» »

Kako odstraniti hladilna rebra?

Kako odstraniti hladilna rebra?

Tero ::

Imam eno staro graficno in bi rad nekaj uporabo hladilno rebro. Kako ga dol vzeti?:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

BaRtMaN ::

V zmrzovalnik rukn (zaščiteno v vrečki, seveda) in potem odstrani.

Tero ::

To z zmrzovalnikom sem že neki cul ja, samo nisem bil 100%.
Thanx:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

iskra ::

Da ne bom nove teme odpiral: imam epox 8K9A in na NB so rebra preprosto prilimana ... sedaj sem na tem da zadevo vodno ohladim ... a tle se rebra na isti način odstranijo?

Sicer sem razmišljal tudi v smeri, da bi dal en ful ez fan (60mm al manj) na 5V gor nekako al pa da bi kar na rebra prilotal vodni blok ... je to uporabno al se mi sploh ne splača dajat gor vodni blok?

Plata ni ne vem kak monster - važno da proc laufa gor - moti me edino system temperature, k je višji od proca (CPU 41°C, sys 46°C) tako da moram to obvezno znižat, da mi ne zakuri sobe.

Jaka83 ::

iskra: Si mogoče pomislil, da imaš sys in cpu temp zamenjan? Ti v BIOSu kaže enako? Drugače pa lahko rebra na NB odstraniš tako, da sistem laufaš nekaj časa in potem hitro vso odklopiš in probaš dol potegnit. Je pa odvisno s čim so prilimana rebra, ker če je "čigumi", ti bo ratal z zmrzovanjem, če je pa thermal epoxy, se boš pa zelo mučil in dosti verjetno tudi uničil NB.:(

Dr_M ::

tako da moram to obvezno znižat, da mi ne zakuri sobe.

hehe tale je pa dobra:D :D
se bos dau boljsi hladilnik gor bo v sobi samo se bolj vroce, ker bo le ta oddal vec toplote.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

asPeteR ::

iskra: Odstranjevanje teh hladilnikov je zelo preprosto z izvijacem. Seveda je pa na tebi, da izberes pravega.(Sepravi, sirino, debelino glave)

Jaz sem na ta nacin odstranil ze kar nekaj hladilnikov, ki so bili prilimani recimo z Artic termalnim lepilom(zelo mocan).

Pri tem je treba biti pa seveda previden.
http://blog.stegnar.com

gabl136 ::

Najbolj varno je, ce hladilna rebra na chipsetu toliko casa premikas sem ter tja, da bo lepilo odstopilo. Zares deluje! sam sem tako odstranil že veliko reber, je pa res da je zamudno!

LP:))

frenk ::

Zbrisal sem neko mojo neumnost:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Jaka83 ::

frenk: Ja nekam pa mora toplota it, saj ne gre kar v nič. Če nekaj ohlajaš, se mora nekaj drugega segrevat. Toplota samo prehaja, ne moreš je pa izničiti. - to je energija, ki pa ne nastane iz nič in se ne more izničit.:)

OwcA ::

@frenk: Q = m*c* ΔT ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jaka83 ::

In pol mam jst popravca iz fizke. LOL:D

frenk ::

a cste vi to kuj za mano prebral?...jest sm to napisou, poslou, potem pa čez sekundo spremenu...matr ste hitri:D

frenk ::

ej a mogoče kdo ve kako odstranit termalno lepilo(zalman NB32j)...ne sme bit na čipu niti praskice:)

p.s.:prosm čimprej povejt ker nujno kmau rabm

Jaka83 ::

frenk: A si imel na GF4 Ti 4200 nalimana rebra na ramih, pa se ti je kej skuril in morš na servis odnest?:D (Jst sem jasnoviden.)
Težko ti bo ratal, lahko pa z razredčenim acetonom probaš ali pa alkoholom. (ne pivo ali vino, ampak medicinski alkohol)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

frenk ::

ja jakoslav:D...al si biu na ircu al kva:)...probou sm že z bencinom pa ni šlo...bom probou tud z alkoholom...važno je sam da je na izgled uredu...kartica je itaq fuč>:D...poklicno tveganje

še kšna ideja:\

Jaka83 ::

