» »

2 mladoletnici mrtvi pred klubom Lipa !!!

2 mladoletnici mrtvi pred klubom Lipa !!!

««
6 / 6
»
»»

Zeberdee ::

kunigunda:
Ne razumem te. Mogoče zato, ker si bil tudi sam tako obravnavan. Pa pomisli iz druge smeri. Praviš, da petnajsletnice ne bi pustil ven, v diskač, po 22.00 uri. Glede lokacije in ure se polovično strinjam, ne strinjam se pa s tezo, da punca takrat še ni dovolj samostojna.

Če nisi doma v ali v okolici Ljubljane, Maribora ali Kopra, bo ta punca ze cez 3-4 leta sla ziveti na svoje. Počasi se mora navaditi na samostojnost, na skrb za svoje zdravje itd.

Pa smo čist off topic. Govorim ti pa to zato, ker poznam kar nekaj primerov, kjer punce stare okoli 17 let nimajo možnosti za odhod na maturantski izlet, ker jim starši nezaupajo. Lahko pa so vsak vikend pribite v Lipi do jutra. Opozarjam te, da so mladostniki okoli 15 in 16 let že tako razmišljujoče osebe, da so sposobne realnega razmišljanja. Vsaj jaz sem. Pa lp,

Matev ::

naj kdo spremeni naslov teme, umrle so tri osebe,
ne dve kot je navedeno

kunigunda ::

Madonca, a boste ze nehali spreminjati kar govorim. Jaz *NEEEEEE* govorim, da je ne bi pustil pri 15tih v lajf, govorim da bi jo *LEEEEE* jaz
peljal do tja in prisel iskat pri 15tih. Leto dve kasneje pa ze ne recem vec, ampak za prvic je too much, da so jo samo pustili ....
Nobenega nadzora ne bi imel sicer nad njo, ce bi videl da ji lahko zaupam. Pa bluzite o enih GPS-ih pa kamerah itd...

Tko kot je prejle eden rekel, ocitno vas vecina nima otrok, ki ste tu gor, in je toliko lazje pametovati zaradi tega.

Malkec ::

Kot vidim je blo to vseskupaj posledica čudnih okoliščin:

-Lastnik je zunaj zadrževal folk, da bi lahko začel pobirat vstopnine.
-Folk se je nabiral in potiskal naprej proti vhodu.
-Ni bilo dovolj osebja (redarov), ki bi preprečevali to.
-Dve punci vržejo redari ven zaradi razgrajanja in sta pomankljivo oblečeni, kar privede do podhladitve (nepreverjeno) in padeta na tla.
-Folk še kr naprej tiši naprej in pohodi dve punci do smrti.

= ŠTALA
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Keyser Soze ::

Ja, kunigunda, hudiča... Katera od teh treh je pa umrla v prometni nesreči? Saj katero od teh treh so morda tudi starši pripeljali tja in bi jo morda prišli iskat. Ampak vmes je pa niso imeli vseskozi na očeh.

Če bi jo imeli se to morda ne bi zgodilo. Samo kako pa naj imajo otroke 24/7 na očeh?

poweroff ::

Hm, morda pa sta bili slečeni zato, ker so jih reševalci slekli. Če je bil zastoj srca so morda na tak način oživljali.
sudo poweroff

jest10 ::

Ja 30 min po tistem, ko so jo slekli objestneži. Brez skrbi da v prerivanju niso bili udeleženi reševalci

BladE_ ::

Njegov odvetnik(od šefa lipe) je povedu, da on splh ne mor bit kriv za to nesrečo ker tm ni biu fizično prisoten!!!
Akcija - Reakcija

Daedalus ::

Tale odvetnik se dela norce iz koga al je to edino, kar lahko skup spravi? Če je šefe organiziral žurko, bo najebal. Pa ni važno, če je med samim dogajanjem bil v Hondurasu. Mu ne bo pomagalo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jRk0 ::

Vprasanje, ki se mi poraja:
Ljudi tja ni noben izrecno povabil, torej so bili pred stavbo (ne v njej) cisto po svoji volji. Ima to pol kaj veze z odgovornostjo lastnika?
You fuck up once, you loose two teeth.

