» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
28 / 79
»»

Chump ::

Ne dela, ker nima podpisanih driverjev ;(

LP

M-XXXX ::

M-XXXX ::

Naj mi eden razloži kako se vštima da nimaš sharene datoteke pod geslom. da lahko vsak kekec dostopa do njih! Res pa bi prosil da mi razložite KORAK za korakom! Sploh ne najdem kje bi odstranil geslo!

Urajmal ::

natoxt, je že bilo napisano. v network centru vklopi public in izklopi potrebo po passwordu.

M-XXXX ::

natoxt, je že bilo napisano. v network centru vklopi public in izklopi potrebo po passwordu.

Public že imam vklopljeno nenajdem pa kje se geslo izklopi!!!

Urajmal ::

Cokolesnik ::

Z Internet Explorerjem sem kliknil na en link za pošiljanje pošte in pomotoma dal kljukico, da me ne vpraša več z ALLOW / DONT ALLOW pred odpiranjem Outlooka.

Podobno bi lahko recimo označil pri klikanju na linke tipa Torrent.

Kje najdem seznam "odobrenih" aplikacij, da ga vržem ven in da me ponovno sprašuje ? Pogledal sem vse vse segmente nastavljanja varnosti a nikjer ne najdem tega seznama.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Urajmal ::

Mene pa zanima, če kdo uporablja kombinacijo na Visti: katerokoli od X-Fi zvočnih + Traktor DJ Studio?

mtosev ::

slmgr -rearm napisite v CMD :D :D :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KWAN ::

Inštaliral sem Visto Bussines pa mi ne prepozna Nec DVD... problem je sedaj ker ne morem niti ponovno naložit drug operacijski sistem ker mi ga ne prepozna niti v biosu! Na XP je vse delovalo 100% brez problemov!

kriko1 ::

Potem je nekaj narobe s tvojim nec-om (logično, doh!).

krneki0001 ::

Jereb ::

Nimam pojma zakaj mi zasede toliko memory-ja ... a kdo ve kaj bi lahko bili narobe .. LP

matejv ::

vista pobere skoraj cel rama, podobno kot linux, ker uporablja za caching in take reci.

krneki0001 ::

To ni res. Če dobro popedenaš visto, deluje na 220Mb rama čisto normalno.

miha22 ::

In končni rezultat tako opeharjene viste je morda windows XP ?

krneki0001 ::

Težko bo oskubljena verzija viste kr ratal XP. Je vseeno kar nekaj razlike. Sem pa jst šel nazaj na 2003 server spremenjen v workstation. Dela hitreje in manj požrešno.

snoopy20 ::

hy!

mene pa zanima kako bi kaj delala Vista na sledeči konfiguraciji:
AMD Sempron 2800+
512 ram
ati 9550 256MBram
disk 160Gb

pa še nekaj, kje bi lahko najdo drivere za Visto za to matično:
ASrock k7Upgrade-880

sem iskal pa nisem nikjer najdo, če splh so driveri za to plato in če Vista to podpira?

krneki0001 ::

Vista bi zarad rama delala počasneje - priporočam več rama, ostala konfiguracija pa je čist normalna za visto.

snoopy20 ::

ja ram bom tak dokupil 512Mb!

kak je pa kaj z driverji za to plato, ker iščem že dva dni pa nikjer nič pametnega ne najdem,
al mi bo ob sami namestitvi viste naložlo tiste driverje, ki jih za plato ne najdem?

krneki0001 ::

Probaj naložit, pa boš videl, lahko da jih ima že sama vista, drugače pa windows update, pa bo tut kej našlo.

snoopy20 ::

hvala za pomoč!

bom naložo pa bomo vidli kak se bo kaj obneslo?!

s51as ::

Pozdravljeni,

imam težavo z domačim omrežje.
Problem je takle.
Na router so povezani 4 računalniki, na enem od računalnikov so datoteke za katere bi rad da so dostopne vsem računalnikom.
Na treh računalnikih so nameščeni WinXp Pro na enem pa Win Vista, na računalniku kjer so podatki so Win Xp.
Z računalnikoma z Win Xp lahko podatke svobodno kopiram pregledujem in vse, z računalnikom na katerem je Win Vista pa lahko datoteke le gledam ne morem pa jih prekopirat na računalnik. Napiše mi da nimam te pravice.
Za dostopanje do računalnika ni gesla. Podatki imajo v pravicah pod poljem everyone vse pravice. Na visti pa pokaže kot da imajo samo pravico gledati in brati.

