» »

Pravila (pravna) za prireditve na prostem?

Pravila (pravna) za prireditve na prostem?

1
2
3 4

amigo_no1 ::

V interesu JRM ti prepovedujem trolanje po forumih.
Kako ti je všeč ?

digitalcek ::

amigo_no1 je izjavil:

V interesu JRM ti prepovedujem trolanje po forumih.
Kako ti je všeč ?


Gotovo mislite, da ste kvalitetno obranili pravico do kaljenja noćnega miru. Tudi prav.
Nekulturni, neuvidevni butlji seveda ostanejo butlji... Za vedno!

RockyS ::

RockyS je izjavil:




Naši otroci so, ko so bili majhni, minimalno jokali. Smo jih poskušali potolažiti.

Zaradi naših živcev. Tudi zaradi živcev sosedov.
Otrok se v interesu JRM zaenkrat še ne prepoveduje.
Kakšen žur, shod ali podobno pa bi se lahko. V interesu JRM.


Kako bi se razumel s sosedi, kateri bi ti na vrata poslali policijo? Prvič je opozorilo, pol ure kasneje je kazen.
To je čisto realna situacija, družina z dojenčkom v bloku, ura 2 zjutraj sredi tedna. Dojenček začne jokat, tolažba, cartanje, dojenje itd. ne zaleže. Vi pa dobite policijo na vrata, ker sosed nima niti najmanj razumevanja do takih situacij. Seveda vi dobite kazen za JRM (80-200€).
Opravičeno lahko dodamo, da se situacija ponovi vsakih nekaj dni.

Kaj storiti? Se preseliti? Plačevati kazni?

Mislim da lahko enačimo dojenčkov jok z javno prireditvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Mehmed ::

Pyr0Beast je izjavil:


Čiščenje obsega samo prireditveni prostor, ne pa tudi vseh ostalih ulic kamor se pijani folk 'zliva', sam ti itak vse že veš.


Ne nujno. Ce je organizator kul, se da zmeniti tud za pranje poscane fasade v sirsi okolici. Je pa res, da se sam od sebe verjetno ne bo zganil, ga je treba kontaktirat.

w00tnes ::

Če otrok razgraja v sosednjem stanovanju je prav enako moteče, kot če sosed nabija muzko... v bistvu je glasba lahko manj nadležna, če se vrti podoben nabor izvajalcev, medtem ko otroci so zmeraj nadloga

Sicer osebno ne hodim na prireditve (nikoli nisem, vrjetno nikoli ne bom), ampak me ne motijo - tistih par dni, ko se ljudje veseljačijo pa že potrpim... enako kot potrpim pri razgrajanju otrok in podobnih stvareh :)

RockyS ::

Bolj zanimivo bo slišati mnenje pyr0beasta in digitalcka, seveda iz obeh pogledov, če so oni srečni starši, ali njihovi sosedje.

oracle ::

RockyS je izjavil:

Mipe je izjavil:

@RockyS, nekateri trdo delamo in zato potrebujemo dober počitek. Ti se lahko svoj razgrajaški turizem greš kje drugje, recimo v kakem kamnolomu. Nas pa pusti na miru.


Zakaj pa ne bi ti šel živet v kamnolom? To je pač tipični slovenski folk. Mladi hodimo denar zapravljat v tujino, kjer cenijo naš denar, kjer se grejo moderni turizem in kjer je folku jasno da je to dobro za državo/mesto. Slovenci pa za razliko od drugih trdo delajo in se takega turizma ne morejo it, zato pa prideš na slovensko obalo v hotel in na recepciji ne znajo slovensko, ker pač nismo zaželjeni(to so tudi besede Jana Plestenjaka ko je ta vikend obiskal hotel na naši obali, tako da ta "pravila" niso samo za mladino).

Aja, še madžarska nas je prehitela po kvaliteti festivalov pa glejte kje so, da se o Hrvaški (tu ne mislim Zrč) in državah severneje od nas ne menimo.

Aja pa da se o treh milijonih vloženih v promocijo našega turizma v Angliji ne pogovarjamo... kaki so rezultati? Adrio so mogli prosit, da so vrnili povezavo London - LJ.

Folk gre živet v mesto in pričakuje čričke in veverice in pol nas naganjajo v kamnolom... super razmišljanje Mipe, res zmagal si!

Raje si nehaj delati sramoto in se ne vključuj take debate, če nimaš boljših argumentov kot "hočemo žurat, dejte nam mir". Res, sploh človk ne ve kje bi začel odgovor na tak glup pristop k stvarem.:|

RockyS ::

Če bi si prebral celotno temo bi videl, da smo to že obdelali ter prišlo do zaključka, sedaj smo pri drugih stvareh.

driver_x ::

RockyS, tebi očitno ni jasno, da se tvoje pravice nehajo, ko začneš posegati v pravice drugih. Hrup (in vse kar sodi zraven veselice, tudi pokozlane ulice, poscane hiše in podobno) je za precej ljudi moteč. Živim v večstanovanjski hiši in sosedovega dojenčka lahko slišim, le če res napnem ušesa in ni drugih zvokov. Po drugi strani pa je glasba iz bližnje beznice tako glasna, da se doma pri zaprtih oknih ne moremo pogovarjati. Tudi ne poznam primera, da bi kak dojenček nepretrgoma jokal do petih zjutraj, nato pa šel razgrajati po ulici, razbijati steklenice in kozlati po avtih. Poanta je, da če si svojim početjem moteč za okolico, pojdi to početi nekam, kjer ne boš motil ostalih. Prav zanimam me, kako bi bil navdušen, če bi se ti nekdo lotil pred hišo sežigati gume ali gojiti prašiče. Sicer ti je pa že oracle zgoraj krako in jedrnato povedal.

RockyS ::

Hehe vidiš to je to, za nekatere je moteča glasba iz kafiča, za nekatere sosedov dojenčke za tretje pa sosedova kosilnica v soboto ob 7ih zjutraj, potem ko si ob 6ih prišel iz nočne izmene.

To vam hočem dopovedat, da vsak ima svoje meje oz. toleranco. Dojenček je nekaj življenskega in bi tolerirali vse, do žurov je nična toleranca zato ker pač... ker pač.

Poanta je v tem, da mene sosedov dojenček ne moti, tudi če bi me, mu ne bi šel na vrata da naj gre z malim v kamnolom in si tam dajeta duška, tako kot to vi predlagate.

Vaši otroci pa se bodo zabavali kje? Nek procent v operi in cankarju, kaj pa preostali? Eni pač ne vidijo nič slabe v tem, da otrokom plačajo žur v tuji državi.

Še enkrat, govorimo o legalnih žurih z dovoljenji (oz. o težavni pridobitvi dovoljenja) in ne o kafičih v naseljih, ki delajo preko obratovalnega časa, ker v takih primerih se vsi strinjamo.

SaXsIm ::

No, saj je tale forum kar dober odraz realnega stanja pri nas. Polno zavistnih nergačev in nekaj razummevajočih ljudi.
Prireditve so in bojo, glede tega ne more nihče storiti nič. V Krškem smo letos obudili en projekt v starem mestnem jedru, zaprta ulica (za promet, vstopnine seveda ni bilo) , postavljen manjši oder, dnevno dogajanje za najmlajše, zvečer akustični koncert Tinkare Kovač in Vlada Kreslina. In kaj se je zgodilo? Dober obisk, uspešen projekt. Veliko ljudi (stanovalcev!) je prišlo do nas, nam čestitalo (!!!) ter pozvalo k večim takšnim projektom. Na policiji so imeli 3 prijave oz. klice, dva od gostincev iz drugega dela mesta, ki smo jim odžrli posel ter en bližnji sosed. Nikoli pač ne moreš ustreči vsem.

