» »

LCD televizor

LCD televizor

goblinsly ::

Zdravo,

Odprl sem kar novo temo, glede na to, da me zanima precej stvari v zvezi z nakupom lcd televizorja.
Televizijo bi uporabljal za:

- gledanje filmov in serij ( PC-TV ) in sicer DVDje, včasih pa tudi kaj v resoluciji npr. 7** x 2**, itd.
- gledanje športnih prenosov
- igranje na konzoli ( PS2 recimo )

Trenutno imam CRT televizijo diagonale 70cm ( 4:3 ) in je pravih dimenzij, ni prevelika, ni premajhna ( žal pa pokvarjena ). Oddaljenost od televizije bo pri gledanju 2.5 metra.

Budget je pač nekje 500€, čeprav manj - boljše. Nisem nek videofil, rad bi le dobil največ za svoj denar. Zanima me na katere parametre moram biti pri nakupu pozoren. Ko je oče kupil televizor me je najbolj motila neostra slika ( kot bi bil kabelski sprejem slab ). Vem, da je to normalno pri gledanju tv kanalov ( v nizki ločljivosti ), rad pa bi televizor, ki se temu čimbolj izogne. Ob enem nočem preveč zamika, glede na to, da bom na kabelski gledal šport in pa kakšno igro preko PS2. Rabim pa povezavo pc-tv ( trenutno imam preko 7600gs agp to narejeno z S-video kablom ).

Torej, kaj mi za ta denar priporočate ? Če se dobi kaj za manj kot 500€, toliko bolje ( čeprav dvomim ). Diagonala pa naj bo le nekje primerljiva z 70cm CRTjem, pod to bo že premajhno.

edit: Vidim, da so že za 400€ televizije 82cm diagonale in HD ready. Tako da dajmo znižati ceno kolikor se da.

http://www.mimovrste.com/artikel/135010...

Hvala v naprej in lp!

Invictus ::

HD ready LCD TV. Mogoče Sony 32p3000 ali kaj podobnega. Ima celo VGA vhod.

Sam sem povsem zadovoljen. 32" je dovolj veliko, mogoče bi spravil tja 40". Sam pol bi rabil full HD.

LP I.

tempoFlow ::

Sony-ji so morda malce dragi, glede na to, kaj ponujajo. Jaz bi si omilil kakšnega LG-ja ali Samsunga.
Imam LG velikosti 32'' in sem z njim popolnoma zadovoljen. Najbolje da greš v kakšno trgovino in si zadeve ogledaš v živo. Tam jih lahko tudi primerjaš med sabo, pozoren moraš biti edino na to, kakšen vir uporabljajo (DVD, antena), oz. da imajo TV-ji, ki jih primerjaš enak vir.

goblinsly ::

HD ready ne rabim. To sem dal samo za primer na tisti televiziji.

korelem ::

@goblinsly,
omenil si "Diagonala pa naj bo le nekje primerljiva z 70cm CRTjem, pod to bo že premajhno.", kar pa ne boš dobil z 32" televizorjem v 16:9 formatu, izgubil boš na višini slike. Za tvojo oddaljenost je bolj priporočljiv 37" tv. So kar se cen tiče zelo blizu 32", razlika v velikosti pa je očitna.

LG
SAMSUNG
PHILIPS
in še en LG
:D

Lp

PS: Dal sem linke od mimovrste, ker si ti dal primer od tamkaj, pomoje jih najdeš drugje še kaj ceneje.

goblinsly ::

Odločil sem se, da bom šel jutri kar v BigBang pogledat, ker je res najboljše da sam vidim zadevo, in se odločim, kakšno velikost rabim za svojo razdaljo ( vsak ima svoje potrebe, ne ? ) in pa pri katerem mi je slika najbolj všeč, itd. Budget bi lahko raztegnil nekje do 550€, več pa res ne. Prosil bi samo, glede na to, da sem glede tega laik, da mi poveste na katere parametre moram biti pozoren. Svetilnost, kontrast, itd.


http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

Kaj pa tole recimo ?

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Če je tvoj CRT flat+100Hz, ga daj popravit ali nabavi podobnega brezhibnega, lahko iz oglasov, če ni moč naročit novega ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tempoFlow ::

LG je kul. Jaz imam 32'' malo starejši model.
Potrebno je biti pozoren na to, da je dovolj svetla slika. Dinamično kontrastno razmerje 15.000 pa tako ali tako ne pove praktično ničesar. To je XD-engine od LG-ja, ki dinamiko prilagaja trenutni sliki, realno pa je njegovo kontrastno razmerje okoli 10x manjše.
Je pa res, da se XD v praksi obnese kar v redu. Jaz imam stalno vklopljenega.
Pozoren bodi tudi na enakomernost osvetlitve. Pa najbolje je, da ti pred nakupom tvoj TV dajo na pult in priklopijo, pa pogledaš za kakšne mrtve piksle in to, ker je to pozneje kar teško uveljavljati kot garancijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 32" LCD TV?

Oddelek: Kaj kupiti
303396 (2067) Mr_Globus
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628004 (21332) popster
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333108 (29916) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334119 (29717) popster
»

Kateri LCD TV 66cm do 250 000 SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
52162 (2032) mitjaje

Več podobnih tem