arbitražo in pomislite, samo za Piranski zaliv. Za kar se pa tudi g. Kučan ne strinja. Dejal je:''Arbitražo za celotno mejo ali nič.''

brane 2: ''Meni ni vseeno, da me lahko vpokličejo vsak trenutek in da lahko umrem zaradi pralnega stroja, zastave in pogledov tam nekega cepca.''

Ni bilo problemov zaradi pralnega stroja, temveč davkov ki jih Joras ni imel namena plačati. Zastavo ima tudi pravico vsak izobešati, le da s tem dejanjem ne žali drugih. (če imaš nacistično že zastopim, da pa imaš zastavo EU in Si pa nisem tako prepričan)
brane 2 ti predlagam da če te že pokličejo da dezertiraš. Takih, ki jih je strah res ne rabijo.
Aretirali so ga pa zaradi motenja javnega reda in miru!
thomas ti si pa tako ali tako vedno kriticen do vsega!
Potemtakem imajo Hrvati po vajinem pravico da vsak dan nervirajo s temi ribiči?????

Brane 2, dvomim da bo kdaj ostal tiho! in prav je tako!


Stisni Joras! Nisi sam!



Thomas ::

Mi smo v parlamentu sporazum potrdili.

Joras je ostal na drugi strani meje. Morda je tudi kakšen Hrvat na tej.

Do koga ste sočutni? Do Jorasa ali do tistih nekaj hektarov zemlje?

Če do Jorasa - naj pride sem.

Če vam je do zemlje - ste pa tipčni predstavniki vojskujočih se plemen in ljudstev. Ki morajo v boje in morajo umirati in se neumno spraševati, kaj je vzrok.

Beda.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

webby ::

Preprosto povedano je naša diplomacija v k*******! Vse so zasrali oni. Kdaj je bila polovovica zaliva hrvaškega? NIKOLI! Meja je potekala po kopnem delu hrvaške in imeli smo dostop na morje. Joras je bil NAŠ! Prav tako ostali ljudje na tistem predelu. Če hrvati hočejo vojno, naj jo dobijo!!! Če bi katero drugo državo zajebaval kdo tako, kakor se tukaj hrvati, bi bili že zdavnaj v vojni!

Ob teh zadnjih zajebancijah hrvatov bo že ogromno, če bodo poslali eo protestno noto kot vedno. bodo hrvati zavzeli vso našo obalo, bodo posranci v Lj poslali eno protestno noto. Samo protesne note znajo še pošiljat, da bi mal premaknili svoje lene riti pa ne!

Pa lep dan želim :)

Gandalfar ::

webby: temu se rece DIPLOMACIJA to kar pa ti hoces je pa vojasko posredovanje...

Kaboom ::

LOL - zaj tu neke p***e skačejo (pardon ampak res ni lepšega izraza ki bi ga vsi tako kristalno čisto razumeli), ki mislijo da bi se zaradi Jorasa zbrala vojska na meji in da naj zato rajši kar takoj prepustimo hrvatom njihov prav... kaj smo mogoče v času ko slavita kopje in ščit? zaradi par km zemlje pač ne bo vojne zato ne strašit ljudi kak je Joras izzivalec vojn...
Slovenski prebivalci ko že "imamo" tako ali tako premalo spoštovanja do države pol pa še naj pljuvamo po tistih ki jo ljubijo? kaj te nekateri pričakujete od države ki je samostojna tako malenkost?
eni bi očitno babice prodali da bi lahko šli iz slovenije...

Če vam je do zemlje - ste pa tipčni predstavniki vojskujočih se plemen in ljudstev. Ki morajo v boje in morajo umirati in se neumno spraševati, kaj je vzrok. - hmmmm Thomas - katero je že tisto pleme (oz. plemena) ki jih ti tako na veliko hvališ in se jim klanjaš? tisti narod ki je ob zavzetju zemlje pobili ljudstva ki so tam živela, uničili ekosistem in so dandanes tako spoštovani v svetu in so na taki visoko tehnološki ravni...
kaj veš mogoče bo slovenija zavzela par km^2 hrvaške bomo tam pobili par živali in bo tam nastala Nova Slovenija ki bo na višji tehnološki ravni... kaj veš... sloveniji ne privoščiš nove zemlje ?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Boeing ::

Bog nas obvaruj vojaškega posredovanja. Tega nočem niti jaz, niti ti, webby. Misliš, da je vojna enostavna stvar ?
No, naj ti povem, da temu žal ni tako. Mogoče v MOHAA, v resnici pa je vojna prekleto zajebana situacija, v kateri se ponavadi znajdeš proti svoji volji, po tuji krivdi, se boriš za tuje interese pod tujo komando proti tujim ljudem, ki so v isti prekleti situaciji kot ti sam, le da so mogoče na napačni strani. Vojna ni rešitev, pa kakorkoli obrneš.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

||_^_|| ::

ko sm mal preštuderu tole, sem potegnil ven da je Joras navaden bedak.
Če mu kaj ni prav, lahko proda hišo in pride v Slovenijo. Simple. Shit happens.