Daedalus ::

Ljudi tja ni noben izrecno povabil, torej so bili pred stavbo (ne v njej) cisto po svoji volji. Ima to pol kaj veze z odgovornostjo lastnika?

Kako jih ni povabil? Kaj pa letaki in plakati, s katerimi so oglaševali prireditev? Če bi bla fešta privat, pol bi res bla krivda kje drugje. Tak pa je bla javna.

Da se sploh ne omenja kao prost vstop do desetih - od tu gužva.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Keyser Soze ::

Ne vem. A ljudje uživajo, ko se delajo butaste? Al je morda kakšna bolj poglobljena razlaga za vse skupaj?

jRk0 ::

A to na mene leti Keyser?

Letaki, ze ze, ampak se vedno je bilo od ljudi odvisno, da so prisli? Na letakih ni bilo posameznih imen ljudi, a ne...

Saj, meni je cist prav, da bi bil kriv, itak je ze dovolj vsega napak storil.
You fuck up once, you loose two teeth.

infidel ::

Poskrbljeno bi moralo biti za varnost obiskovalcev, kar pa ni bilo, zato je kriv.

Daedalus ::

Da se ne bo preveč slepomišilo - ustrezen zakon, sploh je za to debato zanimiv 10. člen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

AndrejS ::

Lastnik diskoteke bi itak oproščen iz dveh razlogov

Nesreča se je zgodila v času obratovanja lokala - se pravi ni kršil zakona , "morda" ga je hotel.
Nesreča se je zgodila pred lokalom, v katerega niso več spuščali gostov - "morda" zaradi kršenja obratovalnega časa.

Se pravi je šlo za splet nesrečnih okoliščin, in vsak dober odvetnik bo to izkoristil. In zagovarjal lastnika da je s tem hotel preprečiti zabavo, da ni spuščal v lokal, ker bi s tem kršil zakon.

Žal je tako.

chucki ::

Ce bi bla to moja hcerka bi zakon vzel v svoje roke. Na zalost drugace ne gre v Sloveniji.

perci ::

AndrejS, a ti tut v pravni pisarni delaš, da vse tko fino VEŠ?

Keyser Soze ::

Mislim, za mojo "kmečko" logiko bi bilo vse skupaj bolj smiselno, da bi se zgovarjal na to, da se je nesreča zgodila izven obratovalnega časa.

Ne pa da se vleče ven na osnovi tega, da se JE zgodila v času obratovanja lokala.:\

Mal čudno mi je to.

P.S.: Pa večkrat ko preberem Andrejev odgovor manj mi je jasno. Zakaj zaradi kršenja obratovalnega časa?

kixs ::

Najprej je kriv organizator! Namrec, ce partija ne bi bilo, potem se tudi folk ne bi naguzval.

Kot je bilo ze receno, bi moral organizator poskrbet za varnost udelezencev zabave in vse ostalo!

Nadalje je kriva tudi mnozica, ki je brezglavo rinila naprej! :\

AndrejS ::

Partyja ni bilo, ker se je pred tem zgodila tragedija.
Lipa ima obratovalni čas do 23 ure ( po poročanjem medijev )
Nesreča pa se je zgodila nekje okoli 21.30.

Se pravi če bi se to zgodilo pred Hoferjem sredi dneva bi bilo kaj drugače ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

perci ::

A ti dejansko misliš, da Hofer v takem primeru ne bi odgovarjal? Mal premisli.

AndrejS ::

Sicer pa je naše sodstvo itak v p****. Samo dobrega odvetnika rabiš pa si rešen, in mislim da ima lastnik dovolj denarja da si ga privošči.

