» »

Najboljsi TV za 130 jurjev?

Najboljsi TV za 130 jurjev?

Trancedeejay ::

HI
Ze nekaj casa se odlocam med TV-ji v omenjenem rangu.TV naj bi imel diagonalo 72cm, 4:3,100Hz. Dvojni tunerji in podobna jajca me ne zanimajo, ce bi s tem pridobil boljso sliko za enak denar. Gledal sem ze LX 70 od Sony-a vendar ima isti ekran kot CL11,ki stane 80 jurjev in slika je ista razen malo manjsega utripanja pri drazjem modelu zaradi 100Hz(ima pa tudi omenjena dva tunerja). Gledal sem tudi eno Panasonic za 95jurjev, ki je imela boljso sliko vendar pa bela barva ni bila bela ampak siva, so ravno prikazovali skoke pa je bila slika zamorjena, oblacna, pri drugih pa ne, stelati se pa prevec ni dalo, ker se je potem ze videlo da je crna barva osvetljena.
Torej ima kdo se kaksen predlog katero TV pogledati, da bo imela cimboljo sliko. Ne maram umetne slike. Ena Sony mi je bila vsec,samo je bila izven mojega financnega dosega(250 jurjev)
Pozna kdo kaksno trgovino v tujini kjer bi imeli tud kaj ceneje?
Hvala za odgovore.

Matt
Music is the key

glinik ::

Saj veš, Trancy. MAJDIČ v Celovcu.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trancedeejay ::

In kaj je pri Majdicu ceneje?
Music is the key

glinik ::

Kolko vem imajo tam ogromno TVjev za zelo mali denar (proti našim cenam).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

kokoon ::

meni osebno imajo philipsi najbolso sliko, je pa dejstvo da se ob poplavi poceni 100Hz tvjev tezko znajdem. tudi sam se nekako odlocam za nov tv, mogoce nekje okoli 150k.

eni 100Hz (recimo samsungi) imajo prav porazno sliko, utripa tolk kot dobre 50ke, s tem da je slika zamazana, ob robovih/vogalih barve streljajo mimo, ... dejansko se mi zdi da je trenutno za 130k boljsa izbira 50Hz televizor.
[kokoon]

bojsi ::

Jaz tudi kupujem nekaj podobnega. Trenutno se odlocam med temi tremi:

Panasonic TX-29 PM11 (135.000 SIT)
Sony KV-29 XL71 (139.000 SIT)
Philips 29PT8609 (135.000 SIT)

Vsi imajo podoben nabor funkcij. Sony ima dodatno PIP1, Philips pomnilnika za 800 strani TXT, Panasonic pa Digital Scan.

Kaj bi vi izbrali?

lp,
D.

Stepni Volk ::

Trancedeejay - pred nakupom preveri kompatibilnost obstoječih daljinskih upravljalnikov. Zna se ti zgoditi, da je Volume Up na TV-ju enak, kot Power Off na CD-ju... zeloooo moteče...

Trancedeejay ::

HI
Stepni volk, daljince sem ze scekiral in ni panike.

Kolko vem imajo tam ogromno TVjev za zelo mali denar (proti našim cenam).

Bolj slabo ti to ves:)
Vsaj ne netu bi lahko pogledal kaksne so cene, jaz sem bil tam in so bile ene stvari veliko drazje kot pri nas.
Sem danes spet gledal TV-je.
Nekje je slika zamazana, nekje ni ostra, nekje umetna....a sploh delajo kaksen normalen TV za ta denar.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

glinik ::

Se opravičujem, če sem se zmotil :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

jaz bi samo nekaj reko. da najnižje cene bodo imeli verjetno bof in bigbang ki pač največjo količino pokupita. pa tudi največ imata na izbiro.
sicer pa imaš za primerjavo cene v mbju še intrade, pa tale mediatrade al kak se mu reče.