Gor je en napisu da ma pravico izobešat zastave, itd. Kako bi se ti počutu če bi en Hrvat obesu hrvaško zastavo v slo? Po moje nč kej prijateljsko raspoloženga, innit?

rasta ::

V Afriki so bile (in so še) vojne za nekaj metrov puščave.
Lepo je, da med Slo in Hrv vse ostaja na ravni diplomacije, ker tako ni nobene (gospodarske) škode. Škodo pri tem pa delajo razni "nacionalisti" in hujskači kot so nekateri hrvaški mediji in tale Joško.

Joško pa je čito navadna rit in izrablja nacionalna čustva za lastno korist. Popolnoma jasno mu je, da je njegova bajta na tej strani več vredna (kot tudi slovensko državljanstvo), posebno ko bo tu EU. Če bi bil pravi domoljub, bi se preselil (ampak seveda ne mora prodati razvrednotene bajte ...).
Tako da so ga postavili za nekaj časa na hladno. Bo vsaj nehal provucirat.

Sej zarad enega bodo spreminjali državne pogodbe in ga hodil sprašvat ...

madmitch ::

Zatorej. Kaj zaboga imaš proti domobranstvu?
Kolikor se jaz spomnim, so Domobranci kaj kmalu podlegli Velikemu Diktatorju in mu brez kakšnega posebnega odpora predali Našo Slovenijo in z njo Slovence. To imam proti Domobranstvu!!!!! Kakor oni, bi tudi Joras in podobni "borci" ob najmanjšem stopnevanju pritiskov pokleknili in pritekli jokat v Slovenijo in ko bi se stvari umirile, napadali tiste, ki so jim rešili rit.

Joras je dejansko navaden brezdelen, naiven hujskač, ki ga podpihuje odvetnik Starman iz povsem egoističnik namenov (EPP).

Vprašanje meje je že samo po sebi zelo delikatno. V našem primeru pa še posebej, saj smo tako mi, kakor razumljivo, tudi Hrvatje, več kot občutljivi do svoje suverenosti. Konec koncev, Hrvaška ima eno najdaljših obal v evropi, glede na skupno velokost države, le kaj jim bo teh par litrov morja v Piranskem zalivu. Pa le ni tako. Prav imamo Slovenci in prav imajo Hrvati, to ni enostavna enačba. Pri vsej stvari gre za nekaj več, kot le par ljudi (na obeh straneh) in Jorasa. To MORA biti stvar diplomacije in ne posameznih blaznežev in "domoljubov", ki brezglavo provocirajo in izzivajo nepotrebne incidente.
Vse bolj se mi Joras zdi kot kakšen totalno "ausglajzan" američan, ki pobije dvajset ljudi, le zato, da bi bil na TV. Pač idijoti, ki jih je potrebno onemogočiti.

Izobešanje tuje nacionalne zastave na javnem mestu je v vseh normalnih državah prepovedano. Izvzeta so seveda športna tekmovanja, kulturne prireditve ipd.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

||_^_|| ::

30 dni je dobil. Mogoče ga bo kej zbrihtal. Baje napoveduje gladovno stavko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

LogicVoice ::

by ||_^_||:
''Gor je en napisu da ma pravico izobešat zastave, itd. Kako bi se ti počutu če bi en Hrvat obesu hrvaško zastavo v slo? Po moje nč kej prijateljsko raspoloženga, innit?''

by madmitch:
''Izobešanje tuje nacionalne zastave na javnem mestu je v vseh normalnih državah prepovedano. Izvzeta so seveda športna tekmovanja, kulturne prireditve ipd.''

poglej |_| sploh ni važno kako bi se jaz počutil, ali kdorkoli drug. pomembno je to da te v Si nobeden nebizaradi tega prišel tepst, kot se je to zgodilo tam! kvečjemu bi se mu/ji prišli smejat.

jeznimič zakaj ne premisliš preden kaj napišeš? npr. da imaš hišo v Halozah. a je to javno mesto??!?
pred kakšnim mesecem sem odšel v Zagreb in pazi kaj zagledam sredi (se mi zdi) Markovičevega trga?!? kot ti praviš, tujo nacionalno zastavo temno modre barve z 12-imi petkrakimi zvezdicami v obliki kroga!

