» »

Pravila (pravna) za prireditve na prostem?

Pravila (pravna) za prireditve na prostem?

1 2 3
4
»

Pyr0Beast ::

20db, not a lot really.
In kub versus kub/2

Meizu je izjavil:

Ma sej se takoj vidi, keri placi so narejeni kot se zagre in keri so uštimani tja na horuk. Kvalitetno zgrajeni prostori ven navkljub veliki jakosti zvoka znotraj ven spusti res zelo malo, večinoma nizke frekvence ki imajo večjo prebojno moč skozi trdne materiale, pa še to ne dosti. Ko si v stanovanju, tudi če si zraven, ne slišiš nič.

Določeni placi, ki pa so skupaj zbiti iz parih desk ter nekaj cvekov, pa logično da ne neprimerno zadržujejo zvok.

Jest to vse razumem, saj nisem niti lastnik lokala, ampak se strinjam ja, za takšne prostore je treba poskrbet z zvočno izolacijo. Saj že v enem petem postu taisto stvar povdarjam. :)


Če sam znižajo glasnost izolacije sploh rabijo ne :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Problem je v tem ker se zvok nad morjem obnaša precej drugače kot pa npr. nad kopnim. Da ne govorimo o vetru, ki seveda v večini dni, ko sem tam, piha z morja. Slišijo se pa tako ali tako samo basi. Težko je verjet, a se zadeva resnično (pre)dobro sliši. Ladijo pa komaj, da jo vidiš na obzorju. Sej sem zadevo potem videl v Novalji (zraven marin pumpe) in ima pač gor neke 2m visoke zvočnike, ki so očitno čisto dovolj glasni za kaljenje miru na nekaj kilometrih obale.

Pyr0Beast ::

Zadeva je na odprtem in ne pod palubo.
+ tak hrup je potem direkcioniran
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RockyS ::

Pyr0Beast je izjavil:

Še vedno si želim odgovor - zakaj se morajo vsi žuri dogajati v centru mesta

>Newyorčanom se potemtakem lahko kar sfuzla, glede na to, da tisto mesto izgleda enako nabito ob 5 zjutraj, opoldne, ter polnoči... Kako pa tam shajajo...
S povečano uporabo vseh vrst in tipov 'zdravil'
In zmanjšano življensko dobo

Gandalfar je izjavil:

Mipe je izjavil:

Samo če bodo odkupili stanovanja po tržni ceni.


Ocitno je ta cisto nizka, ce nocete tam zivet 8-)


Zunanji dejavniki zbijajo standard. Ni naša krivda.

Včasih je bilo drugače ker si ni mogel vsak s privoščit ozvočenja.
Sedaj pa vsak dripec s 200€ lahko ropota.


Saj se ne, Lucija ni center Portoroža ;)

>1. Kaj ima spoštljivost veze s hrupom, ki ga obojni povzročajo?
Da če mulcu rečeš naj bo tih bo tih


Eja? Dojenčku ti rečeš naj bo tih in on je tih? Daj posnemi se da probam. Plačam pivo.

Tell me, zakaj moje zahteve dejansko ne izboljšajo prireditve ?
Recimo tak, da mora bit ob 22:00 tišina? Da ob 01:00 ne morejo nastopati umek,kanzyani, reaky itd?

Zvočna onesnaženost
Svetlobna te ne skrbi? Glede nato, da je LJ kot Las Vegas? Hja, verjetno si na "senčni" strani in te to ne moti, za ostale pa te boli kita, glavno da je tvoja rit sit(n)a.

Naivnež ? Večina folka ki ga pije nima keša za iti malce ven iz mesta. Če pa že, je pa to izključno skupinsko. Poleg tega jih bodo na poti domov kapslni lepo 'streznili' če so ga kaj preveč srali.

Zanimivo da se greš nekega sobivanja, roka-roko umije pa takih a po drugi tudi malenkost nebi sprejel argumentov nasprotne strani.


Kak zdaj, prej si govoril o tem, da se folk preseljuje iz slovenske obale zaradi mladine, zdaj pa praviš da itak nimajo denarja za morje. Kaj naj gre 20letnik sam na morje pa si na klopci pir odpre? To je tak, kot da greš sam fuzbal igrat.
Argumenti druge (tvoje) strani pa so kaj, povej mi ti kakšni so tvoji pogoji, da lahko jaz kot organizator v tvojem mestu izpeljem prireditev z elektronsko glasbo, ki je namenjena generaciji od 18-28 let.

