» »

IPTV klient

IPTV klient

«
1
2 3 4

SasoS ::

Zdaj kak dober mesec uporabljam VLC za gledanje T-2 televizije, vendar ima program precej pomankljivosti (predvsem je narejen kot media player, ne TV player). Recimo:

- kanalov se ne da izbirat s številkami (rabiš imet odprto playlisto)
- OSD ne napiše ime kanala
- za snemanje moraš program zapret in ponovno odpret, nastavit miljon opcij za stream output...za vse to bi moral bit 1 gumb ki bi ga vklopil ko bi hotel nekaj posneti
- scheduling snemanja
- teletext!?
- ni podpore za remote wonder daljinca
- samo osnovni deinterlace algoritmi
- podpora miškinemu koleščku (za menjanje kanalov in volume)
- cropanje overscana
- itd...
program bi moral imeti bolj "feeling" kakega dscalerja kot pa media playerja...


Malo sem že začel gledat v smeri da bi spisal svoj program, a bolj ko napredujem, bolj vidim kakšna mora je to :P. Trenutno imam spisano - udp receive ("lovljenje" kanala iz mreže), mpeg demux in pa video decoding. Programčič sem zasnoval crossplatform (SDL knjižnica za overlay) in v trenutni fazi špila mpeg fajle iz diska. Live streama še ne zna špilat ker si moduli (source, demux in decode) ne znajo podajat podatkov, zaenkrat se še vse bere iz fajla na disku. Sem mislil da bo to najtežji del (dekodiranje mpega) pa ni. Če na kratko povzamem:
+ program bi bil opensource, majhen in kompakten ter crossplatform (Windows, *nix, Mac)
+ funkcionalnosti bi se po potrebi dodajale (predlogi uporabnikov? :))
- nočne more s sinhronizacijo videa in audia (ta trenutek audia sploh ni, video se vrti z zelo približno hitrostjo)
- spisat solidno threadan in stabilen program


Druga varijanta bi bila spisat gui in uporabit module od VLCja:
+ gui bi bilo treba takoalitako spisat (tudi v 1. primeru)
+ moduli so že spisani, vsa koda tako za sprejem, dekodiranje, sinhroniziranje, vse je že spisano
+ libvlc je močno threadan
- vlcja je veliko ;((, sourcov ki jih imam je več kot 60MB...moglo bi se pregledat kaj se rabi, vrečt ostalo stran in se spoznat s kodo
- funkcionalnost bi bila omejena s tem kar vlc trenutno podpira...kasneje bi se verjetno dalo spisat kak svoj modul (recimo želel bi imeti podporo za deinterlace plugine od dscalerja)


Še tretja možnost je narest DirectShow source filter za UDP. Težave takega filtra so opisane tukaj: Playing Back Live Streams with DirectShow. Ene filtre ki to delajo sem že našel, a žal niso free in pa močno nestabilni (traja 15s ob zamenjavi kanala):
+ spisat DShow video player ko filtre imaš, je trivialno (nekaj 10 vrstic + GUI)
+ threading, sinhronizacija...vse to dela DShow
+ DirectShow - včasih kar dela
- DirectShow - včasih kar ne dela
- težavno programiranje filtrov
- Win32 Only


Predlogi, pripombe? Je kje kak interesent ki bi se tega tudi lotil? IPTV je očitno začel svoj pohod, spodoblo bi se da bi bila tudi poštena programska podpora :D

omarich ::

Definitivno bi bila tvoja rešitev zlata vredna! Sam sem del težav, ki si jih omenil poskušal rešiti z VB.net programčkom, ki bi zlorabljal kar VLC (ternutno v fazi player, kasneje še VCR), za to, kar predlagaš, sicer nimam potrebnih prog. znanj, bi pa zadevo z veseljem uporabljal.
o.

WarpedGone ::

Kdo pa nebi dobre zadeve z veseljem uporabljal?:) Js nimam IPTVja, tko da (še) nism osebno motiviran za sodelovanje.

Predlagam ti, da zastaviš kar se da minimalno in ne preveč študirat kaj vse bi blo dobr met zram, po drugi strani pa se poskušaj odločat tko, da si ne zacementiraš preveč okvirov.

