» »

Linux - problemi, problemi,...

Linux - problemi, problemi,...

«
1
2

Hair ::

To je moj prvi post pisan v Linux-u. Ja, pred parimi dnevi sem naložil Pingo Linux 3.1 sedaj pa se počasi prebijam skozi mnoge probleme.

1. Poizkušal sem fstab nastaviti tako, da bi videl tudi obstoječe ntfs particije:
/dev/hda2               /mnt/D                  ntfs    defaults        0 0
/dev/hda1               /mnt/C                  ntfs    defaults        0 0
Sedaj vidim samo hda2, pa še to samo kot root. hda1, na katerem so naloženi windowsi, pa noče pokazati niti root-u.
Error za root-a za hda1
Napaka za user-ja za hda2

2. Imam LCD Samtron 93v. Kot sem že omenil imam na istem računalniku naložene tudi windowse (XP). Problem je ta, da če imam zaslon prilagojen XP-jem, mi ga v Linux-u zamakne (za približno 20px) - ne levi je črn pas, na desni pa zmanjka del slike.

3. Problem še pred končanim zagonom... Ko prvič bootam Linux, mi po izpisani vrstici
Press 'I' to enter interactive startup
zažene ta interactive startup, ne da bi karkoli pritisnil. Ko pridem do login screena na trdo resetiram računalnik, saj se mi miška ne odziva (tudi če se prijavim). Po resetu se mi namesto interactive startup-a izvede navaden, miška pa v nadaljevanju dela brez problemov.
__________________________________

Za morebitno pomoč se lepo zahvaljujem, upam pa, da se bom še oglasil (ker bo to pomenilo da nisem obupal...)! :D

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zzzzzzz ::

Poskusi (K)Ubuntu :D

kriko1 ::

1.
Poskusi namesto default vpisati tole:
user,gid=users
nato pa kot root:
#mount -o remount /dev/hda1

2. Problem je verjetno v gonilnikih za grafično, to meni tudi dela če imam odprtokodne nvidiine gonilnike. Namesti original od proizvajalca.

3. Čudno, ali imaš miško na USB? Ker če na trdo resetiraš / izklopiš računalnik, ne bo delala ne v linuxu (potrjeno) niti v windowsu (tudi potrjeno), samo ne vedno. Kaj pa če jo samo izklopiš pa nazaj vtakneš?

Priporočam pa ti raje kako mandriva ali suse distribucijo, če si bolj začetniške narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

civic_ ::

Pingo je nekoliko zastarel poskusi z vector linux-om www.vectrolinux.com ki je zelo lahek za uporabo in nastavitve česarkoli VASM (vector administrative tool) je narejen da dobro deluje tudi na švoh sistemih. jaz ga imam na 2000mhz 768mb ram pa deluje....

Hair ::

Sem naložil Mandriva Linux Limited Edition 2005 iz večih razlogov, in je moj 1. problem že po defaultu rešen takole (če bo še koga zanimalo):
/dev/hda5 /mnt/win_d ntfs umask=0,nls=utf8,ro 0 0
Tudi problemov z (NE USB) miško ni več.

2. Če želim namestiti gonilnike, moram imeti ugasnjen X server. To naredim tako da v /etc/inittab spremenim
id:5:initdefault:
v
id:3:initdefault:
Potem sem sicer omejen na konzolo, ampak pridem pa korak dlje pri namestitvi gonilnikov. Sporoči mi error da kernel ni nameščen, oziroma mi da možnost da če sem prepričan da je nameščen, da lahko sam definiram pot do njega. Kaj? Kako?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Brane2 ::

Jaz imam Windowsov disk zmountan na Gentooju kot:

/dev/sdb1 /mnt/winsi ntfs noauto,ro,uid=brane2,gid=users


Stvar prilagodi sebi ustrezno. Tisti /dev/sdb nastavi pač na željeni disk in particijo, "noauto" je lahko tudi "auto" (če naj se zmounta ob bootu), "ro" pa je lahko tudi "rw", če želiš write dostop.
uid in gid naj se nanašata na tvojega userja in grupo, v kateri je.


kar se Xwindowsev tiče, je stvar po malem odvisna od verzije. Xorg 6.8.2 na mojem Gentooju prebere ob štartu konfiguracijski fajl v /etc/X11/xorg.conf, če tega ni proba še par drugih imen, drugače se znajde po svoje in poskuša glede na stanje stvari najt razumne nastavitve.

