» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
31 / 79
»»

mtosev ::

Zarad mene nerabijo sploh prevajat Winsev :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hardstyle ::

tad3j in mtosev men je tud vseeno ali imam slovensko ali angleško visto, ker mi angleščina gre. Ne gre pa tudi mojima staršema, ki dnevno uporabljata računalnik.

jabe ::

kolikšne so minimalne zahteve, da vista normalno - tekoče dela? vem, kake so uradne minimalne zahteve, ampak kolikor vem je takrat vista bolj klavrna izkušnja.

mtosev ::

1gb rama
2400+ cpu al kaj boljse
128 mb grafa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Vista tekoče dela že na dveh pentiumih 3 Xeonih 550MHZ. Resda se pozna to da sta dva procesorja, ampak deluje tekoče. Seveda pa vse skupaj deluje samo če je AERO izklopljen.

luky ::

Kje do SLO viste razen pri M$. ????

Zheegec ::

Za Visto vsekako 1GB RAM, procesor ni zelo kritičen, je že Celeron 1.5GHz OK.

Slo Vista se dobi v vsaki normalni štarcuni, mislim da je skoraj povsod ista cena 130€ za Home Premium.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blond ::

Kateri ANTIVIRUS je najboljši in se še ujame z VISTO ???

NOD32 sem dal gor DEMO verzijo 30dni trial pa VISTA javlja, da NOD ni Updejtan, kljub temu, da je.

Zato bo zgleda treba dat kakšnega drugega gor.

Katerega vi priporočate.

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Dragoc ::

Nod 32 dela . Crack pa uporabi stari. Tudi update nati laufa.

Djuro ::

Imam onboard realtekovo kartico 5.1 z spdif izhodom. V XPjih mi lahko normalno sočasno delata oba, analogni in spdif digitalni izhod (analognega imam zvezanega na monitorske zvočnike, digitalnega na reciever).
V visti pa imam možnost samo analogni ali samo digitalni.

A ma kdo podobne težave in kako jih je rešil?

dc4303 ::

Alo!

Imam naslednji računalnik:
- AsusP4C800E-Deluxe
- P4 2,8 GHz
- ATI Radeon 9600XT 256MB RAM
- 1GB RAM

In kaj se mi dogaja? Pri 1. zagonu mi je jasno da se Vista zaganja malo dlje. Ampak pri vsakem ponovnem zagonu se mi Vista nalaga 17 minut. Jaz bom znorel! Zakaj je to tako? Imam preslabi računalnik ali kaj je to krivo????

MI lahko kdo pomaga?

Aja še to. Naloženo imam Visto Ultimate.

Lp
Svet potrebujemalo besed in veliko ljubezni.

Blond ::

Dragoc ... katero verzijo imaš ti ?
Jaz sem naložil zadnjo 2.7 pa javlja kar sem zapisal...

a ti imaš kakšno starejšo ??

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

mtosev ::

Nekaj drugo te jebe PC nemore biti, ker na 2400+ pa 512mb nalaga kikih 30s :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sba ::

@dc4303

Sem imel podoben problem zaradi CD-RW enote. Ko sem jo izštekal je delalo normalno. V XPjih je pravtako normalno delalo, tako da ne vem v čem je problem.

Je bla pa zadeva taka, da mi ni hotlo odpret enote tudi če sem dal eject ...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

dadooo ::

mene pa zanma zakaj mi nedela windows dream scene, ko dam pri videu as destkop background ( dream scene ) se ne zgodi nič...:D

mtosev ::

Ko stisnem Ctrl pa alt pa delete se nic ne zgodi???? :8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dragoc ::

Za Primoz Mesarec
Verzija 2148 . Piši koliko imaš omejitve na mailu ,
nentenst.exe je dolg 11,5 Mb ter fix 300kb. Če gre ti pošljem.
lp

simnov ::

vsak enojedrni procesor je kritičen Jaz sem imel 1,5gb rama x1900gt amd 3500+ brat ima 1gb rama 7600gs core 2 6300 in mu vista deluje veliko bolj gldako kot meni (bolj lepo ko xp )

simnov ::

v nastavitvah za modem in internetno povezavo odkljukaj ipv6

Blond ::

Še ena težava z VISTO.
Na prenosniku HP Pavilion imam težave z funkcijo Hibernate oz. Sleep.
Nastavil sem, da ko zaprem zaslon se ne zgodi nič in po 1 uri ne-delovanja naj gre v Hibernate.
Pa vendar vsakokrat ko zaprem zaslon se v bistvu resetira in me pri ponovnem zagonu pričaka SAFE MODE meni.