Najlažje boš sodelavce pridobil s proggijem ki dela. Magari samo eno stvar. Ampak to zanesljivo in luštno.
Zbogom in hvala za vse ribe

blue ::

Pomoje bi blo na vrh VLCja najlažje naredit kaj pametnega.

Veliko stvari se bi dalo naredit na vrh telnet interfaca oz. vsaj podporo dalincu in miški...

podbevna ::

Ideja je odlična! Ker nimam pojma o programiranju se lahko javim le za beta testerja, ko boš imel kaj spisano.

-Jani- ::

You go girl :D

Tudi sam žal ne bom mogel kaj pomagati, bi pa prav tako z veseljem okušal sadove :8)

Podpora daljincu bi bila res super! (glih sem nabavil Ati Remote Wonder :) )
samo še T-2 moram dobiti... ;(( ;(( ;((

sleby ::

jz tut pojma nimam o programiranju tako, da se tut jz javim za testerja:)
btw a se da nabavt daljinca pa senzor da bi lahko prestavljal kanale? al je resitev samo kksna graficna z tv tunerjem in daljincem?
ker drugace bi mogu nabavt uno tipkovnco k ma numericen del posebi ki pa zal ni nevem kok poceni:\
vsekakor upam, da ne bo ostalo samo pri besedah!!

omarich ::

Tudi jaz upam! Zaenkrat za tiste, ki visijo na W32 en pripomocek, ki zaenkrat vsaj malo olajsa odpiranje TV-ja in prestavljanje kanalov, planiram зa tudi izvedbo s snemalnikom:
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=286
(programceg kanal listo pobira direktno s T-2 web serverja)
LP.o

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: omarich ()

SasoS ::

Da ne bom samo mlatil prazno slamo...

IPTV verzija 0.01

Prva delujoča verzija :D. Če imate T-2, bi moral programček odpret Slovenija 1. Vmesnika ni, video je še vedno precej jerky, audia sploh še ni...ampak če imaš srečo bo zadeva štartala ;)

|bLaD3| ::

Meni deluje :D

mare_ ::

kaj pa za siol tv? :8)

luli ::

SasoS : Zelo me zanima razvoj tvojega programa. A je mogoče priti do izvorne kode? Lahko bi sodeloval pri projektu.

NavadniNimda ::

Pa T-2jevci bi si lahko vzeli malo cajta in zgenerirali RSS za kanale.8-)

SasoS ::

seveda tudi za siol tv...takoj ko bo možno vnest lastno listo programov.

če koga zanima source ali sodelovanje naj mi na ZS pošlje msn ali icq

|bLaD3| ::

Kaksna nova razlicica klienta v bliznji prihodnosti? :)

SasoS ::

Trenutno sem delal na bufferju za video, tako da se filem zdaj vrti bolj tekoče. Rad bi naredil vsaj še eno osnovno menjavanje kanalov...gledanje SLO1 pač ni tok zabavno :D

buhica1 ::

@SasoS: Oddajam post vspodbude za tvoj trud...;)

lp Buhica

SasoS ::

namesto da bi delal izpite... :D

Verzija 0.02

Spremembe? Huh...preveč da bi naštel. Največja razlika - dodatni buffer za sliko (ta se sedaj vrti gladko), lista kanalov (program prežveči VLC playlisto, ki mora biti poimenovana channels.txt) in tona bugfixov. Vmesnik in audio prideta še na vrsto. Trenutni ukazi na tipkovnici: O, SHIFT-O - povečaj/zmanjšaj overscan, PG-UP/PG-DOWN program nazaj/naprej, ESC izhod. Trenutni channels.txt je naštiman na T-2 televizijo, sedaj se da to sprobat tudi na SiolTV :D

nono64 ::

Kako to, da meni ne uspe odpreti iptv-0.02.zip?

To napiše winrar

! C:\Documents and Settings\Bruno\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\XIRD1246\iptv-0.02[1].zip: Nepričakovan konec arhiva

v datoteki pa je samo SDL.dll

roCkY ::

Da programček deluje s SiolTV je potrebno prekiniti PPPoE povezavo!

