» »

Pravila (pravna) za prireditve na prostem?

Pravila (pravna) za prireditve na prostem?

1 2
3
4

Mipe ::

Naloga organizatorja je, da zagotoviti, da bo pospravljeno. Če samo plača koga drugega, s tem še ne preloži odgovornosti. Mora pritiskat na izvajalca ali pa sam pospravit.

Pyr0Beast ::

I agree
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ziga Dolhar ::

RockyS je izjavil:

Otrok IN starš dobita sodnika za prekrške in potem tisti določi kazen, katera je pisana na zakonitega skrbnika.

P.S.
In potem ti meni pravljičar?
Kaj pa če starša ni doma, pa za otroka skrbi varuška?


Zdej ga pa biksaš.

Mladoletnik je odgovoren le, če je dopolnil 14 let. Denarna kazen se mu lahko izreče le izjemoma [mdr. če ima premoženje za plačilo], in zgolj če je dopolnil 16 let. Sicer ukor ali drug ukrep.

Za dejanja, ki jih stori froc, starši niso kaznovani.
https://dolhar.si/

St235 ::

So pa odškodninsko odgovorni, ampak tega večina ljudi tukaj ne razume oziroma ne loči kot se je pokazalo v številnih temah (ne leti nate Žiga). Čeprav ste že od posta SaXsIm v začetku teme, popolnoma offtopic bi dodal še eno obvezo, ki jo takšne prireditve potegnejo sabo:

In sicer bo zadevo treba prijavit in plačat tudi SAZAS v kolikor se bo predvajalo glasbo.

Meizu ::

No eko, sazas je pa pač še ena od številnih neumnosti v spisku, ki jo bo treba prej al slej eliminirat, razen če se prestrukturirajo in začnejo deliti avtorske prispevke vsem bendom enakovredno, kot se tudi zagre. Znesek ki ga bend dobi bi moral biti različen le po številu predvajanj. Ne da razna siddharta dobi izplačan denar od tega in ostali estradasti bendi, ostali avtorji pa dobijo res bore malo oz. nič. Pa se ravno tako prijavi vse te komade na formular, ki ga pošlje sazas organizatorju.

strup121 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

RockyS je izjavil:

Otrok IN starš dobita sodnika za prekrške in potem tisti določi kazen, katera je pisana na zakonitega skrbnika.

P.S.
In potem ti meni pravljičar?
Kaj pa če starša ni doma, pa za otroka skrbi varuška?


Zdej ga pa biksaš.

Mladoletnik je odgovoren le, če je dopolnil 14 let. Denarna kazen se mu lahko izreče le izjemoma [mdr. če ima premoženje za plačilo], in zgolj če je dopolnil 16 let. Sicer ukor ali drug ukrep.

Za dejanja, ki jih stori froc, starši niso kaznovani.


pa sej sem že rekel. Pravljičar. Ob bi kar vse kaznoval, čeprav ne ve po čem in kako.

Meizu ::

Saj ne. Jst njega razumem iz stališča da se nekatere vrste hrupa tolerira, medtem ko nekaterega ne.

Kot sem že navedel, tudi sam ne podpiram podivjanih barskih fešt, ampak urejene kulturne in glasbene prireditve bi pa moral vsak stolerirat. Saj gre vendar za kulturo in umetnost. Premalo ljudi danes to ceni. Pa saj je po svoje razumljivo saj živimo v materialističnem svetu.

Pyr0Beast ::

Mene prireditev "per-se" ne moti. Zaradi mene je lahko 24/7
Sam da sem izven vplivnega območja oz. da name nima vpliva in lahko še vedno neovirano počnem, kar želim, brez da bi me skrbelo ali mi bodo tokrat stolkli avto ali razbili šipo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Saj ne. Jst njega razumem iz stališča da se nekatere vrste hrupa tolerira, medtem ko nekaterega ne.

Kot sem že navedel, tudi sam ne podpiram podivjanih barskih fešt, ampak urejene kulturne in glasbene prireditve bi pa moral vsak stolerirat. Saj gre vendar za kulturo in umetnost. Premalo ljudi danes to ceni. Pa saj je po svoje razumljivo saj živimo v materialističnem svetu.


