» »

IPTV klient

IPTV klient

1
2
3 4

roCkY ::

Če imaš Siol morš programu povedat z ktere mrežne naj pobira podatke oz. prekinit PPPoE povezavo:
iptv.exe /if= {ip mrežne}
+ play listo moraš met za Siol

bauci ::

Sem probal s Sol-TV in zadeva dela. Play listo moraš zamenjati s Siol-TV in dela brez problema Ko bo zraven še zvok bo super. Pa še to. Dela samo če se ne logiraš v internet.
Lep pozdrav, Bauci

-Jani- ::

Sašo, danes sem poskusno snemal malo manj kot 1,5 ure @ 2,6GB (MotoGP dirka :)) );
nobenih zapletov, slika in zvok OK, sinhrona.

Razen nekaj me zanima (verjetno nima veze sicer s tvojim programom) in sicer, kaj/kako je z naslednjim;
1. shranjeno mpg datoteko sem lahko odprl z
- WinDVD 4 ---> ne morem izbirati mesta predvajanja z drsnikom, časa tudi ne kaže (gledam lahko torej samo od začetka do konca), če drsnik premaknem, se file zapre
- WinDVD 7 ---> če izberem, naj odpre z njim, mi odvrne, da file ni 'valid Win32 application', lahko ga pa odprem v (že odprtem) predvajalniku, ob tem se drsnika ne da premikati, vendar ne brejkne
- VLC-ju ---> tu zgoraj omenjenih težav ni (lahko se sprehajam po filetu), še vedno pa ne kaže časa predvajanja (oz. kaže ves čas 0:00:00/0:00:00)

2. Na računalniku (LCD) je slika takšna, kot sicer pri predvajanju oz. 'normalna' kot na TV (samo lepša :) ), ko pa sem predvajal preko TV-OUT, pa je imela slika tak hecen občutek, kot da bi gledal replay - nekako mehka in počasna (kind of a funny frame rate or something pri hitrih premikih = dirkanje ;) ), čeprav sta bila slika in zvok še vedno sinhrona...

Če imaš (ti oz. kdorkoli) kakšen komentar na to, prosim, razsvetli prikrajšane...

SasoS ::

Datoteke ki se snemajo so MPEG Transport Stream, ne Program Stream kot običajni mpegi. Zdaj je pa zelo odvisno od aplikacije kolk to podpira. Media Player Classic se mi zdi da vrti brez večjih težav...Če ne pa svetujem da za arhiviranje naredite DVD in posnamete tako, saj je postopek nadvse enostaven in vsebuje le 2 koraka:
1. Demux s programom ProjectX (tu se da tudi izrezat ven začetek in konec oz. reklame, tako da je res posneto samo kar hočeš), ki popravi morebitne napake v streamu
in
2. Creiranje DVDja s programom IFOEdit - IFOEdit zato ker ne teži če gre za nestandardne datoteke, recimo večino programov se vrti v 544 x 576 ki ni ravno standardna DVD resolucija ampak nastali DVD se bo predvajal kjerkoli brez težav. Nastaviš še chapterje in to je to...
Vse skupaj ne traja več kot 5-10 min odvisno od hitrosti vaših diskov ker se film samo skopira 2x, nobenega stiskanja :)

edit: tv out...nisem ziher. Probaj MPC :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

-Jani- ::

Sam pa res, na MPC sn čisto pozabo - že par let ga nisem mew na compu ---> predvaja normalno :D
Hvala za namig

ProjectX - neki takega sem iskal ja, ker mi noben (MPG--->Avi...) konverter ni hoto odpret, tudi ne VirtualDub.

Samo ne vem, kaj si z njim pomagat pravzaprav :8) - dl sem compiled verzijo, ker s Kodo itak ne bi znal, ko poženem exe, mi samo za trenutek odpre okence, potem pa nič...




Kakšen bolj uporabniku prijazen programček morda, ki bi bil sposoben rezati (reklame & stuff) iz take vrste formata?

SasoS ::

exe? jaz poženem .jar pa se takoj pojavi...seveda rabiš imet javo inštalirano...

-Jani- ::

Jaz sem pobral "Projectx compiled with Java", ki ti po inštalaciji da ProjectX.exe datoteko za zagon.

Od tule

butrca ::

Kako pa kaj kaže za zvok, a že deluje, pri snemanju vem da, ampak predvajanje?

