» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
24 / 79
»»

boyzl ::

Mene pa zanima kje ima Vista Administrator/Application Data ,ker bi rad prekopiral nastavitve za thunderbird mail in za firefox?

SuperStipe ::

Mozbackup je odlicna resitev.

Urajmal ::

C:\Users\Default\AppData

Alessio983 ::

hay, jas pa imam problem z visto 64 bitno , ne najde mi drajverjev za ASUS WL-167G (to je usb wirelless ključek) , orginalni pa ne valajo , imel sem pa visto 32 bitno , tam pa je delovalo , 64 bitna mi jih pa ne naje oz. jih ne gre naložit , ali ima kdo kakšno idejo kako naj naložim oz. kje dobim drajverje ??


LP

Sodck ::

Mene pa zanima za koliko je boljša 64 bitna vista od 32 bitne ( če ima še enkrat več bitov sprejme še enkrat več podatkov a kako?) :)

Zheegec ::

Sodck: Teoretično zna biti v nekaterih programih x64 verzija hitrejša, odvisno od aplikacije, večinoma pospeška ni ali je majhen, lahko deluje tudi par % počasneje...

Naložil x64 verzijo Viste, dela super, sem prav presenečen, težav z gonilniki ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Alessio983 ::

jas pa sem iz 64 bitne prešaltal na 32 bitno , ker ni bilo gonilnikov za moj wireless ključ in mi rač. brez neta ne pomaga kaj . Imam pa uprašanje , imam naložen Avast antivirus , in me zanima kateri firewall mi priporočate , zon alarm ne dela ;(( , pa program za predvajanje filmov , ker WMP mi ni ušeč, pa ostali programi - za spayware ...

LP

boklavdi ::

Meni večinoma dela vse bp in sem še vedno zelo zadovoljen.
Ne bi šel več nazaj na XP.

Trenutno imam problem le, ker mi v Firefox-u noče instalirati Flash playerja. Ne vem kje je fora,...pravi, namreč, da moram instalirati ročno, a tudi ko to storim, mi Firefox javlja, da nimam nameščenih dodatkov.
Morda veste, kje je fora?

lpB

BlackHole ::

Da vprašam, a media player classic dela v Visti? A ne obstaja neka stran (nekje sem bral), kjer se da preverit kompatibilnost raznih programov in naprav z Visto?
LP Marko

boklavdi ::

Če se razumemo, jaz z Windovs Media playerjem nisem imel niti najmanjših težav. Vse dela bp.

Me pa obenem zanima ali WMP podpira podnapise?

V preteklosti sem vedno uporabljal BS player, vendar imam sedaj namen, za tisto kar malega sploh rabim, omejiti kar na WMP.

LPB

boklavdi ::

Zanima me še tole.
Če sem pravilno razumel lahko v Visti s funkcijo ReadyBoost izboljšaš-pomagaš RAMU za hitrejše delovanje ob pomoči npr. 1G USB ključa?
Bo držalo?
Kje to možnost vklopim, poleg seveda tega, da pritaknem prazen USB ključ?

Hvala!

lpB

darkolord ::

Ko vtakneš notri USB ključ (tudi ni nujno, da je čisto prazen), ti bo autorun ponudil, da ga uporabiš z ReadyBoostom

boklavdi ::

Hvala.
Bo poizkusil.

lpB

Tomay ::

A je kdo opazil da v visti firefox 2.0.0.1 dela spellcheck, ko vpisuješ sporočilo na slo-techu?

Ali je to zato, ker imam office 2007?
Voodoo 4Ever

OmegaBlue ::

Firefox ima spellcheck že od 2.0 verzije.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tomay ::

Ok sem mislil, da je to posledica viste, ker mi na xp ne dela.
Voodoo 4Ever

OmegaBlue ::

Potem pa nimaš vklopljenega al pa nimaš pravega slovarja :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tilen ::

Mene pa zanima kako pogosto zdaj dobivate update na Visti? A v istem razmaku kot XP/2003 ali kaj prej?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Hardstyle ::

Tisti, ki ste dobili visto iz MSDN AA imate visto business N? N pomeni NOT with media player. In zaenkrat še ni rešitve kako inštalirati wmp na to verzijo viste. Pametnjakoviči pri M$ so WMP samo odstranli niso pa naredili windowsov tako, da bi lahko tudi kak drug program nadomestil wmp.

Zheegec ::

Prek MSDNAA imam Vista Business (brez N)...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klemzz ::

isto kot ALIEn3001...

blue ::

Ne morem dostopati do samba "sherov"
imam "security = SHARE"
samba je 3.0.24

geslo je 100% pravilno, ker dostopam iz drugih pcjev.

A je možno da preselim celo mapo "c:\users\blue" na drug disk ?

edit:
zakaj mi VLC player kaže samo belo sliko ? (vlc je najnovejša verzija)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

krneki0001 ::

Imam visto busines preko msdnaa in je brez N. Tko da ima WMP11 vklopljen.

vratar ::

lahko kdo opiše pretvorbo iz ntfs-ja v fat32 v visti, ali je to isto kot pri XP-jih. S katerim programom bi lahko to opravil in kako, če mi lahko kdo pomaga...

zee ::

VLC zgleda ni kompatibilen preveč z Visto, verjetno zaradi (ugibam!) uporabe OpenGL-a, ki ga ni v Visti ni več.