Če kdo pozna rešitev problema naj mi prosim svetuje,

hvala
It's just me myself and I

krneki0001 ::

Postavi geslo, pa bo šlo lažje.

Jereb ::

Sam tole s hp-jevi driverji so pa zlo dobr zajebal :S zgleda bom mogu še xp-je gor naložit sam zato da bom lahko printu pa skeniru :\ :\

Cokolesnik ::

Namestil sem Hamachija a ga Vista ob vsakokratnem zagounu blokira. Razgledal sem se po Windows Defenderju a ni mi ga uspelo pripraviti do tega, da bi Hamachija vzel za "dobronamernega". Vesel bom odgovora in tudi tistega nekaj postov višje v zvezi z ALLOW,DONT ALLOW.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

r0x ::

men pa noce laufat vista....
ce jo hocm instalerat pride sam do tm k louda in pol tm skos louda.... po sm pa pr frendu nalou pa je slo cist lepo gor, sam mi pa zdj na mojmu kompu se vedno noce delat...
kaj nj nardim

se moje spacifikacije:
AMD athlon x2 3800+
GF7900 gt
MSI k9n ultra
ddr2 geil 2x512

kaj je krivo da ne dela?

macgajver ::

dej xpje nazaj gor še za kšne par mescev ne bo ti žal tacajt bojo pa tole visto že mal bl popedenal škoda se z visto matrat ko pa sveži xpji par mesecev tko lepo laufajo potem se pa počas nasnaga že nabere.
tenstan krompir je pa zakon

darkolord ::

Pa očitno vejice v Visti ne delajo.

Hardstyle ::

macgajver in kaj je narobe z visto? Uporabljam jo že od takrat ko je prišla na torrente(Nekje v začetku decembra) in še do zdaj nisem imel dobenih težav razen z multifunkcijsko napravo, ker lexmark ni izdal driverjev.

Cokolesnik ::

Meni fajn dela, četudi moje računalo dobi nezadostno (srednješolsko) oceno zmogljivosti. :D

Se bo kdo blagovolil odgovoriti na 2 moji Vistini tegobi (v tej temi) ?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Čokolešnik, glede spraševanja pred odpiranjem raznoraznih datotek pojdi v Control Panel -> Internet Options -> Security
in spodaj klikni na Gumb "Reset all zones to default level"
Zopet te bo spraševalo čisto za vse file, za katere si odstranil kljukico za spraševanje.

To je po moje trenutno edina možnost, ne verjamem, da je kakšen Hacker že prišel tako globoko v Visto, da bi našel spreminjanje spraševanja za vsako končnico posebej.

Glede Hamachija pa ti ne morem pomagati, ker sploh ne vem kaj to je :D


macgajver, če sedaj ne more naložiti Viste jo tudi čez 3 mesece ne bo mogel :P
Z Visto ni nič narobe (razen cene seveda) in če jo ne more naložiti je problem v njegovem računalniku.
Lahko je slab DVD bralnik in ne more prebrati plošče, lahko ima kaj narobe nastavljeno v BIOSU, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Cokolesnik ::

Izi: hvala za podano rešitev. In drugo vprašanje: pa mi vsaj povej, kje dodati določen program, ki ga Vista sicer ob zagonu blokira in zahteva, da ročno privoliš v njegov startup ob zagonu OS. Hahachi pa je sicer majhen programček v stilu MSN, ki vsakemu uporabniku omogoča, da pride do LAN-a drugega uporabnika Hamachija, po principu VPN a ne glede na vse sicer običajne VPN prepreke (požarne zidove, routerje, odpiranje portov).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

r0x ::

sem zdaj nalozil xpje nazaj pa je pri teh isto....
prvo me prasa kako hocem da zazene pol pa dam normal pa prido do tam ko pokaze logo od windowsov in potem louda neki casa pol se pa resetira...
ce dam pa safe mi pa sam ene ukaze vn vrze...
se komu sanja kaj bi lahko bil vzrok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r0x ()

Izi ::

Čokolešnik, pa imaš ti najnovejšo verzijo Hamachija? Na njihovi strani piše, da je najnovejša verzija kompatibilna z Visto in da ima podpisane driverje.
Izgleda kot da ti uporabljaš neko staro verzijo Hamachija.

r0x: se komu sanja kaj bi lahko bil vzrok?