Po drugi strani, smo na enem drugem dogodku nedavno tega morali zagotoviti varovanje nekaj sto metrov oddaljene šole, in skleniti dodatno zavarovanje v primeru povzročitve škode. Je bil postavljen pogoj, pa smo ga izpolnili. Drugače bi ne dobili dovoljenja. Tisti, ki tu tarnate, pa se obrnite na svojega občinskega svetnika (če seveda ni bilo problem iti na volitve), ki bo z veseljem prenesel želje svojih volilcev na občinski svet. Če kljub temu za vas moteče prireditve pač še vedno bojo, pa pač bojo. Tudi to je čar demokracije.
Je pa dejstvo, da se nimate prebivalci centra Ljubljane kaj pritoževati. Prešernov trg in kongresni trg so bili v zadnjih prenovah zamišljeni kot prireditveni prostori, to bodo ostali in prav je tako. Če vam vaš spanec toliko pomeni, se lahko brez problema preselite na obrobje, ali celo ven iz mesta (bohnedaj). Pa baje je tudi Celovec fajn, se ne bo treba pritoževati nad nacijo.
SaXsIm

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Naši otroci so, ko so bili majhni, minimalno jokali. Smo jih poskušali potolažiti.

Zaradi naših živcev. Tudi zaradi živcev sosedov.
Otrok se v interesu JRM zaenkrat še ne prepoveduje.
Kakšen žur, shod ali podobno pa bi se lahko. V interesu JRM.
Pridi kak dan na našo ulico in nekaj časa poslušaj določena zijala, pa boš postal nestrpen še do frcovja.

PaX_MaN ::

Ja presel se če te motijo, ane.

strup121 ::

RockyS je izjavil:


Kako bi se razumel s sosedi, kateri bi ti na vrata poslali policijo? Prvič je opozorilo, pol ure kasneje je kazen.
To je čisto realna situacija, družina z dojenčkom v bloku, ura 2 zjutraj sredi tedna. Dojenček začne jokat, tolažba, cartanje, dojenje itd. ne zaleže. Vi pa dobite policijo na vrata, ker sosed nima niti najmanj razumevanja do takih situacij. Seveda vi dobite kazen za JRM (80-200€).
Opravičeno lahko dodamo, da se situacija ponovi vsakih nekaj dni.

Kaj storiti? Se preseliti? Plačevati kazni?

Mislim da lahko enačimo dojenčkov jok z javno prireditvijo.

hahaha ti pa si pravljičar, še najbolj pa s to kaznijo v razponu LoL

RockyS ::

A res?

8. člen ZJRM-1 (povzročanje hrupa):

"(1) Kdor na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne-vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 83,46 do 208,65 evra.


Vir: policija.si

amigo_no1 ::

strup121 ::

torej dojenček dobi kazen? glede na to da je v členu napisano "Kdor"?

RockyS ::

Kdo dobi kazen, če mladoletnik dela pizdarije?

amigo_no1 ::

Ti bi mu jo verjetno res dal -> staršu.
Edino če si res tako brihten in bi jo dal dojenčku ;((.

strup121 ::

hmm... na podlagi katere določbe bi pa kaznoval starša? Kaj pa če starša ni doma, pa za otroka skrbi varuška?

In ja rockys, kdo dobi kazen če OTROK dela pizdarije?

RockyS ::

Otrok IN starš dobita sodnika za prekrške in potem tisti določi kazen, katera je pisana na zakonitega skrbnika.

P.S.
In potem ti meni pravljičar?
Kaj pa če starša ni doma, pa za otroka skrbi varuška?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

francek1 ::

Velika večina prireditev ima omejen ropot po 22.00 uri na 70 dB. Problem je le v tem, kdo bo to meril.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

RockyS je izjavil:

Če temu ni tako, je kriva občina oz. služba, ki skrbi za te stvari v občini.

Ponavadi občina ponudi svojo službo (se plača) ali da ima organizator svojo, ampak ga lahko doleti kazen v primeru če ni vse OK.

Je pa zanimivo, da vsi ignorirate moj stavek o vaših otrocih, ki so prave živali glede nato, da ne jebejo ali je petek ali sreda, več dni zapored :D


Če temu ni tako je kriv _ORGANIZATOR_

Mehmed je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:


Čiščenje obsega samo prireditveni prostor, ne pa tudi vseh ostalih ulic kamor se pijani folk 'zliva', sam ti itak vse že veš.


Ne nujno. Ce je organizator kul, se da zmeniti tud za pranje poscane fasade v sirsi okolici. Je pa res, da se sam od sebe verjetno ne bo zganil, ga je treba kontaktirat.


Sam od sebe se ne bo nobenkrat zganil, ker to je nepotreben strošek.
Če ga kontaktiraš dobiš enak odgovor kakor od gostincev: Kar se dogaja izven pireditvenega območja ni naša skrb

w00tnes je izjavil:

Če otrok razgraja v sosednjem stanovanju je prav enako moteče, kot če sosed nabija muzko... v bistvu je glasba lahko manj nadležna, če se vrti podoben nabor izvajalcev, medtem ko otroci so zmeraj nadloga

Sicer osebno ne hodim na prireditve (nikoli nisem, vrjetno nikoli ne bom), ampak me ne motijo - tistih par dni, ko se ljudje veseljačijo pa že potrpim... enako kot potrpim pri razgrajanju otrok in podobnih stvareh :)


Potrpiš 1x na mesec. Vsak vikend - tako se pač ne gremo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

RockyS je izjavil:

Bolj zanimivo bo slišati mnenje pyr0beasta in digitalcka, seveda iz obeh pogledov, če so oni srečni starši, ali njihovi sosedje.


Kakor sem videl so dojenčki in mali otroci bolj spoštljivi do ostalih kakor pa povprečen najstnik.

Če ti prekipi pa še vedno lahko pokličeš kapslne ali socialno varstvo.
Ali pa se vsaj oglasiš pri sosedih in poveš kaj te tare.

Če to narediš na povprečni prireditvi ali v gostilni te mirno odjebejo. Seveda potem plavi povedo svoje in zadeva se umiri.


Poanta je v tem, da mene sosedov dojenček ne moti, tudi če bi me, mu ne bi šel na vrata da naj gre z malim v kamnolom in si tam dajeta duška, tako kot to vi predlagate.

I don't give a shit kaj te moti in kaj te ne. Če mi ti prideš ropotat pred bajto me boš začel motit, neglede na tvoje neobstoječe zavedanje da nisi sam na tem svetu in muzika ne gre iz zvočnikov direktno v tvoja ušesa.

In če se s tem ne strinjaš se odseli kakor je tvoja rešitev za vse.


Aja, še madžarska nas je prehitela po kvaliteti festivalov pa glejte kje so, da se o Hrvaški (tu ne mislim Zrč) in državah severneje od nas ne menimo.

