» »

grafična+bios

grafična+bios

BC3 ::

dolg cajta nazaj sm že flašnu bios na radeonu pa je vse lepo delal
pol sm pa pred parimi dnevi dau en sfukan procesor v plato pa sm jo sfuku (grafično (za plato še ne vem))

a lahko zdj če bom nesu na garancijo serviserji kj ugotovijo da sm naviju oz. flašu bios?

malinavc ::

hmm...dal si en drug procesor v plato, pa si pri tem sfuku grafično? majstr...ni kej...

al sm te narobe razumu?

Drgač pa če je grafična sigurn sfukana pol nevem če lohk ugotovijo...pozanimi se če je res sfukana...de nisi sam narobe flashu al pa kej...

BC3 ::

ja tole sm naredu
na vem pa zakaj je crknla grafična (sm probu pr frendu pa tut ne dela)
če bojo pa ugotovil da je drug bios gor - adijo garancija:'(

ChiefThunder ::

če računalnik z dotični grafično kartico ne da slike- je sfukana, pol nimajo kj ugotovit, sj ne morjo v čip pogledat. Lahko te pa prašajo kako je do tega sploh prišlo...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Brane2 ::

BC3:

>ja tole sm naredu
>na vem pa zakaj je crknla grafična (sm probu pr frendu >pa tut ne dela)

Tole spominja na tist vic o Mujotu, ki ga ubije snajperist s tem, da ga ustreli v kazalec.
Kako mu je to ratalo ?
Hja, tko da si je tip ravno takrat vrtal po nosu...

Tako kurjenje mostickov je hudo nevarna zadeva, sploh za laicni folk.

Upam, da di procesor ni stal na prevodni podlagi ali celo v MB ko si mu tko "odstrelu" mosticke.

To je prblizno tko, kot da bi si umil usesa s preciznim strelom iz pistole. Stvar bi mogoce clo znala delat pri dolocenmu folku, seveda pa bu se tu in tam pokazal stranski efekti.>:D

Te zadeve delajo pri napetostih cca. 1.5V in ze pri 2V ti proizvajalec ne garantira nicesar vec. Malo nad tem stvar dozivi srcne tezave in pri recimo malo nad 3V definitivno zgori TAKOJ.
Ti pa si dal na moticek 9V IZMENICNE ?
Ce mosticek spaja znotraj cipa denimo samo pin na ohisju z maso, potem se ne bi zgodilo nic negativnega, ce si mel cip na mizi.
Ce gresta obe strani mosticka se nekam na silicij, si ob prekuritvi "varovalke" zajebal stvar...

Ce pa je bila stvar takrat v plati, potem se priporocam za graficno in vse, kar bi ti znalo odpizdit zarad tega pozneje.
Ponavadi se da zmeri dobit s plat zanimiv ciperaj.:D

Ce si mel cip na mizi in velja prvi scenarij, potem ni videt kako bi CPU lahko skuril kartico. Bolj verjetno je, da so oksidirani kontakti na konektorju kartice, da je crknila ravno takrat naravne smrti, ali da je crknila kaka metalizacija v tiskanini kartice zaradi starosti, nizke kakovosti, termičnih naprezanj in zvijanj tiskanine kartice in drugih fizičnih obremenitev...



BC3 ::

ne u vodi sm ga meu:\

drgač me pa zanima za bios ne to zakaj je skurjena
itak da je preveč 9V sam da nad 3V takoj zgori pa tut ni res ke rso drugi to delal na 5V (aja pa 9V enosmerne sm meu)

BTW kaj je za tebe laični

Brane2 ::

BC3:

>ne u vodi sm ga meu

???

drgač me pa zanima za bios ne to zakaj je skurjena

Ne bi reku, da ti bojo zarad biosa srali. Ce kartica generira temo na monitorju se nobedn ne bo sekiral okrog BIOS-a.
Tud ce bise, pac lahko reces, da jo je pac tko odpizdilo in da ti nc ne ves o tem....
BTW- so na kartici vsi cipi zalotani al je kak tud v podnozju ?