Kaj bi bilo tukaj za naredit ?

Hvala in LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

kotnikd3 ::

LP
Na moj nov comp bi namestil Windows Visto Ultimate 32-bitno ali pa 64-bitno.
Katero se bolj splača? So kakšne razlike med 32 in 64 bitno v hitrosti? Kaj pa programi pa to....če namestim 64 bitno bodo vsi driverji pa programi delovali ali manj kot pri 32bitni ?
Kaj pa v igrah? So v igrah razlike med 32-bitno ali pa 64bitno? Bi mi delovale igre CallOfDuty 2, STALKER, Rainbow Six Vegas? A je za igre boljši XP ali Vista? .....pr cod2 mam 250fps (dx7), kuk bi jih mu v visti ???|O

Hardstyle ::

kotnik: če bi prebral to temo potem bi vedel, da se priporoča namestitev 32bitne verzije zaradi manjših težav z programsko opremo oz. gonilniki. Kolko FPSjev pa boš imel na visti pa ti ne more nihče povedat!

kotnikd3 ::

a bi ti bral 30 strani?

Blond ::

Jaz sem jih nekaj dni nazaj.. in izvedel veliko novega.

Seveda pa je lažje vprašat. Ampak potem zaradi tebi podobnih tema nastaja vedno bolj nepregledna.

Lep vikend in zanimivo branje

Blond

Kenpachi ::

V visti delajo igre z openGL pogoni občutno slabše kot na XP.
Zaraki Kenpachi.

Volk| ::

MOgoče je kdo ze vprasaj samo je prevec postov da bi sel brat od zacetka.
Sem imel namesceno Visto ki je proti mojemu pričakovanju delala super. Edino...
Imam winfastovo tv kartico 2000 expert. Sem poskusil več drajverjev ki bi na bili nareti za visto. Zal niti eni ne delajo.
Pol sem zacel malo brat forume in ugotovil da imajo vsi probleme(pred kakim mesecem-zdaj več nisem nič raziskoval).
Končna ugotvovitev: Uradni drajverji obstajajo, so digitalno podpisani z strani MS, toda kot je omenjeno na njihovi strani zal ne delujejo. Zakaj zaboga so jih pol digitalno podpisali?!:|

No, ker je minil kak mesec od mojega raziskovanja me zanima ce je kdo ze resil problem ali pa se kje dobijo drajverji ki podpirajo to tv kartico.
Aja, pogovarjam se o 32 bitnih drajverjih. Za 64 itak vem da bodo se nekaj casa sanje(taki ki delajo)

MAČKON ::

Ja,kaj je zdaj z tem PREVODOM v SLO jezik? OBSTAJA UPDATE na internetu ali POSEBEJ CD/DVD LANGUAGE INTERPACK ali pa SAMO KOMPLET DVD Vista v SL? Kakor je zapaziti Microsoft Slovenija NE omogoča update-ov,pa to je res groza. Videl sem,kako je en uporabnik lepo pokazal na sliki,da OBSTAJAJO PREVODI v različnih jezikih,ne vem pa zakaj nebi prevedli v slovenski? Sam sicer obvladam angleškega,ampak ni to-to,vseeno...>:D Jaz rabim slovenski ( in srbski ali hrvatski če ga ni) prevod. To se bo treba zgleda PRITOŽIT na MS Slovenija. :| Če dajo druge države prevod, morajo tudi TUKAJ poskrbeti za svoje državljane.Samo tukaj je pa zmeraj tako: Kako drugače priti do zaslužka,kot da kupec PONOVNO kupi DVD;(( v slovenščini ali drugem prevedenem jeziku,kar pač rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAČKON ()

PaJo ::

Slo. prevod obstaja samo za Ulitmate in Enterpise edicije. Ostale verzije pa morajo biti v osnovi kupljene že prevedene.
Obstaja edino možnost, da ti nekdo "posodi" Visto ki je že prevedena v slovenščino in na njej uporabiš ključ od tuje verzije, mislim da moralo delovat. :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MAČKON ::

Ja,saj jaz IMAM verzijo ULTIMATE! Original Dvd z licenčnim ključem sem kupil v EnaAcom v angleščini,ampak ne morem odšteti zdaj ponovno 200 Eur.Komaj sem že za tega...