To samo pomeni da so prireditve pri nas za en dr*k


Mešaš jabolke in hruške, jaz sem govoril o dogodkih, ki na sezono trajajo vsega skupaj 10-15 dni, ti pa zdaj k par dnevnim dogodkom mešaš celotno poletno sezono.

Nego kaj pa boš mešal če živiš tam ? A ti misliš da si s svojim dogodkom edini v tem letu ki kaj organizira ?

In zakaj ne organizirate vseh teh dogodkov hkrati če so tako super in oh in sploh.


In zakaj smo mladi krivi, če lokali prekoračujejo obratovalni čas? To je krivda tistih, ki so lepo plačani za te zadeve, ampak so v tem času na dopustu(ah...).

Krivi ste ker jih financirate in podpirate v njihovem kršenju.


Govorimo o dovoljenju za dogodek X, ki bi trajal od 14:00 do 04:00. Takih dogodkov bi v sezoni, ki traja cca 3 mesece bi bilo 10-15. Torej če vzameš 90 dni je to cca 13% dni(bolje rečeno noči).
Za taki dogodek se občini plača 20k€ (disconautica) za vsa dovoljenja + davek ki ga poberejo od gostinskih in namestitvenih storitev.


Če vzameš 90 dni in rečeš da je to 13% dni si lepo zmanipuliral.
V 90 dneh je cirka 13 vikendov. Kar pomeni da bo fešta _Vsak_ razpoložljiv vikend.

Koliko se plača občini mene BK. Sam od tega nima nič in sem samo v -.


Torej na kratko, turizmu smrdi denar :D
In potem bi se mi šli neki turizem, lepo vas prosim no...

...gre za nepotrebno obremenitev mesta Koper in njegovih prebivalcev...


Jaz razumem naše pravice in vse, ti dam prav, nikjer nisem temu ugovarjal. Ampak tukaj se ne gre zate, ampak za večino, ker smo v demokraciji. In če je v občinskem svetu večina ZA dogodek, se ti lahko samo pokriješ z vzglavnikom al pa si daš slušalke na glavo, lahko pa se tudi udeležiš dogodka.

Kako lepo ko svoje interese hočeš skriti pod interese 'demokracije', sploh ko se v občinskem svetu vrtijo lepi denarji.

FYI: tudi v demokraciji se ščiti pravice manjšin.


Je pa zanimivo, dda bi se odpovedali lastnemu otroku zato, ker bi vam nekaj mesecev kratil spanec.

Malenkost starejši tamal spi takrat ko je noč in ne povzroča težav.


In ja, ravno zato, ker se dosti udeležujem takih dogodkov bom jaz takrat dal na glavo slušalke in v miru dremal. Upam, da bodo taki dogodki še obstajali, da se jih bodo lahko udeleževali tudi moji otroci.

Ti jih kr podpiraj. Ni lepšega kakor videt svojga otroka kako nažgan prihamlja domov.


Vaši otroci pa se bodo zabavali kje? Nek procent v operi in cankarju, kaj pa preostali? Eni pač ne vidijo nič slabe v tem, da otrokom plačajo žur v tuji državi.

Na piknikih/morju/reki, ker nekako nismo ponosni na to da mulci ležijo v svojem kozlanju in sranju s poscanimi hlačami v nekem obcestnem jarku, kakor se razume kriterij za dobro fešto.


To vam hočem dopovedat, da vsak ima svoje meje oz. toleranco. Dojenček je nekaj življenskega in bi tolerirali vse, do žurov je nična toleranca zato ker pač... ker pač.

Dojenček se dere ker se drugače ne zna sporazumevati. Pa tudi to se ne vsi.
Vi pa lahko nehate ropotat, pa tega ne naredite četudi se vam kaj takega zapove.

Še vedno čakam da mi organizatorji omogočijo:

Financiranje noči v hotelu
Kritje potnih stroškov
Čiščenje ulice in okoliša na njihove stroške (Oz. povrnitev v predhodno stanje)
Zavarovanje objekta pred poškodbami
Zavarovanje vseh vozil pred poškodbami
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Jezus ste se razpisali. Pa naj malo razjasnim.

Gre se za dogodek ki traja en teden! Ne dan. Ne vikend. Ampak cel teden. Vsak dan koncerti. Sicer lahko laično izmerim kolk so glasni ampak... Pove dosti podatek da se stanovalcem v neposredni bližini dogodka tresejo okna. Mimogrede, najbljižje stanovanjske stavbe (hmm.. drugačnih itak ni v bližini) so oddaljene kakih 10m. Konča pa se galama tam nekje ob 5ih zjutraj.

Naj bo jasno da me podobni dogodki med vikendom sploh ne motijo. Naj se folk razdivja. No... do neke normalne ure (ne, do 5ih zjutraj ni normalna ura. Če se zadeva konča ob 2h, kar naj bi uradno se... bi bilo fajn da se folk razide do kakih 3h). Moti me zadeva med delavikom. Motijo me smeti ob 8h zjutraj na dvuriščih pa cestah. Motijo me poškodovani avtomobili ter ostala privatna posest (organizator itak ni kriv za karkoli se dogaja izven prireditvenega prostora). Motijo me zaprte ceste (v času prireditve stanovalcev ne spustijo do doma brez plačila vstopnine!)

Upala sem da obstaja kakšna fora s soglasji stanovalcev... pa očitno s tem ne bo nič. Pritožbe se pišejo kot po tekočem traku... a se ne upoštevajo ker imajo organizatorji 'lovke' na občini. Očitno nam drugega kot policija ne ostane. Najbolj glupo pri tem je pa to da imajo kake 500m stran organizatorji na voljo približno 3x večji prostor, ki je poleg tega še lepo ograjen tako da je hrup ki bi dosegal najbljižja stanovanja (kakih 200m stran) minimalen... poleg tega pa je zraven še parkirišč čez glavo (za razliko od trenutnega placa kjer parkirišč NI).
Life is as complicated as we make it...

oemdzi ::

RockyS je izjavil:

Sami penzionisti na tem forumu? Kaj zdaj če je par x na leto fešta do 5ih zjutraj?

Zato pa je slovenija v takem kurcu, nikjer se nič dogaja, še tisto kaj se je, in kaj je prinašalo velike vsote denarja občini so prepovedali zaradi t.i. penzionističnega turizma. Nismo mi niagarski slapovi ali ferski otoki, da bi se lahko taki turizem šli.


Nevem ampak meni najeda, da poslusam gasilsko veselico vse do 2 zjutraj in cetudi je 2km stran jih slisim kot da so na sosednjem dvoriscu, celo preglasijo film, ki ga gledam ...

Pa da se ne ustavim tukaj, naj se povem da me tudi cerkev moti z svojem zvonenju, zdaj ko smo tako razviti bi lahko vsak vernik kupil wireless zvoncek pa bi jim cingljalo znotraj njihovih stirih sten, ko bi zupnik pritisnil na gumb za zvonove.