>itak da je preveč 9V sam da nad 3V takoj zgori pa tut ni res ke >rso drugi to delal na 5V (aja pa 9V enosmerne sm meu)

Ce mosticek interno v cipu ni bil vezan na nc, potem je napetost naceloma nepomembna, ce si mel cip na mizi.
Ce bi ga mel v plati, je ta napetost se kako pomembna.
V trenutku, ko otpizdi mosticek, ki je valjda povezan na nek pin procesorja, se celih X Voltov pojavi na nekem signalnem pinu, ki prenese recimo 3V nominalno in pri 5V zgori vse v cipu, ki je vezan nanj....
Taka napetost torej skuri chip na plati ali kje drugje...

>BTW kaj je za tebe laični

Folk ki namaka chipe v vodi...:D

Si vedu, da vlaga prodira skoz keramiko ?

BC3 ::

>ne u vodi sm ga meu

???

gee i don´t know sarkazem maybe


Ne bi reku, da ti bojo zarad biosa srali. Ce kartica generira temo na monitorju se nobedn ne bo sekiral okrog BIOS-a.
Tud ce bise, pac lahko reces, da jo je pac tko odpizdilo in da ti nc ne ves o tem....

uglavnem me skrbi če jo bojo popravl pa bojo pol vidl da je drug bios pa bojo takoj ja to si sam kriv k si naviju zato garancija ne velja itd.


BTW- so na kartici vsi cipi zalotani al je kak tud v podnozju ?
nimam je trnutno pr roki ampak sm skor sigurn da so vsi prlotani


Ce bi ga mel v plati, je ta napetost se kako pomembna.
dj no kako bom pa to delu s procesorjem na plati (pa še z grafično not:\)


>BTW kaj je za tebe laični

Folk ki namaka chipe v vodi...

GOOD ONE:D







Brane2 ::

BC3:

>>>ne u vodi sm ga meu

>>???
>gee i don´t know sarkazem maybe

Pri OC folku pa res ne vem vec, kaj je zaj*cija in kaj je smrtno resno.

Tipi vgrajujejo celotne akvarije v svoje mashine, vodno hladijo chiperaj, imajo skrivne recepte za hladilne mesanice (antifriz, barvilo, defolianti), degustirajo silikonske paste, montirajo avtomobilske hladilnike na mashine-sem kej pozabu?

>>Ne bi reku, da ti bojo zarad biosa srali. Ce kartica >>generira temo na monitorju se nobedn ne bo sekiral okrog >>BIOS-a.
>>Tud ce bise, pac lahko reces, da jo je pac tko odpizdilo in >>da ti nc ne ves o tem....

>uglavnem me skrbi če jo bojo popravl pa bojo pol vidl da je >drug bios pa bojo takoj ja to si sam kriv k si naviju zato >garancija ne velja itd.

Ce kej vem, se ne bojo spravl popravljat grafično kartico, ampak jo bo vzel kak serviser v roke, da bo vidu, ce je res kaputt, nato jo bojo poslali proizvajalcu, ti pa dobis novo...

>>BTW- so na kartici vsi cipi zalotani al je kak tud v >>podnozju ?

>nimam je trnutno pr roki ampak sm skor sigurn da so vsi >prlotani

Torej tip ne bo mogu trivialno vzet FLASH čipa dol in ga prebrat v programatorju...

>Ce bi ga mel v plati, je ta napetost se kako pomembna.
>dj no kako bom pa to delu s procesorjem na plati (pa še z >grafično not)

jaz sem to velikrat poceu. Das napajalnik, plato z ramom in graficno na mizo, pa se zajebavas. Je velik lazji dostop do vsega, kar je zlata vredno ce eksperimentiras.
Ker si se zaj* z jumperji, sem mislu, da si to naredu, da bi prsparu cajt. Samo vzames hladilnik dol, opravis kar mas, das hladilnik gor in palji... Enkrat ko stvar dela, jo pac prsraufas vse not...