Nekaj v računalniku imaš pokvarjeno in to ne spada več v to Vista rubriko.
Namig: Testiraj RAM z zagonske diskete z programčkom Memtest.

krneki0001 ::

r0x jst bi reku da imaš mal zmedene zadeve na disku. Probaj s kakim BARTPE diskom zalaufat XP-je in potem chkdisk /f spustit na mašini.

Hardstyle ::

Od četrtka naprej bo operacijski sistem Windows Vista na voljo tudi v slovenski različici. V drugi polovici aprila bo kupcem količinskega licenciranja v slovenskem jeziku na voljo tudi programski paket Office 2007, sredi maja pa tudi drugim uporabnikom. Skupni stroški slovenjenja izdelkov so Microsoft Slovenija stali tri milijone dolarjev, pri prevodu pa so sodelovali prevajalci, jezikovni svetovalci, razvijalci in preizkuševalci, ki preverjajo pravilnost prevodov in zagotavljajo delovanje izdelkov. Ena izmed ključnih izboljšav pri Windows Visti naj bi bila varnost sistema. Zahtevna naloga za Microsoft pa je bilo tudi povečanje varnosti in zanesljivosti sistema, ne da bi hkrati izgubil pri odprtost oziroma komunikaciji.

M-XXXX ::

Kako bo zdaj ta SLOVENSKA VISTA?
Nekje govorijo da bo to samostojen operacijski sistem- da se ne bo dalo nadgraditi iz ANG. Viste v Slovensko ampak boš moral dobiti Slovensko Visto
Pri Vista updates imaš možnost downlaoda že kar nekaj jezikov (ang. verzija plus update in imaš jezik ki ga želiš- v nasprostju kar sem napisal zgoraj)

c00L3r ::

Če imate težave z namestitvijo tiskalnika, potem prvo vklopite UAC, potem restart in potem probajte inštalirat. Jaz sem se zdaj zezal 1 uro z namestitvijo mrežnega HP 5150. Ko sem vklopil UAC, sem samo kliknil connect in že printa :D Potem pa lahko spet izklopite UAC in printanje deluje.

Hardstyle ::

natoxt dalo se bo Downloadat slovenski pack tak kot se da vse ostale jezike. Vsaj po moji logiki, ker ne vidim razloga zakaj ravno slovenščine nebi moral DL medtem ko vse druge jezike lahko. Verjetno bo pa tak da boš moral dokazati, da imaš genuine verzijo.

Če pa se nebo dalo dobiti samo slo packa pa bom pač počakal par dni, da se znajde na travniku.

Trinitron ::

Slovensko Visto se bo dalo kupiti samo posebej. Nadgradnja iz angleške ne bo možna, ker bo slovenska Vista imela malo drugačno konfiguracijo programov (ne bo recimo voice recognitiona, pa windows talka, al kako se že reče...)

Zgodovina sprememb…

Hardstyle ::

če bo uskubljena se potem itak ne splača dat gor slo packa 8-O

Pravkar sem updejtal visto bussines (N) in mi je dol potegnilo 117MB fajl "nsku media restore pack" in tako sem dobil Windows media player 11 in Windows Movie Maker!

Nsku Media Restore Pack for Vista x86 (KB925749) Installation date: ‎19.‎3.‎2007 17:05 Installation status: Successful Update type: Recommended Media Restore Pack (MRP) and Format Restore Pack (FRP) are non-discoverable, regulated releases required to satisfy consent decree agreements for Windows sale in certain markets. MRP and FRP restore media capability to Windows Nsku (including KN). More information: http://support.microsoft.com/ More information: http://support.microsoft.com/

simnov ::

V visti je privzeto nastavljeno da so ikone v details načinu kje se nastavi , da bi bile v tiles načinu v vseh mapah podmapah kot v xp

Hardstyle ::

greš v nek direktorij pa pod VIEWS pa izbereš TILES?

simnov ::

ja in potem moram za vsak direktorij posebej spreminjat jaz hočem vse naenkrat

Guardian ::

Business in Ultimate bi se naj apdejtale normalno v SLO, oskubljene različice bi pa naj bile kompletne SLO jeziku. Bojda je tako.

Zheegec ::

Ultimate je v vseh jezikih (se samo izbere), ostale verzije pa so ločene, language packov ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dadooo ::

Kako se v visti odstrani widnows media player 11?

Hardstyle ::

Jaz ti priporočam da WMP pustiš na miru!

dadooo ::

ok, če tako praviš:D
««
28 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612826 (9058) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314578 (9299) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813445 (8923) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810727 (7197) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192597 (2182) IVo

Več podobnih tem