In o kaksem kurcu ti to govoris ? Zagotovi nismo v taksen dreku zaradi pomankanja zabave, mogoce kvecjemu zaradi pomankanje le te celo opazis kaj se dogaja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

SaXsIm ::

Hja, če imate skorumpirano lokalno oblast, potem ne moreš nič, oziroma lahko poskušate s prijavami policiji oz prijavami ustreznim inšpekcijskim organom.
@Pyr0Beast
Noben organizator ti ne bo priskrbel tega kar želiš. Vendar, če boste dovolj vztrajni, lahko v prihodnje organizatorjem precej otežite pridobitev dovoljenja. Kličeš na policijo, prijavljaš. Pošiljaš pisma občinskemu svetu, županu, se srečaš z politiki. Če te tako zelo moti in se nič ne premakne, pošlji odprto pismo. Kot sem že omenil, je pri nas potrebno poskrbeti za očiščenje javnih površin (moraš podati pisno izjavo, se obesijo na to). Če pri vas ni tako... Ste krivi sami. Posavje ni najbolj razvita regija v Sloveniji, go figure.
Če si v neposredni bližini prizorišča, potem sploh ne bo problem. Vendar pazi, ker se znajo kakšna razbita okna ter risi na avtomobilih pojaviti tudi kakšen dan po prireditvi.

@Pithlit
Če ste v neposredni bližini prireditvenega prostora (kar 10m stran definitivno je), vam organizator mora omogočiti prehod. Sicer ne nujno za vozila, sploh če ima dovoljenje za zaprtje ceste, vendar za osnovni prehod zagotovo. Predlagam, da najprej prijazno kontaktiraš vodjo prireditve.

Vse prijavljene prireditve lahko najdete na tem naslovu. Tako boste tudi najlažje kontaktirali vodjo shoda v primeru nesporazumov. Sam kot vodja prireditev veliko hitreje in prijazneje reagiram, kadar me sosedje osebno kontaktirajo, kot pa kadar gre skozi policijo. Sicer se potrudim že v sami fazi postavitve prizorišča in obiščem najbližje sosede ter jim pustim svoj kontakt in jih povabim na prireditev, toda... Nismo vsi enaki.

Še zakon, ki obravnava javna zbiranja / prireditve.
SaXsIm

Pyr0Beast ::


Noben organizator ti ne bo priskrbel tega kar želiš. Vendar, če boste dovolj vztrajni, lahko v prihodnje organizatorjem precej otežite pridobitev dovoljenja. Kličeš na policijo, prijavljaš. Pošiljaš pisma občinskemu svetu, županu, se srečaš z politiki. Če te tako zelo moti in se nič ne premakne, pošlji odprto pismo. Kot sem že omenil, je pri nas potrebno poskrbeti za očiščenje javnih površin (moraš podati pisno izjavo, se obesijo na to). Če pri vas ni tako... Ste krivi sami. Posavje ni najbolj razvita regija v Sloveniji, go figure.
Če si v neposredni bližini prizorišča, potem sploh ne bo problem. Vendar pazi, ker se znajo kakšna razbita okna ter risi na avtomobilih pojaviti tudi kakšen dan po prireditvi.


Zasebnih površin ne bodo čistili, četudi jih folk pokozla. Pri nas je tako da se ti userje direkt pred vrata.

Kako je s 'zasebnimi' prireditvami in klicanjem policije ?
Prerezane gume in poviti brisalci
In par poizkusov vloma med samo prireditvijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pithlit ::

SaXsIm je izjavil:

Vse prijavljene prireditve lahko najdete na tem naslovu.

Zanimivo... prireditve sploh ni na tistem spisku. Nekako domnevam da obstajajo tudi drugi spiski. Recimo občinski.

SaXsIm je izjavil:

toda... Nismo vsi enaki.

Res je. Meni so kar s pajkom hotli avto odpeljat z JAVNEGA parkirišča ki so si ga prisvojili za namen prireditve (da lahko oni svoje škatle tam puščajo). Sem imela malo sreče da sem se ravno takrat odpravljala ven.

SaXsIm je izjavil:

Še zakon, ki obravnava javna zbiranja / prireditve.

Hvala.
Life is as complicated as we make it...

SaXsIm ::

Problem pri takšnih zadevah je v tem, da v kolikor nisi v neposredni bližini prireditvenega prostora, zelo težko dokazuješ korelacijo prireditve in povzročene škode.
Predlagam ti, da onemogočiš dostop do svoje posesti, vsaj v večini, in postaviš kakšen reflektor, ki deluje na senzor (če je ta možnost).
Če si v neposredni bližini prizorišča, in te nihče ni vprašal za soglasje, pa se prireditev dogaja tudi na tvojem zemljišču, se pritoži na upravno enoto. Če si samo v bližini, se obrni na predsednika krajevne skupnosti. Smo nedolgo tega zbirali soglasja celotne ulice, za soglasje krajevne.

Vedeti moraš, da so organizatorji oz. vodje prireditev ponavadi pod stresom, saj osebno odgovarjajo za potek in izvedbo prireditve, zato so (smo) največkrat neprespani, živčni in pozabljivi. Vseeno predlagam, da jih kontaktiraš, in če niso res hudo prepotentni, se boste zagotovo kaj dogovorili. V večini primerov se prireditve namreč zavaruje za odgovornost, in tako organizatorja (razen višje premije naslednjič) nastala škoda ne stane prav veliko.
SaXsIm

SaXsIm ::

Pithlit je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Vse prijavljene prireditve lahko najdete na tem naslovu.

Zanimivo... prireditve sploh ni na tistem spisku. Nekako domnevam da obstajajo tudi drugi spiski. Recimo občinski.

SaXsIm je izjavil:

toda... Nismo vsi enaki.

Res je. Meni so kar s pajkom hotli avto odpeljat z JAVNEGA parkirišča ki so si ga prisvojili za namen prireditve (da lahko oni svoje škatle tam puščajo). Sem imela malo sreče da sem se ravno takrat odpravljala ven.



Občina sama ne izdaja dovoljenja za prireditve, ker ni pristojna za to. Sicer je možno, da je prireditev že končana, glede na to da je že ponedeljek, in je zato ni več na seznamu. V vsakem primeru ima policija informacije o prireditvi, v kolikor je prijavljena (UE jih je namreč dolžna obvestiti).

Kar se tiče odvoza vozila s pajkom, v kolikor so imeli soglasje upravljavca/lastnika parkirišča (občina) za uporabo v namen prireditve, bi ti lahko na tvoje stroške odpeljali vozilo, ne glede na to, da je parkirišče drugače javno. Sam se sicer te prakse načeloma ne grem, kadar imam možnost ugotoviti lastnika vozila (ponavadi pokličem policijo, razložim situacijo in povem registrsko), vendar je včasih zadevo nemogoče rešiti drugače.
Je pa potrebno lokalno skupnost o prireditvi in o neuporabnosti javnega parkirišča obvestiti. Mi recimo damo listke za brisalce, vendar je to zgolj naša dobra volja, saj je prebivalce dolžna obvestiti krajevna skupnost (njo pa je dolžan obvestiti organizator, saj more dokazilo priložiti prijavi prireditve).
SaXsIm

Meizu ::

Uglavnem jest stojim za mnenjem uporabnika RockyS.

Ostali nergači, ki bi radi mir ipd. je pa tako. Al maste u kurcu okna, ali pa ste pač spet neki zategnjeni meščani. Tipično slovensko.

Nekdo je tam nekaj nabijal, da so prireditve tako glasne, da se u bloku ne morjo pogovarjat četudi so zaprta okna. Pajade. Jst sm bil enkrat na luni. Dvakrat.

Kultura je za človeka zelo pomembna in glasba in sproščanje blagodejno vpliva na posameznike. Na zabavah človek spusti stres, ki si ga je čez teden nabral v službi. Tistim, ki vam to ne paše - pa pejte u gore, kaj naj vam rečem. Je treba včasih kaj tudi potrpet.