pa sej se ne gre tukaj o Joškotu. lahko bi rekli, da pač ni pod srečno zvezdo rojen. pri vseh zadevah okoli g. Jorasa (nevem zakaj bi ga zbadal, kot nekateri) se kaže samo primitivnost ali arogantnost Hrvatov. sploh več ne vejo kako bi zapolnili medijski prostor. potem se pa VSAK dan pojavi incident z ribiči (al pa vsak drug), tožba proti Ljubanski banki je že zdavnaj vložena, Krško bi zdaj radi zaprli/prodali/saj še sami ne vedo, kombi so nam po 6 letih uspeli celo vrniti, radi bi imeli Trdinov vrh, kar naenkrat skrbijo za idilo narave in prepovejo vstop tovornjakov z nevarnimi snovmi, zdaj bo kmalu tukaj arbitraža... oni gredo zdaj do konca so rekli. :D
potem pa malo boljše pogledaš revčke!
ne gradijo avtocest, ker nimajo dovolj sredstev zato gradijo hitre ceste (cestnina seveda bo!); gledaš kakšno sejo in vidiš vse poslance z HP labtopi, a v centru Zagreba še za kabelsko slišali niso; in oni bodo do leta 2011 (+-1) v vrhu evropskega povprečja po uporabi računalnikov in interneta; ja če prodajo INA-o Petrol-u in kakšno telekomunikacijsko firmo nam potem mogoče; al pa da še kakšnih par let nabijajo cene med sezono (to jih bo tako pokopalo), da o open-air hišah sploh ne govorim.
se sploh ne zavedajo kaj si sami počnejo
in pozabite g. Jorasa kot zrno spora. še kako se jim bo smejal.

nauk teh konfliktov je (a tega žal oni ne vedo)
Kdor drugemu jamo koplje,




LogicVoice ::

sam vanjo pade!


upam da kopajo dovolj globoko (tisti ki pač)



lp

Brane2 ::

logicVoice:

Ti zelo gostilniško gledaš na te stvari. Kot bi šlo za spor enega Slovenca in enega hrvata. Poznam kar nekaj zagrizencev med lokalnim prebivalstvom kar se nacionalnih vprašanj tiče in vsem je skupna izdatna, a samo VERBALNA podpora.
Jaz samo upam, da ko/če se bo začelo streljanje okrog tega, da se bo naredila inventura škode in da se bo folk spomnu tistih par cepcev, ki so začeli vse to.
Čisto tolk, da bo folk ki je utrpel kako izgubo bližnjega v vsem tem dobil boljšo perspektivo stvari- za kaj so šla njihova življenja. In tu ne mislim samo na posledice neposrednega spopada ampak tudi na čudne smrti slovencev na hrvaškem, ki se bodo lahko dogajale itd.


pred kakšnim mesecem sem odšel v Zagreb in pazi kaj zagledam sredi (se mi zdi) Markovičevega trga?!? kot ti praviš, tujo nacionalno zastavo temno modre barve z 12-imi petkrakimi zvezdicami v obliki kroga!


Ej res. Ko pa ti iščeš primer, ga pa najdeš. Eurozastava sredi Zagreba !!!! Noro ! Si klicu policijo ? SI vsaj poslikal zadevo kot dokaz ? Mislim, redkost. Enkrat v milijon letih. Kdo bi reku. Pa ravno hrvatje, ki tolk sovražijo EU...

Probaj recimo najt primer kakega Srba, ki recimo v ZG ali okolici razglaša, da je to Srbija in ima izobešeno srbsko zastavo na bajti že lep čas. :D :D . Verjemi zdaj jih je BISTVENO več kot recimo 5 let nazaj, ko so jim bili Srbi resna grožnja a tudi zdaj je vprašanje, če se jih nabere za ENEGA samega, mogoče tam 0.2 ali kaj takega...


Kar se mene tiče, ni problem v aroganci Hrvatov, ki sem jo sam krepko čutil v preteklosti. NE rabim nekega Jorasa da mi meri in kaže njihovo aroganco, jo poznam sam.

Sekira me, ker:

-tip s svojim obnašanjem poskuša črpat finančne koristi zase, ne glede na to, da nam dela 10x ali 100x večjo škodo. Če bi rad napadu Hrvate (ali kogarkoli drugega) po moško, si poglej kako to delajo Palestinci, na primer. Ali pogruntaj kaj svojega. Kakorkoli že, počni to v svojem imenu, da ne bodo potem govorili, kaj jim delajo SLOVENCI, kot mi govorimo, kaj nam delajo HRVATI. Kot da ne bi šlo za par Jorasov na obeh straneh.

- so se do sedaj vsi ki so se precenjevali na Balkanu, grdo zaklali, brez pretirane pomoči drugih. Res ne rabim Jorasa, da bo zdravil Hrvaško aroganco, ko so se tako lepo nasankali in jim prihaja iz riti v glavo kar samo, po naravnem kapilarnem procesu :D :D

kar se navedenih primerov tiče:

-tožba proti Ljubljanski banki.

Kako si lahko ziher, da nimajo prav ? Baje nas grdo gledajo tudi bosanci zaradi tega. Se VSI oni motijo ?
Jaz ne vem točno, za kaj se je šlo, in v takih primerih ne verjamem domačim medijem, ki "navijajo za domače". Poleg tega, zakaj nas ne bi smeli tožiti ? Tipom se zdi, da so bli ogoljufani in hočejo to razrešiti pred sodiščem, do česar imajo pravico. Ti ne bi popizdu, če bi na tak način ostal brez denarja ?