Trancedeejay ::

Najnizje cene za Sony ima A-Ž.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

CaqKa ::

to je ta ko je imel ali pa ima kiss komponente in je v mbju v citiy centru, ne?
mažno samo zdaj si morš en pameten model tvja izbrat.

jureK ::

Ja, nakup novega TV-ja ni enostavna zadeva in zahteva dobro pripravo.
Ko sem se sam odločal za ta "podvig", sem si najprej postavil kriterije, ki naj bi jih TV izpolnjeval (cena, velikost, raven ekran, 100 Hz, slika, zvok, AV vhodi, funkcije, zmogljivost TTX, servis - nekako v tem vrstnem redu). Nato sem vzel pot pod noge in z beležko v rokah obletal vse možne trgovine, ki sem se jih spomnil. Moje ugotovitve:
- najcenejše trgovine NI (!!!) - eni modeli (iste znamke) so cenejši v eni, drugi v drugi trgovini;
- naše cene : cene v tujini (dosegljive po internetu) - isto - nekaj ceneje tu, nekaj tam;
- razstavljeni TV-ji velikokrat niso imeli optimalne slike - poskusi si jo prilagoditi;
- vedno in povsod vprašaj za AKCIJO oz. kaj bo v naslednji.
No, tako sem prišel do svojega Panasonica, kupljenega v akciji v Harvey&Normanu, vendar priznam, da danes nisem čisto zadovoljen z njim. Šele čez nekaj časa sem namreč opazil, da se v močni rdeči in turkizni barvi pokažejo navpične proge - quintrix ekran pač.
Če bi danes še enkrat kupoval, bi izbral Philipsa. Pri njem so mi všeč lepe kontrastne barve in pa tisti dinamičen ali aktivni (ne vem kako se mu natančno reče) kontrast, ki s pomočjo senzorjev prilagaja sliko glede na moč svtlobe v sobi. In odličen TTX.
Mogoče bojo moje izkušnje komu v pomoč.

LP vsem
Se trudimo, se trudimo

DrAndy ::

Kakšna pa je kaj slika na Sony-jevih TV-jih z FD Trinitron WEGA zaslonom?
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrAndy ()

buldozzer ::

Jaz sem si kak mesec nazaj kupil Sony KV-29 XL71 v akciji.

Moram rect, da sem doslej zelo zadovoljen. Slika odlicna, sploh pri gledanju DVD-jev, zvok ma tud dober (virtual surrond - ni sicer isto kot 5.1, ampak presenetljivo dobro)

Trancedeejay ::

HI, jaz dobim LX71 za 129 jurjev - a ti si zadovoljen s sliko? Te ne motijo tiste pikce? S kolk metrov pa ti gledas TV?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

bojsi ::

Trance: kje pa dobis XL71 za 129k?
JureK: Kateri model Panasonica pa imas?

Ko sem primerjal med sabo zgoraj omenjene tv-je (Sony, Panasonic, Philips) sem mije zdelo naslednje:
- Sony (XL71) ima ze po defaultu zelo kontrastne barve
- Philips (8609) in Panasonic (29PM11), podoben kontrast, le da je bila slika na Panasonicu ostrejsa ter (vsaj meni) bolj vsec.

lp,
D.

glinik ::

Trancedeejay, zdaj res ne ne vem kdo koga zajebava, ampak pri Majdiču so TV DOSTI cenejši kot tukaj v SLO. Pravkar sem pogledal na njihov cenik.
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

Glinik - POZOR, cene Majdič ONLINE so nižje od tistih v Majdič trgovini.

