» »

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

Boško ::

Danes sem postal srečni lastnik D800 in MSI-Turbo plate in kot začetnik imam dve uprašanji glede mojga duročka:

Bivši C 700@1000 se ni nikol segrel čez 45C s Cromom, duron pa ima, ko tole pišem kao 60C!! kazal jih je tud že 90!, tko da sem začel mal dvomt v natančnost senzorja, saj sem proc in hladilnik skrbno namazal s termalno pasto in navijat sploh še nisem začel!!! No ja, mal že sam nč resnga! Sam na 890 pri 1.65V.;) Sicer deluje čist BP.

To sicer ne spada v to rubriko, pa da ne odpiram dveh postov bom kr tle vprašu! Na MSI-jevi strani sem snel OC bios in me sedaj zanima kako ga flešat! Z uradno verzijo nisem imel težav, ta pa je malo drugačen in me zanima kako ste se ga vi lotl! Jaz kr mal cvikam, da nebi ka zaje.., pol bi pa k tak kekec plato nazaj nosu!:O

L.p.

VASkO ::

kako ga flashat? kot vsak drugi bios samo dodas se /nbl parameter, ce bi pogledal, tam kje si ga dol vzel, bi videl, da ti vse lepo pise. Sicer pa 60°C je prevec, nekaj je narobe in to ziher ni senzor. Morda je tvoj crom orb narobe gor nataknjen ali pa ima zrahljano zaponko.

msmiha ::

Dobro še enkrat poglej kak si ventilator go pritrdil in če slučajno ni preveč lufta vmes, ker moj Duron 800@1017 ma 39*C-44*C. Res pa je, da mam na stranici dva ventilatorja in pa Volcanota 2
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Boško ::

Sem odpru račualnik, tak da je dost lufta, pa že x krat vzel hladilnik dol,dodal paste, pa dau nazaj gor, pa še zmer isti k..!;((


P.S. Hladilnik je 100% prav gor, lahko je res edino, da se je raztegnla vzmet, da ne prtiska več dost na procesor.


L.p.

OrlyTM ::

Večkrat omenjaš tole pasto, zdi se mi, da zna bit tvoj problem v tem, da je paste preveč. Odstrani procesor, skrbno očisti. Na samo jedro procesorja kapneš malo paste in natakneš hladilnik. To bi znal mal pomagat.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

element ::

Plun 2 čuka za vulkanota, pa je. :D

tec ::

Sem imel podoben prolem na tej plati z enakim duronom. Ko sem ga nabavil je imel 50 stopnij nenavit. Pa sem pobrusu volcanota in proc pa je pomagalo za 10 stopinj

element ::

Proc si brusu!?! 8-O AMD-ja? Že tko majo čist tanko plast čez jedro, ti greš pa brusit??? 8-O Prov sigurn ja...

krucymucy ::

kwa pa je kej tacga, ce nekdo brus proc???
Jest sem volcano-ta zbrusu pred prvo uporabo tko, da se not vidis cisto, pol pa se proc!
kapljico vode in smergel papir z onznako 2000 - skor kot bi robckom drgnu!!!

A si proc zbrusu tolk, da se ne vid vec kaj pise????

stefanm ::

Jaz sem imel podoben problem s to plato. Imam durona 700, na tej plati pa se mi je grel do 64 stopinj in to neobremenjen. Sedaj imam drugo plato, pa se segreje do največ 46 stopinj, pa še to ko je res polno obremenjen več ur. Tako da jaz mislim da ni problem v hladilniku ampak v plati. Hladilnik sem namreč obdržal isti.

OldSkul ::

Jap jaz mam isto plato in se mi je moj TB 900 prvič segreval do 80 stopinj8-O,samo potem sem plato zamenjal za isto zamenjal sem procesor za istega ter tudi ventilator Vulcano II,vse to so mi zrihtali prijazni megahitovi serviserji ki so mi prišli celo na dom8-O,mogoče je res problem s plato!!!Imel pa sem chrome orb hladilnik

Boško ::

Tud jaz mam gor chrome orb, pa sem dal med proc in hladilnik 1mm debel bakren košček in je razlika za 15*C!! Sicer to še vedno ni čist uredu, je pa bolš!

L.p.

VASkO ::

stefan, problem ni v plati.

ta plata daje pac "bolj realne" temperature, kot druge plate, ker se senzor dotika procesorja. Ce pa menjas plato za taksno, kjer se senzor ne dotika procesorja, to ne pomeni, da je procesor bolj hladen...

Ce bi to drzalo, potem bi si pac zaradi dobre volje izbral namesto pravega CPU senzorja kakega s plosce in bi ti kazal okrog 28°C pa bi potem bil tudi CPU bolj hladen? Niti pod razno.