SasoS ::

Zvok se predvaja, ni pa sinhroniziran z videom.
Težava je, ker ne vem čisto točno kako to narest saj se zvok in slika predvajata v različnih zamikih. Nov frame videa se mora pokazati na približno vsakih 40ms, dočim zvok kopiram v buffer od zvočne vsakih cirka 170ms. S tem da nepravilnosti (poki) v zvoku dosti hitreje opaziš kot pa par ms zamika pri sliki tako da je treba menjavanje frejmov nekako sinhronizirati z vrtenjem zvoka. Pa seveda se cela stvar ne sme podret če gledaš kanal dalj časa, tako da samo sinhronizacija ob menjavi kanalov ne pride upoštev ampak je popravke treba delat skos :)

-Jani- ::

Evo ti feedbacka - programček se mi je sesu ob nedolžnem prestavljanju kanalov :8)



Če hočeš/če ti koristi, ti lahko pošljem e23d_appcompat.txt, katere vsebino zaradi čudnih omejitev tega foruma ne morem prilepiti...

Pozdrav
Jani

SasoS ::

Iz teh crash dialogov se ne vidi popolnoma nič, niti iz tistih text fajlov tako da to mi prav nič ne koristi...
Če ne pa bolj slabe novice...včeraj mi je sicer ratalo sinhronizirat zvok in sliko, a se zadeva podre prej kot v minuti. Problem je ker so zvočne kartice strašno nenatančne kar se tiče točne sampling frekvence (naštimaš 48Khz, dejansko pa dobiš malo več ali malo manj odvisno od kvalitete zvočne), zvok se vrti malce počasneje ali hitreje kot bi moral, bufferji se zato napolnijo in zadeva umre ;(. Da bi to rešil bo verjetno treba še kar nekaj dela...

opajec ::

SasoS kako kaj kaže z glasom za tvoj program? 8-)

SasoS ::

eh jeba velika :)

več ko vem o kompih, bolj se čudim da kaj sploh dela :P. Na trenutnih OSih je praktično nemogoče dobiti milisekundno natančnost kaj več je pa tako utopija. Zvok ki ga pošlješ na kartico se zavrti bohve kdaj zaradi vmesnih bufferjev, sampling rate je nenatančen - če zvočna zahteva podatke hitreje kot prihajajo, kaj naj, naj se jih zmislim? :)

Tko da...neki cajta bo še trajal. Ker - ne morm zmislt da je stvar nemogoča, ker očitno da ni če vlc dela :P

DMouse ::

Sicer ne vem o tej temi skoraj nič, sam ideja je mogoče vseeno dobra: kaj če bi poskusil naresti nek programski buffer za zvok in sliko, ter ju potem pošiljal recimo 4x na sekundo. A sta bufferja na zvočni in grafični kartici dovolj velika za kaj takega? Recimo da je hardwarskega bufferja za pol sekunde... potem bi ti vsake četrt sekunde le-tega spet napolnil do konca iz svojega programskega bufferja. Potem ne bi smelo biti pokov v zvoku, ker bi zvočna vedno imela še nekaj "zaloge" (min 250ms) in ne bi bilo prekinitev v predvajanju.

SasoS ::

juhu...ravnokar sem najdu en bug ki zna precej spremenit zadeve...bomo vidli :)

opajec ::

Potem pa bo, juhu :D

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opajec ()

-Jani- ::

Ati Remote Wonder Plug-ins: VLC

Tole je že probal kdo?

opajec ::

Kaj pa kaki komentar na Aminota 500 - STB?

SasoS ::

Napredek...ampak zdaj pa resno :D
Težave s sinhronizacijo sem imel ker mi je audio dekoder zgubljal podatke...potem pa logično da ne gre syncat če dobivaš premal podatkov ven :P. Pa sam 3 mesce sm rabu da sm pogruntu, lol...
Bom zdaj probal spacat skupaj...sam je treba še en par stvari narest...

s53zo ::

Kaj pa kaki komentar na Aminota 500 - STB?


To tudi mene zanima. A se to stvar da kje kupiti? Kje? Cena? T-2 kompatibilnost?

Pozdrav,
S

SasoS ::

Po štirih mescih pacanja spet lahko nekej pokažem iptv-0.05.zip :D
Tokrat program vrti sliko in zvok. Sicer žal ni še popolnoma stabilen, na nekaterih programih ne dela zvok ali pa ni usklajen...je pa definitivno opazen napredek 8-). Seveda ostajajo tudi vse funkcije snemanja...

butrca ::

Še en zanimiv program za IP TV, pogoj pa je da imaš naložen VLC.
http://www.aditeya.net/

SasoS ::

Po (veliko pre)dolgem času spet nova verzija na voljo :))
Če je kdo mislil da sem obupal se je hudo motil ;). Zadevo sem tokrat zastavil zelo resno, vsako napako, vsak crash sem gledal toliko časa dokler nisem rešil. Rezultat je približno 60% na novo spisane kode, velikost (brez dekoderjev) pa je zrasla na skoraj 6000 vrstic.