SasoS ::

Status update: Včeraj sem naredil prvi test snemanja...sem naštimal timer in je zvečer posnel 1 urco 8-)
Precej sem izboljšal upravljanje z miško - doubleclik za fullscreen, premikanje okna, menjanje kanalov s koleščkom, menjanje kanalov s tipkovnico, itd...ter popravil nekaj bugov. Zdaj se bo treba počas zvoka lotit...matra me ker ne vem kako uskladit sliko in zvok. MPEG TS paketi imajo sicer nek timestamp (ki pa nima smisla al ga pa ne znam dekodirat :P), ampak kljub temu - jaz mečem pakete u dekoder, ven pride frejm...nimam pojma katerim paketom pripada :\

buhica1 ::

SasoS: Se priporočam za testiranje tega tvojega programa za IPTV. Kje lahko dobim zadnjo verzijo ???

lp Buhica

SasoS ::

Bom probal narest kmal kak release...zaenkrat je vse samo na mojem disku.
Bi imeli 0.03 še brez zvoka al počakate na zvok? :D

roCkY ::

dodaj zvok, brez je še premalo uporabno za dolgotrajnejše ubadanje s programom

buhica1 ::

Ja ko bo dodan zvok pa mislim da bo stvar že imela skoraj vse kar si želim od takega playerja...;)

lp Buhica

ToniT ::

Zvok in podpora za ATI Wonder in več ne rabim!

Racko ::

Koliko rama pa zasede ta tvoj player?

SasoS ::

Trenutno okoli 15-20MB. Verjetno bo še malo zrastlo ko bo zvok :D

@ToniT: misliš daljinca?

ToniT ::

Ja... Daljinca mislim.
Prej sem preverjal porabo procesorja za tvoj program. VLC mi pobere cca 10-15%, tvoj pa 50-60%.

SasoS ::

Ja, mal bo treba še optimizirat :P
Če ne pa, ja Remote Wonder je u planu ker ga tud sam nucam ;)

DixieFlatline ::

To bo kul, da bo mel tvoj program timer za snemanje, ker ga VLC kot vidm nima.:))

Edit:Zdej sm šele vidu, da si že v prvem postu napisu, da VLC nima timerja in da boš to naredu.

Drgač pa kapo dol da si se spravu tole delat, ker IPTV bo vedno bolj razširjen, softwarea za to pa ni veliko.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Zgodovina sprememb…

mango ::

Tud jaz se priporočam ta tvoj player - in seveda, mislim da bi si zaslužil kakšen prispevek vsaj v obliki reklame al' kaj podobnega!:D Če seveda ni v nasprotju s pravili foruma! >:D

SasoS ::

Verzija 0.03 :D

Žal moram razočarat da zvoka še vedno ni, ampak upam da naslednjič bo pa res! Je pa drugač precej novosti, threading sem spisal praktično na novo, več stvari dela...zdaj zna programčič tudi snemat, seveda zvok SE SNEMA tudi zraven 8-)

Dodani so command-line parametri:

/ch=num - začni program na tem kanalu
/t=num - program naj teče 'num' minut
/if=ip_naslov - uporabi ip_naslov za mrežno kartico (za SiolTV oz. več mrežnih)
/file=filename - začni snemat program v datoteko filename
/silent - brez video okna (pozor, tu se program sploh ne pokaže na desktopu, uporabno za snemanje v ozadju, skupaj z /t= parametrom, če hočeš ugasnit killaj v Task Managerju)
/winfast - poseben način za winfastove daljince (še ne dela čisto stabilno)

Hkrati program tudi podpira nove ukaze na tipkovnici in miši:

mouse wheel gor/dol - premikanje po kanalih
page up/down - naprej/nazaj kanal
ctrl-backspace - skoči na prejšen kanal
esc - izhod
o - overscan
f - fullscreen (prav tako deluje dvoklik na miški)
shift-r - začni/končaj snemanje trenutnega kanala
seveda za prestavljanje kanalov delujejo tudi številke...