-ribiški incidenti

Jebesh ribiške incidente. Zanimivo se mi zdi, da vsi pišejo o zajebancijah s čolni, nihče pa ne poroča recimo o škodi, ki jo povzročijo Hrvaški navijači, ko igrajo njihovi pri nas in ko na poti nazaj razbijejo precej. Jaz sem tako ostal recimo brez vseh šip na avtu, kot eden od mnogih. Tovstna škoda ne vem če je doživela 10 sekund časa na dnevniku. Zakaj ? Zato, ker za razliko od ribičev, je tu nekdo potegnil mastne denarje od prireditve ( kakšno mesto Ljubljana itd) in se lahko dela da gre za "kuturni dogodek".
Počutim se kot ovca pred zakolom, ker me na ta način nevidno ožemajo. Prireditelji vedo, kaj se bo zgodilo, a za njih smo pač "collateral damage", kot bi reku Dick Cheney in prav nič ne morem/ne smem zoper to. Do naslednje tekme...

-Krško

Je kar se nas tiče, kot vem, zaprta tema. Oni se lahko jajcajo a mi bomo ukrepali temu primerno. Kot vidim ni večjih problemov s tem.

-kombi

Jaz ga na tvojem mestu ne bi omenjal, ker je bistveno večja sramota za nas in lepo kaže, kaki orngutani delajo na naši policiji. Če si opazil, ni bil kaj dosti omenjan v naših medijih- z razlogom.

-"radi bi imeli Trdinov vrh"...

In v tem niso sami. Radi bi ga imeli tudi mi...

-"kar naenkrat skrbijo za idilo narave in prepovejo vstop tovornjakov z nevarnimi snovmi"

Resda neprijetno, a na njihovem ozemlju, kjer načelma lahko počnejo, kar se jim zljubi. Druga stvar pa je, kako bo/je to vplivalo na njihovo kredibilnost izven meja.



potem pa malo boljše pogledaš revčke!
ne gradijo avtocest, ker nimajo dovolj sredstev zato gradijo hitre ceste (cestnina seveda bo!)....


Verjetno Avstrijci zelo podobno govorijo o nas. Zanje smo revni prepotentni južnjaki.

Njihovo (hrvaško) denarno stanje nima kaj dosti skupnega z nevarnostjo, ki jo lahko predstavljajo...










Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Joze_K ::

Ja politika je nesnaga - mislim, da je to prikazati JORASov namen...

Kar se pa njegovega premoženja tiče - ko avtoceste gradijo postavijo tono drugih hiš tistim, ki jih "avtocesta povozi" - mislim, da bi lahko država, če jih že "dogovorno" izloči iz Slovenije, jim dala novo parcelo in postavila novo hiško - kaj eno, dve, palačo - saj so se v korist Sloveniji odpovedali svojemu - tistemu, kar so z lastnim trudom ustvarili sami.

Mislim, da bi bila dolžnost Slovenije, da jih ne naredi Hrvate in odje..e ampak poskrbi za njih - pać znotraj mogočega - na SLO ozemlju in z primerno odškodnino...

JORAS - ja človek iz obupa pa kaj kaj sproba / najmanj mu je očitati ekonomsko korist - kaj bi vi naredili če bi se nekdo odločil, da ste Hrvat in zdaj znajdi se kot veš in znaš...

SLO država še enkrat več ne poskrbi za svojega državljana, ker se ji za posameznika baš je..e!

Brane2 ::

Ob osamosvojitvi Slovenije je precej Slovencev ostalo zunaj, pa niso dobili gratis zemlje/stanovanja tukaj. Zakaj bi bil on izjema ?

Pa so bili oni v BISTVENO slabšem položaju, saj se je dogajala vojna okoli njih itd. Tu pa tip pizdi zaradi papirjev.

Da bo stvar še slabša, Hrvatje mu ne zanikajo slovenstva, le preprečujejo razglaševanje te površine za slovensko. To, da bi slovenec živel na hrvaškem jih ne moti, zakaj bi moralo motiti nas ?


če jih že "dogovorno" izloči iz Slovenije, jim dala novo parcelo in postavila novo hiško - kaj eno, dve, palačo - saj so se v korist Sloveniji odpovedali svojemu - tistemu, kar so z lastnim trudom ustvarili sami.


Čemu se je tip odpovedal ? Ni blo nič objavljeno, da je dal svojo bajto in zemljo komu zastonj, pravzaprav niti to, da bi ga kdo v to silil...

Aja, kar se LogicVoicejeve zastave tiče, sem danes, kot da bi vedel, našel tole med novicami na Siolu:


Sodnik je izdal tudi trajno odločbo, po kateri lahko hrvaški policisti kadarkoli do leta 2004 preiščejo hišo Joška Jorasa in iz ali z nje odstranijo drogove in vse zastave tujih držav, ki so izobešene brez dovoljenja pristojnega hrvaškega organa, razen zastave Evropske unije.