BC3 ::

Torej tip ne bo mogu trivialno vzet FLASH čipa dol in ga prebrat v programatorju...
ne vem kaj pomen trivialno ampak vseen npr. da bojo samo en kondenzator zamenal pa bo delala pol bo pa vidu da ni taprava frekvenca (ker to sm naredu, bios od bolšga modela sm flašnu da mi ni treba v windowsih navijat) in pol bo reku ja si se zejbavu itd. - ni garancije
Je velik lazji dostop do vsega, kar je zlata vredno ce eksperimentiras.
Ker si se zaj* z jumperji, sem mislu, da si to naredu, da bi prsparu cajt

men se pa zdi da je dost laži samo procesor vn uzet pa se pol igrt (z jumperji se pa nisem zejbavu)

tec ::

ne u vodi sm ga meu ??

Ce si proc imel v vodi in na njega pripeljal strom 9v je lahko to vzrok za skurjen proc.
Se niste slisal so na strom lovil ribe pa je koga scvrlo Sam pri 220v ni panike pri 10000v je panika ko faza
pride do vode zavre in pobije par metrou naokoli.Voda je prevodnik.
Najbolse je,da se proc vzame ven iz slota ter se ga postavi na neprevodno podlago (guma,les..).
Za proc 2V na Vcc ni veliko kaj pa ostali pini kjer je ze 0.5V prevec.
Za rezanje mostickou lahko tudi uporabite zbrusen vidija sveder.



BC3 ::

i´m speechles:(
a res ne znate brt

Brane2 ::

BC3:

i´m speechles
a res ne znate brt


Kr pogumno povej, kaksno vodo si uporabu:

-navadno: iz pipe
-morsko
-deionizirano
-destilirano
-mineralno
-sveto
-mesanco, k se ti je zlila iz hladilnika
-iz kolena
-Union
-Lasko
-Zala

>:D>:D>:D:P8-)

BC3 ::

navadna klorirana bazenska voda (sm biu glih u bazenu pa nism meu kj za delat)
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Brane2 ::

BC3:

navadna klorirana bazenska voda (sm biu glih u bazenu pa nism meu kj za delat)

Ja, klor te ubije prej ali slej...
:\


BC3 ::

maš prou
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

tec ::

Ja ob 5.00AM gre res vse bolj pocasi pa nism vsega prebrt.
Drugace pa varianta dela tud na potocno vodo.:)
L.p

Spajky ::

Brane2 je napisu: >Tipi vgrajujejo celotne akvarije v svoje mashine....-sem kej pozabu? he Ja, potapljanje celga kompa v olje (je bil topik en cajt nazaj); pranje proca po brusenju v travarici in zalivanje z WD-jem ali delovanje proca v olju za sivalne stroje in pa namesto termalne paste samo navadni vazelin in vmes cokoladna ALu folija med procom in kulerjem-to sem vse jaz... :-) ; kar pa se tice procov, zanje so nevarne vse voltaze vecje od 3,9V- prebijejo zascitne zener diode (zascita CMOS Fet tranzistorjev v Core pred staticnimi naboji pri rokovanju) na prikljuckih in tu je kurcSlus in proc ne dela vec, ceprav je v bistvu se cel ! To se je meni po nesreci zgodilo s fenomenalnim prejsnjim procom! :-( se zgodi...8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062827 (25250) GaS
»

Kako odstraniti hladilna rebra?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281527 (1166) frenk
»

Problem z navijanjem 1700+ na Epox 8rda+!Pomoc!!!

Oddelek: Navijanje
191185 (964) morphling1
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231754 (18581) OwcA
»

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
491665 (1200) Boško

Več podobnih tem