Kar se monitorja tiče v Xwinsih lahko nastaviš svašta, samo ni pač tega ne znaš.

Dve stvari prideta v poštev pri tebi:

Poglej če tvoj driver za kartico uporablja EdId ( mislim,d a je to pravo ime) in če imaš to nastavljeno v odseku "Device" Zadeva pomeni,d a se kartica sama zmeni z monitorjem za optimal refresh rate in sotale parametre. IIRC je za nVidia kartice to vklopljeno po defaultu.

Druga stvr je "modeline". Ti v sekciji "Display" lahko opišeš zmogljivosti svojega monitorja samo približno (in rečeš, da recimo zmore 60-85 Hz vertikale, 31.5-90 kHZ horizonntale in da recimo zna delat pri 800x600, 1024x768, 1280x1024 in 1600x1200)

Z modeline pa lahko vsako ločljivost zelo podrobno opišev v stilu:

-stvar pljuva pike ven s frekvenco 150 Mhz (torej 150 Mpik v sekundi)
-vidni del vrstice je dolg 1280 pik
-pred njim je črni del, dolg 64 pik
-za vidnim delom je črnina, dolga 80 pik
- 200 pik traja sync- vračanje žarka na naslednjo vrstico
- v vidnem delu je 1024 takigh vrstic
- nad njimi je 80 črnih vrstic

itd itd.


Z "modelineom" si torej lahko stvari nastaviš "genau" kot želiš, je pa res, da je to ročni načćin in da se zna zgoditi, da moraš zanj EdId izklopiti z vrstico.

Option "NoEdId" "true"

ali čim podobnim.

podrobnosti dobiš va navodilih z "man xorg.conf" ali pa si oglej zadeve na websiteu X11 pod dokumentacijo.

JE pa res, da so stvari precej hierarhiočno in ne vedno urejeno dokumentirane.

Recimo driverji za miške, tipokovnice in grafične kartice sprejmejo parametre, ki jh sam man page za xorg.conf niti ne omenja in jih je treba izkopati drugje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se problemov z miško inpodobnimi neumnostmi tiče, ti zardi tega še ni treba zamenjati kar cele distibucije.
Ponavadi gre za malenkosti, ki jih rešiš v 15 sekundah s konfiguracijskim fajlom.

Najprej pogledaš, če se sistem tvoje miške sploh zaveda.

Če jo najdeš v mapi /dev in če stvar pljuva neke znake, ko jo premikaš, potem je vse stvar konfiguracije Xov.

Če se je sistem ne zaveda, je treba kernel prepričati v to da jo najde.

Če je moduil za to že skompajlan, ga je treba samo aktivirati z modprobe in v /dev se bo pojavila tvoja miška. Če ga ni, je treba kernel skompajlati na novo.

Mislim, da je v starejših kernelih bila opcija da je USB miška emulirala navadno, sicer pa tega za X-e sploh ne rabiš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hair ::

Hvala za izčrpen odgovor!

S tem modeline-om sem se trudil, pa mi ni in ni uspevalo, potem pa sem ugoovil da lahko problem rešim če spremenim resolucijo. Željena resolucija je 1024x768, ki pa je ni na spisku (prisegel bi da je včasih bila). Zaenkrat imam 1152x864, pa me preveč bolijo oči...

Za menjavo distribucije pa se nisem odločil zaradi miške, temveč sem prebral lepljivek v tem oddelku, pogledal še na nekaj spletnih strani in preveril število downloadov, pa še kriko1mi jo je priporočil v tej temi.

Imam pa že nov problem. Citiram iz teme SMS Poštar v3.0

Imam Mandriva Linux in mi z uporabo wine-a tik pred inštalacijo napiše The folder name is not valid.

To mi je pred tem že izpisovalo pri izbiri direktorija za inštalacijo, ampak sem potem izbral direktorij, ki ne vsebuje presledkov.

BTW - kam to sploh inštalira, ko ustvari "nov disk"?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

64202 ::

> BTW - kam to sploh inštalira, ko ustvari "nov disk"?