Zanimivo, a LogicVoice ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

||_^_|| ::

By LogicVoice:
poglej |_| sploh ni važno kako bi se jaz počutil, ali kdorkoli drug. pomembno je to da te v Si nobeden nebizaradi tega prišel tepst, kot se je to zgodilo tam! kvečjemu bi se mu/ji prišli smejat.

Nisem prepričan. Po moje bi po hitrem postopku končal v kliničnem. Enako bi blo v Avstriji, Nemčiji, Španiji, kjerkoli. Vsaka država ima svoje skrajne nacionaliste.

.:joco:. ::

Hmm, če jaz doma obesim ameriško zastavo, napišem na vrata, da je Dalaj Lama moj oče in trdim, da sem državljan Afganistana, nima noben pravice, da me aretira. Tukaj je bila žal napaka na strani Hrvatov. Res je, da je človek provociral, ampak niso meli pravice, da ga aretirajo in odpeljejo v Pulo! Nobene!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Brane2 ::


Hmm, če jaz doma obesim ameriško zastavo, napišem na vrata, da je Dalaj Lama moj oče in trdim, da sem državljan Afganistana, nima noben pravice, da me aretira.


Kar se fotra tiče ne vem, kar se pa državljanstva in sploh zastave tiče pa mislim da nimaš prav.

Ne moreš/smeš lagati o državljanstvu na tak način, ker to potegne za sabo še druuge stvari, kot so recimo davek na dobiček, vojaško obveznost itd.

Kar se zastave tiče- če je pri nas tako nepomembna, zakaj so potem kazni, če na državni praznik ne izobesiš slovenske zastave ?

Pa če me spomin ne vara, so bila ob osamosvojitvi Slovenije še sranja z YU zastavami po določenih predelih in folk so zelo motile. Eno je, če nosiš okrog amreiško zastavo, zaradi katere se nihče ne počuti ogrožen in je koneckoncev ne jemlje resno v tem kontekstu, YU zastava pa je očitno bila nekaj povsem drugega...



Tukaj je bila žal napaka na strani Hrvatov. Res je, da je človek provociral, ampak niso meli pravice, da ga aretirajo in odpeljejo v Pulo! Nobene!


Zaćorkirali so ga, ker je ignoriral pozive sodnika za prekrške že dalj časa, ker ni plačal kazni itd. Skartka, zaradi istih stvari, za katere bi se lahko kdo usedel tudi pri nas...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

.:joco:. ::

Pa sej on se ni lagal glede državljanstva:D

Jah, tip malo pretirava, samo jst ga podpiram!8-)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

madmitch ::

LogicVoice: pravzaprav imaš po svoje prav, le s to razliko, da je naša diplomacija na nekoliko višjem nivoju, recimo na nivoju kjer naj bi diplomacija bila. Bistvo dobre diplomacije je, da deluje tiho in da svoje cilje doseže na način, ko "nasprotnik" misli, da je "zmagal", a se šele kasneje zave, da je potegnil takratko. In razni "patriotski" Jorasi ji niso niti najmanj v pomoč.

jeznimič zakaj ne premisliš preden kaj napišeš? npr. da imaš hišo v Halozah. a je to javno mesto??!?


Če zastavo izobesiš na frontalni fasadi je to javno mesto! Predlagam ti, da zadevo preizkusiš, če si tako prepričan, da v podobnem primeru pri nas ne bi dobil batin. Izobesi hrvaško zastavo (madžarsko, avstrijsko) in začni tuliti po Halozah, da je tam država, katere zastavo boš izobesil. Prognoziram ti dva scenarija; po prvem lahko po vsej verjetnosti pričakuješ "aufbiks", po drugem pa stričke v modrem in urgentno vozilo psihiatrične klinike. Lahko pa tudi vse skupaj v enakem vrstnem redu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Asgard ::

jaz Jurasa delno podpiram. Bi pa morala tudi naša država storiti kaj glede tega, s tem recimo da bi kepsi in specialna enota vletela v kake Fuzine in recimo potrgala vse srbske in hrvaske zastave z bajt, ki visijo ob raznih njihovih praznikih. Je pa tudi res de smo Slovenci bedaki, ker tulimo proti Hrvaški, pol pa gremo dol na morje. Me prav zanima kolko vas gre kampirat k Kolpi, al pa proti Bovcu in Tolminu poleti. Vsi skoraj greste na Hrvasko potem se pa pritozujete na nasim gospodarstvom in kako v pizdi je nas turizem. Pomoje bi morali samo eno sezono zapret mejo za turiste, al pa z zakonom prepovedati letovati eno poletje na Hrvaškem. Bi potem videli kako so pametni proklete sahovnice. Oprosstite ce me je malo zaneslo, samo ne morem si pomagati.

urban ::

Bravo Asgard!!! Fantje mal premislite o tem. Če bi vsi slovenci ostali eno sezono doma ( ali bi šli drugam na dopust), bi se hrvatje kar na hitro umirili. Tako pa si dovolijo kar se jim sprdne. Še tistih par kvadratnih meterčkov morja, ki ga imamo nam ga hočejo požret, pa čeprav sami posedujejo "skoraj" cel jadran. In to je razlika med Hrvati iN Slovenci. Hrvati se borijo za vsak košček zemlje , pa čeprav jo imajo najmanj 3X več kot mi. Slovenčki kot ste nekateri tukaj pa hladno pustite, da nam sosedje zobajo meje naše države. Danes meterček tam, jutri dva malo višje, čez nekaj let hočemo levi breg kolpe....ma je..š. Jaz pravim več bi moglo biti podobnim Jorasu, pa bi imel mogoče Slovenci tako Trst kot Istro....

