» »

Kateri LCD TV 66cm do 250 000 SIT?

Kateri LCD TV 66cm do 250 000 SIT?

d4mi5n ::

Že nekaj časa kupujem LCD televizor, pa me zanima kaj menite o naslednjih treh? Za katerega bi se odločili?
- SONY KLVS26A10E
- Philips PF5321
- Samsung LE 26R71B
Konkretno se nagibam k nakupu Philipsa, ampak Samsung ima dobro kontrastno razmerje in zelo kvaliteten display. Kar mi pri Samsungu ne odgovarja je design. Oddaljenost do TV-ja je 2.3m. Razmišljal sem tudi o 82 diagonali, ampak verjetno je oddaljenost gledanja preblizu, ali se motim?
Moji kriteriji pri nakupu so naslednji:
- dobro kontrastno razmerje,
- HDMI vhod,
- podpora za HD,
- kvaliteten display,
- cenovni rang do 250.000 SIT.

Hvala za nasvete in LP

Stepni Volk ::

Sony in Samsung LCD TVji v večini primerov prihajajo iz skupne tovarne. Sony je nekoliko zanemaril LCDje in bil prisiljen kasneje stopiti skupaj s Samsungom. Podobno se je uštel tudi Philips, ki se je nato povezal z LGjem. Ena zadnjih novic s tega področja: Nove poslovne povezave pri LCD TVjih

Glede oddaljenosti od ekrana smo že v temi . Za moj osebni okus, ki seveda ni merodajen, je že 66cm preveč na razdalji 2.3m. Z razdalje 3,2m sem čisto zadovoljivo gledal 55cm CRT televizijo. Potem sem kupil 72cm in jo čez 5 dni vrnil. Prevelika. Trenutno gledam s 4m 82 cm ekran in se mi zdi nekoliko prevelik (74cm v 4:3 modeu), žena in otroci so zadovoljni. Toda o vsem se odločaš ti sam. Odvisno tudi od tega za kaj se bo večino uporabljala (TV program, DVD, dvix...) in od istega faktorja je tudi odvisna smiselnos "HD podpore".
Če bo HD format končno sprejet in bo vseobval vse željene zaščite s strani filmske industrije, se HD filmov tako ne bo moglo gledati na "HD ready" televizijah... na tem področju je žal toliko neznanih faktorjev, da je napovedovanje tovrstne prihodnosti bolje prepustiti "Maručinim kristalom", kot trgovcem, ki seveda z napisom "HD ready" podobno vedežujejo kupcem.

Za oceno velikosti vzemi sedanji TV, če ga imaš in njegovo diagonalo... ali se povabi h kolegu s podobnim modelom televizije. Udarita kakšen filemski vikend in glejta z razdalje 2.3m... :)

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Potem sem kupil 72cm in jo čez 5 dni vrnil. Prevelika. Trenutno gledam s 4m 82 cm ekran in se mi zdi nekoliko prevelik


72cm si vrnil in vzel še večjo?? :(
LP Marko

prodan ::

ja, ker prej je gledal na 2.3 m
zdej to vecjo pa na 4m
72 je bla prevelika za 2.3m ne za 4m

JamesBond ::

Jaz bi gledal 200cm iz 2m če bi jo mel :)

mitjaje ::

Torej jaz ti svetujem samsung od R41 dalje, kaj se pa tiče SONY-a, pa je moje mnenje da je edini z vredu sliko modeli Bravia, ki pa so itak izven finančnega dosega in mislim da tudi ni 26 inčnih ampak od 32 dalje.

Jaz če bi našel kje Samsung LE 32 R51 za spodobno ceno, bi si ga takoj kupil... Tako da zdaj gledam bolj po alternativi, kar pa je LG 32 LZ55 (mislim da nekaj takega, cena za 32 inčnega je na bolhi preko predprodajalcev 220k SIT v BOF-u pa je zdaj nogometna mrzlica in pride 240k SIT)

Aja pa še to, Samsung nima 3000:1 realnega kontrastnega razmerja, ampak je to nekaj z softwarom in hardwarom pridoboljeno...Z osnovno tehnologijo LCD ne boš nikoli spravil skupaj velikega konrasta ni veliko svetilnost... (Mislim, samo ne me držati za besedo, je realno kotrastno razmerje 1200:1)

Bodi pozoren na zaščitna plasti in kontrastne plasti preko ekrana (podobno kot x-black, BV, ...) in svetlogo iz za hrbta... Itak če imaš svetlobo iz za hrbta... raje ne kupuj LCD-ja... Ne boš nič videl, razen če si boš vedno žalozije zagrnil

Kar pa se tiče oddaljenosti, pa najboljše da sam preveriš, kak bi ti pasalo razmerje velikost/oddaljenost od ekrana

Jaz pa ti še vedno svetujem Samsung!!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177938 (402309) antonija
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333115 (29923) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334126 (29724) popster
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117389 (34376) Kovalchuk
»

LCD televizor

Oddelek: Kaj kupiti
72249 (2080) tempoFlow

Več podobnih tem