Gandalfar kako naj Pyr0 poda URL do tega, da je glasba zmeraj na 100%, če pa on ne zahaja v klube oz. take evente, pač on se ravna po načelu "baba čula, baba rekla".

Žiga glede kazni, to se je kaj spremenilo? Namreč ko sem bil sam star 16 let sta lepo starša (kasneje jaz, iz študentskega dela) poravnala kazen (cca 50k SIT) je pa se šlo za JRM + še nekaj... ne vem kaj točno sem bil kriv.

Bomo videli, če bomo zdaj prišli do kake pametne rešitve, ko bomo videli pogoje "penzionistov".

erunno ::

RockyS je izjavil:


Eja? Dojenčku ti rečeš naj bo tih in on je tih? Daj posnemi se da probam. Plačam pivo.


Chalenge Accepted.
Dej mi tri dni. Tretji dan bo že nehal cmeriti čim mu bom tko rekel. Imam preverjen recept mojih staršev :D

Meizu ::

glavo v školjko in gasa čoperja :))

St235 ::

Rocky: Žiga glede kazni, to se je kaj spremenilo? Namreč ko sem bil sam star 16 let sta lepo starša (kasneje jaz, iz študentskega dela) poravnala kazen (cca 50k SIT) je pa se šlo za JRM + še nekaj... ne vem kaj točno sem bil kriv.



Žiga: Mladoletnik je odgovoren le, če je dopolnil 14 let. Denarna kazen se mu lahko izreče le izjemoma [mdr. če ima premoženje za plačilo], in zgolj če je dopolnil 16 let. Sicer ukor ali drug ukrep.


hmmm, le zakaj je žiga izpostavil, da je denarna kazen možna pri 16 letniku...

St235 ::

Drugače pa imaš tukaj cel elaborat na to temo:

http://www.scribd.com/doc/78976246/2/KA...

72. člen
(1) Mladoletniku, ki je bil ob storitvi kaznivega dejanja že star štirinajst let, pa še ni bil star šestnajst let (mlajši mladoletnik), se smejo izreči le vzgojni ukrepi.
(2) Mladoletniku, ki je bil ob storitvi kaznivega dejanja že star šestnajst let, pa še ni bil star osemnajst let (starejši mladoletnik), se smejo izreči vzgojni ukrepi pod pogoji, določenimi v tem zakoniku.
(3) Kazensko odgovornemu starejšemu mladoletniku se sme izjemoma izreči tudi denarnakazen ali mladoletniški zapor, ob teh kaznih pa kot stranski kazni tudi prepoved vožnjemotornega vozila ali izgon tujca iz države.(4) Mladoletnim storilcem kaznivih dejanj se lahko izrečejo tudi varnostni ukrepi, razen prepovedi opravljanja poklica, če jim je izrečen vzgojni ukrep, denarna kazen alimladoletniški zapor

šernk ::

Mene me resno zanima, kaj so ljudje počeli 20-30 let nazaj. Spali doma? vidim po pripovedovanju drugih ja...ob 6 zjutraj direktno iz žura na delo, pa to ne le enkrat >:D

jaz grem danes vsaj za 3 urce spat pred delom (če rata, pa ponavadi ne :P )
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RockyS ::

St235 je izjavil:

Rocky: Žiga glede kazni, to se je kaj spremenilo? Namreč ko sem bil sam star 16 let sta lepo starša (kasneje jaz, iz študentskega dela) poravnala kazen (cca 50k SIT) je pa se šlo za JRM + še nekaj... ne vem kaj točno sem bil kriv.



Žiga: Mladoletnik je odgovoren le, če je dopolnil 14 let. Denarna kazen se mu lahko izreče le izjemoma [mdr. če ima premoženje za plačilo], in zgolj če je dopolnil 16 let. Sicer ukor ali drug ukrep.


hmmm, le zakaj je žiga izpostavil, da je denarna kazen možna pri 16 letniku...


Gre se zato, da so kazen dobili starši in ne jaz. Ampak ajde, to nima neke veze, sem se zmotil gremo dalje.

Pyr0Beast ::


Eja? Dojenčku ti rečeš naj bo tih in on je tih? Daj posnemi se da probam. Plačam pivo.

Mulcu


Recimo tak, da mora bit ob 22:00 tišina? Da ob 01:00 ne morejo nastopati umek,kanzyani, reaky itd?

Zdaj si se obesil samo na tišino.
Kaj glede čiščenja in razbijanja tuje lastnine ? A to škodi fešti ?