Boško ::

Sam to še:

Ko flešaš OC bios, a mošr dodat sam /nbl parameter al še kterga drugga? K.. je to k delaš to na lastno odgovornost, pa nebi rad 40 čukov stran fuknu!;((

Ajd, pa hvala že vnaprej!

L.p.

VASkO ::

1. ja, samo /nbl, za ostale itak lahko pogledas, kaj pomenijo, ce vtipkas samo ime programa za flashati z opcijo -h ali /? (npr awdflash /?)

2. zakaj 40 cukov? saj s slabim flashom ne unicis plosce ampak samo BIOS cip moras ponovno sprogramirati, to ti naredijo kolegi z enakimi ploscami ali pa na servisu, kjer placas okoli 3 jurje

Boško ::

Kak pa se to nardi? A vzameš čip vn iz podnožja al kaj? Razlož prosim, ker to ni moja stroka! Če bi blo treba kak golaž nardit to bi šlo, ampak to pa ne brez Slo-techa! :D

L.p.

Boško ::

Kak pa se to nardi? A vzameš čip vn iz podnožja al kaj? Razlož prosim, ker to ni moja stroka! Če bi blo treba kak golaž nardit to bi šlo, ampak to pa ne brez Slo-techa!:D

Se opravičujem za podvajanje!! Tehnične težave!
L.p.

tec ::

Pelcijan: Rezultat je bil za 10 stopinj boljsi. Torej se je splacalo. Dela pa tudi ni veliko.
voda in fini brusni papir..kakor je krucymucy napisal.

Krucymucy: pobrusil sem pa vse oznake iz proca, tko da se nic ne vidi gor..razen sebe:D. Je bil pa cist okrogel.

VASkO ::

metoda je sledeca:

na eni plati zalaufas v cisti DOS in zamenjas cipa pri prizganem racunalniku, zazenes flasherja (kako flashas, ne vem. jaz pozenem program, napisem ime bios datoteke in potem samo odgovorim na dve vprasanji in flasha, zato ne vem, kaj vsi tako sprasujete, kako se flasha BIOS:\, no ok, sem malo zabluzo) in flashas BIOS v svoj cip. Vgasnes racunaln9ik in spet zamenjas cipa, da ma tvoj kolega spet svojega, ti pa s svojim odromas domov, ga das v plato in spet vse dela.:D

element ::

Heh, jest sm do zdej brusu sam hladilnik, grafične, greenyje, stare proce (s tavelikimi jedri), kakšnih novejših pa še ne, ker se zlo hitr okrušjo, pa me je blo mal strah, glede na to, da sm enga durona 800 že okrušu do smrti. :8)

tec ::

Za nizje temperature vse :D

element ::

Hehe. Jest pa ne, če preveč ogrožam mojo denarnco. :D

VASkO ::

ej to je pa ze prevec, nove proce je nesmiselno brusit, ker so ze v tovarni bruseni+polirani, vi ste bedaki. Stare je trebalo brusit, ker so ponavadi kapice na njih bile malo vbocene ali izbocene in potem stik s hladilnikom ni bil po vsej povrsini. To, da pa se spravite jedro procesorja brusit pa vam 100% nic ne pomaga, samo vnicite ga lahko. Ma kaj se vse dogaja, vcasih je pametno tudi vedet, zakaj doticno stvar delas...

Boško ::

Se strinjam z Vaskotom, že tako so dost krhki, pol pa da bi še brusu? NE HVALA!!

L.p.

element ::

Sej sm vam reku. :D

krucymucy ::

Ni ga lepsega pogleda v jedro proca, pa vidis samo sebe - torej je delo uspelo!!!

Prav tako to velja za cooler:D

tec ::

Sej vrjetno res ni zdravo kej takega delat. Ampak se 1x, meni je pomagalo in to kar dosti. Zato bom brusil vsakega, ki bo vsaj malo okrogel. No vsaj toliko casa, dokler ne bom kaksnega unicil

VASkO ::

tec, brusenje procesorja ti ni 100% nic pomagalo. Ker pa pravis, da si hkrati zbrusil volcanota in procesor, domnevam, da sploh nisi sprobal posebej samo pobrusenega procesorja, tak da ti je samo brusenje volcanota pomagalo procesor pa si brezveze brusil.