.:joco:. ::

Če bi se tako zagovarjali na arbitraži, bi se nam samo smejali. Pa kaj če imajo več zemlje in morja? A to pomeni, da mora Švica odstopiti pol svoje zemlje Lichtensteinu.

Kar se pa tiče dopustnikov, Hrvatje ne bi bili na slabšem. Saj itak dobijo vse od Italianov, Avstrijcev, Čehov, Nemcev, Nizozemcev, Francozov, Mađarov,.... Slovenci smo le kaplja v morje, prinesemo svoje šotore, svojo hrano za 14 dni, nič ne zapravimo. Nemci in avstrijci pa kupujejo nepremičnine, plačujejo registracije za svoje ogromne jahte, tam kupujejo hrano, ker hodijo jest ven...

S tako politiko bi samo sebe osmešili, ker ne bi mogli na morje dokaj poceni in blizu.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

tejo ::

Vseeno bi bil hud udarec za njih, hoteli bi bili več kot na pol prazni, kampi pa skoraj v celoti. :D

Buggy ::

Ko se ze govori o tem bom pa se jaz podal nekaj mojih dojemanj.

Od nekdaj sem bil zelo strpen in celo zascitniski do ljudi, ki so bili zunaj svoje domovine in so bili zaradi ne vem kakega razloga primorani ziveti v Sloveniji. Vecina se je celo trudila priuciti se nasega jezika in ga kar vesce uporabljala. Celo ponosni so bili kako hitro se da slovenscino osvojiti konec koncev so si jeziki dosti podobni.
Seveda jim je bilo to v interesu saj so se pocutili kot nekaksen homogen del Slovenije. Govorim o casih, ko je bila vecina teh ljudi na nasem ozemlju castnikov JLA. Zelo in s tem mislim 100% so se stvari spremenile po osamosvojitvi. Pri nas so se "begunci" dosti bolje oblacili in se klatili po barih kadili Marlboro in se organizirali v tolpe, ki so bile krive za marsikatero kaznivo dejanje ali povzroceno skodo tamkajsnim ljudem. Seveda to ni bilo pravilo niso pa bile zgolj izjeme. Potem se je pridruzil val raznoraznih "poglej Slovenac sam za 500 Tolarjev", ki so se smejali v brk nasemu sistemu. No in pocasi je prisel cas, ko si na javnih mestih v Sloveniji vsepogosteje slisal "eksoticno" govorico in seveda glasbeno spremljavo, ki je ponosno donela (!!!) cez okna stanovanj in avtomobilov. Konec je bilo s kakrsnim koli trudom da bi se priucili ali vsaj uporabljali jezik drzave v kateri zivijo , ki jim je dala delo in socialno varnost.
Seveda smo slovenci vse to spremljali z navdusenjem in odobravanje se vec, celo frajer si bil ce si znal mehke c-je in l-je uporabljati ko si bil v druzbi. Sedaj pa bo mojega otroka, ki gre v jasli ucila govora vzgojiteljica, ki sama ne zna slovensko.
Groza, in od takrat se mi zdi da ni vec potrebe, da bi bil se kaj zascitniski, konec koncev se mi dozdeva da sem sedaj jaz v njihovem polozaju.

Toliko samo o tem kako malo se cenimo in kaksen napihnjen nacionalni ego ima nasa soseda, kjer celo salamo delajo v obliki sahovnice (ni sala!). Glede tega bi se lahko malo zgledovali po njej.
Seveda najbolje da smo tiho in sprejmemo umazano diplomatsko igro Hrvaske navsezadnje lahko damo se Fuzine pa Jesenice in ostale predele Hrvaski - saj je vecinski del prebivalstva pravzaprav neslovencev. Nekako me to spominja na dogodke iz preteklosti.

Toliko o odprtosti Slovenije in njenem patriotizmu. Sicer pa smo sami to hoteli in to smo tudi dobili.

Kar pa se tice Jorasa - mislim da je eden prvih v nizu, ki mu je dosti pasivnega spremljanja nedorecenosti in omahovanja slovenske diplomacije.

Ne me razumeti narobe, imam kar nekaj kolegov in celo prijatelja, ki niso slovenci - ljudi ni za posplosevati. Na stvar gledam izkljucno iz stalisca Slovenije ter dogajanja v njej.

