» »

Problem z navijanjem 1700+ na Epox 8rda+!Pomoc!!!

Problem z navijanjem 1700+ na Epox 8rda+!Pomoc!!!

MrGTO ::

Torej moj sistem:

Epox 8rda+
AMD XP 1700+ TBb
256 MB Corsair platinum 400MHz
Leadtek GForce 4200 128 Mb 8x
WD 80 GB 7200
Antec true power 430 W

Torej problem je sledec.Pred kratkim sem probal naviti proc pa ni in ni delalo stabilno niti na 2 GHz nakar sem ugotovil da se grejeta tista dva cipa(mislim da sta northbridge pa southbridge,nevem).od tega je eden hlajen z malim hladilnikom,eden pa ni.zato sem tistega malega premestil na drugi cip, na prvega pa sm zalimal Blue orb-a.Sedaj dela stabilno na 133 Mhz FSB, na 166 pa ne vec in sicer je tisti mali hladilnik zrelo zelo vroc(verjetno se pregreva).Ceprav na strani od epoxa pise da bi morala ta plata podpirat do 333 MHz FSB(in to verjetno braz kaksnih dodatnih ventov).

Zanima pa me kako dvigniti mnozilnik na epox 8rda+ ce ze FSB ne morm,kajti najvec ga lahk dam na 12.5.Mogoce je kaksen jumper pa jaz nevem.

Prosil bi ce lahko kdo pove koliko je kdo navikl na tej plosci pa kaj je naredu z tistimi dvemi cipi!

Hvala, Blaž

Fury ::

verjetno problemi z lowlatency ramom... 12.5x je max razn ce povezes en mosticem pol mas pa vse nad 12.5x .. bo en drug povedu ker mosticek tocno.. jest ne vem :)

MrGTO ::

sam ram je pa nov.vceri sm ga dobil, pa ram dela na 200Mhz(400) samo proc noce it cez 166!

Lp, Blaž

San ::

Imam isto plato, brez dodanih koolerjev na S in N bridgu, pa mi BP dela na 166fsb. Po mojem imaš slab procesor. Poglej kodo.

Fury ::

samo so znani problemi z nf2 in lowlatency rami... ceprov ne vem ce so lahko tok hudi... lahko tut da je plata defektna.. probaj proc in ram pr enmu drugmu z nf2 plato do kolk gre.. in ce gre 200 kar bi mogl zihr zihr it ce unmu plata zmore, pol pac zamenjaj maticno

OwcA ::

Naloži si najnovejši BIOS.
Prestavi RAM v kakšno drugo režo (najbolje v SPPju najbližjo).
Hlajenje bi moralo zadostovati za 166 MHz in najbrž tudi za čez 200 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

probej dt na optimal timinge in dvign fsb na 166, mutiplier pa temu primerno spusti...pa seveda tud voltažo proca povečj, ampak ne preveč:)...pa velik sreče želim

p.s.:dj mau bol natančn povej kako si namestih hladilnik in hladilna rebra:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

MrGTO ::

torej tisti hladilnik ki je na taj maticni sm premestil na drugi cip(tam zraven).na prvega(na tistem ki je bil prej ta mali hladilnik) pa sm dodal orb-a.

Vceri sm dal na 166 pa stestiral v 3d mark-u 2001se.Prvic sm dal da ponovi 5x vse teste in je naredu.Nato sm pa dal da 10x ponovi pa ni naredu in je napisalo da je problem v graficni,k sm malo dvignu voltazo grafe...

aja, se neki.V biosu lahko stimam voltazo grafe, v programu, ki sm ga dobil na CD-ju zraven grafe, pa pise zmeri ista voltaza(1.712 V) sploh se ne spusti ali pa dvigne.

Bios sm zamenjal tako da ce zdej ne bo delalo potem res nevem kaj bi lahko blo narobe.