Ce bi kaj pojma mel, bi lahko vedel, da je to jedro 100% ravno+spolirano v tovarni. Zakaj ga potem brusis, ne vem, kvecjemu mu s tem po robovih pobrusis kaj dol in potem vec ni ravno. Novi procesorji se razlikujejo od starih po tem, da tukaj je stik direkt med jedrom in hladilnikom, jedro pa je 100% ravno. Stari procesorji pa so imeli cez jedra "kapice", ki so bile veckrat neravne in zato se je splacalo pobrusiti procesor (kapico). Brusenje jedra pa je totalen idiotizem. Kaj te mislis, kako naredijo procesor v tako majhni tehnologiji (0.18mikrona) na neravni plosci? Nemogoce, te plosce so cisto ravne (silicijeve plosce) in je brusenje njih 1000000000000% brezveze.

element ::

Jest sm vulkanota pobrusu, pa se zlo velik pozna, ker je po default ves razpraskan. :))

VASkO ::

jaz tudi, samo ne bo mi noben pravil, da brusenje samega jedra procesorja kaj pripomore, ker to je pa norost, ker je jedro 100% ravno in spolirano v tovarni.

Boško ::

Mene zanima kdo ma še Limited Edition verzijo? Zarad biosa namreč! (če se kaj zalom!)

L.p.

element ::

Sam potegn z roko po duronu, pa čutiš, da je čist gladek... :))

Boško ::

Ma itak da so čist gladki, tak da je brušenje proca le izzivanje sreče! (trdnosti oz krhkost bolje rečeno):D

element ::

Bl ga zbrusiš, bl je krhek, mn je ravn. :D

tec ::

Vasko: Uff....torej sem samo skodoval procu. No hvala lepa za tako izcrpno informacijo, bom v bodoce tako brusenje izpustil

element ::

Hehe, zdej kr je je. Drugič ti pa ni treba brusit. :D Škoda časa.... :))

Boško ::

RESMO UPRAŠAM, ČE MA KDO MSI K7T Limited Edition PLATO, KER SEM ZAJEBU BIOS!!!!!!!!!:(:(

VASkO ::

saj ne rabis iste plate, rabis samo tako plato, ki ima enak cip, da ga lahko not vtaknes in hot-flashas. preverjeno deluje. na svoji 8kta3+ sem probal flashati bios od ene druge plate pa dela, samo moras se en parameter dodat, da ne preverja, ce je bios pravi za plato in lepo flasha...

element ::

Če si zajebu bios, ga nes u servis, nej ti ga zapečejo. Al pa ga sam zapeč če znaš... :D

VASkO ::

he, semm ti ga zapeko. cas: 3 minute dela :)))

element ::

Vprašanje: Kako zapečt bios? :\

Boško ::

Super duper!!! Pa si dodal vse tiste parametre, ki so v avtoexec? So baje zlo pomembni!!


L.p.

element ::

Kaj je pa tebe zmedl? V avtoexec so zapisani ukazi, ki se izvedejo ob zagonu računalnika. Kaj ma to zveze z biosom??? :|

Boško ::

Pa zakaj mi kr podvaja poste??:|

Boško ::

V avtoexec file so zapisani vsi ukaz,i vljučno s parametri, ki jih bios potrebuje za flash, ker je popolnoma samodejn! Nobenga ukaza ti ni terba dodat!

Pri OC biosu je pa malo drugače8-O8-O in tu se mi je zalomlo, izgleda da je mankal še kakšen parameter.:D

L.p.

VASkO ::

ej, tisti parametri na vsebino BIOSa nimajo vpliva. Ce ti peces z vsemi ali brez nobenega parametra, je v BIOS (cipu) vedno enaka koda zapisana, (ce flashas isti fajl).

Tisti parametri so samo za resetiranje cmosa, DMI data, da ne posneme starega biosa, da ne preverja, ce je bios kompatibilen s plato...

Boško ::

aaaaaaaaaaaaa...

Hvala za pojasnilo!!

PS: Kdaj lahko pričakujem čip? DANS??>:D

Boško ::

Stari, najlepša ti hvala!!! DELA HAHAHAHAHAHAHAHAH, JUHUHU...

Sam neki bi se uprasu! Kter bios si mi flashu? Ker men delajo množilniki čist bp, sem ta čas, ko sem čakal na čip, pofarbu mostičke in mi dela tu nižji množilnik (7, 7.5), kar na navadnih turbotkah ne brez OC biosa!!

L.p.

VASkO ::

flashal sem ti tistega z diskete 2.7, mislim, da je to zadnja uradna verzija. Pa lepo uzivaj pa spile igraj :D:D:D

Boško ::

Se bom potrudu zdaj nadoknadet te 4 dni, ko sem bil brez računala!!

Hvala ti se enkrat!

L.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ThermalRight 120 Ultra (extreme)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
401801 (1424) RC14
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905854 (4579) Jux
»

Brušenje AMD procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152027 (1492) ragnarock
»

Celeron 2 brušenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17993 (726) MadMax
»

BIOS SEM ZAJE**!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8903 (693) Boško

Več podobnih tem