.:joco:. ::

Uff, se ne bi mogu bolj strinjati. Malo desničarstva pa res nič ne škodi. Sej se povsod po evropi krepi, lahko bi se tudi pri nas.

Se popolnoma strinjam, Slovenci smo bli skozi zgodovino vedno eni mehkužci, ki smo pustili, da so nam pojedli Istro, Trst, Dunaj, Celovec,... Bili smo hlapci najprej Avstrijcem, potem Srbom, zdej ko smo pa končno svobodni, pa tega ne znamo izkoristit, se podrejamo vsem mogočim...
Mah, sej vse skupaj ni črno - belo, ampak nekaj resnice je v tem...
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

darh ::

Dej.. naj edn pogleda zemljevid hrvaške... a se še komu zazdi da so Hrvati eni zajedalci?? V spodjno smer so se zajdeli za več sto slovenskih obal... sedaj nam pa še našo hočejo skenslat.... svašta... če bi bil jest komu kej dolžan (JE Krško, jederski odpadki) se nebi silu takole...
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

> če bi bil jest komu kej dolžan (JE Krško, jederski odpadki) se nebi silu takole...

Hrvatje na to rečejo - LB.

> so nam pojedli Istro, Trst, Dunaj, Celovec,...

Res je. Ampak tudi Slovenci so etnično očistili Slovenijo Nemcev in Italijanov.

(Pa tudi Hrvati Istro in Dalmacijo Italijanov. Itd.)

Človeška zgodovina ... je pisana reč.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eland ::

Mah pozabte nanj, njegova usoda je zapečatena, ker so ga naši vrli politiki prodal, da se jim slučajno ne bi zamajal njihovi stolčki. Ko pride do denarja, smo vsi isti.

eland ::

Tud Joras.

urban ::

....ja no IN ??? That's the point! Borit se je treba! Pa s tem ne mislim, da moramo v roke prijet orožje in jit na hrvate. Sploh ne!
Potrebno je samo pokazati, da nam za NAŠO Slovenijo ni vseeno! In to zaenkrat Jorasu , kar dobro uspeva!

urban ::

Eland mal si me prehitu, sem mislu, da bom prisel pod Thomasa.

darh ::

LB? kaj je to ? Ljubljanska Banka ? ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Zipper ::

Thomas: Treba jim je pa povedat, da naj pozabijo džungelski mumbo jumbo in začno delati po Zahodno.Tole si napisal, da velja za africane meni se pa zdi, da velja se kako za nase sosede Hrvate!! Thomas pozabljas, da tile stirje zaselki nikoli niso bili Hrvaski in tudi sedaj se niso(sporazum med obema predsednikoma ni parafiran v parlamentih obeh drzav) Mocno upam, da tudi nikoli ne bodo!! Beda na kvadrat. Joras ima absolutno prav. Na tem ozemlju ima Slovenija iste pravice kot Hrvaska.!
Brane2: Si se mogoce pomotoma zgubil v SLO. Poskusaj biti bolj nepristranski!
Kaksno sreco smo imeli leta 91, da smo imeli v vodstvu drzave take pokoncne in korajzne ljudi! Ves Brane2 takrat je tudi pokalo in sem pa tja je bil tudi kdo mrtev. Seveda brez potrebe po tvoji logiki!! Pa lep pozdrav vsem.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Brane2 ::


Brane2: Si se mogoce pomotoma zgubil v SLO. Poskusaj biti bolj nepristranski!


če maš kak bolj konkreten argument ali pripombo, bi jo rad slišal.



Kaksno sreco smo imeli leta 91, da smo imeli v vodstvu drzave take pokoncne in korajzne ljudi! Ves Brane2 takrat je tudi pokalo in sem pa tja je bil tudi kdo mrtev. Seveda brez potrebe po tvoji logiki!! Pa lep pozdrav vsem.


Noro dobra primerjava. Res. Namahali so JLA (kao), ki ji pravzaprav do boja na slovenskih tleh niti ni bilo, ker so jo bistveno bolj kot Slovenci skrbeli Hrvatje.
Da ne govorimo o tem, da nam to "junaštvo" Hrvatje zamerijo. Govori se (sploh ne brez osnove), da so se dogovorili z JLA in v zameno za gladko osamosvojitev omogočili nemoten umik ljudi in orožja. To, kar se je zgodilo je nula v primerjavi s tem, kar bi se lahko. Poleg velikih žrtev pa Evrope ne bi videli še kako desetletje ali dva.

Res noro. 50 žrtev mirno primerjaš s čem- recimo z "Olujo", ki prdstavlja majhen del vojne, ki so jo videli Hrvati in ki je ustvarila parsto tisoč ubežnikov in zelo solidno število mrtvih. To če se potrudim nič ne reč o recimo Vukovarju itd.