Mene ne motijo ne niti kulturne prireditve niti te-jedno-te-isto žuri, dokler se ne dogajajo v naseljih. Naselje je pač namenjeno bivanju.

Mipe ::

Saj pravim, da naj jih prirerajo v kamnolomih!

Gandalfar ::

Ocitno je resitev, da se prepove bivanje v centru mesta?

Mipe ::

Samo če bodo odkupili stanovanja po tržni ceni.

Pyr0Beast ::

Gandalfar je izjavil:

Ocitno je resitev, da se prepove bivanje v centru mesta?


Jst sm čist heppi če se mi ponudi nadomestn plac za čas trajanja prireditve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Mipe je izjavil:

Samo če bodo odkupili stanovanja po tržni ceni.


Ocitno je ta cisto nizka, ce nocete tam zivet [8-)]

Meizu ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Saj ne. Jst njega razumem iz stališča da se nekatere vrste hrupa tolerira, medtem ko nekaterega ne.

Kot sem že navedel, tudi sam ne podpiram podivjanih barskih fešt, ampak urejene kulturne in glasbene prireditve bi pa moral vsak stolerirat. Saj gre vendar za kulturo in umetnost. Premalo ljudi danes to ceni. Pa saj je po svoje razumljivo saj živimo v materialističnem svetu.


Mene ne motijo ne niti kulturne prireditve niti te-jedno-te-isto žuri, dokler se ne dogajajo v naseljih. Naselje je pač namenjeno bivanju.


Sej imaš ogromno spalnih naselij, kjer je res mir in tišina in takšnih lokacij je okrog LJ ogromno. Zjutraj se sam zapelješ v mesto oddelaš in greš nazaj, pa še lep podeželski zrak te čaka.

Če se pa nočeš preselit - hja potem si se pa verjetno že od začetka strinjal, da boš deloval within the citys heart beat. :)

Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

Še vedno si želim odgovor - zakaj se morajo vsi žuri dogajati v centru mesta

>Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...
S povečano uporabo vseh vrst in tipov 'zdravil'
In zmanjšano življensko dobo

Gandalfar je izjavil:

Mipe je izjavil:

Samo če bodo odkupili stanovanja po tržni ceni.


Ocitno je ta cisto nizka, ce nocete tam zivet 8-)


Zunanji dejavniki zbijajo standard. Ni naša krivda.

Včasih je bilo drugače ker si ni mogel vsak s privoščit ozvočenja.
Sedaj pa vsak dripec s 200€ lahko ropota.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ja, res je, ampak to je pač življenjski slog mesta, ki pač nikoli ne spi :)

Jst verjamem, da enim resnično ne ugaja živet tam zraven. Pa vendar lahko tisto stanovanje prodaš/daš v najem, ter se preseliš nekam na rob ljubljane, saj tam so dobra stanovanja (v najem sicer) napram centru praktično zastojn.

Ne vem, kako naj vas potolažim, ampak tako je :P

Jst kot študent ravno zaradi tega nisem iskal stanovanja nekje totalno blizu metelkove ali centra, ker vem da se tam rado žurira nonstop. Sem si pa izbral stanovanje bolj ob robu ljubljane in sem dobil svoj mir :) Včasih je treba delat kompromise, ravno tako, kot so se nekateri zaradi službe prisiljeni selit naokoli.

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Sej imaš ogromno spalnih naselij, kjer je res mir in tišina in takšnih lokacij je okrog LJ ogromno. Zjutraj se sam zapelješ v mesto oddelaš in greš nazaj, pa še lep podeželski zrak te čaka.


V enem takem živim, vsaj dokler niso odprli beznice streljaj stran je bilo tako.

Meizu ::

Ja sam tole bi lahko komot rešili s krajevno skupnostjo, razen če tudi njim paše takšen šunder.

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...


Enkrat sem tam tusristično nekaj časa prebil na Times Squaru, pa nisem imel s spanjem prav nobenih problemov.