Obicajno nekam v ~/.wine/<ime_diska>

Zanimivo sicer, jaz nisem imel s sms postarjem nobenih problemov pod ubuntu in suse (kjer celo ikonco nardi v start meni 8-O, ce se prav spomnim). A to napako ti napise wine ali sam program?
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

Mogoce se ti splaca se tukaj vprasat - stran na linux.prinas.si, se mi zdi, da na slo-techu bolj malo ljudi uporablja mandrivo
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

Ok, sem sprobal cel postopek, najprej download SMSPostar.exe in potem pozenes
wine SMSPostar.exe

naklikas nextnextnextfinish vse privzeto in potem pozenes:
wine .wine/fake_windows/Program\ Files/SMSPostar/SMS\ Postar.exe

Kje se pri tebi zalomi?
I am NaN, I am a free man!

Hair ::

Že takoj prvič ko želim klikniti Next (če pustim vse po defaultu) SLIKA

Če pa ta direktorij določim za recimo C:\SMSPostar, potem gre naprej in error vrže pri naslednjemu next-u, ko izbiram ime folder-ja za start vrstico (default: SMS Poštar). Ta next ne prime tudi na naslednje možnosti - SMSPoštar, SMSPostar, dela pa recimo z SMS.

Potem pridem do tega okna, ob kliku na Install pa mi spet vrže enak error kot prej . The file name is not valid.

Pa še tole. Windows particijo imam sedaj mountano takole:
/dev/hda5 /mnt/win_d ntfs auto,rw,uid=hairman 0 0
Pa ne morem zapisovati nanjo. Zakaj?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

64202 ::

Daj email, pa ti bom poslal moj .wine direktorij, pa lahko pogledas kje je razlika s tvojim (config fajl recimo).
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

Pisanje na ntfs v linuxu ne deluje zanesljivo, zato je privzeto izklopljeno v kernelu. MS zal ne da dokumentacije za ntfs pod nekimi normalnimi pogoji, tako da to verjetno ne bo nikoli delalo. Je sicer en trik, da uporabis NTFS captive driver, ki uporabi ntfs driver iz windowsev. Najbolj varen nacin za izmenjavo win/lin je pa po moje FAT32 particija.

btw.: moj wine je verzija 20050419 (datum:)
I am NaN, I am a free man!

BigWhale ::

NTFS particije se ti ne splaca mountat kot read/write... Da ne bodo potem solze... ;)

Hair ::

Aha. Sem si naredil fat32 particijo. Tole me zanima sedaj. Želim si naložiti eno starejšo verzijo wine-a. V dokumentaciji na uradni strani piše da morem najprej odstranit prejšnjo verzijo (# make uninstall), meni pa to nikakor ne uspe. Poizkusil sem v vseh direktorijih Wine, ki mi jih najde iskanje, pa mi zmeraj sporoči isto napako. Zdajle sem v windowsih, kasneje pa sporočim še točno vsebino napake če je to pomembno...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Mogoče imaš nameščenega prek rpm? Tega odnamesti prek rpm managerja (karkoli ima tvoj distro) ali prek konzoole z rpm.

Hair ::

Res je. Sem sedaj naložil verzijo 20050419 in dela SMS poštar brez problema. Sedaj pa želim bližnjico na namizju, pa ne najdem njegovega diraktorija.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

Našel. Neverjetno. Trenutno nimam nobenih problemov...

Vsem najlepša hvala ze pomoč!

Se še pišemo... ;)

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

Nov problem! :)

Downloadal sem thunderbirda (tistega ki ga ponudi takoj na prvi strani), in ga ne znam inštalirati. Več ur sem že zabil na google-u, pa mi ne uspeva najbloje...

Večkrat sem opazil error:
./thunderbird-bin: error while loading shared libraries: l
annot open shared object file: No such file or directory

(BREZ c-ja pri "annot") :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

64202 ::

Thunderbird instaliraj z yastom
I am NaN, I am a free man!

Hair ::

A ni yast samo v SUSE-ju? Sicer si mi dal pa idejo (ko sem videl kaj yast je), in sem ga naložil z istonamensko verzijo v mandrivi - rpmdrake. Lahko bi se prej spomnil da tam pogledam...

Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

64202 ::

Ah sem pozabil da mas mandrivo :D, yast je ekvivalent mandrake control centra
I am NaN, I am a free man!

Hair ::

Končno mi je uspelo "dešifrirati" modeline... :D

+ Se da usposobit miškin srednji gumb za scrollanje po netu in v Konquerorju? Miška je Genius NetScroll+ Eye.

+ Kateri program za peko CD-jev _in_ DVD-jev z grafičnim vmesnikom mi priporočate?