Pajo,kdo bi mi pa "POSODIL" ŽE PREVEDENO Visto?
Mogoče TI?:)) Če imaš,v katerem jezik imaš prevedeno,srbski ali slovenski? Ali oba? :\ Kako imaš to "prevedeno"-Ko instaliraš z tvojega DVD,se že instalira v npr.slovenščini-na ta način?

Sj ne bo čisto zastonj! Odpiši,lahko na zasebno,pa bova videla ,kaj se da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAČKON ()

PaJo ::

Če imaš Ulitmate verzijo bo na voljo MUI (paket prevodov, kakor obstaja za XP Pro), kateri bo tudi v slovenščini, kdaj in kje bo to na voljo, pa najboljše da se obrneš na Microsoft, baje bi naj bilo kar preko downloada, samo mogoče še kaj nimajo dokončano.
Ostale verzije Viste, ki so v celoti prevedene, pa se že dobijo direktno v slovenščini in za tebe ne pridejo v upoštev, ker imaš z Ultimate verzijo možnost elegantnega prehoda med različnimi jeziki.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

link_up ::

hmmm...kakor berem to temo se mi zdi, da imate vec ali manj dobre izkusnje z visto. Jaz sem jo namestil le enkrat in pogled na aero in vse podobne bonboncke mi je bil zelo vsec. Vse je teklo gladko super...oh sem si mislil, sistem je odziven pocutje je kul :) Stvar je lepa...

nakar pa pride obvezna instalacija opreme, torej od touchscreen panelov do skystar2(hd) pci kartice...vmes pa se asus wl-138g brezzicna povezava. Driverji so pri vseh napravah zatajili, proizvajalci pa na svojih straneh viste se ne smirglajo. Tudi compatibility ne pomaga. Jaz bom zal moral pocakati se cca. 6 mesecev za kaksen resni premik na visto :) Mi je pa vsec ni kaj :D
In and Out

MAČKON ::

Pajo,pri Microsoftu Slovenija pravijo,da NE BO UPDATE-a kot prevod oz.language packa, na internetu za dobit,;(( niti posebej cd za prevod,ampak se bo moralo kupiti ŠE 1x NOV DVD (recimo v mojem primeru,ko imam original english) Zato me skrbi.

PaJo ::

Hm, to pa malo krut korak od M$-ja, jaz mislim da bi moral obstajat, no bomo še malo počakali in videli kako se stvari obrnejo, probaš pa lahko pri tvojem prodajalcu, če bi ti bil kaj uslužen in kako pomagal.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

luky ::

Jaz sem poskusil zamenjati tam ko sem kupil Ang. verzijo pa niti slišati niso hoteli o zamnejavi za SLO verzijo.

Odšel sem z dolgim nosom........

Tako samo za informatiko...

Kriv je vsega M$ Slo, ki ne da update v SLO jeziku.

8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

;-) ::

Tako samo za informatiko...


Ne me jebat:D Za informatiko.

luky ::

Kje ti je bonton ????

Zheegec ::

MS slo je kakšne tri mesece nazaj zagotovil, da bo to samo za Ultimate verzijo, bo pa 100%.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hardstyle ::

Ja nekdo je napisal, da language pack pride preko updejtov konc aprila... bomo vidli kak bo!

Ker vse jezike si lahko namestiš preko Updejtov samo Slovenija more bit neka izjema!

MAČKON ::

Tako so Microsoftu Slovenija rekli PRED 1 TEDNOM,ko sem jih spraseval po e-mailu!

Evo,citat mojega povpraševanja in NJIHOVEGA ODGOVORA:
MOJE VPRAŠANJE:
Pozdravljeni! Kupil sem original ANGLESKO verzijo Win Vista Ultimate,zanima pa
me,ali se zdaj da prenesti SLOVENSKO verzijo oz.prevesti v Slovenscino. Kje to
lahko dobim? PROSIM za pomoc in CIMPREJSNJI odgovor. Hvala lepa.

NJIHOV ODGOVOR 1
Pozdravljeni,
Jezikovni uporabniški vmesnik oziroma LIP, ki bi prevedel vašo Windows Visto v slovensko Windows Visto žal ne obstaja, zato ker bo Windows Vista v slovenskem jeziku na voljo kot samostojni produkt.

Za dodatne informacije vas vabimo, da nas pokličete na spodnjo telefonsko številko vsak delavnik med 8 in 16 uro ali nam odpišete.