Timer se da naštimat s pomočjo Task Schedulerja...naštimaj kdaj naj začne snemat in parametre programu /ch=(kanal) /t=(čas_snemanja) /silent /file=(ime_datoteke) (/if=če rabiš) in snemalo se bo popolnoma v ozadju praktično brez porabe cpu!
Nisem sicer še veliko testiral če je stabilno, a zadnjih par dni sem popolnoma brez težav posnel urco ali 2 na disk...

mango ::

Že testiram .....>:D

mango ::

Dela!
Testiral sem še snemanje Shift-R.
Ugotovitve:
- prvič je datoteko naredil b.p.
- drugič je program zablokiral - slika se je ustavil oz. je bil črn ekran.
- tretjič spet ok.

Kakšnega pravila nisem uspel narediti .... :|

Poskusil sem tudi snemanje z bat datoteko in deluje, le samodejna zaustavitev snemanja oz. zaustavitev programa ob snemanju ni delovala, ker je program vprašal, če želim vseeno zapustiti pogram, kljub temu da snemam.

Še moja bat datoteka:
iptv.exe /ch=3 /t=1 /file=oddaja.vlc

Poraba procesorja je pri snemanju v silent minimalna. (celeron 1,7 - cca 10), pri gledanju pa 40%. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mango ()

SasoS ::

Imaš siol ali t-2? En problem pri začetku snemanja je da se kanal ugasne in nato ponovno prižge...mogoče serverjem to ni ravno najbolj všeč :D

u ja...ta dialogec sem šele včeraj dodal, ga bom skinil če je nastavljena časovna omejitev..

za CPU porabo mi pa ni jasno...če izklopim mpeg dekoder program ne pobere praktično nič. Sam ta dekoder je pobran iz media player classic, ki špila posnete mpege pod 10% porabe - torej dekoder tud ne porabi tok cpuja??

evo, sem zamenjal file v arhivu...zdaj teži pri prekinitvi samo pri "nasilnih" ugašanjih (ESC, križec za izhod) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

buhica1 ::

SasoS: Sem poskusil snemat in je vse OK, mpeg lahko gledam z BS playerjem, 1 minuta velikost cca. 40MB... Nato sem poskusil pretvoriti mpeg v avi z AutoGordianKnot-om pa je javil neko napako kao da file nima nekega PID (cannot find audio or video data, check your PIDs).

Kaj bi lahko bilo narobe ???

Drugače pa pohvale za tvoj trud...

lp Buhica

mango ::

T-2.
40% CPU mi porabi pri prikazovanju slike, kar je celo manj, kot pri VLCju!
Timer deluje! File sem nato gledal z VLCjem in dela! :))

Najbolj mi je pa všeč funkcija SHIFT-R za snemanje in preklop kanalov z mouse wheel gor/dol - premikanje po kanalih!! Zakon! Zdej sem lahko tapravi moški! >:D

BigWhale ::

Lahko naredis projekt na sourceforge in das source kodo tja?

SasoS ::

Sure...ma kdo kako pametno idejo za ime? :)

btw: sem pogruntal zakaj kuri tolko cpuja...ko sem importal libmpeg2 sem dizejblal mmx asm optimizacije >:D. Žal je bla koda v intel sintaksi (gcc ne prebavi). Sem zdaj našel isti lib z gcc mmx in sse2 intrinsici v ffdshow tako da pričakujte kak speed-up 8-)

@buhica1: probaj odpret mpeg v dgindex in "na roko" narest d2v filet. Snema se mpeg TS (to kar pride po mreži), morebiti ne spozna formata...

buhica1 ::

SasoS: Saj v bistvu dgindex javlja to napako ker je del AGK, sem probal z zadnjo verzijo dgindex-a pa je isto, ne morem odpreti posnete datoteke, javlja isto napako...:'(

lp Buhica

SasoS ::

Tam imaš v meniju stream Detect PIDs (bi moral vsaj pokazat listo PIDov - probaj oboje raw in pat/pmt) nato pa klikni set audio in video PID. To naj bi načeloma sam naredil, samo včasih ne špila...