Seveda je razlika takoj opazna 8-). Zdajle sem šel čez vseh 251 kanalov (skupaj z radiem), od tega sta 2(!) kanala kazala napake v obliki pomanjkanja zvoka (Al Jazeera in AB Moteurs), vsi ostali delajo BP (seveda če delajo tudi drugače ;)). Pri HD kanalih je zgodba malce drugačna a več o tem v naslednjem odstavku. Z zvokom takisto (če izvzamem zgornjo napakico) ni težav, zvok se brez pokanja, prehitevanja ali zaostajanja vrti hkrati s sliko (da, tudi volume se da spreminjati ;))

Program podpira tudi HD kanale (tako mpeg2 kot mpeg4), malce pa se zaplete z mpeg4 dekoderjem. Kot veste je tisti v VLC-ju bolj ubog (in taisti je kot default tudi v mojem programu). Sem pa izvedel nek drug trik :)). Roke gor če kdo ve za kak soliden mpeg4 dekoder? Seveda, CoreAVC :)). Moj programčič zna uporabljati tudi CoreAVC za dekodiranje mpeg4! Ker ta dekoder ni zastonj, ga v downloadu ni, sigurno pa veste kje ga dobit...programčič nuca kodek direktno, ne prek DirectShow, zato je CoreAVCDecoder.ax nujno posneti v isti direktorij če ga rabiš. Kljub temu pa žal, HDTV še ni stabilen in se rad sesuva.

Še vedno se najbolje obnese snemanje brez predvajanja. Skupaj s parametri /file, /silent in /t (razlaga parametrov v priloženem README!) in task schedulerjem je možno nastavitev snemanja za poljuben kanal ob poljubnem času, praktično brez porabe cpu (2-3%, snemaš pa lahko samo 1 kanal hkrati). Predvajanje ni rečeno da je brez težav, je sigurno še precej dela. Pogledal bom če se da naredit kak gui, config file, dodat deinterlace... :))

Toliko zaenkrat, naprej mal počitka ;). Obvezno pa prebrat readme!

http://www.si-gamer.net/gulikoza/iptv-0.10.zip

če se komu program sesuva, še debug verzija:

http://www.si-gamer.net/gulikoza/iptvd-0.10.zip
(na forum potem priloži stderr.txt in iptv.RPT datoteki)

(BTW: Na Visti program NI testiran. Za kakršnekoli posledice ne odgovarjam! ;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

SasoS ::

Projekt je zdaj tudi na Sourceforgu :D

FripTV verzija 0.10 je malenkost novejša od tele zgoraj (2 mini buga fixana), zraven je tudi source da ne bi kdo rekel da prodajam viruse :P. Če bi kdo prispeval siol playlisto...

ildo ::

Je komu uspelo usposobiti daljinca za friptv? Sploh omogoča tak način upravljanja?

Matram se z nastavljanjem Pinnacle PCTVRemote ( profiles.ini datoteke) in mi ni jasno zakaj ne dela. Za druge programe sem enostavno nastavil in vse dela brez problemov (npr. VLC, BSPlayer, DScaler).

Kakšna ideja?

SasoS ::

Probaj pognat s parametrom /winfast
To je sicer namenjeno leadtekovim daljincem, ampak uporablja en drug način branja keyboarda...

ildo ::

Ja - s tem parametrom deluje.
Sicer se s tem izgubi prikaz imena programa - ampak remote pa dela!

Hvala za pomoč.

SasoS ::

0.15 je out, z full linux supportom ;)

SasoS ::

Evo, nekaj updatov (nekaj jih pa še čaka da se naredijo ;-)), meddrugim tudi deinterlace (filtri so pobrani iz VLC), pa lepši titlebar pa widescreen support :D. Skupaj z najnovejšo verzijo ffmpeg, ki bi morala podpirati HD kanale na T-2, čeprav moram priznati da s CoreAVC še vedno lepše deluje. Vse skupaj na: http://friptv.sourceforge.net

perci ::

Lušna zadevca SasoS. Sem se dons mal matral s snemanjem z vlcjem in se potem odloču raj za tvoj SW. Respect.