Kar ne morem verjet, kako določeni osebki primitivno in sebično razmišljajo. Večina folka tukaj vidi le sebe ter svojo službo. Pa seveda, da majo toplo ritko. In potem so ravno oni tisti, ki so najbolj glasni o tem, zakaj tukaj ni napredka. Zamislite se malo.

Edit: Živim tik ob eni najbolj prometnih cest poleti, saj je ta cesta pomembna za turiste, ker se furajo na morje na hrvaško. Pa vidiš ljubljančane, celjane, kranjčane, avstrijce, nemce, pač bolj fine riti. Vsak svojo prikolico, ki itak ropota, da ne omenjam števila kamionov, šleperjev, ki polno naloženi kadecajo po cesti mimo moje hiše in to po razdrapani cesti, da ko zapeljejo čez strese celo hišo. Ko na tak način zapelje ponoči mimo cela kolona avtomobilov (kar je itak pogosto, ker se vozniki vedno radi zlepijo v cestne kolone) grem stavit mojo lastno glavo in življenje, da kar se hrupa tiče krepko motijo JRM. Lahko bi se pritožil, češ, da ne morem spat. Lahko bi jim nastavil par stvari na cesto, da jim malce potolčem avte. Na to pa nikoli ne pomislite ane? Ne, to vam je pač samoumevno.

Zadnje čase opažam tudi, da folk vedno bolj pogosto hodi ponoči na pot, ker je manj gužve. Mene to moti. A naj vam v sklopu krajevne skupnosti vasi v kateri živim, prepovemo prehod čez našo cesto ponoči, ker kratite moj in spanec mojih sovaščanov? Boste hodili na morje pač z avtobusi, vlaki in ostalimi prevoznimi sredstvi in to med 6. in 22. uro, da ne boste kratili mojega spanca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pithlit ::

SaXsIm je izjavil:

Sicer je možno, da je prireditev že končana, glede na to da je že ponedeljek, in je zato ni več na seznamu.

Ni končana. Mi je mal sumljivo zato ker se policisti na cca. 1 uro vozijo mimo pa ne ukrepajo. Tako da očitno je nekje stvar prijavljena. Je pa mogoče varianta ta da se stvar dogaja na 'ozemlju' občine, pa zato ni na tistem seznamu. Ali pa pač preprosto noben ni tega vpisal v seznam (je pa na seznamu nekaj drugih prireditev ki jih tam ne bi pričakovala (nastop čarovnika?!?)).

SaXsIm je izjavil:

Kar se tiče odvoza vozila s pajkom, v kolikor so imeli soglasje upravljavca/lastnika parkirišča (občina) za uporabo v namen prireditve, bi ti lahko na tvoje stroške odpeljali vozilo, ne glede na to, da je parkirišče drugače javno. Sam se sicer te prakse načeloma ne grem, kadar imam možnost ugotoviti lastnika vozila (ponavadi pokličem policijo, razložim situacijo in povem registrsko), vendar je včasih zadevo nemogoče rešiti drugače.
Je pa potrebno lokalno skupnost o prireditvi in o neuporabnosti javnega parkirišča obvestiti. Mi recimo damo listke za brisalce, vendar je to zgolj naša dobra volja, saj je prebivalce dolžna obvestiti krajevna skupnost (njo pa je dolžan obvestiti organizator, saj more dokazilo priložiti prijavi prireditve).

Ja sej. Ni mi problem umaknit avta. Sam naj mi kdo prej nekako pove. Ne pa da se zbudim in vidim kako mi avto na pajka nalagajo. Sicer pa _vsi_ vejo da je to moj avto (je dokaj unikaten, pa telefonska je gor), in vsi vejo da živim 5m stran. Nobenega ne bi prav nič stalo me obvestit o njihovi nameri.

U bistvu mi je butasto policiste klicat. Zato ker proti urejenemu dogodku nimam _nič_. In zato ker se lahko zgodi da se ta dogodek ukine zaradi par butlov ki nimajo mere (niti niso pripravljeni za kakršenkoli kompromis). Zanimivo je tudi to da smo zelo podobnega mnenja vsi okoliški stanovalci (ideja je dobra, pravzaprav odlična... samo izvedba je katastrofalna). Radi bi rešili na 'lepi način'... pa nam v dveh letih to še ni uspelo. Bo očitno treba malo 'zaropotat'.
Life is as complicated as we make it...

Pyr0Beast ::

>Kultura je za človeka zelo pomembna in glasba in sproščanje blagodejno vpliva na posameznike.
Does not seem like it

Ob tej uri je tle malce naprej spet party z Wub Wub Wub

Tell me kako hrup izdatno pozitivno vpliva na kvaliteto spanca.
Lahko mi pa tudi poveš tvoj naslov da ti pridem malce zaropotati.

>ivim tik ob eni najbolj prometnih cest poleti, saj je ta cesta pomembna za turiste, ker se furajo na morje na hrvaško. Pa vidiš ljubljančane, celjane, kranjčane, avstrijce, nemce, pač bolj fine riti. Vsak svojo prikolico, ki itak ropota, da ne omenjam števila kamionov, šleperjev, ki polno naloženi kadecajo po cesti mimo moje hiše in to po razdrapani cesti, da ko zapeljejo čez strese celo hišo. Ko na tak način zapelje ponoči mimo cela kolona avtomobilov (kar je itak pogosto, ker se vozniki vedno radi zlepijo v cestne kolone) grem stavit mojo lastno glavo in življenje, da kar se hrupa tiče krepko motijo JRM. Lahko bi se pritožil, češ, da ne morem spat. Lahko bi jim nastavil par stvari na cesto, da jim malce potolčem avte. Na to pa nikoli ne pomislite ane? Ne, to vam je pač samoumevno.

No.
Sedaj pa prištej temu še wub wub vsak vikend in cerkvene pizdarije navsezgodaj zjutraj, vsak dan v tednu.
Da se ne omenja dostave vsako jutro.

In ti misliš da imaš težko življenje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Meizu je izjavil:

Kar ne morem verjet, kako določeni osebki primitivno in sebično razmišljajo. Večina folka tukaj vidi le sebe ter svojo službo. Pa seveda, da majo toplo ritko. In potem so ravno oni tisti, ki so najbolj glasni o tem, zakaj tukaj ni napredka. Zamislite se malo.

Lahko si pa še enkrat prebereš kaj točno mene moti.
Life is as complicated as we make it...

SaXsIm ::

@PithlitHm, dopuščam možnost, da je v računalniškem sistemu kakšna napaka, ker tudi sam včeraj (v nedeljo torej) nisem našel podatka o pivu in cvetju. V tvojem primeru pa, če je bilo dogajanje še recimo do polnoči, in dovoljenje do polnoči, je še vedno čas razhoda, pa možno je da so malo potegnili.

Sem pa v bistvu presenečen in vesel, da podpirate dogodek, in ja, predlagam da "zaropotate," sploh če je dogodek resnično ok.
SaXsIm

Meizu ::

In ti misliš da imaš težko življenje.


Heh, da ne bo pomote, živim v krajih kjer rajanje do jutranjih ur (in to redno, ne samo do 2h) ni nikakor redek pojav. Pa me nikoli ne moti. Če pa še vedno po vseh teh letih doma uporabljate stara, napol gnila lesena okna, pol vam pa res ni pomoči. Tudi zavoljo vašega lastnega zdravja svetujem, da čimprej menjate stara okna z novimi, ki bodo poskrbela tudi za zvočno izolacijo in ne boš imel problem niti z zabavami več.