Utk ::

Lastnik je lahko kriv, ni pa samo on. Tudi država je marsikje odpovedala. Tudi njo bi moral nekdo tožit tu.

Nejc Pintar ::

@kixs97: Psihološko gledano se gužva vedno obnaša enako. V gužvi velja ena ni nobena.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Grey ::

@perci:
Če dobro pomislim...ne, Hofer ne bi odgovarjal, ker ni ljudi klical, da pridejo tja. Sploh pa...pri odprotju katere trgovine ste že videli 100+ varnostnikov? Mislim, da tega še v USA ne počnejo. Odprtje je pač odprtje. To je to. Kdor doživi nesrečo je to pač splet nesrečnih okoliščin pa naj bo to karkoli.

Pa tudi za Lipo ne morem reči, da je bil kdo povabljen. Povabljen si, ko na vabilu piše izrecno tvoje ime. V tem primeru tega ni bilo(na katerem partyju razen na zasebnih pa je tako)? Ljudje so bili samo osveščeni in opozorjeni, da bo tam pa tam nekaj organizirano. Če hočeš, pridi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

BlackHole ::

In v čem je razlika, če si nekam povabljen pisno ali pa posredno s kakimi "ugodnostmi"? Enako prideš tja, enako se ti lahko zgodi nesreča. Kaj si hotel povedat?:(
LP Marko

perci ::

Grey: Jah, ce si dobro premislil in prisel do take ugotovitve, je to samo se dodaten razlog, da premislis se enkrat. Zares dobro bos premislil, ko bos prisel do diametralno nasprotne ugotovitve.

perci ::

Dam čist tko za primer...A je bil kdo od vas poimensko povabljen na NEST? Ne? Ja super, drugo leto vas bomo dali igrat špile na balkon brez ograje...spodaj bodo dali navzgor obrnjene ošiljene špice. Čeprav te špice bodo bolj zaradi lepšega, ker bo balkon itak tako visok, da bi umrli ze od padca Aja, pa napili vas bomo. Če kdo pade dol pa itak ni bil imensko povabljen.

Mislm, kake mate eni. Če ne veste nič o tem, pač ni treba nič rečt. Lahko pa daedalusa poslušate, ker je zadeve zelo lepo povedal.

BigWhale ::

Perci, z balkonom pretiravas... Letos se bo uporabljal neizoliran kabel za 220V. Pa precej mocno napajanje, da bo zdrzalo vse te kratke stike. ;>

poweroff ::

Hja, v tejle temi bluzijo glede osebnih vabil, v eni drugi temi brane pa thomas bluzita glede nedovoljenih dokazov - čudaki so pa tisti, ki so si kakšno stvar prebrali in jo tudi razumeli.
sudo poweroff

Daedalus ::

Grey - po tvojem razmišljanju je pol itak vse posledica "nesrečnega" naključja, odgovoren pa ni nikol nihče. Daj nam naredi uslugo - prvo si preberi zakon, ki sem ga polinkal. Pol pa se vsedi nekam in premišljuj tako dolgo, da boš dejansko razumel, kaj tam piše. Do takrat pa raje trolaj v temah o vesoljcih m'kay?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Grey ::

BigWhale:
Neizoliran kabel za kaj? Napajanje računalnikov? Do kratkega stika bi prišlo že brez, da bi se ga kdo dotaknil...

perci:
Ta balkon je pretirana primerjava...jaz osebno ne bi šel oz. bi šel domov, če bi videl, da se bo igralo v takem prostoru. Škoda mojega časa, življenja in računalnika. A na LANih potem odgovarjate tudi za škodo povzročeno na računalniku? In če ne, zakaj ne?

Daedalus:
Kako to misliš ni odgovoren nihče? In kako lahko sklepaš, da je vse nesrečno naključje...tega nisem napisal. Uslugo sem že opravil, ker sem ga že prebral. Glede vesoljcev pa...saj bom tudi tam trolal...brez skrbi. Po vaše tako ali tako trola večina obiskovalcev foruma.