Če bi prišlo do kakega vojnega incidenta s Hrvati pred pridružitvijo EU, bi se lahko vse naše dosedanje delo sesulo ko hiša iz kart.

urban ::

Brane2 saj nobeden ne misli, da bi vzeli v roke orožje in se šli na mejo streljat. Bistvo vsega je samo to, da se Slovenci premalo postavljamo zase in za svoje "pravice" oziroma ozemlje.
Se mogoče kdo spomne kombija v Zavrču, po podatkih je bil še na naši strani meje. Pa so ga hrvati hladno zasegli.
Včeraj je bilo po dnevniku o nekem nasipu, ki smo ga financirali in zgradili slovenci, sedaj pa je že napisan in v katastru na hrvaški strani.
Za vsak hudičev meterček se grejo prepirat ali pa si ga kar prilastijo in mi naj bi jim po tvoje kar pustili?
Se enkrat slava Jorasu!!

P.S. se pa stinjam, da takšni prepiri ( ali sploh incident z orožjem) škoduje ugledu države v Evropi. Ampak na to bi lahko naši strumni možje razmišljali prej.

LogicVoice ::

zdaj se nisem mogel 24 ur logirat in ko mi je bilo končno omogočeno me je vsega minilo! samo na hitro

-branko II : pozabi sploh kakšno posredovanje!-
-tomaž : V2|||2||3|VO4V||2||| -


važno da nisem edini tukaj ki se razumemo urban Zipper xbite
in da se je našim politikom počasi začelo svitati



lp
LogicVoice

Thomas ::

Glede mejnega spora s Hrvaško je tako, da imamo glede njega "bolj prav" mi. Pomeni da nam bo eventualna mednarodna arbitraža bolj naklonjena, kot pa Hrvaški.

Če bodo stvari ostale normalne.

Če pa ne bodo ... potem bo bolj slabo to vse skupaj.

Joras k mirnemu ozračju ne prispeva nič. Hrvaška pa s svojo "kontrolo sredinske črte" tudi nič.

Mi imamo politike kakršne smo si izvolili - in diplomate kakršne so oni zaposlili.

Slednje niti ne tako slabe, po mojem mnenju.

Če bodo razmere ostale mirne, bodo oni (politiki, diplomati) pač lažje odigrali to partijo pokra za nas.

Če se bodo pa razmere zaostrovale - in jih bo zaostrovala Hrvaška - potem to tudi ni sam slabo za nas.

Hrvaška ima pač nekega zaveznika v Evropi, ki hoče, da SLO in CRO prideta v EU obenem. Heider je tudi tak.

Zato ... Joras (najbrž nevede) dela prej za ta interes, kot za kakršnegakoli slovenskega.

Spopad na meji je zdaj nekoga interes. Gotovo ne Slovenije.

Interes Slovenije bi pa lahko bil - nekakšna nadaljna ločitev od Hrvaške.

V Zagrebu vidijo (tudi) to - in da bi to znalo biti slabo zanje.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Asgard ::

na Hrvaškem letuje letno priblizno miljon Slovencev, pa ne mi govort de je to samo kaplja v morje, saj pomoje pride Italjanov ene 2 miljona (hipoteticno receno) samo mi nismo kaplja v morje. Dobra fora bi tudi bila da bi recimo celo poletje delali na kaki cesti in posteno ovirali promet v smeri iz italije in avstrije.

Mercier ::

Asgard - Dobra fora bi tudi bila da bi recimo celo poletje delali na kaki cesti in posteno ovirali promet v smeri iz italije in avstrije.
Naljuti se seljak na selo, pa si odseće k.... :D

Gandalfar ::

Asgard: ce nisi opazil _se_ to redno dogaja .. ze nekaj let zapovrstjo

_Tom_ ::

Samo beseda glede izobešanja zastav v Slo.;
odkar je sprejet nov zakon o grbu in zastavi Slo., izobešanje tujih zastav na javnem mestu NI več niti prekršek!


LP

_Tom_

Thomas ::

Prekršek je. Ki pa se ne sankcionoira.

Vprašanje pa je, kaj se zgodi ob neupoštevanju poziva uradne osebe, da se tuja zastava odstrani.

(Itak mam jest stalno izobešeno ameriško zastavo! :D >:D )

No ... če ostanemo resni - Slovenija je mogoče zarad meje "čista kot solza". Sicer pa ima maslo na glavi. Ima. LB. Tudi odklop od Krško ni bil ravno brezmadežen.

Če pa se bomo šli kakšno operetno vojno - smo pa skupaj s Hrvati tam, kjer so danes Srbi. Zato se ne špilat in ne se pustiti sprovocirat.

Jorasa je pa najbolj lahko vesel Jorg!

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija, Hrvaška

Oddelek: Loža
151946 (1331) slawc
»

Joško Joras z argumenti na hrvaškem forumu

Oddelek: Problemi človeštva
402847 (1796) Tear_DR0P
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541778 (36242) Bellzmet
»

Jorasu grozijo s smrtjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525153 (3998) DavidJ
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716778 (5315) ||_^_||

Več podobnih tem