DixieFlatline ::

Se je mogoče kdo igral z mythtv za snemanje iptv? Prav bi mi prišli kaki nasveti.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

t909 ::

A bi lahko naredil še verzijo za DVB-T?

trapezz ::

Pohvale za program!

Bom kar prešaltal iz VLCja saj mi gre že malo na živce, da kanalov ne morem štrcat s številkami. Malo sem vseskupaj sprobal in bi mogoče predlagal še nekaj manjših sprememb/dodatkov:
- Aspect ratio bi dodal poleg 16:9 še 16:10 in pa poleg Crop 16:10 tudi Crop 16:9 (no vsaj tega), mogoče na različne tipke kot pri VLCju A in C.
- Overscan bi dodal v command line, da bi si lahko določil par pixlov default overscana glede na to da so tiste črtice na vrhu pri nekaterih straneh (POP...)
- če bi bil še kak OSD za prikaz programa ob menjavi ali celo menu za programe bi bilo pa že res profi.

Kako kaj rabite daljince, s kakimi programi (Hip, Girder, Lirc...)? Jst sm malo se igral zadnje čase z WinLIRCem, ki kar lepo dela samo rabi podporo v programih, plugine oz. kak dodaten progy, ki spreminja ukaze v keypresse.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trapezz ()

CaqKa ::

Dela tole tudi na Amis?

>>> A bi lahko naredil še verzijo za DVB-T?

mislim da sta IPTV in DVB-T preveč različni zadevi da bi to bilo tak simpl. konec koncev je hardware za iptv 'samo' eth kartica, dočim za dvb potrebuješ tuner.

SasoS ::

Sprobaj, povej in pošlji channel list ;)

Drugače pa za DVB-T...sam to težko testiram ker nimam kartice. Mislim pa - da se dobi nek programčič, ki ti stream zajema iz kartice in pretvori v "IPTV" obliko. To so baje že sprobali a ne deluje čisto (naj mi nekdo pošlje sample da vidim zakaj ga ne zagrabi!). Druga možnost je, da nekdo spiše "source" modul, ki bo podatke zajemal iz kartice, ostalo potem ostane isto...

@trapezz: Hvala! Včeraj sem dodal še listo kanalov (tako kot ima vlc), da ni treba vedno si cifer zapomnit. Dela kar lepo :D. Za AR sem nekako takole razmišljal: 16:10 programov načeloma ni (tako da forcanja ne nucaš) in podobno je večina WS monitorjev 16:10 tako da crop spet ne rabiš. Mogoče se motim. C imam zaenkrat v mislih rezervirano za configuration ;). Overscan bom prav tako dal v config file, ko bo...OSD pa nekoč, v prihodnosti :D

CaqKa ::

imamo kje kakšno temo o teh play listah?

trapezz ::

Hoj,

a je ta verzija z listo programov že dosegljiva?

Glede Aspect Ratiov pa tukaj kratek opis zakaj sam uporabljam različne načine (do sedaj z VLCjem). To mislim predvsem na gledanje na LCT-TVju (1360x768, ki je 16:9) prek HTPCja, saj ko gledam na računalniku oz. računalniškem monitorju me niti ne zanimajo točne nastavitve in malenkosti, saj gledam bolj tako "za zraven" ob delu...

AR 16:9 - ja pač za raztezanje slike čez cel zaslon
AR 16:10 - če je program v 4:3 in da ni na robovih preveč črnine in spet, da ne raztegnem na 16:9, da je vse razvlečeno in široko, postavim na 16:10 in dobim zadevo nekje vmes.
Crop 16:9 - obreže sliko na velikost TVja, lepo dela pri oddajah/filmih ki so 16:9 in je rob na vrhu in spodaj npr. PopTV oddaje (AsTiTudNotPadu, trenja...)
Problem pa je ker pri filmih na večini kanalov dajo podnapise pod sliko :( in tako jih ta zadeva obreže
Crop 16:10 - pa pride prav ko so podnapisi pod filmom ravno prav visoko, da jih je na 16:10 še videt na 16:9 pa ne. Mogoče bi blo za to še bolše imet 16:11.:D

Torej vsi teli načini so kr uporabni, VLC jih ma sicer še malo morje nekih čudnih in prej ko preskrolaš skozi gre res film že mimo. :O
Tipka pa ni treba da je ravno C, lahko je kaj drugega... lahko je vse na eni čeprav če jih je preveč pol ni več fajn skrolat skozi.

torej mnenje uporabnika, ki še ni zgruntu kako najbolj praktično gledat ta IPTV prek HTPCja... drgače pa vsa čast za programčk 8-)

trapezz ::

Torej spravil sem se sprobat sem FripTV tudi na TVju.