+ Kateri program pa bi bil sposoben predvajanja podnapisov v divx filmih?

+ Bom lahko z Wine-om naložil in poganjal programe kot sta Dreamweaver in Photoshop?

Počasi se bliža trenutek, ko mi ne bo več potrebno zaganjati windowsev... :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

64202 ::

> + Se da usposobit miškin srednji gumb za scrollanje po netu in v Konquerorju? Miška je Genius NetScroll+ Eye.

Najprej poglej v control center, ce se da kje pod mouse ali pa display (X server) configuration kej nastavit. Ce ne, moras v /etc/X11/xorg.conf dodat ZAxisMapping "4 5" pod section za misa ali nekaj podobnega.
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

> + Kateri program za peko CD-jev _in_ DVD-jev z grafičnim vmesnikom mi priporočate?

k3b
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

> + Kateri program pa bi bil sposoben predvajanja podnapisov v divx filmih?

Vse kar bazira na xine ali mplayer. Jaz recimo uporabljam kaffeine (xine), varijant je pa polno, lahko malo pogledas po forumu, je ze bilo to vprasanje kar nekajkrat postavljeno.
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

> + Bom lahko z Wine-om naložil in poganjal programe kot sta Dreamweaver in Photoshop?

Hmm... dokaj zahtevne aplikacije, wine jim verjetno ne bo kos. Windows Software on Mac and Linux with CrossOver | CodeWeavers - tole mogoce, samo ni zastonj. Mogoce ti bodo pa native linux programi dovolj dobri, si za grafiko kaj pogledal recimo gimp, inkscape, ...?
I am NaN, I am a free man!

Kami ::

@Hairman: Mogoče bi šlo z cedego, mene je nekaj zajebavalo, zato pa uporabi Crossover office :)

Za pečenje pa k3b drugače ja...

kriko1 ::

+ Se da usposobit miškin srednji gumb za scrollanje po netu in v Konquerorju? Miška je Genius NetScroll+ Eye.
Poglej v yast pod hardware, pa klikni Graphic Card & monitor, potem pa izberi pod mouse... ali pa ročno v xorg.conf. Po temle moraš ponovno zagnati x server.

+ Kateri program za peko CD-jev _in_ DVD-jev z grafičnim vmesnikom mi priporočate?
K3b - ali pa Nero za linux (glede na to da je za plačat bi človek kaj več pričakoval - totalna revščina). Poskusi pa presodi sam, nero pa niti ne podpira utf-8, tako da čžš mape in datoteke zgledajo grozno

+ Kateri program pa bi bil sposoben predvajanja podnapisov v divx filmih?
mplayer, xine (to so pogoni). Za filme uporabljam mplayer, z opcijo sub dodam podnapise, font izberem pa tako da linkam font datoteko v ~/.mplayer/subfont.ttf. Xine pa uporabljam za dvd-je (vmesnik kaffeine). Če rabiš za mplayer vmesnik, ga dobiš na www.kde-apps.org (kar nekaj jih je, pod multimedia)

+ Bom lahko z Wine-om naložil in poganjal programe kot sta Dreamweaver in Photoshop?
Ne vem, probi z crossover office.

Hair ::

Miška
Če v nastavitvah izberem Genius NetScroll, mi miška podivja...
Trenutne nastavitve:
Section "InputDevice"
    Identifier "Mouse1"
    Driver "mouse"
    Option "Protocol" "IMPS/2"
    Option "Device" "/dev/mouse"
    Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

:( Bučman jest... Nisem mislil scrollanja, ampak to da stisneš srednji gumb in gladko drsiš po strani... Šele zdejle mi je kapnilo da sem rahlo zajebal stvar. :\

K3b
Zdownloadal sem k3b-0.11.18-db.i586.rpm. Ko ga zaženem mi izpiše ta error. Če nadaljujem mi navrže še to: klik

Dreamweaver & Photoshop
Za DW mi je tako ali tako kapnilo v glavo da ga bom še naprej uporabljal v windowsih, ker ga uporabljem za CSS, ob tem pa rabim IE. Hmm... Kako bi izgledalo če bi si IE zagnal na linuxu? Kakšni problemi?
Za grafiko je pa tako. GIMP sem eno malenkost testiral, pa mi deluje nekam leseno. Če bi hotel preiti bi si bilo treba vzeti čas, ki pa mi ga zelo primanjkuje...
Prvi program bom kupil s prvo plačo (ne glede kdaj), tako da tudi Crossover office ne pride v poštev...