Edit: Kot študent živim čez teden v ljubljani ob dunajski cesti in nikakor ne misli, da je tam hrupneje. Namreč, prej obratno. Skozi ljubljano kadeca dokaj malo šleperjev, saj so največja skladišča bolj na obrobju ljubljane. Vsaj jaz osebno nisem videl dosti šleperjev. Pri nas, ker hodijo iz/v hrvaško jih je pa na tone. Ko zaradi razdrapane ceste še strese hišo dejansko tako močno, kot bi imel potres (več 10x na dan) me že resno začne skrbeti za varnost hiše, če že ne kaj drugega.

Ampak sem se na vse to navadil. Moja soba je z oknom obrnjena direkt v cesto, 5m stran in ko zaprem okno vsega hrupa niti slišat ni. Tudi zabave, ki so odvijajo nedaleč od mojega doma me še nikoli niso prebudile iz spanca. V LJ kjer imam najeto stanovanje se tudi dogaja dosti čez noč, pa me še nikoli nič ni prebudilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

Živim v kraju kjer je dovoljeno lokalom obratovati do 2h zjutraj
Samo da napišem tiste ki motijo:
Sosedje 1 20m away: Squatterji + bend - ropot _vsak_ dan do 10te ure, včasih še dlje
Sosedje 2 5m away: bend 2 - enako vsak dan
Sosedje 3 15m away: Neko društvo pevcev ali nekaj - 1x na mesec
Lokal 1: 30m away - vikendi ropot do 2h zjutraj in kasneje
Lokal 2: 30m away - ropot med tednom
Cerkev 1: 50m away - ropot zjutraj 6:45, občasno vsakih 15 minut, tudi ponoči
Cerkev 2: 500m away - ni kritična


>Če pa še vedno po vseh teh letih doma uporabljate stara, napol gnila lesena okna, pol vam pa res ni pomoči.
Kupi mi nova.
Hint: So nova, ne moreš nič če stene vibrirajo

>Moja soba je z oknom obrnjena direkt v cesto, 5m stran in ko zaprem okno vsega hrupa niti slišat ni.
Sam sem 'selil' spalnico že 3krat. Hrup pride čez zid.
Hint2: Mimo bajte gre ves tranzitni promet mesta (kar je pod 3.5 tone)
Zadeva ni nadležna dokler se ne najdejo pacienti s quadi, frčoti in razni podobnimi mentalnimi zadevami.

>Ampak sem se na vse to navadil.
Navajanje ni rešitev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Jah, kaj pa naj naredim, speljem cel promet stran od moje hiše? :) Saj drugega kot navaditi se na to ne preostane.

Medtem, ko se včasih da dosečt prepoved prireditve, se pod nobenim pogojem ne da dosečt prepoved prometa po cesti ;) Pa tule leži tudi moj point. Prireditve imajo svoje omejitve, medtem ko se narod na promet ne požvižga dosti in bi bile lahko ponoči celo noč komot celo zafilane komplet vse ceste. Pa ne bi mogli domačini kej dosti.

Še posebej tisti, ki živimo ob cesti je to zelo moteč dejavnik (kot si rekel so predvsem motoristi kar se hrupa tiče katastrofa) ampak se to smatra kot "hrupovna kolateralna škoda". Za prireditve pa cel kaos delat, čeprav so enkrat na teden, promet pa moram osebno poslušat 24/7. :)

Pyr0Beast ::

Promet tule načeloma ni tako 'siten' - stalen hrup se da nekako prežvečit, impulznega pa precej težko

Kolateralna škoda - problem je ker če sem jaz nezbran na šihtu in posledično zajebem - to plačam jaz, ne tisti ki mi je celo noč skakal po glavi.

In tudi krajšanje življenja zaradi stresa - kdo mi bo to povrnil ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Pyr0Beast je izjavil:

Promet tule načeloma ni tako 'siten' - stalen hrup se da nekako prežvečit, impulznega pa precej težko

Kolateralna škoda - problem je ker če sem jaz nezbran na šihtu in posledično zajebem - to plačam jaz, ne tisti ki mi je celo noč skakal po glavi.

In tudi krajšanje življenja zaradi stresa - kdo mi bo to povrnil ?


Ja sej, točno tako. Pričakujem pojasnilo cestnih podjetij, kako mislijo zagotoviti lagoden spanec. Ali bojo postavili zvočne pregrade ali nekaj - to naj oni ugotovijo. Ali pa naj poleti dovolijo uporabo ceste samo nam domačinom, pa nej grejo vsi turisti skupaj z letalom tja dol. Ne da morm jst zdej tle ponoči poslušat vsako sekundo kako avti kadecajo mimo.

šernk ::

sedaj se pa ne čudim da je na celi primorski mrtvilo. vsi žuri, ki so bili in so prinesli ogromno denarja so ukinjeni, bar ki je odprt dlje kot do 1 zjutraj je le še casino, denar se pa veselo nosi v italijo.

vem kako izgleda nočni nemir, ampak hudiča...pomislite malo na mladino, na svoje otroke, kaj naj bodo zaprti za računalnikom non stop?

dober primer je metalcamp v tolminu. 1 teden rohnenja iz konkretnega ozvočenja (ne tistih par zvočnikov na prešercu v LJ). vsak dan do 3 zjutraj, včasih tudi do 5 (zamuda kakšnega glavnega banda), zadevo so želeli preseliti v bovec pa se je celotna občina dvignila v zrak. skoraj ni občana, ki bi zamenjal 1 teden spanja za izgubo metalcampa, enostavno ima cela občina v enem tednu več dobička kot potem v celem letu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Meizu ::

saj pravim. Če je folku ok mestni hrup in mestni vrvež tudi ponoči, potem bojo ja potrpeli še prireditve ki jih je, kot smo že ugotovili, vedno manj. Že tako je kriza in nekateri organizatorji le stežka zberejo potrebna sredstva (krizo najbolj občutimo bendi, ki moramo ponekod igrati za kar precej manj denarja, kot smo prejšnja leta), da spravijo prireditev skozi, a se še vedno najde nestrpen folk, ki jim takšno početje ne odgovarja. Ljudje se moramo prilagajati vsemu, ne gre vedno posamezniku vse na roko.

Razumem, da gre nekaterim v nos barsko popivanje in razbijanje naokoli pozno v noč, ampak koncertov se pa ne bi smeli sramovati, pač pa bi morali biti ponosni na čimvečjo kulturno in prireditveno pestrost.

francek1 ::

No, na koncu, ko se pač zaradi nemoči nekemu osebku strga, se pa čudijo, da imajo avtomobili vseh obiskovalcev prerezane gume...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Meizu ::

Sočustvujem z ljudmi, ki bi radi ravno tisto noč dobili svoj počitek in mir, ampak takšno ravnanje je še vedno ne glede na vse izgovore in okoliščine skrajno primitivno in neodgovorno.

