» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
30 / 79
»»

Davids84 ::

katero grafično pa imaš.

SrOvPaSoV ::

Grafična Ati Radeon 9600, monitor Samsung 930BF, ...
pRAV ZENA "pEJ dOL z rAČUNALA"

simnov ::

3dmark 2006 v xp 3666 v visti 2096

Guardian ::

Danijel2, če ti Vista nej najde jezikovnih nadgradenj, potem najbrž nimaš Ultimate izdaje. Nadgranja v SLO preko apdejta, bi naj bila možna samo v Ultimate izdaji. Nisem pa siguren če tudi v zmogljivejši biznis izdaji...

simnov ::

jaz imam ultimate 64bitno pa ni slo updata

Hardstyle ::

Guardian smo že ugotovili, da Slovenski M$ nekaj štrajka z updejtom. Prodajajo povsod slovensko visto a samo language packa pa ne moreš dobit preko updejtov, ker so lenuhi al pa nesposobni!

Pa ugotovili smo tudi, da language pack lahko dobiš preko updejtov samo na Ultimate verziji in dobeni drugi! Ker se to smatra kot extras!

luky ::

Hardstyle

Popolnoma se pridružujem tvojim ugotovitvam. M$ Slovenija so ali štrajkaši za SLO Visto ali pa res nesposobnjakoviči za narest update.

:\

dadooo ::

Danijel2, če ti Vista nej najde jezikovnih nadgradenj, potem najbrž nimaš Ultimate izdaje. Nadgranja v SLO preko apdejta, bi naj bila možna samo v Ultimate izdaji. Nisem pa siguren če tudi v zmogljivejši biznis izdaji...


Kaj naj bi to bilo?..:)

Je ultimate..:D

To je pa rezultat ko dam check for updates..!

Guardian ::

Danijel2, ne vem kako je pri tebi... ampak moja Vista ultimate mi ponudi apdejt v 15 jezikov razen SLO.

dadooo ::

amm po keri poti pa greš?

miha22 ::

tukaj je treba ločiti med updati in pa ultimate extras... language packi spadajo pod extras in ne pod update.

luky ::

Miha22

Kaj tudi če maš Extras kot imam jaz nič ne pomaga, ni update SLO language...

dadooo ::

ja jz tudi dam pod extras pa nenajde nobenih packov!

Guardian ::

Miha22, ne vem če spadajo language packi med Extras.... sicer pa sploh ni važno. Meni Vista pravi: "There are no WIndows Ultimate Extras available."
Rubrika višje, kjer so apdejti pa piše: "Windows is up to date.... Available 15 optional updates." Teh 15 pa so jezikovni paketi. Torej so le uvrščeni med apdejte in ne ekstrase. :D
Ampak to sploh ni važno, zanima me samo, zakaj še vedno ni SLO paketa zraven. Čudno, da nihče ne ve zakaj ga ni, kda bo izdan...?!?!:(

Chump ::

Ob izidu Viste (30.1.) je bilo rečeno, da se angleške viste ne bo dalo nadgraditi v slovensko:

Vodja marketinga pri Microsoftu Slovenija Kamenko Kesar je opozoril, da se angleške različice ne bo dalo prenesti v slovensko različico. Tako vsem, ki želijo imeti slovensko različico, svetujejo, naj jo kupijo marca.

LP

luky ::

Chump

To kar ti pišeš ni popolnoma točno. Na M$ strani sem prebral, da update bo možen, vendar samo za Visto Ultimate. Sedaj pa kdo ima prav se bo videlo pozneje ko bo res zadeva prišla na dan.

Ali bo treba kupiti SLO Visto, pa ang. zavreči ali pa samo Update oz. Slo pack za Visto Update je pa samo vprašanje, ki še nima na Forumu odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

Blond ::

tako predelal vseh 30 strani in opazil, da še nihče ni imel podobne težave.

Naenkrat je Vista zablokirala in pri ponovnem zagonu javi naslednje
Windows failed to start. A recent hardware or software change might me the couse.
Status: 0xc0000001
Info: Windows failed to load because the NLS data is missing or corrupt.