Pyr0Beast ::

There is nowhere to go. Annoying ppl will allways follow you.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

w00tnes ::

Pyr0Beast je izjavil:

Še vedno si želim odgovor - zakaj se morajo vsi žuri dogajati v centru mesta

>Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...
S povečano uporabo vseh vrst in tipov 'zdravil'
In zmanjšano življensko dobo



No no - Življenska doba NY 80.6 let, vir 2

"Life expectancy at birth in the city has increased nearly three years since 2000; the latest figure is more than two years higher than the most recently reported national rate, 78.2 years."

Kolk mamo mi s svojim mirom, svežim zrakom ipd.? 79.4 v povprečju? :))

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Ja sam tole bi lahko komot rešili s krajevno skupnostjo, razen če tudi njim paše takšen šunder.


To bomo še poizkusili. Klicanje policije ima omejen učinek (za tisti dan), na omejitev hrupa po 22. uri pa se prav tako požvižgajo. Sedaj se stanovalci dogovarjamo z odvetnikom, ki nam bo razložil kako in kaj.

Meizu ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...


Enkrat sem tam tusristično nekaj časa prebil na Times Squaru, pa nisem imel s spanjem prav nobenih problemov.


Vidiš, nekaj se pa vendarle da ukrenit, mogoče poskrbet za dobro zvočno izolacijo stanovanja, pa je... Je res da je neka investicija, kateri bi se dalo z zmanjšanjem hrupa izogniti, ampak če te zunanji hrup res tako moti, boš dobri zvočni izolaciji izredno hvaležen.

driver_x ::

Tako je Meizu, imaš prav. Tam je bilo precej dobro poskrbljeno za zvočno izolacijo, le da so za to poskrbeli tisti, ki hrup proizvajajo. Klubov in ostalega je tam precej, a iz nobenega nisem slišal ničesar.

Meizu ::

w00tnes je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Še vedno si želim odgovor - zakaj se morajo vsi žuri dogajati v centru mesta

>Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...
S povečano uporabo vseh vrst in tipov 'zdravil'
In zmanjšano življensko dobo



No no - Življenska doba NY 80.6 let, vir 2

"Life expectancy at birth in the city has increased nearly three years since 2000; the latest figure is more than two years higher than the most recently reported national rate, 78.2 years."

Kolk mamo mi s svojim mirom, svežim zrakom ipd.? 79.4 v povprečju? :))



A tukaj potem ne upoštevajo Brooklynsa ter Queensa, kjer povprečno vsak dan nekoga poknejo? :)

Edit: Je pa res da je tam povp. življ. doba IMO tako visoka ravno zato, ker je razen zgoraj navedenih četrti življenjski standard dokaj visok (pač new york je leglo podjetnikov) in si zato lahko privoščijo kvalitetno privatno zdravstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

w00tnes je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Še vedno si želim odgovor - zakaj se morajo vsi žuri dogajati v centru mesta

>Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...
S povečano uporabo vseh vrst in tipov 'zdravil'
In zmanjšano življensko dobo



No no - Življenska doba NY 80.6 let, vir 2

"Life expectancy at birth in the city has increased nearly three years since 2000; the latest figure is more than two years higher than the most recently reported national rate, 78.2 years."

Kolk mamo mi s svojim mirom, svežim zrakom ipd.? 79.4 v povprečju? :))


Vključujoč 2 splošne vojne, par državljanskih, leta socializma/komunizma in masovnih pobojev/izgonov ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

driver_x je izjavil:

Tako je Meizu, imaš prav. Tam je bilo precej dobro poskrbljeno za zvočno izolacijo, le da so za to poskrbeli tisti, ki hrup proizvajajo. Klubov in ostalega je tam precej, a iz nobenega nisem slišal ničesar.


No eko, če bi v zakonodaji pri odprtju bara/kluba navajalo tudi pogoj, da mora biti v zgoščenem naselju v lokalu obvezno nameščena zvočna izolacija bi bil volk sit in koza cela. Pol bi blo pa treba poskrbet sam še za določene "pijane budale" ki enostavno čutijo potrebo, da stopijo pred lokal in se derejo kot kakšna podivjana divjad.

driver_x ::

V zakonodaji jasno piše, kakšen je lahko hrup ob določenih urah.