Prva težava je bila, da Frip po zagonu ni prikazal ničesar - črno. Pogled v stderr.txt kaže na napako:
[197] udpSource: Error opening socket: Winsock error 10050
Probal sem z vsemi mogočimi parametri (tudi mrežno kartico) in nič. Potem sem znova z neta potegnil program in od prejšnjega ohranil le channels.txt. In je zalaufalo... Prejšnjo kopijo sem prenesel (kar je po mreži sicer trajalo presenetljivo dolgo) iz mojega VistaBusiness računalnika, kjer je delal, na tale Vista Home Premium, kjer ni delal - Čudno.

OK, torej lahko sem ga malo sprobal. Kar se tiče slike se mi zdi precej bolj zobata, kockasta kot če predvajam z VLCjem. Sploh na podnapisih se to pozna. Kot da je pri VLCju nek AntiAliasing... Deinterlace sem imel pri obeh izklopljene, pri fripu sem pa sprobal malo vse načine, ki pa ne izboljšajo bistveno slike. Je pa malo problem, ker pri fullcreenu ne veš kateri mode maš pržgan. Definitivno pa manjka Crop 16:9, brez tega se sploh ne da 16:9 vsebin porezat čez cel zaslon.

Mogoče bi blo fajn, če na kanalih ki ne delujejo ali po preklou na radio se pokaže kaka slikca oz. vsaj pobriše stara iz prejšnjega programa pred preklopom. (vsekakor na črnem ozadju ne tako belo in udarno kot VLCjev stožec8-O )

Pa še to sm opazil - če na compu z dvema monitorjema pomaknem Frip na sekundarnega in fullscreenam se fulskrin rola na primarnem monitorju.

No, tako nekaj točk za v "to-do" ko ti bo dolgčas še iz moje strani... :)

Lp!

SasoS ::

Zobata slika je lahko če se ustvari softwareski overlay namesto hardware (sploh v visti je overlay bl tko tko :\, isto problemi na sekundarnem monitorju). Bo treba se enkrat usest pa spisat direct3d output :)

Tisto s cropi je res trivialno dodat...mogoče bi crop dal na w (kot widescreen)? :))

roCkY ::

Fajn bi bilo vse funkcije dodat na desen miškin klik. In to precej veliko, da se enostavno izbira tudi od malo dlje na večji resoluciji (1080p) tudi, če se roka mal trese ob uparabi novodobnih netopirčkov (MxAir), ki prihajajo v svet računalnikov.

trapezz ::

Kockaste slike se znebimo tako da uporabimo /output=overlay namesto /output=GDI. In zakaj sem uporabljal GDI, če pa je že default overlay? Ker v readme.txt piše da je GDI recomended for windows Vista... očitno ni :P. Zdej mam sliko na VLCju in Fripu približno enako.
Ne vem pa kaj se dogaja z obema, če gledam TV tam slabo urco ribneta, na VLCju postopoma ugaša zvok pol pa se vse ustavi. Prej na XPjih se mi to ni dogajalo.

Probal sem vspostaviti še delovanje Frip-a z dalinjcem s pomočjo programa HIP in vse laufa lepo, samo Vol+/-, Ch+/- pa me kr zaje.... In glede na to da sta kr pomembni tipki je malo nerodno. Če spreminja volume mi skačejo programi, če pa programe skačejo kar na 4, 44, 88... Hip pošilja programu pritiske tipk, kje se zalomi pa ne vem :O. Je pa res, da je tudi HIP že malo v letih...

mogoče bi blo fajn dodat še switch /f, da se Frip zažene v FullScreenu, pol bi se lahko HTPC kar štartal v POPtv 8-) ... Čeprav če pa se zbudi iz sleepa (in Vista se največkrat), pol ni StartUpa... :\

bye

SasoS ::

Za /f ni problema.
Overlay kje v Visti deluje velike probleme (črna slika, tudi z vlc-jem), GDI je grši a vsaj povsod dela...če ti dela overlay pa še toliko bolje :D.
Tipke imam tudi v planu pogledat...meni na Remote Wonderju če dam kanal naprej pol kar začne vrtet kanale sam od sebe ;((

trapezz ::