Svetlobna te ne skrbi? Glede nato, da je LJ kot Las Vegas? Hja, verjetno si na "senčni" strani in te to ne moti, za ostale pa te boli kita, glavno da je tvoja rit sit(n)a.

Glede tega dam žaluzije dol pa je.
Če mi pa stene vibrirajo pa ne morem nič.
Keep your noise for yourself.


Kak zdaj, prej si govoril o tem, da se folk preseljuje iz slovenske obale zaradi mladine, zdaj pa praviš da itak nimajo denarja za morje. Kaj naj gre 20letnik sam na morje pa si na klopci pir odpre? To je tak, kot da greš sam fuzbal igrat.

Kaj pa ti blodiš spet ?
Folk je vzemal dopuste za čas prireditev ker tam niso mogli normalno bivat - ala so šli v bolj miren okoliš.

To da pijandure nimajo za kakšen boljši hotel je pa druga stvar


Argumenti druge (tvoje) strani pa so kaj, povej mi ti kakšni so tvoji pogoji, da lahko jaz kot organizator v tvojem mestu izpeljem prireditev z elektronsko glasbo, ki je namenjena generaciji od 18-28 let.

Zadrži vse vplive zase. Zaradi mene lahko nabaviš stekleno kupolo.
Pa me bk če not nagi naokoli skačete ali si zrihtate bazen.

Gandalfar kako naj Pyr0 poda URL do tega, da je glasba zmeraj na 100%, če pa on ne zahaja v klube oz. take evente, pač on se ravna po načelu "baba čula, baba rekla".

Prideš, zadeva ti ne ustreza, greš ven.


Žiga glede kazni, to se je kaj spremenilo? Namreč ko sem bil sam star 16 let sta lepo starša (kasneje jaz, iz študentskega dela) poravnala kazen (cca 50k SIT) je pa se šlo za JRM + še nekaj... ne vem kaj točno sem bil kriv.

In potem je ves ostali svet narobe postavljen ker ti ne omogoča da razgrajaš sredi noči..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Zdaj si se obesil samo na tišino.
Kaj glede čiščenja in razbijanja tuje lastnine ? A to škodi fešti ?


morda bi bil čas, da se začne delat na problemu zakaj razbijajo in mečejo smeti na tla in ne pri prepovedi druženja?

torej pripravit mladino da spoštujejo tuje stvari in jih ne uničujejo, kako to storit pa ne vem, morda bi bilo dobro jih odpeljati na metalcamp in ko bi videli da 150 kilogramska gorila (kateremu se še 10 varnostnikov ne bi upalo zatežit) skrbi za svoj kozarec in ga prenaša tudi po 2 uri s seboj praznega v žepu, ali zapetega za pasom, bi se morda zamislili, da so tudi oni lahko carji brez razbijat vse kar jim pride pod roke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pithlit ::

Metalkamp je mal težko mešat med žure v urbanih središčih. Kamp se dogaja skoraj pol kilometra izven mesta, poleg tega pa še kar krepko _pod_ 'hribom' (bulo, se reče tu okol). Poleg tega je tudi večina folka na Kampu presenetljivo civiliziranga. Veliko bolj kot, recimo, povprečen folk na koncertih t.i. 'goveje' muzike pa raznih slo-pop žurih. Mogoče zato ker je večina gostov na Kampu _tujcev_ ne pa prepotentna slovenska mladina?

Pa da ne bo pomote... lokalci nad Kampom tudi niso ne vem kako navdušeni (gostinci in ostali ponudniki storitvenih dejavnosti ki jih gostje koristijo pa seveda ne bodo pljuvali v svojo skledo... dasiravno tudi tu prihaja do premikov v to smer - Paradiso jim je že odrekel gostoljubje, Hotel Krn tudi ne kaže navdušenja). Kolikor je meni znano se Kampu, na žalost, štejejo pregovorni dnevi.
Life is as complicated as we make it...

šernk ::

sej zato pa pravim, da bi bil čas da se začne delat na civiliziranosti mladih in ne na prepovedi žuranja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

driver_x ::

@Pithlit: tudi sam sem slišal, da je na metalkampu folk precej kultiviran in mi ni jasno, zakaj jim hotelirji odrekajo gostoljubje? Sicer pa sem od domačinov slišal le, da je bil "problem" prva leta, ko je v Tolminu zmanjkalo kruha in makaronov, potem pa naj bi se trgovci prilagodili.