Meizu ::

Da, ampak nikjer ne določa, da mora vsak prostor v katerem se hrup izvaja imet zvočno izolacijo. Bi pomagalo. Ali pa bi jim vlilo le še dodatno samozavest, češ, sej zdej nas pa res ne slišijo :)

Pyr0Beast ::

Ponavadi je muzika v diskačih vedno do kraja - na meji bolečine
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ponavadi je muzika v diskačih vedno do kraja - na meji bolečine


Url?

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Da, ampak nikjer ne določa, da mora vsak prostor v katerem se hrup izvaja imet zvočno izolacijo. Bi pomagalo. Ali pa bi jim vlilo le še dodatno samozavest, češ, sej zdej nas pa res ne slišijo :)


Ne, piše samo, kakšen hrup lahko pride ven. Da do prekoračitve ne pride, pa smo dolžni poskrbeti lastniki sami. Bodisi tako, da hrupa ne proizvajamo, če pa je to naša dejavnost, pa s primerno zvočno izolacijo. A je to tako težko za razumeti?

Meizu ::

Ma sej se takoj vidi, keri placi so narejeni kot se zagre in keri so uštimani tja na horuk. Kvalitetno zgrajeni prostori ven navkljub veliki jakosti zvoka znotraj ven spusti res zelo malo, večinoma nizke frekvence ki imajo večjo prebojno moč skozi trdne materiale, pa še to ne dosti. Ko si v stanovanju, tudi če si zraven, ne slišiš nič.

Določeni placi, ki pa so skupaj zbiti iz parih desk ter nekaj cvekov, pa logično da ne neprimerno zadržujejo zvok.

Jest to vse razumem, saj nisem niti lastnik lokala, ampak se strinjam ja, za takšne prostore je treba poskrbet z zvočno izolacijo. Saj že v enem petem postu taisto stvar povdarjam. :)

driver_x ::

Gandalfar je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ponavadi je muzika v diskačih vedno do kraja - na meji bolečine


Url?


Pojdi enkrat v kak disko. Še posebej so pred leti z jakostjo predvajali na rockerskih koncertih v Izoli. Sedaj že nekaj let nisem bil, tako da stanja ne poznam, takrat pa je bila jakost taka, da se glasbe sploh ni več zaznavalo.

Meizu je izjavil:

Jest to vse razumem, saj nisem niti lastnik lokala, ampak se strinjam ja, za takšne prostore je treba poskrbet z zvočno izolacijo. Saj že v enem petem postu taisto stvar povdarjam. :)


Me veseli, da se strinjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Meizu ::

Pojdi enkrat v kak disko. Še posebej so pred leti z jakostjo predvajali na rockerskih koncertih v Izoli. Sedaj že nekaj let nisem bil, tako da stanja ne poznam, takrat pa je bila jakost taka, da se glasbe sploh ni več zaznavalo.


To je itak večni problem folka, ker jim je bolj važno da buta, kot da se sploh kaj razbere med vsem tem truščem. Takim ljudem rečemo pač enostavno - audio amaterji. :)

driver_x ::

Sicer nisem tako reden obiskovalec diskotek, da bi bilo moje mnenje merodajno, ampak kadar sem pa bil, je bilo pa dosti folka tako zadetega, da vprašanje če so sploh vedeli, da poslušajo glasbo.

Gandalfar ::

Kadar sem bil jaz ni bilo prevec na glas.

Meizu ::

Odvisno kje zdej na Metelkovi v Channel Zero so dobili (no že nekaj časa nazaj) novo ozvočenje in kar se subov tiče je totalen overkil za tam notri. Itak vrtijo ful pogosto noter dubstep in enkrat je kolega stal ob strani odra (blizu suba) in je tak bas pribilo skozi, da mu je, ko si je zvijal tobak v rizlo, tobak dobesedno odpihnilo iz rizle, kot da bi zapihal res močen veter. Presneto močne te stvari, komot bi bile lahko tretjin švohnejše se sploh poznalo ne bi :)

Pyr0Beast ::

Na komot bi lahka meli slušalke.

Sam point tistega je da si mahnjen ko mina
In ker se ne moreš pogovarjat in se moraš dret je poraba pijače povečana
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mipe ::

In se čudimo, kako da je mladina vse bolj gluha.