Sprobal sem še v Girderju in zadeva po prvih testih kar laufa... tudi spreminjanje glasnosti in kanalov naprej/nazaj.:D
Če koga zanima moja Girder definicija za FripTV jo dobi na: FripTV.gml. Verjetno pa bo treba nekaj popravkov, ker mam nekaj tipk malo čudno mapiranih na mojem TV dalincu.
Imam 2 compa z Visto (business in HomePremium) pa dela z overlayem. Edino fullscreena vsakič na primarni monitor, ma to me trenutno niti ne moti 8-) .

trapezz ::

Spet jst... 0:)

Glede cropanja slike bi imel še eno idejo... Ker so kanali še vedno 4:3, 16:9 filme pa podpisujejo pod film (v prazen prostor) se takega filma ne da cropat na 16:9. Kaj se zgodi če je cropan 16:10 (pa še malo overscana) prilagam posnetek na sliki... Spodnja vrsta podnapisov je odrezana na pol in ker je nad filmom še praznega prostora bi se dalo vseskupaj malo dvignit (ca. 20px) in bi bil ekran bolje izkoriščen in podnapisi berljivi. To bi lahko bil poseben crop ali pa crop in potem posebej dviganje/spuščanje slike :P . To bi bla verjetno fajn funkcija za prehodno obdobje ko je vedno več 16:9 TVjev, program pa je kakršn je.

film_screenshot

Še to.. Če imam FripTV v StartUp-u se štarta črn (brez slike), če pol premaknem program pa zalaufa.

bye

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trapezz ()

Person ::

LOL, tej ti naj pa naredi custoum crop & zoom :)
pač tko da nastaviš poljuben izbor, ki naj bo full-screen ... morebitni ostanek pa zapolniš s črno barvo :)

Da se itak ... važno je edino koliko ima SasoS časa :)

PS: Čakam, da mi v LJ priklopijo optiko, pa da potem tvoj programček potestiram, pa morebit pomagam kaj dopolnit :)
Let's make something useful!

trapezz ::

No, da ne bo kdo narobe razumel, da neki težim s temi forami, ki se jih zmišljujem... To je pač nekaj idej, do katerih sem prišel pri uporabi tega fajn programčka, ki bi verjetno marsikomu prišle prav in jih delim tukaj z avtorjem in ostalimi v dobrobit programa...
drgače pa ga bom uporabljal tudi, če teh zadev ne bo vključenih... morebiti pa še sam malo pobrskam po kodi če bo kej časa.
Person tudi tvoja ideja je zanimiva ja, edin z daljincem je mal težje zajet del slike. Bi šlo pa verjetno fajn s temi gyro daljinci.

bye

SasoS ::

Vsekakor so ideje dobrodošle...tudi zato sem spisal svoj programčič da mi je lažje take neumnosti notr dajat, da ne rabiš 3 mesce študirat kode da popraviš eno malenkost :D. Bo pa stvar malce bolj zapletena, saj trenutno deluje tako, da odreže spodaj in zgoraj enako število pixlov...ampak ideja sama pa ni slaba, bi znalo prit prav, bom enkrat pogledal ko bo čas ;)

Alexius Heristalski ::

Eno začetniško vprašanje:

Znanec ima SiolTV in bi si kdaj pa kdaj rad posnel kako oddajo. Jaz o tem pojma nimam, ker IPTV še nisem videl od blizu. Kaj potrebuje poleg tega programa oz. kaj mora vedeti? Namestiš FripTV in potem ...? Ima eno mrežno, torej bo moral prekiniti internet povezavo in kabel vtakniti v Aminota ali kako? Namreč, jaz nimam možnosti se igrati s tem, zato prosim za en povzetek, kako bi zadevo čimbolj hitro usposobil. Bo verjetno tudi komu drugemu koristilo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

trapezz ::

Živjo,

o tem kako nastaviti IPTV na računalniku je na forumih precej napisanega, recimo ta tutorial: SiOL TV na računalniku za telebane na SiOL forumih je kar natančen.
Priklope izvedeš po navedenem tutorialu, programov VLC in Aditeya pa ni treba namestit. Namestiš si FripTV in bi moglo laufat.

bye

Alexius Heristalski ::

Najlepša hvala, trapezz. Sem tudi sam nekaj googlal, ampak nisem našel tega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214960 (4902) DennisDee
»

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Oddelek: Omrežja in internet
143229 (2045) telexdell
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7036844 (20300) dunda
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122507 (46707) Looooooka
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564754 (22462) k4vz0024

Več podobnih tem