Lp, Blaž

OwcA ::

@"The Hero": v BIOSu lahko nastavljaš napetost AGP vodila, ne grafične same, zato tudi ni vidnih sprememb. Drugače pa ne preveč pričakovat od te možnosti, je bolj zato, da je, kot zato da bi kaj prida pomagala pri navijanju. Na žalost.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

"The Hero":glede bol natančne obrazložitve namestitve hladilnikov sm mislu trmalna pasta pa brušenje pa tko...al si dol dou tist čigumi pa kero pasto si not dau:\

MrGTO ::

ja uni cigumi sm dol dal pa z unim arctic silver lepilom zalimal.Mislim da bi moglo bit dobro, glede na to da bi moralo tudi brez tega delat lepo na 166.

Vceri sm dal 180*10, 1,850 Vcore,2.77Vdimm pa pognal 3dMark 2001se na deset testov ponovitve pa ni naredilo.To pomeni da mi niti eno uro ne dela na maksimalni obremenitvi.A je dobro ce naredi 5 testov ponovitve?al bi moralo delat neskoncno da je stabilno.Kolko pa vam kej zdrži?A ste ze probali full cajta nabijat 3dMarka?

Lp, Blaž

smirnof ::

a mi lohka kdo pove kak "optimalno " nastaviš timinge?

a se je treba kej igrat z voltažo, če nastaviš nižje timinge?

6-3-3-CAS2 kaj pomenijo prve tri cifre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

OwcA ::

@"The Hero": če je vse kot bi moralo, se lahko 3DMark odvija v "neskončnost".

@dj kavka: optimalne nastavitve so čim manjše zakasnitve, torej kot se da nizke vrednosti za CAS, RAS, RCD in podobne. Napetost do neke mere pomaga, ne pa pričakovati preveč. 6 - t(RAS), 3 - t(RCD), 3- t(RP).
Razlaga posameznih nastavitev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

smirnof ::

če bi vse znižu za eno vrednost manj (naprimer ras namesto 6T-5T), bi mogu za kolk zvišat napetost?

kaj pa je z access dram? jz mam nastavljeno na 3T, možno pa je dat na 2T

OwcA ::

@dj kavka: za oboje ti laho rečem le, poskusi in boš videl. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

smirnof ::

to itak, ampak bojim se, da lohka sfukam ram

sam še to povej, če je kaka meja, do kere voltaže lohka nastaviš ram? jz mam možnost do 2.95v

OwcA ::

@dj kavka: 2,9 V mu že krajša življensko dobo, vsaj tako trdijo nekateri inžinirji pri uglednih izdelovalcihh le-tega, je pa treba upošttevati, da krajšanje življenske dobe pomeni, da bo zato morda deloval "le" 10 let, namesto 20.
Z preveč agresivnimi nastavitvami ne moreš uničiti ničesar, lahko pa se zgodi, da boš imel težave z obujanjem računalnika. Amapk nič ne de, izbris CMOSja v večini primerov ponovno vzpostavi delujoče stanje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

smirnof ::

zdej me pa že skrbi, ker si napisal "večinoma zbudi" :(

OZZY ::

Zdaj ti bom pa še jaz napisal nekaj kar te lahko skrbi.

Tole sem bral na enih dveh straneh. Se sicer ne spomnim na katerih ampak....bom tko reku.
Tele plate z nf2 čipsetom so prave cvetke glede navijanja, saj ti lahko odpove bios in pomaga edino zamenjava bios čipa ali plate. Ta problem poznajo skoraj vse plate z tem čipsetom. Tako je moja soltekova prav zaradi tega izdahnila in je bola potrebna menjave. e blo pa tudi na tem forumu že govora o tem, da so bios čipi odpovedovali na nf2 platah.
Go with the flow.

morphling1 ::

Men še vedno ni jasno kako vam to rata. Resno, velik sem se igral z nastavitvami in včasih se mi tudi ni prižgala zarad preagresivnih nastavitev. Samo še vedno se je pa zbudila z držanjem insert tipke, se pravi niti biosa ni bilo treba resetirat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705151 (3982) Pyr0Beast
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131941 (15546) K0K0
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653954 (2970) cole-22
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329010 (5473) AtaStrumf
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442037 (1501) OwcA

Več podobnih tem