Nagradno vprašanje: s čim gledati filme v Visti? WMP Classic odpade, ker ne zna izklopiti screensaverja...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Hardstyle ::

Z bs playerom in z powerdvd

BoBr ::

Vista in Samba se ne marata preveč. M$ je preveč pameten za cel svet in v osnovi Vista uporablja prastaro NTLMv2 autentikacijo. ;((

Zame najbolj hitra in enostavna rešitev je bila v smb.conf:
guest ok = yes
public = yes
Jebi ga, zdaj imam odprto ampak vsaj dela.
Also known as "Intel-aš".

blue ::

Za sambo naj bi bila tole rešitev:
http://nobluescreens.com/solutions/samb... (nisem še probal)

Upam, da bodo vlc naredili komatitabilen.

darkolord ::

OpenGL-a, ki ga ni v Visti ni več

je, je

Zheegec ::

OpenGL je stvar samega proizvajalca gonilnika, torej je OpenGL podpora v Visti tako dobra kolikor dobro imata AMD/nVidia OpenGL implementiran v svojih gonilnikih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlackHole ::

Če se razumemo, jaz z Windovs Media playerjem nisem imel niti najmanjših težav. Vse dela bp.

Ne razumemo se, sprašujem za WMP classic.
LP Marko

Klemzz ::

men wmp classic dela brez kakršnih koli problemou...razn aerota ne podpera :\

jack10 ::

Nastavil sem si aero style. Kako zaj nastavit nazaj standard style

blblb ::

Klemzz dela Aero dela. Samo v nastavitvah MPC-ja si namesto OVERLAY nastavi na WMV9-RENDERLESS. Sem imel isti problem in to ga je resilo.

lp, blblb

Klemzz ::

@blblb hvala :) zdej dela, niti nism pomislu da bi pogledu u nastavitve mal...

Michaelosz ::

Mene pa zanima zakaj mi od 4.1 zvočnikov igrata samo prednja 2 + subwoofer?

DzorDzi ::

men sam zanima
mam 3 diske na enmu podatke na enmu xp je na tretga pa hocm dt visto:
problem je sledec dam not boot dvd za ultimate 64 verzijo (mam pa x2 64 tko da to ni blem)
grem če prvi korak, zberm verzijo ultuimate (ki je prava) zberm costum da oznacm particijo oz disk
izberm disk ki je prazn ga sformatnm ka ti da opcijo in polzacne setup->file extraction.... do 100%, odkluka in gre v reboot pol pa se zgodi priprava na prvi boot pa se sam sesuje, v stilu zvok kao da se sitem izklop in se sistem resetera in pol ti da na izbero boot menu, pa opcije safe pa te fafule.

zdej pa upšrasanji what seems to be the officer problem in kako se znebit boot menuja (boot.ini v xp ni prav naslov)
Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER
question is do u feel lucky, well do ya punk?

DzorDzi ::

PS glede instalacije problema iz njo, je to morda problem, ceprou vem da ne bi smeu bit, da so xp-ji ze gor. namrec use kar hocm je intalerat use na drug disk ta prasica me pa ne spusti napre da bi dokoncou instalacijo, kot receno use kar je po restartu crn screen pa se sesuje oz resetera pol pa prav da je use u kurcu.
question is do u feel lucky, well do ya punk?

krneki0001 ::

Boot.ini rešiš tako da daš cd od xp-jev v mašino in iz recovery console popraviš mbr in ostale zadeve.

trnvpeti ::

"Na testih enega izmed vodilnih proizvajalcev varnostnih programov, je zaščito novega Windows Defenderja prebilo kar 84 % virusov, vključno s 15-imi najpogostejšimi oblikami teh zahrbtnih programčkov". Vendar pa to ni edina kritika, ki jo doživlja Vista - eden najpomembnejših razvojnih napredkov v zgodovini Microsofta. Nov operacijski sistem prinaša tudi druge težave. Da bi lahko uporabniki v celoti izkoristili zmožnosti novega Windows operacijskega sistema, jih bo namreč veliko primoranih nadgraditi svoj računalnik ali pa kupiti popolnoma novega.

Zheegec ::

Ima kdo težave s Proklikom? Vse dela OK, čitalec kartic tudi očitno deluje OK, samo Proklik pa stalno pravi da ni kartice v čitalcu. Na drugih računalnikih zadeva deluje normalno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blblb ::

ALIEn3001 mogoce moras Proklik zagnati v ADMIN nacinu??

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

BendeR ::

VLC zgleda ni kompatibilen preveč z Visto


Kak da ne, če meni čist lepo dela. :P
:=)

mirc001 ::

Ne morem povezati dveh računalnikov preko ruterja da si bi med sabo delila datoteke.Na enem mam Visto na drugem pa Win XP.Prosim pomoč.

jack10 ::

Nastavil sem si aero style. Kako zaj nastavit nazaj standard style?? Namreč v tistem oknu se pojavijo samo barve kakšne hočeš imeti ?

Hardstyle ::

Appearence and Personalization -> Personalization->Windows Color and Appearence pa imaš color scheme pa si izbereš kaj pač bi rad mel.

Urajmal ::

@mirc001: public na yes, filesharing na yes. Če še vedno ne gre beri to.

@jack10: logout ->login pa bi mogu bit aero nazaj. drugače pa poskusi vse starejše programe zapret. če pa imaš visto s travnika pol se ti je aero zaklenil ker si na windows update downloadal drajverje.

Hardstyle ::

jack sej pa ni napisal, da nima več aeorota. On se ga hoče znebit :)

Michaelosz ::

Mene pa zanima zakaj mi od 4.1 zvočnikov igrata samo prednja 2 + subwoofer?


A mi zna kdo pomagat?

jack10 ::

jaz bi rad izključil aero style in si nastavil nazaj standard style
««
24 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612823 (9055) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314578 (9299) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813445 (8923) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810727 (7197) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192596 (2181) IVo

Več podobnih tem