Kakšen predlog kako naprej ???

Hvala in LP
Blond

SiroTka2 ::

Blond probaj it v safe mode ali pa probaj startati z last known good configuration - jest sem enkrat tako resu zadevo.

isko ::

kot sem informiran je možen upgrade za ultimat samo za uporabnike kolektivnih pogodb

Blond ::

SiroTka2 Hvala !

Sem poskusil safe mode in tudi zadnjo dobro konf. pa nič ne gre.
Zažene se potem pa se resetira in spet pade v ta meni.

Še kak nasvet ?
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

Visto sem Uprejdal preko XPjev. Ker pa se je Vista obesila se bom kar poslovil od nje in se vrnil na XP.
Kako sedaj naložiti nazaj XPje s čimmanjšimi izgubami ???

Hvala in LP

BLond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

luky ::

Kako ti je pa to uspelo ????

Hardstyle ::

extras je isti kurac kot updejt kar se mene tiče. Vsaka vista ma svoje updejte. Vista pa ima še nekaj bombončkov imenovane "Extras".

tonex23 ::

ok še eno vprašanje. Kupiš windows visto home premium 32 dsp... V prihodnosti si nadgradiš na njej kakšno strojno opremo, naj bo to naprimer grafična kartica itd. Nobenih težav ni glede tega potem ?lp
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Hardstyle ::

Naj nebi bilo.

Blond ::

Luky --- tak mi je to uspelo ....

XP -> uprade na -> VISTO in potem sesutje.
Tako sem sedaj dal XP na isto particijo (imam samo eno) v driektorij /WINDOWS2
potem pa me prav zanima kako odstranit tisto solato od VISTE

Vista in HP Pavilion3000

HP se pač ne da in na tehnični pomoči pravijo, da ta prenosnik ni za Visto in naj kupim novejšega. ;)
Zato pa se vračam na XPje
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

ups... torej kako sedaj dol vrečt visto ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

luky ::

Kaj nimaš linka ????

tonex23 ::

Če imaš 4 gb rama na visti, ti vista 32bitna podpira, ti pokaže da imaš 4 gb ...?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Hardstyle ::

Naj bi!

Blond ::

Ali Partition Magic dela v VISTI ???
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

luky ::

NE !!!!

simnov ::

language pack extras lol drugače pa še ni na update slo

Blond ::

HVALA!

Gonilnika za grafično karto ATI Mobility radeon 9200 ne prepozna.
Vista si je nainstalirala 9000 model ampak je slika čist črtasta in se nič ne vidi.

Kateri gonilnik naj dam gor ? da bo to delalo ?

Hvala in lP
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Dragoc ::

Daniel2
Če nisi naložil jezikovnih popravkov poišči "restore hiden update".

Blond ::

No če bo še koga jezilo kako rešiti problem z grafično kartico oz. gonilniki.

Priklopiti je potrebno externi monitor na prenosnik.
Z spleta DLjati najnovejši XP gonilnik in razpakirati na disk.
Nastaviti gonilnik na Standard VGA Adapter in pobrisati obstoječi gonilnik.
Po ponovnem zagonu nastaviti ročno naj gonilnik pobere iz diska kamor smo ga razpakirali.
Še enkrat ponovni zagon in meni celo dela.
Obilo uspeha vsem.

Zanima pa me še naslednje. Kateri program v Visti omogoča spreminjanje velikosti particij ?
Slišal sem, da Partition Magic 8.0 baje ne dela.

Hvala in LP
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

luky ::

Dragoc in kaj to pol pomaga oz. pri čem ????

Davids84 ::

A SLOvenskim language packom ne bo NIČ.sm klicau na microsoft in so rekli da je v osnovi izšla Vista v SLO jeziku in da je update preko spleta možen le za PODPISNIKE KOLIČINSKIH POGODB,kar pa mi seveda fizični uporabniki nismo.Rekli so da je edina možnost ODHOD DO PRODAJALCA,KJER SMO KUPILI VISTO DA NAM JO ZAMENJAJO ,kar jo pa najbrž ne bodo.Tko da s updejtom prek spleta v SLO jezik ne bo nič.LP

luky ::

Se pravi, da potem lahko samo čakamo ko bo prispela SLO verzija na travnik ???