link_up ::

ideja je super, programcic pa rabi se preceeej dela :) Upam, da ti bo uspelo in da bos na koncu ugotovil, da je najlepsa resitev z directshow filtrom. Jaz sem pred dvema letoma naredil zeloo podoben program, le da je delal s skystar2 kartico in directshow filtrom. preklop med kanali je bil skoraj instant, poraba procesorja pri HDTV je bila okoli 20%, torej pri navadnem dvb streamu okoli 5%. Res pa je, da je vse skupaj delovalo malce drugace zaradi driverjev za ss2. Kar hocem povedat je to, da sem tudi sam probaval potem stream peljati preko udp na vec masin hkrati(multicast) in je tudo to izpadlo precej dobro.Delovalo je bp in zeloo hitro...zakaj vse to pisem? Zato, ker se mi preprosto zdi da je tega dvb software-a premalo in da je vsak projekt dobrodosel!! Vso sreco pri programiranju in upam, da kdaj ugleda sourceforge >:D
In and Out

buhica1 ::

SasoS: Sem poskusil pa z klikom na Video in Audio pa v nobenem (raw in pat/pmt) ne dosežem ničesar. Dela edino le tako da ročno vnesem PID v tretjem meniju Stream/Set PIDs... Sicer spet javi neki error "Opening GOP in not closed. The first few frames may not be decoded correctly" a sedaj AutoGK napravi avi datoteko brez problema...

Malo čudno, a tebi nikoli ne javlja teh napak?

lp Buhica

SasoS ::

mpeg se začne zajemat pač ko poženeš snemanje, nič ne pazi da začne pri headerju. Tista druga napaka pač samo pomeni da prvih nekaj frejmov ni uspel dekodirat zato ker si header ravno zamudil pri snemanju :). Če ne pa, sem tudi že moral sam naštimat PIDe...

@link_up: bah direct show ;). Ja je lepo če imaš api od kartice da dela decoding...tukej je treba pa vse na roko :D. Ne vem, se mi zdi da bi blo težje it pisat dshow filtre...

link_up ::

hehe...vseeno se mi zdi za iptv najlepsa resitev ds filter ... sicer pa lahko naredis preprost graph s kaksnim filtrom (elecard ali kaj podobnega), ki zna sam dekodirat TS stream.
In and Out

rabbit-zek ::

SasoS: če še slučajno rabiš koga za programiranje I'm in, nice work sam se nebi lotil tega nikdar ampak dober iziv!

:))
Life sucks in many ways!

Zgodovina sprememb…

mango ::

Tvoj programček s pridom uporabljam. Težave mi dela le še konvert iz shranjenih datotek v kakšno drugo obliko. Mi lahko priporočiš kakšen program oz. postopek konverta? Nekaj sem se matral z dgindex pa z virtualdub, z Winavi sem poskušal, pa z VLCjem 8-O ...ampak sem prevelik laik, da bi stvar izpeljal.

SasoS ::

Odvisno kaj hočeš narest na koncu...včeraj sem posnel en dvd z oddajo ki sem jo snemal - postopek je dost izi, demux z projectx in pa authoring dvdja z ifoeditom. Vse skupaj fertik u 20min skupaj s pečenjem :D. Za konverzijo v divx pa dgindex, postopek naprej je pa enak kot pretvorba dvd2avi. Obstaja dosti tutorialov na to temo, tako da z malo eksperimentiranja ne bi smelo bit težav...

Če ne pa, zvok je spredelal zadnje dni 8-). Nisem še spisal sinhronizacije z videom tako da je zaenkrat še useless ampak bo kmalu. Jutri potujem me ne bo do srede, tako da če ne bo večjih težav bo naslednji vikend kak release z zvokom ;)

še vedno zbiram kake predloge za "uradno" ime.... :D

ps. vsi resni interesenti za sodelovanje...ZS! :) Ni nujno neko hudo obvladanje, koda je dost cheap. Mogoče bi nucal koga ki bi se mu dalo spisat kak simple gui (v mislih imam wxwindows)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

3kass ::

Pozdravljeni:)8-O
Evo, mene neki zanima glede IPTV programa, ki ga je saso spisal...
Meni se prikaze sam crn zaslon, kaj mogoce veste kaj je razlog...Pa moram se pohvalit,da se je nekdo odlocil, da spise tak program(cek):)
Saso:)Svaka ti cast...:\ :) :\
Peace Up Straight to the top!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214950 (4892) DennisDee
»

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Oddelek: Omrežja in internet
143224 (2040) telexdell
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7036827 (20283) dunda
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122419 (46619) Looooooka
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564734 (22442) k4vz0024

Več podobnih tem