Ne, nisem bil na ircu, ker ne maram chat programov. Samo forumi mi laufajo. Saj ti pravim, da sem jasnoviden.:D Spookie, isn't it.:P

iskra ::

Jackas, aspeter bom probal oboje - najprej premikanje potem pa šraufcinger in u najslabšem primeru telefon pa naročilnico za novo mobo :D

Sicer pa upam da bo moj custom-made hladilni blok kmalu nared, da bom potem naredil še custom made wooden case --> če bo po sreči boste še brali o tem ... zadeva je v izdelavi :D moj projekt se bo imenoval H2003 (v kemičnem slogu s podpisanimi številkami)

Ja še bios morm malo pregledat da vidim kaj se dogaja. Za spremljanje temperatur uporabljam USDM (unified system nevemkaj manager), k sm ga zravn epoxove platice dobil na CDju.

asPeteR ::

Hja, ce ga lahko zrahljas potem ni panike!

Samo problem nastane, ko je hladilnik na cip priliman kot skala! Tak primer sem mel jaz, ki sem ga uspesno resu z izvijacem.
http://blog.stegnar.com

frenk ::

rebra sm dol spravu, lim je šu pa mau teži dol...aceton je mau pomagou>:D...zdej pa še kr ne dela grafa...vn mi vrže take slike




grafična je nenavita...v biosu je slika uredu, ko se pa zalaufa win inštalacija se pa taka slika pojav...any idea??:\

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Jaka83 ::

To ti je šel ram. Men se je isto zgodil s prvim GF4 Ti 4200 od Inno3D, pa sem v dveh dneh dobil novo. Zdej je pa še ta crknla.:( Zdej mam pa Radeon 9600 PRO in se zaenkrat drži odlično.

Vesoljc ::

men zgleda da je aceton mal preveč pomagu :)

sem meu pa podobne "vizije" ko sem neki limu rebrca gor na hrbtni strani kartice... zdej jih pač nimam :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

ni aceton kriu ker je blo tko že prej...al mogoče kdo ve katere dela kartice uporabljajo winsi, ki jih bios ne...ker kot sem že reku mi v biosu dela bp, ko pa se naložijo winsi se pa pojavjo take "spakedranščine":D...:\

Jaka83 ::

Emmm, mogoče ti BIOS ne porabi toliko grafičnega spomina, kot Winsi in tako ne pride do zapolnjenja tistaga mem čipa, ki je zanič. Samo moje ugibanje. Amopak pri meni je bila taka slika že od vklopa naprej. Pri meni je blo sicer še slabše, ker se sploh ni videlo, kaj piše na ekranu, ampak sklepam, da je pri tebi tudi šel mem na grafični, ampak ne vsi čipi.
Mogoče se pa motim.

frenk ::

Hm...sm opazu da vodn blok mau pušča:D...sam not je destilirana voda...mogoče je problem olje, ki je namazan za tesnenje...ali olje preveje elektriko?:\...bom dons po šihtu probou brez vodnga, da ne bo nč kaplal...če bo delal ok ga bom spet navil do nezavesti:)...tokrat brez termalnega lepila:D


p.s.:sej sm že prej opazu da je ena tekočina na grafični ampak nism pomislu na blok ker je tekočina bol podobna olju...dons sm se spomnu da je tud olje v bloku:)

Dr_M ::

glede na to da olje uporabljajo za hlajenje transformatorjev v TP, naj nebi bilo prevodno.razn ce mas par kil zeleznih opilkov not :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jaka83 ::

Dr_M: Samo tisto je transformatorsko olje in ne navadno olje.:)

Dr_M ::

no point je v tem, da olje ne prevaja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

no ja...tista tekočina je nekak mogla prevejat ker zdej mi garafa dela brez problemov...sej bi že dons nanovo naredu voltmod ampak hladilnih reber nikakor ne mislim limat...oziroma se mi jih naslednjič ne bo dal dol dajat:)...torej še en dokaz da je ti4200 ena boljših kartic...preživi tudi vodni potop:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim odstranit ostanke lepila z aluminij ohišja

Oddelek: Loža
104013 (3403) McBoby
»

Northbridge vent ropota, kaj zdaj?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382206 (1572) XS!D3
»

Nesreče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342308 (1201) Vesoljc
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221355 (1023) Grimlord
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505543 (4670) sharp

Več podobnih tem