Če gledam člen o rediteljih...obiskovalce so legalno zadrževali pred vhodom. Po zakonu je to dovoljeno. Tudi ograja je bila primerna, ker piše v zakonu samo, da lahko prepreči dostop z "mehansko oviro". Nič ne govori kakšne obremenitve mora zdržati ipd. Veliko obiskovalcev bi lahko poslali domov, ker so najbrž bili že pod vplivom substanc. Sploh pa se mi zdi, da se ta rediteljski člen ne more nanašati na diskoteke, ker to ni neki koncert ali nogometna tekma. V diskotekah so ljudje non-stop pijani in pod vplivom različnih substanc. Torej je ta zakon v člen malo "meglen" oz. je napisan za točno določene prireditve med katere ne sodi žurka.

Če organizator v določenem časovnem razdobju, ki ne sme biti daljše od šest mesecev, na istem kraju organizira istovrstne prireditve, katere je po tem zakonu potrebno prijaviti, lahko prijavo poda za vse prireditve v tem obdobju hkrati.
Torej če gledamo ta odstavek iz 11. člena...vprašanje je, ali je to storil? Namreč smotrno bi bilo, da, če organiziraš zabave, da zaprosiš za maximalni možni rok. Kdo je bil sploh organizator te zabave?

Ker ne vem točno...kako je to urejeno v npr. FunFactory ali pa v kateri drugi diskoteki v Sloveniji? Namreč, če se drugje dogaja isto, zakaj bi potem to morala biti izjema? Zato, ker lokal ni prijavljen kot diskoteka?

Aja...pa zelo rad bi videl, da naredijo zakonik tudi v avdio izvedbi. Klikneš, poslušaš in si zapisuješ oz. pomniš kaj smeš ijn kaj ne. Dosti lažje kot pa branje vsega špeha, ker me mine že ko vidim, kako je vse napisano. Ljudem je treba približati zakonik. To ne bi smelo biti orodje pravnikov, ampak splošno znanje za ljudi(to so pravila igre z imenom Življenje). Nek Janez bo hotel početi nekaj, potem ga policija zapre...sprašuje zakaj. Policija pa mu odgovori, da je to v nasprotju z zakonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Nejc Pintar ::

@Grey: ta ograja ni bila namenjena preprečevanju vstopa. Ta ograja je bila tam stalna in je bila zabetonirana.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Grey ::

Kakorkoli...ograja bi morala biti iz titana, da bi lahko zdržala tak pritisk kot ga je povzročila masa. Ni bila predvidena za take obremenitve. Grem stavit, da je to čisto normalna ograja in ne neka Interspar izvedba, kot jo nekateri hočejo prikazati.

Nejc Pintar ::

Ja, čisto navadna ograja. Ki tam sploh ne bi bila potrebna in je bolj za estetski dodatek.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Brias ::

Se Zavašnik, ki ga policija išče že štiri leta, mirno sprehaja po Umagu?

Robert Tomaž Zavašnik, ki ga slovenski organi pregona iščejo že od leta 2009, naj bi v Umagu ustanovil podjetje, ki normalno posluje. Zavašnika so prek Interpola iskali že v Franciji in Nemčiji. Če ga ne izsledijo do prihodnjega leta, se bo lahko svobodno vrnil v Slovenijo, saj bo kazen zastarala.

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

http://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/...

PaX_MaN ::

Ofak, kerga slamnatega možica je Kerin iz riti potegnu. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravila (pravna) za prireditve na prostem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17432081 (29780) KaiV6
»

KMŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9111093 (6578) jrtjtejtt
»

Nov nočni klub (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756778 (3577) Venomus
»

Afera Lipa German style: 19 mrtvih, 300 ranjenih

Oddelek: Problemi človeštva
463905 (2833) Lion29
»

Varnostnik do smrti pretepel 20-letnega obiskovalca Globala (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35423534 (17151) T0RN4D0

Več podobnih tem