Lep pozdrav, Mateja Režonja
Microsoft Center za uporabnike

Informacije
Telefon: (01) 585 34 49
http://www.microsoft.com/slovenija/msce...


MOJE DRUGO VPRAŠANJE:
Kako pa to?? Pri Win XP Professionalu,si pa LAHKO POSEBEJ kupil CD in si
prevedel originalni angleski v slovenski ali kateri drugi jezik.
To se pravi,da sem jaz zdaj vrgel denar v koš! A zdaj bom pa mogel kupovati se
enkrat za tako zasoljeno ceno,ki jo Vista sploh ni vredna,DRUG dvd. Ja to pa
nekdo krasno sluzi. Res grdo.

NJIHOV DRUGI ODGOVOR:
Pozdravljeni,
Windows XP je preveden s slovenskim jezikovnim uporabniškim vmesnikom (LIP) iz angleške različice.

Slovenska Windows Vista pa je že v samem korenu pisana v slovenskem jeziku, tako da se je ne da prevesti z LIP-om iz angleške različice.

Svetujemo vam v kolikor ste produkt kupili pred kratkim, da se obrnete na prodajalca in povprašate o morebitni zamenjavi produkta.

>:D O ZAMENJAVI pa nihče noče slišati v trgovini,kot je rekel Luky, Microsoft Slovenija pa je RES potem KRIV,da ne da UPDATE-A, v kolikor ga ne bo...
Jaz bi bil pripravljen (če so že toliko škrti za ta prevod) tudi KUPITI cd prevod,če že NIKAKOR DRUGAČE NE BI ŠLO; a tudi o tem ne slišim nič govora. Ostane nam samo čakanje.:|
Podobne odgovore sem dobil pri Microsoftu Srbija,le da se je tam vsaj nekaj začelo premikati.Upam,da se bo tukaj tudi... Bomo videli.. Če v kratkem ne bojo dali PRENOSA oz.UPDATE-A z interneta kot Language pack za Visto,potem slabo kaže....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAČKON ()

luky ::

MAČKON

Lepo si to napisal, naj vsi vidijo ko surfajo po SLO-TECHU. Če ne mislijo dati SLO language za Ultimate Visto, saj za naj ko imamo original Angeške verzije niso vredni drugo kot res kupiti eno SLO verzijo pa jo razstrositi po vsem PHP-ju.


lp.

MAČKON ::

;) Na žalost je tako... Kot sem rekel,bomo pa videli v kratkem

c00L3r ::

Pravo vprašanje je ali bodo ključi od ENG verzije delali na SLO verziji? Ter, ali v licenčni pogodbi kaj piše o tem? Če bodo delali potem tak ne bo velikega problema? Ali pač?

PaJo ::

Ključi bi naj delali komot, ker niso vezani na jezikovno različico, so vezani le na edicijo Viste, torej lahko uporabiš ključ od ang Ultimate na slo Ultimate in obratno, ne moreš pa to uporabit za katero drugo edicijo, recimo za Home Premium.

Kar se tiče teh prevodov za slovenščino in srbščino, jih mislim da prevajajo vse naši tukaj, tako da dvomim da bo izšel srbski pred slovenskim LIP-om.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zheegec ::

Slovenski update za Vista Ultimate pride PREDVIDOMA KONEC APRILA.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hardstyle ::

alien in tvoj vir je kdo?

dadooo ::

kko odstranim wmp?!

PaJo ::

Evo pravkar preverjeno, key od Vista eng deluje normalno na Vista slo, toliko da veste:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ank ::

...alien in tvoj vir je kdo?

Verjetno mu je sam Bill Gates povedal. Če v ms slo povejo, da takšnega updejta ne bo, dvomim, da ga bo kdo drugi naredil za nas. Možno pa tudi da ms nima dovolj razvite komunikacije z svojimi podružnicami in v ms slo sploh še ne vejo, da bo ta update na voljo. :D

Hardstyle ::

danijel2: No, there is no way to do this. Windows Media Player is an integrated part
of Windows Vista, and thus in order to accomplish your goal you would likely
need to reinstall Vista.

Rešitev:
I don't know of any way to remove it but I can offer a workaround. Find a
different player (such as Winamp) and associate all files to play on that
instead.

dadooo ::

Hvala, vendar jaz bi naložil navaden wmp11, ne za visto, pa mi windows ne pusti, se ga da pretentat?
««
31 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612828 (9060) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314578 (9299) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813446 (8924) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810727 (7197) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192597 (2182) IVo

Več podobnih tem