» »

Čudni podnapisi

Čudni podnapisi

Yossarian ::

Dobil sem podnapise za risanko The Ultimate Avengers. Ko pa sem jih hotel opreti v Notepadu, so se pojavili neki kvadrateki, oklepaji, skratka nobenih črk. Ko sem ga odprl v Subtitle Workshopu, mi je program napisal, da jih ne more odpret, ker bi naj bila ali pokvarjena datoteka ali pa format, ki ga program ne podpira. Ko pa sem ga odprl v Time Adjusterju, mi je odpisal, da ima ta datoteka "UNIX"-ovo strukturo kode za enter in da je to pogosta napaka, kadar presnemujete datoteke preko FTP strežnika v binarnem načinu (binary mode). Ko stisnem, da mi jo popravi, pa se nič ne zgodi. Kako bi to usposobil za gledanje .avi datoteke?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

podtalje ::

Lahko bi vsaj povedal končnico datoteke. :\

Če je datoteka .sub in imaš zraven še .idx datoteko, potem so te podnapisi v slikovni in ne v tekstovni obliki,
zato ti jo programi za urejanje datotek ne znajo odpreti.

Yossarian ::

Torej, datoteka je bila zaripana: Ultimate.Avengers.2006.STV.DVDRip.XviD-SAPHiRE-subs (velikost 578 KB). Ko jo odzipam, se mi najprej odpre ena datoteka, ki jo odprem z Notepadom in se mi pokažejo samo tisti kvadratki in podobno (Windows mi pravi, da gre za subtitle file z velikostjo 13 KB), hkrati pa je zraven še ena zazipana datoteka (velikost 559 KB). Ko tudi le to odzipam, dobim novo datoteko (za katero mi windows pravi, da gre za subtitle file z velikostjo 1400 KB) in če jo odprem z Beležnico, se mi zopet pojavijo kvadratki ipd.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Valentin ::

Povej za kakšne končnice gre, kot ti je že rekel podtalje.

Če ti jih windows explorer ne prikazuje, nastavi v orodja/možnosti mape/pogled - polje 'Skrij pripone za znane vrste datotek' ne sme biti obkljukano.

podtalje ::

99%, da so to podnapisi v slikovni obliki, ki so zripani direktno iz DVD-ja.

Obstajajo programi (npr. VObSub), ki znajo predvajati tudi te vrste podnapisov.

Yossarian ::

Ja, zdaj sem jih dal v isto mapo kot film in dal obema datotekama enako ime in se je izkazalo da gre za neke vrste pojasnila, ki se prikažejo v tej risanki in sicer inajo obliko takšnega oblačka za besede kot je v stripu in pojasnjujejo dogajanje. Zgleda, da niso pravi podnapisi. Hvala vseeno za trud
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

#000000 ::

Ej to je cool zadeva, dej prosim povej kake vrste je file oz. končnico. LP

Yossarian ::

Ultimate Avengers 2006 Stv Dvdrip Xvid-Saphire.sub
Torej ima končnico 'sub'
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Tisti, ki pa je bil zazipan, in ko sem ga odzipal, je prišla ven datoteka ultimateavengers-saphire.idx, zraven pa je bila še ena zazipana datoteka. Ko sem tudi njo odzipal, pa je prišla ven datoteka ultimateavengers-saphire.sub
Ko pa
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

#000000 ::

In kaj sdej ti delajo al ne ? Drugače pa je ta idx file del podnapisov za dvd oz. slikovni podnapis (notri je za vsako 'ne me držat za jezik' črko/besedo' BMP slikca) in če uporabiš program SubRip lahko iz vsakega DVD-ja ki ima podnapise zripaš ven txt ali kak drug format podnapisov 'pač kerga rabiš' vsega skupaj 5 minut dela, če seveda imaš prave podnapise. LP

Yossarian ::

Ta program imam
Z njim sem že enkrat ripal podnapise iz DVD-ja, pa je šlo bp. Ko pa sem probal to odpret s tem programom, pa so se mi prikazovali samo ti oblački, katerih črke bi naj vpisoval, vendar to ni tekst. Kakšno navodilce?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Subtitle Workshop urejevalnik podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
4212441 (1099) KiNgKoNgX
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670881 (15643) LexLuthor
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077121 (19257) CaqKa
»

Integrirani podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
367707 (5440) dzinks63
»

Philips DVP 5140 DVD Player

Oddelek: Pomoč in nasveti
63468 (3358) peregrinus

Več podobnih tem