Mehmed ::

Pyr0Beast je izjavil:


Sam od sebe se ne bo nobenkrat zganil, ker to je nepotreben strošek.
Če ga kontaktiraš dobiš enak odgovor kakor od gostincev: Kar se dogaja izven pireditvenega območja ni naša skrb


Sej pravim, ce so normalni ni problema.
Ko je imel mobitel koncert na bavarcu pred leti je dosti folka slo scat v eno ulico par minut stran. Si je blok narocil ciscenje in izstavil racun mobitelu, ni bilo problema.
Verjamem pa da je jeba z manjsimi prireditelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Meizu ::

Saj po eni strani je logično. Organizator ne more odgovarjat za vsak folk, kaj bo počel izven koncertnega prizorišča. In logično je, da je potem izven prizorišča vsak posameznik odgovoren zase. Tu se gre bolj za dobro voljo organizatorja v upanju, da bojo naslednje leto imeli veliko toleranco s strani okolišnjih prebivalcev za naslednji žur.

Je pa lepo od organizatorja, če poskrbi vsaj za bližnjo okolico, kjer je res logično, da je nered tam najverjetneje ravno zaradi tiste prireditve. Za škodo na drugem koncu mesta pa dvomim, da bi bilokateri organizator hotel odgovarjati.

RockyS ::

Pyr0Beast je izjavil:

RockyS je izjavil:

Bolj zanimivo bo slišati mnenje pyr0beasta in digitalcka, seveda iz obeh pogledov, če so oni srečni starši, ali njihovi sosedje.


Kakor sem videl so dojenčki in mali otroci bolj spoštljivi do ostalih kakor pa povprečen najstnik.

Če ti prekipi pa še vedno lahko pokličeš kapslne ali socialno varstvo.
Ali pa se vsaj oglasiš pri sosedih in poveš kaj te tare.

Če to narediš na povprečni prireditvi ali v gostilni te mirno odjebejo. Seveda potem plavi povedo svoje in zadeva se umiri.


Poanta je v tem, da mene sosedov dojenček ne moti, tudi če bi me, mu ne bi šel na vrata da naj gre z malim v kamnolom in si tam dajeta duška, tako kot to vi predlagate.

I don't give a shit kaj te moti in kaj te ne. Če mi ti prideš ropotat pred bajto me boš začel motit, neglede na tvoje neobstoječe zavedanje da nisi sam na tem svetu in muzika ne gre iz zvočnikov direktno v tvoja ušesa.

In če se s tem ne strinjaš se odseli kakor je tvoja rešitev za vse.


Aja, še madžarska nas je prehitela po kvaliteti festivalov pa glejte kje so, da se o Hrvaški (tu ne mislim Zrč) in državah severneje od nas ne menimo.

To samo pomeni da so prireditve pri nas za en dr*k


Mešaš jabolke in hruške, jaz sem govoril o dogodkih, ki na sezono trajajo vsega skupaj 10-15 dni, ti pa zdaj k par dnevnim dogodkom mešaš celotno poletno sezono.

Nego kaj pa boš mešal če živiš tam ? A ti misliš da si s svojim dogodkom edini v tem letu ki kaj organizira ?

In zakaj ne organizirate vseh teh dogodkov hkrati če so tako super in oh in sploh.


In zakaj smo mladi krivi, če lokali prekoračujejo obratovalni čas? To je krivda tistih, ki so lepo plačani za te zadeve, ampak so v tem času na dopustu(ah...).

Krivi ste ker jih financirate in podpirate v njihovem kršenju.


Govorimo o dovoljenju za dogodek X, ki bi trajal od 14:00 do 04:00. Takih dogodkov bi v sezoni, ki traja cca 3 mesece bi bilo 10-15. Torej če vzameš 90 dni je to cca 13% dni(bolje rečeno noči).
Za taki dogodek se občini plača 20k€ (disconautica) za vsa dovoljenja + davek ki ga poberejo od gostinskih in namestitvenih storitev.


Če vzameš 90 dni in rečeš da je to 13% dni si lepo zmanipuliral.
V 90 dneh je cirka 13 vikendov. Kar pomeni da bo fešta _Vsak_ razpoložljiv vikend.

Koliko se plača občini mene BK. Sam od tega nima nič in sem samo v -.


Torej na kratko, turizmu smrdi denar :D
In potem bi se mi šli neki turizem, lepo vas prosim no...

...gre za nepotrebno obremenitev mesta Koper in njegovih prebivalcev...


Jaz razumem naše pravice in vse, ti dam prav, nikjer nisem temu ugovarjal. Ampak tukaj se ne gre zate, ampak za večino, ker smo v demokraciji. In če je v občinskem svetu večina ZA dogodek, se ti lahko samo pokriješ z vzglavnikom al pa si daš slušalke na glavo, lahko pa se tudi udeležiš dogodka.

Kako lepo ko svoje interese hočeš skriti pod interese 'demokracije', sploh ko se v občinskem svetu vrtijo lepi denarji.

FYI: tudi v demokraciji se ščiti pravice manjšin.


Je pa zanimivo, dda bi se odpovedali lastnemu otroku zato, ker bi vam nekaj mesecev kratil spanec.

Malenkost starejši tamal spi takrat ko je noč in ne povzroča težav.


In ja, ravno zato, ker se dosti udeležujem takih dogodkov bom jaz takrat dal na glavo slušalke in v miru dremal. Upam, da bodo taki dogodki še obstajali, da se jih bodo lahko udeleževali tudi moji otroci.

Ti jih kr podpiraj. Ni lepšega kakor videt svojga otroka kako nažgan prihamlja domov.


Vaši otroci pa se bodo zabavali kje? Nek procent v operi in cankarju, kaj pa preostali? Eni pač ne vidijo nič slabe v tem, da otrokom plačajo žur v tuji državi.

Na piknikih/morju/reki, ker nekako nismo ponosni na to da mulci ležijo v svojem kozlanju in sranju s poscanimi hlačami v nekem obcestnem jarku, kakor se razume kriterij za dobro fešto.


To vam hočem dopovedat, da vsak ima svoje meje oz. toleranco. Dojenček je nekaj življenskega in bi tolerirali vse, do žurov je nična toleranca zato ker pač... ker pač.

Dojenček se dere ker se drugače ne zna sporazumevati. Pa tudi to se ne vsi.
Vi pa lahko nehate ropotat, pa tega ne naredite četudi se vam kaj takega zapove.

Še vedno čakam da mi organizatorji omogočijo:

Financiranje noči v hotelu
Kritje potnih stroškov
Čiščenje ulice in okoliša na njihove stroške (Oz. povrnitev v predhodno stanje)
Zavarovanje objekta pred poškodbami
Zavarovanje vseh vozil pred poškodbami