šernk ::

pustmo paradiso...tisto al se zruši al se zadevo uredi, v stanju kot je sedaj pa je bolš da bandi v šotoru spijo, vendar okol tistega paradisota so mutni posli že en lep čas :)

dejansko res še nisem govoril z domačinom, ki naj bi imel pripombe čez MC (no se najdejo določeni, ampak nimajo praktično nobenega argumenta razen njihovo jambranje, ker je pač preveč ljudi tam in se ne morejo na tisto 3 urno kavo odpravit v svoj priljubljen bar)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

thramos ::

Hotelirji MCju ne odrekajo gostoljubja ampak nekateri želijo (za ogranizatorje prelakomno) pristaviti svoj lonček in zato prihaja do določenih konfliktov.

Kolikor je meni znano so domačini po začetnem negodovanju ugotovili 2 stvari: da so metalci kljub nenavadnemu izgledu čisto ok subkultura (in ne, to da so v večini tujci nima popolnoma nobene veze) ter da je odmeven dogodek kot je MC ogromno pripomogel k razvoju Tolmina.

St235 ::

in ne, to da so v večini tujci nima popolnoma nobene veze


na veliko žalost to ni res, kar ti lahko potrdi vsak ki se udeležuje večjih dogodkov v tujini. House festival za 50.000 udeleženci v Nemčiji naredi manj škode kot pri nas gasislka veselica z 500.

thramos ::

Nivo obiskovalcev house festivala vs. gasilske veselice pa nima pomena?

Slovenski metal koncerti npr. so čisto OK, kljub "prepotentni slovenski mladini". A drugje po svetu pa na kmečkih zabavah ni škode?

driver_x ::

Sam sem reden gost hardrockerskih koncertov po celi Evropi in lahko potrdim, da je publika severneje od nas dosti bolj kultivirana. Pri nas in v Italiji se spredaj vedno navleče kup pijandur, ki se potem tam razmetujejo in nervirajo vse okoli sebe. No, ko ob srečanju z mano parkrat naletijo na sunek mojega komolca, se me začnejo izogibati.

Pyr0Beast ::

Moram reči da niso samo slovenci taki.

Marsikdaj vidim pri kakšnih razgrajačih v NM tablico od brežic ali bljižnjega hrvaškega mesta
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kr1ženska ::

thramos je izjavil:

Nivo obiskovalcev house festivala vs. gasilske veselice pa nima pomena?

Slovenski metal koncerti npr. so čisto OK, kljub "prepotentni slovenski mladini". A drugje po svetu pa na kmečkih zabavah ni škode?


Glede na moje izkušnje so prav kak pretep in pi*** tiste ki začinejo dobro vaško veselico. :P Očitno taka kultura.

Da se vrnemo nazaj na temo. Vsekakor je dogodek potrebno prijaviti kot tržno dejavnost sicer bo problem s tržno inšpekcijo.
Kako to gre? Je brezplačena anonimna številka kamor lahko prijaviš kakršno koli kršitev v zvezi z nelegalno tržno dejvnostjo.
Inšpektor mi je razložil stvar na pricipu enega primera. Nekdo jih je klical, da se na balinplatcu, kjer se zbirajo upokojenci, prodaja pijača. Stvar je taka. Nekdo od upokojencev je šel v trgovino,kupil par pirov in kolegi so mu za to dali denar. (tole se smatra že kot davčna utaja, ker je pijačo prodajal naprej, čeprav je pivo prodajal po isti ceni.)
Če bi on najprej od kolegov pobral denar in šel potem v nabavo bi bilo pa ok.

Revežu so potem morali naložiti kazen.
Pazite na take bedarije.

Mipe ::

Ne kapiram. Če je pivo prodal naprej po isti ceni, zakaj bi se ga moralo še drugič obdavčiti? V tem primeru bi bil na izgubi.

Pyr0Beast ::

Miljoni pa mimo skozi davčne olajšave in oaze.
JOJ
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KaiV6 ::

Revežu so potem morali naložiti kazen.
Pazite na take bedarije.


Bull, so morali.

V istem rangu, kot moras pretepst zeno, ker ti prinese prevroco/prehladno juho.

:)
<insert>podpis.html</insert>
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaška veselica (potrebna dovoljenja)

Oddelek: Loža
235465 (4804) Phantomeye

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023437 (20168) BigWhale

Tečen sosed, kako pravno ukrepati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9821666 (16897) bluefish
»

Dostop do prebivališča in legitimacija varnostnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
579384 (7685) St235
»

Lisičenje v Stožicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13221209 (17612) Gregor P

Več podobnih tem