Da Majdič ni najcenejši pri vseh modelih in proizvodih si lahko preveriš:
Geizhals Preisvergleich Deutschland - lahko izbiraš med avstrijsko in nemško online ponudbo. in ko smo ravno pri nemško govorečih deželah, še Švica:
Toppreise.ch - Der Schweizer Preisvergleich (povrnilo Mwst. za izdelke poreko 600 CHF)
Manjkajo nam Italijani in Hrvatje... te slednji so zanimivi predvsem zato, ker dobiš (še vedno) nazaj davek. :)

Če nakupujete raje lokalno in nekoliko bolj varno, se spisek online trgovin v Sloveniji nahjaa v oddelku Kaj kupiti: Spisek vseh online rač. trgovin v SLO

Trancedeejay ::

Glinik, navedi tocne modele TV-jev, ki so 72cm in 4:3, 100Hz in so cenejsi:
Sony KV-29 CS 60 silber (TV 4:3)-118560 pri Majdicu (v A-Ž ga jaz dobim za 115 jurjev), v BB je pa 122jurjev
Torej tega se ne splaca
Panasonic TX-29 PM 11 D silber (TV-Gerät)119520sit, pri nas okoli 10 jurjev drazji
To sta recimo dva primera - Sony dobim v vsakem primeru ceneje ostalo pa:
Bi se tebi splacalo it k Majdicu, ker bi bilo npr. 5 jurjev ceneje?
Torej to so internetne cene, v stacuni je drazje. Je pa nekaj res, mozno je da imas v Avstriji za isto stvar kot pri nas kaksno leto vec garancije. Ko sem kupoval DVD sem ga dobil po isi ceni(kot na netu), ker sem DVD-ja(2komada) ze prej narocil in sta samo mene cakala, drugace jih sploh niso imeli - pa se eno leto vec garancije imam.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

jureK ::

Dani8oy: TX-29AS10P
Trancedeejay: Kateri model, ki si si ga v živo ogledal, ti je bil dosedaj najbolj všeč?

LP vsem
Se trudimo, se trudimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jureK ()

bojsi ::

Trancedeejay: Kje je ta A-Ž trgovina? Kakšen link?


HarveyNorman ima zdaj akcijo za Nordmende NMF29100 za 120.000 SIT. Kako je dandanes z Nordmende tv-ji? Včasih so menda bili kvalitetni.

Drugače pa ima Sony (XL71) dve leti garancije, Philips (8609) in Panasonic (29PM11) pa eno leto. Vsaj v Bof-u.

lp,
D.

glinik ::

Spet ena od Avstrijskih fint?? Če je tako, se opravičujem.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trancedeejay ::

Fotr ima doma eno Sony ene 4-5 let star TV raven ekran 72cm, 50Hz wega, trinitron pa za moje pojme nascije vse TV-je danasnje za 130 jurjev. Recimo ta LX70(71) ima ze po defaultu tak ekran, kjer na 2m vids crte, kot da bi bla neka mreza ne prevec gosta in en pikca je en kvadratek. Pro fotrovmu tega s prostim ocesom ne vids. Samo slika. Pa recimo pri fotrovem TV-ju se slika tolk ruka k na danasnjem 100Hz LX71. S panasonicom se ne more primerjat, ker pri 100Hz je slika mirna. Jest ne vem a res ne znajo vec dobrih TV-jev delat.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

BenjaminD ::

ja, res, kje je za a - ž trgovina? jaz imam tudi ogledanega sonija 29cs...

samo ima pa res nekam velike pike.... caprav za gedat iz 5 m po moje ne opazis.

lp, B.

CaqKa ::

>>> >>> Najnizje cene za Sony ima A-Ž.


>>> to je ta ko je imel ali pa ima kiss komponente in je v mbju v citiy centru, ne?

Trancedeejay ::

NO, na koncu sem kupil LX70 od sony-a za 129 jurjev, 2 leti garancije. Je pa bil rahel problem odpeljat jo domov. V Polo-ta ne gre in je mogu fotr pridt iz KR pa se v R. Laguni je bil prtljaznik odprt.Za denar solidna TV, ker pa vecinoma gledamo DVD-je bo cisto OK.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

jureK ::

BenjaminD: ena trgovina A - Ž je v InterSpar-u Vič v LJ, druga v Center City-ju v MB, tretja v InterSpar-u v CE.