1. Kaj ima spoštljivost veze s hrupom, ki ga obojni povzročajo?
2. Sej to ti pravim, mladina te moti, dojenčki ne, ker pač to toleriraš.
3. Prireditve so pri nam za en drek, ker organizatorji nekaj kvalitetnega zaradi takih kot si ti ne morejo organizirat.
4. Govorim o dogodkih ki trajajo recimo petek in soboto, mogoče tudi nedeljo, torej 15 dni je to cca 4-5 dogodkov na sezono, kateri res povzročijo prometni kaos, nepregledne množice itd..
Zame veselica s 500 obiskovalci in belim šotorom ni dogodek.
Zakaj se ne vsi naeenkrat? Zato, ker je potrebno nekaj zaslužit, plačat delavce, izvajalce, prireditev itd.
5. Beri zgoraj, 5 dogodkov na 90 dni je to cca 13% (ne da mi se v nulo računat)
6. Še enkrat, o kaki obremenitvi govorimo? Zraka? Asfaltnih/betonskih površin? Travnatih? Koper je takrat bil zapret za ves promet (izjema dostava, domačini, gasilci...), ob kopru pa itak gre obvoznica ki je zmeraj zabasana, tak da neke razlike ni bilo.
Prebivalcev, zmeraj so žrtve.
7. Naivnež, kam bi svojga otroka poslal na morje? Če pa je povsod razvrat, droge, pičke in alkohol, vsaj tak ti praviš, da je vsak dan, 90 dni sami party. Razen če na kak otok, kjer je samostan? Pikniki pri kolegih so najboljši, sploh če imajo bazen. Sosedom poveš, da imaš bday in da pride par prijateljev ter da bomo malo glasnejši. Klical policije pa ne bo nihče, ker vedo da če jim začne hiša goret bi jim še bencin gor vlivali namesto vode. Pač tak je ne, roka roko umije in v naseljih smo VSI razumevajoči, zato pa tudi ima celotno naselje 2x na leto skupni piknik, pa nikomu ništa. Tako delujejo prave skupnosti. Je pa nas cca 60-70 od dojenčka do invalida ter upokojencev (89 let).
In ja, kozla in ščije se samo v diskotekah in na ulicah, na pool partyih in ob rekah pa se ne, tam so vsi kulturni, tak kot so v termah ko nihče ne ščije v vodo, v bistvu pa... :D

RockyS ::

Pyr0Beast je izjavil:

RockyS je izjavil:

Če temu ni tako, je kriva občina oz. služba, ki skrbi za te stvari v občini.

Ponavadi občina ponudi svojo službo (se plača) ali da ima organizator svojo, ampak ga lahko doleti kazen v primeru če ni vse OK.

Je pa zanimivo, da vsi ignorirate moj stavek o vaših otrocih, ki so prave živali glede nato, da ne jebejo ali je petek ali sreda, več dni zapored :D


Če temu ni tako je kriv _ORGANIZATOR_

Mehmed je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:


Čiščenje obsega samo prireditveni prostor, ne pa tudi vseh ostalih ulic kamor se pijani folk 'zliva', sam ti itak vse že veš.


Ne nujno. Ce je organizator kul, se da zmeniti tud za pranje poscane fasade v sirsi okolici. Je pa res, da se sam od sebe verjetno ne bo zganil, ga je treba kontaktirat.


Sam od sebe se ne bo nobenkrat zganil, ker to je nepotreben strošek.
Če ga kontaktiraš dobiš enak odgovor kakor od gostincev: Kar se dogaja izven pireditvenega območja ni naša skrb

w00tnes je izjavil:

Če otrok razgraja v sosednjem stanovanju je prav enako moteče, kot če sosed nabija muzko... v bistvu je glasba lahko manj nadležna, če se vrti podoben nabor izvajalcev, medtem ko otroci so zmeraj nadloga

Sicer osebno ne hodim na prireditve (nikoli nisem, vrjetno nikoli ne bom), ampak me ne motijo - tistih par dni, ko se ljudje veseljačijo pa že potrpim... enako kot potrpim pri razgrajanju otrok in podobnih stvareh :)


Potrpiš 1x na mesec. Vsak vikend - tako se pač ne gremo.


Zakaj je slabo opravljeno delo javne službe (katero delo je plačal občini) krivda organizatorja? Ob manjših prireditvah imajo organizatorji "svoje" čistilne službe, ob večjih dogodkih je to prej izjema kot praksa.

Pyr0Beast ::

>1. Kaj ima spoštljivost veze s hrupom, ki ga obojni povzročajo?
Da če mulcu rečeš naj bo tih bo tih

>2. Sej to ti pravim, mladina te moti, dojenčki ne, ker pač to toleriraš.
Ne. Motenje dojenčkov ne obstaja, ne da ga toleriram. Sploh pri trenutni nataliteti je tega natanko 0.

>3. Prireditve so pri nam za en drek, ker organizatorji nekaj kvalitetnega zaradi takih kot si ti ne morejo organizirat.
Tell me, zakaj moje zahteve dejansko ne izboljšajo prireditve ?

>4. Govorim o dogodkih ki trajajo recimo petek in soboto, mogoče tudi nedeljo, torej 15 dni je to cca 4-5 dogodkov na sezono, kateri res povzročijo prometni kaos, nepregledne množice itd..
Zame veselica s 500 obiskovalci in belim šotorom ni dogodek.
4-5 takih dogodkov na sezono je polovica vseh vikendov.

>5. Beri zgoraj, 5 dogodkov na 90 dni je to cca 13% (ne da mi se v nulo računat)
A si videl kdaj kako fešto ob 12h opoldne v ponedeljek ali torek ? No ?

>6. Še enkrat, o kaki obremenitvi govorimo? Zraka? Asfaltnih/betonskih površin? Travnatih? Koper je takrat bil zapret za ves promet (izjema dostava, domačini, gasilci...), ob kopru pa itak gre obvoznica ki je zmeraj zabasana, tak da neke razlike ni bilo.
Prebivalcev, zmeraj so žrtve.
Zvočni.

>7. Naivnež, kam bi svojga otroka poslal na morje? Če pa je povsod razvrat, droge, pičke in alkohol, vsaj tak ti praviš, da je vsak dan, 90 dni sami party. Razen če na kak otok, kjer je samostan? Pikniki pri kolegih so najboljši, sploh če imajo bazen. Sosedom poveš, da imaš bday in da pride par prijateljev ter da bomo malo glasnejši. Klical policije pa ne bo nihče, ker vedo da če jim začne hiša goret bi jim še bencin gor vlivali namesto vode. Pač tak je ne, roka roko umije in v naseljih smo VSI razumevajoči, zato pa tudi ima celotno naselje 2x na leto skupni piknik, pa nikomu ništa. Tako delujejo prave skupnosti. Je pa nas cca 60-70 od dojenčka do invalida ter upokojencev (89 let).
In ja, kozla in ščije se samo v diskotekah in na ulicah, na pool partyih in ob rekah pa se ne, tam so vsi kulturni, tak kot so v termah ko nihče ne ščije v vodo, v bistvu pa... :D

Naivnež ? Večina folka ki ga pije nima keša za iti malce ven iz mesta. Če pa že, je pa to izključno skupinsko. Poleg tega jih bodo na poti domov kapslni lepo 'streznili' če so ga kaj preveč srali.

Zanimivo da se greš nekega sobivanja, roka-roko umije pa takih a po drugi tudi malenkost nebi sprejel argumentov nasprotne strani.

>Zakaj je slabo opravljeno delo javne službe (katero delo je plačal občini) krivda organizatorja? Ob manjših prireditvah imajo organizatorji "svoje" čistilne službe, ob večjih dogodkih je to prej izjema kot praksa.
Služba opravi kar ji je bilo naročeno in plačano. Kar ni - jih boli K
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaška veselica (potrebna dovoljenja)

Oddelek: Loža
235479 (4818) Phantomeye

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023506 (20237) BigWhale

Tečen sosed, kako pravno ukrepati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9821718 (16949) bluefish
»

Dostop do prebivališča in legitimacija varnostnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
579412 (7713) St235
»

Lisičenje v Stožicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13221310 (17713) Gregor P

Več podobnih tem