Za tiste playerje si pa še nisem vzel časa...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

K3b:
rabi libkdecore? Imaš kde? Stankaj si rpm za tvojo distribucijo.

Hair ::

K3b sem poštimal. Sploh ne bom razlagal... Spet moja neumnost. Mogoče si morem vzet kkšn dan pavze...

Bom pa hvaležen če mi vmes kdo pove kako miško usposobiti. Še enkrat: Želim da ko pritisnem srendji gumb in ga držim lahko slide-am gor in dol po strani.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

cryptozaver ::

Eh, v Linuxu je vcasih bolje da si cesa raje ne zelis ;)

kriko1 ::

Mislim da je tole application-specific zadeva. V operi sem si naštimal Paste text from clipboard (sem vidu da ima panning). KDE v bistvu posreduje dogodek (srednji klik) in nato aplikacija dela z njim kar hoče.

Eh, v Linuxu je vcasih bolje da si cesa raje ne zelis
M$ troller?

64202 ::

A mislis ti tisto slajdanje v stilu internet explorerja? To ma galeon (browser ki bazira na gecko (torej mozilla)). Mogoce se pa da tudi v kakem drugem programu tudi vklopit...
I am NaN, I am a free man!

Hair ::

Ah ne, brskalnika ne bom menjal. Sem mislil da obstaja kakšna preprosta rešitev. V XP-jih je to po defaultu v vseh brskalnikih (FF, IE, Opera, Netscape, Mozilla), se pa v vsakem malo drugače obnaša...

kriko1, tvojega posta ne razumem... :8)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

R33D3M33R ::

Hm, kaj pa to:
1. Imam Pingo Linux 3.0 in bi rad instaliral dodatne pakete. Vem kako jih namestit (rpm -i), vendar me vseeno zanima, če je kaka vmesnik, ki mi pokaže ali je paket že nameščen in opis paketa kaj je sploh noter, ker v tisti solati ki je na 4 CDjih takoj izgubim pregled. Super bi tudi bilo če bi bili tisti paketi tudi razvrščeni po skupinah kot ob sveži instalaciji.
2. Zanima me kje se nahaja vsebina "start" menija. V katero mapo moram metati bližnjice?
3. Zanima me zakaj se Linux noče povezati na Windows kišto. Oba računalnika sta v isti delovni skupini. Pingat gre z obeh. Windows kišta (XP SP2) vidi Linux in se nanjo tudi uspešno poveže. Preko file sharinga in na apache. Z Linux kište pa ne gre telnetat in se ne gre povezat na apache na Windows kišti. Kako pa dostopam s konquerorjem do Windowsev? Sem vpisal net:/, lan:/, network:/ pa ne prime nekak :-/.

Hvala
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

@HairMan: Kokr jaz vem KDE dela takole: ko ti klikneš z npr. srednjim gumbom na miški, se prenese srednji klik direktno aktivni aplikaciji. Kaj pa se po zgodilo (al bo panning -slide ali odprlo pop-up ali auto-scroll...) je pa odvisno od same aplikacije. Opera ima v nastavitvah za si naštimat (middle click option). Poglej v tvojem brskalniku za podobno opcijo.
Prednost: vsak profil programa ima vsoje nastavitve, slabost: ni centalizirane nastavitve.

@|GeNeRaToR|:
1. V konzoli lahko uporabiš rpm, drugače pa mogoče ima kak rpm manager? Ne vem ker nisem še nikoli delal na pingo distr. Poglej pod sys tools, mogoče je kaj tam (add/remove software...)

2. Če uporabljaš KDE, klikni z desnim na K menu (start), nato izberi »menu editor«. Uporaba pa ti ne bi smela delat težav, če ne pa vpraši. Drugače KDE nima »mape«, ima konfiguracijsko datoteko, ki se nahaja: ~/.config/menus/applications-kmenuedit.menu (obstaja le če si spreminjal default menu).

3. Linux uporablja smb za povezovanje na win omrežje, vpiši v konqueror smb://IP ali če želiš videti dostopne servise v omrežju service://. Mogoče imaš kak firewall, ki ga moraš skonfigurirat (na linuxu).

R33D3M33R ::

Hvala za odgovore.