Hardstyle ::

luky očitno bomo res morali počakati, da pride na travnik.

Zdaj pa me zanima, če se bo Miha kaj oglasil v tej temi in razložil zakaj se je MS Si odločil za tako glupo potezo?

Če bi si jaz kupil Ultimate za takšno ceno kot je in zdaj nebi moral dobiti language packa to pomeni, da bi še lahko enkrat vrgel ven 400€ za nov OS. Way to go Microsoft!>:D

motorc ::

Mojih pet minut:

Sem si nalozil 64bitno visto poleg xp-jev - za testiranje in potesitev firbca. Po prib. 14 dneh uporabe moram rect, da zame se ni razloga za prehod oz. ga sploh ne vidim. Poleg tega mi xp-ji delujejo obcutno hitreje.
Po enem tednu sem izklopil vso sminko, animacije, sidebar ... tudi UAC je doletel izklop (in ne, ni me doletel kup virosov, spama, spywarea in podobne nesnage.). Nekak se mi zdi vse skupi zgreseno.
S programi in gonilniki vecjih problemov ni bilo (razen za tv-tuner, ki ni nek pomemben kos opreme).
Drugace glede same viste me je motilo kar nekaj stvari, od tega najbolj prenovljeni explorer (za brskanje po disku, ne internetu) in pa to, da ne mores (oz. vsaj meni ni uspelo) nastimat autologona - mozen je samo s spremembo registrija oz. 3d-party programom. So se druge stvari, ampak se mi ne da vsega nastevat.

Ko bojo XP-ji zastarali pa upam, da mi bo uspel prehod na linux. Na visto (zaenkrat) nimam namena presaltat.

P.S.: Ker sem na faksu dvakrat, z dvema index st., vpisan (nesposobnost takratnih referentk) imam na voljo dodatno MSDNAA licenco za visto. Ce koga zanima - poslji ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: motorc ()

luky ::

Hardstyle

Prav si povedal, poglej moj kolega je hotel zamenjati licenčno Ultimate, ki jo je kupil v Ljuljani za SLO verzijo, pa ga v trgovini niso hoteli niti slišati, ne da bi mu naredili zamenjavo.

In sedaj dej spet 400 €, pa to je za popiiizz....

Potem pa naj ne bo pirattt......, kdo ga bo izkoreninil, s tem že ne ....


>:D

Zheegec ::

Za ultimate je bilo s strani MS 100% obljubljeno (sredi januarja) da bo language pack. za ostale pa ne. Tudi uvozniki označujejo ultimate kot ang in slo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

luky ::

Vidiš iz postov da to ne drži...

Bramac ^^ ::

Pozdrav.

A se slučajno da pri UAC dodat en program da ti ne teži skos zanjega (recmo če ta program veliko uporabljaš) brez da bi rabil izklopit UAC?

Lp

Hardstyle ::

ALIEN3001 : Vsi smo tako mislili, tako tudi piše TUKAJ! Ampak kot vidiš je nekdo dobil izjavo prav od MS Si, da fizični uporabniki nebodo mogli dobit language packa preko Updejtov!

luky: sej pravim bedarija totalna. Dobimo lahko vse mogoče MUI ampak le prevoda v maternem jeziku ne!

luky ::

Hardstyle: Takšne bedarije še nisem doživel kot jo lahko naredi M$ SL.

Rok Nemec ::

Slovenski Language Pack za Windows Visto bo za prenos na voljo konec aprila.

Zgodovina sprememb…

luky ::

Malo prehitro si to napisal ker še ni 1. april.

Urajmal ::

Vsi ste uporabljali slovenske winse XP ?? Nihče angleških ?? Kaj je tko pomembnega v tem slo language packu. Slovenščina te s temi prevodi samo moti. Večino programov tako uporabljate v angleščini.
««
30 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612827 (9059) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314578 (9299) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813446 (8924) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810727 (7197) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192597 (2182) IVo

Več podobnih tem