SaXsIm ::

In starci vse bolj zadrti.

_NIHČE_ ne more obratovat lokala / prireditve, kjer se okolje obremenjuje s hrupom, brez dovoljenja. Se pravi, da imajo ljudje dovoljenja. Pokličite inšpekcijske službe ministrstva za kmetijstvo in okolje, pa naj opravijo meritve. Seveda vas naj opomnim, da v primeru, da bodo rezultati znotraj dovoljenih meja, meritve plačate sami.
SaXsIm

Mipe ::

Itak da med inšpekcijo glasbo malo navijejo navzdol. Svojčas sem bil v lokalu, ki je bil praviloma preglasen, en dan pa je bil skoraj tiho. Kmalu sem videl razlog: inšpektorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Pyr0Beast ::

SaXsIm je izjavil:

In starci vse bolj zadrti.

_NIHČE_ ne more obratovat lokala / prireditve, kjer se okolje obremenjuje s hrupom, brez dovoljenja. Se pravi, da imajo ljudje dovoljenja. Pokličite inšpekcijske službe ministrstva za kmetijstvo in okolje, pa naj opravijo meritve. Seveda vas naj opomnim, da v primeru, da bodo rezultati znotraj dovoljenih meja, meritve plačate sami.


Za obratovalno dovoljenje ne rabijo soglasij.

Mipe je izjavil:

Itak da med inšpekcijo glasbo malo navijejo navzdol. Svojčas sem bil v lokalu, ki je bil praviloma preglasen, en dan pa je bil skoraj tiho. Kmalu sem videl razlog: inšpektorja.


VIP - utišali so tisti moment ko sem poklical kapse (rok 2h minut)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Morda malo off-topic. Med letošnjim dopustom me je presenetil party boat iz Novalje, ki se ga sliši tudi iz oddaljenosti 10km. Glede na to, da hodim na dopust na izjemno miren del obale kjer se šteje obiskovalce na prste obeh rok, je bil to kar velik šok. Zadeve butajo (ko so angleži in drugi skupinski obiski v Zrčah sta vsaj dve takšni ladiji) kar lepo in resno kratijo mir. Pritožili so se predvsem lastniki turističnih kapacitet vzdolž obale (Novalja - Lun) in zgleda da je malo zaleglo. Sem pa med tem v glavi že začel konstruiranje DIY torpeda!

M-XXXX ::

Med letošnjim dopustom me je presenetil party boat iz Novalje, ki se ga sliši tudi iz oddaljenosti 10km.

Dajte še malo bolj pretiravat no...

Mipe ::

Na morju ni ničesar, kar bi dušilo hrup. Razen razdalje.

driver_x ::

10 km na morju ni nič takega. Pri nas se čisto lepo sliši terasni bend iz drugega konca zaliva, pa je razdalja tam nekje. Tuc-tuc-te-jedno-te-isto ladja pa je verjetno še precej glasnejša.

Pyr0Beast ::

M-XXXX je izjavil:

Med letošnjim dopustom me je presenetil party boat iz Novalje, ki se ga sliši tudi iz oddaljenosti 10km.

Dajte še malo bolj pretiravat no...


Slišiš reaktivca nad seboj ? Yes, no ?

>The cruising altitude of a normal commercial jet airplane today is around 12000 m

Zakaj misliš da so poleti nad večjimi mesti konkretno regulirani ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Slišiš reaktivca nad seboj ? Yes, no ?

>The cruising altitude of a normal commercial jet airplane today is around 12000 m

Zakaj misliš da so poleti nad večjimi mesti konkretno regulirani ?

Razlika je le nekaj velikostnih RAZREDOV...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaška veselica (potrebna dovoljenja)

Oddelek: Loža
235479 (4818) Phantomeye

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023510 (20241) BigWhale

Tečen sosed, kako pravno ukrepati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9821734 (16965) bluefish
»

Dostop do prebivališča in legitimacija varnostnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
579416 (7717) St235
»

Lisičenje v Stožicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13221330 (17733) Gregor P

Več podobnih tem