1. Ima neki Synaptic Package Manager, ki pa ne prepozna vsebine CDja ko kliknem dodaj CD. Ima tudi dodaj odstrani programe, ki isto ne zazna nobenega izmed 4 CDjev;( . Beda!

2. Odlično, že urejam meni.

3. smb:// deluje. Sedaj tudi Linux kišta vidi Windows škatlo, vendar se mi trenutno libsmbclient sesuva, ko kliknem na Windows kišto brez opozoril o napakah. Omrežno sem dal v linux firewallu na trusted, tudi Sygate na Windows prepušča promet. Hm, kaj te vem:\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

Poskusi updejatat (če se sesuva).

Hair ::

1. Imam Mplayer in pa grafični vmesnik KPlayer in mi pri podnapisih namesto šumnikov in sičnikov izpisuje vprašaje. Kako do pravilnega prikaza?

2. A bi lahko prišlo da kakšnih problemov če emuliram IE6 ?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

1. Za fonte sem že prej napisal:
... font izberem pa tako da linkam font datoteko v ~/.mplayer/subfont.ttf.

Kako to storiti (konzola):
#cd ~/.mplayer
#ln -s /usr/X11R6/lib/X11/fonts/truetype/nekiFont.ttf ./subfont.ttf
lahko pa ga tudi skopiraš in preimenuješ:
#cd ~/.mplayer
#cp /usr/X11R6/lib/X11/fonts/truetype/nekiFont.ttf .
#mv nekiFont.ttf subfont.ttf
Fonti morajo biti true-type (ttf)!

Jaz trenutno uporabljam albany AMT font

2. Explorer ti pomaga namestiti wine-uiconfig (ali nekaj tazga, se ne spomnem, išči wine utilities). Škode pa ni nobene: kot uporabnik ima vsak mapo ~/.wine in tam notri se odvijajo zadeve, če se kaj zbriše absolutno ne prizadene user-profila nikakor pa linux-sistema.

Hair ::

Hmm... Tole ne dela. Edina razlika, ki sem jo naredil je sprememba direktorija, ker jaz tega v /root diru nimam. Aja, truetype je pri meni TTF, za font pa sem si izbral luxisr oziroma Luxi Sans Regular [B&H]:
#cd /home/hairman/.mplayer
#ln -s /usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF/luxisr.ttf ./subfont.ttf

Imam pa tudi pri gaim-u probleme. Tole sem poslal naenkrat in brez kakršnihkoli sprememb v nastavitvah, potem pa mi frend pošlje tale screen. Sem se samo smejal...

Mimogrede - tisto z drsenjem mi je uspelo. Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

TTF mora tudi podpirat čžš, ne dela z vsemi, poskusi drugega.

BigWhale ::

Namesto sicnikov, ti izpisuje vprasaje?!?!?

;)

Hair ::

Jao jao, kam se ti zapičiš... Raje mi povej zakaj to še zmeraj ne dela! Sedaj sem poizkusil še z Arial-om in njegovo black različico, pa se font sploh ne spremeni, kaj šele da bi mi delali vsi znaki... Po vsaki spremembi sem restartal računalnik in šele potem probal, pa nič.

Kaj pa je tole: /home/hairman/.mplayer/gui.conf ?
Tu notri sem našel font_name = "Sans", pa se tudi nič ne zgodi če spremenim...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Hairman: gui.conf je za grafično (tisto škart, priloženo) različico. Imaš mogoče SUSESans-Roman.ttf? Pri teh mi delajo.

Aha! Čaki malo. Tukaj:
vpiši tole v ~/.mplayer/config:
subcp = "cp1250"

Kaj pa sedaj?

kriko1 ::

Hairman: explorer si boš najlažje s tem namestil:
Wine Tools - WineTools is a menu driven installer for installing Windows programs. This software lets you install the following Windows software: DCOM98, IE6, Windows Core Fonts, Windows System Software, Office & Office Viewer, Adobe Photoshop 7, Illustrator 9 and many other programs. By Joachim von Thadden

http://www.von-thadden.de/Joachim/WineT...

Hair ::

Ja! Hvala, dela!

Fantje, če bo kdo kej po kranju hodu, nej mi prej pošlje ZS, pa se zmenmo za pir. Častim!

Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117133 (32807) RedDrake
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343740 (21042) Anteus
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295269 (22926) Skrat
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032739 (20280) Trubadur
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805202 (4294) kriko1

Več podobnih tem