LP vsem
Se trudimo, se trudimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jureK ()

strictom ::

Doma mamo en star Nordmende TV in ima še zdaj lepšo sliko ko večina drugih. Le mavo ga signal jebe. Sicer pa ne moreš pričakovat neki najjači ekran za 130k. Za kaj več pa poglej razne plazme & stuff :)

Ne moreš od poceni robe pričakovat da bo "tako zelo" dobra.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

LapD ::

Moderator me je napotil približno sem zato bom kar kopiral:

No treba bo neki novga kupt. Dal bi recimo 130k rajši nekaj manj lahko pa zelo malo več :)). Zdj neke plazme in lcdji ne pridejo v poštev ker tudi če se kaj dobi za ta denar je vrjetno mikro dimenzij. Ekran mora bit vsaj 72cm. Priključki so vrjetno povsod podobni saj nevem kaj za to ceno ne morm pričakovat. Mi je pa všeč en WS od Samsunga ki je v Bbangu 134.000 pa me zanima če ga ma kdo doma - mnenje o njem? Videl sem ga tudi na skopuhu za 120.000 kjer naj bi ga prodajala enaa ampak v njihovi trgovini ga pa ni. Sicer pa vsak predlog bo dobrodošel.

Stepni Volk ::

Tu smo o Samsungovih SlimFit TVjih: [TV] CRT oz. katodni televizorji

LapD ::

A nismo tukaj o tvju za 130k? Bah negrem se vec :D

flipflop ::

Mam Panasonic 82cm, 16:9,100Hz, slika je čist dobra gledam pa večinoma samo filme, sporeda bolj malo. Za 130k čist dober TV.

Trancedeejay ::

Ce bi jest zdej kupoval sigurno vzamem Gorenje
Have a nice Day

Matt
Music is the key

LapD ::

Škoda ker je glih Gorenje nam crknlo :)). A ve kdo kako se kej obnesejo Beko TVji?

Trancedeejay ::

Povdark je na novih Gorenje TV-jih,ki so po mojem mnenju boljsi od povprecja, ce bi vam nova Gorenje TV crknla bi pa itak imel garancijo.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Boky ::

Tudi jaz trenutno močno študiram da bi vzel Gorenje TVF 29 VIP73-100.
ZA 100KSit pri nobenem drugem TV-ju ne dobiš multi PIP in 2 leti garancije. Kolikor sem primerjal sliko z konkurenco za tam okrog 100Ksit, je slika čisto vredu. Mogoče je slika pri slabšem signalu(gledal v Merkurju) malce slaša kot na Philipsu, ampak to vzamem v račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

sebastjan v ::

Info glede Gorenje TV:

Sam imam TVF32 VIP 15-100 - izredno sem zadovoljen z njo
Nisem pa si mogel, da je ne bi odprl in pokukal notri : ekran je Panasonicov, elektronika pa od Phillipsa.
sebo

macgajver ::

gledou sm televizije dražje od 130 jurjoi in cenejše use 100hz me pa zanima zakaj čeprav je 100 hz se stoječa slika trese sploh pa črke
ker pri rač. ekranu je pri 85hz slika mirna ko skala sm pa zasledu ze pri enih panasonic tv ki pise :

tehnologija acuity za jasno sliko (833i/75 hz) napredno digitalno osveževanje 100hz super digital scan

samo te televizije pa se nism vidu u zivo tok da nevem ce se slika kej trese upam da bi mi kdo znou to pojasnt zakaj slika kljub 100hz ni taka kot bi mogla bit.
tenstan krompir je pa zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073348 (5311) MaStr
»

Katero digitalno video kamero do 150K SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
111886 (1590) prodan
»

Nakup televizije: Panasonic vs Sony

Oddelek: Zvok in slika
232795 (2483) krneki
»

dvd player + receiver - najbolsi nakup za max. 120.000 sit

Oddelek: Zvok in slika
252106 (1713) AniMatic
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
252033 (1677) OldSkul

Več podobnih tem